Kas ir kopējā bloķētā vērtība (TVL)?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Ko nozīmē kopējā bloķētā vērtība kriptovalūtā?

Kopējā bloķētā vērtība jeb TVL ir visu kriptovalūtu summa, kas tiek izmaksāta, piemēram, procentu un dividenžu veidā. Tīkls ir zaudējis aptuveni 16% no 2021. gada decembra sākumā sasniegtā maksimuma, taču tirgus dalībnieki uzskata, ka DeFi sektors vēl ir tikai sākumstadijā un tam ir iespējas attīstīties.

⚡️ Kas ir ieslēgts Ethereum vērtībā?

No blokķēdes puses, Ethereum turpina dominēt TVL kopējās vērtības ziņā ar bloķētiem 54,31% jeb 125,7 miljardiem ASV dolāru.

⚡️ Kādas ir trīs populārākās DeFi monētas?

gadā DeFi monēta būs labākā monēta, ko iegādāties. – Lieliska DeFi valūta ar lielu pasīvās peļņas potenciālu. – Lieliskākā decentralizētā birža. Uniswap ir vislabākā decentralizētā birža ar visizcilāko Defi valūtu.

⚡️ Vai XRP ir DeFi?

Kā ceturtdien (14. aprīlī) paziņoja valūtas maiņas tīkls Ripple, uzņēmums, kas veic aktīvu pārskaitījumus starp tīkliem, ir iekļāvis atbalstu XRP Ledger (XRPL) – decentralizētai publiskai blokķēdes sistēmai, kas paredzēta naudas pārskaitījumiem.

Ko tvl nozīmē kriptogrāfija

Ko nozīmē frāze “fiksētā vērtība”?

2020. gadā pēc ilgām diskusijām finanšu tirgus eksperti beidzot sāka terminoloģizēt jauna veida ieguldījumu un veidus, kā izmērīt tā panākumus.

Kopējā bloķētā vērtība (TVL) ir viens no kriptovalūtas rādītājiem, kas ir populārs DeFi investoru vidū, lai novērtētu aktīvu – dolāros vai jebkurā citā valūtā – kopējo vērtību, kas noguldīta visos DeFi. protokolos vai vienā DeFi projektā.

Ko nozīmē bloķētā vērtība?
Ko nozīmē bloka vērtība?

Defi aktīvi ietver ieņēmumus un procentus no standarta pakalpojumiem, piemēram, aizdevumiem, derībām un likviditātes pūliem, kas tiek nodrošināti viedo līgumu veidā. TVL likmēs ir lieliska zīme investoriem, kas vēlas atbalstīt Defi platformas ar vislielāko atdevi. Tā ir kopējā vērtība, kas reģistrēta DeFi derību protokolos un ko veido derībās liktie aktīvi.

TVL kopējā tirgus vērtība 2022. gadā pārsniedza 2 miljardus ASV dolāru, salīdzinot ar 400 miljoniem ASV dolāru iepriekšējos divos gados. TVL ir kļuvusi par galveno rādītāju investoriem, kuri vēlas novērtēt visas ekosistēmas vai atsevišķa protokola veselību.

Lai gan termins “TVL” ir vienkārši definēts kā visa viedā līgumā turētā kriptovalūtas vērtība, daži mainīgie var ietekmēt DeFi projektu vērtējumu.

Kāda ir laba TVL attiecība?
Kas ir TVL kriptovalūtā?

Noguldījumi, izņemumi un protokola turējumā esošā summa nav vienīgie faktori, kas pamato TVL vērtību. TVL ietekmē arī fiat valūtas vai vietējo žetonu vērtības izmaiņas. Protokola TVL var būt denominēts projekta paša kriptovalūtā, kas nozīmē, ka to ietekmē tās vērtība. Ja projekta kriptovalūtas vērtība strauji samazinās, samazināsies arī protokola TVL.

Kāpēc TVL ir svarīgs decentralizētām finansēm?

Lai DeFi platformas varētu darboties, tām ir nepieciešams kapitāls, kas jānogulda kā nodrošinājums kredītam vai likviditātei tirdzniecības pūlos. TVL ir nozīmīgs, jo tas norāda naudas ietekmi uz peļņu un DeFi lietotņu lietderību tirgotājiem un ieguldītājiem.

TVL pieaugumam bieži vien seko likviditātes, popularitātes un izmantošanas palielināšanās DeFi platformā. Šie faktori darbojas kopā, lai palīdzētu nodrošināt projekta panākumus. Kad TVL pieaug, DeFi protokolos tiek ieslēgts vairāk naudas; otrādi, kad TVL samazinās, ir pieejams mazāk naudas – un peļņa ir mazāka.

Kas ir bloķētā kopējā vērtība
Kāpēc TVL ir svarīgs DeFi

Datu analīzes platformas, piemēram, DeFi Pulse un DefiLlama, var sniegt detalizētu informāciju par to, cik daudz kriptoaktīvu ir nodrošināti to viedajos līgumos. Šos datus pēc tam var izmantot, lai novērtētu dažādu DeFi protokolu tirgus daļu.

DeFi Pulse tīkla dalībniekiem jāapzinās, ka platforma vienkārši seko protokola viedajiem līgumiem Ethereum blokķēdē, ņemot kopējo Ether žetonu ( ETH ) un ERC-20 summu. Savukārt DefiLlama mēra TVL, aprēķinot katras ķēdes kopējo bilanci kopā ar visām citām DeFi ķēdēm vai katras platformas TVL attiecību.

Kas ir bloķētā kopējā vērtība?
Kas ir TVL (kopējā bloķētā vērtība)?

Kāda ir kriptoTVL formula?

Tā kā nepārtraukti tiek radītas jaunas uz blokķēdēm balstītas metodes, noteikt precīzu TVL kopējam tirgum un noteikt, vai konkrēta DeFi platforma ir droša izvēle gala lietotājiem, var būt sarežģīti.

Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties protokolus, kas jau ir izveidoti un kuru TVL ir 1 miljards ASV dolāru. TVL ir svarīgs, jo tas norāda, cik uzticama un veselīga ir platforma, kā arī cik liels ir tās pieprasījums. Spēcīga izstrādes komanda un noderīga lietojumprogramma arī ir vilinoši faktori investoriem un ieguldītājiem, kā rezultātā projekta TVL kopumā palielinās.

Kas ir kopējā bloķētā vērtība decentralizētās finansēs?
Kopējā bloķētā vērtība (TVL) DeFi protokolos

Tomēr jums vajadzētu būt piesardzīgiem attiecībā uz DeFi protokoliem ar TVL (Total Value Locked – kopējā bloķētā vērtība), kas ir tikai 1. No otras puses, pievērsiet uzmanību augstai peļņai no DeFi sistēmām ar zemu TVL; iespējams, ka tās ir mārketinga triki, ko izmanto jaunas platformas, mēģinot iegūt tirgus daļu. Tās varētu būt arī krāpšanas shēmas, jo tikai daži dalībnieki vai neviens dalībnieks vēl nav uzticējis tām savus aktīvus.

Lai novērtētu platformas risku, ne tikai jāskatās uz TVL, bet arī jāsalīdzina to ar citiem svarīgiem rādītājiem, piemēram, dienas aktīvo lietotāju (DAU) vai darījumu skaitu dienā (TXD). Nozīmīga ir arī TVL/tirgus kapitalizācijas attiecība. Ja TVL ir tuvu

Kāpēc bloķētā kopējā vērtība ir svarīga?
Kāda ir kopējā bloķētā vērtība?

Lai aprēķinātu projekta TVL, vispirms atrodiet tirgus kapitalizāciju, reizinot DeFi projekta piedāvājumu ar pašreizējo cenu. Pēc tam šo skaitli daliet ar maksimālo apgrozībā esošo piedāvājumu, lai iegūtu TVL.

TVL koeficientu aprēķina, dalot bloķētā aktīva kopējo tirgus kapitalizāciju ar bloķētā aktīva kopējo vērtību. TVL koeficientu iegūstam, dalot bloķētā aktīva kopējo tirgus kapitalizāciju ar tā kopējo vērtību. TVL koeficients var palīdzēt noteikt, vai aktīvs ir vai nav DeFi nepietiekami novērtēts.

Kurai kriptovalūtai ir visaugstākā TVL?

Visu DeFi protokolu kopējais TVL apjoms 2020. gadā strauji un strauji pieauga, jo DeFi šajā gadā ievērojami paplašinājās.

Ko bloķētā vērtība nozīmē kriptogrāfijā?
Cik liela ir bloķētā Ethereum vērtība?

Saskaņā ar DefiLlama datiem visu DeFi platformu vērtība 2020. gada sākumā bija 630 miljoni ASV dolāru. Tomēr 2022. gada pirmajā ceturksnī šis skaitlis jau bija pieaudzis līdz vairāk nekā 172 miljardiem ASV dolāru.

Vērtspapīru un biržu komisijas kriptovalūtu tiesībaizsardzības nodaļa ir iesaistījusies kriptovalūtu tirgos. Lai gan ir notikušas vairākas izmaiņas, Bitcoin, kā vienmēr, pēc zināmiem kāpumiem un kritumiem joprojām ir augšgalā. Nesenā cenu krituma laikā digitālā valūta uz dažām stundām bija nokritusies zem 3000 ASV dolāru, bet 2018. gada februāra vidū atguvās līdz vairāk nekā 4000 dolāru.

Kopš 2020. gada sākuma arī Ethereum, kas ir otrā lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas, ir piedzīvojusi daudz pārmaiņu. ETH cena ir strauji pieaugusi no 127 dolāriem janvārī līdz aptuveni 500 dolāriem maijā. Tas ir pieaugums par aptuveni 300%.

Kas ir bloķēts maks kriptovalūtā?
Ko kriptovalūtā nozīmē vērtība?

DeFi TVL lielākais tīkls.

2022. gadā populārākais DeFi TVL tīkls bija Ethereum, kas veidoja aptuveni pusi no pasaules DeFi tirgus.

Ja jūs interesē, Ethereum DeFi tīkls sastāv no aptuveni 500 protokoliem. Tā TVL ir milzīgie 73 miljardi ASV dolāru, kas atbilst 64% tirgus daļas. Salīdzinājumā ar BNB Smart Chain 8,74 miljardiem ASV dolāru un 7,7 % tirgus daļu, Avalanche 5,21 miljardu ASV dolāru un 4,5 % tirgus daļu, Solana 5,21 miljardu ASV dolāru un 4,5 % tirgus daļu, Solana 4,5 % tirgus daļu, Solana 4,5

$0,614 miljardu un mēs 0,53 procentus tirgus daļas, TRON'S itsier-bitsiest

$05760 miljonus, kas deva tikai 050 procentus tirgus vērtības.

TVL animācija ir viegli saprotama un saprotama. Tā parāda visu DeFi tirgu TVL izteiksmē, kas izteikts ASV dolāros, ar pašreizējo procentuālo kustību un dominējošo kriptovalūtu.

Bloķētā kopējā vērtība MakerDAO
Kāpēc kriptovalūta TVL ir svarīga?

Novērojums, ka Ethereum ir visvairāk bloķēto vērtību no visām ķēdēm, liecina, ka tas, iespējams, ir visbiežāk izmantotais DeFi kriptovalūtas tīkls. TVL jeb kopējā bloķētā vērtība ir izšķirošs rādītājs, pēc kura var spriest par tirgus izaugsmi un veselību. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan TVL lēciens bieži norāda uz pozitīviem apstākļiem tirgū, tam nevajadzētu piešķirt pārāk lielu nozīmi kā vienīgajam.

Bloķēto aktīvu vērtība var būt svārstīga, īpaši, ja runa ir par Ethereum (ETH) cenu. ETH cenu gan pozitīvā, gan negatīvā veidā ir ietekmējis paaugstināts svārstīgums. Sākot ar ETH cenu, kurā atrodas lielākā daļa aktīvu platformā, svārstīgums ir viena no galvenajām iespējām, kas var būtiski ietekmēt TVL.

Kas ir TVL pasākums?
Kā decentralizētas finanses mainīs ekonomikas nākotni?

2018. gada 12. februārī kopējā vērtība, kas bija bloķēta Ethereum (ETH) blokķēdes viedlīgumos, sasniedza vēsturiski augstāko līmeni – 13,92 miljardus ASV dolāru, kas ir jauns pagrieziena punkts pasaulē otrajai lielākajai kriptovalūtai pēc tirgus kapitalizācijas. Tas uzsver uz Ethereum balstītā decentralizēto finanšu (DeFi) sektora nepārtraukto izaugsmi.

Tā kā DeFi pakalpojumi ir decentralizēti un nav uzticami, nauda var ātri pārvietoties no viena konta uz otru, kā rezultātā tiek veikti nepareizi likviditātes aprēķini. TVL, tāpat kā jebkurš cits rādītājs, ir tikai tirgus apstākļu rādītājs, un to nevajadzētu izmantot kā pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, jo tas ir ierobežots un aptuvens.

Kādi ir daži iespējamie decentralizēto finanšu piemēri?
Ko jūs saprotat ar finanšu decentralizāciju?

Kādi ir daži veidi, kā atsevišķi kriptovalūtu projekti var atbalstīt kopējās vērtības bloķēšanu (TVL)?

TVL un Bitcoin mijmaiņas darījumus blokos ģenerē Bitcoin tīkls. To var izdarīt jebkurā laikā, tādējādi nodrošinot papildu likviditāti ekosistēmā. Papildu likviditātes pūlu pievienošana, lai mudinātu lietotājus iemaksāt un bloķēt vairāk monētu platformā, ir ierasta prakse starp kriptovalūtu projektiem, kas vēlas palielināt TVL. Vēl viens veids, kā palielināt TVL, ir atbilstošu aizņemšanās likmju noteikšana, lai stimulētu augkopjus ņemt aizdevumus un iegādāties vairāk aktīvu.

Novērtējiet

Staking ir process, kurā kriptovalūta tiek bloķēta makā, lai atbalstītu darījumus un blokķēdes drošību, un par to tiek saņemta atlīdzība. Kopējā vērtība, kas protokolā iesprostota staking dēļ, tiek aprēķināta visā tiesību piešķiršanas perioda ilgumā. Krātuves ļauj lietotājiem glabāt kriptovalūtu līdzīgi kā maki, taču tās pievieno papildu soļus, pirms tiek atļauta tūlītēja izņemšana. Uzticamām personām ir jābūt tiešsaistē, lai apstiprinātu darījumu, un šis process parasti notiek vairāku dienu laikā.

Kas ir TVL tvaikošanā?
Vai TVL ir tas pats, kas tirgus kapitalizācija?

Klēti

Pēc krātuves izveides tajā tiek piemērotas drošas izņemšanas procedūras, un protokols kontrolē nesankcionētu izņemšanu no krātuves dienas laikā. Likviditātes pūli ir kriptovalūtas, kas tiek glabātas viedajos līgumos, lai nodrošinātu likviditāti decentralizētām biržām.

Karantīnas noteikšana ir būtisks piesardzības pasākums, lai nodrošinātu vislielāko likviditātes potenciālu. Likviditātes pūli ir vēl viena metode likviditātes palielināšanai, izmantojot inteliģentu riska ierobežošanu.

Pūli nodrošina ātrāku tirdzniecības veidu, jo pircējiem un pārdevējiem nav jāsaskaņo piedāvājumi. Tā vietā, lai gaidītu cilvēkus, kas vēlas pirkt vai pārdot to, kas jums ir, jūs varat izmantot jau esošo likviditātes pūlu. Cilvēki, kas iegulda savu likviditāti, no tās pelna naudu un palīdz palielināt TVL.

Ja TVL atrodas tādos projektos kā Uniswap, kur tai ir aktīvi projekta likviditātes pūlos, vērtība var krasi pieaugt cenu kāpuma laikā un radīt maldīgas cerības par aktīvu ieplūdi un likviditātes pieejamību.

Ko nozīmē tvl
Kāda ir laba TVL attiecība?

Kādi faktori ietekmē TVL cenu?

TVL palielinās, kad pieaug digitālā aktīva cena, tādējādi parādot, ka tīkla popularitāte pieaug. Ethereum ir viens no galvenajiem TVL virzītājspēkiem, jo lielākā daļa viedo līgumu un DeFi lietotņu ir veidotas uz tā. TVL trūkums ir tas, ka tas mēdz pārvērtēt aktīvus “buļļu” tirgū un ka tas pats notiek, kad ir “lāču” spiediens.

Cik nozīmīga ir TVL/tirgus kapitalizācijas attiecība?

Šo koeficientu izmanto, lai salīdzinātu projektā bloķēto kopējo vērtību ar tā tirgus kapitalizāciju. Ja ir augsta TVL/tirgus kapitalizācijas attiecība, tas norāda uz to, ka depozitārijā varētu būt lielākā daļa projekta tirgus kapitalizācijas, kas varētu izraisīt cenu manipulācijas. Zema TVL/tirgus kapitāla attiecība var nozīmēt, ka projektu izmanto maz cilvēku.

Kas ir tirgus kapitalizācija TVL?
Kas ir TVL Uniswap?

Kā kriptoprojekti seko TVL?

Ir dažādi veidi, kā izsekot projekta TVL. Visizplatītākā metode ir izmantot bloku izpētes programmas, piemēram, DeFi Pulse un Code Data. Šīs platformas nodrošina reāllaika datus par projektā bloķēto kopējo vērtību. Citi veidi, kā izsekot TVL, ir kriptovalūtas biržas, kurām parasti ir API, kas sniedz datus par TVL.

TVL ir labs rādītājs, lai sekotu līdzi projekta progresam, taču tas nedrīkst būt vienīgais izmantotais rādītājs. Ir svarīgi aplūkot arī citus rādītājus, piemēram, aktīvos lietotājus, darījumu apjomu un izstrādātāju aktivitāti, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par projekta stāvokli.

Ko nozīmē tvl kriptogrāfija
Kāpēc decentralizētas finanses ir svarīgas?

Kāda ir lielākā televīzijas stacija pēc skatītāju skaita?

2020. gada septembrī Ethereum tīklam ir lielākais TVL ar vairāk nekā 13 miljardiem ASV dolāru, kas bloķēti DeFi protokolos. Citi lieli TVL tīkli ir TRON, EOS un Polkadot.

Kā TVL var ietekmēt cenu?

TVL kriptonauda var gan palielināt pieprasījumu pēc digitālā aktīva, gan pārvērtēt aktīvus vērtspapīru tirgū. Kad projektu izmanto vairāk cilvēku, palielinās pieprasījums pēc šī projekta vietējiem žetoniem; tā rezultātā palielinās kopējā cena. Tomēr TVL var arī uzpūst cenas “buļļu” periodos līdz manipulācijas pakāpei

Kas ir bloķētā kopējā vērtība?
Kas ir TVL kriptovalūta?

Kā kriptovalūtu projekti var palielināt savu kopējo bloķēto vērtību?

Ir vairāki veidi, kā kriptoprojekti var palielināt TVL:

  • nodrošinot likviditāti likviditātes pūļiem
  • nododot aktīvus karantīnā seifos.
  • palielinot projekta vietējā žetona cenu.
  • pārvērtējot aktīvus vērtspapīru tirgū.

Likviditātes nodrošināšana likviditātes pūlos ir lielisks veids, kā palielināt TVL. Likviditātes nodrošinātāji saņem maksu par likviditātes nodrošināšanu, kas palielina projekta TVL. Turklāt aktīvu izvietošana karantīnā pasargā tos no cenu svārstībām un palielina projekta TVL. Visbeidzot, projekta vietējā žetona cenas palielināšana piesaista jaunus lietotājus un palielina TVL.

Kā kriptovalūtu projekti var palielināt savu bloķēto kopējo vērtību?
Ko nozīmē bloķētā vērtība?

Rezumējot var teikt, ka TVL ir lielisks veids, kā novērtēt projekta progresu, taču tam noteikti nevajadzētu būt visam un visam. Tikpat svarīgi ir ņemt vērā arī citus datu kopumus, piemēram, aktīvos lietotājus, darījumu apjomu un izstrādātāju aktivitāti, lai iegūtu precīzu priekšstatu par to, cik veselīgs ir projekts. Kad cenas ir strauji augošas (t. i., “buļļu” tirgus laikā), TVL var paaugstināt aktīvu vērtību virs to patiesās tirgus cenas.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem