10 kriptovalūtas ieguldījumu riski: Kāpēc Bitcoin un Etherium var nebūt vērts investēt

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai kriptovalūta ir droša?

Vai bitcoin ir drošs? Blokķēdes tehnoloģija, kas ir bitcoin pamatā, ir pēc būtības droša, pateicoties decentralizētai un publiski pieejamai sadalītās virsgrāmatas tehnoloģijai, kā arī katrā darījumā izmantotajai šifrēšanas metodei.

⚡️ Vai Bitcoin ir īsta nauda?

Bitcoin (BTCUSD), ko bieži dēvē par digitālo naudu, ir kriptovalūtas veids, kura cenšas aizstāt centrālās bankas kontrolētu fiat valūtu. Pēdējā, savukārt, ir vērtīga, jo tā ir ražota un plaši izmantota ekonomikā.

⚡️ Kāpēc kriptovalūta ir tik populāra?

Pieņemot uz kriptovalūtu balstītu maksājumu sistēmu, var sagaidīt šādus ieguvumus

⚡️ Kāda ir visbiežāk iegādājamā kriptovalūta?

Bitcoin ir virtuālās valūtas veids. Tās vērtība svārstās, taču kā sākotnējā kriptovalūta tā ir arī vispopulārākā un visvērtīgākā. Neraugoties uz tās svārstīgumu laika gaitā, bitcoin (BTC) līdz šim ir saglabājusi vispopulārākā un vērtīgākā kriptovalūta.

Kāda ir mazākā kriptovalūta?

Bitkoinu kriptovalūtā tiek izmantota mazākā vienība, ko dēvē par satoshi. Tā tika nosaukta protokola izgudrotāja(-u) Satoshi Nakamoto un bitkoinu vārdā. Katrā bitkoinā ir 100 miljoni satoshi, t. i., 100 miljonu satoshi attiecība uz vienu bitkoinu.

Kriptovalūtas ieguldījumu riski

Ja vēlaties ieguldīt digitālajā valūtā, ar kriptovalūtu saistītu uzņēmumu akciju iegāde ir drošāka, bet, iespējams, mazāk ienesīga alternatīva.

Vai kriptovalūta ir droša?

Ir vairāki iemesli, kāpēc kriptovalūtas netiek uzskatītas par drošu ieguldījumu. Tomēr citi rādītāji liecina, ka kriptovalūta tuvākajā laikā nekur nepazudīs.

Kriptovalūtas ieguldījumu riski
Kādi ir kriptovalūtu trūkumi?

Kriptovalūtai ir vairāki raksturīgi apdraudējumi.

Kriptovalūtu biržas ir vairāk pakļautas hakeru uzlaušanai un citām noziedzīgām darbībām nekā biržas. Drošības pārkāpumi ir radījuši ievērojamus zaudējumus ieguldītājiem, kuriem ir nozagti viņu digitālie aktīvi, kas pamudināja vairākas biržas un trešo pušu apdrošināšanas sabiedrības sākt piedāvāt aizsardzību pret uzlaušanu. 

Kriptovalūtu glabāšana ir sarežģītāka nekā akciju vai obligāciju glabāšana. Vieglāk ir pirkt un pārdot kriptovalūtu aktīvus, piemēram, bitcoin ( CRYPTO: BTC ) un etereum ( CRYPTO: ETH ), kriptovalūtu biržās, piemēram, Coinbase ( NASDAQ: COIN ). Tomēr daudzi privātpersonas nevēlas glabāt savus digitālos aktīvus biržās tā paša iemesla dēļ, kāpēc viņi neglabā fizisku naudu savos makos – baidoties no zādzības.

Vai ir iespējams iegādāties kriptovalūtu? kriptovalūta kā investēt
Kā iegādāties kriptovalūtu?

Ja savu kriptovalūtu glabājat centralizētā biržā, jūs neesat vienīgais šo aktīvu īpašnieks. Valdība varētu pieprasīt, lai birža atsavina jūsu aktīvus, vai arī, ja birža bankrotētu, jums nebūtu iespējas atgūt savus līdzekļus.

Kriptovalūtu īpašnieku vidū ir populāri bezsaistes aukstās glabāšanas risinājumi, piemēram, aparatūras maki. Tomēr bezsaistes glabāšanai ir arī trūkumi. Nopietnākais apdraudējums ir privātās atslēgas nozaudēšana; bez tās jūs nevarēsiet piekļūt saviem kriptovalūtas līdzekļiem.

Labākā kriptovalūta, kurā ieguldīt
Kā droši iegādāties kriptovalūtas akcijas?

Nav pārliecības, ka kriptovalūtas projekts, kurā ieguldāt kriptovalūtu, būs veiksmīgs. Par investoru naudu sacenšas simtiem blokķēdes projektu, un daudzi no tiem ir krāpnieciski. Tikai neliela daļa kriptovalūtu projektu iztur laika pārbaudi.

Arī regulatori var vērsties pret kriptovalūtu nozari kopumā, jo īpaši, ja valdības uztvers kriptovalūtas kā potenciālu apdraudējumu, nevis progresīvu tehnoloģiju.

Kādi ir kriptovalūtas draudi?
Vai kriptovalūtu ir iespējams izņemt skaidrā naudā?

Sarežģītie kriptovalūtas tehnoloģiskie elementi arī palielina investoru riskus. Ievērojamas šīs tehnoloģijas daļas joprojām tiek izstrādātas, un tās vēl ir jāizmēģina reālā vidē.

Kriptovalūtas pieņemšana vēl tikai sākumposmā

5 galvenie Kriptovalūtas ieguldījumu riski
Vai kriptovalūta ir droša?

Pieņemšana ir viens no svarīgākajiem kriptovalūtu cenu virzītājspēkiem. Jo vairāk cilvēku izmanto un pieņem kriptovalūtas aktīvus, jo vērtīgāki kļūst šie aktīvi.

Pašlaik kriptovalūta ir agrīnā ieviešanas posmā. Tas liecina, ka, lai gan tā ir saistīta ar augstu riska pakāpi, tai ir arī milzīgs nākotnes izaugsmes potenciāls.

Tiek attīstīti kriptovalūtu nākotnes līgumu tirgi, un daudzi uzņēmumi iegūst tiešu piekļuvi šai nozarei. Tādi finanšu giganti kā Block ( NYSE: SQ ) un PayPal ( NASDAQ: PYPL ) atvieglo kriptovalūtu iegādi un tirdzniecību savās populārajās platformās.

Labākā kriptovalūta, lai iegādātos. ir vairākas raksturīgas briesmas
Vai Kriptovalūtas ieguldījumu riski

Citi uzņēmumi, tostarp Block, ir veikuši simtiem miljonu dolāru lielas kriptovalūtas investīcijas bitkoinos un citos digitālajos aktīvos. Tesla 2021. gada sākumā iegādājās bitkoinus 1,5 miljardu ASV dolāru vērtībā. Elektromobiļu ražotājs paziņoja, ka līdz 2022. gada februārim tam bija vairāk nekā 2 miljardi ASV dolāru kriptovalūtā.

2020. gadā Microstrategy (NASDAQ: MSTR) – biznesa izlūkošanas programmatūras uzņēmums – sāka uzkrāt bitcoin. Līdz 2021. gada beigām tās rīcībā bija 5,7 miljardi ASV dolāru kriptovalūtā, un tā paziņoja, ka izmantos papildu naudu, kas iegūta no darbības, lai iegādātos vairāk.

Kriptovalūtas ieguldījumu riski Etherium
Krāpšana ar kriptovalūtu

Pieaugošais pieņemšanas temps liecina par nozares briedumu, tāpat kā tas, ka pieaug individuālo investoru un uzņēmumu skaits, kas vēlas tiešu piekļuvi kriptovalūtai.

Tomēr kriptovalūtām vēl ir tāls ceļš ejams, līdz tās kļūs patiesi populāras. Pašlaik tikai nelielai daļai pasaules iedzīvotāju pieder jebkādi digitālie aktīvi, un vēl mazāk ir to, kas kriptovalūtu izmanto regulāri.

Vai kriptovalūta ir dzīvotspējīgs ilgtermiņa ieguldījums?

Kādi ir Kriptovalūtas ieguldījumu riski draudi
Kriptoieguldījumi ar peļņu 1000%

Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un Etherium, bieži tiek radītas ar augstiem mērķiem. Lai gan nav iespējams paredzēt, vai kāda konkrēta kriptovalūta būs veiksmīga, investori, kas agri iesaistās projektā, kurš beigās būs veiksmīgs, var saņemt ievērojamu atlīdzību.

Tomēr, lai kriptovalūtas projekts kļūtu vispārpieņemts, tas ir jāuzskata par ilgtermiņa panākumu.

Kā aizsargāt ieguldījumus kriptovalūtā
Kriptovalūta – ieguldījums riskantajiem

Bitcoin kā ilgtermiņa kriptonauda ir pievilcīga alternatīva.

Tīkla efekta dēļ bitkoins no tā gūst labumu – vairāk cilvēku vēlas, lai viņiem piederētu bitkoins, jo lielākajai daļai privātpersonu tas jau pieder. Daudzi investori ir nodēvējuši bitkoinu par “digitālo zeltu” tā dārgmetāla īpašību dēļ, taču to var izmantot arī kā maksāšanas līdzekli.

Bitcoiners prognozē, ka kriptovalūtas cena ilgtermiņā pieaugs, jo tās piedāvājums ir stabils, atšķirībā no fiat naudas, piemēram, ASV dolāra vai Japānas jenas, kuras apjoms ir fiksēts. Bitcoin daudzums ir ierobežots līdz mazāk nekā 21 miljonam vienību, savukārt lielāko daļu valūtu centrālās bankas var drukāt tik daudz, cik vien vēlas. Liela daļa kriptoieguldījumu iegādājas bitkoinus nevis tāpēc, lai izmantotu tos kā valūtu, bet gan tāpēc, ka sagaida, ka to cena turpinās pieaugt.

Ieguldījumi kriptovalūtā ātram startam
Ieguldījumi kriptovalūtā ātram startam

Bitcoin atbalstītāji uzskata, ka šai digitālajai valūtai ir iespēja kļūt par pirmo patiesi globālo valūtu.

Ilgtermiņa ieguldījums Etherium

Ethereum ir decentralizēta platforma, kas ļauj automātiski izpildīt digitālos līgumus. Ethereum tīkla vietējā valūta tiek saukta par ēteri, un to var iegādāties investori, kas vēlas ieguldīt Ethereum portfelī. Lai gan Bitcoin bieži tiek asociēts ar virtuālo zeltu, Ethereum izveido starptautisku skaitļošanas arhitektūru, kas atbalsta daudzas citas kriptovalūtas, kā arī lielas decentralizētu lietojumprogrammu ekosistēmas.

Kā nodrošināties pret kriptovalūtas tirdzniecības riskiem. kādu kriptovalūtu iegādāties
Kriptovalūtas riski un iespējamie regulatīvie pasākumi

Ethereum ir potenciāls gūt peļņu no tīkla efektiem un radīt ilgtermiņa vērtību, jo tā platformā ir radīts liels skaits kriptovalūtu, kā arī tā atvērtā koda decentralizētās lietotnes dizains. “Viedie līgumi”, kas tiek automātiski izpildīti atkarībā no iepriekš noteiktiem kritērijiem, kas iestrādāti līguma kodā, ir iespējami, pateicoties Ethereum platformai.

Ēteri tiek ģenerēti kā atlīdzība par viedo līgumu izpildi Ethereum tīklā. Viedo līgumu tehnoloģijai ir potenciāls sagraut tādas nozīmīgas nozares kā nekustamais īpašums un banku darbība, kā arī attīstīt pilnīgi jaunus tirgus.

10 galvenie kriptovalūtu akciju draudi
Kriptovalūtas riski

Tā kā Ethereum platforma kļūst arvien populārāka visā pasaulē, Ether žetons kļūst arvien noderīgāks un vērtīgāks. Ieguldītāji, kuri ir pārliecināti par Ethereum platformas ilgtermiņa perspektīvām, var gūt tūlītēju peļņu, iegādājoties Ether.

Ēteram nav acīmredzamas konkurences. Vairāki “Ethereum slepkavas”, piemēram, Solana ( CRYPTO: SOL ), Polygon ( CRYPTO: MATIC ) un Avalanche ( CRYPTO: AVAX ), ir izveidoti viedo līgumu apstrādei un izmanto blokķēdes sistēmu, kas spēj apstrādāt vairāk darījumu sekundē. Vēl viena ātruma priekšrocība ir tā, ka patērētājiem tas ir izdevīgāk. Tomēr Ethereum ir vispopulārākā platforma viedo līgumu izvēršanai.

Vai kriptovalūta ir labs ieguldījums?
Kāpēc kriptovalūta nav labs ieguldījums?

Pagaidām vēl nav zināms, vai kriptovalūta ir gudrs ieguldījums.

Kriptovalūta ir azartspēle – lai gan tai ir potenciāls pārvērsties par lielu naudas summu, kriptovalūta joprojām ir ļoti neuzticams ieguldījums. Labāk ar savu naudu spēlēt mazāk riskantas spēles un tā vietā ieguldīt akcijās vai obligācijās.

Ieguldot dažādās kriptovalūtās, jūs varat pasargāt sevi no iespējamiem zaudējumiem vienā turējumā. Dažādu digitālo aktīvu cenas var mainīties dažādos tempos un laika gaitā, tāpēc vairāku kriptovalūtu veidu turēšana nodrošina zināmu aizsardzību pret viena ieguldījuma kritumu.

Vai ir vērts ieguldīt kriptovalūtā?
Vai ir vērts ieguldīt kriptovalūtā?

Tā kā kriptovalūtu, piemēram, bitkoinu, cenas pagātnē ir maz korelējušas ar ASV kriptovalūtu akciju tirgu, kriptovalūtu iegāde var palīdzēt diversificēt jūsu portfeli. Ja uzskatāt, ka laika gaitā kriptovalūtu izmantošana palielināsies, iespējams, jums būtu izdevīgi ieguldīt kriptovalūtās tieši kā daļu no labi diversificēta portfeļa.

Katrai kriptovalūtai, kurā investējat, vienmēr ir izstrādāta investīciju tēze, it īpaši, ja tas ir jūsu pirmais ieguldījums. Ir jābūt gala mērķim vai plānam, cik ilgi turēt katru ieguldījumu. Jūs varat pārvaldīt un samazināt kopējo risku, pirms ieguldīšanas uzzinot pēc iespējas vairāk par kriptovalūtām.

Vai kriptovalūta ir drošs ieguldījums?
Vai ir iespējams kļūt bagātam ar kriptovalūtu?

Akciju tirgus izaugsme veicina kriptovalūtu izaugsmi.

Tradicionālās akcijas joprojām ir pārākas par kriptovalūtām, taču pēdējās joprojām nodrošina ievērojami lielāku peļņu.

Piemēram, iepriekšējo piecu gadu laikā indekss S&P 500 pieauga par 94%. Turklāt tajā pašā laikposmā NASDAQ Composite indekss pieauga par 144 %.

Vai kriptovalūta kļūs par nākotni?
Vai kriptovalūta ir īsta nauda?

Ņemiet vērā, ka iepriekšējo piecu gadu laikā bitcoin vērtība ir pieaugusi par vairāk nekā 3600 procentiem.

Tomēr bitkoins nav visveiksmīgākā kriptovalūta šajā jomā; daudzi citi žetoni ir guvuši lielākus panākumus nekā tas.

Bitcoin nav vienīgā kriptovalūta, kuras vērtība pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugusi. Ethereum cena pieauga par 7000%, bet BNB cena palielinājās par 10 000%. Ja meklējat veidus, kā tērēt savu ETH 2022. gadā, iepazīstieties ar mūsu ceļvedi par labākajiem Ethereum makiem 2022. gadā.

Kā aplikt ar nodokļiem kriptovalūtas
Kā pārvaldīt kapitāla pieauguma nodokļus

Ja aplūkojat dažas no populārākajām Metaversas kriptovalūtām tirgū, peļņa kļūst vēl iespaidīgāka. Piemēram, Decentraland un tās žetons MANA kopš to ieviešanas ir pieauguši par vairāk nekā 25 000 procentiem.

Lielie uzņēmumi arvien vairāk iesaistās kriptovalūtu tirgū.

Daži no pasaules lielākajiem un spēcīgākajiem uzņēmumiem tagad izmanto bitcoin, apliecinot, ka šī nozare turpināsies ilgtermiņā.

Kā kriptovalūta tiek aplikta ar nodokļiem. kriptovalūta, kurā investēt
Kriptovalūta, kurā investēt

2020. gada beigās Tesla, pasaulē otrais lielākais uzņēmums ar tirgus kapitālu vairāk nekā 1 triljons ASV dolāru, savā bilancē iekļāva bitkoinu darījumus 1,5 miljardu ASV dolāru vērtībā.

Tad ir tādi uzņēmumi kā Overstock, PayPal, Microsoft un Starbucks, kas ļauj tērēt bitkoīnus par jums svarīgām precēm un pakalpojumiem.

Kriptovalūta var radīt kapitāla pieaugumu un stabilus ieņēmumus.

Kā pelnīt naudu no kriptovalūtām?
Vai bitcoin var pārvērst naudā?

Vēl viens būtisks faktors, kas veicina interesi par kriptovalūtu, ir tas, ka digitālie aktīvi ļauj gūt peļņu gan tiešsaistē, gan bezsaistē.

Pirmkārt, kā jau minēts iepriekš, jūs gūsiet peļņu no saviem kriptovalūtas turējumiem, ja kriptovalūtas cena atklātā tirgū palielināsies.

Kādi ir 4 kriptovalūtu veidi?
Kādas kriptovalūtas ir pieejamas tirgū?

Tomēr savus digitālos žetonus var arī noguldīt kriptovalūtas krājkontos, lai papildus tam gūtu pasīvos ienākumus. Piemēram, ja jūsu kriptonauda ieguldīs jūsu bitkoinus Aqru, jūs saņemsiet gada peļņu 7 procentu apmērā.

Tas ir iespējams pat tad, ja nevēlaties pārdot savas kriptovalūtas. Tas nozīmē, ka, kamēr jūsu žetoni tiek glabāti kriptovalūtas kontā, jūs turpināsiet gūt peļņu, ja žetona vērtība pieaugs.

Ja vilcinaties iegādāties kriptovalūtu, ir dažas alternatīvas metodes, kā pelnīt naudu no kriptovalūtas attīstības. Jūs varat investēt tādos uzņēmumos kā Coinbase, Block un PayPal vai tādās biržās kā CME Group (NASDAQ: CME), kas nodrošina bitcoin nākotnes darījumu tirdzniecību. Lai gan ieguldījumi šajos uzņēmumos varētu būt ienesīgi, tiem nav tāda paša potenciāla kā kriptovalūtas iegādei.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem