Kas ir DAO un kā tas darbojas?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kā DAO pelna naudu?

Kāda ir DAO funkcija un kā tās pelna naudu? Organizācija, kas izveido DAO, parasti saņem dividendes no tās veiktajiem ieguldījumiem. Arī privātpersonas, kas izveido DAO, var gūt finansiālu labumu, pārliecinot citus investēt viņos kā privātpersonas, pamatojoties uz viņu biznesa koncepciju.

⚡️ Kā darbojas DAO kase?

DAO var turēt ievērojamu naudas summu, lai sasniegtu savus mērķus. DAO dalībniekiem bieži vien pieder žetoni, kurus viņi var izmantot balsošanai (bieži vien tos dēvē par pārvaldības žetoniem). Lietotāji var ierosināt, piemēram, kases izdevumus vai jaunu partnerības līgumu, un pārvaldības žetonu īpašnieki var balsot .

⚡️ Vai Uniswap ir DAO?

Uniswap DAO ir decentralizēta autonoma organizācija, kas darbojas saskaņā ar ERC20 prasībām atbilstošas Ethereum blokķēdes noteikumiem, kā arī saviem iekšējiem noteikumiem. 2020. gada septembrī, kad viens no Uniswap mērķiem bija izveidot pašpietiekamu un konkurētspējīgu decentralizētu biržu, Uniswap izstrādes komanda uzsāka UNI pārvaldības

⚡️ Vai Etherium ir dao žetons?

Decentralizēta autonoma organizācija jeb DAO ir programmatūras vadīta organizācija, ko vada viedie līgumi dao blokķēdes tīklā (piemēram, Ethereum).

Dao blokķēde

Dao žetona jeb “Decentralizētās autonomās organizācijas” cena ir pārredzama un darbojas bez centralizētas iestādes. Viedie līgumi nosaka noteikumus, kas reglamentē darbības organizācijā, ko jebkurā laikā var pārskatīt ikviens.

DAO pilnībā vada tās biedri, kuri balso par tādiem jautājumiem kā tehnoloģiskie uzlabojumi un budžeta veidošana.

decentralizētās autonomās organizācijas
Kas ir DAO un kā tas darbojas?

Īsāk sakot, kopienas locekļi nāk klajā ar idejām par protokola nākotni un balso par katru no tām. Ja priekšlikums saņem pietiekami daudz balsu, tas tiek pieņemts un īstenots, ievērojot viedā līguma noteikumus.

Šajā struktūrā tradicionālās hierarhiskās struktūras, kas raksturīgas lielajiem uzņēmumiem, nomaina kopienas sadarbība. Katrā līmenī par protokolu atbild atsevišķs dao žetona dalībnieks.

Arī stimulu izvietojums šajā struktūrā ir daļa no tās skaistuma. Proti, cilvēka interesēs ir godīgi balsot un apstiprināt tikai tās idejas, kas kalpo protokola interesēm.

Vai Etherium ir DAO?
Kā DAO pelna naudu? decentralizētās autonomās organizācijas

Jūsu žetonu vērtība palielināsies, kad sistēmu izmantos vairāk cilvēku, jo uzticama procedūra rada uzticību un veselīgu izaugsmi. Ieguvumu gūst ne tikai protokols, bet arī visi iesaistītie gūst lielākus panākumus.

Kā darbojas DAO?

DAO pamatprincipus, izmantojot viedos līgumus, nosaka galveno kopienas locekļu grupa. Šie viedie līgumi nosaka DAO darbības pamatprincipus. Tie ir diezgan viegli saprotami, un ikviens potenciālais dalībnieks var precīzi redzēt, kā protokolam būtu jādarbojas katrā posmā, jo tie ir tik labi redzami, pārbaudāmi un publiski pieejami revīzijai.

Kas ir dao žetons? decentralizētās autonomās organizācijas
Vai Bitcoin ir DAO?

Nākamais DAO solis ir izstrādāt noteikumus, izmantojot viedo līgumu, kas palīdzēs piesaistīt naudu un nodrošināt pārvaldību pēc tam, kad šie noteikumi tiks ierakstīti blokķēdē.

Izveidojot digitālo valūtu, kas savu vērtību iegūst no blokķēdes organizācijas panākumiem, viedos līgumus var ieprogrammēt tā, lai efektīvi sadalītu resursus pēc vajadzības. Lai radītu šos žetonus, ko sauc par DAPP (Decentralizētās autonomās organizācijas), uzņēmēji un izstrādātāji rada savas kriptovalūtas un pārdod tās, izmantojot protokola tīklu.

Pēc tam monētas tiek sadalītas starp tiem dalībniekiem, kuri ieguldījuši visvairāk darba vai bijuši gatavi uzņemties lielāko risku. Kā ieguldīt dao žetonā?

Apmaiņā pret fiat žetonu turētājiem ir tiesības balsot par tiem izdevīgiem priekšlikumiem. DAO tiek palaists, tiklīdz finansējums ir pabeigts.

Kāds ir DAO piemērs?
Kas padara DAO veiksmīgu?

Šobrīd, tiklīdz kods tiek lietots, to var mainīt tikai ar dalībnieku vairākuma konsensa palīdzību. Tas nozīmē, ka neviena īpaša organizācija nevar mainīt DAO noteikumus; tas ir pilnībā atkarīgs no žetonu īpašnieku kopienas.

Kuras sociālo mediju platformas ir pieejamas Austrālijā?

Pēc tam, kad esat atradis jūs interesējošu projektu, ir vairāki veidi, kā tajā iesaistīties nekavējoties. Tomēr ir būtiski saprast, ka ne katrai DAO ir vienāds mērķis, tāpēc vispirms jums ir jānosaka katras DAO galvenais mērķis. Kur es varu iegādāties DAO kriptovalūtu?

Kā izveidot dao žetona cenu Ethereum?
DAO plusi un mīnusi

Dao kriptogrāfijas organizācijām, kas koncentrējas uz tehnisko pārvaldību, ir būtiski saprast, kādas balsstiesības tiek piešķirtas žetonu īpašniekiem un par kuriem jautājumiem var diskutēt.

Citiem vārdiem sakot, žetonu turētājiem ir iespēja balsot par protokola iekasēto maksu daļas sadalīšanu savā starpā noteiktos gadījumos, piemēram, Uniswap gadījumā. Citos protokolos, piemēram, Compound, žetonu īpašnieki var balsot par kļūdu labošanas un sistēmas modernizācijas apmaksu, izmantojot savus žetonus.

Izmantojot šo pieeju, klienti var izmantot decentralizētu tīklu, lai sazinātos tieši ar tiem, kas veiks noteiktus uzdevumus. Klienti var izmantot DAO atalgojuma sistēmu, lai samaksātu ārštata darbiniekiem un personām, kuras ir ieinteresētas strādāt pie projekta, DAO dotāciju finansētu projektu veidā (DAO parasti šādas unikālas iniciatīvas izvieto savā Discord serverī).

Kur es varu iegādāties dao kriptovalūtu?
Ko es varu darīt ar DAO?

Citās DAO uzsvars tiek likts uz naudas līdzekļu apvienošanu un sadali, nevis uz protokola tehnisko pārvaldību.

SharkDAO ir fonds, kas ļauj individuāliem žetonu īpašniekiem apvienot savu naudu, lai viņi varētu kopīgi iegādāties retus NFT. Tas dod iespēju parastiem cilvēkiem iesaistīties NFT un digitālajā mākslā, kuru iegādei vienam pašam varētu būt pārāk dārga.

DAO Kriptovalūta ir izstrādāts, domājot par pārredzamību. Visi piedāvājumi un informācija par tiem ir viegli pieejami, balsošanas vēsture ir nepārtraukta, un jūs pat varat pārbaudīt atsevišķu žetonu īpašnieku balsošanas uzvedību.DAO bieži mudina kopienu radīt radošas idejas, izmantojot dotāciju finansētus projektus, un personas ar uzņēmēju domāšanu var brīvi piedāvāt savu ieguldījumu.

Cik ilgi pastāv DAO?
Vai Uniswap ir dao kriptogrāfija?

DAO līdzdalības pakāpe ir dažāda. Jūs varat apmainīties ar administrācijas žetoniem un pievērst uzmanību Snapshot denunciācijām, pievienoties Discord DAO un risināt reālus projektus, par kuriem saņemat samaksu, vai pat ieguldīt interesējošos DAO, uzstājoties konferencēs. Tas ir tikai jūsu ziņā, cik lielā mērā vēlaties piedalīties.

Kad tika izveidotas pirmās paaudzes DAO?

Slock.it ir vācu izstrādātājs, kas dibināts uz Ethereum blokķēdes bāzes un cenšas savienot reālās darbības ar blokķēdi, lai privātpersonas varētu izīrēt, pārdot vai koplietot savu īpašumu bez trešajām personām, un tas ir uzņēmums, kas stāv aiz The DAO.

2016. gada sākumā Slock. Tas vēlējās piesaistīt naudu, kā teikts 2018. gada intervijā ar uzņēmuma dibinātāju Kristofu Dženu, un aprīlī tas debitēja ar DAO, kas bija kā Kickstarter vai GoFundMe. Atšķirība bija tāda, ka investoriem/dalībniekiem bija balss uzņēmuma lēmumos, kad tas tērēja ar dao kriptovalūtu iegūtos līdzekļus.

Cik maksā DAO pārvaldība?
Vai DAO ir DApp?

Pēc tam tas kļuva par decentralizētu riska kapitāla fonda versiju un tam piederēja aptuveni 14 % no visas tobrīd pastāvošās kriptovalūtas Ethereum, kā norāda The Economist. Tas padarīja to par lielāko pūļa finansēšanas pasākumu vēsturē kopš 2016. gada, kad no maija līdz jūnijam no vairāk nekā 11 000 ieguldītāju tika savākti vairāk nekā 150 miljoni ASV dolāru ethere, kā ziņo Coindesk.

Taču 2016. gada jūnijā DAO tika uzlauzta, zaudējot aptuveni 50 miljonus dolāru (aptuveni 3,6 miljonus ETH). Slock.it pēc uzbrukuma nesabruka; drīzāk DAO tā arī neatguva savu sākotnējo stāvokli.

Vai ir taisnība, ka katra DAO ir sākotnējās DAO turpinājums?

Nē, terminu “DAO” kopš tā laika ir pārņēmuši citi uzņēmumi, blokķēdes un kriptovalūtas entuziasti, un tas ir kļuvis vairāk par skaidrojošu akronīmu nekā par īstu nosaukumu.

Kas ir decentralizēta autonoma organizācija
Kas ir decentralizēta autonoma organizācija jeb DAO?

Ko DAO tehnoloģijas nozīmēs mediju un mārketinga nozarēm?

Atcerieties, ka DAO var tērēt daudz naudas, kriptovalūtu vai citu valūtu, ja lielākā daļa dalībnieku ir pārliecināti. Katra DAO pati nosaka savus vairākuma noteikumus.

Izdevēji, piemēram, Blockworks, jau izmanto DAO iespējas, piemēram, pasākumu sponsorēšanu, uzskatot tās par ienesīgu tirgu.

DAO kļūst par jaunām iestādēm. Ir DAO ar aktīviem, kas pārsniedz 10 miljardus ASV dolāru, un mediju korporācijas vēl nav aizķērušās, norāda Janovics. Viņš māca Blockworks pārdošanas komandu, kā pārdot Discord DAO kanālā.

Kas ir DAO un kā tie darbojas?
Kas kontrolē DAO?

Vēl viena DAO un web3 priekšrocība ir iespēja izveidot kopienu, uzskata Amanda Kasata (Amanda Cassat), web3 mārketinga aģentūras Serotonin izpilddirektore un līdzdibinātāja. DAO ir “spēcīgs saskaņošanas mehānisms, kas ļauj apvienot lietotāju vai pircēju, uzņēmumu vai komandu un investoru kategorijas vienā grupā, kas ir saskaņota un ir daļa no kopienas, kuru aizrauj viena un tā pati lieta,” sacīja Cassat.

Tomēr ir arī daži trūkumi.

Galvenais DAO trūkums ir tas, ka tie vēl ir tikai attīstības sākumposmā un ir jāattīsta. Lai tās sāktu darboties, ir nepieciešams daudz darba, un, kad tās ir izveidotas, tās ir jāuzrauga.

Kā monētas darbojas DAO?
Kā DAO pelna naudu?

Virtuālo AVA trūkumi

Decentralizētas autonomas organizācijas nav nevainojamas. Tā ir jauna tehnoloģija ar daudzām bažām par tās likumību, drošību un struktūru, kas ir izraisījusi daudz kritikas.

Kā teikts Harvard Business Review, indivīdi var nespēt tikt galā ar atbildību. Saskaņā ar MIT Technology Review ir slikta ideja uzticēt svarīgus finanšu lēmumus masu rokās. Lai gan MIT savu viedokli pauda 2016. gadā, šķiet, ka organizācija nekad nav atkāpusies no sava viedokļa par DAO. Arī DAO uzlaušana tika uzskatīta par negatīvām šīs tehnoloģijas sekām.

Kāds ir DAO piemērs?
Vai kādam ir DAO?

DAO var būt sadalītas vairākās valstīs, un tām nav tiesiskā regulējuma. Jebkurām juridiskām grūtībām, kas varētu rasties, dalībniekiem gandrīz noteikti būtu jāiesaistās sarežģītā tiesvedībā ar daudziem reģionālajiem tiesību aktiem.

Piemēram, ASV Vērtspapīru un biržu komisija 2017. gada jūlijā publicēja pētījumu, kurā atklāja, ka DAO pārdod vērtspapīrus Ethereum blokķēdes žetonu veidā bez atļaujas, kas ir pretrunā ar daļu valsts vērtspapīru likuma.

DAO piemērus var atrast šeit.

Pēdējo gadu laikā decentralizētās autonomās organizācijas (DAO) ir kļuvušas arvien populārākas, un tagad tās ir svarīga daudzu blokķēdes iniciatīvu sastāvdaļa. Decentralizētā finanšu telpa (DeFi) ir viens no piemēriem platformai, kas izmanto DAO, lai ļautu lietotnēm darboties neatkarīgi.

Citiem Bitcoin ( BTC ) tīkls ir priekšvēstnesis DAO. Tīkla mērogs ir atkarīgs no kopienas vienošanās, lai gan vairums tīkla dalībnieku nekad nav tikušies savā starpā. Tajā nav arī strukturētas pārvaldības struktūras, un tā vietā tas paļaujas uz kalnračiem un mezgliem, kas norāda atbalstu.

Kāda ir DAO pārvaldība?
Kā investēt kriptovalūtā DAO?

Tomēr šodien lielākā daļa cilvēku neuzskata, ka Bitcoin ir DAO. Dash būtu pirmā īstā DAO, jo tai ir pārvaldības mehānisms, kas ļauj ieinteresētajām personām balsot par tās kases izmantošanu saskaņā ar pašreizējiem standartiem.

DAO, ko izveidoja Slock.it un kas darbojas Ethereum blokķēdē, ir atbildīga par kaudžu monētu, kas ir saistītas ar bitcoin, palaišanu. Organizācijas, kas sākotnēji izveidoja šīs DAO, pakāpeniski atteicās no kontroles pār projektu, lai kādu dienu kļūtu nebūtiskas. Žetonu turētāji var piedalīties vadības vēlēšanās un ierosināt jaunus dalībniekus, pievienot papildu nodrošinājumu savam

2020. gadā DeFi aizdevumu protokols likviditātes ieguves procesa ietvaros emitēja savu pārvaldības žetonu. Ikviens, kas mijiedarbojās ar protokolu, saņēma atlīdzību žetonos. Kopš tā laika citi projekti ir kopējuši un pielāgojuši šo metodi.

Kas padara DAO veiksmīgu?
Kā jūs popularizējat DAO?

Tagad DAO ir pārāk daudz. Laika gaitā tas kļuva acīmredzams. Daži projekti joprojām mēģina ieviest pilnīgu decentralizāciju ar DAO koncepciju, taču tie ir tikai dažus gadus veci un vēl nav sasnieguši savus galīgos mērķus un uzdevumus.

DAO kā internetā bāzētas vienības var pilnībā pārveidot korporatīvo pārvaldību. Tā kā šis koncepts nobriest un juridiskā pelēkā zona, kurā tās darbojas, sašaurinās, arvien vairāk organizāciju var izmantot DAO modeli, lai pārvaldītu dažas no savām darbībām.

DAO plusi un mīnusi

Decentralizētām autonomām organizācijām (DAO) ir priekšrocības un trūkumi, no kuriem daži ir šādi.

DAO plusi un mīnusi
Kas ir DAO?

PROS

  • DAO veicina globālu sadarbību, apvienojot cilvēkus, lai tie darbotos kā vienots veselums.
  • DAO pamatā ir minimālas centralizācijas nodrošināšana, kas vienmēr ietver dažādu cilvēku ieguldījumu stratēģiju izstrādē un darbības vadīšanā.
  • Tā kā DAO balsojumi ir publiski redzami blokķēdē, ieinteresētās personas un žetonu turētāji parasti ir atbildīgāki par savu balsošanas rīcību. Tādējādi DAO kopumā pieņem labāk pārdomātus lēmumus.
  • DAO darbību parasti nodrošina mērķi. Cilvēki ar kopīgiem mērķiem apvienojas, lai iegādātos DAO žetonus. Tas dod DAO dalībniekiem lielāku kontroli, jo viņi iegūst iespēju strādāt kopā ar citiem, kuriem ir līdzīga domāšana.
Ko DAO tehnoloģijas nozīmēs mediju un mārketinga nozarēs?
DAO žetona cena

CONS

  • Decentralizētās autonomās organizācijās ir grūtāk pieņemt lēmumus, jo nav cilvēku kopuma, piemēram, valdes, kas varētu pieņemt visus lēmumus. Ja lēmumu pieņemšanas procesā ir iesaistīti daudzi balsojuma dalībnieki, tas bieži vien prasa vēl vairāk laika.
  • Tā kā DAO ir salīdzinoši jauna un galvenokārt balstīta uz tehnoloģijām, tai ir vairākas sekas. Viena no tām ir tā, ka ne visiem ir nepieciešamais aprīkojums vai tehniskās prasmes, lai piedalītos tās izmantošanā. Otra ietekme ir tāda, ka būs jāpieliek lielākas pūles, lai izglītotu cilvēkus par to, kā balsot, ja viņi vēl nav iepazinušies ar DAO.
  • Tā kā DAO ir decentralizēti, dažkārt cilvēkiem ir jāpavada vairāk laika, lai nobalsotu, un to var uzskatīt par trūkumu.
  • Ja izmantojat DAO, kas nav labi aizsargātas vai kurās netiek ievēroti atbilstoši drošības protokoli, pastāv nopietnas izmantošanas risks, kas var novest pie valsts kases rezervju zādzības.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem