Vai meklējat apdrošināšana kriptovalūtā tirgū?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️Vai ir šifrēšanas aizsardzība?

Kiberdrošība aizsargā pret zaudējumiem, ko rada kiberdrošības pārkāpumi. Lielākā daļa kriptovalūtu biržu nodrošina vismaz nelielu apdrošināšanu, lai pasargātu digitālos aktīvus no zādzībām un bojājumiem, kas radušies drošības pārkāpumu rezultātā. Šajā rakstā mēs sīkāk aplūkosim kriptogrāfiskās apdrošināšanas uzņēmumus, to, kā tā darbojas un ko tā sedz.

⚡️ Kā šobrīd apdrošināt kriptovalūtu?

Tomēr kriptovalūtas uzņēmumi ir atraduši dažādas metodes, kā nodrošināt savu digitālo aktīvu drošību.

⚡️ Kas ir apdrošināšanas žetons?

Apdrošināšanas žetons apmaiņā pret prēmijas samaksu ir apdrošināšanas seguma sertifikāts, ko apdrošinājuma ņēmējs saņem. Polises apdrošināšanas risks parasti ir nedalāms un nenododams, tāpēc tas ir jāsedz tikai ar vienu polisi.

⚡️ Vai Coinbase apdrošina jūsu kriptovalūtu?

Coinbase atšķirībā no citām kriptovalūtas brokeru sabiedrībām nav apdrošināta Vērtspapīru ieguldītāju aizsardzības korporācijā. Tai ir apdrošināšana, taču tā neattiecas uz lietotājiem, kuri zaudē savus līdzekļus hakeru uzlaušanas vai pieteikšanās datu zaudēšanas rezultātā.

⚡️ Vai digitālos aktīvus var apdrošināt?

Jūs nevarat novērtēt digitālo aktīvu vērtību, jo nevarat iegādāties to aizvietotāju. Lai gan īpašuma apdrošināšana nav pieejama, jūs varat aizsargāt savus digitālos aktīvus, izmantojot papildu segumu.

Kāpēc kriptovalūtu pasaulē man ir apdrošināšana kriptovalūtā?

Apdrošināšanas nozare pašlaik nav pietiekami liela, lai gūtu peļņu no kriptovalūtu nozares, ko galvenokārt veido jauni uzņēmumi un biržas.

Pat Ziemeļamerikas vadošā kriptovalūtu birža Coinbase saskaņā ar publiskajiem datiem tikai 2 % no saviem aktīviem ir apdrošinājusi Londonas Lloyd's. Šīs monētas tiek glabātas karstajā glabātuvē (vai ir saistītas ar internetu). Pārējie 90% ir atvienoti no interneta, un par to labāko kriptonaudu apdrošināšanas statusu ir maz zināms.

Kāpēc kriptovalūtu pasaulē ir nepieciešama kriptoapdrošināšana (ins)?
Apdrošināšana kriptovalūtā

Ņemot vērā kriptovalūtu tirgu svārstīgumu, kriptovalūtu apdrošināšana kļūst ļoti svarīga. Straujais bitkoinu un citu kriptovalūtu vērtības pieaugums ir izraisījis ievērojamas tiešsaistes maku un biržu zādzības. Japānas biržā Coincheck 2018. gada janvārī notikusī kriptovalūtas zādzība 500 miljonu ASV dolāru vērtībā uzsver galvenās finanšu sistēmas ievainojamību.

Apsveriet gadījumu BitGo, blokķēdes drošības uzņēmums. 2015. gadā uzņēmums paziņoja, ka tas ir apdrošināts XL Group. Tomēr tas netīšām izdzēsa un pēc tam atjaunoja bloga ierakstu, kurā tika paziņots, ka tika uzlauzts cits klients – Bitfinex, kā rezultātā tika zaudēti vairāk nekā 70 miljoni ASV dolāru virtuālajā valūtā.

Kā darbojas DeFi apdrošināšana kriptovalūtā
Vai kriptovalūta kādreiz tiks apdrošināta?

Ņemot vērā pastāvīgi mainīgo bitkoinu un citu kriptovalūtu ainavu, apdrošināšanas uzņēmumiem ir grūti noteikt precīzas prēmijas.

Kriptovalūtas dati nav pieejami. Tā kā vērtēšanas svārstīgums, kas var radīt trīskāršas cenu svārstības, samazina aizsargāto monētu skaitu, prēmijas var tikt ietekmētas. Neseno kriptovalūtas cenu svārstību dēļ šī nozare joprojām ir ļoti svārstīga. Tas ir izdzēsis daļu no iepriekšējā optimisma, kas valdīja saistībā ar kriptovalūtu kopumā un konkrēti ar blokķēdes tehnoloģiju.

Pēdējā gada laikā strauji pieaugošās bitkoinu cenas, iespējams, ir atbaidījušas dažus investorus. Citas valstis apsver, kā vēl vairāk regulēt kriptovalūtas un blokķēdes, kas varētu apgrūtināt uzņēmumu darbību šajās jurisdikcijās.

apdrošināšana kriptovalūtā
Kas regulē kriptovalūtu?

Daudzi apdrošināšanas uzņēmumi jau vairākus gadus ir pētījuši bitcoin. 2015. gadā Lloyd's publicēja ziņojumu, kurā tika aplūkoti dažādi ar kriptovalūtu saistītie riski. “Vispasaules drošības standartu izstrāde gan aukstajai (bezsaistes), gan karstajai (tiešsaistes) bitcoin glabāšanai palīdzētu samazināt risku un dotu apdrošinātājiem,” teikts tajā. Uzņēmums arī ierosināja servera puses drošību, glabāšanu bezsaistē un vairāku parakstu tehnoloģiju kā iespējamās metodes šo apdraudējumu mazināšanai .

Kāpēc kriptovalūtu ekosistēmai ir nepieciešama apdrošināšana? https://www.investopedia.com/news/cryptocurrency-insurance-could-be-big-industry-future/

Viens no svarīgākajiem ienākumu avotiem

No otras puses, kriptovalūtu tirgus problēmas var kļūt par ienākumu avotu apdrošināšanas sabiedrībām. Lielākā daļa nozares mērķtiecīgu apdrošināšanas risinājumu ir individuāli izstrādātas preces, kas precīzi atbilst katra klienta vajadzībām.

Kā tagad var apdrošināšana kriptovalūtā ?
Problēmas, ar kurām saskaras apdrošināšana kriptovalūtā

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumu jaunuzņēmumu un kriptovalūtas nozares uzņēmumu vidū ir populāra apdrošināšana pret zādzību. No otras puses, šis segums neattiecas uz ielaušanās gadījumiem.

Saskaņā ar pētījumā sniegto informāciju jaunuzņēmumiem varētu tikt pieprasīts maksāt līdz pat 5 % no apdrošināšanas seguma limita. Apdrošināšanas prēmijas par zādzībām ar ielaušanos esot līdz pat 10 miljoniem ASV dolāru gadā. 11 Apdrošināšana tiek sadalīta starp daudziem apdrošinātājiem par summām no 5 līdz 15 miljoniem ASV dolāru, nodrošinot, ka neviens apdrošinātājs nav atbildīgs par lielu tirgus daļu.

Apdrošināšanas uzņēmumi ir izstrādājuši inovatīvas metodes prēmiju aprēķināšanai, lai izmantotu šo iespēju. AIG Ziemeļamerikas kiberapdrošināšanas nodaļas vadītājs Kristofers Lins (Christopher Lin) kriptogrāfijas biznesu salīdzināja ar digitālo bruņoto automašīnu pakalpojumu. Viņš sacīja, ka ir pieņēmis pieeju, meklējot jau izveidojušos uzņēmumus bez salīdzināmiem riska profiliem.

Divu veidu labākās kriptogrāfiskās apdrošināšanas programmas uzņēmumiem un korporācijām.

Kā tagad var apdrošināšana kriptovalūtā ?
Vai kriptovalūtu var apdrošināt?

Zemāk ir uzskaitīti vairāki apdrošināšanas veidi, kas jāņem vērā, lai aizsargātu jūsu uzņēmuma bitcoin turējumus neatkarīgi no tā, vai esat mazs vai liels uzņēmums.

Kriptovalūtas glabāšanas apdrošināšana

Kriptovalūta ir jāuzglabā kādā veidā – kriptovalūtas makā, kriptovalūtas biržā vai kādā citā tiešsaistes platformā. Turētājdrošināšana var palīdzēt jums izglābties, ja zaudējat piekļuvi saviem kriptovalūtas aktīviem (piemēram, ja zaudējat kontroli pār savām kriptovalūtas atslēgām vai ja bankrotē uzņēmums, kas vada jūsu uzņēmumu).

Tā kā bitcoin ir decentralizēts, ir ļoti grūti mainīt vai dzēst kontu. Bitcoin Foundation lēš, ka aptuveni 20 % no visiem bitkoiniem tiek pazaudēti vai iesprostoti makos ar nezināmām parolēm (1). Tas kopā veido to, ka 2021. gada maijā investori kopumā zaudēja aptuveni 185 miljardus ASV dolāru. Kad šie bitkoini ir pazuduši, tie ir pazuduši uz visiem laikiem.

Vai ir iespējams apdrošināt kriptovalūtu?
Kāds ir drošākais veids, kā glabāt kriptovalūtu?

Kriptovalūtas glabāšanas apdrošināšana var būt diezgan dārga, taču tā var pasargāt jūsu uzņēmumu no piekļuves zaudēšanas bitkoiniem un citai digitālajai valūtai uz visiem laikiem.

Kripto apdrošināšanas segums

Ja kāds izdara noziegumu, piemēram, zādzību vai laupīšanu, uzņēmējdarbības apdrošināšana (apdrošināšana pret noziegumiem) var segt atlīdzību par naudas, aktīvu un inventāra zaudējumiem. Kriptovalūtu tirgus ir viens no piemēriem, kur šāda veida segums būtu izdevīgs.

Diemžēl kriptovalūtu tirgū noziegumi ir izplatīti, un uzņēmumi bieži vien neapzinās, cik svarīgi ir izstrādāt politiku, lai ar tiem cīnītos.

Kā tagad var apdrošināt kriptovalūtu?
Vai kriptovalūtu sedz apdrošināšana?

Iegādājoties atbilstošu apdrošināšanas polisi, varat pasargāt savu uzņēmumu un tā digitālos aktīvus no noziegumiem un zādzībām. Komercapdrošināšanas brokeris var palīdzēt jums izvēlēties atbilstošu segumu, vienlaikus nodrošinot jūsu uzņēmuma kriptovalūtas drošību.

Bitcoin ir prece, tāpēc vai jums vajadzētu iegādāties komercapdrošināšanu?

Digitālā biznesa aktīvus un kriptovalūtu portfeļus sedz vairākas standarta uzņēmējdarbības apdrošināšanas līnijas, piemēram, direktoru un amatpersonu (D&O) un kļūdu un nolaidības (E&O) apdrošināšana, kas pazīstama arī kā profesionālās atbildības apdrošināšana.

Organizācijām kļūst arvien grūtāk iegūt šos segumus, taču tie joprojām ir ļoti svarīgi, tāpēc aizvien svarīgāk ir atrast apdrošināto brokeri ar ievērojamām zināšanām.

DeFi kriptovalūtai: Decentralizētā finanšu apdrošināšana (DeFi)

Vai Coinbase ir DeFi?
Vai DeFi ir iespējams iegādāties kriptovalūtu?

Viedo līgumu apdrošināšana ir decentralizēta tīkla infrastruktūras aizsardzības veids (DNP), kas aizsargā viedos līgumus. Viedie līgumi ir blokķēdē saglabāti algoritmi, kas tiek aktivizēti, kad tiek izpildīti noteikti nosacījumi, tādējādi tie ir līdzīgi parastām datorprogrammām. Viedie līgumi automatizē līgumu izpildi, ļaujot darījumus veikt ātri, droši un pārredzami, bez starpniekiem un laika zudumiem.

Uzticama pakalpojumu sniedzēja nodrošināta kriptovalūtas aizsardzības politika garantēs, ka valūtas programmatūru nav iespējams uzlauzt un ka darījumi tiek veikti bez problēmām saskaņā ar viedā līguma nosacījumiem.

Lai gan šī politika var šķist mazāk būtiska, jums ir jāaizsargā uzņēmuma digitālie finanšu aktīvi pret hakeriem.

Vai biržas nodrošina kriptovalūtas drošību?

Kāda ir drošākā kriptovalūtas birža?
Vai kriptovalūta ir drošāka biržā vai makā?

Jums var būt pieejama arī jūsu izmantotās kriptovalūtas biržas apdrošināšana. Kā norāda O'Connell, vienai no populārākajām kriptovalūtu biržām ASV Coinbase ir 255 miljonu ASV dolāru noziedzības apdrošināšanas polise.

Coinbase apdrošināšanas polise stāsies spēkā, ja tiks uzlauzta visa Coinbase platforma. Tomēr, ja hakeris iekļūs jūsu kontā un nozags jūsu kriptovalūtu, Coinbase apdrošināšana to nesegs. Turklāt hakeru uzlaušanas gadījumā, kad tiek apdraudēta visa platforma, jūs, iespējams, nevarēsiet atgūt visus savus aktīvus. Saskaņā ar Coinbase tīmekļa vietnes noteikumiem: “Ja visi zaudējumi… pārsniedz apdrošināšanas atlīdzību… jūsu nauda joprojām var pazust.

Vai Coinbase ir apdrošināta?
“Coinbase atmaksā naudu hakeru gadījumā?

Lielākā daļa kriptovalūtas maiņas uzņēmumu, tostarp Gemini un Bitstamp, ir apdrošināti pret krāpšanu. Uzņēmuma Gemini galvenais glabātāja maciņš aizsargā BlockFi no zādzībām.

Ar 2 miljardus ASV dolāru lielu ikdienas apjomu tā ir lielākā bitcoin birža pēc tirgus kapitalizācijas. Lielākā digitālās valūtas birža pēc tirdzniecības apjoma ir CoinBase, kas ienesa zināmu stabilitāti tirgū, kad tā integrējās ar licencētu brokeru salīdzinājumiem. Tomēr, salīdzinot ar tādiem konkurentiem kā Gemini un Binance, BitStamp pakalpojumi ir nedaudz mazāk pievilcīgi.

Binance.US, vēl viena labi zināma birža, un FTX, mazāk zināma, bet populāra vietne, uz jautājumiem neatbildēja.

Vai jūs varat aizsargāt savus bitcoin?
Vai Bitbuy ir piemērots kriptovalūtām?

Vai ir iespējams apdrošināt savus bitcoin?

Jā, jūs varat aizsargāt savu kriptovalūtu ar apdrošināšanu, taču ir svarīgi saprast, ka standarta apdrošināšanas polises (piemēram, mājokļa īpašnieku apdrošināšana) var nesegt kriptovalūtas zādzību. Arī īpašuma bojājumu un noziegumu polises var segt zaudējumus no kriptovalūtas apdrošināšanas un cenšas izslēgt relatīvi jaunus vai nepastāvīgus aktīvus (sīkāk par to mēs runāsim vēlāk). Tomēr, pieaugot kriptovalūtu popularitātei, parādās jauni uzņēmumi, kas īpaši piedāvā tām paredzētus aizsardzības risinājumus.

Vai ir iespējams apdrošināt savus bitcoin?
Vai kāds var nozagt manu bitcoin maku?

Apdrošinātāji sadarbojas ar kriptovalūtas biržām, lai izstrādātu politikas, kas ir izdevīgas abām pusēm. Kanādas bitkoinu birža Bitbuy nesen sadarbojās ar apdrošinātāju Knox, lai izveidotu visaptverošu bitkoinu apdrošināšanas polisi. Segums ietver monētu zādzības un nozaudēšanas risku, kā arī hakeru vai darbinieku nodevības risku.

Viens no kriptovalūtas platformas piemēriem, kas apdrošina savu klientu aktīvus, ir Bitbuy. Nav šaubu, ka arī citas platformas nodrošina tāda paša līmeņa aizsardzību digitālajai naudai. Apdrošinātāji var izmantot aukstās un karstās uzglabāšanas risinājumus, lai aizsargātu monētas, tādējādi samazinot ikviena riskus.

Vai Bitbuy ir piemērots kriptovalūtām?
Vai Bitbuy ir uzticams uzņēmums?

Individuālo kriptogrāfijas apdrošināšanu piedāvā arī Toronto bāzētā komerciālā apdrošināšanas sabiedrība Kase. Kase apdrošināšana var aizsargāt jūsu digitālos aktīvus kriminālatbildības, kiberatbildības vai nolaidības gadījumā. Tas sedz zaudējumus, kas radušies kibernozagšanas, iekšējas slepenas vienošanās, jūsu vai jūsu darbinieku pieļautu kļūdu vai kļūdu dēļ, kā arī dabas stihiju gadījumā.

Pat ja jūs neizmantojat drošu platformu savu monētu glabāšanai, daži apdrošinātāji un brokeri ir izstrādājuši risinājumus šai unikālajai seguma nepieciešamībai.

Vai bitcoin ir apdrošināti mājokļu īpašnieku apdrošināšanā?
Piemēram, kopā ar jums atradīs labāko veidu, kā nodrošināt jūsu īpašumu.

Daži uzņēmumi, kas apdrošina digitālos aktīvus:

  • Bitbuy
  • Dvīņi
  • Bitstamp
  • Coinbase
  • Binance.US
  • FTX
  • Kase
Apdrošināšana strauji augošajam kriptovalūtu tirgum
Vai mājokļu īpašnieku apdrošināšana attiecas uz bitcoin un citām kriptovalūtām?

Ir svarīgi atcerēties, ka, pat ja jums ir apdrošināšana, iespējams, ka uzlaušanas gadījumā jūs nevarēsiet atgūt visu savu īpašumu. Arī hakeru uzlaušanas gadījumā, kad ir apdraudēta visa platforma, jūs, iespējams, nevarēsiet atgūt visus savus aktīvus.

Vai mājokļu īpašnieku apdrošināšana attiecas uz bitcoin un citām kriptovalūtām?

Vai mājokļu īpašnieku apdrošināšana attiecas uz bitcoin un citām kriptovalūtām?
Vai bitcoin ir apdrošināts?

Ja jums ir kriptovalūta, jūsu parastā mājokļa īpašnieka apdrošināšanas polise to nesegs zādzības vai nozaudēšanas gadījumā. Lai aizsargātu savus digitālos aktīvus, meklējiet iespēju apdrošināt valūtas platformu vai īpašas kriptovalūtas apdrošināšanas polisi. Piemēram, teiksim, ka jūs ieraktu Bitcoin un glabātu tos cietajā diskā. Ja kāds ielauzīsies jūsu mājā un nozags cieto disku ar jūsu Bitcoin krājumiem, standarta mājokļa īpašnieka apdrošināšana neatlīdzinās jums šo zaudēto līdzekļu vērtību.

Vai ir iespējams apdrošināt savus bitcoin?
Apdrošināšana strauji augošajam kriptovalūtu tirgum

Tomēr, ja jums ir visaptveroša mājokļa īpašnieka apdrošināšanas polise, kas ietver arī ārpus telpām veiktu apdrošināšanu, apdrošinātājs var segt kriptovalūtas nozaudēšanu vai zādzību, kamēr tā atrodas ārpus jūsu mājām. Piemēram, teiksim, jūs apmeklējat bitkoinu konferenci un jūsu klēpjdators tiek nozagts no viesnīcas numura, kurā esat apmeties. Ja zaudējumu sedz jūsu mājokļa īpašnieka apdrošināšana, jūs, iespējams, varēsiet iesniegt prasību.

Runājot par kriptovalūtu, nav vienas universālas atbildes, kas derētu visiem apdrošināšanas gadījumiem. Tas ir atkarīgs no tā, kā jūs glabājat savus digitālos aktīvus un kāda veida segums jums ir nepieciešams. Tomēr, veicot nelielu izpēti, jums vajadzētu spēt atrast risinājumu, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem