7 labākās decentralizētās biržas (DEX)

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai XRP ir decentralizēta?

Vienkārši sakot, XRP virsgrāmatas pamatā ir decentralizēts, demokrātisks konsensa mehānisms, kurā nevar dominēt neviena vienība.

⚡️ Kura kriptovalūtas birža ir visdrošākā?

Tas nav tikai priekšnesums: Coinbase Pro, Coinbase ražotā uzticamā birža, ir viena no drošākajām un izturīgākajām pieejamajām platformām. (Patiesībā Coinbase Pro bija viens no galvenajiem kandidātiem uz labākās kriptovalūtas biržas titulu kopumā.)

⚡️ Vai ar kriptovalūtu ir iespējams kļūt bagātam?

Ieguldot līdzekļus kriptovalūtā, var nopelnīt daudz naudas, taču var arī visu zaudēt. Pat ja neesat ieguldījis daudz un ja aktīvi jums pieder tikai īsu laiku, jūs varat kļūt bagāts, ja ieguldīsiet kriptovalūtā.

⚡️ Kura kriptovalūta eksplodēs?

✅ Ethereum
Saskaņā ar CoinMarketCap datiem Bitcoin veido vairāk nekā 90% kriptovalūtu tirgus. Ethereum, visticamāk, ir visvairāk eksplodējošā kriptovalūta šajā sarakstā. Ja Ethereum 2022. gadā piedzīvos vēl vienu milzīgu sprādzienu, tas neapšaubāmi būs liels notikums.

Decentralizēta birža ir kriptovalūtas tirdzniecības platforma, kas ļauj lietotājiem tirgoties savā starpā tieši, neizmantojot parastu tirdzniecības centru. Tas atšķiras no centralizētās biržas, kur uzņēmums darījumus veic centralizēti.

Kriptovalūta tiek izmantota decentralizētās biržās, ko dēvē arī par kriptovalūtas biržām vai decentralizētiem tirgiem. Forex, nekustamā īpašuma un akciju tirgi ir tikai daži decentralizēto tirgu piemēri. Šajās nozarēs pircēji tieši mijiedarbojas ar pārdevējiem.

Decentralizēta kriptovalūtu birža jeb DEX ir kriptovalūtu tirdzniecības platformas veids, kas savieno pircējus un pārdevējus, izmantojot dažādas digitālās tehnoloģijas. Šie sīkrīki tiek izmantoti arī pirkšanas un pārdošanas cenu attēlošanai reāllaikā.

Vai pastāv decentralizētas biržas?
Kāda ir labākā decentralizētā apmaiņa?

Tādējādi divām personām, kas pērk un pārdod, nav jāatrodas vienā un tajā pašā vietā, lai pabeigtu pārdošanu.

DEX izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai nodrošinātu pārredzamību, konfidencialitāti un autonomiju starp pusēm. Turklāt, tā kā šajās nozarēs nav starpnieku, izmaksas ir daudz zemākas.

Īsa decentralizēto biržu vēsture

Kas ir DEX?
Labākās decentralizētās DEX biržas

Pirmās decentralizētās biržas bija smagnējas un gausas, un tādas lietojumprogrammas kā Bisq ļāva cilvēkiem atrast vienam otru bezsaistē un veidot vienādranga tīklus. darījumus. 2016. gadā EtherDelta savā galvā sāka izstrādāt futūristiskāku DEX.

Tradicionālajā pasūtījumu grāmatu sistēmā platformas izmanto viedos līgumus, lai pārvaldītu tirgotāju makus. Tomēr šis modelis nav tik lietotājam draudzīgs kā Ethereum, un tam bieži trūkst likviditātes.

5 labākās decentralizētās biržas jeb DEX
Kā darbojas decentralizētas kriptovalūtas biržas

2018. gadā parādījās jauns decentralizēto biržu vilnis. Tajās darbojas automatizēti tirgus veidotāji, un aktīvu cenu noteikšanu regulē nelegāli algoritmi un likviditātes pūli, nevis pircēji un pārdevēji. Ātri virzoties uz 2022. gadu, decentralizētās biržas ir kļuvušas diezgan populāras.

Septiņas labākās decentralizētās biržas., kas šeit parādītas, lielākoties tika izvēlētas, ņemot vērā to lielo tirgus apjomu, kas ir lielā mērā objektīvs kritērijs. Bisq tika izvēlēta, ņemot vērā tās vērtību, ko tā sniedz decentralizācijai. Šīs biržas, izņemot Bisq, ir uzskaitītas no lielākā līdz mazākajam tirgus apjomam šī raksta sagatavošanas brīdī. Tam vajadzētu sniegt jums priekšstatu par to, kā izskatās mūsdienu decentralizētās biržas.

Labākās DEX biržas decentralizētās biržas
Decentralizētas biržas: kas jums jāzina

DEX agregatori

DEX agregatori izmanto dažādus protokolus un mehānismus, lai risinātu ar likviditāti saistītus jautājumus. Šīs platformas apvieno likviditāti no vairākiem DEX, lai samazinātu lielu rīkojumu kavēšanos, optimizētu mijmaiņas maksu un žetonu cenas un piedāvātu tirgotājiem labāko iespējamo cenu pēc iespējas īsākā laikā.

DEX agregatori ne tikai pasargā lietotājus no cenu efekta un neveiksmīgiem darījumiem, bet arī izmanto centralizēto platformu likviditāti, lai uzlabotu lietotāju pieredzi, nemazinot drošību. Tas ir iespējams, jo DEX agregatori nav vērtspapīru turētāji un integrējas ar konkrētām centralizētām biržām.

Turpmāk uzskaitītas 7 populārākās decentralizētās biržas.

Uniswap

Kad Uniswap debitēja 2018. gadā, tas bija gluži revolucionārs. Tas, ka lietotāji varēja konvertēt ERC20 žetonus Ethereum blokķēdē bez tirdzniecības grāmatiņas, bija liels sasniegums. Izmantojot viedos līgumus rīkojumu grāmatu vietā, Uniswap ļāva veikt decentralizētu un vienādranga tirdzniecību.

Uniswap un decentralizētas biržas izaugsme
Uniswap ir unikāla apmaiņa

USI-Tech radīja mijmaiņas darījumu veikšanai nepieciešamos aktīvus, izmantojot inovatīvus likviditātes pūlus. Lietotāji, tādi kā jūs, var pievienot pūlam ETH/DAI monētu pārus. Pretī lietotāji saņems nelielu atlīdzību, kad viņi izmantos resursus no šī pūla. Cena tiek noteikta atkarībā no tā, cik daudz aktīvu paliek likviditātes pūlā.

Uniswap lietotāja saskarne ir vēl viena no platformas priekšrocībām. Jūs varat ātri savienot Uniswap ar savu MetaMask un sākt tirgot žetonus. Tā ir vienkārša, ātra un – kas dažiem kripto entuziastiem ir vēl būtiskāk – decentralizēta. Uniswap ir turpinājis būt decentralizēto finanšu jomas priekšplānā.

Vai Uniswap ir uzticama birža?
Uniswap: decentralizēta atvērtā koda birža (DEX)

Uniswap galvenais mērķis ir ļaut klientiem, piemēram, jums, vadīt biržu. Lietotāji var veidot šīs biržas nākotni, balsojot, ja viņiem pieder kādi Uniswap žetoni. Decentralizētās biržas kļūst arvien populārākas, un DEX ir šīs tendences priekšgalā. Tā neprasa rīkojumu grāmatu, padarot to par lielisku izvēli tiem, kas vēlas izmantot decentralizētu biržu.

Nesen tika palaists arī Uniswap V3, kas vēl vairāk uzlabo Uniswap kapitāla efektivitāti, izpildi un infrastruktūru. Uniswap protokols turpina attīstīties, tāpēc, lai gan ir parādījušies citi protokoli ar līdzīgu saskarni, kas ir izaicinājums Uniswap, komanda, turpinot pielāgot savu platformu, ir palikusi soli priekšā.

Vai Uniswap ir centralizēta vai decentralizēta?
Vai Uniswap ir decentralizēta lietojumprogramma?

Crypto Mdex

Lai gan Ethereum blokķēdes gāzes maksa samazināsies, MDEX ir spējis pārspēt Uniswap tirgus kapitalizācijas ziņā, salīdzinot gan ar MDEX, gan MDEX (BSC) tirgus kapitalizāciju. MDEX vairs nejūtas apdraudēta attiecībā uz savu “lielākās Defi ekosistēmas” pozīciju.

Tā kā MDEX darbojas tikai kopš 2021. gada janvāra un darbu sāks tikai 2021. gada aprīlī, tā varētu kļūt par pasaulē lielāko decentralizēto biržu. Abu to blokķēžu tirgus kapitalizācija pārsniedz 1 miljardu ASV dolāru.

Mdex pārskats un apraksts
Kas ir indeksu birža?

UNISWAP bija viena no pirmajām uz Ethereum bāzētajām biržām, un, iespējams, tā būtu ierindojusies pirmajā vietā šajā sarakstā, jo tās straujā izaugsme ir bijusi apbrīnojama, taču balva tiek piešķirta Uniswap par to, ka tā ir tik spēcīga un joprojām aktuāla. Lietotājus varētu satraukt tas, ka MDEX vada Huobi, kas ir centralizēts uzņēmums, savukārt Uniswap ir pilnībā decentralizēts.

Līdzīga ir arī MDEX mājas lapa, kas, šķiet, ir centralizēta birža ar grafikiem un datiem. Tas nav nekas slikts, jo tas ļauj dinamiski iesaistīties. Ja jūs nevēlaties klusībā skatīties uz Uniswap saskarni, iespējams, ka jums šobrīd rādītie skaitļi uzlabos jūsu pašsajūtu. Apmaiņas funkciju ir tikpat viegli izmantot kā vienmēr, un jūs varat to izmantot arī, lai pirktu vai pārdotu tieši no rīkojumu grāmatas.

Kas ir Uniswap?
Vai Uniswap ir decentralizēta birža?

Kopumā MDEX būtu jāiekļauj jūsu redzeslokā kā potenciāls decentralizēto biržu avots. Tās vienkāršība un tas, ko tā nodrošina klientiem, ir radījis strauju izaugsmi jebkurai decentralizētai biržai.

Sushiswap ir decentralizēts ķēdes protokols žetonu apmaiņai.

SushiSwap ir pirmā decentralizētā apmaiņa ar kulinārijas ievirzi sarakstā. Ja priekšroku dodat suši, nevis vienradžiem, iespējams, šī būs jūsu ātrums. SushiSwap, tāpat kā Uniswap, ir Uniswap atvasinājums, tāpēc tai ar to ir daudz kopīga.

Kas ir SushiSwap?
Vai SushiSwap ir labs ieguldījums?

Izskatās, ka SushiSwap “vampīru uzbrukums” Uniswap bija veiksmīgs – tikai divu dienu laikā tika pārskaitīts vairāk nekā 1 miljards ASV dolāru kriptovalūtā.

Neskatoties uz to, SushiSwap joprojām ir viena no efektīvākajām decentralizētajām biržām. Proporcija, ko ieinteresētās puses nopelna, atbalstot likviditātes pūlu, ir regulēta tā, lai pienācīgi tiktu atalgoti tie, kam ir mazāki aktīvi, nevis tikai tie, kam ir milzīgas likmes. Pieejami arī amizanti suši tematikai veltīti bonusi.

Kā jūs izmantojat SushiSwap?
Kā es varu nopelnīt naudu ar SushiSwap?

Apmaiņas platforma šķiet daudz modernāka nekā Uniswap un ir tikpat viegli lietojama. Augšpusē atradīsiet visas savas alternatīvas, sākot no baseiniem līdz ražai un datu analīzei, līdzīgi kā Uniswap V2 replika. Ja jums nerūp debates un koncentrējaties uz atlīdzību iegūšanu, SushiSwap ir lieliska vieta, kur to darīt.

Kas ir BurgerSwap?

Vai SushiSwap ir nākotne?
Kas ir labs SushiSwap?

BurgerSwap, tāpat kā Uniswap un tā pārtikas analogs SushiSwap, rada likviditātes pūla procentus un maiņas ienākumus. BurgerSwap ir unikāls tieši ar pārvaldības maksu. Tas nozīmē, ka, ja jūs piedalīsieties balsošanā par to, lai protokols tiktu turpināts nākotnē, jūs tiksiet atalgots ar BURGERIEM (nevis īstiem hamburgeriem).

Lielākais BurgerSwap pārdošanas aspekts ir tas, ka to var izmantot ikviens. Turklāt, tā kā tā darbojas Binance Smart Chain (BSC), nevis Ethereum blokķēdē, BurgerSwap ļauj izmantot bitkoinus, ETH, BCH un XRP kā BEP-20 žetonus.

Kas ir BurgerSwap?
BurgerSwap ceļvedis

SushiSwap ir diezgan patīkams acīm, bet Burgerswap ir tikpat pievilcīgs. Tas, protams, darbojas tumšajā režīmā, un parametri no mijmaiņas līdz likviditātei un pārvaldībai ir skaidri redzami kreisajā pusē. Ērti ir nodrošināta arī saite uz sociālajiem medijiem. Ja meklējat DEX ar kriptovalūtu iespējām ārpus Ethereum, BurgerSwap ir fantastisks risinājums.

Pankūku apmaiņa 

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, PancakeSwap ir visizklaidējošākā no visām šajā sarakstā iekļautajām biržām. Sākumlapā jūs atradīsiet tādas iespējas kā lauksaimniecība, derības un izlozes uz spožuma un pankūku fona.

Kas ir pankūku apmaiņa?
Kas ir pankūku apmaiņa?

Ko es varu izmantot pankūku vietā?

Uzņēmuma logotips – dzīvs pankūks ar ausīm – ir gan simpātisks, gan neparasts. Daudzās vietnēs tiek izmantota panna, kas jums uz šķīvja apmet septiņas pankūkas. Attēls ir veidots tā, lai jūs nomierinātu un atvieglotu.

Lai gan Binance piešķirtie 10 miljoni dolāru DEX, lai sāktu darboties, var patikt decentralizācijas entuziastiem, PancakeSwap izstrādātāji ir anonīmi, kas var radīt aizdomas vai raisīt atmiņas par Satoshi. To ir verificējis Certik, tātad protokolu ir pārbaudījusi trešā puse. PancakeSwap izmanto arī tādu pašu dizainu kā Uniswap, padarot to vienkārši lietojamu, ja esat pazīstams ar šo platformu.

Kā pasūtīt pankūku apmaiņu?
Vai PancakeSwap ir labs ieguldījums?

Pateicoties PancakeSwap V2 panākumiem, ko paredzēja radītāji, PancakeSwap vajadzētu turpināt piesaistīt tos, kas meklē lielisku apmaiņu zem fona.

JustSwap Decentralizēta apmaiņa 

No vienradžiem un pankūkām līdz nopietnām lietām – mēs pāriet pie svarīgā. Citiem, kas ir mazāk uzņēmīgi pret mistiskām būtnēm vai ēdieniem, tā var būt “tikai” izvēle. JustSwap darbojas ar TRON blokķēdi un izmanto TRC-20 žetonus, lai apmainītos ar Defi. Turklāt vietnē var tirgot TRC-20, TRC-100 un citus uz TRON balstītus žetonus.

Kā darbojas Just token? decentralizēta apmaiņa
Kā nomainīt uz JustSwap?

JustSwap ir decentralizēta lietojumprogramma, kas padara apmaiņu ar žetoniem vienkāršu, līdzīgi kā tās vienradžu un sīkdatņu kolēģiem. Atšķirībā no citām aplikācijām JustSwap nav tik daudz funkciju. Tā kā protokols ir jauns, tam trūkst derību un atlīdzības iespēju, kas ir dažām citām decentralizētām lietotnēm.

Lai gan tas kaitē JustSwap popularitātei, salīdzinot ar tā vienaudžiem tradicionālajos finanšu protokolos, piemēram, Uni Swap vai Cookie Swap, kas abi piedāvā šos papildu zvaniņus un svilpītes, JustSwap joprojām ir populārākā vieta, kur pēc apjoma apmainīt TRC-20 un citus TRON balstītus žetonus.

Ja tev ir daudz TRC-20 žetonu vai vienkārši vēlies izmēģināt tirdzniecību citā platformā, nevis Ethereum, JustSwap var palīdzēt.

BISQ apmaiņa

Vai BISQ apmaiņai ir nākotne? decentralizēta apmaiņa
Kāpēc BISQ birža ir tik populāra?

Bisq ir decentralizēta autonoma organizācija (DAO). Decentralizētu autonomu organizāciju pārvalda datorizēti noteikumi. Tā kā pat bezpeļņas organizācijas ir centralizētas organizācijas, šīs normas nekontrolē valde vai bezpeļņas grupa. Bisq ir tikai programmatūra, un noteikumi ir definēti kodā.

CBDC ir vienādranga kriptovalūtu birža, kas ļauj tirgot bitcoin (BTC), bitcoin (LTC) un ēteri (ETH) ar dažādām fiat valūtām, piemēram, Austrālijas dolāru (AUD), ASV dolāru (USD), eiro (ES) un daudzām citām. Bisq nav tik labi finansēta kā pārējās šajā sarakstā iekļautās decentralizētās biržas, tāpēc izstrādātājiem nācās izmantot “dari pats” pieeju.

Kas ir BISQ? decentralizēta apmaiņa
Kādas ir jaunākās ziņas par BISQ biržas kriptonauda?

To ir vienkārši lietot, taču var būt nepieciešams pierast. Lai sāktu, ir jālejupielādē programmatūra. Kad jūs to meklējat Google, tā ne tikai parādās jūsu pārlūkprogrammā. Tomēr pēc tam iestatīšana nav sarežģīta. Ja jūs iestrēgstat, Bisq ir pieejami daudzi mācību videoklipi, kurus varat izpētīt.

Ja jūs interesē decentralizēta, privāta bitcoin tirdzniecība, kas ir draudzīga arī attiecībā uz atbilstību, Bisq vajadzētu būt jūsu saraksta augšpusē.

decentralizētās biržas kriptogrāfijas apmaiņa
Kas ir decentralizēta apmaiņa?

Nobeiguma domas.

Lai gan ir iespējams sākt izmantot šīs platformas, decentralizētās apmaiņas nozare joprojām ir salīdzinoši jauna. Tas nozīmē, ka ir pieejamas dažādas biržas, kurām visām ir nedaudz atšķirīgas funkcijas. Tā kā daudzas no tām ir ar atvērto pirmkodu, lietotāji var uzticēties vienādranga protokoliem un radoši prāti var tos izvērtēt un modificēt pēc vajadzības. Tā kā ar katru dienu parādās arvien vairāk projektu un arvien vairāk cilvēku atbalsta decentralizācijas filozofiju, ir tikai laika jautājums, kad platformu iespējas kļūs vēl labākas.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem