Kas ir Litecoin?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ KAS IR BLOKĶĒDE?

Blokķēde ir digitālā virsgrāmata, kurā tiek saglabāti visi Lightcoin darījumi. Mineri grupē jaunākos kriptovalūtas darījumus “blokos”. Pirms tie tiek savienoti ar esošo blokķēdi, bloki tiek kriptogrāfiski nodrošināti. Līdzīgu blokķēdes tehnoloģiju izmanto arī vairākas citas kriptovalūtas, piemēram, lightcoin un bitcoin.

⚡️ KAS IR KALNRŪPNIECĪBA?

Ieguve ir procedūra, kurā ar ieguves programmatūru tiek nodrošināts katrs bloks esošajā bloku ķēdē. Pēc katra bloka nodrošināšanas tiek ģenerētas jaunas kriptovalūtas vienības. Šos blokus kalnrači var nekavējoties laist tirgū.

⚡️ Vai Litecoin ir nākotne?

Litecoin kurss ir piedzīvojis vairākus kāpumus un kritumus, taču tas vienmēr ir atguvies. Ilgtermiņa cenu tendence ir viena no svarīgākajām Litecoin īpašībām, kā arī tā nākotnes izaugsmes perspektīvas. Šodien, 2021. gadā, LTC tiek pārdots par aptuveni 160 ASV dolāriem par LTC pēc tam, kad tas tika spiests uz leju no iepriekšējiem augstākajiem rādītājiem.

⚡️ Kā iegādāties bitkoinus?

Lai gan pagaidām nav iespējams iegādāties bitkoinus ar bankas vai ieguldījumu sabiedrības starpniecību, daži uzņēmumi strādā pie tā nākotnē. Pagaidām jums būs jāizmanto kriptovalūtu tirdzniecības platforma, lai apmainītu dolārus pret bitkoiniem vai citām digitālajām valūtām.

⚡️ Kā darbojas kriptovalūtas?

Kriptovalūta ir termins, kas apzīmē jebkāda veida naudu, kas pastāv digitālā vai virtuālā formā un izmanto kriptogrāfiju, lai nodrošinātu darījumus. Kriptovalūtas ir balstītas uz decentralizētu sistēmu darījumu reģistrēšanai un jaunu vienību radīšanai bez nepieciešamības pēc centrālās organizējošās struktūras.

2011. gada oktobrī bijušais Google inženieris Čārlijs Lī (Charlie Lee) izveidoja Litecoin no Bitcoin atvērtā koda ar nelielām modifikācijām. Līdzīgi kā Bitcoin, Litecoin pamatā ir pasaules mēroga decentralizēta atvērtā koda maksājumu sistēma, ko neregulē neviena centrālā iestāde. Litecoin atšķiras no Bitcoin ar bloku ģenerēšanas ātrumu un Scrypt kā darba pierādīšanas algoritma izmantošanu.

To uzskata par vienu no pirmajiem altkoiniem, kura pamatā ir Bitcoin atvērtā koda kods.

Kas ir litecoin
Kas ir litecoin kriptovalūta

Litecoin sākotnēji bija spēcīgs Bitcoin konkurents. Tomēr, tā kā kriptovalūtu nozare ir kļuvusi piesātinātāka un konkurētspējīgāka, jo pēdējos gados ir ieviestas jaunas kriptovalūtas, Litecoin pievilcība ir nedaudz mazinājusies.

Litecoin sākotnēji tika uzskatīts par reakciju uz bitcoin. Kad Lī paziņoja par LTC debiju slavenā bitkoinu forumā, viņš to raksturoja kā “atvieglotu bitkoinu versiju”. Rezultātā LTC ir līdzīgas īpašības kā bitcoin, un tam var pielāgot un pārveidot atsevišķus elementus, kurus, pēc izstrādātāju komandas domām, varētu uzlabot.

Kam ir paredzēts litecoin?
Kādu tīklu izmanto litecoin?

Litecoin (LTC) ir viena no 14 lielākajām kriptovalūtām tirgus kapitalizācijas ziņā, kuras vērtība 2021. gada novembrī bija aptuveni 15 miljardi ASV dolāru.

GALVENIE ATKLĀDI

Čārlijs Lī 2011. gadā izveidoja Litecoin – kriptovalūtu, kas tiek uzskatīta par agrīnu altcoin piemēru.

Agrāk tā tika tirgota kā “sudrabs” pretstatā Bitcoin zeltam, un savulaik tā bija trešā vērtīgākā kriptovalūta pēc tirgus kapitalizācijas.

Lite coin maks
Cik LitetCoin būs vērts?

Tā kā tā struktūra ir līdzīga bitcoin, tā tika izmantota kā testa tīkls vai izmēģinājumu vieta bitcoin uzlabojumu veikšanai.

Kā izmantot Lite coin (LTC) kā investīciju platformu

Sabiedrība vienmēr ir uzticējusies valdībai kā vienīgajai struktūrai, kas rada naudu. Tomēr Litecoin atšķiras no šīs tradīcijas, jo to neveido un neregulē valdība. Tā vietā to ģenerē, izmantojot kriptovalūtas ieguves procedūru, ko sauc par kalnrūpniecību un kas ietver Litecoin darījumu saraksta risināšanu.

Uz kā tiek kalta LiteCoin?
Ar ko LiteCoin atšķiras no Bitcoin?

Litecoin radīja MIT absolvents un bijušais Google inženieris Čārlijs Lī. “2011. gada oktobrī es spēlējos ar bitcoin kodu bāzi, un būtība ir tāda, ka es vienkārši gribēju izveidot… bitcoin forku,” saka Lī. Būtībā tas viņam bija patīkams blakusprojekts.

Maksimālais LTC skaits arī ir noteikts 84 miljoni. Apgrozībā nekad nebūs vairāk par 84 miljoniem Litecoinu. Ik pēc 2,5 minūtēm Litecoin tīkls izveido jaunu bloku un pievieno to nesen veikto LTC darījumu grāmatai visā pasaulē. Bloku verificē kalnrūpniecības programmatūra, un tas kļūst redzams visiem sistēmas lietotājiem.

Mēness Lite coin
Litecoin – decentralizēta kriptovalūta

Nākamais bloks pēc tam, kad kalnrača veiktā verifikācija ir pabeigta, kļūst par daļu no ķēdes, kas ir visu jebkad veikto Litecoin darījumu žurnāls.

Pirmais kalnračis, kas apstiprina bloku ar kalnrūpniecības palīdzību, saņem 12,5 litecoinus, taču laika gaitā šis skaitlis samazinās, līdzīgi kā tas notiek ar bitcoin. Tomēr LTC ieguvei ir vairākas priekšrocības. Tā tika samazināta uz pusi 2019. gada augustā, un samazināšana uz pusi notiks ar regulāriem intervāliem, līdz aptuveni 2040. gadā tiks izkalta 84 miljonā monēta. Litecoin atalgojuma sistēma arī ir izstrādāta tā, lai laika gaitā iegūtu vairāk Litecoin nekā Bitcoin, kas ir vēl viens kalnraču pārdošanas punkts.

Skripta validēšanas algoritms

Vai ir vērts iegādāties lite coin maku
Litecoin prognoze

Bitcoin, litecoin un citu kriptovalūtu aizsardzībai tiek izmantots darba pierādījuma (PoW) algoritms. PoW būtībā nozīmē, ka viena puse visiem pārējiem tīkla dalībniekiem pierāda, ka ir veikts nepieciešamais skaitļošanas darba apjoms. Litecoin izmanto mazāk resursu ietilpīgo Scrypt PoW šifrēšanas algoritmu, nevis Bitcoin intensīvāko SHA-256.

Tas nozīmē, ka Litecoin ir pieejamāks parastiem cilvēkiem ar mazāk jaudīgiem datoriem nekā Bitcoin, kam, lai būtu konkurētspējīgs, nepieciešami dārgi ASIC kalnraču kalnrači.

Litecoin nākotne
Kā investēt Litecoin?

Saskaņā ar Parsnip, Scrypt ir atslēgas atvasināšanas mehānisms, kas ir izturīgāks pret aparatūras brutālu spēku nekā tādas alternatīvas kā PBKDF2 vai bcrypt.

Lī izstrādāja Scrypt, domājot par plaša mēroga uzbrukumiem Bitcoin datortehnikai. Atšķirībā no Scrypt, Bitcoin SHA-256 algoritmam nav nepieciešams liels galvenās atmiņas (RAM) apjoms, lai to varētu paralelizēt.

Kā investēt Litecoin 2022. gadā?
Lite monētu maks

2010. gadu sākumā, kad ieguves operatori izstrādāja specializētu aparatūru, piemēram, specializētu shēmu (ASIC), lai atrisinātu SHA-256 hashing, izrādījās, ka Bitcoin ir neaizsargāts pret šādiem uzbrukumiem. Lī, padarot Litecoin konsensa algoritmu ietilpīgu atmiņā, centās izjaukt aparatūras bruņošanās sacensības, lai gan praksē tas nenotika, jo GPU parādīšanās reaģēja uz nepieciešamību pēc lielākas RAM.

Kāda ir atšķirība starp Bitcoin (BTC) un Litecoin (LTC)?

Litecoin tika radīts kā “sudrabs” salīdzinājumā ar Bitcoin “zeltu”. Litecoin, tāpat kā bitcoin, ir interneta maksājumu sistēma, kas darbojas savstarpēji. Tas ir pilnībā decentralizēts, atvērtā koda pasaules mēroga maksājumu tīkls. Lī tika izstrādāts, lai novērstu bitcoin trūkumus. Dažādās atšķirības starp abām valūtām ir izklāstītas tabulā.

Litecoin iesācējiem
Kāpēc Litecoin vērtība samazinās?

Litecoin ir radīts, lai radītu četras reizes vairāk bloku nekā bitkoins (1 jauns bloks ik pēc 2,5 minūtēm salīdzinājumā ar 10 bitkoiniem), kas padara to pievilcīgu ātruma un pirkšanas ērtības dēļ, lai gan veiktspējas verifikācijai tas izmanto Scrypt (pretstatā bitcoin SHA-256), kas prasa ievērojami lielāku skaitļošanas jaudu ar kalnrūpniecības iekārtām, piemēram, ASIC kalnračiem vai GPU.

Litecoin ir kriptovalūtas veids, kurā izmanto Scrypt algoritmu un kuru izveidoja Čārlzs Lī. Tās tirgus kapitalizācija pārsniedz 8 miljardus ASV dolāru, padarot to par vienu no vērtīgākajām kriptovalūtām. LTC ir viena no 15 lielākajām kriptovalūtām tirgus vērtības ziņā (lai gan tā joprojām ievērojami atpaliek no bitcoin). No 2021. gada novembra.

Litecoin perspektīvas

Litecoin kopš tā izveides ir strādājis pie tā, lai uzlabotu tīkla drošību un integritāti, vienlaikus palielinot arī darījumu ātrumu.

Kas ir Litecoin?
Kas ir Litecoin un kā tas darbojas?

SegWit

2015. gadā pirmo reizi tika ierosināta ideja par SegWit jeb Segregated Witness ieviešanu Bitcoin. Tā darbojas, “atdalot” digitālā signāla datus (liecinieku) ārpus blokķēdes pamatbloka. SegWit mērķis bija atrisināt Bitcoin mērogojamības problēmu, taču tas izraisīja daudz diskusiju kopienā.

Litecoin ieviesa SegWit 2017. gadā, un, tā kā tā ir ļoti līdzīga Bitcoin, tā kalpoja kā izmēģinājuma vieta vai testa tīkls, lai pierādītu SegWit derīgumu lielākajā Bitcoin tīklā. Tests bija veiksmīgs, un kopš tā laika Bitcoin ir integrējis SegWit. Daži bloku lieluma palielināšanas pretinieki, kuri atbalstīja neliela bloka lieluma saglabāšanu, apgalvoja, ka Litecoin ir labāks risinājums mērogošanai.

Viss, kas jums jāzina par Litecoin
Kas ir zibens tīkls?

Kas ir zibens tīkls?

Zibens tīkls ir otrā līmeņa bitcoin tehnoloģija, kas uzlabo blokķēdes darījumu jaudu, izmantojot mikroplatību kanālus.

Litecoin zibens tīkls bija testa tīkls, lai parādītu, ka inovācijas ir iespējamas bitcoin, līdzīgi kā segregētais liecinieks bija iespējams bitcoin. Čārlijs Lī piebilda, ka tad, kad “bitcoin ķēde ir pārslogota un maksas ir augstas, ir vienkārši pieslēgties Litecoin zibens tīklam”.

Kas ir Mimblewimble un kā tas darbojas? 

Ko Mimblewimble darīs Litecoin labā?
Kādu kriptovalūtu izmanto Mimblewimble?

MimbleWimble ir privātuma monēta, kas izmanto konfidenciālus darījumus, lai šifrētu vai slēptu datus, piemēram, darījumu summas. Tiek apgalvots, ka MimbleWimble var uzlabot mērogojamību, samazinot bloku lielumu. Čārlijs Lī 2019. gada sākumā paziņoja, ka Litecoin turpinās izstrādāt MimbleWimble, un tās izstrāde jau notiek kopš 2021. gada.

Kas ir Litecoin un kā tas darbojas?

Litecoin ir decentralizēta vienādranga virtuālā valūta, ko nepārvalda centrālā iestāde. Litecoin tīkls piedāvā gandrīz nulles darījumu maksu, un to var izmantot cilvēki visā pasaulē, lai nosūtītu tūlītējus, gandrīz nulles maksājumus. Lai aizsargātu savus tīklus, Bitcoin, Litecoin un daudzās citās kriptovalūtās tiek izmantota darba pierādījumu sistēma (PoW). Litecoin kalnračiem ir jāizmanto sava skaitļošanas jauda, lai atrisinātu sarežģītas kriptogrāfiskās mīklas, lai pievienotu blokķēdē jaunus Litecoin darījumu blokus un nopelnītu atlīdzību.

Kā darbojas Litecoin?
Kā darbojas Litecoin?

Darba apliecinājuma mērķis ir apkopot neapstrīdamu ierakstu, kas apstiprina datu precizitāti. Darba pierādījumā (Proof-of-Work, PoW) vienai pusei ir jāpierāda visām pārējām tīkla personām, ka ir paveikts noteikts skaitļošanas darba apjoms. Litecoin atšķirībā no Bitcoin šim nolūkam izmanto mazāk resursu ietilpīgu Scrypt algoritmu.

CRYPTOASSETS: KO JŪS VĒLĒJĀTIES ZINĀT PAR REGULĒJUMU

Kā ieguldīt Litecoin LTC

Litecoin bija viens no pirmajiem veiksmīgajiem altkoiniem, un tas ir izpelnījies kritiku, jo tā vērtības piedāvājumā trūkst skaidrības. Tieši šī iemesla dēļ tas piesaista privātpersonas.

Vai LTC monēta ir labs ieguldījums?
Vai Litecoin ir labs ieguldījums 2022. gadā?

Litecoin inflāciju kontrolē uz pusi samazināšanas mehānisms. Tā kā tas tika izveidots 2011. gadā, tā blokķēde ir izrādījusies pietiekami droša, lai izvairītos no 51% uzbrukumiem, kas notiek, kad ieguves uzņēmums vai uzņēmumi paņem vairāk nekā 51% skaitļošanas jaudas, kas nodrošina tīklu, un izmanto to, lai mainītu blokķēdi. vēsture.

Tā kā tā nav kļuvusi par nopietnu uzbrukumu mērķi, tās uzticamība tiek uzskatīta par “sudraba zīmi” kriptovalūtu pasaulē – uzticamu kriptovalūtu, ko var izmantot darījumiem par saprātīgām izmaksām.

Samazinoties litecoin piedāvājumam un samazinoties radīšanas likmēm, arvien vairāk investoru un tirgotāju to uzskata par labu veidu, kā prognozēt nākotnes cenas. LTC var iekļaut portfelī tā uzticamības dēļ, ļaujot investoriem piekļūt kriptovalūtu tirgus izmaiņām, neradot zaudējumus.

 Litecoin tīkls
Litecoin tīkls

Litecoin tīklā saglabāt anonimitāti ir ievērojami mazāk sarežģīti nekā tīklos ar augstākām darījumu maksām, jo naudas pārskaitīšanas izmaksas ir zemākas. To izmanto arī preču un pakalpojumu iegādei, un to atbalsta lielākā daļa kriptovalūtas maksājumu platformu.

Litecoin ir ļoti likvīda digitālā valūta, ko plaši tirgo lielākajā daļā lielāko kriptovalūtu biržu, tāpēc tā ir ideāli piemērota investoriem. Daži lietotāji to izmanto, lai pārvietotu naudu starp dažādām biržām vai kredītu platformām, jo darījumi tās tīklā ir salīdzinoši lēti, atšķirībā no tādiem tīkliem kā Bitcoin vai Ethereum, kur darījumu maksa var būt pārāk augsta.

Litecoin tīklā katru dienu tiek veikti vairāk nekā 100 000 darījumu, un tajā ir vidēji 200 000 līdz 300 000 aktīvu adrešu. Lai gan tas nav tik populārs kā Bitcoin tīkls, tā lietderība ir nenoliedzama.

Kā es varu likt Litecoin un gūt peļņu?
Vai LTC monēta ir labs ieguldījums?

Kā es varu likt Litecoin un gūt peļņu?

Litecoin PoS tīkls tika izveidots 2020. gadā kā veiktspēju uzlabojošs un unikāls Bitcoin kodbāzes risinājums. Lai validētu un liktu likmes LTCP, ir jāizliek nogatavojušās monētas, jo tā ir likmju pierādīšanas sistēma (proof-of-stake). Turklāt monētām, kas tiek liktas, jābūt saderīgām pēc adreses/transakciju veidiem.

Kā es varu likt Litecoin un gūt peļņu?
Kas ir litecoin kriptovalūta

Lai sāktu veikt likmes ar monētām, jums būs nepieciešams maks, kurā ir LTC. Savas monētas varat likt uz spēles, ievietojot tās pūlā biržās, kas piedāvā likmju likšanas pakalpojumus. Tādējādi jūs varēsiet apstiprināt blokus un nopelnīt jaunizveidotos Litecoin.

Vai Litecoin iegāde ir labs ieguldījums?

Lai gan tā nav vadošā kriptovalūta, Litecoin ir demonstrējusi nepārtrauktu tehnoloģisko progresu, padarot to par gudru ieguldījumu. Ienesīgs ieguldījums ir tāds, kas nepārtraukti mainās un progresē. Tāpat kā jebkurā citā pasākumā, esiet piesardzīgi, veiciet izpēti un nekad neieguldiet vairāk, nekā varat atļauties zaudēt.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem