Kas ir NFT?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kādi ir daži piemēri, kas nav savstarpēji apmaināmi žetoni?

Nemaināmie žetoni var pārstāvēt jebkuru priekšmetu, tostarp tiešsaistes aktīvus, piemēram, digitālo mākslu, un reālas lietas, piemēram, nekustamo īpašumu, jo tie nav saistīti ar fizisku aktīvu. Aktīvi, kurus var pārstāvēt ar NFT, ir, piemēram, spēļu objekti, tādi kā avatāri, digitālie un nedigitālie kolekcionējamie priekšmeti, domēna vārdi un pasākumu biļetes.

⚡️ Kā es varu iegādāties NFT?

Tā kā lielāko daļu NFT var iegādāties tikai par ēteriem, bieži vien pirmais solis ir iegādāties kādu šīs kriptovalūtas daļu un uzglabāt to digitālā makā. Pēc tam NFT var iegādāties kādā no vairākām tiešsaistes NFT biržām, piemēram, OpenSea, Rarable un SuperRare.

⚡️ Vai netirgojami žetoni ir droši?

Netirgojamie žetoni, kuros izmanto blokķēdes tehnoloģiju, kopumā ir droši. Blokķēžu izplatītā daba padara NFT grūti uzlaužamus. Viens no NFT drošības riskiem ir tas, ka jūs varat zaudēt piekļuvi savam netirgojamajam žetonam, ja pārstāj darboties platforma, kurā atrodas NFT.

⚡️ Kāpēc NFT ir tik populāri?

NFT straujais pieaugums liecina par neparedzamu jaunu tehnoloģiju pieņemšanas līkni, un eksperti uzskata, ka NFT popularitāti 2021. gadā noteica vairāki iemesli. Daudzi jauni investori 2021. gadā ienāca kriptovalūtu tirgū, jo strauji pieauga Bitcoin un Etherium.

⚡️ Kāpēc NFT ir nākotne?

Mākslu vairs neierobežo vārtsargi, kas to ir kontrolējuši gadu tūkstošiem. Izmantojot NFT, mākslinieki var radīt mākslu un izplatīt to, izmantojot interneta kanālus, savukārt tradicionālie sargātāji gadsimtiem ilgi ir diktējuši, kas ir māksla un kam tā ir pieejama. Blokķēdes darījumi arī ļauj māksliniekiem tieši sazināties ar saviem faniem un pārvaldīt savu karjeru.

kas ir nft

Pēdējā laikā aizvien lielāku popularitāti gūst NFT jeb netirgojami žetoni. Šos digitālos aktīvus tagad pārdod par retiem priekšmetiem, piemēram, 17. gadsimta holandiešu tulpēm. Tos var iegādāties tādās jomās kā māksla, mūzika, tacos un tualetes papīrs.

Vai NFT ir izdevīgs ieguldījums vai tikai modes lieta? Daži apgalvo, ka tas ir burbulis, kas drīz plīsīs, līdzīgi kā internets vai Beanie Babies mānija. Citi uzskata, ka NFT radīs revolūciju investīciju jomā un saglabās savu ietekmi vēl daudzus gadus.

Kas īsti ir NFT?

kas ir nft
Kāda ir atšķirība starp NFT un žetoniem?

NFT ir digitālie aktīvi, kas atveido reālās pasaules lietas, piemēram, mākslas darbus, mūziku, spēļu priekšmetus un videoklipus. Tos lielākoties pērk un pārdod tiešsaistē par bitkoiniem, izmantojot kriptovalūtu biržas.

NFT pastāv kopš 2014. gada, taču tagad tie kļūst arvien populārāki kā populārāks veids, kā pirkt un pārdot digitālos mākslas darbus. NFT tirgus 2021. gadā bija 41 miljarda ASV dolāru vērts, tuvojoties pasaules tēlotājmākslas tirgus kopējai vērtībai.

NFT ir unikāli un bieži vien ierobežota tirāža. Tiem ir arī identifikācijas numuri, kas ļauj tos viegli izsekot. “NFT rada digitālu deficītu,” saka Vašingtonas tehnoloģiju nozares asociācijas Cascadia Blockchain Council priekšsēdētājs un Yellow Umbrella Ventures vadošais partneris Arry Yu.

NFT ir nedalāmi, bet savstarpēji maināmie žetoni ir dalāmi. kas ir nft
Vai man vajadzētu iegādāties NFT žetonus?

Tas ir krasā pretstatā lielākajai daļai digitālo produktu, kuru skaits parasti nav saskaitāms. Ja pēc preces ir pieprasījums, piedāvājuma samazināšanai būtu jāpalielina tās vērtība.

Tomēr daudzi NFT ir digitālas kopijas jau eksistējošām lietām, kas kaut kādā formā jau pastāv citur, piemēram, NBA spēļu ikoniskie kadri vai interneta mākslas drošas versijas, kas jau staigā pa Instagram.

Maiks Vinklemans, plašāk pazīstams kā “Beeple”, izveidoja 5000 ikdienas zīmējumu kompozīciju, lai radītu, iespējams, vispazīstamāko 2021. gada NFT – “EVERY DAY: The First 5,000 Days”, kas vēlāk tajā pašā gadā Christie's izsolē tika pārdots par pasaules rekordu – 69,3 miljoniem ASV dolāru.

Ikviens var apskatīt atsevišķus attēlus vai pat veselu fotogrāfiju kolāžu tiešsaistē bez maksas. Tātad, kāpēc cilvēki ir gatavi tērēt miljonus par kaut ko, ko viņi var vienkārši paņemt vai lejupielādēt?

Ko nozīmē NFT? kas ir nft
Ieguldījumu NFT plusi un mīnusi

NFT ļauj pircējam iegūt savā īpašumā jau esošu produktu. Sistēmā ir integrēta autentifikācija, kas darbojas kā īpašumtiesību apliecinājums. Šīs “digitālās lielīšanās tiesības” kolekcionāriem daudzējādā ziņā ir izdevīgākas nekā pats priekšmets.

KĀDI IR 8 NFTS PLUSI UN MĪNUSI

Kas ir NFT un kā tie darbojas?

Neapmaināmie žetoni ir pazīstami kā NFT. Tie parasti tiek veidoti, izmantojot tāda paša veida programmēšanu kā Bitcoin vai Ethereum, taču līdzība ar to arī beidzas.

Nauda un kriptovalūta ir aizstājamas, kas nozīmē, ka tās var apmainīt vai savstarpēji samērot. Tās ir arī vienādas vērtības – viens dolārs vienmēr ir vienāds ar citu dolāru; viens bitkoins vienmēr ir vienāds ar citu bitkoinu. Kriptovalūtas savstarpēji aizvietojamība padara to par uzticamu veidu, kā veikt darījumus blokķēdē.

Kā darbojas NFT žetons?
Neapmaināmo žetonu skaidrojumsi (NFT)

NFT ir digitālais paraksts, kas padara tos unikālus un savstarpēji neaizvietojamus. Tas, ka abi divi NFT ir no NBA Top Shot, nenozīmē, ka tie ir līdzvērtīgi. NFT cenu nosaka tirgus, tāpēc atkarībā no pieprasījuma viens klips potenciāli var maksāt vairāk vai mazāk nekā cits.

Kā darbojas NFT tehnoloģija?

Blokķēde, ko bieži dēvē par sadalītu publisko virsgrāmatu, ir datubāze, kurā tiek glabāti darījumi. Iespējams, ka blokķēde jums ir vislabāk pazīstama kā pamatmehānisms, kas ļauj pastāvēt kriptovalūtām.

Ko nozīmē neapmaināmo žetonu skaidrojums?
NFT nozīmē Non-Interchangeable Token.

NFT bieži tiek glabāti Ethereum blokķēdē, taču tos var glabāt arī citās blokķēdēs.

Populāri NFT tirgi

Ar ko NFT atšķiras no valūtas?

Gan NFT, gan kriptovalūtas ir veidotas uz blokķēdes ar līdzīgām idejām un salīdzināmiem kritērijiem. Tāpēc tās piesaistīs daudzus un tos pašus cilvēkus. NFT var uzskatīt par sava veida kriptovalūtu, kas ir mazāka mēroga nekā Bitcoin. Lai tirgotos ar NFT, parasti ir nepieciešami kriptovalūtas naudas veidi.

Tomēr galvenā atšķirība ir nosaukumā. Kriptovalūta ir valūtas veids. Tai ir tāda pati ekonomiskā vērtība kā jebkurai citai naudai, un to var savstarpēji apmainīt. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, vai jūs apmaināt konkrētu kriptovalūtu pret citu, jūsu aktīvu vērtība nemazinās: $1$ = $1$.

Kāpēc NFT nav vērtspapīri? neapmaināmo žetonu skaidrojums
Ko NFT nozīmē mākslā?

NFT tiek izgatavoti vai “kalti” no digitālajiem objektiem, kas pārstāv gan materiālus, gan nemateriālus priekšmetus, piemēram:

  • Grafiskā māksla
  • Gifi
  • Video un sporta pasākumi
  • Kolekcionēšana
  • Virtuālie avatāri un ādas videospēlēm
  • Dizaineru kedas
  • Mūzika

Pat neliels daudzums ir svarīgs. Twitter līdzdibinātājs Džeks Dorsijs (Jack Dorsey) pārdeva savu pirmo tvītu kā NFT par vairāk nekā 2,9 miljoniem dolāru.

NFT ir digitālās kolekcijas, kurām var piekļūt virtuāli. Tā vietā, lai pie sienas piestiprinātu fizisku eļļas gleznu, jums būtu NFT digitālais fails.

Vai NFT ir vērtspapīru žetons?
Vai NFT ir drošības žetons?

Tām ir arī ekskluzīvas tiesības uz šo aktīvu. NFT vienlaikus var piederēt tikai vienai personai, un, tā kā tajos tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, ir vienkārši pārbaudīt īpašumtiesības un nodot žetonus starp īpašniekiem. Radītājam ir iespēja NFT metadatos saglabāt specifisku informāciju. Mākslinieki var parakstīt savu darbu, piemēram, iekļaujot datnē savu parakstu.

Kādi ir NFT mērķi?

Blokķēdes tehnoloģija un NFT paver māksliniekiem un satura nodrošinātājiem jaunas iespējas pelnīt naudu. Māksliniekiem vairs nav jāpaļaujas uz galerijām vai izsolēm, lai pārdotu savus darbus; viņi var tos pārdot tieši klientiem kā NFT, kas arī ļauj viņiem paturēt vairāk naudas.

Kā ieguldīt NFT žetonos?
Ko man darīt ar neapmaināmo žetonu skaidrojums pēc tā iegādes?

Mākslinieki bieži vien nosaka autoratlīdzību, kas viņiem nodrošina procentuālu daļu no pārdošanas apjoma katru reizi, kad viņu darbs tiek nodots citam īpašniekam. Lai gan šī metode nav izplatīta, mākslinieki gūst finansiālu labumu pēc darbu pārdošanas.

NFT izmanto ne tikai mākslā. Tādi zīmoli kā Charmin un Taco Bell ir pārdevuši mākslas darbus ar NFT tematiku, lai iegūtu naudu labdarībai, izmantojot tos kā līdzekļu vākšanas līdzekli. Charmin savu piedāvājumu nosauca par “NFTP” (nemaināmie tualetes papīri), bet Taco Bell NFT mākslas darbi tika izpārdoti dažu minūšu laikā, un visi ieņēmumi tika novirzīti Taco Bell fondam.

Vai NFT var izmantot fiziskiem aktīviem?
Kas ir NFT? Neapmaināmo žetonu skaidrojums

Vēl viens piemērs ir Nyan Cat – GIF attēls ar pūkainu kaķi, kas tika izveidots 2011. gadā un februārī tika pārdots par gandrīz 600 000 ASV dolāru. Marta beigās NBA Top Shot pārdošanas apjoms pārsniedza 500 miljonus ASV dolāru. Tikai viena LeBrona Džeimsa NFT parādīšanās deva vairāk nekā 200 000 ASV dolāru.

Arvien pieaug tādu slavenību kā Snoop Dogg un Lindsija Lohana skaits, kas pievienojas uzvarētāju NFT pusē, radot unikālas atmiņas, mākslas darbus un notikumus vērtspapīroto NFT veidā.

Kā ieguldīt NFT

Lai izveidotu NFT kolekciju, jums būs nepieciešami šādi elementi:

Kāpēc NFT ir tik dārgi?
Kā neapmaināmo žetonu skaidrojums ir saistīti ar aktīviem?
  • Lai sāktu, jums būs nepieciešams digitālais maks, kurā glabāt NFT un kriptovalūtas. Atkarībā no tā, kādas valūtas atbalsta jūsu NFT pakalpojumu sniedzējs, jums, iespējams, būs nepieciešams iegādāties kādu ēteri. Jūs varat iegādāties kriptovalūtu, izmantojot kredītkarti, tādās vietnēs kā Coinbase, Kraken, eToro un pat PayPal un Robinhood. Pēc tam jūs varat nosūtīt to no biržas uz savu digitālo maku.
  • Izpētot savas iespējas, ņemiet vērā izmaksas. Piemēram, pērkot bitcoin, lielākā daļa biržu no pārdošanas iekasē procentus.

Vai ir vērts ieguldīt NFT?

Vai ir jēga pirkt NFT tikai tāpēc, ka varat? Tas viss ir atkarīgs no tā, vai tas ir vai nav lietderīgi, kā uzskata Yu.

“NFT ir bīstami, jo to potenciāls nav zināms, un mums nav daudz datu, lai novērtētu to efektivitāti,” viņa piebilst. “Tā kā NFT ir tik jauni, iespējams, ir vērts ieguldīt nelielas summas, lai tos pārbaudītu jau tagad.”

Ko man darīt ar NFT pēc tā iegādes?
Kas ir NFT un kā tas darbojas?

Ja jums ir papildu līdzekļi, ir vērts apsvērt NFT iegādi, jo tā jums ir nozīmīga.

Paturiet prātā, ka NFT vērtību pilnībā nosaka tas, cik kāds cits par to ir gatavs maksāt. Rezultātā cenu noteiks pieprasījums, nevis fundamentālie, tehniskie vai ekonomiskie faktori, kas ietekmē akciju cenas un vismaz veido investoru pieprasījuma pamatu.

Citiem vārdiem sakot, jums var nākties pārdot savus NFT par mazāku summu, nekā par tiem maksājāt. Ja nav pieprasījuma, tad jums tie ir jāpērk.

Vai ir vērts ieguldīt NFT?
Vai ir vērts iegādāties NFT?

Saskaņā ar IRS datiem visas kriptovalūtas ir apliekamas ar nodokļiem. Kriptovalūta ir digitālā valūta, ko Blockchain tīklā izmanto kā naudu. Lai iegādātos šīs valūtas, ir jāizmanto birža vai brokeris, kas tās konvertē reālā valūtā, piemēram, ASV dolāros, un pārdod investoriem (piemēram, Coinbase). Bitcoin protokols nosaka, ka visi Bitcoin darījumi ir jāreģistrē publiskajā virsgrāmatā, ko sauc par Blockchain.

Paturiet prātā, ka, iegādājoties NFT par kriptovalūtu, monētas var tikt apliktas ar nodokļiem, ja to vērtība kopš iegādes ir pieaugusi. Tāpēc, ja apsverat iespēju papildināt savu portfeli ar NFT, konsultējieties ar nodokļu speciālistu.

Tomēr, kad runa ir par NFT, rīkojieties piesardzīgi tāpat kā ar jebkuru citu ieguldījumu. Pārliecinieties, ka esat veicis izpēti, izprotat riskus un atcerieties, ka sliktas situācijas gadījumā varat zaudēt visu savu naudu. Ja nolemjat riskēt, rīkojieties ļoti piesardzīgi.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem