Kriptovalūtas burbuļi: Kas tālāk?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Ko nozīmē kriptovalūta kriptovalūtas burbulis?

Saskaņā ar skeptiķu viedokli kriptovalūtas ir spekulatīvs burbulis, kas drīz plīsīs.

⚡️ Kura kriptovalūta uzsprāgs nākamā?

Chainlink ir viena no stabilākajām mūsdienu kriptovalūtām. Tā ir viena no populārākajām kriptovalūtām, kas 2022. gadā strauji uzplauks tās dēļ. Chainlink ir kriptovalūta, kas savieno blokķēdes ar ārpasauli, izmantojot “orakļus”.

⚡️ Vai Etherium ir burbuļveida kriptovalūta?

Neraugoties uz to, ka 2017. gadā Etherium popularitāte ir ievērojami pieaugusi, daži eksperti apgalvo, ka tā nav kriptovalūta burbulis. Pagājušajā gadā kriptovalūtu tirgus piedzīvoja sprādzienu, un Etherium ir viens no daudziem tā piemēriem. Gada sākumā Ether cena bija tikai 8 ASV dolāri par monētu, padarot to par pasaulē otro lielāko digitālo valūtu pēc kapitalizācijas.

⚡️ Vai XRP eksplodēs?

Kopš tā laika lielākā daļa kriptovalūtu, īpaši tādi smagsvari kā Bitcoin (BTC-USD), Etherium (ETH-USD) un Solana (SOL-USD), ir nokritušas zem spiediena. Tomēr monētu popularitāte un aiz tām esošā blokķēdes tehnoloģija joprojām ir spēcīga.

kriptovalūtas burbuļi

“Burbulis” ir termins, kas pēdējā laikā finanšu presē tiek pārspīlēti lietots, lai aprakstītu visu, sākot ar mājokļu tirgu, akcijām un beidzot ar lietotiem automobiļiem.

Tā kā Federālo rezervju sistēma ir ieguldījusi triljonus dolāru ekonomikā, lai cīnītos pret COVID-19, nekustamā īpašuma un akciju cenas ir strauji pieaugušas.

Ko nozīmē "kriptovalūtas burbuļi"?
Vai pastāv kriptovalūtas burbuļi?

Lai gan ir taisnība, ka tirgus vērtējumi ir kļuvuši izstiepti tradicionālo faktoru ietekmē un ka nekustamā īpašuma tirgus, iespējams, nekad nav bijis karstāks, ir grūti noteikt, vai šie aktīvi ir vai nav burbulis.

Vēl ir kriptovalūtas – strauji augošā aktīvu klase, kas pandēmijas laikā radīja naudu, kura pārveidoja pirmo investoru dzīvi.

Pēdējo nedēļu laikā XRP vērtība ir daudz mainījusies, un daudzi cilvēki ir noraizējušies, ka viss kriptovalūtu tirgus ir balstīts uz spekulācijām. Bitcoin un Ethereum ir divas no populārākajām kriptovalūtām pēc tirgus kapitalizācijas. Kopš 2019. gada to abu vērtība ir strauji pieaugusi, kas dažiem liek domāt, ka ap globālo kriptovalūtu tirgu varētu veidoties “burbulis”.

Kura kriptovalūta eksplodēs nākamā?

Kas ir kriptovalūtas burbuļi?

Kā darbojas kriptovalūtas burbuļi?
Kriptovalūtu burbulis ir burbulis kriptovalūtu tirgū.

Kriptovalūtas burbulis ir situācija, kad cenas tirgū strauji pieaug un pēc tam pēkšņi sabrūk. 2017. gada kriptoburbuli izraisīja spekulanti, kas uzskatīja, ka Bitcoin cena turpinās tikai pieaugt. Tomēr, tiklīdz tā paša gada decembrī Bitcoin cena sasniedza aptuveni 20 000 ASV dolāru par monētu, burbulis plīsa, un dažu mēnešu laikā cenas nokritās līdz aptuveni 6000 ASV dolāru.

Ar kriptovalūtām var tirgoties tiešsaistē 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, 7 dienas nedēļā un 7 dienas nedēļā, padarot tās par likvīdiem aktīviem, kas nav atkarīgi no vienas centrālās bankas vai valdības. Tas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc krīzes laikā cilvēki nepievērsa uzmanību kriptovalūtām.

Kurš kriptovalūtu burbulis uzsprāgs nākamais?
Vai bitcoin vērtība varētu samazināties līdz nullei?

Epidēmijai izplatoties, lielie institucionālie investori sāka investēt kriptovalūtu tirgos. Tādi leģendāri investori kā Pols Tjūdors Džonss lika likmes uz šiem aizraujošajiem finanšu instrumentiem.

Iespējams, jūs arī izjutīsiet FOMO jeb bailes no iespējas palaist garām savu iespēju, kas varētu palīdzēt kriptovalūtu tirgus cenām sasniegt rekordzemus rezultātus.

Pievienojiet tam valdības stimulējošos maksājumus un cilvēkus, kas iesprostoti mājās, praktizē sociālo izolāciju, un jūs iegūstat epidēmijas paveidus.

Vai Etherium ir kriptonauda burbulis?
Kāpēc kriptogrāfijas jaunuzņēmumi ir tik dārgi?

Tagad, kad pandēmija beidzas, investori jautā, vai pēkšņais pieaugums kriptovalūtu tirgos nav tikai tāpēc, ka kopumā ir pieejams vairāk naudas.

Kriptovalūtas ir pretrunīgi vērtēts temats – daži uzskata, ka to pamatā ir progresīvas tehnoloģijas, kas varētu mainīt mūsu priekšstatus par naudu, bet citi uzskata, ka tās nav dzīvotspējīgas.

Daži cilvēki apgalvo, ka kriptogrāfijas jaunuzņēmumi nes miljardus pat pie augstiem novērtējumiem, tomēr nav iespējams noteikt, kura versija ir pareiza. Tomēr dažiem investoriem par to vajadzētu būt informētiem nākotnē.  Zemāk ir sniegtas dažas brīdinājuma pazīmes, kas liecina, ka kriptovalūtu burbulis drīzumā varētu atkārtoties.

Kriptovalūtu burbulis ir piemērs masu histērijai par investēšanu.

Kriptovalūtu pesimistiem ir daudz pierādījumu, kas apliecina, ka kriptovalūtu tirgus ir burbulis.

Kriptovalūtas burbuļa nozīme
Kur riska kapitāla investori ieguldīs savu naudu 2022. gadā?

Izprotot šos mērķus, mēs varam gūt labāku priekšstatu par to, kas ir šie nepastāvīgie aktīvi.

Bitcoin ir pasaulē populārākā virtuālā valūta, un tai ir vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar parastajām fiat valūtām. Tomēr, tā kā tās vērtība svārstās tik strauji, tā ir vairāk līdzīga akcijām ar augstu impulsu nekā nacionālajām valūtām, piemēram, ASV dolāram.

Kriptovalūtas nav stabilas, tāpēc tās nav uzticama naudas taupīšanas metode. Tās ir arī viegli viltojamas – nepieciešamas tikai dažas programmēšanas pamatprasmes. Saskaņā ar Coin Gecko datiem šobrīd apgrozībā ir vairāk nekā 12 000 dažādu kriptovalūtu.

Vai šis ir riska kapitāla burbulis vai vienkārši jauna norma?
Vai bitcoin būs vērts 1 miljons ASV dolāru?

Kriptovalūtu cenām, kas novembrī sasniedza rekordaugstu līmeni, būtu jāatgādina investoriem par to, cik ātri šīs cenas var kristies. Dažu mēnešu laikā tirgus vērtība ir samazinājusies par vairāk nekā 1,2 triljoniem dolāru.

Lielākā daļa kriptonauda burbuļu iziet cauri šiem pieciem posmiem: izspiešana, kāpums, eiforija, peļņas izņemšana un panika.

Pastāv iespēja, ka investori izpārdod savus aktīvus, lai gūtu peļņu, un būs interesanti vērot, kā reaģēs kriptovalūtu tirgi, kad Federālo rezervju sistēma pastiprinās monetāro politiku, lai cīnītos pret inflāciju.

Kāpēc plīst kriptovalūtu burbuļu vietne?
Vai akcijām un kriptovalūtai ir saistība?

Pēdējā laikā kriptogrāfijas jaunuzņēmumu vērtības ir strauji pieaugušas.

Tādas kriptovalūtas kā FTX un OpenSea, kuru vērtība nesen strauji pieauga, var liecināt par ekonomisko burbuli.

Neseno kriptovalūtu cenu kāpumu var skaidrot ar vairākiem faktoriem, un viens no tiem ir Ķīnas aizliegums veikt sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO). Janvāra vidū Ķīnas iestādes paziņoja par savu lēmumu regulēt vai aizliegt darījumus ar Bitcoin. Neilgi pēc tam negatīvās ziņas no Ķīnas izraisīja globālu cenu kritumu. Tomēr strauji augošā kriptovalūtu popularitāte un lietošana ir izraisījusi bitkoinu bankomātu skaita strauju pieaugumu.

Kopš pēdējās finansēšanas kārtas uzņēmums ir paplašinājis savu darbību, taču tas nav vienīgais IT nozarē. Šī izaugsme ļoti atgādina dot-com laikus, kad vairums tehnoloģiju uzņēmumu tika novērtēti par miljardu dolāru vai vairāk.

Vai bitcoin var sabrukt līdz nullei?
Kā kriptovalūtas ir saistītas ar tirgus kapitalizāciju?

OpenSea, vadošais kriptovalūtu tirgus tiek vērtēts 13,3 miljardu ASV dolāru apmērā, kā ziņo CoinMarketCap.

Janvārī NFT pārdošanas apjoms pirmo reizi sasniedza 7 miljardus ASV dolāru, taču daudzi no tiem bija pārdevēja veiktie pirkumi, lai viltus veidā palielinātu pieprasījumu un paaugstinātu cenas.

Šis sniegums diez vai iedveš uzticību.

Tā kā digitālie aktīvi, piemēram, kriptovalūtu uzņēmumi un NFT “CryptoPunks”, tiek pārdoti par miljoniem dolāru, ir grūti noliegt, ka burbulis veidojas tieši mūsu acu priekšā.

Vai bitcoin var sabrukt līdz nullei?
Vai akciju tirgus sabrukums ietekmēs kriptovalūtu?

Visstingrākais kriptovalūtu tests

Pēdējo mēnešu laikā ir bijuši vairāki brīdinājuma signāli, ka kriptovalūtu tirgos var iestāties ilgstošs lāču tirgus. Ir pamatoti prognozēt, ka 2022. gads būs svarīgs gads šīs aizraujošās aktīvu klases nākotnei.

Vai kriptovalūtu burbulis izsprāgs, jo ekonomikā cirkulē mazāk naudas?

Vai, pieaugot kriptovalūtas un blokķēdes tehnoloģijas popularitātei, investori pametīs tradicionālās valūtas, lai aizstātu tās ar digitālajām?

Vai, jūsuprāt, kriptovalūtu tirdzniecība ir labāka nekā akciju tirdzniecība? Kāpēc jūs tā domājat?
Ko Bils Geitss teica par kriptovalūtu?

Viens ir skaidrs – pirmie investori kriptovalūtās ir saņēmuši ievērojamu atlīdzību par savu ticību šai revolucionārajai tehnoloģijai.

kriptonauda burbuļi bieži plīst, atstājot investorus, kuri ir novēloti uz ballīti, stipri apdegušus. Ņemot vērā iepriekš minētos bīstamības signālus, kriptovalūtu investoriem šajā brīdī vajadzētu būt īpaši piesardzīgiem, veicot ieguldījumus, jo

Kriptovalūtu cenu salīdzinājums ar akciju tirgu

Kriptovalūtu cenas regulāri pārspēj akciju tirgus rādītājus. Viens Dogecoin žetons nekad nav bijis vērts vairāk par vienu dolāru, bet pagājušajā gadā tā vērtība no puscenta 2020. gada beigās pieauga līdz 72 centiem, tādējādi tā vērtība pieauga par 15 000 procentiem. Pēc tam tā vērtība tikpat strauji kritās.

Kāda veida kriptonauda piedzīvos uzplaukumu 2022. gadā?
Kā kriptovalūta novērš dubultu tērēšanu?

Pieaugot kriptovalūtu popularitātei, parādās daudzi jauni un inovatīvi projekti. Dažiem no šiem tīkliem ir savas monētas, ko potenciāli varētu izmantot dažādu priekšmetu tirdzniecībai, sākot ar oglekļa kredītiem un beidzot ar mācību grāmatu digitālajām kopijām. Citi ievērojami tīkli ir Solana, Polygon u.c. ar savām kriptovalūtu monētām, kuras var izmantot arī tirdzniecībai ar visu, sākot no emisijas atļaujām līdz augstskolu mācību materiālu elektroniskajām versijām.

Daudzas monētas, piemēram, Dogecoin un Shiba Inu, tika izstrādātas kā interneta joki vai $wool – žetons, kas tika radīts Wolf Game un kam nav citas pamanāmas funkcijas kā vien tirdzniecības līdzeklis. Kādu laiku Dogecoin vērtība bija lielāka nekā visa Twitter akciju vērtība 2017. gadā. Shiba Inu tirgus kapitalizācija ir lielāka nekā American Express tirgus kapitalizācija, un $wools ir vairāk nekā Goldman Sachs.

Vai kriptovalūtā var zaudēt vairāk, nekā ieguldīts?
Vai kriptovalūtas burbuļi?

Mediju izdevuma CoinDesk analītiķis Džordžs Kaludis (George Caludis) sacīja, ka kriptovalūta apgāž mūsu jēdzienu “vērtība”. “Šibas inu nevajadzētu būt vērtīgam par 11 ciparu summu,” viņš piebilda.

Daži kriptogrāfijas uzņēmēji, neraugoties uz briesmām, joprojām ir gatavi dubultot savu peļņu.

PDX ir maksājumu apstrādes uzņēmums, ko dibinājis bijušais investīciju baņķieris Šeins Rodžerss (Shane Rogers) un kas ļaus klientiem veikt pirkumus, izmantojot kriptovalūtas, no tirgotājiem, kuri tās nepieņem. Savukārt Rogersa kungs decembrī uzsāka PDX Coin darbību, nevis lūdza tradicionālos investorus finansēt viņa uzņēmumu. Šā uzņēmuma dibinātājs var pārdot žetonus akciju vietā.

Vai Ethereum varētu pārsprāgt?
Vai Ethereum gaidāms uzplaukums?

Ņemot vērā, ka Rogerss visus sava uzņēmuma aktīvus ieguldīja bitkoinos, nevis stabilākā valūtā, viņš dzīvo bailēs no ievērojamas izpārdošanas, kas šo aktīvu vērtību var novest līdz nullei. Piemēram, 19. maijā pēc tam, kad Ķīna paziņoja, ka aizliegs bankām tirgot kriptovalūtu, digitālo aktīvu cenas kritās par aptuveni 30%.

Astoņu kriptovalūtu salīdzinājums liecina, ka visātrākais darījumu ātrums ir Bitcoin Cash, kam seko Litecoin.

Lai gan Bitcoin un Etherium kopējā vērtība ir vairāk nekā triljons dolāru, citas kriptovalūtas veido tikai nelielu daļu no šīs summas. Turklāt to cilvēku skaits, kuri tirgo lielas naudas summas, ir diezgan neliels.

Vai Ethereum ir cerība?
Vai Ethereum ir cerība?

“Bitcoin izmanto cilvēki visā pasaulē,” apgalvo Chainalysis Maddie Kennedy. “Monētās ar lielu aktivitāti, ko veic tikai daži lietotāji, dominē aktīvs iekšējās informācijas klubs.”

Tātad, ko darīt pirmreizējam ieguldītājam?
Ko darīt pirmreizējam ieguldītājam?

Izvēloties monētu vai žetonu, kas paredzēts konkrētu vajadzību apmierināšanai – atšķirībā no parastās naudas, piemēram, bitkoina, vai, teiksim, kā līdzekli naudas nosūtīšanai reģionos, kur pamata finanšu pakalpojumi ir ierobežoti, – tas var palīdzēt jums izlauzties no džungļiem. Neatkarīgi no tā, vai tā vērtība pieaug un krītas, var pieņemt, ka tam vienmēr būs kāds pielietojums.

Taču, tāpat kā jebkurā citā investīcijā, vispirms veiciet mājasdarbu. kriptonauda burbuļi var izveidoties un uzpūsties šķietami vienas nakts laikā, tāpēc ir svarīgi izprast katra projekta pamatā esošo tehnoloģiju, kā arī iespējamos riskus.

Vai pastāv Bitcoin burbulis?

Vai pastāv Bitcoin kriptovalūtas burbuļi?
Vai pastāv kriptovalūtas burbulis?

To ir grūti uzzināt – galvenokārt tāpēc, ka ir sarežģīti noteikt Bitcoin reālo vērtību. Divi faktori padara Bitcoin novērtēšanu īpaši sarežģītu.

  • BTC īsais vēsture nozīmē, ka jaunizveidoti uzņēmumi ir nestabili, un cenas, visticamāk, krasi mainīsies, kad tirgus noskaidros to patieso vērtību. Šīs pēkšņās cenu izmaiņas var radīt iespaidu, ka veidojas un plīst burbuļi.
  • Bitcoin ir pilnīgi atšķirīgs no citiem ieguldījumiem. Parasti investori var noteikt, cik vērts ir uzņēmums, novērtējot tā spēju radīt ieņēmumus. Tomēr tas nedarbojas ar kriptovalūtām, jo tās nedarbojas kā uzņēmumi. Bitcoin konkrēti nenes nekādu peļņu – tādēļ ir grūti saprast tās vērtību.
Vai pastāv kriptovalūtas burbuļi?
Vai pastāv Bitcoin burbulis?

Lai gan 2022. gada cenas ir bijušas zemas gandrīz visu 2022. gadu, daži eksperti uzskata, ka tas varētu būt tikai neliels kritums. Tajā pašā laikā citi uzskata, ka tas varētu būt kriptonaudas lejupslīdes sākums. Tikmēr tādas finanšu iestādes kā Fidelity un Visa strādā pie tā, lai padarītu bitkoinu populārāku. Tomēr arī regulatori pievērš pastiprinātu uzmanību kriptovalūtām, kas nākotnē varētu nozīmēt stingrākus noteikumus.

Gudra ideja, apsverot iespēju investēt kriptovalūtā, ir ierobežot iespējamās negatīvās puses, riskantākiem aktīviem, piemēram, kriptovalūtai, atvēlot tikai 10 % no sava kopējā ieguldījumu portfeļa. Šādā veidā jūs varat gūt labumu no vispozitīvākajiem apstākļiem, vienlaikus samazinot deficītu, ja cenas strauji samazināsies.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem