Kāda ir kriptovalūtas nākotne?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kura kriptovalūta ir labākā nākotne?

✔️Bitcoin ir sena vēsture, un tas palīdzēs jums saprast, kāpēc tā ir tik nozīmīga. Bitcoin joprojām ir vērtīgs ieguldījums.
✔️Ethereum ir decentralizēta globāla viedo līgumu platforma, kuras pamatā ir blokķēdes tehnoloģija. Ethereum sāka darboties 2015. gadā, un tā ir otrā populārākā kriptovalūta (Ethereum Classic) ar savu jauno versiju 2.0, kurā atrisinātas sākotnējās versijas problēmas.
✔️ Avalanche
✔️ ASV dolāra monēta
✔️Binance Coin
✔️Pulsation.
✔️Earth
✔️Cardano

⚡️ Cik vērts būs bitcoin 2030. gadā?

gadā bitkoinu vērtība varētu būt 1 miljons dolāru.

⚡️ Kādā kriptovalūtā vislabāk investēt 2022. gadā?

Bitcoin tirgus kapitalizācija tuvojas 100 miljardiem ASV dolāru, un šobrīd ir vairāk nekā 1000 alternatīvu digitālo valūtu, kuras ir vērts apsvērt. Tikai šogad vien ethereum cena ir pieaugusi aptuveni 6 reizes. Ethereum ir vispazīstamākais altcoin, un daudzi investori un entuziasti to uzskata par daudz ko vairāk nekā tikai vēl vienu kriptovalūtu.

⚡️ Kāpēc XRP cena ir tik zema?

Tomēr Ripple cenas pieaugums bija ārkārtīgi pieticīgs salīdzinājumā ar citām kriptovalūtām. Pēc tam, kad ASV Vērtspapīru un biržu komisija 2020. gada novembrī iesniedza prasību pret Ripple, jauni XRP cenu kāpumi nāca nedaudz novēloti – tikai pēc 2020. gada beigām, salīdzinot ar lielāko daļu citu kriptovalūtu. SEC tiesas prāvas rezultātā XRP vērtība samazinājās no 0,70 līdz 0,20 ASV dolāriem. Tomēr daži eksperti joprojām ir optimistiski noskaņoti par XRP nākotni un uzskata, ka līdz 2021. gada beigām tās cena varētu sasniegt 0,75 dolārus.

Kripto nākotne

Pagājušajā gadā mēs esam pieredzējuši, kā bitkoins sasniedza jaunus visu laiku rekordus, kam sekoja strauji kritumi un pieaugoša institucionālā interese no lielo uzņēmumu puses. Arī etereums, otrā lielākā kriptovalūta, 2017. gada beigās sasniedza jaunu rekordaugstu līmeni. Baidena administrācija arvien aktīvāk interesējas par jaunu noteikumu izstrādi saistībā ar kriptovalūtām.

No otras puses, cilvēku interese par kriptovalūtu ir strauji pieaugusi: tā ir aktuāla tēma ne tikai investoru, bet arī slavenību un parastu cilvēku vidū, jo par to interesējas ikviens, sākot no ilgtermiņa investoriem, piemēram, Elons Masks, līdz pat tam puisim no vidusskolas, kurš lielījās ar saviem Bitcoin bagātībām.

Kriptovalūtas nākotne
Vai kriptovalūta ir labs ieguldījums kriptovalūtas nākotnē?

Daudzējādā ziņā 2021. gads bija “izrāviena gads”,” saka Dīvs Ebners, Gemini attīstības vadītājs visā pasaulē. Viņš piebilst, ka [kriptovalūtai] mūsdienās tiek pievērsta liela uzmanība un tā tiek plaši atspoguļota.

Ko jūs domājat ar kriptogrāfiju?

Tirgus vēl ir tikai sākumposmā un turpina attīstīties. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc pēc katra jauna bitcoin kāpuma parasti seko ievērojams kritums. Ir grūti prognozēt, kurp nozare virzīsies kriptovalūtu nākotnē pēc vairākiem gadiem, taču eksperti sekos līdzi tādiem jautājumiem kā regulējums, kriptovalūtu institucionālā atzīšana un citiem, lai labāk saprastu, kurp virzās kriptovalūtu tirgus.

Kurai kriptovalūtai ir vislabākā nākotne?
Kāda ir kriptovalūtas nākotnes prognoze?

Mēs jautājām pieciem ekspertiem, kam viņi pievērš uzmanību kriptogrāfijas nozarē, un, lai gan precīzas prognozes ir grūti izdarīt, mēs saņēmām dažas intriģējošas atbildes:

Kriptovalūtu regulēšana

Paredzams, ka Amerikas Savienotajās Valstīs notiks plašākas diskusijas par kriptovalūtas regulējumu. Īpaši aktuāls debašu temats ir bijis stabilocoin regulējums.

Kuras kriptovalūtas izaugsme 2022. gadā?
Kriptovalūtas nākotne

Amerikas Savienoto Valstu Kongress cenšas rast veidus, kā ieviest noteikumus un standartus, kas padarītu bitcoin drošāku investoriem, vienlaikus padarot to mazāk pievilcīgu hakeriem.

“Regulējums neapšaubāmi ir viens no būtiskākajiem jautājumiem kriptogrāfijas nozarē visā pasaulē,” CNBC sacīja Amber Group ASV nodaļas vadītājs Džefrijs Vangs. “Mēs ar entuziasmu atbalstītu skaidru regulējumu.”

ASV Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) ir paziņojis, ka viņš neplāno aizliegt kriptovalūtas, piemēram, Ethereum, ASV. Šī ziņa ir atvieglojums daudziem kriptovalūtu kopienas pārstāvjiem, kuri bija noraizējušies par regulējumu no tādu aģentūru kā SEC un CFTC puses. Gary Gensler, SEC priekšsēdētājs un Commodity Futures Trading Commission (CFTC) vadītājs, ir atklāti paudis, ka viņa aģentūra ir atbildīga par nozares pareizu regulēšanu.

Kriptovalūtas prognozes
Kāda ir kriptovalūtas nākotne?

Genslers ir aizgājis tik tālu, ka ir teicis, ka ieguldītāji “noteikti” cietīs, ja netiks ieviests papildu regulējums. Turklāt IRS ir ieinteresēta nodrošināt, lai ieguldītāji saprastu, kā ziņot par virtuālo valūtu savās nodokļu deklarācijās. Pauela un Genslera piezīmes saskan ar Baidena administrācijas un citu likumdevēju pēdējo mēnešu laikā pievērsto uzmanību kriptovalūtas regulējumam.

Tā sarežģītības un riska dēļ daudzas valdības vilcinās to regulēt. “Ir vairākas aģentūras, kurām var būt vai nebūt pilnvaras,” saka Vangs. “Katrā valstī tas ir atšķirīgi.”

Kriptovalūtas nākotnes perspektīvas
Bitkoinu un kriptovalūtu nākotne

“ASV valda liela nenoteiktība,” skaidro Vangs. “Ja mēs pilnībā atcelsim jebkādus ierobežojumus attiecībā uz kriptovalūtām, tas būs milzīgs šķērslis kriptovalūtām.” Tā kā Amerikas uzņēmumi un investori pašlaik darbojas vidē bez skaidriem noteikumiem, jebkādu šķēršļu likvidēšana kriptovalūtai būtu izdevīga.

Ko jaunais noteikums var nozīmēt investoriem

1,2 triljonu ASV dolāru vērtajā infrastruktūras likumprojektā, kuru prezidents parakstīja novembrī, ir iekļauti noteikumi par kriptovalūtu nodokļu ziņošanu, kas var palīdzēt IRS uzraudzīt amerikāņu aktivitātes kriptovalūtu jomā. Eksperti uzskata, ka investoriem būtu jāveic uzskaite par visiem ienākumiem vai zaudējumiem, kas radušies no viņu kriptoaktīviem, neatkarīgi no tā, vai tiks apstiprināti jaunie tiesību akti.

Kriptovalūtas nākotne 2022. gadā
Vai man vajadzētu pārdot savu kriptovalūtu?

Jaunie noteikumi varētu arī atvieglot investoriem pareizu kriptovalūtas darījumu deklarēšanu.

Saskaņā ar Shehan Chandrasekera, CPA un nodokļu stratēģijas vadītājs CoinTracker.io, kas ir kriptovalūtu nodokļu programmatūras uzņēmums, biržām būs jāsniedz investoriem 1099-B veidlapas, kas ietver pamatinformāciju par izmaksām. “Tas ievērojami samazinās laiku, kas nepieciešams, lai aizpildītu bitkoinu nodokļus,” viņš piebilda.

Kura kriptovalūta eksplodēs?
Kādas kriptonauda uzplauks 2022. gadā?

Jau tā svārstīgajos tirgos regulatoru paziņojumi var izraisīt kriptovalūtas cenas kritumu. Tieši tirgus svārstīguma dēļ finanšu eksperti iesaka nekādus ieguldījumus bitcoin turēt zem 5% no visa sava portfeļa un nekad neieguldīt naudu tajā, ko nevar atļauties zaudēt.

Daudzi eksperti uzskata, ka nozares regulējums galu galā ir izdevīgs. “Saprātīgs regulējums ir izdevīgs visiem,” uzskata Bens Veiss (Ben Weiss), izpilddirektors un līdzdibinātājs CoinFlip, kas ir kriptovalūtu iegādes platforma un kriptovalūtu bankomātu tīkls. “Tas sniedz patērētājiem lielāku uzticību kriptovalūtām, taču, manuprāt, mums ir jāvelta laiks un jāstrādā pareizi.”

Kura kriptovalūta nākotnē padarīs mani bagātu?
Kā es varu zināt, vai kriptovalūtas cena pieaugs?

uz kriptovalūtu balstīta ETF apstiprināšana.

Šajā jomā jau ir notikuši nozīmīgi notikumi – pagājušā gada oktobrī Ņujorkas biržā debitēja pirmais bitcoin-ETF (biržā tirgots fonds). Bitcoin-ETF parādīšanās ir jauns un tradicionālāks veids, kā iegādāties kriptovalūtu. BITO ir Bitcoin-ETF, kas ļauj ieguldītājiem iegādāties kriptovalūtu tieši no esošajām kriptovalūtu biržām. Kriptovalūta tiek glabāta trastā, un investoriem nav jāuztraucas par kriptovalūtas cenu svārstībām vai tās glabāšanu.

Kriptovalūtas nākotne uzplaukusi no svārstīguma un anonimitātes
Cik vērts būs bitcoin 2030. gadā?

Genslers šovasar Aspenas Drošības forumā prognozēja, ka cilvēki vēlēsies sākt tirgoties ar digitālajām valūtām.

Daži savukārt apgalvo, ka BITO ETF nav pietiekams, jo, lai gan tas ir saistīts ar bitkoiniem, tie nepieder tieši. Tā vietā, lai turētu pašu bitkoinu, fonds tur bitkoinu nākotnes līgumus. Lai gan bitkoinu nākotnes līgumi atspoguļo plašas reālās kriptovalūtas tendences, kas ir līdzīgas reālajos valūtas tirgos novērotajām tendencēm, eksperti apgalvo, ka tie var nebūt ideāls aizstājējs.

Pēdējo gadu laikā SEC ir vairākkārt izskatījusi ETF jautājumus, taču BITO bija pirmais, kas tika apstiprināts.

Cik augstu var pakāpties Etherium?
Kriptonauda nākotne nākamajos 5 gados

Ko tas nozīmē investoriem, ja kripto-ETF ir atļauti?

Pašlaik nav iespējams noteikt, cik daudz investoru pievienosies BITO, taču jau pirmajās nedēļās fonds ir piedzīvojis lielu tirdzniecības aktivitāti. Kopumā, jo pieejamāki ir kriptovalūtu aktīvi tradicionālo ieguldījumu ietvaros, jo vairāk amerikāņu var ieguldīt un ietekmēt kriptovalūtu tirgu.

Tā vietā, lai mācītos, kā tirgoties kriptovalūtu biržā, jūs varat uzreiz pievienot kriptovalūtu savam portfelim pie tā paša brokera, pie kura jums ir pensiju vai cits ieguldījumu konts.

Kriptovalūtas nākotne
Vai ir kripto-ETF fonds?

Tomēr ieguldījumiem kriptovalūtu ETF, piemēram, BITO, joprojām ir tāds pats risks kā jebkuram citam ieguldījumam kriptovalūtā. Tas joprojām ir spekulatīvs un svārstīgs ieguldījums. Ja nevēlaties zaudēt bitcoin ieguldīto naudu, tirgojot to biržā, jums nevajadzētu ieguldīt kriptoieguldījumu fondā. Rūpīgi apsveriet, vai esat gatavs uzņemties risku, ka kriptovalūtu tirgus var sabrukt, paņemot līdzi jūsu ieguldījumu.

lielāka blokķēdes pieņemamība lielāku iestāžu vidū

Kurš kriptovalūtas ETF ir labāks?
Vai ir ETF, kam pieder bitkoini?

2021. gadā vairāki lieli uzņēmumi dažādās nozarēs izrādīja interesi un atsevišķos gadījumos investēja kriptovalūtā un blokķēdes tehnoloģijā. AMC nesen paziņoja, ka līdz gada beigām tā varēs apstrādāt maksājumus ar bitkoiniem.

Kriptovalūta kļūst aizvien populārāka, un pat lielākās finanšu iestādes, piemēram, PayPal un Square, ļauj lietotājiem veikt pirkumus ar kriptovalūtu. Neraugoties uz to, ka Tesla no saviem ieguldījumiem bitkoinā šogad jau ir zaudējusi miljardiem dolāru, tā turpina pieņemt maksājumus ar bitkoiniem. Arvien vairāk cilvēku iegādājas kriptovalūtu, neraugoties uz riskiem.

Vai kripto-ETF ir droši?
Kā ieguldīt kripto-ETF?

“Mēs esam uzplaukuma vidū, un laika gaitā tas tikai palielināsies,” piebilst Ebners.

LABĀKĀS JAUNĀS KRIPTOVALŪTAS, KO IEGĀDĀTIES 2022. GADĀ

Eksperti uzskata, ka līdz 2018. gada otrajai pusei pat lielāki starptautiskie uzņēmumi var vēl vairāk paātrināt ieviešanas procesu. “Mēs redzam, ka kriptovalūtās iesaistās iestādes, piemēram, Amazon vai lielās bankas,” piebilst Veiss. Tāds liels mazumtirgotājs kā Amazon varētu “sākt ķēdes reakciju un nodrošināt leģitimitāti”, to pieņemot.

Vai institucionālie investori iegulda līdzekļus kriptovalūtās?
Vai ir vērts iegādāties bitcoin ETF?

Kā ziņo Business Insider, pēdējās nedēļās Amazon ir izsludinājis konkursu uz “digitālās valūtas un blokķēdes produktu vadītāja amatu”. Arī Walmart meklē blockchain speciālistu, kas vadītu tās stratēģiju.

Ko vēl institucionālā pieņemšana nozīmē investoriem?

Vairāk veikalu, kas pieņems kriptovalūtas, lielākajai daļai klientu šobrīd nebūs īpaši izdevīgi, taču nākotnē, kad būs pieejama kriptovalūta, to, visticamāk, sāks darīt arvien vairāk tirgotāju. Paies ilgs laiks, līdz kāds nolems tērēt Bitcoin par precēm vai pakalpojumiem, taču turpmāka institucionālā pieņemšana var novest pie papildu lietošanas gadījumiem parastiem indivīdiem, kas pēc tam ietekmētu Bitcoin kursu.

Ko nozīmē adopcija kriptovalūtās?
Kāda daļa bitkoinu pieder institucionālajiem investoriem?

Nekas nav skaidrs, bet, ja kriptovalūtu izmantojat kā ilgtermiņa ieguldījumu, jo vairāk tā tiek izmantota “reālajā pasaulē”, jo lielāka iespēja, ka pieprasījums un vērtība pieaugs.

Bitcoin ilgtermiņa perspektīvas

Bitcoin ir vērtīgākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas. Pārējā kriptovalūtu pasaule parasti seko tās kustībām, tāpēc tas ir labs veids, kā novērtēt tirgus virzību.

Cik BTC būs vērts 2030. gadā?
Kāpēc uzņēmumi ievieš kriptovalūtu?

2021. gadā bitcoin cena strauji pieauga, un novembrī tā sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni, sasniedzot 68 000 ASV dolāru. Šis jaunākais maksimums pārspēj iepriekšējos 60 000 ASV dolāru maksimumus, kas tika sasniegti aprīlī un oktobrī, kā arī vasaras kritumu, kas jūlijā bija zem 30 000 ASV dolāru. Eksperti iesaka sākt tikai ar 5% līdz 20% no sava portfeļa kriptovalūtā, jo tā joprojām tiek uzskatīta par spekulatīvu ieguldījumu.

Cik vērts būs bitcoin 2022. gadā?
Cik vērts būs bitcoin pēc 5 gadiem?

Kāda varētu būt bitkoinu vērtība nākotnē? Nav skaidrs, kad, bet daudzi eksperti uzskata, ka bitkoinu vērtība pārsniegs 100 000 ASV dolāru. Kā norāda grāmatas “Cryptocurrency Investing for Dummies” autore Kiana Danyal, bitcoin vēsture var sniegt mājienus par to, kas gaidāms nākotnē.

Saskaņā ar Danyal, 2011. gadā ir bijuši vairāki būtiski Bitcoin cenas kāpumi, kam sekoja kritumi. “Es paredzu, ka bitcoin īstermiņā piedzīvos svārstīgumu, bet ilgtermiņā – izaugsmi.”

Cik vērts varētu būt bitcoin pēc 20 gadiem?
Cik BTC būs vērts 2025. gadā?

Ko Bitcoin cenu svārstīgums nozīmē investoriem?

Vēl viens iemesls, kādēļ investoriem ir nepieciešama ilgtermiņa perspektīva, ir Bitcoin svārstīgums. Neuztraucieties par īstermiņa svārstībām, ja pērkat, domājot par ilgtermiņa izaugsmes potenciālu. Vislielākais, ko varat darīt, ir neskatīties uz saviem ieguldījumiem kriptovalūtā jeb “uzstādīt un aizmirst”. Eksperti turpina ieteikt, ka tad, kad cena mainās augšup vai lejup, nepārbaudiet sava konta atlikumu katru dienu.

Vai ir vērts iegādāties bitcoin ETF?
Kam pieder visvairāk bitkoinu?

Kripto nākotne ir gaiša

Daudziem cilvēkiem būs savas domas par to, kāda vērtība kriptovalūtām varētu būt nākotnē, taču jāatceras, ka tas joprojām ir jauns un spekulatīvs ieguldījums. Ieguldot kriptovalūtās, nav garantētu panākumu, tāpēc ir svarīgi ieguldīt tikai to, ko esat gatavs zaudēt, un domāt ilgtermiņā.

Kas jums jāzina par kriptovalūtas nākotni
Kriptovalūtas: gaiša nākotne

“Ja kādu rītu pamostos un atklātu, ka attīstītās valstis ir aizliegušas kriptovalūtas un tās ir zaudējušas savu vērtību, vai jūs būtu mierā?” Vai tas nebūtu slikti?” – “Vai tas nebūtu slikti?” – atbild Frederiks Stenilds no Lifewater Wealth Management Atlantā, Džordžijas štatā.

Uzturiet savus ieguldījumus nelielus un izvairieties no kriptovalūtu investīciju izvirzīšanas priekšplānā salīdzinājumā ar citiem finanšu mērķiem, piemēram, pensiju fondiem un parādu atmaksu.

NFT nākotne

NFT nākotne
NFT pastāv jau aptuveni septiņus gadus, taču tikai šogad tie kļuva plaši pazīstami.

NFT apzīmē nemainīgus žetonus, un tie ir datu elementi, kas nosaka digitālās īpašumtiesības uz unikāliem objektiem, kurus nevar aizstāt. Tie pēdējā laikā ir kļuvuši populāri slavenību un lielu uzņēmumu, piemēram, American Express un Gucci, vidū. Saskaņā ar DappRadar datiem 2021. gadā kopējais NFT pārdošanas apjoms sasniedza 25 miljardus ASV dolāru, kas ir milzīgs pieaugums salīdzinājumā ar 94,9 miljoniem ASV dolāru 2020. gadā.

Tomēr cilvēki joprojām nav pārliecināti par to, vai NFT ir paliekošs risinājums, vai arī tas ir tikai modes pasākums. Saskaņā ar DappRadar datiem jūnijā NFT pārdošanas apjoms samazinājās līdz mazāk nekā 1 miljardam dolāru – pirmo reizi 12 mēnešu laikā tas ir nokrities zem šīs robežas.

Ko bitkoinu cenu svārstīgums nozīmē investoriem?
Kriptovalūtas nākotne 10.

Daudzi eksperti nav vienisprātis par to, vai nesenais NFT popularitātes pieaugums ir burbuļa rezultāts, vai arī tas ir saistīts ar vērtīgajiem viedajiem līgumiem blokķēdes tehnoloģijā. Daži cilvēki ir pārliecināti, ka tas ir vienkārši nākamais monetizācijas solis, savukārt citi uzskata, ka tam jābūt kaut kam vairāk.

Humfrijs Jangs (Humphrey Yang), personīgo finanšu eksperts un HumphreyTalks radītājs, uzskata, ka NFT šobrīd ir īpaši modē, taču uzskata, ka tie saglabāsies ilgstoši. “Pēc 10 vai 20 gadiem, manuprāt, tie joprojām būs aktuāli. Cik daudz mēs tos izmantosim – to es nezinu,” viņš saka. “Cilvēki joprojām vienmēr atradīs zināmu vērtību kopienās, taču NFT plašāks pielietojums būs interesantāks.”

Pamatojoties uz jaunākajiem konstatējumiem, šķiet, ka tirgus atdziest. Saskaņā ar Chainalysis ziņojumu šā gada sākumā aptuveni viens miljons kontu aktīvi pirka vai pārdeva NFT, bet tagad šis skaits ir ievērojami samazinājies – tikai līdz 491 tūkstotim. Daudzi eksperti paredz, ka NFT tirgus turpinās samazināties dažādu iemeslu dēļ, piemēram, kriptovalūtu cenu krituma, inflācijas līmeņa utt.

Kādas sekas NFT kritums rada investoriem
Saskaņā ar Chainalysis datiem pēc straujā 2021. gada NFT pieaugums palēninājās.

Kādas sekas NFT kritums atstāj uz investoriem

Pagājušajā gadā cilvēki iegādājās NFT dažādu iemeslu dēļ: daži kā investīcijas, bet citiem tie vienkārši sagādāja prieku vai prieku. Tomēr nesenā kriptotehnoloģiju tirgus vērtības krituma dēļ daudzi no šiem digitālajiem aktīviem tagad ir daudz mazāk vērti, nekā sākotnēji tika iegādāti.

Jangs uzskata, ka ieguldījumi NFT ir bīstamāki nekā kriptovalūtās, jo cilvēki tos pērk, izmantojot sviras efektu. Viņš norāda, ka cilvēki neapzinās, ka viņi spēlē azartspēles, un pērk tos izklaides vērtības dēļ.

NFT ir riskantāki un spekulatīvāki nekā kriptonauda, tāpēc, iespējams, no tiem vajadzētu turēties tālāk. Eksperti apgalvo, ka ilgtermiņa ieguldītājiem būs labāk, ja viņi tikai nelielu daļu sava portfeļa (mazāk nekā 5%) novirzīs bitkoiniem vai ethereum, nevis NFT.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem