Aparatūras un programmatūras kriptovalūtu maki

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Šajā rakstā skaidrots, kā saglabāt savu kriptovalūtu drošībā, salīdzinot aparatūras un programmatūras makus. Tas palīdzēs jums izprast atšķirības, lai jūs varētu izdarīt gudru izvēli.

Mēs aplūkosim to atšķirības, priekšrocības un ierobežojumus, lai palīdzētu jums izvēlēties piemērotāko savām vajadzībām neatkarīgi no tā, vai esat kriptovalūtu iesācējs vai pieredzējis.

Kas ir programmatūras kriptovalūtas maks?

Programmatūras kriptonauda ir digitāla lietojumprogramma vai programma, kas ļauj glabāt, pārvaldīt un mijiedarboties ar jūsu digitālajiem aktīviem.

Atšķirībā no fiziskiem aparatūras makiem tas pilnībā pastāv kā programmatūra datorā vai mobilajā ierīcē.

Lai gan jūsu faktiskā kriptovalūta atrodas blokķēdē, programmatūras maki nodrošina saskarni tās piekļuvei un pārvaldībai.

Kā darbojas programmatūras maki?

 • Privātās atslēgas. Jūsu kriptoaktīvu pamatatslēga ir privātā atslēga – garš, sarežģīts kods, kas ļauj autorizēt darījumus. Programmatūras maki droši glabā šīs privātās atslēgas, ļaujot jums sūtīt un saņemt kriptovalūtu.
 • Lietotāja saskarne. Programmatūra nodrošina lietotājam draudzīgu saskarni, lai mijiedarbotos ar blokķēdi, apskatot savus atlikumus, ģenerējot adreses kriptovalūtas saņemšanai un nosūtot kriptovalūtu uz citiem makiem.

Programmatūras maku veidi

 • Darbvirsmas maki. Tās ir programmas, kas instalētas tieši datorā.
 • Mobilie maki. Tās ir viedtālruņu lietotnes, kas nodrošina ērtu kriptogrāfijas pārvaldīšanu, atrodoties ceļā.
 • Tīmekļa maki. Tie ir pieejami, izmantojot tīmekļa pārlūkprogrammu.

Populāru programmatūras maku piemēri

Populāri-programmatūras-maki
 • MetaMask. Populāra izvēle mijiedarbībai ar Ethereum un citām decentralizētām lietojumprogrammām (dApps).
 • Exodus. Iesācējiem draudzīgs maku, kas atbalsta dažādas kriptovalūtas.
 • Trust Wallet. Mobilais maks, kas koncentrējas uz vienkāršību un lietošanas ērtumu.
 • Atomic Wallet. Atbalsta daudzas kriptovalūtas un piedāvā likmju veidošanas funkcijas.

Lai iegūtu vairāk ieteikumu, skatiet mūsu labāko kriptovalūtu maku sarakstu.

Kas ir aparatūras kriptovalūtas maks?

Aparatūras kriptonauda ir specializēta fiziska ierīce, kas droši glabā jūsu kriptovalūtas privātās atslēgas bezsaistē.

Tā atgādina nelielu USB zibatmiņas disku un salīdzinājumā ar programmatūras makiem nodrošina augstāku drošību.

Tā kā privātās atslēgas tiek glabātas bezsaistē, tās ir daudz mazāk neaizsargātas pret uzlaušanas vai ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem.

Kā darbojas aparatūras maki?

 • Bezsaistes glabāšana. Vissvarīgākais aparatūras maka aspekts ir tas, ka jūsu privātās atslēgas nekad neatstāj ierīci. Tās tiek ģenerētas un glabātas pašā aparatūrā, tādējādi efektīvi radot “gaisa aizsegtu” vidi.
 • Darījumu parakstīšana. Lai autorizētu darījumu, jūs savienojat aparatūras maku ar datoru vai viedtālruni. Darījums tiek nosūtīts uz maku, kur tas tiek digitāli parakstīts, izmantojot privāto atslēgu. Pēc tam darījums tiek pārraidīts uz blokķēdi, privātajai atslēgai netiek atklāta internetā.

Populāru aparatūras maku piemēri

 • Ledger Nano S/X. Populārs un pieejams risinājums ar lieliskām drošības funkcijām.
 • Trezor Model One/T. Vēl viens augsti novērtēts datorportfelis ar labu drošības reputāciju.
 • KeepKey. Ierīce ar lielāku ekrānu un uzsvaru uz vienkāršību.
 • Coldcard. Uzlabots, tikai bitkoiniem paredzēts datorportfelis lietotājiem, kuriem ir ļoti augsta drošības pakāpe.
Populāri-aparatūras-maki

Aparatūras maki pret programmatūras makiem

AspektsAparatūras makiProgrammatūras maki
UzglabāšanaFiziskā ierīceDigitālā ierīce
DrošībaĻoti droša bezsaistes glabāšanaMazāk droša tiešsaistes krātuve
PieejamībaNepieciešama fiziska piekļuve ierīceiPieejams, izmantojot ar internetu savienotu ierīci
Paroles atgūšanaParasti nav iespējams, ir atkarīga no sēklas frāzēmParasti paroles var atiestatīt, izmantojot e-pastu vai citas atgūšanas metodes
SaskarneBieži vien vienkāršākas saskarnes tiek pārvaldītas, izmantojot ierīcesDažādas saskarnes, ko pārvalda, izmantojot programmatūru/aplikāciju
IzmaksasAugstākas sākotnējās izmaksasParasti var lejupielādēt bez maksas, var būt jāmaksā darījuma maksa

Uzglabāšana

 • Aparatūras maki. Saglabājiet privātās atslēgas bezsaistes režīmā pašā ierīcē, nodrošinot augstāku drošību pret tiešsaistes apdraudējumiem.
 • Programmatūras maki. Privātās atslēgas tiek glabātas ierīcē (datorā, tālrunī) vai serverī (tīmekļa maki), padarot tās neaizsargātākas pret uzlaušanu un ļaunprātīgu programmatūru.

Drošība

 • Aparatūras maki. Drošāki, pateicoties privāto atslēgu glabāšanai bezsaistē un daudzfaktoru autentifikācijai darījumiem.
 • Programmatūras maki. Tie ir mazāk droši, jo tajos tiek glabātas privātās atslēgas, kas potenciāli pieejamas tiešsaistes apdraudējumiem, lai gan droša paroļu pārvaldība un šifrēšana var mazināt dažus riskus.

Pieejamība

 • Aparatūras maki. Mazāk pieejami fiziskās ierīces un prasības par savienojumu ar datoru vai tālruni, lai veiktu darījumus, dēļ.
 • Programmatūras maki. Pieejamāki, jo tie ir viegli pieejami dažādās ierīcēs (datoros, tālruņos) un tiem var nebūt nepieciešama papildu aparatūra.

Paroļu atgūšana

 • Aparatūras maki. Parasti paļaujas uz sēklas frāzēm (vārdu virkni), lai atjaunotu paroli nozaudētas vai bojātas ierīces gadījumā. Zaudējot sēklas frāzi, piekļuve jūsu līdzekļiem var tikt zaudēta uz visiem laikiem.
 • Programmatūras maki. Atjaunošanas metodes atšķiras atkarībā no maka. Daži piedāvā tādas iespējas kā e-pasts vai piesaistītie konti, savukārt citiem var būt nepieciešamas sēklas frāzes vai privāto atslēgu rezerves kopijas.

Saskarne

 • Aparatūras maki. Parasti tiem ir vienkāršāka saskarne, kas koncentrējas uz drošību un darījumu parakstīšanu.
 • Programmatūras maki. Bieži piedāvā sarežģītākas saskarnes ar tādām funkcijām kā tirgus dati, portfeļa pārvaldība un biržas integrācija.

Atbalsts digitālajiem aktīviem

 • Aparatūras maki. Var būt ierobežotāks atbalsts dažādām kriptovalūtām salīdzinājumā ar dažiem uzlabotiem programmatūras makiem.
 • Programmatūras maki. Var piedāvāt plašāku atbalstu dažādām kriptovalūtām un žetoniem.

Izmaksas

 • Aparatūras maki. Parasti ir dārgāki papildu aparatūras komponenta dēļ.
 • Programmatūras maki. Bieži vien ir bezmaksas vai ar minimālu maksu, tādējādi tie ir pieejamāki iesācējiem.

Izvēle starp aparatūras un programmatūras makiem ir atkarīga no jūsu personīgajām vajadzībām un prioritātēm. Ja jums drošība ir svarīgāka par visu un jums ir pieņemamas dažas papildu izmaksas un neērtības, aparatūras maki varētu būt jūsu labākā izvēle. No otras puses, ja priekšroku dodat ērtai piekļuvei un zemākām izmaksām, programmatūras maki ar labām drošības funkcijām varētu būt jums piemērotākā izvēle.

Aizbildnībā esošie un neaizbildnībā esošie maki

Kriptonauda makus var iedalīt vēl divās apakškategorijās: depozitārie un ne-depozitārie maki.

Turētājportfeļi, piemēram, Coinbase, Binance un Bybit, ietver trešās puses privāto atslēgu pārvaldību. Tie ir lietotājam draudzīgi, piedāvā atgūšanas iespējas un nodrošina klientu atbalstu, tāpēc tie ir piemēroti gan iesācējiem, gan aktīviem tirgotājiem. Tomēr jums ir mazāka kontrole, tie ir neaizsargāti pret uzlaušanas gadījumiem un saskaras ar regulatīviem riskiem.

Portfeļi, kas nav vērtspapīru maki, piemēram, Ledger, Trezor, MetaMask un Exodus, nodrošina pilnīgu kontroli pār jūsu privātajām atslēgām. Tie piedāvā labāku drošību, privātumu un izturību pret cenzūru, tāpēc tie ir ideāli piemēroti ilgtermiņa īpašniekiem un pieredzējušiem lietotājiem. Tomēr tās prasa, lai jūs nodrošinātu savu privāto atslēgu drošību, un var būt mazāk ērtas lietotājam.

Lai uzzinātu vairāk par atšķirībām starp glabātāja un bezglabātāja makiem, skatiet mūsu detalizēto ierakstu par šo tēmu.

Aparatūras-un-programmatūras-maku-salīdzinājums

Vai jums vajadzētu izmantot aparatūras vai programmatūras maku?

Izvēloties starp aparatūras vai programmatūras maku savai kriptovalūtai, izvēle ir atkarīga no jūsu individuālajām vajadzībām un prioritātēm.

Šeit ir īss ceļvedis, kas palīdzēs jums izvēlēties:

Izmantojiet aparatūras maku, ja:

 • Jūs plānojat uzglabāt ievērojamu kriptovalūtas daudzumu uz ilgu laiku.
 • Jums visvairāk rūp drošība, un esat gatavs par to maksāt augstāku cenu.
 • Vēlaties pilnībā kontrolēt savas privātās atslēgas un kriptovalūtas turējumus.

Izmantojiet programmatūras maku, ja:

 • Jūs esat iesācējs, kas sāk ar mazāku kriptovalūtas daudzumu.
 • Jums prioritāte ir ērtības un pieejamība.
 • Jūs apmierina paaugstinātie drošības riski, kas saistīti ar programmatūras makiem, un veicat nepieciešamos piesardzības pasākumus, piemēram, lietojat spēcīgas paroles un daudzfaktoru autentifikāciju.

Secinājums: Vai jums vajadzētu izmantot aparatūras vai programmatūras maku?

Aparatūras maki ar to bezsaistes glabāšanu un augstāku drošību ir ideāli piemēroti ilgtermiņa turētājiem, lietotājiem, kas apzinās drošību, un tiem, kam ir pieņemams neliels kompromiss pieejamības un izmaksu ziņā. Lai iegūtu dziļāku izpratni par to, kā šie maki darbojas, iepazīstieties ar mūsu rokasgrāmatu par to, kas ir kriptonauda maki.

No otras puses, programmatūras maki piedāvā lietotājam draudzīgāku pieredzi un pieejamību uz zemākas drošības rēķina. Tie ir piemēroti iesācējiem ar mazākiem turējumiem, tiem, kas priekšroku dod ērtībai un biežai tirdzniecībai, un lietotājiem, kuri saprot, cik svarīgi ir tādi stingri drošības pasākumi kā spēcīgas paroles un daudzfaktoru autentifikācija. Ja esat kriptovalūtu pasaules jaunpienācējs, mūsu rakstā par to, kā izvēlēties kriptovalūtu maku, sniegtas vērtīgas atziņas.

Izvēle ir atkarīga no jūsu individuālajām vajadzībām un riska tolerances. Rūpīgi apsverot tādus faktorus kā tehniskās zināšanas, lietošanas biežums un dublēšanas stratēģijas, jūs varat izvēlēties maku, kas vislabāk aizsargā jūsu vērtīgo kriptovalūtu turējumus. Tiem, kam rūp privātuma aizsardzība, meklējiet mūsu anonīmo kriptovalūtu maku topus.

Bieži uzdotie jautājumi par aparatūras un programmatūras makiem

Kas ir aparatūras un programmatūras maks?

Aparatūras maki ir fiziskas ierīces kriptovalūtu glabāšanai bezsaistē, savukārt programmatūras maki ir digitālās lietojumprogrammas, kas tās glabā jūsu ierīcē.

Kādi ir aparatūras maku trūkumi?

Aparatūras maki ir mazāk pieejami un dārgāki nekā programmatūras maki.

Kādi ir programmatūras maku trūkumi?

Programmatūras maki ir mazāk droši un nodrošina mazāku kontroli pār jūsu kriptovalūtu nekā aparatūras maki.

Kādi ir 3 dažādi programmatūras maku veidi?

Trīs izplatītākie programmatūras maku veidi ir datora, mobilie un tīmekļa maki.

Kā aizsargā aparatūras maki?

Aparatūras maki aizsargā jūsu kriptovalūtu, glabājot jūsu privātās atslēgas bezsaistē, padarot tās nepieejamas hakeriem.

Vai man vajadzētu izmantot vairāk nekā vienu aparatūras maku?

Tas ir atkarīgs no jūsu vajadzībām, bet parasti drošāk ir izmantot vairākus aparatūras makus.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem