Kā izmantot VPN?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kas ir VPN un kā to izmantot?

VPN ir pakalpojums, kas aizsargā jūsu interneta savienojumu un palīdz uzlabot konfidencialitāti un drošību. Tas ir noderīgs arī straumēšanas, torrentu, spēļu un citu tiešsaistes darbību veikšanai. Jums tikai nepieciešams lejupielādēt VPN lietotni savā ierīcē, izveidot savienojumu ar serveri, un viss ir gatavs.

Vai jūs var izsekot, ja izmantojat VPN?

Ja izmantojat uzticamu VPN, jūsu IP adrese un personiskā informācija netiks izsekota, jo tiek izmantots militārās klases šifrēšanas un drošs tuneļošanas protokols. Tomēr dažas vietnes var zināt, ka izmantojat VPN.

Kādi ir VPN izmantošanas trūkumi?

Neatkarīgi no tā, kādu VPN izmantojat, jūsu savienojuma ātrums samazināsies. Turklāt dažas vietnes var bloķēt VPN datplūsmu kopumā.

Vai ir slikti izmantot VPN?

Nē, VPN lielākajā daļā valstu ir pilnīgi likumīgi, tāpēc, tos izmantojot, jūs neko sliktu nedarīsiet. Tomēr dažās valstīs, piemēram, Krievijā, Baltkrievijā un Ziemeļkorejā, VPN izmantošana ir pilnībā aizliegta.

Kā es varu izmantot VPN bez maksas?

Labākie bezmaksas VPN ir ProtonVPN un Atlas VPN. Pirmais sniedz neierobežotu datu un joslas platumu, bet otrais piedāvā labu ātrumu un drošību. Tāpat lielākajai daļai VPN ir 30 dienu naudas atmaksas garantija, kas ļauj izmēģināt pakalpojumu bez maksas.

Cik maksā VPN?

VPN abonēšanas cenas atkarībā no pakalpojumu sniedzēja un izvēlētā plāna var svārstīties no aptuveni 2 ASV dolāriem mēnesī līdz 8 ASV dolāriem mēnesī. Lai ietaupītu vislabāk, mēs vienmēr iesakām izvēlēties ilgākus abonementus. Piemēram, NordVPN 2 gadu plāns maksā tikai 3,29 dolārus mēnesī.

Lai iemācītos izmantot VPN, nav nepieciešamas plašas IT zināšanas. Patiesībā, lai atbloķētu ģeogrāfiski ierobežotu saturu, uzlabotu konfidencialitāti tiešsaistē un saglabātu drošību torrentu vai spēļu spēlēšanas laikā, ir nepieciešami tikai daži vienkārši soļi, lai iegūtu VPN. Bet, ja jums tomēr šķiet, ka šajā procesā būtu nepieciešams atbalsts, mēs esam parūpējušies par jums.

Šajā rakstā izskaidrosim, kā izmantot VPN atkarībā no jūsu vajadzībām un kā to iestatīt jebkurā ierīcē. Šim nolūkam mēs izmantosim NordVPN, kas ir “viss vienā” VPN pakalpojumu sniedzējs – uzticams, ar daudzām funkcijām un viegli lietojams.

Kā izmantot VPN 3 vienkāršos soļos:

Kā izmantot VPN?
 1. Lejupielādējiet drošu un uzticamu VPN. Mēs iesakām NordVPN, tagad 63% atlaide.
 2. Iestatiet VPN ierīcē.
 3. Pievienojieties izvēlētajam VPN serverim un sāciet droši pārlūkot.

Viegli lietojami VPN pakalpojumi – mūsu ieteikums:

Ja neesat pārliecināts, kuru VPN izvēlēties, piedāvājam sarakstu ar augstākās klases pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā augstas kvalitātes pakalpojumus un lietotājam draudzīgas lietotnes. Šeit ir tie, kurus esam pārbaudījuši un noteikti varam jums ieteikt:

Kas ir VPN un kā to izmantot?
 1. NordVPN – kopumā labākais VPN pakalpojums 2023. gadā
 2. Surfshark VPN – augstākās klases VPN neierobežotām ierīcēm
 3. PureVPN – drošs VPN ar pieejamiem abonementiem

Labākie veidi, kā izmantot VPN

Atkarībā no savām vajadzībām cilvēki izmanto VPN dažādiem mērķiem. Ja neesat pārliecināts, vai jums tāds ir nepieciešams, šeit ir sniegti veidi, kā izmantot labākos VPN:

Kā lietot VPN?
 • Uzlabojiet konfidencialitāti un drošību, izmantojot VPN. Aizsargājiet sevi no neuzticamiem tīkliem, slēpjiet savas pārlūkošanas darbības un daudz ko citu.
 • Straumēšanai izmantojiet VPN. VPN ir lieliski piemērots, lai atslēgtu straumēšanas pakalpojumus, piemēram, Netflix vai Hulu, un piekļūtu iecienītākajiem seriāliem vai sporta spēlēm, piemēram, NFL.
 • Izmantojiet VPN torrentu pārsūtīšanai. Maskējiet savu IP adresi un izvairieties no tā, ka, lejupielādējot ar autortiesībām aizsargātu saturu, tiekat atklāts.
 • Izmantojiet VPN, lai iegūtu stabilu interneta ātrumu. Ja, lejupielādējot lielus failus, izmantojat lielu joslas platumu, jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs var apzināti palēnināt interneta ātrumu. VPN var palīdzēt novērst interneta pakalpojumu sniedzēja ierobežošanu, saglabājot jūsu darbību anonimitāti.
 • Spēļu spēlēšanai izmantojiet VPN. Tā ir lieliska iespēja, lai pasargātu sevi no atriebīgu konkurentu uzbrukumiem, kā arī uzlabotu ping un atbloķētu ekskluzīvas spēles.
Kā pārlūkprogrammā izmantot VPN?

VPN izmantošana privātuma un drošības nodrošināšanai

VPN ļauj aizsargāt sevi neuzticamos tīklos. Piemēram, ja izmantojat bezmaksas wifi piekļuves punktu, nekad nevar būt 100% pārliecināts, ka tas ir drošs. VPN sniedz pārliecību, ka tas, ko darāt publiskajos tīklos, paliek privāts.

Turklāt VPN lieliski slēpj jūsu pārlūkošanas darbības. Dažas valdības ne pārāk respektē jūsu privātumu. To pašu var teikt par dažiem interneta pakalpojumu sniedzējiem. Uzticams VPN slēps jūsu darbību no interneta pakalpojumu sniedzēja vai valdības. Neviens darbības žurnāls nebūs saistīts ar jūsu patieso identitāti.

Vai VPN izmantošana ir likumīga?

Straumēšana, izmantojot VPN

Viens no visbiežāk izmantotajiem VPN veidiem ir straumēšana. Tas ir tāpēc, ka vairums straumēšanas platformu piedāvā atšķirīgu saturu dažādos reģionos, bet dažas straumēšanas iespējas dažās valstīs ir pilnīgi nepieejamas. No lietotāja viedokļa tas ir ļoti netaisnīgi.

Par laimi, pat šīs problēmas var atrisināt, izmantojot straumēšanas VPN. Mainot savu IP adresi, VPN pakalpojums izdomā jūsu patieso atrašanās vietu un apmuļķo straumēšanas lapu. Tādējādi varat piekļūt ģeogrāfiski ierobežotam saturam no jebkuras vietas pasaulē.

Kā VPN darbojas soli pa solim?

Tomēr Netflix un citas lapas pastāvīgi cenšas identificēt VPN serveru IP adreses, lai bloķētu datplūsmu. Tādējādi ar viduvēju VPN kļūst arvien grūtāk apiet ierobežojumus, kas saistīti ar reģioniem.

Torrentu pārsūtīšana ar VPN

Lai gan P2P failu koplietošana nav nelikumīga, tā var radīt zināmus draudus. Par laimi, labākie torrentu tīkli VPN var viltot jūsu IP adresi un palīdzēt jums saglabāt aizsardzību.

Piemēram, ja, lejupielādējot ar autortiesībām aizsargātu saturu, neslēpsiet savu īsto IP adresi, autortiesību turētāji varēs to izsekot un uzsākt tiesiskas darbības. Tādējādi, izmantojot VPN, torrentu lejupielāde noteikti var pasargāt jūs no nevēlamām sekām. Šim nolūkam mums ir noderīgs raksts, kurā parādīts, kā droši izmantot torrentu, izmantojot VPN.

Kā efektīvi izmantot VPN?

VPN izmantošana, lai apturētu joslas platuma ierobežošanu

Interneta pakalpojumu sniedzējiem ir dārgi visiem nodrošināt ātrdarbīgu savienojumu, ja viņi straumē vai spēlē spēles 4K formātā. Tāpēc, neraugoties uz solījumiem visiem nodrošināt vienādu joslas platumu, interneta pakalpojumu sniedzēji to samazina, ja tiek konstatētas šādas darbības. Izmantojot VPN, varat slēpt savas darbības tiešsaistē un apturēt interneta pakalpojumu sniedzēju ierobežošanu.

Visi jūsu dati, kas ceļo starp serveri un saņēmēju, tiks šifrēti, izmantojot modernus algoritmus. Tādējādi interneta pakalpojumu sniedzējs nevarēs atšķirt HD straumēšanu no vienkāršas tīmekļa pārlūkošanas. Un, tā kā interneta pakalpojumu sniedzējam ir nelikumīgi palēnināt visu jūsu datplūsmu uz visām vietnēm, tas vienkārši nepalēninās nevienu no tām.

Kādu valsti izmantot, izmantojot VPN?

VPN izmantošana spēlēšanai

Viens no labākajiem spēļu VPN var kalpot vairākiem mērķiem. Pirmkārt, iebūvētās drošības funkcijas aizsargā jūsu privāto informāciju un slēpj jūsu īsto IP adresi. Tādējādi jūs varat izvairīties no DDoS uzbrukumiem no atriebīgiem spēlētājiem, kurus tikko esat uzvarējis.

Turklāt dažām populārām spēlēm ir ģeogrāfiski ierobežojumi, un tās ir pieejamas tikai konkrētos reģionos. Ja neesat no šīs valsts, VPN var mainīt jūsu virtuālo atrašanās vietu un piešķirt jaunu IP adresi – ar to varat apiet atrašanās vietas ierobežojumus un atbloķēt spēles no jebkuras pasaules vietas.

Vai ir vērts maksāt par VPN?

VPN izmantošana var arī pozitīvi ietekmēt jūsu spēļu pieredzi, jo samazina kavēšanos. Tas ir īpaši noderīgi, spēlējot spēles, kurās laiks ir ļoti svarīgs un kur katra sekunde ir svarīga. Augstākās klases pakalpojumu sniedzēji izmanto modernus tuneļošanas protokolus un nodrošina neticami lielu ātrumu.

Kā izveidot un izmantot VPN – pilns ceļvedis:

Pat ja jums nav nekādu zināšanu par to, kā izmantot VPN, es jums apsolu – nav no kā baidīties. Zemāk atradīsiet mūsu pilno ceļvedi, kurā parādīts, kā iegūt VPN, iestatīt to savā ierīcē un sākt izmantot.

1. Izvēlieties pareizo VPN

Vai bezmaksas VPN ir labi?

Pirmkārt, ir jāizvēlas VPN pakalpojumu sniedzējs. Pašlaik ir diezgan daudz produktu, kurus var klasificēt kā labākos VPN. Tomēr, lai gan tie visi šifrē jūsu datplūsmu un maina jūsu virtuālo atrašanās vietu, tiem ir arī darbības specifiskas funkcijas. Tāpēc galvenais jautājums ir – kurš no tiem ir vispiemērotākais jūsu vajadzībām?

Šajā gadījumā jums ir skaidri jāizlemj, kāpēc jums ir nepieciešams VPN. Vai tā ir straumēšana, torrentu sūtīšana, spēļu spēlēšana vai privātums tiešsaistē?

Kad zināt atbildi, varat viegli pārbaudīt VPN piedāvātās funkcijas, ātrumu, atbloķēšanas iespējas un drošības pasākumus un izvēlēties sev piemērotāko.

Piemēram, ja VPN ir nepieciešams straumēšanai, tam jābūt ar lielu serveru parku, lielu ātrumu un iespēju atbloķēt lielāko daļu populāro straumēšanas platformu.

Kurš ir labākais VPN, kas šobrīd ir pieejams tirgū?

Ja jūsu mērķis ir saglabāt pilnīgu privātumu tiešsaistē, izmantojot VPN, meklējiet uzlabotu šifrēšanu, stingru nepierakstīšanās politiku un augstākās klases drošības funkcijas. To pašu atlases metodi var izmantot, izvēloties VPN spēļu, torrentu un citiem mērķiem.

2. Samaksājiet par VPN abonementu un reģistrējieties

Kad esat izvēlējies VPN pakalpojumu sniedzēju, pirms pakalpojumu izmantošanas sākuma jums būs jāiegādājas abonēšanas plāns. Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju piedāvā vairākus plānus atkarībā no abonēšanas ilguma – 1 mēneša, 1 gada vai 2 gadu.

Ja vēlaties saņemt vislabāko cenu, iesakām izvēlēties ilgākos abonementus. Parasti 2 gadu plāni piedāvā vislielākos ietaupījumus, lai jūs varētu saņemt augstākās kvalitātes VPN pakalpojumus, netērējot bagātību.

Kā iegūt labāko VPN piedāvājumu?

Pēc abonēšanas plāna izvēles tiksiet novirzīts uz kasi, kur varēsiet izvēlēties maksājuma veidu. Vienmēr varat maksāt ar kredītkarti, piemēram, VISA, Mastercard vai American Express.

Tomēr daži VPN pakalpojumu sniedzēji atbalsta arī alternatīvas maksājumu metodes: PayPal, Google Pay, AmazonPay, UnionPay, WebMoney, GiroPay un citas. Citi pieņem pat kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin vai Ethereum.

Profesionāļu padoms

NordVPN piedāvā vienu no lielākajām maksājumu iespēju izvēlēm. Ja vēlaties palikt pilnīgi anonīms, varat pat samaksāt par abonementu skaidrā naudā Amazon vai Walmart mazumtirdzniecības veikalos ASV, Kanādā un citās valstīs.

Iegūt NordVPN

Cik maksā VPN mēnesī Latvijā?

Kad būsiet veicis maksājumu, jums būs jāreģistrējas. Šajā procesā ir jānorāda derīga e-pasta adrese, kas tiks izmantota arī, pieslēdzoties jūsu VPN kontam.

3. Lejupielādējiet VPN lietotni

Kad esat pabeidzis maksājumu un reģistrēšanās procesu, varat lejupielādēt VPN lietotni savā ierīcē.

Ja vēlaties to izmantot savā Mac vai Windows datorā, lejupielādējiet īpašu programmu no oficiālās VPN vietnes. Ja tas ir jūsu viedtālrunis, izmantojiet Google Play veikalu operētājsistēmai Android vai Apple App Store operētājsistēmai iOS.

Kas ir labāks ExpressVPN vai NordVPN?

Turklāt dažiem VPN pakalpojumu sniedzējiem ir pārlūka paplašinājumi pārlūkprogrammām Chrome, Firefox, Edge vai Opera. VPN paplašinājumu varat lejupielādēt arī no izvēlētā pakalpojumu sniedzēja oficiālās vietnes.

Kad esat lejupielādējis VPN programmu vai pievienojis paplašinājumu, vienkārši atveriet to un pierakstieties, norādot savu e-pasta adresi un paroli.

4. Iestatiet un sāciet izmantot VPN

Pirms sākat izmantot VPN, ir svarīgi pārbaudīt, vai lietotnes parametri atbilst jūsu vajadzībām. Lūk, kā iestatīt VPN:

Labākie VPN piedāvājumi šonedēļ
 • Izvēlieties tuneļošanas protokolu. Pašlaik ātrākais un drošākais tuneļošanas protokols ir WireGuard. Mēs vienmēr iesakām to izmantot, ja vēlaties labāko ātrumu un spēcīgu drošību. Tomēr, ja tas nav iespējams, varat izmantot arī OpenVPN. OpenVPN UDP nodrošina lielāku ātrumu, savukārt TCP variants nodrošina labāku aizsardzību.
 • Pārbaudiet šifrēšanu. Vairums VPN pēc noklusējuma izmanto 256 bitu AES šifrēšanu. Lai gan tas ir nozares standarts un nodrošina augstākās klases drošību, daži pakalpojumu sniedzēji piedāvā dažas pielāgošanas iespējas. Piemēram, varat izvēlēties starp 128 un 256 bitu versijām un CBC vai GCM režīmiem, un, ja drošība ir jūsu prioritāte, AES-256-GCM ir lieliska izvēle.
 • Ieslēdziet izslēgšanas slēdzi. Šī funkcija aptur visu interneta datplūsmu, ja VPN savienojums pārtrūkst pat uz dažām sekundēm. Tādējādi jūsu dati nekad netiks atklāti trešajām personām. Turklāt izslēgšanas slēdzis vienmēr slēpj jūsu īsto IP adresi, kas ir noderīgi, straumējot ģeogrāfiski ierobežotu saturu.
 • Apsveriet iespēju izmantot sadalītu tuneļošanu. Ja vēlaties izmantot drošu VPN savienojumu tikai ar konkrētām lietotnēm vai vietnēm, izmantojiet sadalītā tuneļa funkciju. Piemēram, varat iestatīt VPN, lai šifrētu datplūsmu, piekļūstot mobilās bankas lietotnēm, bet, pārlūkojot saglabājot parasto interneta savienojumu.
Jāskatās: 4 reāli NordVPN izmantošanas piemēri

Kad esat pabeidzis VPN iestatīšanu, varat sākt to izmantot. Vienkārši izvēlieties serveri izvēlētajā vietā un izveidojiet savienojumu. Pēc tam jums tiks piešķirta jauna IP adrese no šīs valsts un nodrošināta ar spēcīgu šifrēšanu.

Ja jums ir kādi jautājumi, varat izlasīt mūsu rakstu, kurā sniegta sīkāka informācija par to, kā iestatīt VPN.

Viegli lietojami VPN pakalpojumi – salīdzinājums:

NordVPNSurfsharkPureVPNAtlasVPN
Zīmols
PārskatsNordVPN pārskatsSurfshark VPN pārskatsPureVPN pārskatsAtlas VPN pārskats
Vērtējums4.9★★★★★4.7★★★★★4.4★★★★☆4.6★★★★★
ServeriVairāk nekā 5500 serveru 60 valstīsVairāk nekā 3200 serveru 100 valstīsVairāk nekā 6500 serveru 78 valstīsVairāk nekā 1000 serveru 42 valstīs
MežizstrādeNav žurnālu, neatkarīgu revīziju divreiz veica PwC.Nav žurnālu, neatkarīgu revīziju veic Cure 53Nav žurnālu, KPMG vienmēr veic revīzijuNav žurnālu, neatkarīgi VerSprite veikts audits (iOS iekļūšanas testēšana)
Atbalsta WireGuard✅, mūsdienīgs variants, kas pazīstams kā NordLynx
Vienlaicīgie savienojumi6Neierobežots10Neierobežots
StraumēšanaNetflix, Hulu, BBC iPlayer, Disney+ un citi pakalpojumiNetflix, Disney+, Amazon Prime Video un citi pakalpojumiNetflix, BBC iPlayer, YouTubeNetflix, BBC iPlayer, YouTube
SavietojamībaWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, Mac, Linux, Android, iOS, Chrome, FirefoxWindows, macOS, Linux, Android, iOSWindows, Mac, Android, iOS, Android TV, Amazon Fire Stick
Vislabāk piemērotsStraumēšana, torrentu pārsūtīšana, drošībaStraumēšana, torrentu pārsūtīšana, drošībaStraumēšana, drošībaStraumēšana, torrentu pārsūtīšana, drošība
Cena (zemākā cena mēnesī)3,29/mēnesī2,30 mēnesī2,08/mēnesī1,82/mēnesī

Vai es varu izmantot VPN jebkurā ierīcē?

Neatkarīgi no tā, kādu ierīci izmantojat, visticamāk, to varēsiet iestatīt, izmantojot VPN. Tas ir tāpēc, ka vairums VPN pakalpojumu piedāvā īpašas lietotnes operētājsistēmām Windows, Mac, Linux, Android un iOS. Citiem vārdiem sakot, jūsu izvēlētajam VPN vajadzētu lieliski darboties gan datorā, gan mobilajās ierīcēs.

Bezmaksas un maksas VPN

Turklāt VPN, kas piemēroti vairākām ierīcēm, var izmantot arī ar straumēšanas sīkrīkiem. Tas ietver Android televizorus, Amazon Fire TV ierīces, Kodi, Roku un citas ierīces.

Izmantojiet VPN savā datorā (Windows, Mac)

Nodrošināt savas darbības tiešsaistē, izmantojot VPN datorā, ir vienkāršs process. Pēc tam, kad esat izvēlējies VPN lietotni Mac datoram vai Windows sistēmai piemērotu VPN, šeit ir aprakstīts, kā to sākt izmantot:

 1. Lejupielādējiet uzticamu VPN. Mēs iesakām NordVPN, kuru ir ļoti viegli izmantot gan Windows, gan Mac operētājsistēmā.
 2. Instalējiet VPN programmu datorā.
 3. Savienojieties ar vēlamo serveri.
 4. Tas ir viss – tagad varat sākt droši pārlūkot.

VPN izmantošana viedtālrunī

Kāpēc man ir jāizmanto VPN?

Izmantojot VPN, varat ērti nodrošināties, pārlūkojot viedtālrunī. Lai to izdarītu, vienkārši izvēlieties VPN, kas saderīgs ar Android ierīcēm, vai VPN iPhone ierīcēm un izpildiet šos norādījumus:

 1. Lejupielādējiet VPN, kas darbojas ar mobilajām ierīcēm. Mēs iesakām NordVPN kā labāko izvēli.
 2. Instalējiet VPN lietotni savā viedtālrunī.
 3. Savienojieties ar serveri izvēlētajā atrašanās vietā.
 4. Voilà – droši sērfojiet internetā, atrodoties ceļā.

VPN izmantošana straumēšanas ierīcēs

VPN var izmantot arī straumēšanas ierīcēs, lai gan atkarībā no ierīces konfigurācija atšķiras. Dažām ir īpašas lietotnes, ko var lejupielādēt no veikaliem, bet citām ir nepieciešama starpniekierīce, piemēram, maršrutētājs.

VPN izmantošana straumēšanas ierīcēs
 1. Izvēlieties VPN, kas darbojas ar jūsu maršrutētāju. Mēs iesakām izmantot NordVPN.
 2. Instalējiet VPN un savienojiet to ar Wi-Fi maršrutētāju.
 3. Savienojums ar jebkuru jūsu izvēlēto serveri
 4. Paveikts! Izbaudiet privātumu un drošību, ko sniedz VPN

Ja vienlaicīgi izmantojat daudz ierīču (vai vienkārši vēlaties dalīties abonementā ar ģimenes locekļiem), jums vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties VPN, kas nodrošina vairākus vienlaicīgus savienojumus. Lielākoties jūs saņemsiet piecus, tomēr daži VPN (piemēram, Surfshark) vispār neierobežo vienlaicīgo savienojumu skaitu.

VPN var instalēt arī tieši maršrutētājā. Šādā veidā visas maršrutētājam pievienotās ierīces izmantos VPN savienojumu – pat tās, kas pašas neatbalsta VPN. Daži maršrutētāju VPN atvieglo uzstādīšanas procesu, piedāvājot specializētu maršrutētāja programmaparatūru.

VPN izmantošana viedtālrunī

Visbeidzot, daži VPN pakalpojumu sniedzēji palīdz uzlabot straumēšanas pieredzi, ļaujot skatīties ģeogrāfiski bloķētu saturu viedajos televizoros un spēļu konsolēs. Tas tiek darīts, izmantojot SmartDNS.

Kāpēc man ir jāizmanto VPN?

Uzzināt, kā izmantot VPN, var būt ļoti noderīgi. Šeit ir minēti visbiežāk sastopamie iemesli, kādēļ ir nepieciešams šis pakalpojums:

 1. Drošība tiešsaistē. Ja esat ārštata darbinieks vai aizrautīgs ceļotājs, darbs lidostā vai kafejnīcā var būt daļa no jūsu ikdienas rutīnas. Tomēr vairumā gadījumu publiskais wifi nav šifrēts, padarot to par īstu dārgumu kibernoziedzniekiem, kas slēpjas, lai nozagtu personisko informāciju. Drošs VPN, šifrējot jūsu datus, pasargās jūs no šādiem draudiem.
 2. Tīmekļa vietņu atbloķēšana. Tātad Omegle ir bloķējusi jūsu IP adresi vai jūs vienkārši nevarat piekļūt savām ierastajām sociālo mediju platformām, kamēr esat darbā. Par laimi, VPN palīdzēs atrisināt šīs problēmas un atbloķēt vietnes, piešķirot jums citu IP adresi.
Vai es varu izmantot VPN jebkurā ierīcē?
 1. Cenzūras apiešana. Nav noslēpums, ka tādās valstīs kā Ķīna, Krievija un Ēģipte ir ļoti stingri interneta cenzūras likumi. Tas ietekmē ne tikai šo valstu iedzīvotājus, bet arī žurnālistus un ceļotājus. Pateicoties aizsegtiem serveriem (un dažkārt arī Shadowsocks starpniekservera), daži VPN pakalpojumi spēs apiet šo cenzūru.
 2. Ģeogrāfiski bloķēta satura skatīšanās. Vai jūs kādreiz esat bijis neapmierināts, ka jūsu Netflix bibliotēkā trūkst noteiktu filmu vai seriālu, kas pieejami citos pasaules reģionos? Neuztraucieties – varat mainīt Netflix reģionu, izmantojot VPN. Nodrošinot jums IP adresi no citas valsts, tas var palīdzēt apmuļķot Netflix, Hulu vai YouTube, liekot domāt, ka jūsu datplūsma nāk no citas valsts.
 3. Droša piekļuve tumšajam un dziļajam tīmeklim. Pretēji vispārpieņemtam uzskatam, tumšā un dziļā tīmekļa pārlūkošana nepadara jūs par noziedznieku. Tas vienkārši nozīmē, ka jūs piekļūstat saturam, kas nav pieejams jūsu parastajā pārlūkprogrammā. Tomēr tas joprojām ir nedaudz riskanti, un, izmantojot VPN, kas nodrošina papildu drošības līmeni, samazinās jūsu iespējas iekļūt nepatikšanās.

Bezmaksas un maksas VPN

Viegli lietojami VPN pakalpojumi

Vienmēr ir laba ideja ieslēgt izslēgšanas slēdzi. Tādā veidā jūsu internets tiks atslēgts ikreiz, kad pārtrūks savienojums ar VPN serveri. Tas var pasargāt jūsu drošību tiešsaistē no nejaušas IP adreses noplūdes.

Droša bezmaksas VPN tīkla atrašana pati par sevi ir māksla. Redziet, liela daļa bezmaksas VPN pakalpojumu var radīt vienu vai divus draudus. Piemēram, lejupielādējot bezmaksas programmu, par kuru neko nezināt, var tikt nopludināti jūsu personas dati. Mazāk nopietnos gadījumos jūs var vienkārši bombardēt ar kaitinošām (vai gluži bīstamām) reklāmām ikreiz, kad atrodaties tiešsaistē.

Pozitīvi ir tas, ka ir daži uzticami VPN zīmoli, kas nodrošinās jūsu anonimitāti bez maksas. AtlasVPN un ProtonVPN ir labi piemēri, jo tie dāsni piedāvā neierobežotu joslas platumu. Tomēr jums būs jāpiesakās uz maksas versiju, lai atbloķētu pilnu valstu sarakstu un lielāko daļu īpašo funkciju.

Vai es varu izmantot VPN jebkurā ierīcē?

Tāpēc labākais veids ir jau no paša sākuma izmantot augstākās klases VPN. Tiem ir daudz funkciju un tie ir piemēroti daudziem VPN izmantošanas gadījumiem, piemēram, straumēšanai, torrentu pārsūtīšanai un drošībai. Dažiem no tiem ir pat bezmaksas izmēģinājuma versijas, ko varat izmantot, lai bez maksas saņemtu augstākās kvalitātes VPN pakalpojumus.

Jāskatās: 4 reāli NordVPN izmantošanas piemēri

Ja visi šie tehniskie aspekti jums nav pa prātam, noteikti noskatieties šo videoklipu. Tas palīdzēs jums labāk saprast, kā VPN var būt noderīgs ikdienas situācijās.

Secinājums

Jāskatās: 4 reāli NordVPN izmantošanas piemēri

VPN ir noderīgs rīks, kas var palīdzēt uzlabot drošību tiešsaistē, piekļūt ģeogrāfiski ierobežotam saturam, droši izmantot torrentu un daudz ko citu. Lai gan var šķist, ka jums varētu būt nepieciešamas padziļinātas IT zināšanas, iemācīties izmantot VPN un iestatīt to savā ierīcē ir pavisam vienkārši.

Augstākās klases VPN pakalpojumu sniedzēji piedāvā lietotājam draudzīgas lietotnes, kas darbojas ar populārākajām operētājsistēmām un ir ļoti viegli lietojamas. Jums tikai rūpīgi jāizvēlas savām vajadzībām atbilstošs VPN, jālejupielādē ierīcei paredzētā lietotne un jāizveido savienojums ar serveri jūsu izvēlētajā vietā.

Mūsu testu laikā NordVPN bija visvieglāk konfigurējams un lietojams mobilajās, darbvirsmas un pat straumēšanas ierīcēs. Turklāt tas ir ļoti daudzfunkcionāls un piemērots visu veidu darbībām – tostarp torrentu meklēšanai, tiešsaistes drošībai, straumēšanai un spēlēm. Ja neesat pārliecināts, kuru VPN izvēlēties, mēs noteikti iesakām šo VPN.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem