5 kriptovalūtas priekšrocības: Kāpēc jums vajadzētu investēt digitālajā naudā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kura kriptovalūta eksplodēs?

✔️ Ethereum
Tirgū tam ir dominējoša pozīcija aptuveni 18,49% apmērā, saskaņā ar CoinMarketCap datiem. Ethereum, visticamāk, ir visstabilākā kriptovalūta šajā sarakstā. Ja Ethereum 2022. gadā atkal eksplodēs, tas, bez šaubām, būs milzīgs sprādziens.

⚡️ Kādi ir 4 digitālās kriptovalūtas veidi?

Kriptovalūtu var iedalīt divās kategorijās: monētās un žetonos.
✔️Ethereum ir decentralizēta platforma, kurā darbojas viedie līgumi un kuru var izmantot decentralizētu lietojumprogrammu veidošanai. Viedie līgumi ir Ethereum tīkla lietotnes, kas darbojas savā blokķēdē, līdzīgi kā bitcoin vai citas kriptovalūtas. Etheroll izmanto gan ethereum classic, gan monētas, kā arī altkoinus. Monēta ir jebkura kriptovalūta, kas darbojas savā neatkarīgā blokķēdē.
Žetoni.
✔️Bitcoin (BTC)
✔️Eteris (ETH)
✔️Binance coin (BNB)
✔️Tether (USDT)
✔️Sunny (sun)
✔️XRP (XRP)

⚡️Kas ir kalnrūpniecība?

Kalnrūpniecība ir kriptovalūtas ģenerēšanas process, izmantojot datora aparatūru. Centrālās bankas rada parasto naudu.

⚡️Kas ir kriptogrāfija?

Kriptogrāfija ir zinātne par drošas saziņas metodēm, kas ļauj tikai sūtītājam un saņēmējam izlasīt ziņojuma saturu. Šis termins cēlies no grieķu vārda kryptos, kas apzīmē kaut ko, kas ir apslēpts.

Ieguldīšanas kriptovalūtā trūkumi

Šīs piezīmes nav ieguldījumu ieteikumi vai jebkādi citi finanšu pakalpojumi, ieguldījumi, aktīvi, instrumenti vai produktu konsultācijas. Tie tiek piedāvāti tikai informatīvos nolūkos. Turpmāk minētie izteikumi nav aicinājums slēgt līgumu par finanšu instrumentu vai finanšu produktu pirkšanu vai pārdošanu, kā arī nav piedāvājums slēgt šādu līgumu un pirkt vai pārdot jebkādus produktus vai pakalpojumus.

Kriptovalūtas ir ļoti svārstīgas. Jebkurā brīdī ir iespējams vērtības kritums vai pilnīgs vērtības zudums. Datus un paroles var dzēst jebkurā brīdī.

Vai kriptogrāfija var padarīt jūs bagātu?
Vai kriptonauda ir labāka par akcijām?

digitālās kriptovalūtas ir daudzsološas, taču tās ir arī ļoti spekulatīvas. Tās var radīt revolūciju finanšu nozarē, kādu mēs to pazīstam, un uzdot jautājumus par tradicionālo banku sistēmu ilgtermiņa dzīvotspēju. Bet kādas ir kriptovalūtu priekšrocības un trūkumi? Kā izvēlēties, kurā no tām investēt un vai ir vērts to darīt?

Neuztraucieties, ja neesat pārliecināts par digitālo monētu cenu. Mēs esam ieradušies, lai izklāstītu kriptovalūtas priekšrocības un trūkumus, lai jūs varētu uzzināt visu, kas jums jāzina. Pārbaudiet mūsu ceļvedi par kriptovalūtām iesācējiem, ja joprojām esat neizpratnē.

Vai kriptogrāfija ir tā vērta, lai riskētu?
Kura kriptonauda eksplodēs?

Kādas ir kriptovalūtas priekšrocības?

Bitcoin ar savām neierobežotajām iespējām jau ir izraisījis revolūciju globālajā tirdzniecībā. Tomēr, lai gan kriptovalūtas ir salīdzinoši jauns radījums (piemēram, bitcoin tika izstrādāts 2009. gadā), tās neapšaubāmi turpinās uzlabot pasauli. Sākot ar milzīgu peļņas izredzēm un beidzot ar 24/7 tirdzniecību drošā un pārredzamā infrastruktūrā, ja zināt, kā to izmantot, kriptovalūtu pasaule piedāvā daudz priekšrocību.

Kāda ir jēdziena "jo lielāks risks, jo lielāka peļņa" nozīme?
Kāpēc kriptonauda ir augsta riska joma?

1. Bīstamība ir liela, un pastāv iespēja gūt lielus ieguvumus.

Šobrīd ir pieejami vairāk nekā 10 000 kriptovalūtu, un katrai no tām ir savs funkciju kopums. Tomēr visām kriptovalūtām ir dažas kopīgas iezīmes, piemēram, tieksme uz ievērojamām cenu svārstībām (un kritumiem). To cenu galvenokārt nosaka kalnraču saražoto monētu skaits un monētu pieprasījums tirgū.

Šie tirgus spēki var radīt milzīgu peļņu. Piemēram, Ethereum cena no 2021. gada jūlija līdz 2021. gada decembrim aptuveni divkāršojās, nodrošinot patiesu bagātību investoriem, kas iegādājās agri.

Kas ir blokķēde vienkāršos vārdos?
Kādam nolūkam blokķēde ir noderīga?

2. Blokķēdes tehnoloģija, kas ir bitcoin pamatā, pēc būtības ir droša.

Piemēram, blokķēde ir decentralizēta datu glabātuve, kurā tiek saglabāta informācija par katru tīklā veikto darījumu. Blokķēde ir decentralizēta datu krātuve, kurā tiek reģistrēts katrs tajā veiktais darījums. Tiklīdz blokķēdē ir veikts ieraksts, to vairs nevar mainīt. Tā kā ķēde tiek uzturēta daudzos datoros visā tīklā, neviens hakeris nevar to viltojumos iejaukties.

3. finanšu sistēma

Kāda ir atšķirība starp DeFi un digitālo kriptovalūtu?
Kas ir Defi kriptogrāfijā?

Mūsu finanšu sistēma kopumā ir balstīta uz trešo pušu starpniekiem, kas veic darījumus. Tas nozīmē, ka, veicot darījumu, jums ir jāuzticas vienam vai vairākiem no šiem starpniekiem. Blokķēdes un kriptovalūtas piedāvā izeju. Tās var apskatīt ikviens un jebkurā vietā, tāpēc jūs varat piedalīties finanšu tirgos un veikt darījumus, nepaļaujoties uz trešām personām.

4. Darījumi ar kriptovalūtu ir atvērti 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā.

Vai jūs varat tirgot digitālo kriptovalūtu 24 stundas diennaktī?
Vai kripto tirdzniecība 7 dienas nedēļā?

Vēl viena kriptovalūtas priekšrocība salīdzinājumā ar bankām ir tā, ka kriptovalūtu tirgi vienmēr ir atvērti. Tā kā kriptovalūtas tiek radītas un darījumi tiek reģistrēti 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, jums nebūs jāgaida, kad NYSE, NASDAQ vai kāda cita birža dienas laikā veiks tirdzniecību, ja vēlaties iegādāties, pārdot vai apmainīt kriptovalūtu.

Tam ir bijusi tāda ietekme, ka tradicionālās biržas tagad apsver iespēju veikt akciju tirdzniecību ārpus parastā darba laika, lai gan līdz tam var paiet vēl ilgs laiks. Rezultātā ieguldītājiem, kuri strādā 24 stundas diennaktī 7 dienas nedēļā, kriptovalūta var būt lieliskākais veids, kā gūt peļņu ārpus parastā darba laika.

5. Inflāciju var pārspēt, izmantojot kriptovalūtas.

digitālās monētas cena
Kā kriptogrāfija atrisina inflācijas problēmu?

Kriptovalūtas nav piesaistītas konkrētai valūtai vai ekonomikai, tāpēc to cenu nosaka globālais, nevis nacionālais pieprasījums. Bet kā ir ar pašu kriptovalūtu inflāciju? Kā ieguldītājs jūs lielākoties varat gulēt mierīgi. Tā kā monētu skaits ir ierobežots, pieejamais daudzums nevar izkļūt ārpus kontroles, novēršot jebkādu inflāciju.

Dažām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin, ir noteikts vispārējs limits, bet citām, piemēram, Ethereum, ir noteikts gada limits. Neatkarīgi no gadījuma, inflācijas ierobežošana, izmantojot šo metodi, ir efektīva.

6. Drošs un privāts

Blokķēdes tehnoloģijas decentralizētais raksturs padara kriptovalūtas par drošāku darījuma metodi nekā tradicionālie elektroniskie līdzekļi. Šo darījumu virsgrāmata tiek ierakstīta ar kriptogrāfisku kodu, tādējādi to ir grūti atšifrēt. Turklāt kriptovalūtu lietotājus nav iespējams identificēt, jo kontu nosaukumi ir pseidonīmi. Tas nodrošina, ka nekādus saglabātos datus, kas saistīti ar kādu profilu, nevar saistīt ar lietotāju.

Kādi ir digitālās kriptovalūtas plusi un mīnusi?
Kā tirgot kriptovalūtu?

Līdz ar to privātuma un drošības apsvērumi vienmēr ir bijuši vissvarīgākie jautājumi par kriptovalūtām5.

kriptovalūtas mīnusi

Vai kriptovalūtu ir grūti saprast?
Kāpēc jums nevajadzētu iegādāties kriptovalūtu?

Tātad šajā attēlā ir daudz spožuma, bet vai digitālās kriptovalūtas perspektīvas ir tik spožas? Apskatīsim dažus trūkumus. Daži no tiem ir vienkārši novēršami, bet citi ir retāk sastopami, taču tos visus ir vērts apsvērt.

1. Lai izprastu kriptovalūtu, ir nepieciešams laiks un pūles.

digitālo kriptovalūtu var būt grūti saprast. Ja vien jūs neesat digitālo tehnoloģiju speciālists, ideja par kriptovalūtu (nemaz nerunājot par blokķēdi) var šķist dīvaina. Un paļauties uz kaut ko, ko nesaprotat, ir azarts pats par sevi.

Kāpēc ieguldījumi kriptovalūtā ir tik spekulatīvi?
Vai kāds saprot kriptovalūtu?

Ir daudz interneta vietņu, kas var jums palīdzēt (tostarp N26 bloga sērija par kriptovalūtu), taču jums būs jāvelta laiks, lai uzzinātu par kriptovalūtu priekšrocībām un trūkumiem.

2. Kriptovalūtas var būt ļoti spekulatīvs ieguldījums.

Digitālās kriptovalūtas cena var strauji svārstīties (ļaujot investoriem gūt peļņu!), bet tajā pašā laikā tā var strauji kristies līdz biedējoši dziļi. Tāpēc, ja vēlaties pastāvīgu peļņu, šis, iespējams, nav ideāls risinājums.

Kura digitālā kriptovalūtas priekšrocības  ieguldījumiem?
Vai kriptovalūta ir spekulācija?

Atšķirībā no citiem finanšu tirgiem kriptovalūtu tirgus galvenokārt balstās uz spekulācijām. Tā nelielā apjoma dēļ digitālo kriptovalūtu tirgus ir vairāk pakļauts cenu svārstībām. Tā rezultātā monētu vērtībai var tikt nodarīts kaitējums.

3. Kriptovalūtām ir ilgtermiņa ieguldījums

Ir vērts atcerēties, ka, neraugoties uz straujo popularitātes pieaugumu, kriptovalūtas pastāv tikai nedaudz vairāk nekā desmit gadus. 2008. gadā tika publicēta baltā grāmata par Bitcoin, un kopš tā laika tā ir kļuvusi plaši pazīstama visā pasaulē. Bitcoin jēdziens ir salīdzinoši jauns; tas parādījās pēc Bitcoin baltās grāmatas publicēšanas 2008. gadā.

Vai kriptovalūtas ir mērogojamas?
Vai kriptovalūtas ir labs ilgtermiņa ieguldījums?

Zelts ir bijis vērtības nesējs jau tūkstošiem gadu. Savukārt kriptovalūtas ir pilnīgi jauns jēdziens, un neviens nav pārliecināts, kas ar tām notiks nākotnē.

4. Kriptovalūtām ir ievērojamas mērogojamības grūtības.

No pirmā acu uzmetiena varētu šķist, ka digitālās valūtas saraksta darījumi notiek milzīgā ātrumā – un tā tas arī ir, līdz zināmam brīdim. Tomēr, tehnoloģijai attīstoties un nobriedstot, tā saskaras ar būtiskām problēmām, kas apgrūtina liela mēroga ieviešanu.

Cik droša ir digitālā kriptovalūta?
Kāpēc kriptogrāfija nav mērogojama?

Tā kā Ethereum tīkls ir pārslogots, daudziem lietotājiem ir grūtības to izmantot, lai iegādātos preces. Neraugoties uz to, digitālās kriptovalūtas nodrošinātāji iestājas par blokķēdes jaudas ierobežojumiem, kas, kā tiek apgalvots, palēnina darījumu apstrādes ātrumu. Tas darījuma pusēm var sagādāt vilšanos, nemaz nerunājot par iespējamiem finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties.

5. Kriptogrāfijas jaunpienācējiem ir tendence saskarties ar drošības problēmām.

Lai gan kriptovalūtām nav tādu briesmu kā darbam ar centrālajiem starpniekiem, tām joprojām var rasties drošības problēmas. Kā kriptovalūtas īpašnieks jūs riskējat zaudēt privāto atslēgu, kas jums nodrošina piekļuvi jūsu naudai un visiem jūsu aktīviem, ja tā tiek nozagta.

Kurā kriptovalūtas priekšrocības ir visizdevīgāk investēt?
Kādi ir 2 kriptovalūtu riski?

Vēl ir hakeru uzlaušana, pikšķerēšana un visi citi mēģinājumi iegūt kontroli ar nelikumīgiem līdzekļiem. Pieredzējuši ieguldītāji par to seko līdzi, bet jaunie ieguldītāji, visticamāk, tiks noķerti viņu slazdos.

6. Ievainojams pret uzlaušanas gadījumiem:

Lai gan kriptovalūtas pašas par sevi ir drošas, biržas, kurās tās tiek tirgotas, bieži vien nav drošas. Lielākajā daļā tiek glabāti lietotāju dati, lai pareizi noskaidrotu viņu ID, taču šo informāciju parasti nozog hakeri, kas pēc tam var piekļūt daudziem kontiem.

Bitcoin plusi un mīnusi kriptovalūtas priekšrocības
Kāda ir ienesīgākā kriptovalūta, kurā investēt?

Pēc piekļuves iegūšanas šie hakeri var ātri pārskaitīt naudu no šiem kontiem. Piemēram, iepriekšējos gados tika uzlauzts Bitfinex un Mt Gox, un tika nozagti tūkstošiem dolāru vērti bitkoini. Lai gan lielākajai daļai biržu tagad ir stingra drošība, vienmēr pastāv iespēja, ka var notikt vēl kāds uzlaušana. 

Kāda ir ienesīgākā kriptovalūta, kurā investēt?

Neviena kriptovalūta nav ievērojami labāka par citām. Viss ir atkarīgs no personīgās gaumes, taču ir dažas lietas, kas jāņem vērā. Apsveriet savu riska toleranci; vai jūs varētu zaudēt ievērojamu daļu ieguldījuma, ja jūsu izvēlētās monētas vērtība samazinātos?

Kā tirgot kriptovalūtu?
Vai jūs varat kļūt bagāts, investējot kriptovalūtās?

Vai jūs pelnāt naudu tikai ar Bitcoin, vai arī plānojat ar to arī maksāt? Vai jums galvenais ir nauda, vai arī vēlaties ieguldīt kriptovalūtā, kurai ir plašāka sociālā vai vides ietekme? Izvēloties tirgus līderi Bitcoin, ir viegli izvēlēties. Tā ir pirmā decentralizētā valūta un arī visplašākais datu kopums, ko investoriem ir iespējams novērtēt.

Bitcoin plusi un mīnusi

Kāda ir labākā decentralizētā birža?
Vai Bitcoin ir drošs ieguldījums?

Bitcoin, kas pazīstams arī kā BTC, ir vairākas priekšrocības. Tā maksimālais apjoms ir 21 miljons monētu, un ir maz ticams, ka tajā būs inflācija, tādējādi nodrošinot, ka investori par savu naudu saņem vērtību. Turklāt bitcoin ir populārākā kriptovalūta darījumiem. Protams, tai ir arī trūkumi.

Kad Bitcoin blokķēde sasniedz septiņu darījumu sekundē kapacitāti, tā sāk palēnināties (nopietna problēma, ja ņem vērā, ka Visa apstrādā gandrīz 1700 darījumu sekundē!). Tā kā tā ir vispazīstamākā kriptovalūta no visām, hakeri un krāpnieki no visiem sabiedrības slāņiem uz to mērķē kā uz galveno mērķi. Skatiet mūsu bloga ierakstu Kas ir Bitcoin

Kas man vēl jāzina pirms kriptovalūtas tirdzniecības?

Vai jums vajadzētu investēt bitcoin?
Vai kriptogrāfijas tirdzniecība ir ienesīga?

Kriptovalūtas iesācējiem var būt mīnu lauks. Tas ir temats, pie kura ir jāpierod, un tajā ir termini, kas daudziem ir sveši. Tirdzniecībai ar kriptovalūtām, tāpat kā visam citam, ir gan priekšrocības, gan trūkumi. Mēs varam parādīt jums kriptovalūtas priekšrocības un trūkumus, ja vēlaties norēķināties par ikdienas pirkumiem, izmantojot bitkoinus, vai papildināt savu ieguldījumu portfeli ar vēl vienu valūtu.

Kur var iegādāties un apmainīt kriptovalūtu?

Kura birža ir labākā kriptovalūtai?
Kā apmainīt kriptovalūtu?

Ir vairākas tiešsaistes tirdzniecības platformas, kas ļauj pirkt vai tirgot bitkoinus un citas populāras kriptovalūtas, taču ir tikai dažas no tām. Robinhood un Sofi Active Investing ir divas ievērojamas kriptovalūtu tirdzniecības platformas. Vēl viena iespēja ir Coinbase, kas ir labi zināma birža, kurā lietotāji var iegādāties, pārdot, pārskaitīt un glabāt digitālās valūtas uzņēmumus.

Jūs varat iegādāties un tirgot kriptovalūtas, izpildot šos piecus vienkāršus soļus.

Kur var iegādāties un apmainīt kriptovalūtu?
Kāda ir visdrošākā kriptogrāfijas apmaiņa?

Vai ir laba ideja ieguldīt kriptovalūtās?

Vai ir laba ideja ieguldīt kriptovalūtās?
Vai kriptovalūta ir labs ieguldījums?

Pirms ieguldīt kriptovalūtā, potenciālajiem pircējiem jāapzinās tās īpašās briesmas. Nosakot, vai kriptovalūta ir saprātīgs ieguldījums, jāņem vērā ieguldītāja ieguldījumu mērķi un riska tolerance. Kriptovalūtai ir potenciāls gūt lielu peļņu, taču tā ir saistīta arī ar ievērojamu zaudējumu vai pilnīgas naudas zaudēšanas risku.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem