Cik daudzas kriptovalūtas?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kāda ir labākā kriptovalūta, kurā tagad investēt?

Kriptovalūtas turpina ieņemt pirmās vietas laikrakstu ziņu virsrakstos. Lūk, 10 labākās kriptovalūtas, kurās investēt 2022. gada maijā.
✔️ Bitcoin (BTC) joprojām ir vērtīgākā kriptovalūta un joprojām ir viena no populārākajām.
✔️ Etherium (ETH)
✔️ Lightcoin (LTC)
✔️ Ripple (XRP)
✔️ ASV dolāra monēta (USDC)
✔️ Tether (USDT)
✔️ Dogicoyne (DOGE)
✔️ SHIBA-INU (SHIB)

⚡️ Kāda ir lētākā kriptovalūta?

✔️ Dogecoin (DOGE).
Dogecoin cena nav gluži zema: aptuveni 0,10 ASV dolāri par monētu 11. maijā, salīdzinot ar tās 52 nedēļu augstāko vērtību 0,6847 ASV dolāri. Dogecoin tika izveidots kā satīrisks skatījums uz bitkoinu, atšķirībā no daudzām citām kriptovalūtām ar reālu pielietojumu pasaulē.

⚡️ Kā sākt investēt?

Naudas ieguldīšana tiešsaistes ieguldījumu kontā, ko var izmantot akciju vai kopieguldījumu fondu iegādei, ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā iesācējiem ieguldīt akciju tirgū. Ieguldījumus var sākt ar vienu akciju daudzos brokeru kontos.

⚡️ Kāda ir visefektīvākā dienas tirdzniecības stratēģija?

Skalpēšana ir fantastiska dienas tirdzniecības tehnika pārliecinātiem tirgotājiem, kuri spēj ātri pieņemt lēmumus un īstenot tos bez vilcināšanās. Skalperi ievēro stingru disciplīnu, nekavējoties pārdodot, ja konstatē cenu kritumu, kas samazina zaudējumus.

Visas daudzas kriptovalūtas monētas

Pašlaik coinmarketcap.com ir uzskaitītas 1583 kriptovalūtas. Šis skaits ir lielāks nekā kopējais eksistējošo fiat valūtu skaits (ieskaitot zeltu). Tā kā pirms deviņiem gadiem pastāvēja tikai Bitcoin, cilvēki brīnās, kāpēc ir izveidojusies šāda neatbilstība. Mūsdienās kriptovalūta ir sastopama gandrīz visās ekonomikas nozarēs.

Tādas kriptovalūtas kā Bitcoin, Ethereum, Litecoin un Ripple ir kriptovalūtu piemēri, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai revolucionizētu dažādas nozares.

cik  daudzas kriptovalūtas
Kurā kriptovalūtā ir vērts investēt

10 KRIPTOVALŪTAS RISKI: KĀPĒC BITCOIN UN ETHERIUM, IESPĒJAMS, NAV VĒRTS INVESTĒT

Kādi ir daži no iespējamajiem šāda scenārija iemesliem, ja jau pastāv tik daudz kriptovalūtu?

Dažādas kriptovalūtas atšķir viena no otras ar dažādām iezīmēm, ko nosaka pamatā esošā tehnoloģija – blokķēde. Tas ļauj izstrādātājiem izstrādāt atsevišķas kriptovalūtas dažādiem mērķiem.

Mums ir valūtas – kriptovalūtas, kas darbojas kā nauda. Tās būtībā ir sava veida krājkonts, ko var izmantot tāpat kā fiat valūtu. Bitcoin un daudzas citas kriptovalūtas pieder pie šīs kategorijas.

kura kriptovalūta ir visdrošākā
Cik daudzas kriptovalūtas?

Dažiem ir lietderības funkcija. Šī ir kriptovalūtu kolekcija, kas ir paredzēta izmantošanai kā infrastruktūra. Tās ļauj izveidot papildu kriptovalūtas savos tīklos. Ideāls piemērs ir Ethereum virtuālā mašīna Ethereum, kas savā tīklā ļāva izveidot daudzus žetonus. Šo kategoriju sīkāk aplūkošu vēlāk.

Vispazīstamākie kriptovalūtu veidi ir lietojumprogrammu jeb platformu kriptovalūtas, kuras mēs tā arī saucam. Pakalpojumu valūtas ir šāda veida kriptovalūtu pamats. Augur ir labs veiksmīgas lietojumprogrammas vai platformas kriptovalūtas piemērs.

Kura kriptovalūta ir daudzsološākā 2022?
Kuru kriptovalūtu ir vislabāk iegādāties 2021. gadā?

Kriptovalūtu ir ļoti daudz, jo Nakamoto tās ir izveidojis tieši tā. Atkal jāatgādina, ka blokķēdes tehnoloģiju neviens nekontrolē. Ikviens, kurš saprot, kā šī tehnoloģija darbojas, var izveidot savu virtuālo valūtu, izmantojot to. Satoshi Nakamoto bija pirmais, kurš izmantoja blokķēdes tehnoloģiju, lai retrospektīvi radītu bitkoinus.

Drīz vien citi izstrādātāji uzzināja, ka šo pašu tehnoloģiju var izmantot, lai radītu uzlabotu oriģinālo versiju. Bijušajam Google inženierim Čārlijam Lī (Charlie Lee) bija svarīga loma Litecoin – viena no pirmajiem altkoiniem – radīšanā. Daudzi citi ātri sekoja viņa piemēram, cenšoties izveidot kaut ko līdzīgu vai labāku par esošajām iespējām.

Kādu kriptovalūtu būs vērts rakt 2022. gadā?
Cik daudzas kriptovalūtas monētu

liela daļa no jūsu ieguldījuma jums tiks atmaksāta.

Vēl viena teorija ir tāda, ka ir tik daudz kriptovalūtu, jo Bitcoin un citiem veiksmīgiem altkoiniem ir bijusi tik milzīga ietekme. Kad sākotnēji tika izveidots Bitcoin, tikai daži cilvēki par to zināja. Tam nebija nekādas vērtības, tomēr daudzi cilvēki to ignorēja vai arī nemēģināja par to uzzināt.

Tomēr laika gaitā tās vērtība ir palielinājusies. Ethereum līdz pat 2017. gada sākumam bija gandrīz bezvērtīgs, neraugoties uz milzīgo peļņu, ko guva tie, kas ieguldīja Ether žetonā.  

Ieguldījumi kriptovalūtās. Kā, kur un kāpēc
Kādu kriptovalūtu iegādāties tieši tagad

Lai gan 2017. gads bija lielisks gads Bitcoin, arī citiem altkoiniem ir veicies labi. Cilvēki kļuva par miljonāriem vienas nakts laikā, kad Bitcoin sasniedza savu visu laiku augstāko līmeni – 20 000 ASV dolāru par BTC. Kad tas notika, visi pievērsa uzmanību un vēlējās uzzināt vairāk par kriptovalūtu. Par laimi, tiešsaistē ir pieejama daudz informācijas par dažādām monētām un to, kā tās ātri un vienkārši iegādāties.

Nākamais loģiskais solis karjerā.

5 populārākās kriptovalūtas, kas nav bitcoin
Kriptovalūtas izstrādes priekšrocības un trūkumi

Tāpat jaunu kriptovalūtu radīšanu ir veicinājis arī jautājums par filiāļu izveidi. Lai gan filiāles ne vienmēr ir atbildīgas par kriptovalūtas bagātību, tas tomēr ir viens no elementiem. Piemēram, Bitcoin sastāv no vismaz četrām dažādām kriptovalūtām, kas no tās ir sazarojušās.

  • Šīs kriptovalūtas ir Litecoin, Bitcoin Cash un Bitcoin Gold..
  • Litecoin ir Litecoin Cash – oriģinālās kriptovalūtas atvasinājums.
  • BTC un BCH, kā arī ETC/ETH pāris ir kriptovalūtu piemēri.
Kas gaida kriptovalūtu tirgu 2022. gadā
Kāpēc kriptovalūta samazinās 2022. gadā?

Tāpēc jaunākās digitālās valūtas ir spiestas radīt jaunas kriptovalūtas. Piemēram, Zcash panākumu rezultātā radās Zclassic (ZCL) un pēc tam Bitcoin Private.

Inovācijas

Kriptovalūtas ir uzplaukušas, pateicoties to inovācijai un mūsu vēlmei nepārtraukti pilnveidoties. Aplūkojiet, piemēram, miljoniem lietojumprogrammu, kas pieejamas, izmantojot tādus piegādātājus kā Apple vai Google.

Kādu kriptovalūtu rakt 2022. gadā?
Kāpēc daudzas kriptovalūtas?

To ir daudz. Apsveriet lietotni, kas atskaņo mūziku. Ir ne tikai viena, bet simtiem šādu lietotņu. Dažas no tām mums patīk, bet citas mēs ienīstam. Savukārt daudzas citas tiek radītas nepārtraukti.

Tieši tas ir kriptovalūtu mērķis. Lai gan mums ir kriptovalūtas ar viedajiem līgumiem, kas darbojas līdzīgi, to kļūst aizvien vairāk.

Cik maksā lētākā kriptovalūta?
Cik maksā lētākā kriptovalūta?

Pašlaik viņi maina protokola daļas, lai izveidotu jaunu, inovatīvu viedo līgumu platformu. Citiem vārdiem sakot, Ethereum ir vislabākais iespējamais variants viedo līgumu platformu jomā. Ir vairākas platformas ar žetoniem, kas darbojas uz tāda paša veida tīkla kā Ethereum. NEO ir Ķīnas Ethereum, savukārt Cardano ir Japānas Ethereum, bet Stellar, EOS un NEM ir citi piemēri.

Cik maksā lētākā kriptovalūta?
Ne tikai bitcoin un eters: cik daudz kriptovalūtas

ICO drudzis

Vēl viens iespējamais ICO buma izskaidrojums ir tas, ka ir tik daudz kriptovalūtu. Dažu šo žetonu pārdošanas darījumu pieaugums ir tikai motivējis vēl vairāk cilvēku darīt to pašu. To atviegloja fakts, ka ICO ekoloģijai nebija regulatīvās uzraudzības.

Kurā kriptovalūtā investēt tagad
Kāda ir kriptovalūtu tirgus nākotne

Galu galā šie monētu piedāvājumi beigās tiek pārveidoti par kriptožetoniem tirdzniecības platformās. Pirmais monētu piedāvājums tika veikts 2013. gadā kā Mastercoin. Šim panākumam sekoja daudzi citi pārdošanas darījumi, piemēram, Ethereum, NXT, IOTA un Stratis.

ICO seko arī piegādes un izplatīšanas, azartspēļu, apdrošināšanas un citu nozaru uzņēmumi. Bez šaubām, kriptovalūtas izplatīšana ir galvenais mērķis.

Kriptovalūtu cenas, grafiki un tirgus kapitalizācija
Top 10 kriptovalūtas šodien

Daži ICO izmanto esošās platformas, piemēram, Ethereum, bet citi izveido savu blokķēdes tīklu. Katram no tiem ir sava valūta, kas paredzēta darījumu veikšanai tīklā. Tātad, ja mums ir tūkstoš veiksmīgu ICO, tas nozīmē, ka apgrozībā ir tūkstoš kriptovalūtu. Un tas pat neņem vērā visus pārējos projektus, kas vēl nav izgājuši no plānošanas stadijas.

Tas nav nekas briesmīgs, ja jums pieder daži tūkstoši kriptovalūtu. Tomēr ir svarīgi, kādu funkciju katra no tām pilda sabiedrībā. Dažas no tām pastāv tikai tādēļ, lai tās iegādātos un pārdotu kā investīcijas. Ja TAS ir tas, kas motivē visas vai lielāko daļu no tām, esmu pārliecināts, ka daudzas no tām izzudīs, jo burbulis kļūs arvien vairāk uzpūsts. Iespējams, mums nebūs neviena produkta vai tikai dažu, kas galu galā iegūs plašu atzinību.

Visvairāk augošās nedēļas kriptovalūtas
Top daudzas kriptovalūtas

Šeit ir kriptovalūtas, kurām ir bijusi vislielākā ietekme, ja meklējat labu kriptovalūtas ieguldījumu vai vienkārši interesējaties par dažiem labi zināmiem projektiem.

Bitcoin

Bitcoin bija pirmā kriptovalūta pasaulē. Satoshi Nakamoto, nezināmas personas pseidonīms, izveidoja Bitcoin 2009. gadā. Tā ir decentralizēta digitālā valūta, kas ir neatkarīga no bankām un finanšu iestādēm.

Kas ir bitkoini vienkāršā valodā?
Kā vienkāršā valodā tiek iegūts bitcoin?

Bitcoin vairs nav dominējošā kriptovalūta; to ir pārspējušas vairākas jaunas kriptovalūtas, kas ir tehnoloģiski sarežģītākas un kuru tirdzniecība ir daudz efektīvāka. Rezultātā mūsdienās bitcoin galvenokārt izmanto kā uzkrājumu veidošanas metodi. Tā kā tā ir visplašāk atzītā un vērtīgākā kriptovalūta ar ievērojamu pārsvaru, tai ir agrīnā līdera priekšrocības.

Vai 2022. gadā bitcoin eksplodēs?

Ethereum (ETH)

Ethereum ieviesa koncepciju par programmējamu blokķēdi, kas ir pieejama ikvienam. Izstrādātāji var izmantot Ethereum blokķēdi, lai izstrādātu savus kriptovalūtu žetonus un decentralizētas lietojumprogrammas (dApps). Tā rezultātā ir izveidotas decentralizētās finanses (Defi) – platformas, kas lietotājiem nodrošina tradicionālo finanšu pakalpojumu decentralizētas versijas.

Ētera priekšrocības daudzās kriptovalūtas ir tur
Ethereum ir drošs

Ethereum ir pirmā un joprojām populārākā kriptovalūta ar programmējamu blokķēdi. Lai gan tagad ir vairāk kriptovalūtu ar programmējamām blokķēdēm, viss sākās ar Etherium. Tās agrīnā attīstība palīdzēja tai nostiprināties kā otrajai lielākajai kriptovalūtai.

Tether (USDT) 

Tether ir kriptovalūta, kas ļauj jums uzraudzīt cita aktīva vērtību, ko dēvē par stabilo monētu. Tether visbiežāk izmanto ASV dolāra vērtības uzraudzībai.

Kāda ir Tether jēga?
Kāda ir Tether jēga?

Tether ir kriptovalūta. Tether Limited, uzņēmums, kas stāv aiz tās, ir melojis par tās rezervēm, nepatiesi apgalvojot, ka katrs Tether ir nodrošināts ar ASV dolāru. Neraugoties uz šīm un citām problēmām, Tether kopumā ir lielākais dienas tirdzniecības apjoms starp kriptovalūtām.

Cardano(ADA/USD)

Kas ir Cardano tīkls?
Kas ir Cardano vienkāršā valodā?

Cardano ir blokķēdes platforma, ko izveidojis viens no Ethereum līdzdibinātājiem. Tās mērķis cita starpā ir sniegt finanšu pakalpojumus un personas datus ikvienam. Cardano progress ir lēnāks nekā citiem, jo tās pamatā ir speciālistu recenzēti pētījumi.

Vai ir vērts ieguldīt Cardano?
Vai Cardano ir droša kriptovalūta?

Tā bija viena no pirmajām kriptovalūtām, kas darījumiem autentificēt izmantoja akciju verifikāciju. Tā ir energoefektīvāka alternatīva darba pierādīšanas metodei, ko izmanto Bitcoin un daudzas citas pazīstamas kriptovalūtas.

Binance monēta(BNB (BNB))

Binance monēta ir Binance viedķēde, kas ir Binance dzimtā kriptovalūta. Šo blokķēdes sistēmu izstrādāja Binance, kas ir viena no pasaulē pazīstamākajām kriptovalūtu biržām. Pateicoties ievērojami zemākām gāzes (darījumu) izmaksām, tā ātri kļuva par populāru alternatīvu Ethereum.

Kas ir BNB un kam tā tiek izmantota?
Vai BNB ir droša?

Binance Smart Chain komisijas maksa tiek maksāta ar Binance monētām, tāpēc jums vispirms tās būs jāiegādājas. Klienti, kuru rīcībā ir Binance Coin, var gūt labumu no samazinātām tirdzniecības maksām Binance biržā.

Ripple (XRP)

Ripple ir kriptovalūta, kas darbojas ar XRP virsgrāmatu. Ripple ir maksājumu tīkls, kura mērķis ir padarīt starptautiskus naudas pārskaitījumus ātrus un lētus. Tas tika izveidots, lai paātrinātu starptautiskos naudas pārskaitījumus un padarītu tos rentablākus.

Kas ir XRP vienkāršā valodā?
XRP eksplodēs 2022. gadā

Ripple ir izcīnījusi karstu juridisku cīņu ar SEC. SEC 2020. gada beigās apgalvoja, ka Ripple pārdod nereģistrētas akcijas XRP veidā. Neraugoties uz Ripple noliegumiem, daudzas lielākās kriptovalūtu biržas ir veikušas pasākumus, lai atsauktu XRP tirdzniecības iespējas.

Polkadot (DOT)

Ko dara Polkadot?
Kad parādījās Polkadot?

Polkadot ir platforma, kuras mērķis ir palielināt integrācijas pakāpi starp blokķēdēm. Ar Polkadot saistītās blokķēdes var nosūtīt cita citai jebkāda veida informāciju vai aktīvus.

Polkadot ir blokķēde, kas ir izstrādāta tā, lai apsteigtu Ethereum. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka Polkadot un Ethereum ir dažas būtiskas atšķirības. Polkadot izstrādātāji var izveidot savas blokķēdes. Tajā ir atļauti arī parachains, kas ir paralēlas blokķēdes, kuras ir savstarpēji saistītas ar parachains (paralēlām ķēdēm).

Solana (SOL)

Kas ir Solano monēta?
Kas ir labs Solanā?

Solana ir blokķēdes tehnoloģija, kas tika radīta, lai būtu ātra un efektīva. Tā spēj apstrādāt 65 000 darījumu sekundē un katru sekundi apstrādā tūkstošiem darījumu. Vidējās darījumu izmaksas ir ļoti zemas – mazāk nekā viens cents.

Kas ir Solana vienkāršā valodā?
Cik vērts ir 1 Solana?

Savukārt Solana darījumu autentifikācijai izmanto koplietošanas apliecinājumu. Ir izstrādāta arī jauna pieeja, kas pazīstama kā vēstures pierādījums. Ar šo metodi tiek izveidots vēsturisks ieraksts par to, kad notikuši darījumi, un tā ir viena no galvenajām sistēmas Solana funkcijām.

Dogecoin (Doge)

Vai Dogecoin var padarīt mani bagātu?
Vai 1 Dogecoin kādreiz sasniegs 100 $?

Dogecoin ir kriptovalūta, kuras pamatā ir Doge mems. Šīs valūtas radītāji to ieviesa 2013. gadā kā veidu, kā izpētīt kriptovalūtu tirgus burbuļus. Tā tiek uzskatīta par oriģinālo memu monētu, un kopš tā laika tā ir iedvesmojusi daudzas atdarinātājas kriptovalūtas.

Vai Dogecoin var padarīt mani bagātu?
Kāpēc Dogecoin tiek tik kritizēts?

Neraugoties uz to, ka Dogecoin trūkst konkurences priekšrocību vai unikāla mērķa, tam ir izdevies kļūt par vienu no pazīstamākajām kriptovalūtām. Dogecoin un tam sekojošās memu monētas ir pierādījums tam, ka kņada var radīt pārmaiņas kriptovalūtu tirgū.

Monero (XMR)

Monero ir decentralizēta atvērtā koda kriptovalūta, kas darījumiem izmanto privātuma saglabāšanas metodes. Tas padara darījumus neizsekojamus un anonīmus. Lielākajai daļai kriptovalūtu ir publiskas blokķēdes, kurās ir pieejami visi darījumu dati, bet Monero gadījumā skatītāji šo informāciju nevar redzēt.

Kāda ir 1 Monero vērtība?
Cik Monero ir palikuši?

Monero anonimitātes tehnoloģija ir padarījusi to ārkārtīgi populāru kriptonauda entuziastu vidū, kuri rūpējas par savu privātumu, taču to var izmantot arī nelikumīgām darbībām, piemēram, naudas atmazgāšanai un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas. Nodokļu inspekcija ir piedāvājusi lielu atlīdzību ikvienam, kas spēs uzlauzt Monero šifrēšanu.

TRON (TRX)

Nākamais mūsu visveiksmīgāko kriptovalūtu sarakstā ir TRON. 2018. gadā Tron veica vienu no saviem būtiskākajiem pirkumiem – failu koplietošanas pakalpojumu BitTorrent. Tron vislabāk raksturo kā decentralizētu platformu, kas vērsta uz satura koplietošanu un izklaidi.

TRON lepojas ar to, ka var apstrādāt 2000 transakciju sekundē, kas ļauj to izmantot bieži. Šobrīd TRON žetonu vērtība ir 0,06 ASV dolāri par katru, un to kopējā tirgus kapitalizācija ir 5 757 938 435,93 ASV dolāri.

EOS monēta (EOS)

EOS ir platforma, kas radīta izstrādātājiem, lai veidotu decentralizētas lietotnes, ko biežāk dēvē par DApps. Projekta mērķis ir padarīt blokķēdes tehnoloģiju pieejamu un ērtu programmētājiem. Tāpēc tās rīki un resursi palīdz izstrādātājiem ātri un efektīvi veidot blokķēdes lietotnes.

EOS tirgus kapitalizācija pašlaik ir 1 248 277 151,38 ASV dolāri, un tā tiek tirgota par 1,17 ASV dolāriem par monētu.

TRON (TRX)
Synthetix Network Token (SNX)

Synthetix tīkls ir decentralizēta tirdzniecības platforma, kas izmanto Ethereum. Tā ļauj lietotājiem radīt fizisku aktīvu, piemēram, akciju un preču, tirgus. Tos var tirgot, izmantojot kriptovalūtu kā valūtu. SNX žetoni tiek izmantoti kā šo “sintētisko” aktīvu nodrošinājums.

  • Synthetix sāka savu ceļojumu kā stabilo monētu projekts ar nosaukumu Heaven
  • Platformā radītie aktīvi tiek dēvēti par “sintezatoriem”.
  • Synthetix ir tās stablecoin sauc USD (Synthetic USD)

Kāpēc kriptovalūtas ir nozīmīgas?

Kriptovalūtas uzlabo dažas fiat naudas īpašības. Tām nav nepieciešams federālās valdības atbalsts, un tās veic darījumus pilnīgi pašas, bez finanšu iestāžu palīdzības. Izmantojot kriptovalūtu, cilvēki dažādos kontinentos var pārskaitīt līdzekļus ātri, lēti un bez nepieciešamības izmantot maksājumu pakalpojumus.

EOS monēta (EOS)
Kas ir kriptovalūta un kāpēc tā ir kaut ko vērta?

Lai gan kriptovalūta tika radīta, lai aizstātu tradicionālo naudu, tā vairs nav vienīgais tās izmantošanas veids. Izstrādātāji nepārtraukti izstrādā jaunus kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģijas lietojumus, lai risinātu reālās pasaules problēmas.

Šobrīd ir vairāk nekā 2000 kriptovalūtu veidu, no kuriem izvēlēties, un tas var mulsināt. Var būt grūti saprast, kur ieguldīt, ja ir tik daudz iespēju. Jebkura kriptovalūta, kuru apsverat, ir rūpīgi jāizpēta. No otras puses, akcijas un lielākas monētas parasti ir drošākās ieguldījumu alternatīvas, ja neesat pārliecināts par jebko citu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem