Kas ir kriptonauda Ripple?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kā ripple kriptovalūta pelna naudu?

Ripple iekasē maksu par katru darījumu. XRP tiek pārdota, tiek nopelnītas komisijas maksas par maksājumiem, tiek saņemti ienākumi no investīcijām un tiek veikti aizdevumu procentu maksājumi, ko veic Ripple. Ripple tika dibināts 2012. gadā kā viens no ievērojamākajiem blokķēdes un kriptovalūtas projektiem. Uzņēmums riska kapitāla finansējumā ir iekasējis vairāk nekā 293 miljonus ASV dolāru.

⚡️ Kāda ir kriptovalūtu būtība?

Kriptovalūta ir decentralizēta virtuālā valūta, kas nav atkarīga no bankām, lai pārbaudītu maksājumus. Tā ir vienādranga sistēma, kas ļauj ikvienam, kam ir interneta pieslēgums, sūtīt un saņemt naudu.

⚡️ Kādas ir labākās monētas, ko kalt?

Piemēram, Peercoin un Bitcoin Cash ir starp piecām visvairāk kaltajām kriptovalūtām, kā liecina Coin Warz, portāls, kas izvērtē dažādu monētu kalšanas iespējas. Turklāt Vertcoin, Ethereum Classic un Ravencoin ir vienas no ienesīgākajām kalnraktuvēm, ko kalnrūpniecībā izmantot kriptominām.

⚡️ Kā tiek izmantota blokķēde?

Blokķēde ir salīdzinoši jauna tehnoloģija, kuras popularitāte ir pieaugusi līdz ar kriptovalūtu nozari. Mūsdienās tā nav tikai modes lieta finanšu pasaulē. Blokķēde jau tiek izmantota, lai uzglabātu un apstrādātu personas informāciju un identifikāciju mārketingā un datorspēlēs.

Ripple kriptovalūta ir darījumu sistēma, ko var izmantot, lai norēķinātos par darījumiem visā pasaulē.XRP izveidoja Ripple, un tā ir norēķinu sistēma un valūtas apmaiņas tīkls, kas ļauj lietotājiem veikt darījumus visā pasaulē.

Ripple jau no paša sākuma tika veidots kā SWIFT (pasaulē lielākā naudas pārvedumu tīkla) aizstājējs jeb, citiem vārdiem sakot, kā norēķinu līmeņa aizstājējs lielo finanšu korporāciju starpā. “Pat White, Bitwave izpilddirektors”

Kad XRP palielināsies?
Kas ir Ripple

ripple crypto salīdzina darbojas kā starpnieks starp divām darījuma pusēm, jo tīkls var ātri pārbaudīt, vai darījums ir noticis pareizi. Piemēram, Ripple var palīdzēt ar dažādām fiat valūtām un digitālajām monētām, piemēram, bitcoin.

Kad klienti veic darījumu tīklā, tīkls saņem nelielu maksu kriptovalūtā XRP.

kas ir kriptonauda Ripple
Tirdzniecības pulsācija

“Parastā maksa par Ripple darījumiem ir 0,00001 XRP, kas ir niecīga, salīdzinot ar augstajām komisijas maksām, ko bankas pieprasa par pārrobežu darījumiem,” saka Onchain Custodian valdes loceklis El Lī.

KRIPTOVALŪTU VEIDI – KAS TIE IR UN KĀ TIE ATŠĶIRAS?

Kas ir kriptonauda Ripple un ko tā apzīmē?

Sākotnēji Ripple izveidoja Džeds Makkalebs un Artūrs Britto. Tomēr vēlāk viņi to pārveidoja par XRP un izmantoja kā tīkla valūtu. Lai to izdarītu, uzņēmuma pastāvēšanas sākumā viņi pārdeva Ripple monētas miljoniem dolāru vērtībā. Vēlāk tika piesaistīts Deivids Švarcs, lai izveidotu atvērtu finanšu sistēmu bankām, tomēr tas izraisīja dažu Bitcoin lietotāju sašutumu.

Kas ir XRP un kā tas darbojas?
Vai XRP tirdzniecības ripple vērts ieguldīt?

Jūs varat ieguldīt XRP, izmantot to tirdzniecībai ar citām kriptovalūtām vai arī ar to norēķināties par tīkla darījumiem.

XRP blokķēde, atšķirībā no vairuma citu kriptovalūtu, būtiski atšķiras ar to, kā tā darbojas. Citas kriptovalūtas savus darījumu reģistrus un apstiprināšanas procedūras padara pieejamas ikvienam, kas spēj ātri atrisināt sarežģītus matemātikas uzdevumus. Darījumi ir droši, jo lielākajai daļai sviras investoru ir jāpiekrīt verifikācijai, pirms tos var iekļaut.

Ripple XRP tīkls zināmā mērā decentralizē lietas, izmantojot šādu konsensa metodi:

Kāda ir atšķirība starp XRP un Ripple? ripple kriptovalūtas salīdzinājums
Kam pieder kriptonauda Ripple?
 • Lai gan verifikācijas programmatūru var lejupielādēt jebkurš, tajā ir atsevišķi mezglu saraksti, kurus personas var izvēlēties, lai apstiprinātu savus darījumus, pamatojoties uz to, kurš, viņuprāt, vismazāk varētu krāpties.
 • Validatori seko līdzi saviem sarakstiem, kurus atjaunina ik pēc trim līdz piecām sekundēm pēc jaunu darījumu veikšanas. Ja konstatē neatbilstību, viņi apstājas un noskaidro neatbilstības iemeslu. Tas ļauj tīklam droši un ātri verificēt darījumus, nodrošinot tam priekšrocības salīdzinājumā ar citām kriptovalūtām, piemēram, bitkoinu.
 • “Bitkoinu darījumu apstiprināšana var aizņemt vairākas minūtes vai stundas, un tiem parasti ir augsta darījuma cena,” skaidro Lī. “XRP darījumi tiek apstiprināti četru līdz piecu sekunžu laikā, un to cena ir zemāka nekā bitkoinu darījumiem.”
Vai XRP ir labāka par bitcoin?
Kāda ir atšķirība starp XRP un Ripple kriptovalūtu?

Kā kalnrūpniecības crypto Ripple (XRP) in 2022

Kalnrūpniecība ir izplatīta verifikācijas sistēma, ko izmanto lielākā daļa uz blokķēdēm balstītu kriptovalūtu. Tā kalpo, lai paātrinātu darījumus, vienlaikus nodrošinot mehānismu, kas ļauj tīklā pievienot jaunu naudu – parasti kā atlīdzību validatoriem par viņu centieniem atbalstīt tīklu. Piemēram, Bitcoin ir noteikts ierobežojums žetonu skaitam, kas tiks saražoti, – 21 miljons.

Kamēr Bitcoin un Ethereum savas monētas pirms to publiskošanas izkrāva, Ripple to darīja citādāk, “iepriekš izrokot” 100 miljardus XRP vienību.

Kāpēc Ripple ir tik populārs?
Kāpēc Ripple cena ir tik zema?

Ripple gūst labumu no XRP apgrozībā; tā ir motivācija, lai palīdzētu kriptovalūtai paplašināties un laika gaitā gūt panākumus. Vēl viena XRP daļa tiek turēta rezervē regulārai pārdošanai ripple tirgus kapitālam.

Saprotams, ka tas ir radījis bažas, ka vienlaicīgi varētu tikt izlaists liels daudzums XRP, tādējādi samazinot citu apgrozībā jau esošo XRP vērtību.

Ar ko XRP atšķiras no Bitcoin?
Kas ir XRP un kā tā darbojas?

Uzņēmums pārvarēja nenoteiktību, nodrošinot vairākus pasākumus (uzticība, regulāra atbrīvošana utt.), taču panākumi bija īslaicīgi. 2020. gadā uzņēmumam radās problēmas ar ASV Vērtspapīru un biržu komisiju (SEC), jo tas klasificēja ieguvi kā priekšizpēti.

Ripple priekšrocības

Vai XRP ir labāks par bitcoin?
Kādas ir XRP izmantošanas priekšrocības?
 • Norēķini tiek veikti nekavējoties. Darījumu apstiprinājumi notiek ļoti ātri. Salīdzinot ar dienām, kas bankām var būt nepieciešamas, lai veiktu bankas pārskaitījumu, vai minūtēm vai pat stundām, kas nepieciešamas, lai pārbaudītu bitkoinu darījumus, tie notiek ātri.
 • Ripple ir ļoti zemas komisijas maksas. Darījuma veikšanas izmaksas Ripple tīklā ir tikai 0,00001 XRP, kas, ņemot vērā pašreizējo valūtas maiņas kursu, ir niecīga penija daļa.
 • XRP lietotāji var pirkt un pārdot XRP, izmantojot to pašu biržu tīklu, kas jau darbojas citās valstīs, tādējādi nodrošinot globālu biržu tīklu. Ripple tīkls neaprobežojas tikai ar XRP darījumiem. Tas var apstrādāt arī darījumus, kuros iesaistītas citas fiat valūtas un kriptovalūtas.
 • XLM ir kriptovalūta, ko izmanto lielas bankas. Ripple kā darījumu sistēmu izmanto arī lielie uzņēmumi. Santander un Bank of America ir divi uzņēmumi, kas izmanto šo tīklu, kas liecina, ka institucionālajā tirgū tas jau ir plašāk pieņemts nekā lielākā daļa kriptovalūtu.

Ripple trūkumi

Vai ir vērts ieguldīt XRP?
Kā XRP pelna naudu?
 • Viens no iemesliem, kāpēc kriptovalūtas ir kļuvušas tik populāras, ir tas, ka tās ir decentralizētas, tādējādi sniedzot cilvēkiem lielāku kontroli pār savu naudu. Ripple sistēma varētu būt nedaudz centralizēta, ņemot vērā noklusējuma validatoru sarakstu, kas ir pretrunā ar pretcentralizācijas filozofiju.
 • Liels skaits XRP tika iepriekš iepirkts, kas var radīt situācijas, kad Ripple necirkulējošie turējumi tiek atbrīvoti visi vienlaicīgi, tādējādi samazinot XRP vērtību.
 • SEC ir vērsusies pret XRP. 2020. gada decembrī SEC iesniedza prasību pret Ripple, apgalvojot, ka, tā kā tai ir tiesības jebkurā laikā piedāvāt XRP, tai bija jāreģistrē tā kā vērtspapīrs. Uzņēmums ir noliedzis šīs apsūdzības.

Ko jūs varat paveikt ar Ripple un XRP

Vai XRP izmanto blokķēdi?
Vai XRP Ledger ir blokķēde?

XRP var izmantot tāpat kā jebkuru citu digitālo valūtu – pārskaitījumiem vai kā potenciālu ieguldījumu. Ripple tīklu var izmantot arī dažādu darījumu veikšanai, piemēram, valūtas maiņai.

Piemēram, varat ietaupīt laiku un naudu, mainot dolārus pret eiro, izmantojot Ripple tīklu, nevis banku vai naudas pārvedumu uzņēmumu. Tas ir tāpēc, ka, izmantojot bankas un naudas pārvedumu uzņēmumus, komisijas maksa parasti ir augsta. Turklāt, izmantojot Ripple tīklu, tas ir ātrāk.

Kāda ir atšķirība starp Ripple un bitcoin?

Vai XRP ir labāka par bitcoin?
Ar ko XRP atšķiras no Bitcoin?

Bitcoin ir vispopulārākā digitālā valūta, taču Ripple piedāvā daudzas priekšrocības salīdzinājumā ar to. Lūk, dažas galvenās atšķirības starp tām:

Kāpēc XRP ir tik zems?

 • Tehnoloģija: Bitcoin ir kriptovalūta, ko 2009. gadā izveidoja kāds, izmantojot pseidonīmu Satoshi Nakamoto. Tās pamatā ir blokķēdes tehnoloģija, kas reģistrē pilnīgu pārbaudīto darījumu ierakstu. Savukārt Ripple izmanto savu patentētu tehnoloģiju, kas pazīstama kā Ripple protokola konsensa algoritms (RPCA).
 • Kalnrūpniecība: Ieguvēji pārbauda bitkoinu darījumus un tīklā rada jaunus bitkoinus. Ripple izmanto neparastu sadalītā konsensa mehānismu, kas verificē darījumus, izmantojot serveru tīklu, kuri visi ir iepriekš kalnraktuvēs.

Darījumu veikšanas laiki: Ripple var apstrādāt 1500 transakcijas sekundē un palielināt līdz 50 000 transakciju sekundē, kas ir salīdzināms ar Visa. Bitcoin darījumu ātrums ir trīs līdz seši darījumi sekundē.

 • Svarīgi atzīmēt, ka Bitcoin ir tikai 21 miljons, savukārt Ripple rīcībā ir 100 miljardi iepriekš izkaltu XRP žetonu.
Vai XRP var būt kā bitcoin?
Kādu blokķēdi izmanto XRP?

VAI RIPPLE IZMANTO BLOKĶĒDES TEHNOLOĢIJU?

Ripple atšķiras no bitcoin ar to, ka tā izmanto savu patentētu tehnoloģiju – Ripple protokola konsensa algoritmu (RPCA), nevis blokķēdes tehnoloģiju. Bitcoin darījumus pārbauda kalnrači, un pēc tam tie tiek ierakstīti esošajā blokķēdē. Ripple arī izmanto pārbaudes serverus un konsensa mehānismu, bet tas to dara, izmantojot savu patentētu tehnoloģiju – Ripple protokola konsensa algoritmu (RPCA).

Kādā kriptovalūtā izmanto blokķēdi?
Vai XRP ir decentralizēta blokķēde?

Kādi faktori ietekmē Ripple cenu noteikšanu?

Ripple cenu ietekmē dažādi faktori, tostarp:

 • Noteikumi: Kriptovalūtas neregulē valdības vai centrālās bankas, tāpēc tās lielākoties ir brīvas no valdības un banku iejaukšanās. Ja tuvāko gadu laikā valdības un centrālās bankas sāks regulēt kriptovalūtas, tas var ietekmēt Ripple cenu.
 • Tehnoloģija: Ripple izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai padarītu iespējamus globālos maksājumus, un tas to atšķir no citām kriptovalūtām. Vairākas lielas bankas ir izrādījušas interesi par Ripple sistēmu, kas varētu izraisīt tās vērtības pieaugumu vai kritumu.
 • Laba prese par Ripple tehnoloģiju, visticamāk, radīs labvēlīgu ietekmi uz cenu.

Kas padara XRP Ledger tik efektīvu?

Kriptovalūtu lietotājiem, kas pārzina vidējās darījumu izmaksas, XRP 0,0013927 $ var šķist diezgan zems. Divas pēc tirgus kapitalizācijas lielākās kriptovalūtas – Bitcoin un Ethereum – bieži ir sasniegušas visu laiku augstākos rādītājus, kas pārsniedz 50 ASV dolāru.

Vai jūs varat iegādāties XRP crypto com?
Kas padara XRP virsgrāmatu tik efektīvu?.

Lai gan tai ir dažas līdzības ar Bitcoin, XRP Ledger ir pašai savs blokķēdes tīkls, kas darījumu apstiprināšanai izmanto publiskās un privātās kriptogrāfiskās atslēgas, kā arī digitālos parakstus.

Darba apliecinājuma (PoW) konsensa algoritmiem ir nepieciešama liela specializēta skaitļošanas aparatūra, taču ConsenSys Quorum platforma neizmanto PoW. Tā drīzāk paļaujas uz “unikālu mezglu” tīklu, lai efektīvi vienotos par to, kurus darījumus var apstrādāt tīklā. Atļautie serveri uztur mezglu sarakstu, kas palīdz tīklam panākt vienprātību, izmantojot federatīvo bizantiskās vienošanās vienprātības mehānismu.

Kas padara XRP virsgrāmatu tik efektīvu?.
Kas ir Ripple

Ja 80% no šiem unikālajiem mezgliem piekrīt, ka darījums ir derīgs, tas tiks apstrādāts saskaņā ar XRP Ledger noteiktajiem noteikumiem. Šī sistēma ir uzticamāka nekā citu kriptovalūtu izmantotās sistēmas, un daži cilvēki uztraucas, ka tas padara to mazāk decentralizētu un grūtāk pieejamu.

XRP virsgrāmatas virsraksta versijas darbojas līdzīgi kā bloki Bitcoin blokķēdē, jo katra virsgrāmatas versija satur visu tīklā esošo atlikumu pilnu stāvokli. Tāpēc serveri var ātri sinhronizēties ar jebkuriem jauniem tīkla atjauninājumiem.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem