Karstais maciņš Kas tas ir? pārskats

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kas ir karstā maku kriptonauda?

⚡️ Vai kriptovalūta ir labs ieguldījums?

Ja esi gatavs pieņemt, ka kriptovalūta ir augsta riska spēle, kas var atmaksāties, tā var būt ienesīgs ieguldījums. Tomēr pastāv arī iespēja, ka jūs zaudēsiet visu ieguldīto. Pirms ieguldīt bitkoinu un citas kriptovalūtas, ir ļoti svarīgi tās izpētīt ar atvērtu prātu.

⚡️ Vai bitcoin ieguve ir likumīga?

Jums jāpārbauda visi vietējie noteikumi jūsu valstī, taču šobrīd bitkoinu ieguve ir likumīga Amerikas Savienotajās Valstīs un lielākajā daļā citu valstu.

⚡️ Kas ir altcoin tirdzniecība?

Turpmāk ir sniegtas dažas galvenās atziņas. Altkoini ir vispārīgs termins, kas attiecas uz visām kriptovalūtām, izņemot bitkoinus. Pašlaik pastāv vairāk nekā 14 000 kriptovalūtu. Saskaņā ar CoinMarketCap datiem 2022. gada novembrī altkoini veidoja aptuveni 60% no kopējā kriptovalūtu tirgus.

⚡️ Vai bitkoins ir stabilokoins?

Daudzās biržās bitkoins ir galvenais tirdzniecības avots, un tas ir kriptovalūtu tirgus saimnieks. Stablecoin ir jauna kriptovalūta, kuras vērtība ir nemainīga un piesaistīta jebkādiem aktīviem, līdzīgi kā bitcoin.

Karstais maks ir kriptovalūtas maks, kas vienmēr ir savienots ar internetu un kriptovalūtas tīklu. Karstos makus izmanto kriptovalūtu sūtīšanai un saņemšanai, un tie ļauj pārbaudīt, cik daudz žetonu ir pieejami izmantošanai.

Labākā karstā kriptovalūtas maka definīcija
Karsti un auksti maciņi pret aukstiem maciņiem

Iegādājoties kriptovalūtu, jums tiek piešķirtas privātās atslēgas, kas identificē to kā jūsu īpašumu. Publiskās atslēgas darbojas tāpat kā lietotāja vārdi kontā; tās ļauj lietotājam izņemt žetonus, neatklājot savu identitāti. Privātās atslēgas ir līdzīgas personas identifikācijas numuriem un ļauj piekļūt makam un pārbaudīt atlikumu, veikt darījumus u. c. Maka sēklas frāze ir 12-24 vārdu frāze, kas ļauj dublēt un atjaunot maku tā nozaudēšanas vai zādzības gadījumā.

Karstie maki parasti ir programmatūras maki, kas tiek lejupielādēti datorā vai tālrunī, taču ir arī tīmeklī bāzēti karstie maki.

Kas ir labākais karstais maciņš
Kā darbojas karstais maks

Karstie maki ir lietotnes, kas darbojas tieši ar internetu un kriptovalūtas infrastruktūru, ļaujot jums tos izmantot. Karstais maku ir lietotājam draudzīgs rīks, kas ļauj piekļūt jūsu kriptovalūtai un glabāt to. Tie ir atbildīgi par to, lai varētu mainīt decentralizētajā blokķēdes reģistrā glabātos darījumu ierakstus neatkarīgi no tā, kādu kriptovalūtu jūs izmantojat.

Bitcoin ir viens no drošākajiem naudas veidiem, jo tas darbojas, izmantojot blokķēdi, kas ir elektroniska publiska virsgrāmata. Paši bitkoini nesatur nekādu informāciju par valūtu; tā vietā bitkoinu maki ir balstīti uz atsevišķu programmu, kas ģenerē un pārvalda individuālas adreses katram maku atlikumam (makam). Tādējādi tiek nodrošināts, ka nekādi darījumi nevar tikt atsaukti vai divkāršoti.

Vai karstais maciņš ir drošs?
Karstais maciņš – pārskats

Karstais maks ir kriptovalūtas konts, kam var piekļūt, izmantojot internetu. Tie atšķiras no aukstajiem makiem, kas ir ierīces vai lietojumprogrammas, kas glabā jūsu privātos atslēgas bezsaistē – tā var būt lietotne tālrunī, kas nav pieslēgta internetam, vai ierīce, kas izskatās kā USB zibatmiņas disks un glabā jūsu līdzekļus.

Karstie maki tiek iedalīti divās kategorijās: datorā un mobilajā ierīcē.

Kā darbojas karstais maku
Kāds ir labākais kriptonauda karstais maku kriptovalūtai?

Ir pieejami vairāki karstie maki, un daudzus no tiem var izmantot pilnīgi bez maksas. Daži maki ir izveidoti, domājot par konkrētu mobilo tīmekļa lietojumprogrammu; iespējams, jūs atklāsiet tādu, kas darbojas tikai ar konkrētu kriptovalūtu vai ekosistēmu. Turklāt dažas kriptovalūtu biržas pieņem maksājumus tikai uz un no konkrētiem karstajiem makiem.

Populārākie maki ir MetaMask, Coinbase Wallet un Edge Wallet. Ethereum ekosistēmu atbalsta MetaMask. Coinbase Wallet ir Coinbase kriptovalūtas maku, kurā var glabāt arī ERC20 žetonus un Bitcoin Cash. Edge Wallet tika izveidots, lai atbalstītu darījumus, izmantojot visus digitālos aktīvus. Starp populārākajiem makiem ir MetaMask, Coinbase Wallet un Edge Wallet.

Kāds ir drošākais karstais maciņš?
Kāda ir visdrošākā kriptovalūta?

Tā kā ir pieejami tik daudzi dažādi maki, pirms lejuplādēt un izmantot to pakalpojumus, jums ir jāuzzina par karstākajiem karstajiem makiem. Maku veidotājiem ir dažādi izglītības līmeņi, drošības un privātuma standarti un citi kritēriji, pēc kuriem tie izstrādā savus makus. Daži no tiem var noteikt maksu, citi – nē. Jums var būt nepieciešams izmantot vienu maku, kas ir saderīgs ar jūsu konkrēto kriptovalūtas biržu.

10 labākie kriptonauda maki iesācējiem https://coinmarketcap.com/alexandria/article/10-best-crypto-hot-wallets-for-beginners

Iegādājoties jaunu mājokli, jāņem vērā vairāki faktori.

Kāds ir labākais kriptovalūtas maku 2022?
Kur glabāt savu kriptovalūtu?

Pirms izvēlēties karsto maku, ir vairākas lietas, par kurām jādomā. Svarīgākā no tām ir drošības funkcijas un tas, kā jūs plānojat tās izmantot. Tā kā jūsu kriptovalūtas aizsardzība ir atkarīga no tā, kā jūs to pārvaldāt, veids, kā jūs glabājat savus žetonus, nosaka to drošību. Tā kā publiskās un privātās atslēgas ir pieejamas visiem lietotājiem, karstajā makā glabātās preces ir vairāk pakļautas zādzībām nekā aukstajā makā. Ja vēlaties, lai jūsu kriptovalūta būtu droša pret hakeriem, apsveriet iespēju tā vietā izmantot auksto maku.

Daudzi finanšu aktīvi, tostarp kriptovalūta, ir “grozā”. Teiciens “nelikt visas olas vienā grozā” attiecas uz dažādiem finanšu aktīviem. Izmantojot vairāk nekā viena veida glabāšanas metodes, jūs samazināsiet zādzības vai zaudējuma iespējamību.

Kas ir karstais maku?
Cik drošs ir karstais maks?

Darījumus veiciet, tikai izmantojot karsto maku

Karstajā makā ievietojiet tikai tādu kriptovalūtas summu, kādu plānojat tērēt jebkurā brīdī; karstajā makā ieteicams glabāt tikai nelielu aktīvu summu. Lielāko daļu savu līdzekļu glabāt aukstajā makā un pēc tam pārvietot uz karsto maku to, kas jums nepieciešams tūlītējai vai tuvākai izmantošanai nākotnē, būtu šāds piemērs.

Sūtiet savas preces apmaiņai

Jūs varat arī glabāt savus kriptonauda aktīvus kontos, kas pieder biržai, kuru izmantojat. Dažas biržas glabās jūsu bitkoinus savā infrastruktūrā, kas būtībā ir līdzīga to glabāšanai karstajā makā. Ja uzbrucējs iegūst piekļuvi biržas tīklam un nozog jūsu kriptovalūtu, jūs varat to zaudēt hakeru uzlaušanas operācijas rezultātā.

Vai karstais maks ir drošs?
Vai ir droši atstāt kriptovalūtu Coinbase?

Apmainīt kriptovalūtas pret citām digitālajām valūtām

Ja esat uzkrājis ievērojamu kriptovalūtas daudzumu, jūs kļūstat par pievilcīgu mērķi hakeriem un riskējat zaudēt savus aktīvus. Tā kā vairākas no lielākajām digitālo valūtu biržām ļauj klientiem apmainīties ar kriptovalūtām un fiat valūtām, savā makā jūs varat glabāt tikai nelielas summas. Jūs varat šo summu apmainīt pret savas valsts naudu un iemaksāt to savā bankas kontā vai apmainīt to pret citām kriptovalūtām vietnē.

Vai aukstie maki ir tā vērti?
Vai karsto maku var uzlauzt?

Var būt izmaksas par kriptovalūtas maiņu pret fiat valūtu vai naudas pārskaitīšanu no biržas, taču, ja kriptovalūtu neturat kā ieguldījumu, ir vērts to apsvērt.

Ieguldījumi un aukstie maki

Ieguldījumi kriptovalūtā ir līdzīgi ieguldījumiem akciju tirgū: jums pieder kriptovalūta, un jūs gaidāt, kad tās vērtība pieaugs. Jūs varat vai nu paturēt to savā īpašumā, vai arī mēģināt to pārdot ar peļņu citam ieguldītājam. Tomēr, kamēr jūs gaidāt, kad jūsu kriptovalūtas vērtība pieaugs, tās glabāšana karstajā makā var būt bīstama.

Kādam nolūkam ir paredzēts aukstais maku?
Kāds ir labākais aukstais maks?

Kādi ir labākie veidi, kā aizsargāt savu karsto maku?

Lai padarītu savu karsto maku drošu, glabājiet tajā tikai minimālas summas, izveidojiet tā dublējumu, atjauniniet programmatūru, šifrējiet to un saglabājiet drošu paroli.

Vai ir iespējams uzlauzt karsto maku?

Kāds ir aukstā maka piemērs?
Vai ir nepieciešami aukstie maki?

Mūsdienu tehnoloģijas un programmatūra apgrūtina “karsto” maku uzlaušanu, taču tas nav neiespējami. Karstie maki ir visneaizsargātākie, jo tiem var piekļūt dažādos veidos, izmantojot jūsu ierīces (tālruni, datoru vai planšetdatoru).

Vai tā ir taisnība, ka karstie maki ir droši?

Karstie maki var būt droši, ja tos izmantojat tikai digitālās valūtas pārskaitījumiem. Ja kriptovalūta, kuru neplānojat izmantot, atrodas aukstajā glabāšanā, tad, izmantojot karsto maku, nepastāv risks zaudēt līdzekļus.

Kurš maku veids ir drošāks?
Vai exodus ir karstais vai aukstais maku?

Kurš maku veids ir drošāks?

Lemjot, vai izmantot auksto vai karsto maku, ir jāņem vērā daudzi kompromisi. Aukstie maki ir bezsaistes ierīces, kas nav savienotas ar internetu, tāpēc tos uzskata par drošākiem nekā karstos makus. Tomēr aukstā maka izmantošanai var būt arī citi trūkumi, kas jāizvērtē pirms lēmuma pieņemšanas.

Ja jūs uztrauc fiziska priekšmeta, piemēram, aukstā maka, uzskaite, varbūt jums labāk derētu karstais maks. Karstie maki arī nodrošina lietotājiem draudzīgu pieredzi un bieži vien ir savienoti ar kriptovalūtu biržām, tādējādi vienkāršojot līdzekļu pārskaitīšanu salīdzinājumā ar auksto maku.

Lai gan parasti ir drošāk kriptovalūtas glabāt makā, nevis biržā, kur tās iegādājāties, tomēr, izvēloties, kāda glabāšanas metode jums ir piemērota, jāņem vērā daudzi faktori. Piemēram, ieguldītājam, kuram ir tikai daži simti dolāru vērta kriptovalūta lielākajā biržā, piemēram, Coinbase, iespējams, nav jāuztraucas par tās pārnešanu uz maku. Maki sniedz papildu drošību investoriem, kuri tur tūkstošiem dolāru vērtu kriptovalūtu, potenciāli nodrošinot viņiem sirdsmieru.

5 labākie karstie kriptovalūtas maki

5 labākie karstie kriptovalūtas maki
Vai es varu iegādāties kriptovalūtu, izmantojot auksto maku?

Ne visiem karstajiem makiem ir vienādas iespējas, un var būt grūti izlemt, kurš no tiem ir piemērots tieši jums. Šeit ir desmit labāko karsto kriptovalūtas maku saraksts iesācējiem, kurus apskatīt un salīdzināt funkcijas, pirms veikt lielus ieguldījumus.

MetaMask – Blockchain maku 

MetaMask makā var glabāt, sūtīt un saņemt Ethereum un ERC-20 žetonus. Lai uzglabātu un tirgotu BEP-20 aktīvus, Metamask var manuāli pievienot Binance Smart Chain tīklu. Ārons Deiviss un Dens Finlejs to izveidoja 2016. gadā kā pakalpojumu kriptovalūtu tirgotājiem. MetaMask maku darbojas, izveidojot tiltu starp blokķēdes lietojumprogrammām un jūsu pārlūkprogrammu.

Ko darīt, ja es pazaudēju savu auksto maku?
Vai MetaMask var būt bitcoin maks?

MetaMask priekšrocība ir tā, ka tā ļauj lietotājiem pilnībā mijiedarboties ar Ethereum bez nepieciešamības lejupielādēt visu blokķēdi. Lai darbinātu Ethereum DApp, nav jāuztur pilns Ethereum mezgls.

Web3 objekts tiek iestrādāts pašreizējā vietnes lapā, izmantojot JavaScript, kas atrodas makā. Būtiski atzīmēt, ka tas neietekmē pašreizējo vietni. Drīzāk tas vienkārši pievieno funkciju, kas ļauj lietotājiem pieslēgties Ethereum tīklam.

Coinbase maku

Vai MetaMask ir blokķēdes maku?
Kā darbojas Coinbase maks?

Coinbase maks ir bitcoin maks, kas ir pilnībā lietotāja kontrolē. Tas nozīmē, ka maka privātās atslēgas (kas atspoguļo bitkoinu īpašumtiesības) tiek glabātas jūsu mobilajā ierīcē, nevis centralizētā kriptovalūtas biržā. Coinbase maku izceļas ar to, ka tas darbojas kā neatkarīga vienība un neprasa izveidot kontu kriptovalūtas biržā Coinbase.

Tomēr tie, kuri zina, kā izmantot Coinbase, var izmantot vairākus biržas sniegtos pakalpojumus.

Kāpēc man ir nepieciešams Coinbase maku?
Kādus tīklus atbalsta Coinbase maciņš?

Coinbase ir viens no visaugstāk novērtētajiem mobilajiem makiem tirgū. Tas tika izveidots darbam ar Ethereum un ERC20 žetoniem, taču tagad tas atbalsta arī dažādas citas kriptovalūtas, tostarp bitcoin. Pat ja esat iesācējs kriptovalūtu tirdzniecībā, šī programma padara naudas pārskaitīšanu, saņemšanu un glabāšanu vienkāršu.

Coinbase papildus kriptovalūtu darījumiem piedāvā dažādas funkcijas. Cita starpā jūs varat piedalīties aviopārdošanā un sākotnējos monētu piedāvājumos (ICO), piekļūt decentralizētām lietojumprogrammām (DApps), veikt pirkumus tiešsaistē, izmantojot kriptovalūtas, un iegādāties retus digitālos mākslas darbus, kas pazīstami kā NFT.

Edge – Kriptovalūta & Bitcoin maku

Vai es varu izmantot Coinbase?
Nepieciešams kriptovalūtas maks?

Edge Security ir viedtālruņa maku, kas padara kriptovalūtas glabāšanu un tirdzniecību vienkāršu. Maki šifrē lietotāja personisko informāciju telefonā, izmantojot klienta puses šifrēšanu, tādējādi nodrošinot, ka tikai lietotājam ir piekļuve viņa digitālajiem aktīviem.

Visa tālrunī esošā personiskā informācija tiek šifrēta, izmantojot Edge klienta puses šifrēšanu. Tas nozīmē, ka jūs pilnībā kontrolējat savus digitālos līdzekļus un jums nav jāsniedz Edge tālruņa numurs, ID vai citi personas dati.

Edge mobilajās ierīcēs ir pieejams bez maksas. Ja iemaksāsiet kriptovalūtu savā makā, no jums netiks iekasēta nekāda maksa, taču, ja sūtīsiet naudu, jums tiks iekasēta maksa par kalnrūpniecības vai tīkla izmaksām. Šie maksājumi, atšķirībā no maksājumiem, kas nosūtīti uz Edge, tiek nosūtīti tīkla kalnračiem.

Uzticības maku kriptovalūta

Edge ir kriptovalūtas un bitcoin maku
Kāda kriptovalūta ir pieejama Trust Wallet?

Kriptovalūtu glabāšana ar aparatūras maku, iespējams, ir visdrošākā pieeja, jo tikai jums ir piekļuve jūsu atslēgām un tās nav savienotas ar internetu. Gemini maki ir atvērtā koda, taču tiem trūkst dažu tādu pašu funkciju, kādas piedāvā Trezor un Ledger ierīces. Trezor ir patentēts API, lai izveidotu pielāgotas lietotnes uz savas ierīces, savukārt Ledger Nano S un X var palaist trešo pušu lietotnes, kas pazīstamas kā “aplikācijas”, uz to drošā displeja.

Mobilā lietotne Trust Wallet, kas ir pieejama gan Android, gan iOS operētājsistēmām, ļauj lietotājiem iegādāties kriptovalūtas tieši Kyber Network DEX (decentralizētās biržas) tīklā. Lietotāji var arī izmantot lietotni Trust Wallet, lai izveidotu savienojumu ar citām uz Ethereum balstītām DApps, izmantojot tai pievienoto pārlūkprogrammu Web3.

Lietotne Trust Wallet ir pieejama lejupielādei iOS un Android ierīcēm. Programmatūra sākotnēji tika rakstīta abu platformu pirmvalodās: Swift operētājsistēmai iOS un Java operētājsistēmai Android. Tā darbojas ar iOS 10.0 vai jaunāku versiju, kā arī Android 5.0 vai jaunāku versiju.

Exodus maciņš

Vai Trust Wallet ir piemērots kriptovalūtai?
Vai exodus ir īsts maks?

Exodus ir vairāku valūtu maks ar lietotājam draudzīgu saskarni. Tas atbalsta dažādu kriptovalūtu glabāšanu, kā arī jebkurus pielāgotus ERC-20 žetonus, kas vēl nav atbalstīti.

Exodus ir bezmaksas mobilais un darbvirsmas maku, kas darbojas ar tādiem aparatūras makiem kā Trezor One un Trezor Model T. Tas ir guvis labu atsaucību no kriptovalūtu entuziastu puses, pateicoties integrētajai apmaiņai un tam, ka tas ir viens no nedaudzajiem programmatūras makiem, kas atbalsta aparatūras makus. Maki atšķiras no citiem kriptovalūtu makiem ar to, ka tas ir paredzēts iesācējiem.

Vai exodus joprojām ir labs maku?
Kā es varu saņemt naudu no Exodus maka?

Viena no Exodus populārākajām funkcijām ir atbalsts dažādām kriptovalūtām un bitcoin. Makā var arī tirgot žetonus bez konta izveides. Vietnē

Secinājums

  • Karstie maki ir kriptovalūtas maka veids, kas ļauj glabāt, saņemt un sūtīt kriptovalūtas.
  • Tie tiek uzskatīti par ērtākiem un lietotājam draudzīgākiem nekā aukstie maki, taču tie ir arī mazāk droši.
  • Karstos makus vajadzētu izmantot tikai nelielām naudas summām, nevis ilgtermiņa glabāšanai.
  • Ja meklējat karstu maku, apsveriet iespēju izmantot kādu no pieciem iepriekš minētajiem makiem.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem