Vai kriptonauda vs fiat aizstās valūtu?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir Crypto fiat nauda?

Fiktīvā nauda ir valdības naudas veids, kas nav nodrošināta ar zeltu vai kādu citu preci. Tā kā Federālajai rezervju sistēmai ir lielāka kontrole pār ekonomiku, jo tā var izlemt, cik daudz naudas tiek drukāts, fiat valūtas dod centrālajām bankām lielāku varu. Lielākā daļa mūsdienu papīra valūtu, piemēram, ASV dolārs, ir fiat valūtas.

⚡️ Vai kriptovalūta ir labāka par fiat valūtu?

Fiat valūtas cenas un vērtība ir pastāvīgākas nekā kriptovalūtas cenas un vērtība. Kriptovalūta joprojām ir salīdzinoši jauna, tāpēc nākotnē tā var kļūt tikpat stabila kā fiat valūta. Katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi, taču bitkoinu plaša izmantošana turpina pieaugt.

⚡️ Vai kriptovalūta aizstās skaidru naudu?

Skaidras naudas lietošana samazinās, un ir iespējams, ka tās lietošana turpinās samazināties, un kaut kas ieņems tās vietu. Debetkartes un kredītkartes lielā mērā ir aizstājušas pirkumus skaidrā naudā.

⚡️ Kāpēc kriptovalūta nav fiat nauda?

Fiat valūta ir nauda, ko ir nodrošinājusi un garantējusi valdība vai iestādes. Šobrīd kriptovalūtai nav valdības nodrošinājuma, tāpēc to nevar uzskatīt par fiat naudu.

Kā kriptovalūta ir līdzīga fiat naudai un kā tās atšķiras?

Kriptovalūta pret fiat valūtu

Līdz ar kriptovalūtas uzplaukumu ir apšaubīta valdības atbalstītās valūtas – fiat naudas – nākotne. Lai gan virtuālā valūta kļūst arvien populārāka, tā joprojām nevar aizstāt fiat naudu visā pasaulē, jo to nepieņem tik daudz cilvēku un uzņēmumu.

Ņemot vērā tās svārstīgumu, daudzi cilvēki kriptovalūtu uzskata par veidu, kā ātri iegūt naudu. Tāpēc, lai saprastu, kā kriptovalūta ir salīdzināma ar fiat naudu, vispirms ir jāsaprot, kā abas darbojas un kas tās atšķir.

Kas ir kriptovalūta un kā tā darbojas?

Vai Kriptovalūta pret fiat valūtu?
Vai kriptovalūta aizstās fiat?

Kriptovalūta ir jauna veida fiat-kriptovalūtu apmaiņa, kas pastāv tikai desmit gadus un ir aizsargāta ar šifrēšanu. Šis digitālais šifrēšanas veids padara to ļoti grūti viltojamu vai dublējamu. To var izmantot arī produktu iegādei un pakalpojumu apmaksai, tāpat kā kriptovalūtu pret fiat. Daudzi uzņēmumi ir izveidojuši savas kriptovalūtas. Tās ir kā kazino žetoni, kurus var apmainīt pret reālu naudu un pēc tam tērēt, piemēram, Amazon vai Uber.

Tā kā kriptovalūtu tirdzniecība ir decentralizēta un tiek veikta tiešsaistes virsgrāmatā, kurai var piekļūt ikviens, nav nepieciešama centrālā iestāde. Saskaņā ar CoinMarketCap.com datiem pašlaik apgrozībā ir vairāk nekā 10 tūkstoši kriptovalūtu.

Fiat vs. kriptogrāfiskā apmaiņa

Kriptovalūta pret fiat valūtu
Fiat valūtas maiņas punkti ir vietas, kur jūs varat tirgot citu valstu naudu.

Ja ceļojat, jums var būt nepieciešams saņemt skaidru naudu vietējā valūtā. Arī investori dažkārt izmanto šīs biržas, kad pērk akcijas vai citus ieguldījumus, izmantojot ārvalstu uzņēmumus. Biržās var pirkt, pārdot un tirgot kriptovalūtas. Daudzas lielās biržas ļauj iegādāties kriptovalūtu par fiat valūtu, izmantojot vairākas metodes, piemēram, bankas konta pārskaitījumus, maksājumu kartes vai bankas pārskaitījumus. Tomēr dažas no tām ļauj veikt tirdzniecību tikai starp kriptovalūtām, tāpēc nebūtu iespējams pārvērst savu naudu digitālajā formā.

Ar ko tās atšķiras no parastās valūtas?

Vai nākotnē kriptovalūta vs fiat valūta?
Vai digitālā valūta aizstās naudu?

Atšķirībā no fiat naudas, ko regulē valdības, kriptovalūtā šie noteikumi netiek ievēroti. Šī nepietiekamā regulējuma dēļ kriptovalūta ir mazāk droša nekā tradicionālā valūta. Kriptovalūta ir arī svārstīgāka nekā parastā nauda, jo tā nav nodrošināta un netiek regulēta no centrālo iestāžu puses. Tirdzniecības svārstīgumu lielā mērā nosaka tās spekulatīvais raksturs, investoriem koncentrējoties uz īstermiņa peļņas fiksēšanu, nevis ilgtermiņa stabilitāti.

Kriptovalūtām nav nepieciešama trešā puse, kā tas bija banku gadījumā fiat pret kriptovalūtām. Kriptovalūtu darījumu verifikācijai tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, kas seko līdzi visām tirdzniecības darbībām un palielina biržas drošību.

Vai ēterijs var aizstāt kriptovalūtu pret fiat?
Vai var Kriptovalūta pret fiat valūtu?

Kādas ir līdzības?

Bitcoin un Ethereum, tāpat kā citas kriptovalūtas, ir balstītas uz blokķēdi. Tās nav savu nozaru līderi. Lai gan daudzas valūtas ir reklamētas kā mēģinošas ieņemt kriptovalūtas vietu, nevienai no tām nav bijis pietiekams noturības spēks, pirms cilvēki zaudēja interesi. Bitcoin bieži tiek dēvēts par “digitālo zeltu”, jo to var izmantot kā zeltu vērtības glabāšanai.

Kad kriptovalūtas aizstās fiat valūtas?

Fiat kriptovalūtas nozīme
Kopš 2009. gada kriptovalūtu popularitāte, vērtība un izmantošana ir strauji pieaugusi.

Kamēr dažas no tām pieņem arvien lielāks skaits uzņēmumu un tirgotāju, investori tās pēta kā iespējamu līdzekli naudas pelnīšanai un vērtības saglabāšanai. Valdībām, kas nav iepazinušās ar kriptovalūtām, ir nācies saspringt, lai noskaidrotu, kā tās aplikt ar nodokļiem un regulēt.

Pateicoties Ethereum programmējamībai un daudzpusīgumam, blokķēdes ekosistēmā ir radies plašs pielietojumu klāsts, kas līdz šim nav eksistējis. Uzņēmumi un uzņēmēji to izmanto, lai izstrādātu jaunas tehnoloģijas, preces un pakalpojumus, pateicoties tā nemainīgumam un pielāgojamībai. Blokķēdes un Ethereum ekosistēma, kā arī topošā “metaversija”, kas var savienot mūsu digitālo un fizisko dzīvi, ir šīs decentralizācijas pamatā.

Pievēršot uzmanību digitālajiem aktīviem, kriptovalūtām un realitāšu apvienošanai, viena no daudzajām diskusijām, kam ir jēga, ir kriptovalūta, kas aizstāj kriptovalūtu pret fiat. Uzziniet, kas virza šīs debates un kā šī transformācija varētu ietekmēt ekonomiku, kurā tā notiek.

Fiat valūta verificēta. fiat nozīme kriptovalūta
Kriptovalūta pret fiat valūtu

GALVENIE PAMĒRĶI

“Fiat” nauda ir naudas veids, ko izmanto jau gadsimtiem ilgi. Tās vērtību nosaka emitējošā valdība vai centrālā banka, un to var izmantot, lai palīdzētu regulēt ekonomiku.

Akadēmiķi, politikas veidotāji, investori un klienti joprojām pēta kriptovalūtu ietekmi.

Neatkarīgi no tā, vai kriptovalūta aizstās kriptovalūtu pret fiat, nav skaidrs, kas notiks ar globālo un ģeogrāfisko finanšu stabilitāti.

Fiat valūtas ierobežojumi, kurus pārvar kriptovalūta

Valdības un regulatori naudu bieži definē kā visu, kas kalpo kā kopējs maksāšanas līdzeklis, vērtības depozitārijs un norēķinu vienība. Fiktīvā nauda, ko dažkārt dēvē par īstu naudu vai skaidru naudu, jau vairāk nekā tūkstoš gadus atbilst visiem trim kritērijiem.

Vai kripto aizstās fiat
Fiat valūta vairs netiks izmantota

Lai samazinātu fiziskās valūtas daudzumu, daudzās attīstītajās valstīs ir ieviestas debetkartes un elektroniskie pārskaitījumi. Līdz ar šiem aizstājējiem tiek ieviesta sistēma, kurā visa naudas aprite – gan starp valdībām, bankām, uzņēmumiem, gan patērētājiem – notiek caur trešo pusi, kas pārvērš skaitlisko vērtību e-grāmatas formā. Tā kā darījumi ir jāpārbauda uzticamam avotam, šo finanšu sistēmu izmantošana ir saistīta ar izmaksām.

Trešo personu izmantošana liek jums uzticēt savu naudu kādam citam. Daudzkārt šī uzticība ir lauzta – neētiskas trešo pušu darbības ir pat saasinājušas globālās finanšu krīzes.

Kriptovalūta novērš nepieciešamību pēc trešās puses, kas garantē darījumu pareizību. Tā kā blokķēdes tehnoloģija un automatizēti konsensa mehānismi pārbauda darījumus un uztur datu integritāti, katra puse tiek pienācīgi kreditēta vai debetēta.

Kas notiks, ja kriptovalūta aizstās fiat valūtu?

Skaidra nauda ir fiziska forma kripto vs fiat
Fiat valūtas cenas un vērtība

Kriptovalūtām nav tādu pašu noteikumu kā parastajām, uz ekonomiku balstītajām valūtām. Tās nevar ietekmēt centrālās bankas un to politika – piemēram, procentu likmes vai atklātā tirgus operācijas – valstīs ar bagātāku ekonomiku. Monetārās politikas instrumentu izmantošanu inflācijas un nodarbinātības pārvaldībai novērš decentralizācija, kas ir viena no galvenajām kriptovalūtu iezīmēm.

Lai gan ir pētītas un novērtētas priekšrocības, ko sniedz pilnīga fiat valūtas aizstāšana, šāda radikāla pasākuma sekas vēl nav zināmas. Varētu būt ievērojamas negatīvas sekas attiecībā uz ekonomisko un finanšu stabilitāti, vai arī šī maiņa varētu liecināt par jauna pilnīga globāla miera laikmeta sākumu.

Cenu svārstību dēļ SVF neiesaka izmantot kriptovalūtas kā galveno valsts valūtu to pašreizējā formā. Turklāt jāņem vērā makrofinansiālās stabilitātes riski un patērētāju aizsardzības trūkums, norāda organizācija.

Kāpēc kriptovalūta nav fiat?
Ieguldījumi kriptovalūtās

Tomēr SVF atzīst, ka blokķēžu ieviešana notiks ātrāk valstīs, kurās kriptovalūtas piedāvā labāku alternatīvu esošajām finanšu sistēmām.

Kriptovalūtai ir ne tikai potenciāls, bet tā ir noderīga arī kā reāla valūta. Pēc Krievijas veiktās Ukrainas aneksijas 2017. gadā daudzi ukraiņi pārgāja uz kriptovalūtu. Patiesībā dažiem cilvēkiem kriptovalūta ir VIENĪGAIS, kas viņus finansiāli notur virs ūdens.

Daudzi cilvēki valstīs, kurās fiat valūtas vērtība ir ārkārtīgi samazinājusies, izmanto šo valūtu, lai glabātu naudu, sūtītu naudas pārvedumus un veiktu darījumus.

Izpratne par kriptovalūtu vērtību.

Efektīvi veidi, kā pelnīt naudu ar kriptovalūtu
Vai kriptovalūta aizstās naudu?

Neļaujiet sevi maldināt, jo izprast žetonus nav sarežģīti. Žetoni ir divu veidu: kriptožetoni, kas tiek radīti kā tirdzniecības vai valūta (kā redzams AXS piemērā iepriekš), un nepārvedami žetoni (NFT), kas ir saistīti ar digitālo aktīvu. Tas ir kā vienreizēja unikāla tirdzniecības karte. Jums nebūtu tādas pašas kartes, ja jūs apmainītu karti pret citu līdzīgu karti; tas būtu pavisam kas cits.

Kriptovalūtu vērtību nosaka četri mainīgie:

1. ŽETONA MĒRĶIS UN FUNKCIONALITĀTE

Kāds ir žetona mērķis?
Kas ir žetons

Blokķēdes tehnoloģiju var izmantot, lai automatizētu uzņēmējdarbības procesus, atvieglojot un padarot efektīvāku visu veidu uzņēmumu pārvaldību, sākot no darījumiem līdz līgumiem. Blokķēdes var arī palīdzēt organizācijām precīzāk, efektīvāk un rentablāk nekā līdzšinējā prakse izsekot preču vai pakalpojumu apriti.

Kā piemēru izmantosim mūzikas industriju: agrāk, ja mākslinieki vēlējās pelnīt naudu ar saviem darbiem, viņiem vajadzēja parakstīt līgumu ar kādu izdevniecību. Tomēr uzņēmums parasti paturēja lielāko daļu tiesību un peļņas no autoratlīdzības. Mūsdienās neatkarīgie mūziķi var pārdot dziesmas vai albumus tieši faniem, izmantojot NFT, un visu iegūto peļņu paturēt savā kabatā.

2. PĀRSKATATBILDĪBA

Kas nosaka žetona vērtību?
Kāda ir žetona vērtība?

Viens no būtiskākajiem aspektiem, kas ietekmē kriptovalūtas vērtību, ir to personu vai organizāciju skaits, kuras vēlas izmantot un pieņemt žetonu kā maksājumu. NFT tirdzniecības aktivitāte no 2021. gada jūlija līdz augustam pieauga līdz 280 000 pircēju un pārdevēju katru mēnesi. Akceptēšana vairo uzticību un stabilitāti.

3. ZĪMOLA ZĪMOLU VEIDOŠANA.

Kas ir Ilona Maska kriptovalūta?
Kādā kriptovalūtā investē Elons Masks?

Elona Maska tvīti ne tikai izraisīja lielu interesi par viņa zīmolu un atpazīstamību, bet arī izraisīja daudzu kriptovalūtu cenu kāpumu. Tomēr daži viņa tvītus ir arī asi kritizējuši, apgalvojot, ka viņš negodīgi manipulē ar tirgu. Tā kā NFT ir tik jauni, NFT un kriptovalūtu tirgotāju īpatsvars joprojām ir diezgan neliels (pat ja sociālie mediji varētu pārliecināt par pretējo), kas nozīmē, ka pat viens notikums vai ziņa var būtiski ietekmēt vērtību. Kad tirgū sāks ienākt vairāk naudas, laika gaitā tas kļūs stabilāks.

4. PIEEJAMO ŽETONU SKAITS

Kāda izskatās valūtas nākotne?
Vai kriptovalūta ir labāka par fiat valūtu?

Ir pieejams noteikts monētu skaits. NFT, tāpat kā valūtas žetoni, ir vienreizēji, un to daudzums ir ierobežots. Laika gaitā, pieaugot pieprasījumam, abu veidu monētas var sadārdzināties, piemēram, ja jums pieder Pikaso glezna vai unikāls apģērba izlaidums. Fiktīvā nauda ir pretstats kriptovalūtai. Jūs varētu drukāt vairāk naudas, kas izraisītu inflāciju un devalvētu esošo naudu.

Kāda ir naudas nākotne?

Iespējams, jūs jau tagad tirgojat kriptovalūtu pret fiat, izmantojot biržas vai darījumus ar citiem kriptovalūtas lietotājiem. Kriptovalūta un blokķēde turpina iegūt popularitāti, noderīgumu, izpratni un pieņemšanu. Jo vairāk tā tiek izprasta un izmantota, jo vērtīgāks kļūst tās kā apmaiņas līdzeklis.

Problēmas ar fiat valūtu
Vai kriptogrāfija ir nākotne?

Pamatojoties uz kriptovalūtu darījumu, izmantošanas veidu, pētījumu un inovāciju skaitu, ir ļoti iespējams, ka kriptovalūtu izmantošana pasaulē turpinās pieaugt.

Ja šīs tendences turpināsies, iespējami vairāki kriptovalūtas rezultāti. Pirmkārt, sabiedrība un ekonomika var pieņemt bitkoinu līdz tādam līmenim, ka valsts fiat valūta tiks pakāpeniski likvidēta. Tās valdība būtu spiesta to atzīt par likumīgu maksāšanas līdzekli, un fiat nauda kļūtu novecojusi.

Otrais piemērs ir digitālo aktīvu un fiat valūtas apvienojums. Valdības varētu pieņemt abus, ļaujot tām iekasēt nodokļu ieņēmumus un finansēt savas iniciatīvas, vienlaikus nodrošinot arī degvielu savām militārajām vajadzībām. Patērētājiem un uzņēmumiem būtu pilnīga rīcības brīvība attiecībā uz to, ko viņi vēlas.

Vai bitcoin ir fiat valūta?
Kas notiks, ja kriptovalūta aizstās fiat?

Lai gan tas ir maz ticams, ja cilvēki pārtrauktu izmantot kriptovalūtu, mums joprojām būtu fiat nauda. Tomēr blokķēdes tehnoloģija mums ir devusi sistēmu, kurā finanšu informāciju nav iespējams viltot vai mainīt. Lai kas notiktu, kriptovalūta var dot labumu cilvēkiem visā pasaulē un ekonomikai, kurā viņi dzīvo. Turklāt gan fiat, gan kriptovalūta ir pierādījušas, ka tās ir dzīvotspējīgi apmaiņas līdzekļi, norēķinu vienības un vērtības glabātāji.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem