Kā darbojas kriptovalūtas ieguve?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Cik ilgs laiks nepieciešams, lai iegūtu 1 bitcoin?

Apmēram 10 minūtes
Lai izveidotu vienu bitkoinu, ir nepieciešams laiks, kas vidēji ir aptuveni 10 minūtes uz spēcīgām mašīnām. Ieguves ātrumu nosaka jūsu izmantotās bitcoin ieguves aparatūras veids.

⚡️ Vai ir izdevīgi kalnraktuvēs iegūt kriptovalūtas?

Ja vien jūs nebijāt viens no pirmajiem, kas ieguva bitkoinus, ieguve ar procesoru nekad nav bijusi rentabla . Bija laiks, kad varēja rentabli iegūt bitkoīnus, izmantojot GPU, bet tad atkal… šodien patiešām ir nepieciešama ASIC un līgums ar elektroenerģijas uzņēmumu, lai 2020. gadā pelnītu naudu, iegūstot bitkoīnu ieguvi.

⚡️ Cik maksā 1 bitkoina ieguve?

Bitkoinu ieguve izmaksās no 7000 līdz 11 000 ASV dolāru. Pašlaik viena bitkoina izkrāpšana maksā no 7000 līdz 11 000 ASV dolāru. ASIC kalnrača dzīves cikla izmaksas viena bitkoina ieguvei ir aptuveni 15 000 līdz 19 000 ASV dolāru. Tā kā BTC cena šobrīd ir līdzvērtīga 56 ASV dolāriem,

⚡️ Kādu kriptovalūtu ir visvieglāk iegūt?

Bitcoin ir P2P kriptovalūta, ko var iegūt, izmantojot savu datoru. Vēl viena neskaidra kriptovalūta ir Bitcoin (BTC), kuru ir vienkārši iegūt ar mājas datoru. Bitcoin lietotājiem patīk solo ieguve, jo tā ir vienkārša.

⚡️ Vai es varu izmantot savu datoru kalnraktuvei?

Ieguvi ir iespējams veikt jebkurā datorā ar operētājsistēmu Windows, neatkarīgi no tā, vai tas ir galddators vai klēpjdators. Populārākā operētājsistēma ir Windows. Maz ticams, ka jūs varēsiet kalnraktuvi izmantot Mac OS vidē. Ja jūs izmantojat Linux, jūs noteikti varat veikt ieguvi labāk nekā mēs.

Kā darbojas kriptovalūtu ieguvi

Kad bija populāra kriptovalūtas ieguve, dalībnieki iegādājās daudz grafikas procesoru (GPU) no tādiem uzņēmumiem kā AMD. Rezultātā AMD ražīguma maksimuma laikā to ieņēmumu un peļņas pārskati bija spēcīgi. Neraugoties uz pieaugošo nepieciešamību pēc GPU, kriptovalūtu ieguves zelta drudzis drīz vien beidzās, jo tikpat strauji pieauga arī populārās kriptovalūtu ieguves grūtības.

Kā kriptovalūtu ieguvi
Kā darbojas kalnrūpniecība kriptovalūtu ieguvi

Apskatīsim kriptoglabāšanu dziļāk. Kas tā ir, kā no tās gūt peļņu un vai ir kādi juridiski jautājumi? Papildu informāciju un tēmas skatiet mūsu blokķēdes un kriptovalūtas resursu lapā.

Kas ir kriptogrupu ieguve?

Lielākā daļa cilvēku uzskata, ka kriptovalūtas ieguve ir tikai jaunas naudas radīšanas process. Savukārt kriptovalūtas ieguve ietver blokķēdes tīkla darījumu apstrādi un reģistrēšanu izplatītajā reģistrā. Svarīgākais ir tas, ka kriptovalūtu kalnrūpniecība novērš dubultu tērēšanu globālajā tīklā, pārbaudot un pievienojot tam darījumus.

Vai kriptovalūtu ieguvi ir droša?
Kam ir visvairāk bitkoinu?

Kad kāds izmanto kriptovalūtu, digitālā virsgrāmata ir jāatjaunina, atņemot no viena konta un pievienojot to citam. Tas ir līdzīgi kā ar fiziskām valūtām. Lielākais digitālās valūtas trūkums ir tas, ka digitālās platformas ir viegli viltojamas. Tāpēc ierakstus Bitcoin virsgrāmatā var mainīt tikai uzticami kalnrači. Un šī virsgrāmata ir izvietota daudzos datoros. Kalnračiem jāuzņemas atbildība par tīkla aizsardzību pret cilvēkiem, kas mēģina iztērēt naudu divreiz.

Tikmēr tiek radītas jaunas monētas, lai pateiktos kalnračiem par viņu pūlēm tīkla aizsardzībā. Tā kā decentralizētās reģistros nav centrālās varas, kalnraktuvei ir izšķiroša nozīme darījumu apstiprināšanā. Tādējādi kalnračiem ir stimuls aizsargāt tīklu, piedaloties darījumu verifikācijā, kas uzlabo viņu izredzes iegūt svaigi kaltu naudu.

Kura blokķēde ir PoW? kriptovalūtu ieguvi
Vai PoS ir labāks par PoW?

Darba pierādījuma (PoW) konsensa metode tika izstrādāta, lai garantētu, ka tikai sertificēti kriptogrāvēji var kalnračus un apstiprināt darījumus. PoW arī aizsargā tīklu pret ārējiem uzbrukumiem.

Kādēļ ir nepieciešams PoW?

Kriptovalūtu ieguve ir process, kurā apmaiņā pret sarežģītu matemātisku problēmu risināšanu tiek radītas jaunas monētas, līdzīgi kā zelta, sudraba un dimantu ieguvē tiek iegūti dārgmetāli. Abos gadījumos atlīdzību saņem tie, kas ieguldījuši visvairāk darba (vai kam ir labākās tehnoloģijas).

Kas ir kriptovalūtu ieguvi darba pierādījums?
Darba pierādījums (PoW) ir kriptogrāfiskā pierādījuma veids.

Hešs ir datu digitālā paraksta saīsināta forma. Kalnrači sacenšas savā starpā, lai noteiktu kriptovalūtas darījuma radīto hash vērtību, un pirmais kalnračis, kas to paveic, pievieno bloku virsgrāmatā un saņem atlīdzību.

Bloki ir savstarpēji saistīti, izmantojot hash funkcijas, kas veido bloku ķēdi, kura ved atpakaļ uz pirmo bloku. Rezultātā tīkla vienādranga mezgli var vienkārši pārbaudīt, vai konkrēti bloki ir derīgi un vai ieguvēji, kas pārbaudīja katru bloku, ir pareizi atrisinājuši hash, lai saņemtu atlīdzību.

Kad kalnraču tehnoloģijas ir kļuvušas labākas, ir palielinājusies arī PoW apstrādei nepieciešamā skaitļošanas jauda. Turklāt, tā kā kalnračiem monētas ir vajadzīgas tikai sev, tās kļūst retākas.

Kā sākt iegūt kriptovalūtas

Kriptovalūtu ieguvei ir nepieciešami datori ar specializētu programmatūru, lai atrisinātu sarežģītas kriptogrāfijas matemātikas problēmas. Datortehnikas pirmsākumos bitcoin un citas kriptovalūtas varēja iegūt, izmantojot mājas datora procesora mikroshēmu. Tomēr laika gaitā, pieaugot sarežģītības līmenim, procesoru mikroshēmas ir kļuvušas neefektīvas vairuma kriptovalūtu ieguvei, jo to tehnoloģijas ir attīstījušās.

Kā sākt kriptovalūtu ieguvi
Kā darbojas kriptovalūtas ieguve

Mūsdienās kriptovalūtas ieguvei ir nepieciešams izmantot specializētu grafikas procesoru vai specializētu iebūvētu shēmu (ASIC). Turklāt ieguves sistēmas GPU visu laiku jābūt savienotiem ar efektīvu interneta savienojumu. Katram kriptogrupu kalnračim ir arī jāpiedalās tiešsaistes kriptogrupu kalnraču pūlā.

Ir vairāki veidi, kā iegūt kriptovalūtu.

Kriptovalūtas ieguvei nepieciešamais laiks atšķiras atkarībā no pieejas. Vēsturiski kalnraču vidū bija populāra CPU ieguve, jo tā bija ātrāka nekā GPU ieguve. Tomēr daudzi cilvēki mūsdienās uzskata, ka CPU ieguve ir pārāk lēna un neērta, jo, ņemot vērā lielos enerģijas un dzesēšanas izdevumus un pieaugošo sarežģītību kopumā, ir nepieciešams ilgs laiks, lai gūtu pat nelielu peļņu.

Kā darbojas kriptovalūtu ieguvi
Cik daudz veidu var izmantot kriptovalūtu?

Vēl viena pieeja kriptovalūtu ieguvei ir GPU ieguve. Tā izmanto GPU pūlu, lai palielinātu apstrādes jaudu, apvienojot vairākas platformas. Lai iekārta darbotos pareizi, tai ir nepieciešama pamatplate un dzesēšanas sistēma.

Cita metode, kā darbojas kriptogrāfijas kalnrūpniecība, tiek saukta par ASIC kalnrūpniecību. Atšķirībā no GPU kalnračiem ASIC kalnrači ir īpaši izstrādāti kriptovalūtas ieguvei un ražo vairāk kriptovalūtas vienību nekā GPU. Tomēr tie ir dārgi, kas nozīmē, ka, palielinoties ieguves sarežģītībai, tie strauji novecos.

Mākoņraktuvju kalnrūpniecība ir kļuvusi arvien populārāka, jo ir pieaugušas kalnrūpniecības GPU un ASIC izmaksas. Mākoņraktuve ļauj privātpersonām izmantot lielo uzņēmumu un specializēto kriptovalūtas ieguves iekārtu resursus.

Vai kriptovalūtu ieguve ir ienesīga?
Kāds ir labākais veids, kā iegūt kriptogrāfisko naudu?

Gan bezmaksas, gan maksas mākoņraktuvju mākoņraktuvju uzturētājus tiešsaistē var atrast kriptogrāvēji, kuri izīrē kalnrūpniecības iekārtu uz noteiktu laiku. Izmantojot šo metodi, kriptovalūtas ieguvi ir visvieglāk veikt.

Kas ir ieguves pūli? 

Kalnrūpniecības pūli tiek izveidoti, kad cilvēki apvieno savu skaitļošanas jaudu, lai palielinātu izredzes gūt panākumus blokķēžu kalnrūpniecībā. Ja pūls ir veiksmīgs, tad līdzekļi tiek sadalīti starp dalībniekiem, pamatojoties uz to, cik daudz katra persona ir ieguldījusi. Vai ieguves pūli ir tā vērti?

Cik ilgs laiks nepieciešams, lai izkrātu 1 Ethereum?
Vai kriptogrupu kalnraču kalnraču kalnraču darbs ir bezmaksas?

Kalnrūpniecības pūls ir kriptoglabāšanas lietojumprogramma, kas nāk kopā ar kalnrūpniecības pūlu; tomēr tagad arī kriptoentuziasti veido savus tiešsaistes kalnrūpniecības pūlus. Kalnraču īpašnieki var brīvi mainīt pūlu, kad vien vēlas, jo daži pūli sniedz lielāku atlīdzību nekā citi.

Oficiālie kriptovalūtas ieguves pūli ir uzticamāki, jo tie nodrošina biežu saziņu un tehnisko palīdzību no uzņēmējas organizācijas. Vislabākā vieta, kur meklēt kalnraču ieguves baseinus, ir CryptoCompare, kur kalnrači var salīdzināt dažādus kalnraču ieguves baseinus, pamatojoties uz to uzticamību, rentabilitāti un monētu, ko viņi vēlas kalnraču iegūt.

Vai man vajadzētu nodarboties ar kriptovalūtas ieguvi?

Kurš pūls ir labākais kalnraktuvju ieguvei?
Vai kriptovalūtu ieguve ir likumīga?

Pieņemot lēmumu par kriptovalūtas ieguvi, ir svarīgi ņemt vērā vairākus aspektus, kas ietekmēs ieguves panākumus, tostarp jūsu mašīnas hashing ātrumu, patērētās enerģijas daudzumu un kopējās izmaksas. Daudzi cilvēki neapzinās, ka kriptovalūtu ieguves mašīnas prasa daudz elektroenerģijas un darbības laikā rada siltumu. Kā darbojas kriptovalūtas ieguve

Piemēram, lai desmit minūtēs iegūtu vienu bitkoinu, ASIC kalnrača darbībā tiek patērēti aptuveni 72 teravati enerģijas. Tā kā tehnoloģijas uzlabojas un ieguves process kļūst sarežģītāks, šie skaitļi nepārtraukti mainās.

Lai gan aprīkojuma cena ir būtiska, ir svarīgi ņemt vērā arī enerģijas patēriņu, enerģijas izmaksas jūsu reģionā un dzesēšanas izmaksas, jo īpaši attiecībā uz GPU un ASIC ieguves platformām.

Pirms sākt kalnraktuvju izstrādi, ir svarīgi apsvērt arī to, cik sarežģīta ir kriptovalūta, kuru vēlaties kalnraktuvē iegūt.

ŠAJĀS VALSTĪS KRIPTOVALŪTAS IR AIZLIEGTAS UN TIEK UZSKATĪTAS PAR NELIKUMĪGĀM.

Kriptoglabāšanas nodokļu blakusparādības

Kura kriptovalūta ir vislabākā ieguvei?
Nodokļu uzlikšana kriptogrāfijas ieguvei

Kriptovalūtas ieguves aplikšana ar nodokļiem joprojām ir svarīgs temats.

Saņemot kriptovalūtas atlīdzību par kalnrūpniecības operāciju veikšanu, kalnračiem ir jāmaksā nodokļi gan tad, kad viņi saņem līdzekļus, gan arī tad, kad viņi pārdod vai maina atlīdzības žetonus. Nodokļu administrācija IRS ir izdevusi Paziņojumu 2014-21, lai izskaidrotu kriptovalūtas ieguves nodokļu sekas (1), un tas tieši attiecas uz šiem jautājumiem. Kad kalnrača saņem atlīdzības žetonus tādā apmērā, kas ir vienāds ar monētu patieso tirgus vērtību saņemšanas brīdī, viņš vai viņa atzīst bruto ienākumus.

Kriptovalūtas maksājums par žetonu atlīdzību/virtuālās valūtas maksājumiem tiek aplikts ar pašnodarbinātības nodokli, ja nodokļu maksātāja kalnrūpniecības darbība ir tirdzniecība vai uzņēmējdarbība un tā tiek veikta kā neatkarīgam darbuzņēmējam.

Nodokļi un kriptovalūta
Cik ilgā laikā tiek iegūts 1 bitkoins?

Nodokļu inspekcija nolēma, ka maksājumi par kriptovalūtu kalnračiem, kas strādā kā darba ņēmējs, ir apliekami ar nodokļiem tāpat kā parastās algas. Aģentūra arī norādīja, ka, ja nodokļu maksātājs nodarbojas ar kalnrūpniecību kā darbuzņēmējs, ienākumi ir apliekami ar federālo algas un sociālās apdrošināšanas/Medicare ieturējumu, kā arī bezdarbnieka nodokļiem.

Sīkāku analīzi par bitkoinu ieguves nodokļu sekām skatiet sadaļā Kriptovalūtas ieguves aplikšana ar nodokļiem. Informāciju par kriptovalūtu nodokļu plānošanu skatiet sadaļā “Labdarības ieguldījumu fondi (CRUT) un kriptovalūtas“, “Kriptovalūtu maržināltirdzniecības aplikšana ar nodokļiem” un “Īpašuma un kriptovalūtu plānošana”. Savukārt jaunāko informāciju par virtuālo valūtu aplikšanu ar nodokļiem skatiet mūsu Nodokļu centrā.

Nodokļi par Bitcoin ieguvi var būt diezgan ievērojami.

Vai kriptogrupu kalnraču kalnraču kalnraču darbs ir bezmaksas?
Noslēdziet, norādot, vai kriptovalūtu ieguve ir ilgtspējīga.

Attiecībā uz Bitcoin ieguvi ir svarīgi ņemt vērā, kādu ietekmi var radīt nodokļi. Nodokļu inspekcija ir centusies ierobežot kriptovalūtu tirgotājus un īpašniekus, jo pēdējo gadu laikā šo aktīvu cenas ir strauji pieaugušas. Lūk, daži galvenie ar Bitcoin ieguvi saistītie nodokļu apsvērumi, kas jums būtu jāatceras.

  • Ja, veicot uzņēmējdarbību, nopelnāt Bitcoin, izmantojot kalnrūpniecību, iespējams, varēsiet atskaitīt ar šo darbību saistītos izdevumus, kad pienāks nodokļu maksāšanas laiks. Tomēr, ja kriptovalūtas ieguvi veicat tikai laiku pa laikam vai izklaides nolūkā, maz ticams, ka būs atļauts veikt jebkādus atskaitījumus.
  • Ja varat iegūt Bitcoin vai citas kriptovalūtas, to patiesā tirgus vērtība saņemšanas brīdī tiks aplikta ar nodokli kā ienākums.
  • Ja pārdodat savus bitkoinus par cenu, kas ir augstāka par to, ko par tiem samaksājāt, tas tiek uzskatīts par kapitāla pieaugumu. Tas tiks aplikts ar nodokļiem tāpat kā tradicionālie aktīvi, piemēram, akcijas vai obligācijas.

Vai kriptovalūtu ieguve ir likumīga?

Vai kriptovalūtu ieguve ir likumīga?
Vai tas, kā darbojas kriptogrāfijas ieguve, ir izdevīgi?

Tāpēc lielākā daļa jurisdikciju un iestāžu vēl nav pieņēmušas tiesību aktus par kriptovalūtām, tāpēc vairumā valstu kriptotehnoloģiju ieguves likumība ir apšaubāma.

Cilvēkus, kuriem maksā Bitcoin par informācijas bloku verifikāciju vai sarežģītu matemātisku problēmu risināšanu, sauc par “Bitcoin kalnračiem”. Saskaņā ar Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla (FinCEN) datiem uz šīm personām var attiekties nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) noteikumi. Izraēlā bitkoinu ieguve tiek uzskatīta par uzņēmējdarbību un kā tāda tiek aplikta ar nodokļiem; tomēr Indijā un citās valstīs joprojām pastāv regulējuma nenoteiktība. Tomēr, lai gan dažas valstis ir pilnībā aizliegušas ar kriptovalūtu saistītas darbības, tikai dažas valstis aizliedz bitkoinu ieguvi.

Mūsu Freeman's Law Cryptocurrency Law lapā apkopots kriptovalūtas juridiskais statuss visās pasaules valstīs, tostarp kriptovalūtas regulējošie un normatīvie noteikumi.

Vai tas, kā darbojas kriptovalūtu ieguve, ir likumīgi?
Kas ir kriptogružu ieguve?

Ar Bitcoin ieguvi saistītie riski.

  • Cenu svārstīgums. Kopš 2009. gada, kad tika ieviesta bitkoinu valūta, tās cena ir ievērojami svārstījusies, tāpēc kalnračiem ir grūti noteikt, vai viņu atalgojums atsvērs kalnraču augstās izmaksas. Tikai pēdējā gada laikā vien Bitcoin cena ir svārstījusies no mazāk nekā 20 000 līdz gandrīz 69 000 ASV dolāru.
  • Daudzas valdības ir piesardzīgas attiecībā uz kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin, jo tās ir ārpus valdības kontroles. Piemēram, 2021. gadā Ķīna stingri ierobežoja tirdzniecību ar kriptovalūtām pēc tam, kad tā IZMAKSĒJA savus pilsoņus, samaksājot 1 miljardu ASV dolāru par divus gadus vecu virtuālo mājdzīvnieku aplikāciju, kas pēkšņi kļuva populāra. Vienmēr pastāv risks, ka citas valstis sekos šim piemēram un mēģinās regulēt vai vispār aizliegt kriptovalūtu ieguvi.

Noslēgumā norādiet, vai kriptogrupu ieguve ir ilgtspējīga.

Noslēdziet, norādot, vai kriptovalūtu ieguve ir ilgtspējīga.
PoW sistēmas

Kriptogājējiem ir nepieciešama zinātkāre un liela vēlme mācīties. Tā kā parādās jaunas tehnoloģijas, strauji mainās arī kriptoglabāšanas darbības joma. Profesionāli kalnrači, kuri iegūst lielākos vinnestus, vienmēr apgūst zināšanas par šo jomu un uzlabo kalnrūpniecības metodes, lai palielinātu savu rentabilitāti.

No otras puses, klimata pārmaiņu aizstāvji ir nobažījušies, ka, turpinot kalnrūpniecības darbus, tiks sadedzināts aizvien vairāk fosilā kurināmā.

Bažas par PoW sistēmu stabilitāti ilgtermiņā ir likušas dažām kriptovalūtu kopienām, piemēram, Ethereum, apsvērt iespēju pāriet no PoW platformām uz videi draudzīgākām apliecinājuma par likmi pieejām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem