10 jautājumi, kas sev jāuzdod pirms kriptovalūtas iegādes

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai ir droši iegādāties kriptovalūtu?

Ieguldījumi kriptovalūtās ir augsta riska, bet potenciāli ļoti ienesīgs pasākums. Ja vēlaties ātri piekļūt digitālās valūtas pieprasījumam, kriptovalūta ir lielisks ieguldījums. Akciju iegāde uzņēmumos, kas nodarbojas ar kriptovalūtām, ir drošāka likme, taču tā var nebūt tik ienesīga.

⚡️ Kā jaunpienācējiem iegādāties bitkoinus?

Lai gan pagaidām vēl nav iespējams iegādāties bitkoinus ar bankas vai investīciju kompānijas starpniecību, daži uzņēmumi šobrīd strādā pie tā. Pagaidām jums būs jāizmanto kāda bitkoinu tirdzniecības platforma, lai ASV dolārus konvertētu bitkoinos vai citās digitālajās valūtās.

⚡️ Cik ilgi man vajadzētu turēt kriptovalūtu?

Spekulatīvs ieguldījums ir ieguldījums, kurā ieguldītājs sagaida, ka cena laika gaitā pieaugs – parasti pozīcija jāuztur vismaz sešus mēnešus līdz gadu. Ir zināms, ka ilgtermiņa kriptovalūtas investori savus ieguldījumus tur desmitiem gadu.

⚡️ Kad man vajadzētu pārdot savu kriptovalūtu?

Viņi pērk, kad kriptovalūta ir augstākajā punktā, pārdod, kad tā strauji krīt, un pēc tam palaiž garām jebkuru iespēju, ja cena atveseļojas. Ja cena ir samazinājusies un jūs vairs neticat kriptovalūtām kā ieguldījumam, jums tās vajadzētu pārdot. No otras puses, vērtības samazināšanos nekad nevajadzētu izmantot kā ieganstu, lai izkļūtu no tās.

Kriptonauda iesācējiem, kas reiz bija margināls finanšu aspekts, kļūst arvien populārāka.

Pirmais bitcoin ETF debitēja Ņujorkas biržā 2017. gada 19. oktobrī ar birkas simbolu ” ProShares “, kas ir saistīts ar bitcoin nākotnes līgumiem. Mākslinieki pelna miljonus, pārdodot “žetonizētus” digitālos darbus. Kriptovalūtu biržas tiek reklamētas arī televīzijas raidījumu prime-time laikā, līdzās bankām un apdrošināšanas sabiedrībām.

Kāds ir labākais veids, kā iegādāties kriptovalūtu? pērkot kriptovalūtu
Cik daudz kriptonauda iesācējiem man vajadzētu iegādāties?

Kad cilvēki, kas nekad iepriekš nav investējuši, pievēršas kriptovalūtām, viņi var būt pārsteigti par to, cik atšķirīgas tās ir no parastajām finansēm. Piemēram, digitālo aktīvu cenas īsā laika posmā var ļoti mainīties, jo nav fiziska produkta, kas tos varētu atbalstīt.

Neraugoties uz sarežģītību, šīs jomas profesionāļi uzskata, ka ieguldījumi kriptovalūtās neatšķiras no citiem augsta riska ieguldījumiem, kā daži cilvēki domā: neieguldiet naudu, kuru nevarat atļauties zaudēt, pārliecinieties, ka esat nodrošinājis citus finanšu pamatus, un esiet pacietīgs.

Vai es varu iegādāties kriptovalūtu pērkot kriptovalūtu
Kādu kriptovalūtu man vajadzētu iegādāties kā iesācējam?

Lielākā daļa materiālu, ar kuriem saskaras patērētāji, ir veltīti kriptovalūtu tirdzniecībai. Tas viss ir saistīts ar to, lai uzzinātu, kāda ir nākamā karstā kriptovalūta. Tas viss ir saistīts ar to, lai prognozētu, kura monēta uzkāps, lai kļūtu par nākotnes zvaigzni. “Stīvs Larsens, Vašingtonas štatā sertificēts finanšu plānotājs, apgalvo, ka ieguldījumi kriptovalūtās atšķiras no ieguldījumiem akcijās. “Runa ir par tāda priekšmeta iegādi, kas, jūsuprāt, laika gaitā kļūs populārāks un noderīgāks,” viņš skaidro.

Danah, kas vada blokķēdes projektu ieguldījumu konsultantiem, uzskata, ka pamattehnoloģijai, ko dēvē par blokķēdi, ir daudzsološa nākotne. Blokķēdes tīklā datori sadarbojas, lai autentificētu darījumus bez centrālo iestāžu, piemēram, banku vai valsts regulatoru, palīdzības (un ievērojamām izmaksām).

Kā iegādāties pērkot kriptovalūtu
Kā iegādāties Bitcoin

Cik daudz ir kriptovalūtu?

Tagad ir simtiem kriptonauda iesācējiem. Daudzām no tām ir maz sekotāju, bet citām, piemēram, bitkoinam un ēterim, ir ievērojams lietotāju un investoru skaits.

Kas ir bitcoin ieguve un kā tā darbojas?

Process, kurā Bitcoin tīkls vienojas par nākamo darījumu bloku, kas tiks iekļauts Bitcoin ķēdē, tiek saukts par kalnrūpniecību. Lai atklātu kriptogrāfiskās mīklas risinājumu, noteiktas personas, ko dēvē par kalnračiem, sacenšas savā starpā par katru jaunu bloku.

Kā iegādāties bitcoin un citas kriptovalūtas
Vai ir jēga investēt Bitcoin?

Tas, kurš pirmais atklās risinājumu, izveidos jaunu darījumu bloku un sniegs to tīklam. Veiksmīgais bloka kalnrača ieguvējs tiek apbalvots ar svaigi kaltu bitkoinu kā balvu. Tādējādi kalnrūpniecība ir arī metode, ar kuras palīdzību sistēmā tiek pievienoti papildu bitkoini.

Kāda ir atšķirība starp bitkoiniem un NFT?

Netirgojami žetoni (NFT) ir blokķēdes aktīvi, kurus ir grūti apmainīt. Turpretī bitkoins ir konvertējams žetons, kas nozīmē, ka to var viegli apmainīt pret citu bitkoinu vai Kanādas dolāru.

Alternatīvi veidi, kā iegādāties bitcoin
Pērkot kriptovalūtu

Kam ir kontrole pār Bitcoin programmatūru?

Bitcoin ir atvērtā koda projekts, kas pastāv bez centrālās iestādes. Tas nozīmē, ka ikviens var ierosināt izmaiņas kodā, ja vien ir saņemta atļauja no visiem pārējiem, kurus šīs izmaiņas varētu ietekmēt. Pastāv vairākas programmatūras versijas, kas ir saderīgas ar Bitcoin tīklu, taču “Bitcoin Core” attiecas uz izplatīšanu, kurā iekļauta visa pārējā programmatūra.

Kura kriptonauda iesācējiem eksplodēs?
Kādas kriptovalūtas uzplaukums gaidāms 2022. gadā?

Vai kriptovalūtu var izsekot?

Kad Pērkot kriptovalūtu vai pārdodat kriptovalūtu, darījums tiek pievienots publiskai virsgrāmatā, ko sauc par blokķēdi. Katrai kriptovalūtai ir sava blokķēde, kurā reģistrēti visi darījumi, kas veikti, izmantojot šo kriptovalūtu. Tas nozīmē, ka, iegādājoties kriptovalūtu, jūsu pirkumu var izsekot līdz jums, izmantojot blokķēdi.

Kas ir kriptovalūtas maks un kā to izmantot?

Kriptovalūtu maki glabā lietotāja atslēgas un paroles, kas nodrošina piekļuvi jūsu kriptovalūtām. Kriptovalūtu maki var būt karstie vai aukstie. Karstie maki ir vairāk pakļauti uzlaušanas riskam nekā aukstie, tāpēc ilglaicīgākai glabāšanai ir ieteicams savus bitkoinus glabāt aukstā makā.

Vai 2022. gadā kriptonauda iesācējiem atkal palielināsies?
Cik lielā mērā jums vajadzētu diversificēt kriptovalūtu?

Kur investori var iegādāties bitcoin?

Bitcoin investoriem ir vairākas dažādas iespējas, un katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi. Divas populāras metodes ir tirdzniecība ar bitkoiniem kriptovalūtas platformā vai ETF iegāde. Piemēram, turēt bitkoinus reģistrētā kontā, piemēram, TFSA vai RRSP, iespējams, iegādājoties .

Kāda ir laba ieguldījumu stratēģija kriptovalūtā?
Kāds ir labākais veids, kā diversificēt ieguldījumus?

investoru ietekme uz bitcoin cenu bez tiešas kriptovalūtas turēšanas.

Vai jums ir iespēja iegādāties kriptovalūtas?

Ja iegādājaties kriptonauda iesācējiem, tas parasti tiks klasificēts kā salīdzinoši riskants aktīvs jūsu kopējā portfelī – 5 % līdz 10 % ir viens no tipiskiem ieteikumiem.

Kā izveidot labi sabalansētu kriptovalūtu portfeli?
Vai jūs varat veikt savu pētījumu par kriptovalūtu?

Džons Larsens (John Larsen), sertificēts finanšu plānotājs jau vairāk nekā 20 gadus, iesaka iesācējiem neieguldīt kriptovalūtās, kamēr nav sasniegti gan īstermiņa, gan ilgtermiņa finanšu labklājības mērķi. Viņš iesaka investoriem atmaksāt visus patēriņa parādus, pirms ieguldīt kriptovalūtā iesācējiem pārāk daudz naudas savu darba devēju atbilstošajās iemaksās, piemēram, 401(k).

Lai iegādātos kriptovalūtu, nav nepieciešami ievērojami finanšu ieguldījumi, un tas ir vēl viens ieguvums. Dažās interneta biržās klienti var iegādāties kriptovalūtu dolāra vai mazākās daļās.

Vai jums ir savi pētījumi par kriptovalūtu?
Kā jūs pētāt kriptovalūtas?

Kā norāda pētniecības uzņēmuma Quantum Economics izpilddirektors Mati Grīnspans (Mati Greenspan), kriptovalūtā var ienākt, katru nedēļu atlicinot dažus papildu dolārus.

Vai esat veicis izpēti?

Pēdējos gados kriptovalūtu pirkšana, glabāšana un pārdošana ir kļuvusi daudz vienkāršāka. Tomēr, ja vien nevēlaties uzticēt savu aktīvu drošību biržu operatoriem, jums būs jāizprot, kā darbojas digitālie maki un kurš no tiem jums ir vispiemērotākais.

Vai kriptovalūtu ir vērts pētīt?
Vai jūs zināt, kā iegādāties kriptovalūtu?

Tas arī palīdz saprast, kas ir blokķēdes tehnoloģija, kā to izmanto dažādos produktos un kuriem no tiem ir izredzes gūt panākumus. Pašlaik ap kriptotehnoloģijām iesācējiem ir arī daudz ažiotāžas, tāpēc investoriem ir jāuzmanās no brīdinošiem karodziņiem.

“Šajā sektorā ir daudz monētu, kurām nav nekāda reāla pielietojuma, un daudzos gadījumos tās ir pilnīga krāpšana, norādot, ka tie ir tikai cilvēki, kas vēlas iegūt jūsu naudu,” saka Grīnspans, kurš dzīvo Telavivā, Izraēlā. Viņš piebilst, ka galvenais ir atrast īstus novatorus.

Kāpēc jūs nevarat iegādāties kriptovalūtu?
Vai ikviens var iesaistīties kriptovalūtā?

Lai gan programmēšanas zināšanas nav nepieciešamas, ir labi mēģināt noskaidrot, kā izmantot kriptovalūtu. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir baltā grāmata; bieži vien tas ir tehnisks dokuments, kurā aprakstīts, kā tīkls darbosies.

Bitcoin ir vispazīstamākā kriptovalūta, un to paredzēts izmantot kā reālu digitālo valūtu preču un pakalpojumu iegādei. Citi kriptovalūtas aktīvi, piemēram, Ethereum, vairāk līdzinās ieguldījumu instrumentiem. Tie ir paredzēti konkrētu problēmu risināšanai, un nākotnē tos var izmantot, lai norēķinātos par precēm vai pakalpojumiem.

Kā sākt pirkt kriptovalūtu?
Vai investori var iegādāties bitcoin?

Lietotājiem, kuri sniedz pakalpojumus Ethereum tīklā, var maksāt etheros, kas ir otrā vērtīgākā kriptovalūta. Ethereum tīkls ir veidots tā, lai tajā varētu darboties “viedie līgumi”, kurus var automatizēt, ja tiek izpildīti noteikti kritēriji.

Kāda ir atšķirība starp kriptoaktīviem un parastajiem ieguldījumiem?

Lielākā daļa valdību pašlaik kriptovalūtas neregulē, tāpēc tās ir spekulatīvas investīcijas. Tās ir pakļautas arī straujām cenu svārstībām, jo nav centrālās iestādes, kas nosaka cenas.

Kur es varu tieši iegādāties bitkoinus?
Kā lietot kriptovalūtas maku?

Pēc Grīnspena domām, vēl viens svarīgs apsvērums ir kriptovalūtas piedāvājuma sadalījums.

Viņš saka, ka šādi jautājumi var būt laikietilpīgi, taču “tie noteikti palīdzēs noskaidrot monētas vērtību laika gaitā”.

Kā jūs diversificēsiet?

Kriptovalūtu attīstību kavē viena galvenā problēma: blokķēdes tehnoloģija, no kuras tās ir atkarīgas, vēl tikai veidojas, un neviens nevar prognozēt, vai tā sasniegs tās atbalstītāju solītos ekonomiskos augstumus.

Ko patiesībā dara kriptovalūtas maki?
Kas ir kriptovalūtas maks un kāpēc man tāds ir nepieciešams?

“Jebkurš ieguldījums kriptovalūtā ir saistīts ar risku, ka turpmākie darījumi, aktīvi un informācija tiks glabāti un pārraidīti blokķēdē,” norāda Šons Stains Smits (Sean Stein Smith), Lehmanas koledžas Ņujorkā asociētais profesors.

Pat ja blokķēde piepildīs cilvēku, kuri investē šajā nozarē, lielās cerības, joprojām būs kriptovalūtas, kas sagādās vilšanos. Grīnspens iesaka ieguldīt savu naudu dažos aktīvos, kuriem, jūsuprāt, ir ilgtermiņa perspektīvas.

Atšķirībā no tādiem ieguldījumu instrumentiem kā kopieguldījumu fondi ir ļoti maz kriptovalūtu alternatīvu, kas vispārējiem ieguldītājiem piedāvā piekļuvi dažādiem aktīviem.

Vai jums ir nepieciešams kriptovalūtas maks?
Kura kriptovalūta ir visdrošākā?

Vairāki biržā tirgotie fondi papildus jaunajam ar bitcoin saistītajam ETF (ticker: BITO) savos portfeļos iekļauj arī blokķēdes projektus. Citi ierosinātie ETF neapšaubāmi ietvers kriptovalūtu, taču tie vēl nav apstiprināti. Investoriem ir vērts apsvērt arī kriptogrāfijas nozares uzņēmumu, piemēram, Coinbase, akcijas.

Diversifikācija ir ļoti svarīga visam tavam portfelim, un alternatīvajiem ieguldījumiem parasti vajadzētu veidot tikai nelielu tā daļu neatkarīgi no tā, kā tu investē kriptovalūtā.

Publikācijas laikā autors iegādājās BTC. Tomēr NerdWallet neiesaka saviem lasītājiem darīt to pašu.

Citas metodes ieguldījumiem kriptovalūtā
Citas metodes, kā ieguldīt kriptovalūtā, ir:

Lai gan visplašāk pazīstamā metode ir kriptovalūtas pirkšana, ir arī citi veidi, kā tirgotāji var iesaistīties, daži tiešāk nekā citi. Tie ir šādi:

  • Standartizētie nākotnes līgumi ir veids, kā spēlēt azartspēles par Bitcoin nākotnes cenu, un, tā kā ar tiem var izmantot sviras efektu, tiem ir potenciāls gūt neticami augstu peļņu (vai zaudējumus). Fjūčeru tirgus ir ļoti dinamisks, kas tikai pastiprina to, cik nepastāvīgs jau tā ir kriptovalūtas tirgus.
  • Ja vēlaties spekulēt ar kriptovalūtu cenām, ir daži kriptovalūtu fondi (tostarp Grayscale Bitcoin Trust), kas ļauj veikt likmes uz Bitcoin, Ethereum un citiem altkoiniem. Tie var būt vienkārši veidi, kā iegādāties kriptovalūtas, Pērkot kriptovalūtu tieši.
  • Vēl viena intriģējoša iespēja būtu ieguldīt uzņēmuma akcijās, kas gūs labumu no kriptovalūtas uzplaukuma, neatkarīgi no tā, kura digitālā valūta būs uzvarētāja. Šajā gadījumā noder tādi uzņēmumi kā Coinbase vai Robinhood – lielu daļu no to apgrozījuma veido kriptovalūtu tirdzniecība.
Kādi jautājumi man būtu jāuzdod par kriptogrāfiju?
Kādi jautājumi man būtu jāuzdod par kriptogrāfiju?
  • Ieguldot blokķēdes ETF, jūs ieguldāt uzņēmumos, kas var gūt labumu no blokķēdes tehnoloģijas ieviešanas. Labākie blokķēdes ETF sniegs jums iespēju iepazīties ar dažiem lielākiem, publiski tirgojamiem uzņēmumiem, kas iegremdē savus pirkstus kriptovalūtā. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka lielākajai daļai šo korporāciju ir arī citas uzņēmējdarbības intereses ārpus kriptovalūtas. Tas samazina jūsu potenciālo peļņu un zaudējumus, veicot ieguldījumus.

Jums ir jāsaprot, ko Pērkot kriptovalūtu un vai tas atbilst jūsu vajadzībām, pirms izmantot kādu no šīm metodēm, kuras visas ir saistītas ar dažādiem riska līmeņiem, kad runa ir par kriptovalūtām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem