Kā iegādāties Bitcoin kriptogrāfisko monētu?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kā jaunpienācējiem iegādāties Bitcoin?

Lūk, kā investēt bitcoin 5 vienkāršos soļos:
✔️ Pievienojieties bitcoin biržai.
✔️ Iegūstiet bitcoin maku.
✔️ Savienojiet savu maku ar bankas kontu.
✔️ Veiciet bitcoin pasūtījumu.
✔️ Pārvaldiet savus bitcoin ieguldījumus.

⚡️ Kāda ir minimālā summa, ko ieguldīt bitcoin?

Pašreizējā minimālā summa, ko varat nosūtīt vai saņemt, ir 5460 satoshi (0,0000546 BTC), kas noteikta, lai nepieļautu krāpnieciskus darījumus.

⚡️ Kam pieder visvairāk bitkoinu?

Saraksta augšgalā ir Satoshi Nakamoto, kas ir bitkoinu izstrādātāja vārds. Iespējams, viņa īpašumā ir uzkrāti līdz pat 1,1 miljonam BTC, kas, visticamāk, ir sadalīti starp vairākiem makiem.

⚡️ Vai jūs maksājat nodokļus, kad izņemat bitkoinus?

Parasti nodokļi bitkoiniem tiek uzlikti tur, kur atrodas bitkoinu īpašnieks. Tas nozīmē, ka, ja bitkoini tiek pārdoti, nodokļi tiek maksāti dzīvesvietas valstī neatkarīgi no tā, vai darījumi notiek ārvalstu biržās vai virtuālajos makos ārpus šīs valsts.

Pasaulē gandrīz nav vietas, kuru nebūtu skāris kriptovalūtu popularitātes vilnis. Bitkoinu rallija laikā par kursa lēcieniem kliedz ikviens ziņu laikraksts. Daži cilvēki no tā pelna naudu, bet citi zaudē veselu bagātību. Pārsteidzoši, bet daudzi cilvēki joprojām uzskata, ka bitkoins ir kaut kas ēterisks. Bet tā nav – tas arvien vairāk iesakņojas mūsu ikdienas dzīvē – kā investīcija, maksāšanas līdzeklis un jēdziens. Kā iegādāties bitcoin? Cik daudz par to vajadzētu tērēt? Kā pirkt un pārdot bitkoinus? Noskaidrosim.

Kas ir bitcoin?

Bitcoin ir decentralizēts vienādranga maksājumu tīkls, kā arī valūta ar tādu pašu nosaukumu. Maksājumu sistēmā tiek izmantota kriptogrāfijas tehnoloģija.

Līdz šim ne zinātnieki, ne valdības nav spējušas vienoties par to, kas ir bitcoin. Vai tas ir aktīvs, valūta, prece vai kolekcijas priekšmets? Patiesībā bitcoin ir blokķēdes tehnoloģijas rezultāts.

Kas ir bitcoin?
Nedaudz par vēsturi:

Tehnoloģija, kas radīja bitcoin, ir attīstījusies gadu desmitiem, un tās idejas ir pilnveidojuši kriptogrāfi no visas pasaules.

Galvenais notikums šajos projektos notika pirms 13 gadiem. Satoshi Nakamoto (persona vai cilvēku grupa, kas slēpjas aiz pseidonīma, nav zināma) 2008. gadā publicēja datni ar bitcoin tīkla aprakstu.

Kas ir bitcoin kriptogrāfija
Kur nopirkt bitkoinus?

Bitcoin dzimšanas diena ir 2009. gada 3. janvārī. Šajā dienā tika ģenerēts pirmais bloks, kā arī pirmie 50 bitkoini. Atskatoties vēsturē, globālā ekonomikas krīze notika aptuveni tajā pašā laikā, kas attēlots filmā “Zemo cenu spēle”. Par to tiks runāts vēlāk.

Būtībā bitkoinu grafiks bija reakcija uz alkatību un mantkārību, kas ir inficējusi banku sistēmu – cilvēki, kurus aplaupa bankas.

Decentralizēts modelis.

Kas ir bitcoin kriptovalūta un kā tā darbojas?
Bitcoin tīkls

Atšķirībā no parastajām valūtām bitcoin tīklam nav pārvaldes iestādes, kas to vadītu. Tīklu uztur individuāli lietotāji-uzturētāji. Turklāt decentralizētā sistēma pasargā jūs no briesmām, ka jūsu bitkoini varētu tikt konfiscēti. Jūsu bitkoiniem var piekļūt tikai tie, kam ir piekļuve jūsu atslēgai. Teorētiski tā ir simtprocentīga aizsardzība. Vissvarīgākais aspekts ir glabāt savas atslēgas drošībā.

Divkārša tērēšana nav iespējama

Ar šo problēmu saskārās ne visas personas, taču finanšu sistēmā regulāri pie tās ir vainojami krāpnieki.

Dubultas tērēšanas pamatprincips ir tāds, ka vienu un to pašu naudu varat sūtīt vairākas reizes. Un, lai gan dažas bankas to atļauj, jūs nevarēsiet divreiz iztērēt savus bitkoīnus bitcoin tīklā.

Decentralizēt definīcija un nozīme
Kā Bitcoin novērš dubultu tērēšanu

Kamēr Bitcoin tīkls pārbauda transakciju #1, nebūs iespējams nosūtīt transakciju #2, kamēr tīkls nepieņems transakciju #1. No vienas puses, tas pakļauj jūs briesmām, taču vienlīdz izlīdzina spēles noteikumus visiem maksājumu dalībniekiem.

Bitcoin darījumi ir neatgriezeniski. Kad ir sasniegts noteikts apstiprinājumu skaits, jūs varat būt pārliecināts, ka jums nosūtītie bitkoini jau ir reģistrēti jūsu kontā un bez jūsu piekrišanas nevar tikt pārskaitīti uz citiem makiem.

Anonimitāte un nepārtraukta piekļuve tīklam

Lai gan darījumi ar bitkoiniem ir anonīmi, jūs vienmēr varat sekot līdzi nosūtīto bitkoinu izcelsmei, galamērķim un skaitam – šodien, vakar un pirms 12 gadiem.

Visi dati tiek glabāti blokķēdes tīklā. FIB jau ir izdomājusi, kā deanonimizēt makus, taču mērķis nav saglabāt jūsu anonimitāti. Blokķēdes mērķis ir iespēja dokumentēt visu, kas notiek tīklā, bet ne to falsificēt.

Bitcoin nedrīkst izslēgt

Vai bitcoin kriptovalūtu var iznīcināt?
Bitcoin regulējums

Bitcoin tīkls darbojas 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, un darījumu maksa netiek noteikta iepriekš. Ja nosūtāt lielu naudas summu, jūsu komisijas maksa ir praktiski nekāda.

Pastāv uzskats, ka bitcoin var iznīcināt, atslēdzot internetu. (Diezin vai kāds to darīs.)

Tīkla darbībai nav nepieciešams liels ātrums; lai pārraidītu informāciju par bitcoin kriptovalūtas darījumiem un turpinātu blokķēdes darbību, pietiek izmantot esošo tālruņu tīklu un radioviļņus.

51% uzbrukuma definīcija
Vienīgais veids, kā iznīcināt bitkoinu, ir veiksmīgs 51% uzbrukums.

Kas ir 51% uzbrukums?

Ja vienai personai vai personu grupai pieder vairāk nekā 50 % bitcoin tīkla skaitļošanas jaudas, viņi var mainīt darījumus un pat izveidot ieguves monopolu.

Tomēr to var panākt tikai tad, ja lielākie ieguves pūli panāks vienošanos. Tā kā Bitcoin tīkls jau ir tik liels, šādiem uzbrukumiem ir nepieciešama liela skaitļošanas jaudas koordinācija.

Vai par kriptovalūtu ir komisijas maksa?
Izpratne par 51% uzbrukumu blokķēdēm

Pilnīgi iespējams, ka 51 uzbrukums tiks kavēts, veicot izmaiņas bitcoin programmatūrā, un kopiena to nepieļaus.

Kā ir ar maksām?

Altcoin: Kas tie ir un kā tie darbojas
Kas ir kripto komisijas maksa?

Par katru darījumu sūtītājam tiek iekasēta maksa. No otras puses, summa nav iepriekš noteikta vai regulēta. Jūs varat maksāt lielu vai mazu komisijas maksu. – Nulles procentu komisijas maksa neietekmēs jūsu darījumus, jo tā tos neveic. Provizijas likmes pamatā tiek noteiktas atkarībā no tā, cik ātri jūs varat veikt maksājumu.

Kas ir altkoini?

Kur glabāt bitcoin kriptovalūtu?
Kāda ir altcoin jēga?

Tas ir diezgan vienkārši:

Altkoini ir jebkuras kriptovalūtas, kas nav bitcoin kriptovalūta. Ēters, Dogecoin u.c. ir altkoinu piemēri. Kopumā jebkuru citu kriptovalūtu dēvē par altcoin. To ir bezgalīgi daudz, un katru dienu parādās jaunas. Tomēr ne visiem no tiem ir vērtība.

Daži altkoini, piemēram, bitkoins, ir paredzēti, lai pelnītu naudu to izstrādātājiem (tos dažkārt dēvē par shitholes, shits utt.).

Kad ir labākais laiks ieguldīt bitcoin kriptovalūtā?
Kā un kur glabāt bitkoinus?

Tomēr ne visi altkoini ir radīti ar nolūku bagātināt izstrādātājus. Daži no tiem risina būtiskas kriptonomikas problēmas, kuras bitkoins vēl nespēj (vai dara to ar grūtībām) atrisināt.

Tas jo īpaši attiecās uz viedajiem līgumiem, decentralizētu lietojumprogrammu izvietošanu un ekosistēmas attīstību.

Otrkārt, mikromaksājumi nav rentabli augsto tīkla maksu dēļ. Treškārt, lai gan nelielas darījumu summas bitcoin tīklā joprojām rada ievērojamas izmaksas, dažus altkoinus var nosūtīt bez jebkādām izmaksām.

Kriptovalūtu ieguvei var izmantot vairākas pieejas. Bitkoinu kriptovalūtas kalšana notiek, izmantojot elektroenerģiju un skaitļošanas jaudu (izmantojot PoW algoritmu), savukārt altkoinu kalšanai var izmantot dažādas metodes, tostarp PoS, DPoS u. c. (izmantojot alternatīvu algoritmu).

Abu sistēmu priekšrocības un trūkumi ir salīdzināmi. Vidējam cilvēkam atšķirība starp tām ir neliela, un galvenā atšķirība ir atkarīga no komisijas maksas apjoma.

Kā un kur glabāt bitkoinus?

Patiesībā ir vairākas metodes, kā iegūt bitkoinus. Tomēr tas, kā jūs glabājat savus bitkoinus, noteiks, vai tie pieder jums vai ne.

Kā iegādāties Bitcoin ar kredītkarti
Kādi ir drošākie bitkoinu glabāšanas veidi

Ir skaidri parādīta atšķirība starp sauso un mitro bitcoin glabāšanu.

Tiešsaistes makiem vienmēr jābūt savienotiem ar internetu. Biržas, interneta pakalpojumi un mobilās lietojumprogrammas – tie visi ir šādi piemēri. Tie ir noderīgi, taču tiem ir būtisks trūkums: tos var uzlauzt.

Vissvarīgākais, kas jāņem vērā, ir tas, ka tas netraucēs bitcoin kriptogrāfijas tīkla darbību, bet gan ietekmēs starpnieku, kas jums nodrošina maku.

Kad jums vajadzētu iegādāties bitcoin?
Kas ir bitcoin?

Kriptovalūtu glabājiet aparatūras makā, nevis programmatūras makā, kas ir vairāk neaizsargāts pret uzbrukumiem (vai inscenētu uzlaušanu). Jums būs piekļuve makam, kā arī platformai, kurai uzticat savu kriptovalūtu glabāšanu. Šādā gadījumā, ja nākotnē notiks uzlaušana (vai inscenēts uzlaušana), jūs zaudēsiet savu naudu.

Biržas ir visizplatītākais veids, kā glabāt kriptovalūtu. Tas ir izdevīgi, jo, uzlabojoties valūtas kursam, jūs varat ātri veikt darījumu, pārdodot vai pērkot kriptovalūtu. Ir vērts atzīmēt, ka biržas var klasificēt kā centralizētas vai decentralizētas. Mēs to vēlreiz neiztirzāsim, bet kopumā centralizētajām biržām ir kontroles centrs, bet decentralizētajām nav.

Bitcoin kriptonauda plusi un mīnusi
Koncepcija par bitcoin kripto valūtas drošu 3d renderēšanas attēlu

Šī iemesla dēļ, ja jūs izmantojat dexes (decentralizētu tirdzniecību), jūsu kriptovalūta ir drošāka; tomēr abi ir neaizsargāti pret uzlaušanu. Decentralizēta apmaiņa ir labāka kriptovalūtas ilgtermiņa glabāšanai. Ja nevēlaties risināt katru cenu samazinājumu un kursa kāpumu, labāks risinājums ir aparatūras aukstie maki.

Lai gan šobrīd kriptovalūtas iegāde ir viena no galvenajām tendencēm, tā ir nepastāvīga un riskanta investīciju izvēle. Ja ieguldījumi kriptovalūtā biržā vai ar brokera starpniecību jums nešķiet īstā izvēle, šeit ir dažas iespējas https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/how-to-buy-cryptocurrency/.

Atšķirībā no karstajiem makiem galvenajam mezglam nav nepieciešams savienojums ar internetu, lai tas darbotos. Tie būtībā ir zibatmiņas diski ar papildu aizsardzību, bet aparatūras aukstajiem makiem ir dažādi aizsardzības līmeņi. Portfeļa programma tika instalēta aparatūras makā. Ir būtiski saprast, ka šis maki neatbalsta visas kriptovalūtas, tāpēc izvēlieties to atbilstoši savām prasībām.

Kad jums vajadzētu iegādāties bitcoin?

Kurā kriptovalūtā vislabāk ieguldīt iesācējiem?
Vai man vajadzētu iegādāties bitcoin, kad tā vērtība ir zema vai augsta?

Pieņemsim, ka jau esat iegādājies savu pirmo bitkoinu, un, iespējams, ir vilinoši iegādāties kādu no tiem. Var šķist arī grūti saprast, kas ir bitcoin, jo ir daudz veidu, kā iegādāties vai tērēt kriptovalūtu. Dažas valstis jau ir padarījušas bitcoin par savu nacionālo valūtu, un vēl vairāk valstu apsver šādu iespēju. Tagad, kad esam noskaidrojuši, cik izdevīgi ilgtermiņā varētu būt ieguldīt bitkoinu kriptovalūtā, sāksim pirkt dažus bitkoinus. Kad jums tos vajadzētu iegādāties?

Rezumējot – pareizas atbildes nav. Tomēr ir noteikumi, kas vienmēr ir piemērojami, un daži ieteikumi, kurus var izmantot vairumā gadījumu.

Nosakot, cik dārga ir mašīna, ņemiet vērā gan likmi, gan tendenci.

Ieguldījumi citās kriptovalūtās papildus bitcoin
Bitcoin kriptonauda plusi un mīnusi

Iegādājoties bitcoin, ir ļoti svarīgi saprast pašreizējo tirgus vidi. Biežākā kļūda, ko pieļauj jaunpienācēji, ir aizrautība, ko rada hype vilnis. Tā dēvētie “āboli” bitkoinu jomā rada lielu ažiotāžu un veicina cenas kāpumu. Ja bitcoin būtu piramīdas shēma, tā cena tikai pieaugtu.

Tomēr, tā kā bitcoin nav piramīda, kad tajā ienāk “stulba nauda”, tā vispirms pieaug, pēc tam strauji krīt. Tas notika, piemēram, 2017. gadā. Gada laikā bitkoins pieauga 20 reizes, un lielākā daļa no tā pieauga pēdējos divos mēnešos, no novembra līdz decembrim. Kas notika pēc tam? No janvāra beigām līdz maija vidum bitkoins nokritās no 19 000 līdz 3,5 000 dolāriem.

Kāda ir “down play” definīcija?

Jūs pelnāt naudu, samazinoties Bitcoin kriptonauda, ja jūs to pērkat ar nolūku palielināt tās vērtību. Tas ir tik vienkārši. Ja uzskatāt, ka bitkoins šobrīd ir pārvērtēts, ievietojiet īso pozīciju un gaidiet, kad kriptovalūtu tirgus sabruks. Tad vienkārši pārdodiet savus dolārus par skaidru naudu.

Blue bitcoin blockchain cryptocurrency
Blue bitcoin blockchain cryptocurrency

Kā nezaudēt naudu kriptovalūtā

BTCUSD Diagramma https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Īsināšana šķiet laba ideja. Taču, tāpat kā ar garajām pozīcijām, īso pozīciju pārdevējiem ir lielāka iespēja, ka tie tiks sašaurināti, nekā garo pozīciju pārdevējiem. Gan vieni, gan otri var zaudēt naudu, ja valūtas kursa svārstības ir mežonīgas, tāpēc ir svarīgi izmantot pieturas.

Kur glabāt bitcoin kriptovalūtu?
Kurā kriptovalūtā vislabāk ieguldīt iesācējiem?

Tradicionāli īso pozīciju pārdevēju ir vairāk nekā garo pozīciju tirgotāju. Tirgus bieži vien ir optimistisks un ienesīgs, pret kuru var spēlēt, ja jums ir taisnība, bet tikai tad, ja jums ir taisnība.

Kāda būs bitcoin vērtība 2022. gadā?

Svarīgi ir arī atcerēties, ka neviens eksperts nevar garantēt, ka viņa prognozes ir precīzas. Bitcoin ir ļoti svārstīgs aktīvs. Vēl ir pāragri spriest, vai bitcoin kriptovalūta sasniegs 250 000 un augstākus mērķus ilgtermiņā, taču ir pāragri spriest, vai tas notiks īstermiņā un vidējā termiņā.

Tomēr tas dod atļauju ieguldīt alternatīvajās valūtās, kā arī DeFI un NFT sektoros, kas attīstās.

Ko vēl ieguldīt bez bitcoin?

ETH un Binance Coin ir pirmās divas rindas.

Kāda būs bitcoin vērtība 2022. gadā?
Binance monēta par Ethereum?

Šajā kontekstā tam visam ir jēga. Otrā visvairāk kapitalizētā kriptovalūta – ETH – piedzīvo attīstītāju un lietotāju intereses pieaugumu.

Aizjautrinoši ir tas, ka 2017. gada sākumā ETH bija maz zināms. Tā bija kriptovalūta decentralizētu lietotņu izveidei. Tas izklausījās pievilcīgi. Vienīgā problēma bija tā, ka neviens nezināja, kā to īstenot un ko izstrādāt. Taču potenciāls šķita esošs.

2017. gada sākumā viena ētera vērtība bija 10 dolāri. 2017. gadā, kad ap ICO valdīja uzplaukums un ažiotāža, ētera vērtība pieauga līdz 1350 ASV dolāriem, bet pēc tam tā atkal kritās līdz bitkoinu līmenim.

Kopš sākotnējā bitcoin dokumenta ir parādījušies vairāki “ētera slepkavas”, kas spēj veikt vairāk darījumu par zemākām izmaksām. Taču eters turpina attīstīties, un parādās daudzi “slepkavas” un konkurenti. Taču šobrīd nav alternatīvas.

Kad jums vajadzētu iegādāties bitcoin?
Cik vērti ēteri?

Pašreizējā ETH cena ir $4 350.

Binance BEP2 žetons, kas pazīstams arī kā Binance Bitcoin Plus (BEP2), ir vietējais biržas kriptovalūta. Tam ir vairākas priekšrocības, tostarp tā popularitāte tirgotāju vidū.

Birža rada savu kriptovalūtu un izvieto to, izmantojot vairākas metodes. Šim nolūkam visbiežāk tiek izmantots Launchpad. Pieprasījums pēc Binance monētas palielinās pirms jebkuras Launchpad palaišanas Binance, tādējādi paaugstinot cenu.

Binance otrā unikālā priekšrocība ir tā viedā ķēde. Binance Smart Chain būtībā ir ētera blokķēdes ekvivalents. Nākotnē tā var aizstāt etheru, jo arvien vairāk projektu tiks uzsākti un darbosies tieši ar BSC.

Tagad, kad konkurence ar katru dienu kļūst arvien konkurētspējīgāka. Gan ETH, gan BNB ir žetonu dedzināšanas funkcija. Pastāv arī iespēja, ka BNB ieviesīs kaut ko līdzīgu ētera mehānismam.

DOT
DOT ir protokola kontroles žetons

DOT

Šī projekta mērķis ir izstrādāt decentralizētu Web 3.0 internetu. Projektam ir labs ziņu fons (piemēram, izsoles), un DOT iegāde izskatās kā lielisks ieguldījums uz lielā krituma fona. Šajā gadījumā uzsvars tiek likts uz tehnoloģiju un turpmāko attīstību.

Šā raksta sagatavošanas brīdī likme ir 28,30.

LinkExchange
Kas ir saites žetons?

LINK

Otrā līmeņa monēta no iepriekšējā saraksta. Tās galvenā priekšrocība ir tā, ka tā ļauj savienot vairākas blokķēdes un darboties kā krustpunkts starp tām. Tas ļauj veidot datubāzes, neierobežojoties ar vienu tehnoloģiju. Citiem vārdiem sakot, projekts iznīcina barjeras starp dažādiem blokķēžu tīkliem un ekosistēmām.

LINK valūtas maiņas kurss šā dokumenta sagatavošanas brīdī ir 22,05

Cake DeFi
Kas ir kūka kriptovalūtā?

CAKE

Pankūku mijmaiņas tirdzniecības žetons ir kriptovalūta, kas ir atdalīta no DeFI projekta. Šīs iniciatīvas galvenais solījums ir DeFI trakuma turpinājums 2022. gadā. Līdz šim tirgus ir nācis klajā ar tukšām rokām, tāpēc nav nekā jauna, ko apsvērt.

Rakstīšanas brīdī CAKE vērtība ir 11,86 $.
Rakstīšanas brīdī CAKE vērtība ir 11,86 $.

Secinājums

Realitāte, ka bitcoin ir milzīgs attīstības potenciāls, ir kaut kas, ko mēs esam pieņēmuši. Tas ir raksturīgs šai idejai, un atlīdzība par kalnrūpniecību samazinās vienmērīgā tempā.

Rakstīšanas brīdī CAKE vērtība ir 11,86 $.
Rakstīšanas brīdī CAKE vērtība ir 11,86 $.

Runājot par spekulācijām, bitcoin ir ideāli piemērots ilgtermiņa investoriem. Laika gaitā investīciju atdeve pirmajā virtuālajā valūtā pieaug desmitkārtīgi, salīdzinot ar tirdzniecības ienākumiem.

Ir vairākas iespējas iegādāties bitcoin. Jūs varat izmantot jebkuru izvēlēto metodi, sākot no maiņas punktiem un beidzot ar bitcoin maiņas punktiem. Būtiski atzīmēt, ka, lai kur pasaulē jūs atrastos, jūs neesat pasargāts no bitcoin cenu vēstures svārstībām (svārstīguma).

Bitcoin svārstīgums samazinās. Tas ir saistīts ar lielo investoru klātbūtni un tirgus kapitalizācijas pieaugumu. Jo lielāks ir tirgus, jo grūtāk ir panākt kāpumu un kritumu. No otras puses, salīdzinājumā ar akciju tirgiem bitkoiniem ir ļoti liela svārstīguma pakāpe.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem