Kas ir kriptogrāfijas biržas un kā tās darbojas

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Šis raksts ir vienkāršs ceļvedis par kriptovalūtu biržām, kurās var tirgot tādas digitālās valūtas kā Bitcoin. Mēs izskaidrojam, kā izmantot šīs platformas, tostarp, kā sākt tirdzniecību, to drošības iezīmes un kādas ir labākās biržu platformas. Mēs arī apspriežam, kā šīs biržas pelna naudu, un īsi aprakstām dažādos veidus: Centralizētās, decentralizētās un hibrīdās biržas. 

Kopšākie secinājumi

 • Kas ir kriptovalūtas biržas: Tas ir tiešsaistes platformas, kurās var iegādāties vai pārdot digitālās valūtas, piemēram, Bitcoin un Ethereum.
 • Iezīmes: Šīs biržas piedāvā dažādas tirdzniecības iespējas, nodrošina ātrus darījumus un tām ir spēcīga drošība, lai aizsargātu jūsu naudu.
 • Izmantojot biržu: Lai sāktu tirgoties, ir jāreģistrējas, jāiemaksā nauda, un tad var pirkt vai pārdot kriptovalūtas.
 • Līdzekļu pelnīšana: Biržas pelna naudu galvenokārt iekasējot maksu par katru veikto darījumu.
 • Izmaiņu veidi: Ir trīs veidi: Centralizētās biržas (viegli lietojamas un piemērotas lieliem darījumiem), decentralizētās biržas (drošākas un privātākas, bet var būt grūtāk lietojamas) un hibrīdās biržas (jauktas gan centralizēto, gan decentralizēto biržu funkcijas).

Kā darbojas kriptogrāfijas biržas?

Šīs biržas darbojas kā starpnieki starp pircējiem un pārdevējiem. Tās ir būtiskas dažādu kriptovalūtu likviditātei un pieejamībai.

Kriptovalūtu biržu galvenās funkcijas
Kriptovalūtas biržām ir dažādas funkcijas, tostarp:

 • Tirdzniecības pāri: Biržas piedāvā dažādus tirdzniecības pārus, piemēram, BTC/USD vai ETH/BTC, ļaujot lietotājiem vienu kriptovalūtu mainīt pret citu vai pret fiat valūtu.
 • Piegādes veidi: Lietotāji var izvietot dažādus rīkojumus, tirgus, limita un stop rīkojumus, lai izpildītu darījumus atbilstoši savām stratēģijām.
 • Likviditāte: Augsta likviditāte nozīmē, ka platformā ir pietiekami daudz pircēju un pārdevēju, lai ātri un par pašreizējām cenām izpildītu rīkojumus.
 • Drošības pasākumi: Uzticamas biržas īsteno stingrus drošības pasākumus, piemēram, divu faktoru autentifikāciju (2FA), līdzekļu auksto glabāšanu un šifrēšanu, lai aizsargātu lietotāju aktīvus un datus.
Kā darbojas kriptogrāfijas apmaiņa

Kā lietot kriptogrāfijas biržu

Laudis izmanto tiešsaistes platformas, lai iegādātos tādas digitālās valūtas kā Bitcoin un Ethereum, uzskatot tās par investīcijām nākotnei. Tā kā kriptovalūtu cenas bieži mainās, daži cilvēki tās arī bieži tirgo, lai gūtu ātru peļņu, pērkot, kad cenas ir zemas, un pārdodot, kad tās ir augstas. 

Be investīciju veikšanas un tirdzniecības, daži cilvēki kriptovalūtas izmanto arī, lai norēķinātos par lietām tur, kur tās tiek pieņemtas, tādējādi padarot tās arvien izplatītākas ikdienas dzīvē. Dažas kriptovalūtu biržas lietotājiem dod fizisku maksājumu karti, ar kuru var norēķināties par precēm un pakalpojumiem. Tas ir populārs veids, kā izmantot tirdzniecības un investīciju peļņu.

Šim nolūkam ir nepieciešama kriptovalūta, un, lai izmantotu šādu platformu, izpildiet šādus vispārīgus soļus:

1. Izveidojiet kontu: Pārbaudiet savu identitāti, kā to pieprasa biržas noteikumi “Pazīsti savu klientu”
2. Noguldiet līdzekļus: Iesniedziet savā biržas kontā kriptovalūtu vai fiat naudu, izmantojot norādītās metodes.
3. Tirdzniecība: Pārlūkojiet tirdzniecības saskarni, lai pirktu vai pārdotu kriptovalūtas. Jūs varat analizēt cenu diagrammas un izmantot dažādus rīkus, lai pieņemtu pamatotus lēmumus.
4. Līdzekļu izņemšana:pēc tirdzniecības varat izņemt līdzekļus uz savu maku vai bankas kontu.

Kā biržas pelna naudu?

Izpratne par kriptovalūtu biržām un to darbību ir ļoti svarīga ikvienam, kas vēlas iesaistīties digitālās valūtas tirgū. Tagad izpētīsim dažādās ieņēmumu plūsmas, kas ļauj šīm biržām pelnīt naudu.

Tirdzniecības maksas
Viens no galvenajiem veidiem, kā kriptovalūtu biržas pelna naudu, ir tirdzniecības maksas. Tie ir nelieli procenti, kas tiek iekasēti no katras to platformā veiktās tirdzniecības. Lūk, kā tas darbojas:

 • Maker-Taker komisijas maksa: Biržas bieži izmanto maker-taker komisijas maksu modeli, kur maker (persona, kas nodrošina likviditāti tirgū, izvietojot limita rīkojumu) maksā mazāku maksu nekā taker (persona, kas likviditāti atņem, izpildot rīkojumus).
 • Atlaides atkarībā no apjoma: Lai motivētu veikt liela apjoma tirdzniecību, daudzas biržas piedāvā zemākas komisijas maksas lietotājiem, kuri tirgo lielu kriptovalūtas apjomu.
 • Izņemšanas un noguldījumu komisijas maksas: Papildus tirdzniecības komisijas maksai biržas var iekasēt komisijas maksu par līdzekļu noguldīšanu un izņemšanu. Tās ir fiksētas maksas – vienotas maksas par izņemšanu un noguldīšanu neatkarīgi no summas. Arī uz procentiem balstītas maksas – procentuālā daļa no darījuma summas – var būt izdevīgākas mazākiem darījumiem.
 • Listēšanas maksa: Jaunas kriptovalūtas bieži cenšas tikt iekļautas populārās biržās, lai palielinātu savu atpazīstamību un uzticamību. Biržas var iekasēt vienreizēju iekļaušanas sarakstā maksu (fiksēta maksa par jaunas kriptovalūtas izskatīšanu un potenciālu iekļaušanu sarakstā) vai pastāvīgas izmaksas (papildu maksa par iekļaušanas sarakstā uzturēšanu un atbalsta nodrošināšanu).
 • Spread: Spread ir starpība starp kriptovalūtas pirkšanas un pārdošanas cenu. Biržas var gūt peļņu no šīs starpības, pērkot zemu un pārdodot augstu. Tās var noteikt pirkšanas cenu nedaudz zemāku un pārdošanas cenu nedaudz augstāku par vidējo tirgus cenu, gūstot peļņu no starpības.
 • Kripportfeļu glabāšanas pakalpojumi un maksa par glabāšanu: Dažas biržas piedāvā glabāšanas pakalpojumus, lietotāju vārdā glabājot kriptovalūtu. Tās var iekasēt maksu par glabāšanu Maksa par glabāšanu (par drošas digitālo aktīvu glabāšanas nodrošināšanu) vai apdrošināšanu (papildu apdrošināšanas segums turētajiem aktīviem).
 • Citas ieņēmumu plūsmas: Biržām var būt papildu ieņēmumu plūsmas, piemēram:

– Stakings: Ļauj lietotājiem nopelnīt atlīdzību, bloķējot konkrētas kriptovalūtas, un birža saņem daļu no stakinga atlīdzības.

– Kriptovalūtu aizdevumi: Kripto aizdevumi biržās ļauj lietotājiem aizdot savas kriptovalūtas citiem apmaiņā pret procentiem, savukārt biržas pelna naudu, iekasējot maksu par šiem darījumiem.

– Tirgus dati un API piekļuve: Pārdod tirgus datus vai piekļuvi saviem tirdzniecības API institucionālajiem vai algoritmiskiem tirgotājiem.

Biržas un to maksas
Ilustrācijai, šeit ir daži reāli piemēri:

 • Binance: Pazīstams ar salīdzinoši zemām tirdzniecības maksām, kuras var vēl vairāk samazināt, izmantojot tā vietējo BNB žetonu.
 • Coinbase: Izvelk procentuālu maksu par darījumiem, un tai ir lietotājam draudzīgāka saskarne, kas var piesaistīt iesācējus, kuri ir gatavi maksāt piemaksu par lietošanas ērtumu.

FAQ par kriptogrāfijas biržām

Ko dara kriptovalūtu biržas?

Kriptovalūtu birža ir platforma, kurā lietotāji var iegādāties, pārdot vai tirgot kriptovalūtas. Lietotāji izveido kontus, iemaksā līdzekļus (fiat valūtu, piemēram, USD vai kriptovalūtas) un izvieto rīkojumus pirkšanai vai pārdošanai.

Kādi ir 3 galvenie kriptovalūtu biržu veidi?

Vienai vienībai pieder centralizētās biržas (CEX) un tā nodrošina kriptovalūtas tirdzniecību. Decentralizētās biržas (DEX) ir vienādranga biržas, kas atvieglo tiešus lietotāju darījumus bez starpniekiem. Hibrīdās biržas apvieno CEX efektivitāti ar DEX drošību un privātumu.

Vai kriptovalūtas biržas ir drošas?

Kriptovalūtas biržas atšķiras pēc drošības; dažas īsteno stingrus drošības pasākumus, bet citas var būt vairāk pakļautas uzlaušanas riskam. Ir svarīgi izpētīt un izmantot cienījamas biržas ar labu reputāciju un iespējot papildu drošības funkcijas, piemēram, divu faktoru autentifikāciju.

Kāda ir visdrošākā kriptovalūtu birža?”

Ir grūti pateikt, kura kriptovalūtu birža ir visdrošākā, jo drošība var būt subjektīva un atkarīga no dažādiem faktoriem. Tomēr Kraken tiek uzskatīta par vienu no drošākajām iespējām nozarē, kas pazīstama ar saviem stingrajiem drošības pasākumiem un labo reputāciju.

Vai var apmainīt kriptovalūtu pret reālu naudu?

Ja, jūs varat apmainīt kriptovalūtu pret reālu naudu, izmantojot tiešsaistes biržas, vienādranga darījumus vai kriptovalūtas bankomātus.

Kriptovalūtu maiņas veidi

Investoriem un tirgotājiem, kas vēlas iesaistīties kriptovalūtu tirgū, ir būtiski izprast dažādus kriptovalūtu biržu veidus.

Kriptovalūtu biržu veidi

Centralizētās kriptovalūtas biržas (CEX)

Centralizētās biržas ir visizplatītākais kriptovalūtu biržu veids, kas darbojas kā starpnieki starp pircējiem un pārdevējiem. Tās pārvalda centralizēta organizācija, kas kontrolē biržas darbību. Centralizēto biržu piemēri ir Binance, Coinbase un Kraken.

Priekšrocības

 • Lietotājam draudzīga saskarne: Daudzi CEX piedāvā intuitīvas platformas, kurās viegli orientēties iesācējiem.
 • Augsta likviditāte: Centralizētajām biržām parasti ir lielāki tirdzniecības apjomi, kas nodrošina likviditāti un ļauj lietotājiem veikt lielus darījumus ar minimālu ietekmi uz tirgus cenu.
 • Paplašinātās funkcijas: Tie bieži sniedz papildu pakalpojumus, piemēram, maržinālo tirdzniecību, nākotnes līgumus un iespējas līgumus.
 • Klientu atbalsts: CEX parasti ir īpašas atbalsta komandas, kas palīdz lietotājiem ar jautājumiem vai problēmām.

Trūkumi

 • Drošības riski: Tā kā tie ir centralizēti, tie ir vairāk pakļauti uzlaušanai un drošības pārkāpumiem.
 • Regulatīvā uzraudzība: CEX ir pakļautas valdības noteikumiem, kas ietekmē to darbību un var novest pie personas datu vākšanas.
 • Izņemšanas ierobežojumi: Varētu būt ierobežojumi attiecībā uz kriptovalūtu, ko varat izņemt noteiktā laika posmā.

Decentralizētās kriptovalūtas biržas (DEX)

Decentralizētās biržas darbojas bez centrālās iestādes, veicinot tiešus savstarpējus darījumus blokķēdē. Decentralizēto biržu piemēri ir Uniswap, SushiSwap un PancakeSwap.

Pārmaiņas

 • Drošība: Bez centrālā atteices punkta DEX ir mazāk neaizsargāti pret uzlaušanu.
 • Privātums: Lietotāji saglabā kontroli pār savām privātajām atslēgām un personisko informāciju.
 • Cenzūras pretestība: Darījumus ir sarežģīti cenzēt vai iejaukties blokķēdes decentralizētās dabas dēļ.

Trūkumi

 • mazāka likviditāte: DEX bieži vien ir mazāki tirdzniecības apjomi nekā CEX, kas izraisa lielāku cenu slīdēšanu.
 • Sarežģītība: Tie var būt mazāk lietotājam draudzīgi, jo īpaši tiem, kas ir jauni kriptovalūtu jomā.
 • ierobežotas funkcijas: DEX parasti nenodrošina uzlabotas tirdzniecības iespējas, piemēram, maržinālo tirdzniecību.

Hibrīda kriptogrāfijas biržas

Hibrīdās biržas apvieno labākās gan CEX, gan DEX īpašības, piedāvājot līdzsvaru starp drošību, privātumu un funkcionalitāti.

Pārmaiņas

 • Uzlabota drošība: Hibrīdās biržas var nodrošināt DEX drošības priekšrocības, vienlaikus piedāvājot CEX klientu atbalstu un lietotāju pieredzi.
 • Reglamentu atbilstība: Tas var piedāvāt zināmu normatīvās atbilstības pakāpi, vienlaikus nodrošinot privātuma funkcijas.
 • Versabilitāte: Lietotāji var izmantot uzlabotas tirdzniecības funkcijas drošākā vidē.

Trūkumi

 • Darbības sarežģītība: Centralizētu un decentralizētu elementu apvienošana var padarīt platformu sarežģītāku pārvaldībā un lietošanā.
 • Emerging Technology: Kā salīdzinoši jauna koncepcija, tirgū var būt mazāk piemēru, un tehnoloģija var nebūt tik pārbaudīta kā vairāk atzītām biržām.

Top 10 kriptovalūtu biržas, sarindotas pēc apjoma (2024. gads)

Darījumu apjoms biržā ir viens no galvenajiem tās likviditātes un vispārējās veselības rādītājiem. 2024. gadā lielāko biržu ainava pēc apjoma turpina mainīties, atspoguļojot tirgus dinamisko raksturu.
Nākākumā sniegts saraksts ar 10 lielākajām kriptovalūtu biržām, kas sarindotas pēc apjoma 2024. gadā. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tirdzniecības apjomi var svārstīties katru dienu, un attiecīgi var mainīties arī rangs.

10 labākās kriptovalūtas biržas

1. Binance

 • Kopējās funkcijas: Piedāvā dažādas monētas, nākotnes darījumus un maržinālo tirdzniecību ar konkurētspējīgām komisijas maksām.
 • Tilpuma rādītājs: Pastāvīgi ieņem pirmo vietu pēc tirdzniecības apjoma, kas norāda uz augstu likviditāti un lietotāju uzticību.

2. Coinbase 

 • Kopējās iezīmes: Pazīstams ar lietotājam draudzīgu saskarni un atbilstību normatīvajiem aktiem, kas padara to iecienītu ASV tirgotāju vidū.
 • Tilpuma rādītājs: Uztur stabilas pozīcijas tirgū ar ievērojamu USD tirdzniecības pāru apjomu.

3. Bybit

 • Kopšākās funkcijas: Piedāvā lietotājam draudzīgu tirdzniecības platformu ar ātru dzinēju, lielisku klientu apkalpošanu un atbalstu daudzās valodās visu līmeņu kriptovalūtu tirgotājiem.
 • Veiktspējas rādītājs: Bybit piedāvā tirdzniecību ar 536 kriptovalūtām, 6 tradicionālajām valūtām un 775 tirgus pāriem. Visvairāk tirgotais Bybit pāris ir ETH/USDC.

4. Kraken

 • Kopšākās iezīmes: Pazīstams ar stingriem drošības pasākumiem un plašu fiat-kripto pāru izvēli.
 • Valūtības rādītājs: Notur stabilu apjomu ar lojālu lietotāju bāzi, īpaši Eiropā.

5. Bitfinex

 • Kopšākās funkcijas: Nodrošina uzlabotas tirdzniecības funkcijas un diagrammu veidošanas rīkus profesionāliem tirgotājiem.
 • Izpildījuma rādītājs: Liels apjoms, īpaši BTC/USD un ETH/USD tirdzniecības pāros.

6. HTX Global

 • Kopšākās funkcijas: Piedāvā plašu kriptovalūtu sarakstu un īpašu žetonu HT, ko var izmantot tirdzniecības maksas atlaidēm.
 • Valūtības rādītājs: Uztur lielu apjomu, īpaši Āzijas tirgū.

7. Bithumb

 • Kopšākās iezīmes: Tā ir viena no lielākajām Dienvidkorejas biržām, kas pazīstama ar Korejas vonu (KRW) tirdzniecības pāriem.
 • Valūtības rādītājs: Ievērojams apjoms, ko lielā mērā nosaka vietējais Dienvidkorejas tirgus.

8. OKEx

 • Kopējās funkcijas: Sniedz dažādus pakalpojumus, tostarp tūlītēju darījumu un atvasināto instrumentu tirdzniecību.
 • Tilpuma indikators: Raksturo lielu apjomu ar spēcīgu klātbūtni Āzijas tirgos.

9. Bitstamp

 • Kopšākās funkcijas: Viena no vecākajām biržām, tā ir pazīstama ar savu uzticamību un viegli lietojamu saskarni.
 • Izpildījuma indikators: Nosakāms apjoms, kas koncentrējas uz galvenajām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin un Ethereum.

10. KuCoin

 • Ka galvenās iezīmes: Piedāvā dažādus altkoinus un lietotājam draudzīgus tirdzniecības pakalpojumus.
 • Izpildes indikators: Zināms ar konkurētspējīgām tirdzniecības maksām un akcijām, kas palielina tā apjomu.

Nobeiguma vārdi par to, kas ir kriptovalūtas biržas

Kripto valūtu biržas ir būtiskas platformas, kas ļauj iesaistīties digitālajā valūtā, piedāvājot dažādus pakalpojumus, sākot no pirkšanas un pārdošanas līdz pat sarežģītai tirdzniecībai. Tās apvieno lietotājam draudzīgas funkcijas ar stingriem drošības pasākumiem, lai nodrošinātu drošus un efektīvus darījumus.

Neskatoties uz to, vai jūs izvēlaties centralizētu, decentralizētu vai hibrīda biržu, katrs veids piedāvā unikālas priekšrocības, kas pielāgotas dažādām tirdzniecības vajadzībām. Izpratne par šīm platformām ir būtiska ikvienam, kas vēlas iegādāties vai tirgot kriptovalūtas.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem