Kas ir altcoin?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai altkoini ir labāki par bitkoiniem?

Tā kā tie ir atsevišķs aktīvs, nevis bitkoins, altkoini neizraisa bitkoinu inflāciju. Piemēram, jauns IPO Ņujorkas biržā neizraisa esošo akciju cenu inflāciju. Tas skaidrojams ar to, ka bitkoini ir unikāls aktīvs un nav savstarpēji aizstājams ar citām kriptovalūtām.

⚡️ Kura kriptovalūtu birža ir drošākā?

Tā nav nejaušība, ka Coinbase Pro, kas ir droša birža, kura atbalsta Coinbase, ir viena no drošākajām platformām. (Patiesībā Coinbase Pro bija viens no galvenajiem kandidātiem uz labākās kriptovalūtas biržas titulu kopumā.)

⚡️ Kādā kriptovalūtā vislabāk investēt 2022. gadā?

Labākās kriptovalūtas, kurās investēt 2022. gadā
✔️ Bitcoin.
✔️ Etherium.
✔️ ApeCoin.
✔️ Binance coin.
✔️ Unisvop.
✔️ Solana.
✔️ Dogicoin.
✔️ Cardano.

⚡️ Kas ir Fiat kriptotehnikā?

Fiat ir termins, ar ko apzīmē naudu, ko ražo centrālā banka vai cita finanšu iestāde (FED nav centrālā banka, lai gan tā ir). Tie ir parastie rubļi, dolāri, eiro utt.

⚡️ Kā izveidot kriptovalūtas maku?

Dodieties uz App Store vai Play Market (atkarībā no jūsu operētājsistēmas) un iegūstiet Trustee Wallet. Tas aizņems jums mazāk nekā 2 minūtes, lai pabeigtu procesu. Reģistrācija nav nepieciešama, un maka adrese tiek nodrošināta automātiski!
5 labākās kriptogrāfijas lietotnes

Altkoini ir alternatīvas kriptovalūtas, kas no bitcoin atšķiras vairākos aspektos. Piemēram, dažas AltCoins izmanto atšķirīgu konsensa metodi, lai ģenerētu blokus vai verificētu darījumus. Tās var arī nodrošināt papildu vai jaunas funkcijas, piemēram, viedos līgumus vai zemu cenu svārstīgumu, ko Bitkoini pašlaik nepiedāvā.

Pašlaik pastāv vairāk nekā 14 000 kriptovalūtu. Saskaņā ar CoinMarketCap datiem 2021. gada novembrī gandrīz 60 % no visa kriptovalūtu tirgus veidoja Bitcoin un Ether. Altkoini (alternatīvās monētas) ir cita veida kriptovalūtas, ko var izmantot bitkoinu vietā. Tā kā tās bieži tiek radītas no bitkoiniem, altkoinu cenu izmaiņas līdzinās BTCUSD cenu izmaiņām. Altkoini var nodrošināt arī dažādas vai papildu funkcijas, piemēram, viedos līgumus, ko bitkoini pašlaik nepiedāvā.

Kas ir altcoin
Kādi ir altcoin piemēri?

Tomēr, pēc analītiķu domām, kriptovalūtu investīciju ekosistēmas un jaunu šo monētu tirgu izveide padarīs altcoin cenu svārstības neatkarīgas no Bitcoin tirdzniecības signāliem.

Zemāk ir uzskaitītas desmit populārākās kriptovalūtas, vērtējot pēc tirgus kapitalizācijas:

  • Eterijs
  • XRP
  • peg
  • Cardano
  • Zirņi
  • Zvaigzne
  • ASV dolāra monēta
  • Dogecoin cena
  • Ķēdes saite
  • Uniswap

10 KRIPTOVALŪTAS, KO IEGĀDĀTIES UN TURĒT 2022. GADĀ

Šis saraksts pēdējo reizi tika atjaunināts 2021. gada 30. novembrī.

Vai bitcoin ir stabilsumma?
Ko altcoin nopirkt šodien

Izpratne par altkoiniem.

Altkoini ir visas kriptovalūtas, kas nav bitkoini. “Altcoin” ir saīsinājums no alternative coin, un tas attiecas uz jebkuru digitālo valūtu, kas nav Bitcoin. Lielākajai daļai altkoinu ir līdzīga pamatstruktūra kā Bitcoin, un tās darbojas kā vienādranga sistēmas jeb decentralizēti datori, kas var ātri apstrādāt lielu datu un darījumu apjomu. Dažos gadījumos altkoini ir Bitcoin protokola atvases, kas atšķiras tādos aspektos kā algoritmi, kopējais monētu piedāvājums vai darījumu ātrums.

Tomēr starp bitcoin un citām kriptovalūtām ir vairākas atšķirības. Bitcoin bija viens no pirmajiem kriptovalūtas piemēriem, un tā principi un arhitektūra ir vadījusi citu monētu dizainu un attīstību. No otras puses, tās īstenošanai ir vairāki trūkumi.

Kādu altcoin iegādāties šodien
Kas ir altcoin

Piemēram, bloku izveidei izmantotais algoritms – darba apliecinājums (PoW) – patērē daudz enerģijas un laika. Ierobežota ir arī Bitcoin spēja atbalstīt viedos līgumus. Altkoini uzlabo Bitcoin uztvertos ierobežojumus, lai radītu konkurences priekšrocības. Lai samazinātu enerģijas patēriņu un laiku, vairākos altkoinos tiek izmantota “darba pierādījuma” (Proof-of-Stake, PoS) metode, nevis “darba pierādījuma” (Proof-of-Work, PoW) konsensa mehānisms.

Viedie līgumi Ethereum blokķēdē izmanto ēteru – pasaulē otro lielāko kriptovalūtu pēc tirgus kapitalizācijas – kā gāzi (vai darījumu maksas maksājumu). Ethereum 2.0 palaišanas datumā 2019. gada 31. janvārī tādas monētas kā Ether izpilda tādus senus iebildumus pret bitkoiniem kā mērogojamība un elastība.

Kas ir kalnrūpniecības uzdevums?
Kādu altcoin iegādāties šodien

Altkoini ir izveidojuši savu tirgu, atšķiroties no bitkoiniem. Tā rezultātā investori ir pievērsušies šai nozarei, saskatot tajos potenciālu kā alternatīvā bitkoiniem. Investori paredz peļņu, jo altkoīnu popularitāte un vērtība pieaug.

Altkoini ir pieejami dažādos veidos.

Zemāk ir saraksts ar dažiem svarīgiem altkoiniem, kas iedalīti pēc to mērķa un darbības veida:

Pamatojoties uz kalnrūpniecību.

Vai stablecoin ir labs ieguldījums?
Kas ir ieguves sistēma?

Uz kalnrūpniecību balstīti altkoini tiek kalti. Lielākā daļa uz ieguvi balstītu kriptovalūtu izmanto PoW, kas ietver sarežģītu problēmu risināšanu, lai radītu jaunus blokus jaunu monētu izlaišanai. Litecoin, Monero un ZCash ir trīs kalnrūpniecībā balstītu kriptovalūtu piemēri.

2020. gada sākumā lielākā daļa no populārākajiem altkoiniem bija balstīti uz kalnrūpniecību. Iepriekšēja ieguve, kas bieži tiek iekļauta sākotnējā monētu piedāvājumā (ICO), ir alternatīva uz ieguvi balstītiem altkoiniem. Šādas monētas netiek ģenerētas, izmantojot algoritmu, bet tā vietā tās tiek izdalītas, pirms tās nonāk kriptovalūtu tirgū. Ripple XRP ir pirms kalnrūpniecības izstrādāts altmīnkoins.

Kas ir stabilie monēti un kā tos izmantot?

Kādi ir labākie drošības žetoni?
Kas ir stabilie monētas

Kriptovalūtu rašanos un attīstību ir pavadījis ievērojams svārstīgums. Stabilo monētu mērķis ir mazināt vispārējo tirgus svārstīgumu, piesaistot to vērtību preču kopumam, piemēram, fiat valūtām, dārgmetāliem vai citām kriptovalūtām.

Paredzams, ka stabilo monētu cenu lejupslīdes tendence turpināsies, taču mazumtirgotājs var atcelt pārdošanu, ja radīsies nestabilitāte vai citas problēmas. Stabilokoinu cenai nevajadzētu pārāk svārstīties no tās vērtības. USDT Tether, DAI MakerDAO un USD Coin (USDC) ir labi pazīstami stabilkoini. Visa Inc ( V ) 2021. gada martā paziņoja, ka tā sāks izpildīt dažus darījumus savā USDC tīklā, izmantojot Ethereum blokķēdi, un ka vēlāk 2021. gadā tiks izvietota papildu norēķinu jauda.

STO drošības žetoni

Kādas ir labākās memuāru monētas, ko iegādāties?
Vai STO ir likumīgs?

Vērtspapīru žetoni ir līdzīgi vērtspapīriem, ko tirgo biržās, tikai to izcelsme ir digitāla. Vērtspapīru žetoni līdzinās tradicionālajām akcijām, un tie bieži vien sola akcionāriem kapitālu īpašumtiesību vai dividenžu maksājumu veidā to turētājiem. Šādu žetonu cenu pieauguma perspektīva ir galvenais stimuls ieguldītājiem ieguldīt tajos.

2021. gadā bitcoin maku uzņēmums Exodus pabeidza SEC apstiprinātu Reg A+ žetonu pārdošanu un pārdeva parastās akcijas 75 miljonu ASV dolāru vērtībā, kas tiks pārvērstas žetonos Algorand blokķēdē. Tas ir nozīmīgi, jo tas ir pirmais digitālo aktīvu vērtspapīrs, ar kuru ASV reģistrētam uzņēmumam tiek izplatītas akcijas.

memuāru monētas

Kas ir altcoin Dogecoin?
Mēmie žetoni”

Memu monētu pamatā ir kāds joks vai jautrs skatījums uz citām labi zināmām kriptovalūtām, kā jau tas izriet no nosaukuma. Parasti to popularitāte attīstās īsā laika posmā, un tās bieži vien tiešsaistē virza pazīstami kriptovalūtu influenceri un privātie investori, mēģinot gūt īstermiņa peļņu.

Tesla, Inc. ( TSLA ) vadītājs un kriptovalūtu entuziasts Elons Masks (Elon Musk) bieži tviterī ir publicējis kriptiskus ziņojumus par top memu monētām Dogecoin ( DOGEUSD ) un Shiba Inu, kuru cena ir ievērojami mainījusies. Pēc tam, kad Elons Masks publicēja sava mājdzīvnieka Flocky, Šiba Inu, fotogrāfiju, Šiba Inu cena strauji pieauga par vairāk nekā 50 %.

Kādi ir lietderības žetonu piemēri?
Elona Muska memu monētas piedzīvo īslaicīgu neprātu

Daudzi ir nosaukuši šo konkrēto altkoīnu ievērojamo pieaugumu 2021. gada aprīlī un maijā par “memu monētu sezonu”, kad simtiem šo kriptovalūtu bija milzīgs procentuālais pieaugums, kas balstījās uz tīru spekulāciju.

Kas ir lietderības žetons?

Lietderības žetonus izmanto, lai piekļūtu tīkla resursiem. Tos var tērēt, piemēram, par pakalpojumiem, tīkla izmaksām vai punktiem, tos izmantojot. Atšķirībā no drošības žetoniem lietderības žetoni nesniedz peļņu vai daļu no īpašumtiesībām. Filecoin pakalpojumu žetons ir pakalpojuma žetona piemērs, ko var izmantot, lai iegūtu uzglabāšanas vietu Filecoin tīklā.

Kā ieguldīt altkoinos?
Vai komunālo pakalpojumu žetoni ir labs ieguldījums?

Vai ir laba ideja ieguldīt altkointos?

Altcoin tirgus vēl nav nobriedis. Sakarā ar to, ka pēdējā laikā palielinājies privāto ieguldītāju skaits, kuri cenšas gūt peļņu no kriptovalūtas cenu izmaiņām, biržās pieejamo altkoīnu skaits ir strauji pieaudzis. Tomēr daudziem no šiem tirgotājiem nav pietiekami daudz naudas, lai radītu atbilstošu tirgus likviditāti, kas var izraisīt lielas cenu svārstības, kad investors mēģina pirkt vai pārdot.

Kādi ir 4 altkoini?
Kas ir altcoin

Aplūkojiet Ethereum Ethereum gadījumu, kas 2018. gada 12. janvārī sasniedza 1299,95 ASV dolāru maksimumu. Jau pēc dažām nedēļām tā vērtība strauji kritās līdz 597,36 dolāriem, bet gada beigās tā bija nokritusies līdz 89,52 dolāriem. Tomēr tikai divus gadus vēlāk, 2021. gada novembrī, Ethereum sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 19 783,06 ASV dolārus.

Tomēr ir kāds šķērslis. Kriptovalūtu tirgi vēl nav sasnieguši briedumu. Neraugoties uz daudzajiem mēģinājumiem, kriptovalūtu novērtēšanai nav noteiktu kritēriju vai metriku. Altcoin tirgus lielāko daļu nosaka spekulācijas. Ir vairāki piemēri par neaktīvām kriptovalūtām, kas nav guvušas pietiekamu piesaisti vai pēc investoru līdzekļu piesaistīšanas vienkārši izzuda.

Vai altkoini ir labs ieguldījums?
Vai Altcoins ir labs ieguldījums?

Rezultātā altcoin tirgus ir paredzēts investoriem, kuriem ir apetīte uz augstu risku, kas saistīts ar darbību neregulētā un mainīgā tirgū, kas ir pakļauts svārstībām. Viņiem arī jāspēj tikt galā ar spriedzi, ko rada straujas cenu izmaiņas. Šiem cilvēkiem kriptovalūtu tirgi varētu nodrošināt lielisku peļņu.

Kas ir stablecoins
Kas ir altcoin

Plusi

✔️ Altkoini ir bitkoinu “labāki varianti”, jo tie cenšas novērst bitkoinu trūkumus.

✔️ Bitcoin mērķis bija kļūt par ikdienas darījumu līdzekli, taču šo mērķi potenciāli varētu sasniegt arī citas kriptovalūtas, piemēram, stabilu monētas.

✔️ Daži altkoini, piemēram, Ethereum Ethereum un Cardano ADA, jau ir ieguvuši popularitāti starp galvenajiem uzņēmumiem, kā rezultātā to vērtība ir augsta.

✔️ Altkoīnus var pirkt un pārdot, un investoriem ir dažādas iespējas izvēlēties, kurā altkoīnā investēt.

Kāda kriptovalūta izdzīvos? Kas ir altcoin
Kādi ir lietderības žetonu piemēri?

mīnusi

❌ Altkoinu investīciju tirgus ir ievērojami mazāks nekā bitkoinu tirgus. 2021. gada novembrī bitkoiniem pieder aptuveni 42% no kopējā kriptovalūtu tirgus.

❌ Tā kā dārgmetāliem nav regulējuma vai noteiktu standartu, altcoin tirgū ir daudz mazāk investoru un ierobežota likviditāte. Tāpēc to cenas ir svārstīgākas nekā bitkoinu cenas.

❌ Ieguldīt kriptovalūtās ne vienmēr ir vienkārši, jo īpaši tāpēc, ka daudzas no tām ir identiskas viena otrai un to funkcionalitāte sākumā var šķist līdzīga.

❌ Ir vairākas “mirušas” kriptovalūtas, kas paņēma naudu no investoriem.

Kādas valūtas izdzīvos?

Kuru kriptovalūtu šodien iegādāties ilgtermiņā?
Kurai kriptovalūtai ir vislabākā nākotne?

Diskusijām par altkoinu un, protams, kriptovalūtu nākotni ir sena vēsture. 19. gadsimta sākumā Amerikas Savienotajās Valstīs apgrozībā bija vairāku veidu un formu vietējās valūtas. Katrai no tām bija savs iezīmju kopums, un to nodrošināja cits instruments.

Piemēram, valdības zelta rezerves bija pamats zelta sertifikātiem. Līdzīgi arī ASV Pilsoņu kara laika ASV banknotes tika atbalstītas ar federālo atbalstu. Papildus federālajai valdībai arī štatu līmeņa valdības emitēja savu naudu, ko dažkārt atbalstīja ar krāpnieciskām rezervēm. Tas atbilst pašreizējam status quo altcoin tirgos. Šobrīd tirgū ir simtiem alternatīvo monētu, un katra no tām reklamē, ka sniedz unikālu pakalpojumu un nodrošina unikālu tirgu.

5 monētas, kas būtiski atšķiras no Bitcoin
Vai bitcoin var avarēt līdz nullei?

Lai gan nav vienas digitālās valūtas, kas varētu raksturot pašreizējo alternatīvo tirgu stāvokli, iespējams, ka lielākā daļa no vairāk nekā 1800 šobrīd pieejamajiem altkoiniem cietīs neveiksmi. Altkoinu tirgus galu galā tiks sašaurināts līdz dažām monētām ar reālu lietderību un izmantošanas iespējām. Altkoini ir vienkārša metode, kā paplašināt savas zināšanas par investīcijām kriptovalūtās ārpus bitcoin. Atdeve kriptovalūtu tirgus rallijos ir bijusi daudzkārt lielāka par bitkoinu. Tomēr ar ieguldījumiem altcoin ir saistīti vairāki riski, no kuriem ne mazāk svarīgs ir regulējuma trūkums.

Ethereum ir otrs lielākais kriptovalūtas blokķēde
5 monētas, kas būtiski atšķiras no Bitcoin

Tā kā kriptovalūtu tirgi nobriest, tie gandrīz noteikti palielinās nozares sarežģītību un palielinās naudas plūsmu, paverot ceļu regulējumam un samazinot svārstīgumu.

5 monētas, kas būtiski atšķiras no Bitcoin

Lai gan nevienai citai kriptovalūtai nav izdevies “gāzt” Bitcoin vērtību, daudzi projekti ir pierādījuši, ka ir pietiekami cienīgi pasaules investoru un izstrādātāju kopienai:

1. Ethereum (ETH)

Ethereum ir otra lielākā kriptovalūta blokķēde. To 2013. gadā nodibināja Vitaliks Buterins, un tā ir attīstījusies no aktīva līdz viedo līgumu un dApps platformai. Tā dabisko žetonu ether (ETH) var tirgot vairumā kriptovalūtu biržu, izmantot darījumu maksu apmaksai vai kā nodrošinājumu ERC-20 žetoniem ar Defi lietderību.

2. Ķēdes saite (LINK)

Chainlink ir decentralizēts oracle tīkls, kas izveidots uz Ethereum blokķēdes un savieno viedos līgumus ar ārpus ķēdes esošiem datiem un pakalpojumiem. LINK žetons nodrošina Chainlink tīkla darbību, un tam ir divas daļas: ķēdē un ārpus ķēdes.

Stellar ir atvērtā koda maksājumu tīkls
Izmantojot AAVE

3. Aave

Izmantojot AAVE, jūs varat aizdot vai aizņemties kriptovalūtu bez starpnieka, kas ir būtiska priekšrocība pašreizējā finanšu vidē. Vienkārši iemaksājiet daļu līdzekļu viedajā līgumā, lai sāktu pelnīt procentus par iemaksāto summu, un izmantojiet šo pašu depozītu kā nodrošinājumu, ja jums nepieciešams aizņemties.

4. Zvaigžņu lumeni (XLM)

Stellar ir atvērtā koda maksājumu tīkls, kas kalpo kā sadalīts starpnieks blokķēde pasaules finanšu sistēmām. Stellar tīkls tika izveidots tā, lai visas pasaules finanšu sistēmas varētu netraucēti sadarboties vienā platformā. Ripple līdzdibinātājs Džeds Makkalebs nepiekrita Ripple projekta virzībai un 2014. gadā nolēma izveidot Stellar. Stellar izstrādes galvenais mērķis bija padarīt starptautiskus naudas pārskaitījumus iespējamus ikvienam un visiem.

Kā identificēt savus Kas ir altcoin
Stellar ir atvērtā koda maksājumu tīkls

5. Uniswap ir decentralizēta kriptovalūtu apmaiņa.

Uniswap ir decentralizēta apmaiņas sistēma, kas izveidota uz Ethereum blokķēdes. Tā tika ieviesta 2018. gadā, un tajā tiek izmantots automatizēts tirgus veidotājs, kas ir balstīts uz blokķēdi. Izmantojot Uniswap, nav nepieciešamas rīkojumu grāmatas. Tā vietā ikviens var kļūt par tirgus uzturētāju, noguldot savus aktīvus pūlā, kur pēc tam viņš nopelnīs maksu, pamatojoties uz jebkuru tirdzniecības darbību.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem