Kā no tālruņa noņemt vīrusu

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Vai viedtālruņi var iegūt ļaunprātīgu programmatūru?

Jā. Tāpat kā datori, arī viedtālruņi var inficēties ar ļaunprātīgu programmatūru. Tā var iekļūt sistēmā, izmantojot inficētas lietotnes, e-pasta pielikumus un aizdomīgas saites.

Kura antivīrusa programma ir vislabākā viedtālruņiem?

Ir daudz labu antivīrusu programmu mobilajiem tālruņiem. Ja vēlaties vislabāko iespējamo aizsardzību pret ļaunprātīgu programmatūru, varat lejupielādēt TotalAV.

Kāda veida ļaunprātīgu programmatūru var iegūt tālrunis?

Parasti viedtālruņi tiek inficēti ar reklāmprogrammatūru, spiegprogrammatūru, Trojas zirgiem, izpirkuma maksu un tārpiem.

Vai rūpnīcas atiestatīšana var noņemt ļaunprātīgu programmatūru?

Jā. Veicot tālruņa rūpnīcas atiestatīšanu, varat atbrīvoties no gandrīz visu veidu ļaunprātīgas programmatūras. Tomēr ir dažas progresīvas infekcijas, piemēram, Trojas zirgs xHelper, kas var izdzīvot pēc rūpnīcas atiestatīšanas.

Vīrusu vīrusi viedtālruņos var kļūt par murgu neatkarīgi no tā, vai tie zog jūsu datus, izmanto tālruni kriptovalūtu ieguvei vai izspiež naudu no jūsu bankas konta. Vārds “vīruss” tehniski attiecas uz īpaša veida ļaunprātīgu programmatūru, kas izplatās, izmantojot inficētus failus. Tomēr lielākā daļa cilvēku lieto vārdu “vīruss”, lai apzīmētu ļaunprātīgu programmatūru kopumā, tāpēc šeit mēs šos terminus lietosim savstarpēji aizvietojami.

Par laimi, vīrusu no tālruņa var diezgan viegli noņemt, izmantojot antivīrusu programmatūru, piemēram, TotalAV. Tomēr ir arī citi veidi, kā atbrīvoties no kiberapdraudējumiem, tostarp ļaunprātīgu programmu atinstalēšana vai rūpnīcas atiestatīšana.

Kā no tālruņa noņemt vīrusu

Šajā rakstā gūsiet pilnīgu priekšstatu par to, kā ļaunprātīga programmatūra nonāk jūsu tālrunī, ko tā dara, kā noņemt vīrusu no Android vai iPhone un kā izvairīties no tā nākotnē.

Sākumā aplūkosim, kā noskaidrot, vai tālrunis ir inficēts ar vīrusu.

Vīrusa noņemšana no tālruņa ar TotalAV

Ja jūsu tālrunī ir problēmas ar vīrusiem, TotalAV ir labākais veids, kā atrisināt šo problēmu. Izmantojot reāllaika aizsardzību, jūsu mobilais tālrunis vienmēr ir pasargāts no ļaunprātīgām programmatūrām, reklāmprogrammatūrām un citiem apdraudējumiem.

Labākais antivīruss vīrusa noņemšanai no tālruņa

Esam sastādījuši īsu sarakstu ar labāko antivīrusu programmatūru, kas palīdzēs jums ātri noņemt pat jaunākos vīrusus un ļaunprātīgus failus vai programmas. Tās visas ir apstiprinātas neatkarīgās laboratorijās, tām ir daudz funkciju un lieliskas mobilās lietotnes.

Kā var noteikt, vai tālrunī ir vīruss?
 1. TotalAV – labākais antivīruss ar lielisku vīrusu likvidēšanas rādītāju
 2. Bitdefender – neatkarīgas laboratorijas apstiprināts antivīruss vīrusu noņemšanai
 3. Norton – mobilais antivīruss nulles dienas ļaunprātīgas programmatūras noņemšanai

Kā atbrīvoties no vīrusa tālrunī

Vīrusa noņemšanas process Android un iOS tālruņos ir līdzīgs, taču tas nav pilnīgi vienāds. Lai jums palīdzētu, esam sagatavojuši detalizētus skaidrojumus par to, kā atbrīvoties no kiberapdraudējumiem neatkarīgi no tā, kāds tālrunis jums ir. Lai pārietu uz pareizo ceļvedi, varat izmantot tālāk norādītās lēciena saites:

 • Vīrusa noņemšana no Android
 • Vīrusa noņemšana no iPhone
Kā manuāli noņemt vīrusu?

Kā noņemt vīrusu no Android tālruņa

Ir vairāki veidi, kā varat noņemt mobilo ļaunprātīgo programmatūru no Android. Likvidēšanas darbības lielākoties ir atkarīgas no tā, kāda veida vīruss ir inficējis jūsu viedtālruni.

Dažas ļaunprātīgas programmas maskējas kā parastas programmas, piemēram, zibspuldzi, un no tām var atbrīvoties, vienkārši atinstalējot programmu. Ir ļoti svarīgi nekavējoties rīkoties, jo šīs ļaunprātīgās programmas var apdraudēt gan ierīces drošību, gan pārņemt jūsu Google un citus kontus.

Tā kā ne vienmēr ir viegli atrast, kāda veida ļaunprātīga programmatūra ir inficējusi tālruni un kur slēpjas tās galvenie komponenti, iesaku iegādāties kādu no labākajiem Android antivīriem, lai skenētu ierīci un novērstu identificēto ļaunprātīgo programmatūru.

Ne vienmēr ir viegli atrast, kāda veida ļaunprātīga programmatūra ir inficējusi tālruni un kur slēpjas tās galvenie komponenti, tāpēc iesakām izmēģināt TotalAV, kas skenē ierīci, lai atrastu drošības apdraudējumus un novērstu identificēto ļaunprātīgo programmatūru.

Kā pilnībā noņemt vīrusu no iPhone?

Iegūt TotalAV

Tomēr, ja esat veicis antivīrusa skenēšanu un joprojām novērojat ļaunprātīgas programmatūras simptomus, sekojiet šai rokasgrāmatai par to, kā manuāli noņemt vīrusus no tālruņa:

1. solis: Neatzīto programmu noņemšana

Ja nesen esat pamanījis kādu lietotni, kuru neesat instalējis, pastāv liela iespēja, ka tā varētu būt ļaunprātīga programmatūra. Jums būs nepieciešams iztīrīt tālruni, lai pārliecinātos, ka nav palikušas nepazīstamas un potenciāli kaitīgas lietotnes.

Neatzīto lietotni varat noņemt, veicot šādas vienkāršas darbības: ejiet uz Iestatījumi > Programmas un paziņojumi > Skatīt visas programmas > atrodiet aizdomīgo programmu un atinstalējiet to.

Kā noņemt vīrusu no?

2. solis: Izmēģiniet citu tīklu vai savienojuma metodi

Dažkārt var rasties simptomi, kas atgādina ar ļaunprātīgu programmatūru saistītu darbību, ja esat pieslēdzies nedrošam tīklam, piemēram, publiskajam Wi-Fi tīklam.

Lai atrisinātu šo problēmu, varat mēģināt izveidot savienojumu ar citu tīklu, atverot sadaļu Iestatījumi > Tīkls un internets > Wi-Fi vai pārslēgties uz mobilo datu pārraidi.

Kā iztīrīt Android tālruni no

3. solis: Mainiet Google konta paroli

Pastāv liela iespēja, ka hakeri ir izmantojuši ļaunprātīgu programmatūru, lai pārņemtu jūsu Google kontu un vēl vairāk apdraudētu jūsu drošību.

Konta parole jāmaina, dodoties uz Iestatījumi > Google > Pārvaldīt savu Google kontu.

Pēc tam atveriet cilni Drošība > Parole > Mainīt paroli.

Pārliecinieties, ka izmantojat pilnīgi unikālu paroli. Šim nolūkam varat izmantot paroļu ģeneratoru, kas nodrošina spēcīgas paroles ar simboliem, lielajiem burtiem un cipariem.

Kā no tālruņa noņemt vīrusu

4. solis: pievienojiet divu faktoru autentifikāciju (2FA)

Varat arī uzlabot Android aizsardzību, izmantojot 2FA, kas hakeriem padara gandrīz neiespējamu piekļūt jūsu Google kontam.

To var iespējot, atverot programmu Iestatījumi > Google > Pārvaldīt Google kontu. Noklikšķiniet uz cilnes Drošība un sadaļā Pierakstīšanās Google sadaļā atlasiet 2 soļu verifikācija.

Labākais antivīruss noņemšanai

Papildu solis: Iztīriet Android tālruni

Ja neviena no iepriekš minētajām metodēm ļaunprātīgas programmatūras attīrīšanai no tālruņa nav palīdzējusi, iespējams, ka būs nepieciešams noslaucīt Android un atjaunot tā sākotnējo stāvokli. Gadījumā, ja ļaunprātīgās programmas ierīces iestatījumos ir veikušas īpašas izmaiņas, tās tiks atceltas.

Šeit ir sniegts ceļvedis, kurā parādīts, kā noslaucīt Android tālruni:

 1. Izveidojiet datu dublējumu uzticamā datorā. Nepaļaujieties uz Google dublēšanas funkcijām, ja arī tās ir apdraudētas. Savienojiet ierīci ar datoru, izmantojot USB kabeli. Iznirstošajā logā izvēlieties Failu pārsūtīšana/Android Auto un turpiniet failu pārsūtīšanu datorā. Svarīgākie pārsūtāmie faili būtu fotoattēli un videoklipi, kas atrodas mapē DCIM, tomēr padomājiet arī par visu pārējo, kas ir jūsu tālrunī un ko vēlaties saglabāt.
 2. Atiestatiet tālruņa rūpnīcas iestatījumus. Lai gan šie iestatījumi var atrasties dažādās vietās atkarībā no jūsu Android ierīces, visvienkāršāk būtu doties uz lietotni Iestatījumi > Sistēma > Atiestatīšanas opcijas > Izdzēst visus datus (rūpnīcas atiestatīšana).
Kā atbrīvoties no vīrusa tālrunī

Kā no iPhone noņemt vīrusu

Visefektīvākais veids, kā attīrīt iPhone no vīrusiem, ir izmantot uzticamus iOS antivīrusu risinājumus. Drošības komplekti var ne tikai novērst vīrusus, bet arī palīdzēt aizsargāt ierīci no turpmākām infekcijām.

Tomēr dažreiz ir lietderīgi veikt dažas manuālas darbības, lai būtu pārliecināts, ka tālrunis ir pilnībā brīvs no ļaunprātīgas programmatūras. Šeit ir soli pa solim aprakstīts, kā no iPhone noņemt vīrusu:

1. solis: Pārstartējiet tālruni

Vienkāršus, nesarežģītus vīrusus, kurus dēvē par nepastāvīgu ļaunprātīgu programmatūru, var noņemt, pārstartējot datoru.

Kurš antivīruss var noņemt vīrusu?

Nospiediet un ātri atlaidiet pogu skaļuma palielināšanai, nospiediet un ātri atlaidiet pogu skaļuma samazināšanai un pēc tam nospiediet un turiet ieslēgšanas pogu, līdz parādās Apple logotips.

2. posms: Savienojums ar citu tīklu

Ja esat pieslēdzies neaizsargātam tīklam, jūsu iPhone var nokļūt dažāda veida ļaunprātīgas programmas.

Dodieties uz Iestatījumi > Wi-Fi un izveidojiet savienojumu ar citu drošu tīklu. Varat arī mēģināt izmantot mobilo tīklu, lai pārbaudītu, vai ļaunprātīgas programmatūras simptomi saglabājas.

Vai ar antivīrusu pietiek, lai noņemtu vīrusu?

3. solis: Apple ID paroles maiņa

Dažkārt hakeriem izdodas iekļūt jūsu kontos, izmantojot ļaunprātīgu programmatūru. Ja domājat, ka tā varētu būt noticis, dodieties uz Iestatījumi > [Jūsu vārds] > Parole un drošība > Mainīt paroli.

Ņemiet vērā, ka ir svarīgi izmantot unikālas paroles. Daži augstākās klases paroļu pārvaldnieki piedāvā paroļu ģeneratora rīku, kas var palīdzēt izveidot spēcīgu paroli un izvairīties no konta pārņemšanas nākotnē.

4. posms: iespējojiet divu faktoru autentifikāciju (2FA)

Šis solis nodrošina Apple ID papildu drošības līmeni un padara to gandrīz neiespējamu uzlauzt.

Kurš pretvīrusu noņems spiegprogrammatūru?

Dodieties uz Iestatījumi > [Jūsu vārds] > Parole un drošība > Divu faktoru autentifikācija un ievadiet tālruņa numuru, kas tiks izmantots, lai pārbaudītu jūsu identitāti, kad jūs vai kāds cits mēģinās pierakstīties.

Papildu solis: Pilnīgas iPhone tīrīšanas veikšana

Ja esat izmēģinājis visas metodes, lai noņemtu ļaunprātīgu programmatūru, bet tā joprojām netiek noņemta, apsveriet iespēju izdzēst savu iPhone. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir pāriet uz Iestatījumi > Vispārīgi > Atiestatīt > Izdzēst visu saturu un iestatījumus.

Tomēr dažos gadījumos ar to nepietiek, jo uzlabota ļaunprātīgas programmatūras infekcija bieži vien ir ļoti izturīga un pat spēj pārinstalēt sevi iOS.

Tāpēc, lai veiktu pilnīgu iPhone tīrīšanu, jums jāievēro šīs vadlīnijas:

Kāds ir labākais veids, kā noņemt vīrusus?
 1. Izveidojiet pilnīgu svarīgu datu dublējumu datorā. Neizmantojiet iCloud dublējumu, jo, vēlāk atjaunojot dublējumu no iCloud, var tikt atjaunota ļaunprātīga programmatūra. Tā vietā savienojiet iPhone ar datoru, izmantojot USB, Lightning kabeli vai wifi savienojumu. Ja izmantojat Windows, uznirstošajā logā vienkārši izvēlieties Importēt fotoattēlus un videoklipus. Savukārt Mac lietotājiem pieslēgto iPhone var atrast sadaļā Finder > Atrašanās vietas > tavs iPhone > Back Up Now.
 2. Ievietojiet ierīcēatjaunošanas režīmu. Veicot šo darbību, jāievēro Apple oficiālie norādījumi, jo process nedaudz atšķiras atkarībā no tā, kuras paaudzes iPhone izmantojat.
 3. Atjaunojiet savu iPhone sākotnējā fāzē. Pievienojiet ierīci datoram un atveriet iTunes. Pēc tam noklikšķiniet uz ierīces pogas loga augšējā kreisajā stūrī un izvēlieties Kopsavilkums > Atjaunot. Sekojiet ekrānā redzamajiem norādījumiem un pagaidiet, līdz iPhone pabeigs instalēt un iestatīt iOS. Varat arī doties uz Finder > Locations > jūsu iPhone > Restore iPhone.
 4. Atjaunojiet datus, izmantojot izveidoto dublējumu. Kad iPhone ir no jauna iestatīts, pievienojiet to datoram un pārsūtiet visus svarīgos failus no dublējumkopijas, ko izveidojāt, atpakaļ uz iPhone.
Kā no iPhone noņemt vīrusu

Vai tālruņi var inficēties ar vīrusiem?

Jā, tālruņos var viegli iegūt vīrusus. Android tālruņi ir uzņēmīgāki pret ļaunprātīgu programmatūru nekā iPhone, taču inficēties var gan vieni, gan otri. Šeit ir daži no veidiem, kā jūsu tālrunī var iekļūt ļaunprātīga programmatūra un potenciāli nevēlamas lietotnes/programmas:

 • Jailbreaking. Jailbreakojot tālruni, lai instalētu Apple neapstiprinātas lietotnes un uzlabojumus, jūs varat kļūdaini instalēt arī ļaunprātīgu programmatūru. Jailbreaking pēc būtības ietver iPhone drošības ierobežojumu apiešanu.
 • Iesakņošanās. Līdzīgi kā jailbreaking operētājsistēmā iOS, arī Android ierīces sakņošana lietotājam nodrošina lielāku kontroli, taču uz drošības funkciju rēķina. Tas pats attiecas arī uz pielāgotām ROM, kas lietotājiem nodrošina vēl pilnīgāku kontroli.
 • Ļaunprātīgas Google Play veikala programmas. Lai gan gan Apple App Store, gan Google Play veikalā dažkārt ir ļaunprātīgas programmatūras, Play veikalā ir vairāk kopējo lietotņu un mazāk cilvēku veiktas pārbaudes. Google ātri izņem visas ļaunprātīgās lietotnes no Play veikala, tiklīdz tās tiek atklātas, taču miljoniem cilvēku jau ir instalējuši ļaunprātīgas lietotnes.
Kā es varu zināt, vai manā iPhone ir vīruss?
 • Trešo pušu lietotņu veikali. Lietotāji dažkārt izvēlas iegūt lietotnes ārpus Google Play veikala. Tas var būt bīstami, jo šie alternatīvie veikali nav pakļauti Google ļaunprātīgas programmatūras pārbaudei.
 • Kompromitēti tīkli. Lai gan tehniski šī problēma nav ļaunprātīga programmatūra, tā rada līdzīgus simptomus. Uznirstošie logi un negaidītas reklāmas nedrošās vietnēs (HTTP, nevis HTTPS) ir kompromitēta tīkla simptomi.
 • Nozagti Apple ID akreditācijas dati. Arī šajā gadījumā šī problēma ne vienmēr ir ļaunprātīga programmatūra. Tomēr, ja hakeris nozog jūsu Apple ID akreditācijas datus, viņš var veikt dažādas darbības ar jūsu ierīcēm un kontiem, tāpēc tas ir tikpat bīstami kā īsta ļaunprātīga programmatūra.
 • Drošības apiešana vecas programmatūras dēļ. Jaunajās iOS versijās gandrīz vienmēr ir iekļauti kritisko drošības problēmu labojumi. Vēsturiski daudzas iOS ierīces ir bijušas apdraudētas, izmantojot zināmas ievainojamības, kas jau bija labotas jaunākos iOS atjauninājumos.
 • Google konta kompromitēšana, drošības apiešana vecas programmatūras dēļ un valsts līmeņa uzlaušana – tie visi darbojas tieši tāpat Android operētājsistēmā kā iOS.
Vai iPhone atiestatīšana noņem vīrusu?

Kā uzzināt, vai manā tālrunī ir vīruss?

Visātrākais veids, kā noskaidrot, vai tālrunī ir vīruss, ir veikt pilnu sistēmas skenēšanu ar spēcīgu antivīrusu programmu, piemēram, TotalAV. Tas ir saderīgs gan ar Android, gan iOS ierīcēm un spēj atklāt pat vismodernākos kibernoziegumus.

Tomēr ir arī citi veidi, kā var noskaidrot, vai tālrunis ir inficēts ar vīrusu. Parasti rūpīgi jāuzrauga ierīces darbība un jāmeklē aizdomīga uzvedība. Šeit ir saraksts ar simptomiem, kurus varat pamanīt, ja jūsu tālrunī ir vīruss:

1. Pārkaršana vai akumulatora izlāde

Dažu veidu ļaunprogrammatūra ievāc kriptovalūtu, piemēram, Bitcoin, noklikšķina uz reklāmām vai fonā veic citus ļaunprātīgus uzdevumus, kas izraisa tālruņa karstumu. Iemesls tam ir tāds, ka ļaunprātīgās programmas parasti izmanto visus jūsu ierīces resursus un nepārtraukti izmanto tos bez pārtraukumiem.

Vai iPhone var inficēties ar vīrusiem?

Lai gan ne visi tālruņa pārkaršanas gadījumi ir saistīti ar ļaunprātīgu programmatūru, tas ir diezgan izplatīts simptoms, kuru nevajadzētu ignorēt. Ja neesat pārliecināts, vai tālrunis sakarst ļaunprātīgas programmatūras dēļ, jums jāzina, ka tālruņa akumulatoru var iztukšot arī kriptogrāvēji un tārpi.

Akumulatora darbības režīmu var pārbaudīt, atverot sadaļu Iestatījumi > Akumulators > Akumulatora veselība operētājsistēmā iOS vai lietotni Iestatījumi > Akumulators > Akumulatora izmantošana operētājsistēmā Android. Tāpat šajā sadaļā uzzināsiet, kuras programmas patērē visvairāk akumulatora enerģijas.

Vai Apple var noņemt vīrusus?

Ja akumulatora enerģiju patērējošās programmas ir likumīgas un esat tās instalējis pats, nav jāuztraucas. Tomēr, ja pamanāt aizdomīgu lietotni, kas iztukšo akumulatoru, pastāv liela iespēja, ka tā ir ļaunprātīga programmatūra.

Tālruņa iestatījumu sadaļā nekavējoties noņemiet šo programmu. Lai atinstalētu lietotni no operētājsistēmas Android, sekojiet šai rokasgrāmatai, bet lai atinstalētu lietotni no iPhone, sekojiet šai rokasgrāmatai.

2. Negaidītas reklāmas, novirzīšanas vai uznirstošie logi

Kā uzzināt, vai manā tālrunī ir vīruss?

Uzmācīgas reklāmas ir reklāmas programmatūras rezultāts, kas nav stingri klasificēta kā ļaunprātīga programmatūra, bet tā vietā tiek dēvēta par potenciāli nevēlamu lietojumprogrammu/programmu (PUA/PUP). Ja vietnēs vai lietotnēs, kurās parasti nav reklāmu vai kuras parasti ir bez reklāmām, pēkšņi parādās reklāmas, uznirstošie logi un novirzīšanas uz apšaubāmām vietnēm, šeit ir dažas iespējas:

 • Pakalpojums ir mainījis īpašnieku vai ir apdraudēts.
 • Tīklā tiek ievadītas reklāmas nedrošos (HTTP) savienojumos.
 • Tālrunī ir reklamprogrammatūra.

Lai gan iOS operētājsistēmā šis konkrētais simptoms ir nedaudz retāk sastopams, Android operētājsistēmā tas bija diezgan izplatīts. Lielākoties – īpaši, ja uzticama lietotne ir pārklāta ar reklāmu – šo problēmu izraisa reklāmprogrammatūra. Ja esat Android lietotājs un jums pašlaik ir problēmas ar nevēlamām reklāmām, sekojiet šai rokasgrāmatai par to, kā noņemt uznirstošās reklāmas Android sistēmā.

3. Nevēlamas, aizdomīgas jaunas lietotnes

Pārkaršana vai akumulatora izlāde

Lielu brīdinājuma signālu rada tas, ka atrodat programmas, kuru instalēšanu neatceraties.

Pirms sākat uztraukties par ļaunprātīgu programmatūru, pārliecinieties, vai neesat pierakstījies kopīgajā iCloud vai Google kontā. Gan iOS, gan Android ir funkcijas, kas var sinhronizēt lietotnes dažādās ierīcēs, tāpēc iespējams, ka jums ir kopīgs konts ar kādu citu lietotāju un viņš ir instalējis lietotni.

Lai pārbaudītu, vai iPhone izmantojat ģimenes koplietošanu, dodieties uz Iestatījumi > [jūsu vārds] > Ģimenes koplietošana.

Android operētājsistēmā dodieties uz Google Play > Konts > Ģimene.

Ja tas tā nav, iespējams, ka nevēlamas programmas parādās pašas no sevis, un tas ir skaidrojams ar ļaunprātīgu programmatūru. Lai novērstu šo problēmu, veiciet vīrusu skenēšanu. Šim nolūkam es iesaku izmantot TotalAV, jo tai ir nepārspējami ļaunprātīgas programmatūras novēršanas rādītāji un lieliskas drošības funkcijas.

Negaidītas reklāmas, novirzīšanas vai uznirstošie logi

Ja pretvīrusu programmatūra nepalīdz, būs jāizveido dublējums un jāatjauno Android vai iPhone.

4. Ekstrēms datu izmantojums

Atšķirībā no likumīgām lietotnēm tālruņa ļaunprogrammatūrai nav svarīgs jūsu datu plāns. Ja kāda lietotne, kuru gandrīz nelietojat, patērē tonnām datu vai, vēl sliktāk, saņemat milzīgu tālruņa rēķinu par datu izmantošanu, bet nevarat atrast vainīgo – iespējams, ka jums ir vīruss.

Viss, kas jums jādara, lai atbrīvotos no šīs problēmas, ir jāizmanto mobilā drošības programma, piemēram, TotalAV. Tas ir visvienkāršākais veids, kā noņemt vīrusu, jo viss, kas jums jādara, ir jāizskenē ierīce un jāveic ieteiktie pasākumi.

Nevēlamas, aizdomīgas jaunas lietotnes

Kā pasargāt tālruni no vīrusiem

Ar tālruņa ļaunprātīgu programmatūru ir tāpat kā ar fizisko veselību – novēršanas līdzeklis ir vērtīgāks par mārciņu ārstēšanas līdzekļa. Lielākajai daļai cilvēku, kas nav īpaši vērtīgi mērķi, nav pārāk grūti aizsargāties pret ļaunprātīgu programmatūru, taču tas prasa zināmu pārdomu:

 • Apsveriet iespēju tālrunī instalēt spēcīgu antivīrusu, piemēram, TotalAV.
 • Neinstalējiet lietotnes no trešo pušu lietotņu veikaliem
 • Nelietojiet jailbreak vai root tālruni
 • Uzturiet tālruni atjauninātu; ja vairs nesaņemat savlaicīgus programmatūras atjauninājumus, iegādājieties jaunu tālruni.
 • Esiet uzmanīgi un piesardzīgi, instalējot programmas, pārlūkojot tīmekli un sekojot norādījumiem.
Ekstrēms datu izmantojums

Secinājums

Neatkarīgi no tā, cik apzinīgs esat, pārlūkojot tālruni, iespēja inficēties ar vīrusu joprojām ir pietiekami liela, lai sāktu apsvērt papildu drošības slāņa iegādi. Galu galā vīrusu noņemšana pašu spēkiem ir gan apgrūtinoša, gan ne tik droša, kā tas būtu, izmantojot specializētu pretvīrusu pakalpojumu.

Izmantojot cienījamu antivīrusu, piemēram, TotalAV, varat vienmēr būt drošs. Pateicoties daudzām drošības funkcijām, piemēram, reāllaika aizsardzībai, vīrusu skenēšanai, reklāmu bloķētājam un citām, ļaunprātīgas programmatūras un citu infekciju apdraudējums kļūst neiespējams.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem