Kas ir Liquid Staking?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kad jūs ieguldāt žetonus, jūs nevarat tos izmantot citām lietām, piemēram, tirdzniecībai vai lielākas peļņas gūšanai DeFi. Taču daži pakalpojumi ļauj jums uzlikt savus žetonus un pretī saņemt citu žetonu. Šis jaunais žetons parāda, ka jums joprojām pieder uzliktie žetoni, un jūs tos varat tirgot vai izmantot blokķēdes lietotnēs. 

Šinī rakstā mēs detalizēti analizējam šo procesu un sniedzam atbildes uz jautājumiem par to, kā darbojas likvīdā likvīdo likme, tās priekšrocībām un ierobežojumiem, populārākajiem žetoniem un daudz ko citu.

Kas ir likmju likmju likme?

Staking ir kā atlikt daļu savas kriptovalūtas malā, lai palīdzētu vadīt blokķēdes tīklu; par to jūs saņemat atlīdzību.

Tas ir kā ievietot savu naudu īpašā tiešsaistes krājkontā. Savu digitālo monētu ieslēgšana blokķēdē – digitālajā virsgrāmatā – palīdz tīklam saglabāt drošību un netraucētu darbību. Pretī par palīdzību jūs saņemat papildu monētas kā atlīdzību, līdzīgi kā jūs pelnāt procentus bankā.

Līdzdalība ir svarīga noteiktām blokķēdēm, kurās tiek izmantota sistēma, ko sauc par likmju pierādījumu (PoS), vai līdzīgas metodes. Tā vietā, lai izmantotu daudz elektrības jaunu bloku radīšanai, kā to dara Proof of Work (PoW), PoS izmanto cilvēku īpašumā esošās monētas, lai izvēlētos, kurš saņems tiesības radīt jaunus blokus un uzturēt blokķēdes darbību.

Atlikti jeb “stakēti” aktīvi mudina cilvēkus, kuri apstiprina darījumus, ievērot noteikumus. Ja viņi mēģina pārkāpt noteikumus vai dara kaut ko sliktu, viņi var zaudēt daļu no ieguldītās naudas. Šāds iestatījums palīdz uzturēt sistēmu drošu un nodrošina, ka darījumi tiek apstrādāti pareizi. 

Kas ir likvīdo likmju likme?

Liquid staking kriptovalūtā ļauj jums maksimāli izmantot savus ieliktos aktīvus, ļaujot tos izmantot DeFi pasaulē. 

Šeit, kā tas darbojas: 

Likvīdā kriptovalūta ļauj lietotājiem ieguldīt savus žetonus, lai atbalstītu tīkla drošību un konsensu, vienlaikus pretī saņemot likvīdu, tirgojamu žetonu. Šis process uztur likviditāti, ļaujot lietotājiem piedalīties citās investīcijās vai aktivitātēs, nebloķējot aktīvus.

Šī inovācija ļauj dalībniekiem iesaistīties dažādās decentralizētās finanšu lietojumprogrammās, sākot no aizdevumu platformām līdz derību tirgiem, bez nepieciešamības pēc specializēta aprīkojuma vai tehniskām zināšanām. 

Process ne tikai atraisa likviditāti, ļaujot izmantot uzliktos aktīvus visā DeFi ekosistēmā, bet arī paver iespēju gūt papildu ienākumus, piedaloties dažādos DeFi pakalpojumos, papildus atlīdzībai, ko dod pati uzlikšana.

Tradicionālā likmju pret šķidro likmju

Tradicionālā likme pret šķidro likmi

Ar kriptonauda likmēm var nopelnīt atlīdzību, taču abām metodēm ir atšķirīgi stili. Tradicionālie stakeru žetoni palīdz tīklam tieši, nopelnot potenciāli lielāku atlīdzību. Negatīvie aspekti? Jūsu žetoni ir bloķēti, līdz beidzas likmju likšanas periods.

Likvīdā likmju likšana ļauj jums iegūt žetonus, kas pārstāv jūsu liktos aktīvus, ļaujot tos tirgot vai izmantot DeFi, vienlaikus joprojām nopelnot (nedaudz zemākas) atlīdzības. Tātad jūs paļaujaties uz trešo personu, kas palielina risku.

Cilvēki izvēlas tradicionālo likmju veidošanu, lai saņemtu lielāku atlīdzību un tiešu līdzdalību, vai likvīdo likmju veidošanu, lai iegūtu elastību un piekļuvi DeFi.

FunkcijaTradicionālais stakingsŠķidrā veidā veidota likšana uz akmeņiem
Aktīvu bloķēšanaAktīvi tiek bloķēti uz noteiktu laiku (“bloķēti”).Lietotāji saņem likvīdus žetonus, kas pārstāv viņu liktos aktīvus.
Likviditāte
LikviditāteAktīvus nevar tirgot vai izmantot citurLikvīdos žetonus var tirgot vai izmantot DeFi utt.
AtlīdzībaParasti lielākas potenciālās atlīdzības validatora lomas dēļ.Var būt nedaudz zemākas atlīdzības protokola maksu dēļ.
KompozējamībaIerobežota piekļuve DeFi iespējām, kamēr ir veikta likmeIespēja piedalīties dažādos DeFi protokolos ar uzliktiem aktīviem
RiskiZemāks tehniskais risksAugstāks darījuma partnera risks (atkarīgs no likmju izsolītāja)
DecentralizācijaLietotāji tieši piedalās tīkla apstiprināšanāCentralizētāka, atkarīga no likmju izsolītāja
PiemēriCosmos, Polkadot, CardanoLido, Rocket Pool

Likvīdo likmju likmes priekšrocības

Jūs, iespējams, interesējaties, kādas ir likvīdo likmju žetonu priekšrocības, tie piedāvā vairākas no tām:

 • Likvīdo līdzekļu atbrīvošana: Ethereum un līdzīgos tīklos, kad jūs uzliekat žetonus, jūs nevarat tos tirgot vai izmantot kā nodrošinājumu aizdevumiem. Taču ar likvīdu likmju likmju likmju palīdzību jūs joprojām varat izmantot šo žetonu vērtību tirdzniecībai vai kā nodrošinājumu DeFi lietotnēs, pat ja tie ir ieķīlāti. 
 • DeFi integrācijas uzlabošana: Izliekot likmes uz digitālajiem aktīviem, kā kvīti var saņemt īpašus žetonus. Šos žetonus var izmantot dažādos tiešsaistes finanšu pakalpojumos, piemēram, aizņemoties naudu vai veicot derības par nākotnes notikumiem. 
 • Paplašinās peļņas potenciāls: Tradicionālās likmes maksā lietotājiem par palīdzību darījumos. Likvīdas likmes ļauj lietotājiem nopelnīt vairāk, izmantojot dažādus finanšu pakalpojumus. 
 • Atvieglina dalību: Likvīdu likmju pakalpojumi ļauj cilvēkiem viegli nopelnīt naudu no blokķēdes atlīdzībām, bez nepieciešamības izveidot sarežģītas sistēmas vai daudz ETH, kā to dara solo validatori Ethereum tīklā. 

Riski un ierobežojumi

Likvīdo likmju likme ir saistīta arī ar riskiem un ierobežojumiem. Pirms izlemjat piedalīties likvīdo likmju likšanā, ir svarīgi tos apzināties:

 • Liesas: Likvīdo likmju tīklā, ja jūsu izvēlētais validators dara kaut ko sliktu vai nepilda savu darbu pareizi, viņu var sodīt. Ja tas notiek, jūs varat zaudēt daļu no jūsu ieguldītās naudas, ko esat ar viņu sadarbojies. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties uzticamus validatorus, kad veicat savu aktīvu ieķīlāšanu tādā veidā, kas ļauj tos joprojām izmantot.
 • Izlaupījumi: Platformām un protokoliem, kas ļauj veikt likvīdu likmju likšanu, var uzbrukt hakeri. Tā rezultātā cilvēki var pazaudēt savu uzlikto naudu vai padarīt mazāk vērtīgus žetonus, ko viņi saņem par uzlikšanu. Ir ļoti svarīgi pārbaudīt, cik drošs ir likvīdo likmju likmju likmju pakalpojums, un pirms tā izmantošanas pārliecināties, vai tam ir laba drošības vēsture.
 • Sekundārais tirgus svārstīgums: Likvīdo likmju likmju veikšanas gadījumā Jūs saņemat īpašus žetonus, kas apzīmē Jūsu ieguldīto naudu. Šos žetonus jūs varat pirkt un pārdot. Taču to cena var ļoti mainīties atkarībā no tā, kā cilvēki jūtas tirgū, cik viegli tos ir pirkt un pārdot un kā klājas kriptovalūtu tirgum. Tas var ietekmēt jūsu ieguldījuma vērtību, un tā ne vienmēr var sakrist ar to, cik labi klājas faktiskajiem aktīviem.

Likvīdo likmju likmju likmju protokoli

Tādi likvīdie likmju veidošanas protokoli kā Lido un Rocket Pool maina to, kā cilvēki izmanto likmju veidošanu Ethereum, piedāvājot jaunus veidus, kā atrisināt tādas problēmas kā nespēja izmantot savus likvīdos ieguldītos līdzekļus un nepieciešamība pēc lielas naudas summas, lai sāktu veidot likmes. Tie padara to vienkāršāku un pieejamāku. 

Kas ir Lido likmes?

Lido ir decentralizēts finanšu protokols, kas piedāvā likvīdu likmju likmju likšanu Ethereum un citām blokķēdēm. Kad lietotāji, izmantojot Lido, uzliek savu Ethereum (ETH), viņi pretī saņem stETH (staked ETH), kas ir viņu uzliktais ETH plus nopelnītās atlīdzības. 

Šos ETH pēc tam var izmantot dažādos DeFi protokolos, ļaujot lietotājiem gūt papildu ienākumus no saviem uzliktajiem aktīviem. 

Lido galvenā priekšrocība ir tā spēja nodrošināt tūlītēju likviditāti uzliktajiem aktīviem, padarot to par pievilcīgu risinājumu investoriem, kuri nevēlas bloķēt savu kapitālu.

Rocket Pool Service

Rocket Pool ir populārs Ethereum tīkla pakalpojums, kas ļauj cilvēkiem likt savu kriptovalūtu vai vadīt tīkla datoru serverus. Veicot likmju veikšanu ETH ar Rocket Pool, lietotāji saņem rETH – žetonu, kas simbolizē viņu veiktās likmes ETH un uzkrātās likmju veikšanas atlīdzības. 

Rocket Pool izceļas ar decentralizētu operatoru tīklu, kas nodrošina augstu decentralizācijas un drošības pakāpi. Tas pazemina Ethereum likmju ieguldīšanas slieksni, ļaujot piedalīties ar tikai 0,01 ETH, tādējādi padarot to pieejamu plašākai auditorijai.

Žetoni, kas atbalsta likvīdo likmju veidošanu

Piedaloties likvīdajās likmēs, jūs saņemat likvīdo likvīdo likmju žetonus (LST), kas pārstāv jūsu likmju aktīvus un kurus var izmantot dažādiem DeFi mērķiem, piemēram, aizdevumiem vai tirdzniecībai.

Šī ir daži no populārākajiem žetoniem, kas atbalsta likvīdu likvīdo likmju veikšanu:

Ethereum (ETH)

 • Lido Staked Ether (stETH):Populārākais LST, kas piedāvā pieeju staked ETH un veido lielāko tirgus daļu.
 • Rocket Pool ETH (rETH): Decentralizēta Lido alternatīva, kas piedāvā kopienas virzītu pieeju likvīdajam ETH.
 • Citas iespējas: Frax ēters (frxETH), Mantle Staked ēters (METH) u.c.

Solana (SOL):

 • Marinade Staked SOL (mSOL): vadošais SOL likvīdo likvīdo likmju likmju likmju risinājumu nodrošinātājs, kas piedāvā mSOL žetonus, kuri pārstāv SOL likmju likmes.
 • Lido Staked SOL (stSOL): Lido piedāvā šķidru SOL, kas nodrošina alternatīvu Marinade.

Kosmoss (ATOM)

 • Stradicētais ATOM (stATOM): Populārs šķidro staketēto ATOM risinājums, kas ļauj piedalīties Cosmos ekosistēmā.
 • Citas iespējas: Liquid Staking (LQST), Agoric (AGT) u.c.

Citi žetoni

 • Dažādiem citiem žetoniem, piemēram, Polygon (MATIC), Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) un Cardano (ADA), arī ir pieejamas dažādas likvīdu likmju veidošanas iespējas

Tekūdeņu likmju likšana secinājums

Liquid staking ļauj cilvēkiem nopelnīt atlīdzību, veicot likmes, neatsakoties no kontroles pār saviem aktīviem. Tas nozīmē, ka jūs joprojām varat izmantot kriptovalūtu, lai nopelnītu vairāk naudas vai aizņemtos pret to, padarot visu elastīgāku un pieejamāku. 

Lai gan tas piedāvā daudz priekšrocību, piemēram, vieglāku piekļuvi DeFi un iespēju papildus nopelnīt, lietotājiem joprojām jāuzmanās no tādiem riskiem kā drošības problēmas vai cenu izmaiņas. 

Kopumā likvīdo likmju likmju likmju likme kļūst vienkāršāka un noderīgāka ikvienam, pa ceļam palielinot DeFi jaudu.

FAQ par likvīdo likmju likmju likmju likšanu

Kā darbojas likvīdā likme?

Likvīdā likme ļauj jums likt savu kriptovalūtu un pretī saņemt tirgojamu token. Šis žetons pārstāv jūsu uzliktos aktīvus un to var izmantot DeFi platformās.

Kāda ir atšķirība starp likvīdo likmju likšanu un likmju likšanu?

Liquid staking nodrošina žetonu, kas pārstāv jūsu uzliktos aktīvus izmantošanai DeFi, piedāvājot likviditāti. Tradicionālā likvīdā likme bloķē jūsu aktīvus, ierobežojot to izmantošanu ārpus likmju balvu pelnīšanas.

Vai likvīdā likme ir riskanta?

Tā, tā ietver tādus riskus kā likmju likmju platformas drošības ievainojamība, iespējamie zaudējumi validatoru soda naudu (slashing) dēļ un emitēto žetonu cenu svārstības.

Kādi žetoni atbalsta likvīdu veikšanu?

Populārākie žetoni, kas atbalsta likvīdo likvīdo likmju likšanu, ir Ethereum (ETH), Solana (SOL) un Cosmos (ATOM), kā arī platformas, kas izdod savas likvīdo žetonu versijas (piemēram, stETH Ethereum gadījumā).

Kādi ir populārākie likvīdo likmju protokoli?

Lido un Rocket Pool ir vieni no populārākajiem, kas piedāvā likvīdus likvīdo likmju veidošanas risinājumus Ethereum un citām kriptovalūtām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem