Bitcoin (BTC) vs. Ethereum (ETH): (ETHET): galīgais izrēķins

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kurš ir labāks: BTC vai ETH?

Ethereum darījumu izpildes ātrums ir lielāks nekā Bitcoin. Bitcoin galvenokārt ir vērtības glabātājs un apmaiņas līdzeklis, savukārt Ethereum tiek uzskatīts par vispārējas nozīmes blokķēdi. Ethereum tika veidots kā papildinājums, nevis kā Bitcoin aizstājējs.

⚡️ Vai Ethereum būs pārāks par Bitcoin?

Citi eksperti prognozē, ka Ethereum cena tuvākajos mēnešos būs vēl svārstīgāka, ņemot vērā tā pāreju uz mazāk energoietilpīgu versiju, ko iekšējās aprindas dēvē par “Ethereum 2.0”.

⚡️ Kāda veida kriptonauda piedzīvos uzplaukumu 2022. gadā?

gadā Ethereum būs galvenais veiksmes stāsts. Cardano ir viena no daudzsološākajām kriptovalūtām 2022. gadā. Inflācija būs visaugstākā 2020. un 2021. gadā, tāpēc Bitcoin ir ideāla kriptovalūta, ko iegādāties. Terra – vislabākā divu žetonu platforma, kurā investēt 2022. gadā

⚡️ Kāda būs nākamā karstā kriptovalūta?

LuckyBlock (LBLOCK).
LuckyBlock vajadzētu būt vispopulārākajai no visām kriptovalūtām, kas būs pamanāmas 2022. gada sākumā. Tā tikai janvārī sāka tirdzniecību un nedaudz vairāk nekā mēneša laikā sasniedza “kriptovalūtā vienradža” novērtējumu 1 miljarda ASV dolāru apmērā, teikts paziņojumā presei.

Bitcoin ethereum

Kad esat pabeidzis daudzo risku un ieguvumu novērtējumu, tagad varat izvēlēties, kurās monētās vēlaties investēt. Divas populārākās kriptovalūtas šobrīd ir Bitcoin un Ethereum, kā iesaka eksperti. Gan Bitcoin, gan Etherium nesen ir sasnieguši jaunus visu laiku rekordus, taču nedomājiet, ka nākotnē nebūs svārstību.

bitcoin ethereum: Kāda ir atšķirība?
Kurš ir labāks: Bitcoin vai Ethereum?

Lai gan tās abas ir galvenās kriptovalūtu pasaules pretendentes, Bitcoin un Etherium ievērojami atšķiras. Ja esat jauns kriptovalūtas lietotājs, atkarībā no jūsu mērķiem jebkura no tām var būt lieliska izvēle. Izvērtēšana ir galvenais, pirms ienirt dziļumā ar vienu vai otru.

Laika gaitā Bitcoin (BTC) cena pret Ethereum (ETH)

Esmu pārliecināts, ka ieguldīt līdzekļus kādā lietā vajadzētu tikai tad, ja jūs to pilnībā saprotat, nevis tāpēc, ka to dara visi pārējie. Neskaitot tehniskās atšķirības, Bitcoin un Etherium piedāvā investoriem divus atšķirīgus vērtības piedāvājumus, kas var būt izšķirošais faktors jūsu lēmuma pieņemšanā.

Vai dārgāks ir bitcoin ethereum?
Vai man vajadzētu iegādāties Bitcoin vai Ethereum?

Dan Herron, CPA at Elemental Wealth Advisors dalās, ka kriptovalūta, kurā jums vajadzētu ieguldīt, ir atkarīga no tā, kas, jūsuprāt, ir svarīgāk: Bitcoin vai Ethereum vērtība. Tā kā tās kalpo diviem dažādiem mērķiem, katram būs savs viedoklis.

Nopirkt Bitcoins

Bitcoin ir digitālā valūta, ko 2009. gadā izveidoja nezināms datorzinātnieks, izmantojot pseidonīmu Satoshi Nakamoto. Pēc ekspertu domām, bitkoini ir “kā zelts”, jo tie ir gan reti sastopami, gan tiem ir vērtība. Bitcoin ir aizvien populārāks maksāšanas līdzeklis, jo īpaši jaunattīstības valstīs, kurās valdība vēl nav izveidojusi kontroli pār savu valūtu. To arvien vairāk pieņem kā maksāšanas līdzekli par precēm un pakalpojumiem tiešsaistē, bet to var izmantot arī fizisku preču iegādei.

Kuru kriptovalūtu bitcoin ethereum ir labāk iegādāties?
Vai man vajadzētu konvertēt savus bitcoin uz Ethereum?

Ethereum ir kriptovalūta un decentralizēta skaitļošanas platforma, ko 2013. gadā ierosināja Vitaliks Buterins. Tā ir kļuvusi par vienu no mūsdienās visvairāk izmantotajām kriptovalūtām, jo tā pastāvīgi pārspēj citas monētas.

Ieguldījumi bitkoinos ir salīdzināmi ar zeltu vai citiem alternatīviem aktīviem, piemēram, mākslas darbiem vai zirgiem, un to ienesīgums ir paredzamāks, piemēram, kā indeksu fondiem. Tas ir tāpēc, ka bitkoinu skaits ir fiksēts. Pat ja uzņēmums radīs vairāk akciju opciju, bitkoinu būs tikai 21 miljons.

Kāda veida kriptovalūta ethereum uz btc piedzīvos uzplaukumu 2022. gadā?
Vai Ethereum kādreiz varētu sabrukt?

Saskaņā ar Coindesk datu un indeksu direktora Galena Mūra (Galen Moore) teikto, Bitcoin tiek iegādāts tā paša iemesla dēļ, kā privātpersonas pērk dimantus, 100 ASV dolāru banknotes vai dažas zelta monētas drošībā. Pat ja dolāra vērtība krasi samazināsies, kā tas notika Lielās lejupslīdes laikā, bitcoin vērtība saglabāsies.

Ethereum ir kriptovalūta, kas izmanto savu blokķēdi, lai izpildītu viedos līgumus.

Ethereum apzīmēšanai netiek lietoti vārdi “digitālais zelts”. Ethereum ir programmatūras platforma, kas ļauj izstrādātājiem uz tās veidot citas uz kriptovalūtām orientētas lietotnes. Lai izmantotu Ethereum, izstrādātājiem ir jāiegādājas un jāmaksā tīkla maksa ētera bitcoin cena, kas ir Ethereum dzimtā digitālā valūta.

Eterijs uz btc 2022. gadā ir vērts iegādāties?
bitcoin ethereum: kurš ir labāks?

Ieguldot Ethereum, jūs riskējat ar tīkla nākotni. Ja arvien vairāk cilvēku vēlēsies attīstīt, izmantojot Ethereum, viņiem būs nepieciešams iegādāties ēterus, lai segtu izmaksas. Lielāks pieprasījums pēc ētera nozīmē, ka tā vērtība pieaugs.

Daži eksperti ir salīdzinājuši ieguldījumus Ethereum ar augsto tehnoloģiju uzņēmuma iegādi, bet, lai gan tas nav tik tūlītējs kā bitcoin un zelts, tomēr tas ir salīdzinājums.

“Tā ir programmatūras platforma, kas darbojas arī kā nauda,” skaidro kriptovalūtu analīzes uzņēmuma Token Metrics galvenais tehniskais analītiķis Bils Nobls. “Domājiet par to tā, it kā Google būtu akcija.

Ja neesat izstrādātājs, Ether iegāde ir kā naudas ieguldīšana uz to, ka arvien vairāk cilvēku izmantos un attīstīs Ethereum iespējas.

Ko nozīmē ētera maiņas kurss pret Bitcoin?
Kāda ir Ethereum jēga?

Etherium 2.0.

Ļoti gaidīto Ethereum 2.0 ir plānots izdot 2020. gada otrajā ceturksnī. Šī progresīvā versija izmantos nevis PoW, bet gan Proof-of-Stake (PoS), un to ir gaidījuši daudzi kriptovalūtu eksperti un investori.

“Blokķēde, kas ir otrās lielākās kriptovalūtas Ether pamatā, drīzumā piedzīvos ilgi gaidītu modernizāciju, kas varētu piesaistīt vairāk institucionālo investoru, kuri ieguldītu naudu tīklā un palīdzētu palielināt Ether cenu,” saka Eloīze Markesoni (Eloise Marquesoni), kriptovalūtas uzņēmēja un runātāja.

Kādu tīklu izmanto ethereum?
Kāda ir atšķirība starp Bitcoin un Altcoin?

Lai gan šobrīd bitcoin pieder vērtīgākās kriptovalūtas tituls pēc tirgus vērtības, Marčesoni uzskata, ka eters var pārņemt šo titulu pēc tā infrastruktūras uzlabošanas, kas pazīstama arī kā “apvienošana”, kas iezīmētu Ethereum darba pierādījuma beigas.

Viena no galvenajām pašreizējā Ethereum tīkla problēmām ir darījumu laikā patērētās enerģijas daudzums. Ethereum 2.0 sola būt videi draudzīgāks risinājums nekā tā priekšgājēji. Ethereum fonds prognozē, ka pāreja uz PoS ļaus samazināt enerģijas patēriņu par 99,95 procentiem. Paredzams, ka 2022. gadā tiks izlaists Ethereum 2.0, kas padarīs to par videi draudzīgāko variantu kriptovalūtu tirgū.

Vai ir iespējams iegādāties ētera gabaliņu bitcoin cenā?
Kā izveidot ētera maku?

Vai man vajadzētu investēt Bitcoin vai Ethereum?

Gan Bitcoin, gan Ethereum ir saistīti ar līdzīgiem riskiem, un izredzes, ka kāda no tām kļūs veiksmīga, ir ļoti neskaidras. Vairums ekspertu uzskata, ka abas kriptovalūtas ir labākās tirgū. Tās ir lieliska izvēle, ja jūs sākat nodarboties ar kriptovalūtu tirdzniecību; lai gan citi uzskata, ka prātīgāk būtu abas iespējas sadalīt 50/50.

Daži cilvēki apgalvo, ka, lai gan Bitcoin ir atzītāks, Etherium tehnoloģiskais potenciāls to atsver.

Kam pieder ēters?
Kas ir ERC 20 žetons?

“Ņemot vērā, ka tādi elementi kā NFT ir iekļauti Ethereum blokķēdē, es, iespējams, ieguldītu savu naudu Ethereum, jo tai ir vislielākais izaugsmes potenciāls starp esošajām kriptovalūtām,” piebilst Ryan Sterling, CFP un Future You Wealth dibinātājs. “Turklāt šķiet, ka Ethereum gūst lielu vilkmi.”

Kā norāda Vision Subramaniam, Capitale dibinātājs un finanšu plānotājs, gaidāmā Ethereum tīkla modernizācija var pievērst vairāk uzmanības Ethereum turpmākajos mēnešos, tāpēc viņš pagaidām pie tā pieturas. Viņš arī saprot abu kriptovalūtu potenciālu. “Es domāju, ka mēs vēl esam salīdzinoši agrīnā pieņemšanas līknes posmā, un es uzskatu, ka gan Bitcoin, gan Ethereum būs vieta nākotnē,” saka Subramaniam.

Kādā programmēšanas valodā ir uzrakstīts Bitcoin?
Kas ir kriptogrāfija vienkāršā valodā?

Lai gan Bitcoin ir atzītāks, daudzi eksperti uzskata, ka Ethereum ir lielāks tehnoloģiskais potenciāls. Daži cilvēki apgalvo, ka, lai gan šobrīd Bitcoin var būt uzticamāks, nākotnes tehnoloģijas, ko nodrošina Etherium, padara to par labāku ieguldījumu.

“Ņemot vērā, ka tādi elementi kā NFT ir iekļauti Ethereum blokķēdē, es, iespējams, ieguldītu savu naudu Ethereum, jo tai ir vislielākais izaugsmes potenciāls starp esošajām kriptovalūtām,” piebilst Ryan Sterling, CFP un Future You Wealth dibinātājs. “Turklāt šķiet, ka Ethereum gūst lielu vilkmi.”

Kādai valstij pieder Bitcoin?
Kā, vienkāršāk sakot, tiek veidots Bitcoin?

Turklāt ir investīciju eksperti, kuri interesējas, kāpēc jums vajadzētu izvēlēties vienu produktu, nevis citu.

“Ja man būtu jāizvēlas tikai viens, es nejautātu: “Kurš no tiem?”, bet gan izvēlētos abus,” saka Terēza Morisone (Teresa Morrison) no “Beckett Collective”.

“Kopumā es ieguldītu abos,” saka Džeremijs Šneiders, Instagram personīgo finanšu kluba izveidotājs.

Kā pirkt un tirgot kriptovalūtas, piemēram, Ethereum uz Bitcoin

Pat ja plānojat ieguldīt gan bitkoinā, gan etērijā, jūsu finanšu mērķi un pieredze ar kriptovalūtām var ietekmēt to, cik daudz naudas jūs tērēsiet katrai monētai. Subramams iesaka sadalīt savu ieguldījumu proporcionāli 60/40, ja jūs plānojat sadalīt savu ieguldījumu, savukārt Sterlings iesaka sadalīt 50/50.

No kurienes nāk bitcoin nauda?
Ko es varu iegādāties par bitcoin?

Ja jūtaties ambiciozi, izmēģiniet tirgus kapitalizācijas svērto portfeli, kas proporcionāli iegulda katrā aktīvā, pamatojoties uz tā tirgus kapitalizāciju. Saskaņā ar Šneidera teikto, viena no pieejām ir proporcionāli ieguldīt katrā aktīvā atbilstoši tā tirgus kapitalizācijai. Ja sākat ar 100 ASV dolāriem un vēlaties ieguldīt Bitcoin un Ethereum (eth BTC), tas būtu līdzvērtīgi ieguldīt 60 ASV dolāru Bitcoin un 40 ASV dolāru Ethereum.

Ja nākotnē vēlaties dažādot monētas, šo pieeju iesaka arī Schneider. Piemēram, desmit 100 ASV dolāru monētu portfelis pēc tirgus kapitalizācijas izskatītos šādi:

Vai bitkoinus var apmainīt pret reālu naudu?
Kas ir Fiat konts?

Jūsu portfeļa diversifikācija ir ļoti svarīga neatkarīgi no tā, kādu ieguldījumu veidu izmantojat. Ekspertu ieteiktā vispārējā vadlīnija ir saglabāt ieguldījumus kriptovalūtās ne vairāk kā 5% apmērā no visa sava portfeļa vērtības.

Ko tagad var iegādāties par kriptovalūtu?
Kāda ir bitcoin unikalitāte?

Vai man vajadzētu apsvērt papildu kriptovalūtas?

Kā apgalvo profesionāļi, ar kuriem runājām, tas nav domāts iesācējiem. Pēc ekspertu domām, altkoinu neprognozējamība ir vēl lielāka nekā bitcoin un Ethereum.

“Tā ir sava veida spēle, kas līdzinās akciju spēlei,” saka Nate Neary, CFP un uzņēmuma Modern Money Management dibinātājs. “Katram uzvarētājam aiz muguras ir gara rinda zaudētāju. Jūsu minējums ir tikpat derīgs kā ikviena cita.”

Kas ir galvenais par kriptovalūtām?
Kādas ir Ethereum priekšrocības?

Sterlings pievēršas tikai Ethereum salīdzinājumā ar Bitcoin, jo uzskata, ka lielākā daļa kriptovalūtu drīz būs bezvērtīgas. Viņš apgalvo: “Tāpat kā dot-com bums, es uzskatu, ka lielākā daļa šo kriptovalūtu būs bezvērtīgas pēc 20 gadiem.”””

Es uzskatu, ka gan Bitcoin, gan Ethereum būs vieta nākotnē,” saka Subramaniam.

Kādas ir Ethereum priekšrocības?
Kurš ir labāks: BTC vai ETH?

Pat ja neesat gatavs ieguldīt altkointos, iespējams, vēlēsieties tos sekot līdzi. “Manuprāt, ir vērts sekot līdzi citām kriptovalūtām, jo tās turpina attīstīties,” saka Morisons. “Jūs nekad nevarat zināt, kuras no tām nākotnē kļūs par lielākajiem spēlētājiem.”

Nobeigumā vēlos teikt, ka neatkarīgi no tā, vai vēlaties investēt Bitcoin, Ethereum vai abos, veiciet izpēti un neieguldiet kriptovalūtā vairāk naudas, nekā esat gatavs zaudēt.

Kāds vienprātības algoritms tiek izmantots?

Bitcoin verificē darījumus, izmantojot pierādījumu par darbu algoritmu, savukārt Ethereum plāno atteikties no šīs sistēmas, ieviešot pierādījumu par likmi algoritmu.

Kurš ir labāks: bitcoin ethereum?
Ko tagad var iegādāties par kriptovalūtu?

Pakalpojumu atteikuma atteikuma (DOS) uzbrukums ir metode, ko izmanto, lai padarītu datorsistēmu nederīgu, pārpildot to ar bezjēdzīgiem pieprasījumiem.

POS sistēmas neizmanto kalnračus. Tā vietā tām ir validatori, kas daļu no saviem ēteriem tur blokķēdē kā daļu no ekosistēmas. Lai derētu par to, kuri bloki tiks pievienoti ķēdei kā nākamie, šie validatori liek savas likmes. Kad viņu izvēlētais bloks tiek integrēts ķēdē, viņiem tiek piešķirta 32 ēteru atlīdzība, pamatojoties uz to, cik liela bija likme – taču šo atlīdzību var atņemt, ja tiek pierādīts, ka konkrētais validators ļaunprātīgu darbību ir veicis tīši.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem