Kas ir Cardano? Galīgais ceļvedis, lai izprastu ADA

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kādam nolūkam tiek izmantots Cardano?

Svarīgākie cardano lietojumi ir identitātes pārvaldība un uzraudzība. Pirmo lietojumu var izmantot, lai samazinātu laika patēriņu darbībām, kuru veikšanai nepieciešams apkopot datus no daudziem avotiem.

⚡️ Kas padara kriptovalūtu cardano tik īpašu?

Cardano, kas ir trešais lielākais blokķēdes uzņēmums pēc tirgus kapitalizācijas, plāno attīstīt plaša mēroga blokķēdes ekosistēmu un šajā ziņā ar laiku var pārspēt Ethereum. Cardano unikālā daudzlīmeņu arhitektūra to atšķir no citām konkurējošām blokķēdēm, jo tās konsensa mehānismā tiek izmantoti matemātiski principi.

⚡️ Ar ko Cardano atšķiras no Bitcoin?

Bitcoin ir kriptovalūta, kas darījumu apstiprināšanai un jaunu monētu radīšanai izmanto darba pierādījumu. Cardano ir pierādīšanas pierādījuma blokķēde, kas īpaši izstrādāta viedajiem līgumiem un dApps, taču, ja nepieciešams, to var izmantot arī tērēšanai, pateicoties divlīmeņu arhitektūrai.

⚡️ Cik grūti ir uzminēt Cardano?

Cardano nav iespējams uzminēt, jo tajā tiek izmantots “Proof of Stake” algoritms, kas tiek uzskatīts par ienesīgāku nekā “Proof of Work”. Vienkārši turiet savu Cardano maku tiešsaistē un vērojiet, kā jūsu peļņa pieaug – tas ir viss!

Kas padara Cardano ADA unikālu un īpašu

Kriptonauda (ADA) ir kļuvusi par vienu no strauji augošajiem blokķēdes aktīviem tirgū. Kopš debijas 2015. gadā ADA ir bijusi viena no desmit lielākajām kriptovalūtām pēc tirgus kapitalizācijas, izraisot lielu interesi. EOS rīkojas ātri, lai apsteigtu konkurentus, tostarp Ethereum, radot decentralizētu lietojumprogrammu platformu, kas var atbalstīt vairāk lietotāju.

Kam tiek izmantots Cardano?
Vai Cardano ir labs ieguldījums?

Šobrīd ir pieejami dažādi blokķēžu veidi, taču Cardano izceļas ar to, ka tā konsensa mehānismā un daudzlīmeņu arhitektūrā tiek izmantotas matemātiskas metodes. Daudzi uzskata, ka Cardano ir nākamās paaudzes kriptovalūtu risinājumu, pateicoties komandai, kas ir Ethereum radīšanas pamatā.

Apskatīsim Cardano, tā tehnoloģiju un to, kāpēc tā ir tik populāra kriptovalūta.

Kas ir kriptogrāfija, Cardano?

Ar ko kriptovalūta cardano ir tik īpaša?
Ar ko Cardano atšķiras no Bitcoin?

ADA – Cardano ir kriptovalūta, ko var uzglabāt un tērēt līdzīgi kā citas kriptovalūtas. ADA kriptovalūtu darbina Cardano blokķēde – decentralizēts tīkls, kas pilnībā balstīts uz zinātniskiem un matemātiskiem principiem.

Vai man vajadzētu iegādāties Ethereum vai kriptovalūtu cardano?
Vai kriptonauda Cardano ir nākamais bitcoin?

IOHK komanda ir izstrādājusi arī ietvaru, ko viņi sauc par C++ AMP, kas ļauj izstrādātājiem rakstīt viedos līgumus C++ valodā un kompilēt tos kriptovalūtā Cardano blokķēdē. Izstrādātāji var izmantot šo tehnoloģiju, lai veidotu decentralizētas lietojumprogrammas un protokolus, un iespējai sūtīt un saņemt naudu par nelielu samaksu ir daudz pielietojumu uzņēmējdarbības un finanšu pasaulē.

Kas ir Cardano?
Kas ir Cardano?

Cardano veido uz noteikumiem balstītu blokķēdi, lai sniegtu finanšu pakalpojumus visiem, nevis mēģinātu izvairīties no globālajiem regulatoriem.

Cardano ir jauna viedlīgumu un kriptovalūtas platforma, kas tika atklāta 2017. gada septembrī. crypto Cardano mērķis ir atrisināt daudzas no pašreizējām problēmām, kas ietekmē blokķēdes nozari, tostarp:

Сrypto cardano
Cardano (ADA) definīcija
 • Matemātikas izmantošana, lai izveidotu pierādāmi drošu blokķēdi, kas ir mazāk neaizsargāta pret uzbrukumiem.
 • Darbs ar abiem slāņiem ir labs veids, kā palielināt produktivitāti.
 • Mēs izveidojam drošu sistēmu, kurā žetonu īpašnieki var balsot.
 • Tas ir pilnībā decentralizēts, bezgalīgi mērogojams konsensa mehānisms.

Cardano Blockchain arhitektūra.

Сrypto cardano (blokķēdes platforma)
Kas ir Cardano (ADA)

Kriptovalūtas Cardano blokķēde sastāv no divām galvenajām daļām. Cardano norēķinu slānis (CSL) kalpo kā norēķinu vienība un ir vieta, kur žetonu īpašnieki var nosūtīt un saņemt ADA ar minimālām darījumu izmaksām.

Cardano skaitļošanas slānis (CCL) ir protokolu kopums, kas veido blokķēdes pamatu. Tas ļauj izpildīt viedos līgumus, kā arī cita starpā nodrošina drošības un atbilstības, melnā saraksta un identitātes pārbaudes pakalpojumus. Programmēšanas valoda Haskell tika izvēlēta Cardano pirmkoda sagatavošanai, ņemot vērā tās labi zināmās drošības iezīmes.

Kas ir crypto cardano (ADA) | Rokasgrāmata iesācējiem
Kas ir Cardano un kā tas darbojas?

Cardano projektā tiek izstrādāts blokķēdes apliecinājuma (PoS) protokols ar nosaukumu Ouroboros konsensa panākšanai. Šis konsensa mehānisms padara ADA, kā arī viedo līgumu nosūtīšanu un saņemšanu Cardano tīklā vienkāršu un drošu. Turklāt kļūst grūtāk izjaukt tīkla darbību, jo Ouroboros izmanto PoS konsensa mehānismu. Žetonu īpašnieki, kas ievieto savus ADA tīklā un palīdz panākt tīkla konsensu, tiek atalgoti ar žetoniem.

Ko dara crypto cardano blokķēde?
Kāda veida blokķēdi izmanto šifrēšanas Cardano?

Ouroboros metode

Vai Cardano būs sava blokķēde?
Vai kriptonauda Cardano ir darba blokķēde?
 • Blokķēde ir vienkārši digitālā virsgrāmata, kurā tiek uzskaitīti visi Bitcoin darījumi, kas ir sagrupēti “blokos”. Šajos blokos ir apstiprināto vai saskaņoto darījumu partijas. Tīkls nejauši izvēlas dažus mezglus, lai dotu tiem iespēju izveidot jaunus blokus. Bloku līderi ir sistēmas izraudzīti mezgli.
Cardano mērķis ir izveidot stabilu kriptovalūtas ekosistēmu
Vai Cardano ir kriptovalūtas nākotne?
 • Laika nišas tiek izgrieztas no blokķēdes.
Vai man vajadzētu iegādāties Cardano vai Ethereum?
Kāpēc Cardano ir tik lēts?
 • Ar terminu “pagrabs” kriptovalūtas jomā apzīmē vairākas atšķirīgas lietas. Visplašāk zināmais pamats ir Bitcoin tīkls jeb blokķēde. Šī decentralizētā sistēma reģistrē visus elektroniskos darījumus, kas veikti ar bitkoiniem, un pārbauda tos, izmantojot konsensa procesu, ko sauc par ieguvi. Eposa apakšdaļas tiek sauktas par laika nišām. Dalībnieki
Vai Cardano ir nākamais Ethereum?
Vai ADA ir nākotne?
 • Cardano blokķēde teorētiski ir bezgalīgi mērogojama, tāpēc tā var apstrādāt tik daudz darījumu, cik nepieciešams, nesasniedzot ierobežojumus.

Ouroboros galvenā priekšrocība ir tā, ka tas ārkārtīgi droši izmanto blokķēdes validatorus. Citas blokķēdes apgalvo, ka bloku validatorus izvēlas pēc nejaušības principa, taču šos apgalvojumus nevar pārbaudīt.

Vai ir vērts ieguldīt kriptovalūtā cardano?
Vai Cardano ir energoefektīvāks par bitcoin?

No otras puses, Ouroboros nodrošina pārbaudāmu metodi, lai nejaušības kārtā izvēlētos validatoru un nodrošinātu, ka visiem ADA žetonu turētājiem, kas piedalās Cardano blokķēdē, ir vienādas iespējas iegūt bloku un saņemt ar to saistīto atlīdzību.

Tas novērš nepieciešamību pēc milzīgas skaitļošanas jaudas, kas novērojama blokķēdes pierādījumu darba (PoW) tīklos,alus ir oficiālais Cardano maks, un šobrīd tas ir pieejams Windows, macOS un Linux operētājsistēmām. Dedalus maku ļauj lietotājiem glabāt savus ADA drošā bezsaistes vidē.

Vai Cardano ir energoefektīvāks par bitcoin?
Vai Cardano var padarīt jūs bagātu?

Dedalus maku ir aktuāla tēma.

Cardano atšķirībā no citām ievērojamām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin un Etherium, piedāvā savu ADA kriptovalūtas maku. Daedalus maku lietotāji var pilnībā kontrolēt savu naudu, kā arī nodrošināt pārredzamību attiecībā uz kriptovalūtas Cardano blokķēdi.

Kādu lietotni izmantot, lai iegādātos Cardano?
Cik daudz darījumu Cardano var apstrādāt sekundē?

Daedalus ir vienīgais maks, kas ļauj ADA turētājiem piedalīties Cardano derību sistēmā. Tā kā Cardano darbojas uz PoS blokķēdes, kā jau iepriekš minēts, ieinteresētās personas var saņemt atlīdzību par deleģēšanu vai derību fonda vadīšanu Daedalus. Tas ļauj Cardano (ADA) lietotājiem ģenerēt kriptovalūtu, atbalstot tīklu.

ADA Cardano daudzās lietojumprogrammas

Cik daudz ir Cardano ADA monētu?
Kādās lietojumprogrammās var izmantot Cardano?

Cardano monētu var pārskaitīt kā skaidru naudu, kā tas pašlaik tiek darīts. Tā nav tik ļoti atšķirīga no citām kriptovalūtām, piemēram, Ethereum un Bitcoin, kā jūs varētu domāt, bet ADA ir dažas vairāk izmantošanas iespējas nekā konkurentiem.

PoS blokķēdes protokols ir viena no būtiskākajām Cardano funkcijām, kurā ADA ir saistīts ar blokķēdi, lai palīdzētu “tvaika baseina operatoriem” pārbaudīt darījumus. Tieši šeit noder Cardano valūtas izmantošana. Apmaiņā pret savu ADA ievietošanu blokķēdē tie, kam pieder ADA, saņem papildu atlīdzību ar Cardano kriptovalūtu.

Vai es varu likt ADA uz Coinbase?
Cik daudz es varu nopelnīt no ADA kraušanas?

ADA var izmantot arī balsošanai. Atšķirībā no citiem blokķēdes projektiem Cardano balso un veic protokola modifikācijas nevis kalnraču, bet gan žetonu turētāji. Rezultātā kriptovalūtas Cardano īpašnieki izmanto savus ADA, lai balsotu par jaunām izmaiņām vai platformas attīstību. Šādā veidā ikvienam, kam pieder kriptovalūta, ir balss tās izaugsmē.

ADA pārejas plāns
Kā izstrādāt ADA pārejas plānu

Nākotnē ADA tiks izmantota arī uz blokķēdēm balstītas Cardano viedo līgumu platformas atbalstam. Izstrādātāji izmantos ADA, lai radītu viedlīgumus un lietojumprogrammas, kas darbojas Cardano drošajā, decentralizētajā blokķēdē. Bez Cardano vietējās valūtas nebūtu iespējams izpildīt šos līgumus.

Kas ir Cardano radītājs?

Vai Cardano ir labs pirkums 2022. gadā?
Vai Cardano ir labs pirkums 2022. gadā?

Viens no Ethereum līdzdibinātājiem Čārlzs Hoskinsons jau no paša sākuma atzina, ka ir nepieciešama vienotāka un mērogojama blokķēde. Pēc matemātikas studijām Hoskinsons sāka domāt par zinātniskākiem blokķēdes izveides veidiem.

2017. gada sākumā Čārlzs Hoskinsons tikās ar Džeremiju Vudu. Viņi apsprieda blokķēdes izveidi, kas būtu uzlabota Ethereum viedo līgumu sistēmas ietvaros. Abi sāka strādāt pie kriptovalūtas Cardano, kāda tā ir šobrīd.

ADA PĀREJAS PLĀNS

Vai Cardano ir kriptovalūtas nākotne?
Vai Cardano var sasniegt $100?

Tomēr Cardano nedarbojas uz Cardano blokķēdes. Vuds un Hoskinsons ir Cardano pamatprincipu un viedo līgumu platformas autori, taču viņiem nepieder un viņi nevalda blokķēdi. Projektu koordinē dažādas ieinteresētās personas.

 • The Cardano Foundation – bezpeļņas organizācija, kas ir visa projekta aizbildnis un palīdz blokķēdes mārketingā un aizsardzībā.
 • Čārlzs Hoskinsons un Džeremijs Vuds izveidoja uzņēmumu OCH Ltd., kas ir pētniecības uzņēmums, kurš palīdzēja izstrādāt un izveidot Cardano blokķēdi.
 • Lai finansētu Cardano attīstību, fonds ir izveidojis dotāciju fondu. Šo fondu pārvalda finanšu iestāde Embargo, un tas palīdz Cardano attīstīties.

Vai Cardano ir labāks par Ethereum?

Vai kriptovalūta cardano kļūs tikpat augsta kā Ethereum?
Vai Cardano ir labs ilgtermiņa ieguldījums?

Gan Cardano, gan Ethereum cenšas kļūt par pasaules vadošo decentralizēto blokķēdes platformu jaunu rīku un protokolu izstrādei, un to mērķi un uzdevumi ir līdzīgi. Kad Hoskinsons pameta Ethereum, viņš redzēja, ka ir nepieciešama cita veida blokķēde, kas būtu nekavējoties mērogojama un droša.

Vai ADA ir labs ieguldījums 2022. gadā?
Kura kriptovalūta padarīs mani par miljonāru?

kriptonauda Cardano spēja apsteigt Ethereum, jo tā spēj apstrādāt “bezgalīgus” darījumus. Tas nav tikai jautājums par to, kā veicināt pieņemšanu, bet gan atrast gudrus veidus, kā to izdarīt. Cardano fonda mērķis ir palīdzēt cilvēkiem dzīvot labāk un jēgpilnāk, veicinot valdības un uzņēmējdarbības sistēmu pārredzamību. Tā pirmais mērķis ir izveidot karti.

Cardano/ASV dolāra maiņas kurss
Vai Cardano padarīs mani bagātu?

Cardano ceļvedis

Cardano ir pavisam jauna, decentralizēta blokķēde, kas vēl ir salīdzinoši jauna. Tā tika izveidota tikai 2017. gadā, un pirmos dažus savas pastāvēšanas gadus tā ir pavadījusi izstrādes procesā.

kriptonauda Cardano ir identificējusi piecus atšķirīgus blokķēdes posmus. Cardano jau ir pabeidzis Shelly fāzi un tagad strādā pie tā, lai pabeigtu piecu posmu otro pusi:

Cik daudz jums vajadzētu ieguldīt Cardano? Kas ir ada
Cardano (Cardano, ADA): Cryptocurrency Rate
 • Byron – tīkla sākotnējās arhitektūras uzstādīšana un pamatiespēju testēšana, lai nodrošinātu, ka tīkls darbojas bez traucējumiem.
 • Shelley – Cardano tīkls tagad darbojas un ir decentralizēts.
 • Goguen – Platforma ietvers viedo līgumu sistēmu, kas ļauj izstrādāt decentralizētas lietojumprogrammas.
 • Basho – Mēs izstrādāsim mērogojamus risinājumus, lai uzlabotu blokķēdes veiktspēju un optimizētu to.
 • Voltaire – Salē pilsēta Marokā ir kļuvusi par pirmo Āfrikā, kas ieviesusi blokķēdes tehnoloģiju kases un balsošanas sistēmām.
Vai ieguldījumi Cardano ir labs veids, kā nopelnīt naudu?
Vai Cardano ir labs ieguldījums 2022. gadā?

Daudzas katra posma daļas darbojas tandēmā viena ar otru, kā parādīts iepriekš. Pirms integrēšanas Cardano, katrs posms iziet vairākas procedūras. Katrs procesa posms ir prasījis nozīmīgu akadēmisku pētījumu.

Atklātā koda kodam pirms pilnīgas ieviešanas ir jāiziet prototipēšanas posms, lai nodrošinātu, ka tas atbilst visiem tehniskajiem standartiem. Kriptovalūta joprojām ir salīdzinoši jauna, taču ļoti īsā laikā ir piedzīvojusi milzīgu popularitātes pieaugumu.

3 veidi, kā sākt kalnrūpniecību Cardano
Kāds ir labākais veids, kā ieguldīt Cardano?

Tā kā arvien vairāk cilvēku vēlas investēt kriptovalūtās, ir svarīgi labi izprast dažādus pieejamo monētu veidus un to piedāvājumu. Cardano jeb ADA ir viens no kriptovalūtu veidiem, kas pēdējā laikā gūst arvien lielāku popularitāti.

Lai gan iepriekš vairāki ceļveža posmi ir aizkavējušies, Čārlzs Hoskinsons un Cardano izstrādātāji ir pārliecināti par savu spēju turēt doto vārdu un piedāvāt pasaulei nākamās paaudzes PoS blokķēdes protokolu kopumu.

Kāds ir vienkāršākais veids, kā iegūt Cardano Kas ir ada
Kā iegūt Cardano monētu (ADA)

Ar ko Cardano atšķiras no Bitcoin vai Ethereum? 

Galvenais, lai izprastu Cardano potenciālo vērtību salīdzinājumā ar konkurentiem, ir tā trīs mērķi. Projekta mērķis ir uzlabot kriptovalūtu platformu mērogojamību, sadarbspēju un ilgtspēju. Sasniedzot šos mērķus, Cardano iegūtu lielāku lietderību nekā Bitcoin un lielāku mērogojamību nekā Ethereum.

Cardano ekosistēma atšķiras no citām, jo tai ir trīs slāņi: norēķinu slānis, skaitļošanas slānis un kontroles slānis.

Ar ko Cardano atšķiras no Bitcoin vai Ethereum?
Šī efektīvā drošība padara to uzticamāku nekā citas kriptovalūtas.

Kāda ir Cardano cena un kad tā tiks piegādāta?

ADA ir ceturtā lielākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas un jau vairākus gadus tiek tirgota ar lielāko kriptovalūtu kopienas daļu. ADA vērtība pieauga par vairāk nekā 2000% “bull run” laikā 2017. gada beigās un 2018. gada sākumā, kad tā vērtība pieauga no 0,03 līdz 1,20 dolāriem, tādējādi projekta vērtība sasniedza aptuveni 32 miljardus dolāru.

Cardano investori pirmajā gadā guva 3900 procentu peļņu. Diemžēl tas neturpinājās ilgi. Kā redzams Cardano grafikā, pēc dažiem gadiem Cardano cena sāka nepārtraukti kristies.

Kas ir ada
Cik ilgā laikā tiek iegūts 1 Cardano?

Lai gan Cardano cena ir nokritusies zem 1 dolāra, daudzi uzskata, ka, ja tirgū, kurā kriptonauda cenas pastāvīgi svārstās, var būt grūti prognozēt monētas vērtību nākotnē. Tomēr Cardano ir parādījusi potenciāla pazīmes, un tuvākajos gados tā vērtība ļoti labi varētu pieaugt un sasniegt vai pārsniegt savu iepriekšējo visu laiku augstāko līmeni.

Ir vērts arī atzīmēt, ka, lai gan Cardano ir fiksēta monetārā politika, tās piedāvājums ir ierobežots. Vienmēr tiks saražoti tikai 45 miljardi ADA, un, tiklīdz tas tiks izdarīts, Cardano valūtas radīšana tiks pārtraukta.

Cik daudz naudas var nopelnīt no ADA zagšanas?
Лas ir cardano

Sākotnējā piedāvājuma laikā Cardano pārdeva 25 miljardus ADA, bet atlikušie 19 miljardi tika atbrīvoti, izmantojot blokķēdi kā kalnrūpniecības stimuli. Atlikušie ADA tiks izplatīti, izmantojot ģenerētos blokus Cardano tīklā kā atlīdzības par kaudēšanu.

Tā kā ADA daudzums ir ierobežots, paredzams, ka pieprasījums pēc tās palielināsies. Paredzams, ka deflācijas monetārā sistēma nākotnē radīs pieprasījumu pēc ADA.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem