Ethereum kriptovalūta pārskats un kriptovalūtas apraksts

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir labāks par Bitcoin vai Etherium?

Bitcoin patērē 707 kW elektroenerģijas, bet ēteris – 62,56 kW. Sarežģītie algoritmi bitcoin blokķēdē tiek veikti, izmantojot modernus procesorus. Ētera zemais enerģijas patēriņš padara to par videi draudzīgāku kriptovalūtu.

⚡️ Cik ilgs laiks nepieciešams, lai izkrātu 1 eteriumu?

Apmēram 7,5 dienas

⚡️ Kā sākt iegūt ETH?

✔️ 1. solis – Instalējiet GPU un iestatiet datoru.
✔️ 2. solis – Iegūstiet Ethereum maku (Mist vai MyEtherWallet).
✔️ 3. solis – Pievienojies Ethereum ieguves pūlam.
✔️ 4. solis – Sāciet kalnrūpniecību!

⚡️ Vai ETH 2.0 ir jauna monēta?

Tā nav jauna monēta, un tā neietekmēs jūsu ETH daudzumu. Runājot par Ethereum un Ethereum 2.0, Eth2 ir vienkārši labojums, kas uzlabos Ethereum blokķēdi. Tā kā tiks veikti divi pēdējie posmi, pilnīga izlaišana ir paredzēta vismaz līdz 2023. gadam.

⚡️ Cik daudz darījumu sekundē būs Ethereum 2.0?

100 000 darījumu sekundē

Kas ir Ethereum?

Ethereum kriptovalūta ir decentralizēta platforma, kurā darbojas viedie līgumi – lietojumprogrammas, kas darbojas tieši tā, kā ieprogrammētas, bez jebkādas krāpšanas vai trešo personu iejaukšanās iespējas. Ethereum radās pēc DAO neveiksmes, un, lai gan tai ir dažas kopīgas iezīmes ar Bitcoin, tā ir daudz vairāk nekā tikai digitālā valūta. Šajā rokasgrāmatā mēs izpētīsim visu, kas jums jāzina par Ethereum, tostarp, kas tas ir, kā to izmantot, kur to iegādāties un vai tas ir labs ieguldījums.

Jūs varat sūtīt naudu uz citām Ethereum adresēm tāpat kā uz Bitcoin vai jebkuru citu kriptovalūtu. Ethereum, tāpat kā Bitcoin un citas kriptovalūtas, ļauj veikt darījumus digitāli. Tomēr tas vēl nav viss, ko tas spēj izdarīt. Jūs varat izmantot Ethereum kriptovalūtu, lai palaistu jebkāda veida kodu un sazinātos ar citu rakstītām programmām. Ethereum platforma ir pielāgojama

Ar ko Ethereum atšķiras no etera (ETH)
Kāda ir atšķirība starp ēteri un bitcoin

Rezumējot, Ethereum galvenais mērķis ir izstrādāt un izpildīt kodu izplatītā tīklā, nevis centralizētā serverī. Principā šādas lietojumprogrammas ir nemaināmas un noņemamas.

Ar ko Ethereum atšķiras no ētera (ETH)

Ethereum tīklā izmantotā norēķinu vienība nav tāda pati kā tās nosaukums. Protokola nosaukums ir Ethereum, bet tīkla kriptovalūta ir eters (ETH).

Kāda ir atšķirība starp Ethereum un bitcoin?

Kāda ir atšķirība starp bitcoin un ether?
Kāda ir atšķirība starp ēteri un bitcoin

Bitcoin izmanto blokķēdi un finanšu stimulus, lai izveidotu pasaules mēroga maksājumu tīklu. Tas ietver vairākas funkcijas, kas ļauj lietotājiem visā pasaulē izveidot savienojumu, nebūdami atkarīgi no centrālās iestādes. Mezgliem, kuros darbojas bitcoin programmatūra, jāizmanto specializēta programmatūra, lai decentralizētā vidē panāktu vienošanos par finanšu darījumu vēstures aktuālāko versiju.

Bitcoin bieži tiek uzskatīts par pirmās paaudzes blokķēdi. Savas vienkāršības dēļ tā ir salīdzināma ar citiem konkurentiem tirgū. Bitcoin ir apzināti neelastīgs protokols, kurā prioritāte ir uzticamība, nevis lietderība. Iespēja izpildīt viedos līgumus Bitcoin ir stipri ierobežota, un tas nav labi piemērots lietojuma gadījumiem, kas pārsniedz vienkāršu darījumu izpildi.

Savukārt otrās paaudzes blokķēdes ir pielāgojamākas un funkcionālākas. Šīs blokķēdes papildus pamata finanšu darījumiem atbalsta arī programmējamus darījumus. Ethereum kriptovalūta paver plašas iespējas izstrādātājiem spēlēties ar savu kodu un veidot decentralizētas lietojumprogrammas (DApps).

Starp kriptovalūtām ēteris tirgus kapitalizācijas ziņā ieņem otro vietu aiz bitcoin.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ethereum

Ethereum monētas cena
Ēters, otra lielākā kriptovalūta pasaulē

Ethereum ir populārākā otrās paaudzes blokķēde, tāpēc tā joprojām ir vispazīstamākā. Tā ir salīdzināma ar bitcoin, bet var izpildīt ievērojami lielāku darījumu skaitu. Tieši šeit sākas bitcoin un Ethereum galvenās atšķirības.

Kā Ethereum darbojas

Ethereum kriptovalūta ir “valsts mašīna”. Tas nozīmē, ka jebkurā brīdī lietotājs var redzēt visu lietotāju un viedo līgumu atlikumus to pašreizējā stāvoklī. Noteiktu darbību rezultātā mainās stāvokļi, un tādēļ ir nepieciešams, lai visi mezgli atjauninātu savus momentuzņēmumus, atspoguļojot šīs izmaiņas.

Viedos līgumus aktivizē darījumi, ko veic lietotāji vai citi līgumi. Katrs tīkla mezgls izpilda līguma kodu un reģistrē rezultātu, kad lietotājs tam nosūta darījumu. Ethereum virtuālā mašīna (Ethereum Virtual Machine jeb EVM) tiek izmantota, lai pārtulkotu instrukcijas datoram saprotamā formā.

Spēles stāvoklis tiek atjaunināts, izmantojot īpašu mehānismu, kas pazīstams kā ieguve. Ethereum kriptovalūtu iegūst, izmantojot līdzīga veida Proof-of-Work jeb darba pierādījuma algoritmu kā bitcoin.

Kā Ethereum darbojas
Vai Ethereum ir labs ieguldījums?

DAO ir decentralizēta virtuāla organizācija. Kas ir Ethereum Classic un kā tas darbojas?

Ethereum paver jaunas iespējas mijiedarbībai internetā. Decentralizēta autonoma organizācija jeb DAO ir kopiena, kas darbojas kā datorprogramma, un tas ir piemērs tam, kā Ethereum kriptovalūta paver pilnīgi jaunas iespējas mijiedarbībai internetā.

DAO bija viens no pirmajiem un vērienīgākajiem mēģinājumiem izveidot šādu kopienu. Organizāciju pārvaldīja sarežģīti viedie līgumi, un tā bija paredzēta kā autonoms riska kapitāla fonds. DAO žetoni tika izplatīti ICO laikā, lai ieguldītājiem būtu balsstiesības organizācijā.

Pēc atklāšanas hakeri izmantoja kļūdu DAO līgumā, lai nozagtu aptuveni trešdaļu no visiem līdzekļiem. Tajā laikā tā bija sagūstījusi 14 % no kopējā emitēto ēteru apjoma. Šim notikumam bija vissmagākās sekas attiecībā uz jauno iniciatīvu. Pārdomās izstrādātāji nolēma veikt ķēdes “hard fork”, kā rezultātā tā tika sadalīta divās daļās. Vienā tīklā uzbrucēju darījumi tika “reversēti”, lai atdotu naudu tās likumīgajiem īpašniekiem. Šī blokķēdes versija tagad ir pazīstama kā Ethereum. Sākotnējās ķēdes darījumu vēsture tika saglabāta – tagad tā ir pazīstama kā “Ethereum Classic”.

Kas ir Ethereum kriptonauda un kā tā darbojas?
Kas ir DAO Ethereum?

Šo katastrofu veiksmīgais iznākums bija skarbs atgādinājums par briesmām un negatīvajām sekām, ko rada lielu naudas summu nodošana autonomam kodam. Tā ir arī viena no pirmajām reizēm blokķēdes vēsturē, kad bija jāpieņem grupas lēmums, tāpēc tas izraisīja tik lielu ažiotāžu kopienā. Vienlaikus The DAO uzlaušana noveda pie Ethereum tīkla “hard fork” un tā rezultātā divu dažādu monētu – ETH un ETC – izveides.

No kurienes ir Ethereum izcelsme?

Kā tiek izgatavoti jauni ētera žetoni?

Tiek iegūts ēters, kas ir svarīga tīkla datu uzturēšanas un atjaunināšanas daļa. Kad Ethereum tīklā tiek pievienoti bloki, kalnračiem tiek piešķirts jauns ēters, līdzīgi kā to dara bitkoinu kalnrači.

Kāds ir Ethereum ieguves process?

Tīkla drošība ir atkarīga no ieguves. Tā pārbauda, vai blokķēde tiek pareizi atjaunināta, un novērš vajadzību pēc centrālā administratora. Kalnrači izmanto savu skaitļošanas jaudu, lai kalnrūpniecības laikā atrisinātu kriptogrāfiskās mīklas. Šādā veidā tiek “izkrāpti” bloki. Lai bloka hash tiktu atzīts par īstu, tam jāsakrīt ar nezināmu vērtību, ko nosaka protokols. Laiks, kas nepieciešams, lai atrastu hash, ir tieši proporcionāls mīklas sarežģītībai. Kad tīklam pievienojas vairāk kalnraču, sarežģītība palielinās.

Blokķēde decentralizētām autonomām organizācijām (DAO)
Cik ilgā laikā tiek iegūts 1 Ethereum?

Tāpēc vairāk nekā jebkad iepriekš Ethereum kriptovalūtu tīkla sarežģītību nosaka citi kalnraču kalnraču spēki. Tā kā vienlaicīgi atbildes meklē tik daudz cilvēku, hash darījumiem parasti ir tendence būt pēc iespējas ātrākiem, ko dēvē par hash ātrumu. Jo lielāks ir tīkla kopējais hash rate, jo grūtāk ir atrisināt problēmas. Kad risinājums ir atrasts, tas tiek pārraidīts tīklā, un katrs mezgls pārbauda risinājumu. Ja lielākā daļa mezglu piekrīt, ka risinājums ir derīgs, tad bloks tiek pievienots blokķēdē un kalnračiem tiek piešķirta atlīdzība etheros.

Kas ir Ethereum gāze

Atkārtoti aplūkosim iepriekšējo viedā līguma piemēru no 1. daļas. Tas bija vienkāršs līgums, kura izpildei nebija nepieciešama liela skaitļošanas jauda. Tomēr šāds viedlīgums netiek izpildīts tikai jūsu datorā; lai to izpildītu, jūs mijiedarbojaties ar visiem Ethereum kriptotehnoloģiju ekosistēmas mezgliem.

Kā tiek izgatavoti jauni ētera žetoni?
Kā Ethereum darbojas gāze?

Kas notiek, ja simtiem tūkstošu tīkla mezglu izpilda sarežģītu līgumu? Ko darīt, ja kāds izveido savu līgumu tā, lai tas izpildītu vienu un to pašu kodu atkal un atkal, tādējādi pārslogojot tīkla mezglus? Lai risinātu šo problēmu, Ethereum izmanto terminu “gāze”. Lai gan automašīna nevar braukt bez degvielas, līgumi nevar darboties bez gāzes. Gāze ir nepieciešama, lai līgums varētu darboties; tā ir vienība, kas mēra darba apjomu, kas nepieciešams, lai izpildītu darījumu vai veiktu kādu funkciju Ethereum tīklā.

Īsumā tas ir Ethereum tīkla maksas iekasēšanas mehānisms. Tas attiecas arī uz regulārajiem darījumiem – kalnrači atteiksies apstiprināt naudas pārvietošanu no viena maka uz otru, ja lietotāja cena būs pārāk zema.

Kā iegūt Ethereum
Kā cilvēki pelna naudu no Ethereum?

Jāatzīmē, ka gāze un ēters nav viens un tas pats. Gāzes cenas ir ļoti atšķirīgas atkarībā no kalnračiem. Veicot darījumu, jūs maksājat komisijas maksu, lai izpildītu operāciju ETH. Ēteris šajā ziņā ir salīdzināms ar bitkoinu, jo abās valūtās ir inflācijas valūta, kuras daudzums ir ierobežots, bet tai nav noteiktas vērtības.

Katram darījumam nepieciešams noteikts gāzes daudzums, kas nepieciešams tā pabeigšanai, bet gāzes izmaksas var atšķirties. Sarežģītiem darījumiem nepieciešams daudz vairāk gāzes nekā vienkāršiem. Rezultātā gāze kalpo kā mērvienība, ar ko mēra skaitļošanas jaudu, kas nepieciešama konkrēta uzdevuma izpildei. Tādējādi sistēma var sekot līdzi tam, cik daudz skaitļošanas jaudas ir nepieciešams uzdevuma izpildei, un var noteikt atbilstošu maksu.

Kādi ir dažādi Ethereum žetonu veidi?

Kas Ethereum kriptovalūtā ir gāze?
Cik daudz ir Ethereum žetonu?

Ethereum ir aizraujoši, jo tas ļauj izveidot pielāgotus aktīvus blokķēdē, kurus var uzglabāt un pārraidīt tādā pašā veidā kā ether. Izstrādātājiem ir pilnīga kontrole pār noteikumiem, kas attiecas uz šāda tokena uzvedību, ļaujot pielāgot to pēc saviem ieskatiem. Piemēram, viņi var noteikt, cik daudz žetonu tiks ražoti, kā tie tiks radīti un kā tie tiks nodoti.

Žetoni ļauj izstrādātājiem radoši izpausties un ieviest inovācijas ar jauniem tehnoloģiju un ekonomisko modeļu izmantošanas gadījumiem. Dažādiem lietojumiem žetoni var kalpot kā sava valūta, tos var nodrošināt ar reāliem aktīviem un tie var pildīt dažādas citas funkcijas. Regulāri tiek izstrādātas jaunas Ethereum žetonu izmantošanas metodes, piedāvājot iespējas, kas iepriekš nepastāvēja.

Kas ir Ethereum un kā to izmantot?

Kādi ir dažādi Ethereum žetonu veidi?
Kā iegādāties ēteri?

Piemēram, ja jūs vēlaties iegādāties GAME Binance, izmantojot šīs lapas sākumu kā resursu, jūs to varat izdarīt, iegādājoties ETH. Alternatīvi, lai iegādātos ETH Binance, jūs varat izmantot citas maksājumu iespējas vienādranga tirgū.

Kādiem nolūkiem izmanto ETH

Ethereum atšķirībā no bitcoin nav paredzēts tikai naudas tīkla darbībai. Šī platforma ļauj izmantot dažādas decentralizētas lietojumprogrammas, kurās ethereum kalpo kā programmējama nauda. Tā tiek izmantota decentralizētās finansēs un tirdzniecībā, biržās, spēlēs un tamlīdzīgās lietās.

Kas ir Ethereum žetoni? ethereum tirdzniecība
Kas ir Ethereum blokķēde un tās galvenie izmantošanas gadījumi?

Vai ir iespējams saglabāt privātu darījumu Ethereum tīklā?

Nē. Visi Ethereum blokķēdē veiktie darījumi ir publiski. Lai gan jums nav jāatklāj savs īstais vārds, eksperti, pamatojoties uz publiski pieejamajiem datiem, var ar augstu precizitāti apstiprināt lielu lietotāju skaitu.

Kā es varu iegādāties ēteru?
Kas ir Ethereum 2.0 jauninājums?

Vai ir iespējams ģenerēt naudu, izmantojot Ethereum?

Ēters ir ļoti svārstīgs aktīvs, kas nozīmē, ka tas jebkurā brīdī var gan nopelnīt, gan zaudēt naudu. Daži cilvēki patur ethereum ilgtermiņā cerībā, ka tīkls kādu dienu kļūs par pasaules mēroga programmējamu maksājumu sistēmu. Citi tirgotāji cenšas palielināt savus turējumus, tirgojot ēterus pret altkoiniem. Abos gadījumos pastāv finansiālas briesmas.

Ethereum blokķēde kā decentralizētās finanšu vides centrālais elements ļauj gūt peļņu arī no aizdevumiem, sintētisko aktīvu emitēšanas, izmantojot ETH kā nodrošinājumu, un kraušanas.

Ētera un Ethereum definēšana
Vai ir iespējams pelnīt naudu ar Ethereum mezglu?

Daudzi investori ilgtermiņā izvēlas ieguldīt tikai bitcoin un neiekļauj savos portfeļos nekādus papildu digitālos aktīvus. Savukārt citi iegulda tikai ēterā un daļu savu līdzekļu ierobežo pret īstermiņa kursa pārmaiņām. Tirgū nav vienas universālas pieejas, ko varētu piemērot visi tirgotāji.

Mērogojamība, ETH 2.0 un Ethereum nākotne

Kāda ir pareizā “mērogojamības” definīcija?

Vienkāršāk sakot, mērogojamība ir sistēmas spēja attīstīties. Serverus un tīklus var dažādi mērogot, lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu. Kriptovalūtu jomā mērogojamība attiecas uz tīkla spēju paplašināties tā, lai tas varētu apstrādāt pieaugošu pieprasījumu skaitu, neapdraudot veiktspēju vai drošību. Ir ļoti svarīgi atzīmēt, ka blokķēdes tīkli joprojām ir attīstības sākumposmā.

Kā cilvēki pelna naudu no Ethereum?
Vai Ethereum ir laba kriptovalūta?

Pieaugot tīkla lietojumam un popularitātei, pieaug arī apstrādājamo darījumu skaits. Šobrīd Ethereum tīkls nespēj pietiekami ātri apstrādāt lielu skaitu darījumu, lai apmierinātu lietotāju vajadzības.

Kas ir Ethereum 2.0 jauninājums?

Neraugoties uz Ethereum milzīgo potenciālu, tam pašlaik ir būtiski ierobežojumi, ko apliecina mērogojamības problēma. Ja Ethereum ir iecerēts kļūt par jaunās finanšu sistēmas mugurkaulu, tam ir jābūt ar daudz lielāku datu pārraides joslas platumu. Ņemot vērā tīkla decentralizēto struktūru, šīs problēmas risināšana ir ārkārtīgi sarežģīta, jo nav centrālo iestāžu, kas varētu uzspiest savu gribu visiem pārējiem tīkla dalībniekiem.

Kas ir Ethereum 2.0 jauninājums?
Ethereum 2.0 kraušanas

Lai tīkls būtu pietiekami decentralizēts, tam jāpiemēro ierobežojumi. Jo grūtāk ir vadīt mezglu, jo mazāk cilvēku piedalīsies tīklā, tādējādi izraisot tā centralizāciju. Tā rezultātā, palielinoties darījumu skaitam, var tikt apdraudēta tīkla integritāte.

Vēl viena kritika, ko Ethereum ir saņēmis, ir tā esošā Proof-of-Work konsensa mehānisma lielais enerģijas patēriņš. Lai pievienotu jaunus blokus tīklam, tiek izmantota kalnrūpniecība, kas ir negatīvi saistīta ar lieliem enerģijas izdevumiem.

Lai risinātu šīs un citas problēmas, Ethereum 2.0 jeb saīsinājumā ETH 2.0 ir nosaukums, kas dots izstrādātāju plānotajam atjauninājumu kopumam. Kad ETH 2.0 būs pabeigts, tam vajadzētu ievērojami uzlabot tīkla iespējas.

Kas ir Ethereum 2.0 jauninājums?
Decentralizētās Ethereum biržas: Uniswap, Kyber Network un IDEX.

Ethereum un decentralizētās finanses (DeFi)

Kas ir decentralizētas finanses un kā tās darbojas?

DeFi ir nosaukums kustībai par finanšu nozares decentralizāciju. DeFi lietotnes ir veidotas uz publiskām, atvērtām blokķēdēm, kas ļauj ikvienam tās izmantot bez iestāžu vai organizāciju atļaujas, tādējādi atšķiroties no tradicionālajām finansēm, kuras kontrolē iestādes un institūcijas. DeFI tiek uzskatīta par svarīgu komponentu, lai ieinteresētu cilvēkus jaunajā finanšu sistēmā.

Ethereum un decentralizētās finanses (DeFi)
Ko dara decentralizētas finanses?

DeFi lietotāji mijiedarbojas ar viedajiem līgumiem un cits ar citu, izmantojot vienādranga tīklus. Lietotāji visu laiku pilnībā kontrolē savus aktīvus, un viņiem tie nav jānodod nevienam no malas. Ethereum tīkls ir vispopulārākais DeFi lietotnēm, jo tas ir ļoti decentralizēts un tam ir liela izstrādātāju kopiena.

Ko var paveikt DeFi?

Viena no bitcoin pievilcīgākajām iezīmēm ir tā, ka nav centralizēta pārvaldnieka, kas pārvaldītu tīklu. Ja šo jēdzienu attiecinātu arī uz finanšu nozari, iegūtu DeFi. Nav centrālo serveru vai starpnieku, un tas nozīmē, ka nav viena neveiksmes punkta.

Vēl viena DeFi priekšrocība ir neierobežota piekļuve. Pasaulē ir miljardiem cilvēku, kuriem nav nekādas jēgpilnas piekļuves finanšu sistēmai. Saskaņā ar priekšlikumu tie ir viena no galvenajām patērētāju kategorijām DeFi.

Decentralizētas Ethereum biržas

Decentralizētās biržas jeb DEX ir sistēmas, kurās lietotāji var pārskaitīt aktīvus tieši starp saviem makiem. ethereum tirdzniecībai parastā biržā vispirms ir nepieciešama aktīvu ievietošana biržas kontā, taču DEX gadījumā tas nav nepieciešams.

Decentralizētās finanses: Ethereum un banku nākotne.
Ethereum blokķēdes tehnoloģijas decentralizēto darījumu modelis

Izņēmums ir decentralizētās biržas. Tās ir aizsargātas pret centralizētu maku uzbrukumiem, bet var būt neaizsargātas pret viedo līgumu uzbrukumiem. Uniswap, Kyber Network un IDEX ir uz Ethereum blokķēdi balstītu decentralizētu biržu piemēri.

Mezgli Ethereum tīklā un ieguve

Kas ir Ethereum mezgls

Ethereum mezgli ir datori, kas izmanto specializētu programmatūru, lai sazinātos ar kriptovalūtas tīklu. Tas var būt tālrunis ar iepriekš instalētu maku vai atsevišķs dators ar plašu diska vietu, kurā tiek uzskaitīti visi darījumi kopš tīkla darbības sākuma. Neatkarīgi no savas funkcijas mezgli kādā veidā mijiedarbojas ar tīklu.

Kādas ir Ethereum mezgla funkcijas?

Tā vietā, lai to darbinātu viens klients, Ethereum viedo līgumu izpildei izmanto klientu tīklu. Atšķirībā no bitcoin, kam ir tikai viena oficiāla klienta implementācija, Ethereum ir daudz dažādu klientu. Bitcoin Core ir bitcoin galvenā programmatūra, kas veic šo funkciju šajā valūtā. Geth ir populārākais Ethereum klients.

Decentralizētās Ethereum biržas: Uniswap, Kyber Network un IDEX.
Kas ir Ethereum un kādi ir tā izmantošanas veidi?

Ethereum ieguves mezgli

Derīgo izrakteņu ieguves mezglā var darboties pilnīgs vai ierobežots klients. Ethereum ieguvei parasti tiek izmantotas kalnrūpniecības fermas, kas ir specializētas iekārtu kopas. Lai paātrinātu ieguves procesu, tajās parasti ir daudz videokaršu.

Ethereum kalnračiem ir divas iespējas: individuālā kalnraču ieguve, kurā viņi valūtu izstrādā vieni paši, vai kopfonda kalnraču ieguve. Solo ieguve nozīmē, ka jūs strādājat viens pats, lai atklātu blokus. Ja kalnrači kopīgi iegūst resursus un godīgi sadala atlīdzību, ja viņi kalnraktuvi veic kā pūla dalībnieki. Tas palīdz samazināt ar ieguvi saistītos riskus.

Ethereum ieguves mezgli
Ethereum ieguves mezgli

Ethereum kalnrūpniecība vairs nav visizdevīgākais veids, kā veikt ilgtermiņa ieguldījumus, jo tā gatavojas pāriet uz apliecinājumu par likmi. Pēc pārmaiņām Ethereum kalnračiem būs jānovirzās no ETH uz citiem tīkliem, kuros viņi varēs turpināt citu valūtu ieguvi.

Ja vēlaties kalnrūpniecībā izmantot Ethereum, jums būs nepieciešamas videokartes vai specializētas integrālās shēmas (ASIC). Vēl viens būtisks elements rentablai ieguvei ir piekļuve lētai elektroenerģijai. Visbeidzot, jums būs jāizveido ieguves operācija un jāizveido Ethereum maks. Tas viss prasa ievērojamu laiku, naudu un plānošanu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem