Kas ir Defi un ko tas nozīmē manam uzņēmumam?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir DeFi Bitcoin?

DeFi (di-fi) ir kriptovalūtas termins, kas apzīmē decentralizētas finanses. Tā ir vispārēja frāze, kas apzīmē kriptovalūtas sektora centienus izveidot jaunu interneta finanšu sistēmu, izmantojot defi blokķēdi ierasto starpnieku un uzticības mehānismu vietā.

⚡️ Vai DeFi ir droša?

Lai gan DeFi šķiet utopisks, tas tāds nav. Lai gan DeFi projekti ne vienmēr nodrošina tādu drošību (lasi: apdrošināšanas segumu) kā tradicionālie projekti, tie ne vienmēr izslēdz starpniekus no tradicionālajiem finanšu pakalpojumiem. DeFi krāpšanas rezultātā 2021. gadā tika zaudēti 1,3 miljardi ASV dolāru līdzekļu.

⚡️ Kā DeFi var maksāt tik augstas procentu likmes?

Pieprasījums pēc sviras efekta.
DeFi paver finanšu iespējas un piedāvā klientiem neskaitāmas iespējas gūt peļņu. Tas rada vajadzību pēc sviras efekta – DeFi lietotāji aizņemas aktīvus ar mērķi nopelnīt vairāk nekā parādā esošie procenti.

⚡️ Vai kriptovalūtas procenti ir apliekami ar nodokļiem?

Nodokļu administrācija kriptovalūtu klasificē kā īpašumu, kas nozīmē, ka katru reizi, kad to pērkat, pārdodat vai apmaināt, notiek ar nodokli apliekams notikums. Kad jūs saņemat ienākumus no kriptovalūtas darbības, tie tiek aplikti ar nodokli kā parastie ienākumi.

Defi blokķēde

Decentralizētās finanses jeb “defi” ir finanšu darījumu sistēma, kurā tiek izmantota kriptovalūta un blokķēdes tehnoloģija. Decentralizējot finanses – tas ir, aizstājot centralizētas iestādes, piemēram, bankas, ar vienādranga savienojumiem – defi mērķis ir padarīt finanšu pakalpojumus pieejamus ikvienam. Šie pakalpojumi var ietvert jebko, sākot ar banku pamatfunkcijām un beidzot ar aizdevumiem un hipotēkām, kā arī sarežģītiem līgumiskiem līgumiem.

Kas ir DeFi un kā tas darbojas?
Kāds ir DeFi piemērs?

Finanses tagad ir centralizētākas nekā jebkad agrāk.

Mūsdienās praktiski visus banku, aizņemšanās un tirdzniecības elementus pārvalda centralizētas sistēmas, ko administrē valsts iestādes un sargsuņi. Klientiem jāvienojas ar vairākiem finanšu starpniekiem, lai piekļūtu dažādiem pakalpojumiem, sākot no aizdevumiem automobiļiem, hipotēkām un beidzot ar akciju un obligāciju tirdzniecību.

Ko nozīmē DeFi?
Kāpēc Bitcoin nav Defi?

Piemēram, ASV valdība izstrādā un groza finanšu noteikumus centralizēto finanšu organizāciju un brokeru sabiedrību pasaulei. Regulatori, piemēram, ASV Federālo rezervju sistēma un Vērtspapīru un biržu komisija (SEC), laika gaitā izstrādā un pielāgo šos noteikumus.

Vai Ethereum ir DeFi monēta?
Kā apgūt DeFi?

Tādēļ patērētājiem ir maz iespēju vienkārši piekļūt kredītiem un finanšu pakalpojumiem. Viņi nevar apiet starpniekus, piemēram, bankas, biržas un aizdevējus, kuri gūst peļņu no katra finanšu un banku darījuma. Mums visiem ir jāmaksā sava nodeva, lai varētu piedalīties šajā spēlē.

Kāpēc DeFi ir tik svarīga?
Vai Coinbase Defi?

Decentralizētas finanses: naudas nākotne ir klāt.

Decentralizētas finanses, kas atņem tiesības starpniekiem un sargiem, ir izaicinājums šai centralizētajai finanšu sistēmai.

Saskaņā ar TrustToken izpilddirektora un līdzdibinātāja Rafaela Kosmana teikto, “DeFi mērķis ir pārņemt ikdienas uzdevumus, ko pašlaik veic tādas finanšu iestādes kā bankas, biržas un apdrošinātāji, piemēram, aizdevumu, aizņemšanos un tirdzniecību, un nodot tos parastu cilvēku rokās.”

Ar ko nodarbojas decentralizētās finanses?
Ko nozīmē decentralizētas finanses?

Lūk, kā tas varētu darboties. Tagad jūs varat noguldīt naudu interneta krājkontā un saņemt 0,50 % peļņu no ieguldījuma. Pēc tam banka šo naudu aizdod citam klientam ar 3% procentu likmi, tādējādi gūstot 2,5% peļņu. Cilvēki aizdod savus līdzekļus tieši cits citam, novēršot 2,5 % zaudējumus bankai.

Iespējams, jūs domājat, ka to jau darāt, sūtot naudu draugiem, izmantojot PayPal, Venmo vai CashApp. Taču jūs kļūdītos – lai nosūtītu naudu, izmantojot šīs lietotnes, jums ir nepieciešama debetkarte vai bankas konts, kas tām piesaistīts. Tātad šie savstarpējie darījumi joprojām ir atkarīgi no centralizētiem finanšu starpniekiem.

Kādas ir decentralizēto finanšu priekšrocības?
Kāda ir DeFi jēga?

Blokķēde tiek izmantota, lai palaistu Defi

Decentralizētas finanses ir iespējamas, pateicoties blokķēdes un kriptovalūtas tehnoloģijām, kas ir nozīmīgas inovācijas finansēšanas jomā.

Kad veicat darījumu savā parastajā norēķinu kontā, tas tiek ierakstīts privātajā virsgrāmatā – jūsu bankas darījumu vēsturē, ko kontrolē un uztur liela finanšu iestāde. Blokķēde ir decentralizēta, sadalīta publiska virsgrāmata, kurā finanšu darījumi tiek reģistrēti datorkodā.

Kāpēc Bitcoin nav DeFi?
Kas ir Defi un kādi piemēri?

Kad mēs sakām, ka blokķēde ir decentralizēta, mēs runājam par to, ka visiem Defi lietojumprogrammas lietotājiem ir pieejams precīzs publiskās virsgrāmatas dublikāts, kurā šifrētā kodā ir dokumentēts katrs darījums. Tas palīdz aizsargāt sistēmu, nodrošinot klientiem anonimitāti un darījumu un aktīvu īpašumtiesību ierakstu pārbaudi, kurus ir (gandrīz) grūti viltojami.

Kas ir DeFi un piemēri?
Vai Ethereum ir Defi?

Kad mēs apgalvojam, ka blokķēde ir decentralizēta, tas nozīmē, ka sistēmā nav starpnieka vai vārtsarga. Darījumus divreiz pārbauda un reģistrē puses, kas izmanto vienu un to pašu blokķēdi, kuras laikā risina sarežģītus matemātiskus vienādojumus un pievieno ķēdē jaunus darījumu blokus.

Defi atbalstītāji apgalvo, ka decentralizētā blokķēdes tehnoloģija padara finanšu darījumus drošākus un pārredzamākus nekā tradicionālās privātās, necaurspīdīgās sistēmas, ko izmanto centralizētajās finansēs.

Vai DeFi ir finanšu nākotne?
Kā Defi pelna naudu?

Kā DeFi darbojas šobrīd?

Defi tiek izmantots dažādos vienkāršos un sarežģītos finanšu darījumos. Tā darbojas decentralizētās lietojumprogrammās, ko dēvē par “dApps”, vai citās programmās, ko sauc par “protokoliem”. Defi veic darījumus ar Bitcoin (BTC) un Ethereum (ETH), izmantojot decentralizētas lietotnes un protokolus.

Vai kriptovalūta ir DeFi?
Kā bankas var izmantot Defi?

Ethereum piedāvātā vērtība ir pievilcīgāka nekā Bitcoin, jo tā ir vairāk piemērota plašam lietojumu klāstam, tāpēc lielākā daļa decentralizēto lietojumprogrammu un protokolu tirgus darbojas ar Ethereum programmatūru.

Lūk, daži no veidiem, kā decentralizētās lietotnes un protokoli jau tiek izmantoti:

Cik vērta ir DeFi monēta?
Vai es varu iegādāties Defi akcijas?
 • Tradicionālie finanšu darījumi jau notiek. Defi cita starpā ietver visu, sākot no maksājumiem un atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecības līdz apdrošināšanai un kreditēšanai.
 • Lielākā daļa kriptovalūtu tirgotāju tagad izmanto centralizētas biržas, piemēram, Coinbase vai Gemini, kas pieder lieliem uzņēmumiem. DEX ļauj lietotājiem saglabāt kontroli pār saviem līdzekļiem un atvieglo vienādranga finanšu darījumus.
Kā iegādāties DeFi kriptovalūtu?
Vai es varu zaudēt naudu Defi?
 • E-portfeļi ir vēl viens kriptovalūtas maka veids. Digitālos makus decentralizēto finanšu (Defi) izstrādātāji veido, kas var darboties neatkarīgi no lielākajām kriptovalūtu biržām un nodrošina investoriem piekļuvi dažādiem produktiem, tostarp uz kriptovalūtu un blokķēdēm balstītām spēlēm.
 • Stabilo monētas ir kriptovalūtas, kuru mērķis ir saglabāt nemainīgu vērtību, piesaistot to citiem finanšu aktīviem, piemēram, ASV dolāram. Lai gan kriptovalūtas ir atzītas par neprognozējamām, stabilo monētu mērķis ir saglabāt nemainīgu vērtību, piesaistot to nekriptovalūtām, piemēram, ASV dolāram.
Kāda ir saistība starp DeFi un blokķēdi?
Kur es varu iegādāties Defi indeksa fondus?
 • Defi ir termins, ar ko apzīmē dažādus pakalpojumus, kas ļauj cilvēkiem aizņemties kriptovalūtu un gūt peļņu, to aizdodot. Tas ir vispārējs termins lielākajai daļai pakalpojumu sniedzēju, ar kuriem jūs sastapsieties šajā grāmatā. Tomēr lielākā daļa no tiem sevi reklamē nevis kā brokerus vai risinājumu partnerus, bet gan kā “tīkla starpniekus”, kas vienkārši palīdz patērētājiem aizņemties
 • Netirgojamie žetoni (pazīstami arī kā netirgojamie žetoni jeb NFT) ir kriptovalūtu veids, kuru vērtība ir atkarīga no citu kriptovalūtu vērtības. Tie tiek radīti no aktīviem, kas parasti nav tirgojami, piemēram, slam-dunk video vai pirmā tvīta tviterī. NFT pārvērš to, kas iepriekš bija
Kādos nolūkos galvenokārt izmanto blokķēdes?
Kāds ir labākais blokķēdes risinājums Defi?
 • Pilnīgi bezmaksas zelta jēdziens ir pievilcīgs. Ja šo koncepciju izvērš līdz loģiskam noslēgumam, var iedomāties pasauli, kurā nevienam nav nekādu parādu un visa valūta tiek radīta uzreiz, izmantojot bitus un maģiju. Dažos gadījumos tas varētu būt pat iespējams (lai gan maz ticams). Varētu domāt par kriptokredītiem kā virtuālām kredītkartēm, kas nav saistītas ar kādu konkrētu banku vai finanšu iestādi.
Uz kā balstās DeFi?
Kādos nolūkos blokķēdes galvenokārt tiek izmantotas?

DeFi tirgus izaugsmei seko līdzi, sekojot līdzi bloķētajai vērtībai, kas ir naudas summa, kura pašlaik plūst caur dažādām Defi tehnoloģijām. Kopējā bloķētā Defi protokolu vērtība šobrīd ir aptuveni 43 miljardi ASV dolāru.

DeFi pievilcība izriet no blokķēdes globālās pieejamības: tiklīdz decentralizēta lietojumprogramma ir saglabāta blokķēdē, tā ir nekavējoties pieejama ikvienam cilvēkam pasaulē. Kamēr lielākā daļa centrālo finanšu instrumentu un tehnoloģiju tiek ieviesti pakāpeniski laika gaitā un tos regulē vietējie likumi, decentralizētās lietotnes pastāv ārpus šiem ierobežojumiem, piedāvājot lielāku potenciālo peļņu, kā arī riskus.

Kas ir DeFi platformas?
Kas ir Defi bitcoin?

Kas ir viedais līgums?

Viedos līgumus var izmantot dažādiem mērķiem, piemēram, automātiskai līdzekļu nosūtīšanai uz konkrētu kontu konkrētā dienā. Viedie līgumi būtībā ir pašizpildāmi līgumi, kuros tiek izmantoti vienkārši koda paziņojumi, kas darbojas blokķēdē. Nav nepieciešama centrālā iestāde vai starpnieks, jo katra līguma puse ievada nosacījumus līguma izpildei.

Tradicionālās sistēmas darījumiem starp pusēm bieži tiek uzskatītas par dārgākām un neefektīvākām salīdzinājumā ar viedajiem līgumiem. Viedajiem līgumiem ir arī papildu priekšrocības – tie ir drošāki un pārredzamāki, kā arī samazina izmaksas, novēršot birokrātiju.

Defi priekšrocības un trūkumi

Lai gan DeFi ir jauns, tas rada daudz briesmu, ko nedrīkst ignorēt. Tā kā decentralizētās finanses ir tik jauna tehnoloģija, tai vēl ir jāveic plašas ilgtermiņa un vispārējas izmantošanas pārbaudes. Turklāt valdības sāk pētīt Defi sistēmas, lai tās regulētu. Dažas no citām iespējamām Defi problēmām ir šādas:

Vai labāko Defi kriptovalūtu var uzlauzt?
Kas ir Defi tīkls?
 • Nav patērētāju aizsardzības. Defi ir uzplaukusi, ja nav noteikumu un ierobežojumu. Tomēr tas nozīmē arī to, ka patērētājiem ir ierobežotas iespējas, ja darījums neizdodas. Piemēram, centralizētajās finansēs Federālā noguldījumu apdrošināšanas korporācija (FDIC) atmaksā noguldījumu kontu turētājiem līdz 250 000 ASV dolāru par kontu vienā iestādē, ja banka bankrotē.
 • Hakeri rada bažas. Lai gan blokķēdi ir diezgan grūti izmainīt, citi Defi aspekti ir neaizsargāti pret uzlaušanu, kas var novest pie naudas zaudēšanas vai zādzības. Hakeriem ir potenciālas iespējas izmantot programmatūras sistēmas, kas tiek izmantotas visos iespējamajos decentralizēto finanšu lietojumos.
Vai best defi crypto var uzlauzt?
Cik decentralizēta ir labākā defi kriptonauda?
 • Nodrošinājums ir būtisks priekšmets, kas palīdz nodrošināt aizdevumu. Nodrošinājums ir svarīga lieta, ko var izmantot, lai garantētu aizdevumu. Piemēram, saņemot hipotekāro kredītu, mājoklis, ko pērkat, kalpo kā aizdevuma nodrošinājums. Gandrīz katram Defi aizdevumam ir nepieciešams nodrošinājums, kas ir vismaz 100 % apmērā no parāda vērtības, ja ne vairāk. Tas nozīmē, ka gadījumā, ja nodrošinājuma vērtība samazinās, jums var tikt pieprasīts iemaksāt vairāk naudas vai arī aizdevums tiks pieprasīts atpakaļ.
Kas ir labākais defi kriptogrāfs, ko tagad iegādāties?
Vai Defi kriptovalūta ir droša?
 • Prasības privātajām atslēgām. Jums jāturpina glabāt savus kriptovalūtas makus, kas ir nodrošināti ar Defi kriptovalūtu. Privātajām atslēgām ir būtiska nozīme maku drošībā, jo tās ir gari, nespecificēti kodi, kas ir pieejami tikai maka īpašniekam. Ja jūs pazaudēsiet savu privāto atslēgu, jūs nevarēsiet piekļūt savai naudai; pazaudēta privātā atslēga ir neatgūstama.
Vai ir iespējams nopelnīt naudu no defi kriptona?
Cik daudz pieaugs labākais defi kripto?
 • Nav klientu apkalpošanas. Ar Defi nav neviena, kam zvanīt, ja kaut kas nav kārtībā ar jūsu darījumu vai jums ir jautājumi par produkta darbību. Centralizētajās finanšu sistēmās ir klientu apkalpošanas nodaļas, kas var jums palīdzēt atrisināt problēmu vai uzdot jautājumu.

Kā es varu pievienoties kustībai?

Ja vēlaties sākt ar defi kriptonauda, ir dažas iespējas:

Vai ir iespējams nopelnīt naudu no defi kripto?
Cik strauji aug defi kriptonauda?

Digitālās valūtas maka izveide

Sāciet, izveidojot Ethereum maku, piemēram, Metamask, un piepildiet to ar Ethereum. “Pašpietiekami maki ir jūsu ieeja decentralizēto lietotņu pasaulē, taču esiet uzmanīgi, lai pasargātu gan savas publiskās, gan privātās atslēgas,” brīdina Kosmans. “Jūs nevarēsiet piekļūt savam makam, ja tās pazaudēsiet.”

Vai defi kripto ir finanšu nākotne?
Vai es varu saņemt hipotēku ar DeFi?

Ar kriptovalūtām ir iespējams tirgoties klātienē vai internetā.

“Es iesaku tirgot nelielu skaitu divu aktīvu decentralizētā biržā, piemēram, Uniswap,” saka Doug Schwenk, Digital Asset Research dibinātājs. “Šī uzdevuma veikšana palīdzēs kripto entuziastiem izprast pašreizējo situāciju, bet esiet gatavi visu zaudēt, kamēr noskaidrosiet, kuri aktīvi un platformas ir labākie un kā pārvaldīt

Apskatiet Stablecoins.

Kosman. iesaka izmantot TrueFi, lai iegūtu stabilāku veidu, kā eksperimentēt ar Defi, nebūdami tik ļoti pakļauti aktīvu svārstīgumam.

Defi riski investoriem
Kam cilvēki izmanto Defi kriptovalūtu?

Galvenais, lai ikviens ienāktu jaunajā finanšu pasaulē, ir sākt ar maziem soļiem, būt pieticīgam un negaidīt pārāk daudz. Paturiet prātā, ka digitālie aktīvi, ar kuriem notiek apmaiņa kriptovalūtu biržās un DeFi platformās, strauji attīstās un var būt ļoti svārstīgi.

Defi nākotne blokķēdes nozarē

Defi nākotne šķiet spoža, sākot no starpnieku likvidēšanas līdz basketbola klipu pārvēršanai digitālos aktīvos ar monetāru vērtību. Tāpēc IOTA fonda finanšu nodaļas izpilddirektors Dan Simerman uzskata, ka defi kriptovalūtas perspektīvas un potenciāls ir gan plašs, neraugoties uz tās sākumposmu.

Kriptovalūta var viegli zaudēt gada ienesīgumu un vairāk
Kāpēc Defi ir augsta riska likme?

Nākotnē investoriem būs vairāk brīvības ” pieņemt lēmumus, pamatojoties uz emocijām, nevis loģiku,” paziņoja Cimmermans. Pēc Simermana domām, DeFi izaugsmei ir nozīmīga ietekme arī uz lielo datu nozari, jo tā cenšas atrast jaunus veidus, kā datus pārvērst produktā.

Turpretī defi kriptogrāfijai vēl ir daudz darāmā. Lai gan tai piemīt potenciāls, sabiedrības viedokļa ziņā tā ir tālu no tā, kur tai būtu jābūt.

Cimmermans saka: “Potenciāls joprojām ir.” “Mums jāturpina informēt cilvēkus par šo perspektīvu,” viņš piebilst.

Defi riski investoriem

Kā iegādāties DeFi kriptovalūtu?
Kas ir Defi kriptovalūta?

Lai gan Defi sniedz iespējas finanšu nozares pārstāvjiem, tas ir saistīts arī ar dažādiem riskiem, kas būtu jāapsver pirms dalības.

 • Tas nav tik vienkārši, kā saņemt naudu vietējā bankā – ir diezgan daudz neskaidru soļu, piemēram, jāpārvieto valūta uz MetaMask maku. Malka saka, ka “[p]riegādes process dažiem cilvēkiem var būt mulsinošs, jo jums ir jāpārvieto nauda no tādas biržas kā Coinbase uz maku, kas nav debetskapis.”
 • Atklāti krāpšanas gadījumi: Diemžēl ir tonna krāpnieku, kuri uzskata, ka jaunie investori kriptotehnoloģijās ir viegls mērķis. Viņi sola skandalozi augstu ienesīgumu, kas ievērojami pārsniedz tradicionālo finanšu iestāžu piedāvājumu. Ja kaut kas izklausās pārāk labi, lai tas būtu patiesība, iespējams, ka tas tā arī ir.
 • Saskaņā ar CEX.IO Lutskevych teikto, dApp lietotājiem var tikt nozagtas kriptovalūtas monētas, izmantojot ekspluatantus. Šo krāpšanu rezultātā var tikt zaudēti līdzekļi, un Defi projekta komanda ir atbildīga par to, lai noteiktu, vai/kā dalībniekiem tiks izmaksāta kompensācija.
 • No vienas puses, lai varētu izmantot viedos līgumus, privātpersonām ir jāmaksā maksa par gāzi – tas ir kā žetons, kas liek mašīnām darboties. No otras puses, vairāki šajā procesā iesaistītie soļi var izrādīties dārgi tiem, kam ir mazāk naudas. Luckevičs saka: “Nav nekas neparasts, ka “brauciens turp un atpakaļ” var izmaksāt krietni vairāk nekā 200 ASV dolāru, maksājot par degvielu.”
Uz kā balstās DeFi?
Pirms sākat lietot DeFi, izprotiet riskus.
 • Nepastāvība:  Kriptovalūtu pasaule ir pazīstama ar to, ka tā ir nepastāvīga, un ienesīguma audzēšana šajā vidē var palīdzēt mazināt negatīvo ietekmi. Tomēr jums joprojām būs jāiztur satriecošas svārstības, lai nopelnītu to, kas varētu būt pieticīgs ienesīgums. Vienas dienas laikā kriptovalūta var viegli zaudēt gada ienesīgumu un vairāk.
 • Defi dalībniekiem ne tikai jāuztraucas par kriptovalūtu svārstībām, bet arī par svārstīgajiem ienesīguma rādītājiem. Ienesīgums var samazināties, jo ir pieejams vairāk valūtas, lai atbalstītu konkrēto lietotni.
 • Luckevičs saka, ka daži dApps var tikt aizmirsti un pamesti novārtā, ja komanda, kas tos izstrādā, sāk strādāt pie citiem projektiem. “Ja viņi kādreiz nolems apstāties, protokols joprojām darbosies, kāds ir, bet jauni uzlabojumi netiks veikti.”

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem