Kriptogrāfijas opcijas tirdzniecība: Iespējas: Call Put opcijas

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai ir iespējams tirgot kriptovalūtas iespējas?

Vai ir iespējams tirgot opcijas uz kriptovalūtu? Jā, lai gan iespējas līgumu tirdzniecība iepriekš bija pieejama tikai tradicionālajos tirgos, tagad kriptovalūtu tirgotāji var tirgot iespējas līgumus.

⚡️ Kas ir kriptovalūtas iespējas?

Terminus “atvasinātais instruments” un “iespējas” bieži lieto savstarpēji aizvietojami, lai gan tie attiecas uz divām atšķirīgām lietām, kas ir cieši saistītas. Kriptovalūtu atvasinātie instrumenti, ko dēvē arī par opcijām, ļauj investoriem pirkt vai pārdot aktīvus ar noteiktu datumu un cenu. Tos rada emitenti un pērk tirgotāji. Tirgotāji tos nevar izmantot

⚡️ Vai es varu iegādāties opcijas uz Etherium?

Ethereum var iegādāties vienā no diviem veidiem: veicot tirdzniecību biržā vai izmantojot savstarpējo darījumu tirgu. Ja jums ir Ethereum, jūs varat veikt tūlītējus vai maržinālus darījumus biržā. Alternatīvi jūs varat ieguldīt naudu Ethereum atvasinātajā instrumentā, izmantojot brokeru.

⚡️ Kur es varu iegādāties kriptonauda iespējas?

Šajā rakstā aplūkosim piecas biržas, kas investoriem ļauj tirgot kriptovalūtas iespējas līgumus. Bit.com, Deribit un FTX ir trīs šādu platformu piemēri. Šajā rakstā mēs arī pētījām iespējas līgumu tirdzniecības īpatnības un izmaksas.

Kriptogrāfijas opcijas

Kriptonauda iespējas līgumu iegāde bieži vien var būt salīdzinoši lēta un zema riska alternatīva digitālo aktīvu tirdzniecībai, izmantojot nākotnes līgumus vai beztermiņa mijmaiņas darījumus.

Iespējas līgums ir atvasinātā instrumenta veids, kas dod pircējam tiesības pirkt vai pārdot bāzes aktīvu par noteiktu cenu termiņa beigu datumā (vai pirms tā). Derīguma termiņa beigu dienā. Akciju kripto opciju tirdzniecība dod tiesības aktīva īpašniekam to pārdot par noteiktu cenu, savukārt pārdošanas opcija dod tiesības to pārdot, ja tā tirgus vērtība samazinās zem noteiktas summas.

Vai ir iespējams Kriptogrāfijas opcijas tirdzniecība
Kāda ir labākā platforma kripto opciju tirdzniecība

Tāpat kā citi atvasinātie finanšu instrumenti, arī opcijas ir vienkārši līgumi, kas ļauj investoriem spēlēt par bāzes aktīva nākotnes cenu, un par tiem var norēķināties skaidrā naudā (USD) vai reālās kriptovalūtās (bitcoin, ether utt.).

Deribit, pasaulē lielākā kripto iespējas līgumu platforma, norēķinās par kripto iespējas līgumiem skaidrā naudā. OKEx, otrā lielākā kripto iespējas līgumu birža, fiziski piegādā kriptonauda aktīvus investoriem pēc darījuma noslēgšanas. Piemēram, kad tirgotājs veiksmīgi iziet no bitkoinu iespējas līgumu darījuma OKEx, norēķinu laikā viņš saņem savu peļņu bitkoinos.

Kas ir kriptovalūtas iespējas līgumi?
Kā tirgot iespējas

Kas ir kripto iespējas un kā tās darbojas?

Ir divu veidu kriptogrāfijas iespējas: Eiropas un Amerikas.

 1. Amerikāņu valodā: Pircējam ir iespēja izpildīt līgumu jebkurā brīdī pirms tā termiņa beigām.
 2. Eiropas: pircējs var izpildīt līgumu tikai tad, kad iestājas tā izpildes termiņš.

Ņemiet vērā, ka Eiropas stila iespējas līgumus var izmantot tikai pēc termiņa beigām, taču, ja pircējs vēlas, tos joprojām var pārdot vai slēgt pirms termiņa.

Kriptogrāfijas opcijas tirdzniecība
Kas ir Kriptogrāfijas opcijas tirdzniecība

Pastāv divu veidu iespējas līgumi: pirkšanas un pārdošanas.

 • Zvaniet: Tiesības iegādāties pamatā esošo aktīvu
 • Uzlieciet: Tiesības pārdot bāzes aktīvu

Iespējas līgumu tirdzniecības process ir šāds: iespējas līgumu pārdevējs sagatavo pirkšanas un pārdošanas līgumus. Katram līgumam ir noteikts derīguma termiņš, un tas ir jāīsteno par noteiktu izmantošanas cenu.

Kā darbojas kriptovalūtas iespējas?
Vai es varu tirgot kriptovalūtas iespējas līgumus?

Tas attiecas uz cenu, par kādu iespēju līguma turētājs var iegādāties vai pārdot pamatā esošo aktīvu, izmantojot iespēju līgumu. Ja pirkšanas iespēju līgums tiek izmantots, tad pārdevējam jāpārdod pamatā esošais aktīvs pircējam par izpildes cenu. Pārdošanas iespēju līgums dod tā turētājam tiesības pārdot aktīvu par noteiktu cenu, un, ja tas tiek izmantots, tad pircējam šis pamatā esošais aktīvs ir jāpērk no pārdevēja par šo izpildes cenu.

Vai kriptovalūta ir izdevīgāka par iespēju līgumiem?
Kas ir pirkšanas iespēja kriptovalūtā?

Pēc tam dažādu iespēju līgumu tirgo kriptogrāfisko iespēju līgumu biržā. Arī iespēju līguma pircējs var iesniegt rīkojumu biržā, un iespēju līguma pārdevējs var to pārdot.

Iespējas līguma prēmija ir cena, par kādu to var izmantot. Ja šis termins jums atgādina apdrošināšanu, tas ir tāpēc, ka tas daudzējādā ziņā tā arī ir. Piemēram, pārdošanas iespēju līguma pircējs iegādājas aizsardzību pret bāzes aktīva vērtības samazināšanos. Opcijas turētājs būtībā nodrošina, ka pārdevējs no viņa nopirks pamatā esošo aktīvu par noteiktu cenu, ja aktīva vērtība samazināsies zem šīs izpildes cenas.

Kriptovalūtas iespēju līgumu tirdzniecības skaidrojums
Kriptonaudas nākotnes līgumi un iespējas līgumi

Prēmijas izmaksas nosaka pēc līguma atlikušā termiņa, netiešā svārstīguma (paredzamā bāzes aktīva cenas standarta novirze līguma sākuma un beigu datumā), procentu likmēm un pašreizējiem tirgus apstākļiem.

Bāzes aktīva pašreizējā cena ietekmē iespējas līguma prēmijas vērtību.

 • Naudā (ITM): Tas nozīmē, ka pirkšanas darījuma cena ir zemāka par bāzes aktīva pašreizējo vērtību. Tas ir tad, kad pārdošanas darījuma cena pārsniedz tā pašreizējo cenu, un tas ir “in the money” (naudas izteiksmē).
 • Naudā esošie (ATM: Ja pirkšanas vai pārdošanas darījuma cena ir vienāda ar pašreizējo cenu vai lielāka par to, tas tiek uzskatīts par pirkšanas vai pārdošanas darījumu, kas ir pie naudas.
 • Ārpus naudas (OTM): Ja pirkšanas iespējas līguma cena ir augstāka par bāzes aktīva pašreizējo cenu, to sauc par “pirkšanas iespējas līguma starpību”. Tas notiek, ja pārdošanas darījuma likme ir zemāka par pašreizējo tirgus cenu.
Kriptovalūtas iespēju tirdzniecības skaidrojums
Vai jūs varat tirgot kripto opcijas?

Pirkšanas iespēju līgums maksā dārgāk, ja tiesības to iegādāties ir mazākas par bāzes aktīva pašreizējo tirgus vērtību, jo līgums ir “naudā” un tam jau ir noteikta vērtība. Protams, tas nenozīmē, ka, beidzoties līguma termiņam, cena turpinās būt augstāka par izpildes cenu un ka līgums galu galā tiks izpildīts. Tas pats attiecas uz pārdošanas iespējas līgumiem, kuriem ir augstāka prēmija, kad tie ir “naudā”.

Piemēram, aplūkosim Bobu. Viņš uzskata, ka līdz februāra beigām viena bitkoina vērtība būs daudz augstāka nekā pašlaik. Lai to izmantotu, viņš nolemj iegādāties 10 Eiropas tipa pirkšanas iespēju līgumus ar izmantošanas cenu 36 000 ASV dolāru un prēmiju 0,002 bitkoinu apmērā par katru līgumu, kura termiņš beidzas 28. februārī.

0,002 bitcoin par 34 000 $ = 68 $ laikā, kad Bobs iegādājās pirkšanas iespēju līgumus. 10 x 68 = $680.

Saskaņā ar šī līguma noteikumiem Bobam ir tiesības iegādāties 0,1 bitkoinu par 36 000 ASV dolāru par katru monētu. Tas nozīmē, ka pēc līguma termiņa beigām februāra beigās Bobs varēs iegādāties vienu bitkoinu par 36 000 ASV dolāru. (10 x 0.1 = 1)

Kas ir grieķi pirkšanas iespēju līgumu ķēdē?
Kādas iespējas jums piedāvā grieķi?

A scenārijā, kad beidzas termiņš, bitkoinu cena ir 40 000 ASV dolāru. Bobs izmanto savu iespēju līgumu, lai iegādātos bitcoin, un gūst peļņu $4000 ($40 000 – 36 000 = $4 000). Atņemot prēmiju no galarezultāta 3 320 USD, viņš iegūst nedaudz vairāk nekā pusi no šīs summas jeb 50 % peļņu no ieguldījuma.

B scenārijā, kad beidzas termiņš, bitcoin cena ir 32 000 ASV dolāru. Līgums kļūst bezvērtīgs, un Bobs zaudē visu savu prēmiju 680 USD apmērā.

Riska pārvaldības iespējas

Cilvēki, kuri vēlas ieguldīt bitcoin un citās kriptovalūtās, bet kuriem nepatīk tirgus svārstīgums, var izmantot iespējas, lai samazinātu risku, ierobežojot iespējamās tirgus svārstības.

Kriptonaudas pirkšanas iespēju līgumu tirdzniecības skaidrojums
Vai kriptovalūtā ir pirkšanas un pārdošanas iespēju līgumu tirdzniecība?

Tā vietā, lai pārdotu savus bitkoinus un izvairītos no tirgus sabrukuma, jūs varētu iegādāties pārdošanas iespējas līgumus. Šādi rīkojoties, jūsu lielākie zaudējumi aprobežotos ar samaksātajām prēmijām, nevis ar visu Bitcoin vērtību.

Iespējas ir veids, kā samazināt ieguldījumiem nepieciešamo naudas summu, tādējādi atbrīvojot kapitālu, lai gūtu peļņu citās jomās.

Iespējas grieķi: Pārskats

Grēki var šķist dīvaini, taču tie vienkārši attiecas uz vēl četriem mainīgajiem lielumiem, kas var ietekmēt par iespēju līgumu samaksāto prēmiju. Šo simbolu izmantošana iespējas līgumu tirdzniecībā pirmo reizi tika ieviesta “Blekšola-Šolsa modelī” – matemātiskā formulā, ko 1973. gadā publicēja Hārvarda ekonomisti Fišers Bleks, Mairons Šolss un Roberts Mertons, lai standartizētu iespējas līgumu cenu noteikšanu. Modelis tika izstrādāts institucionālo investoru vajadzībām, un to izmanto vēl šodien.

Pirms Black-Scholes modeļa ieviešanas nebija skaidras metodes, kā novērtēt katru iespējas līgumu. Šo metodi izmanto, lai novērtētu Eiropas tipa iespējas līgumus šodien. Citas cenu noteikšanas metodes, piemēram, binomiālais modelis, tiek izmantotas agrāk izmantotās kumulatīvās perspektīvas funkcijas pieejas vietā, jo ASV iespējas līgumus var izmantot agrāk.

Kas ir iespējas līgumu līgums?
Grieķu izmantošana, lai izprastu iespējas

Savukārt Black-Scholes modelim ir vienkāršāka formula: n = E / (1+r)n.

C0 = S0N(d1) – Xe-rTN(d2), 

kur d1 = [ln(S0/X) + (r + σ2/2)T]/ σ √T 

un d2 = d1 – σ √T

Desmit faktorus apzīmē grieķu burti (Θ), (Δ), (Γ) un (V).

Kā tirgot kriptovalūtas pirkšanas iespējas līgumus?

Kas ir kriptovalūtas pirkšanas iespējas līgumi?
Vai jūs varat veikt zvanus un veikt likmes uz kriptonauda?
 • Theta: Tas ir periods līdz iespējas līguma termiņa beigām. Jo augstāka ir pirkšanas iespējas līguma cena, jo ilgāks laiks ir līdz tā termiņa beigām. Tas norāda, ka
 • Delta: Delta: aprēķina, cik lielā mērā iespējas līguma cena ir mainījusies bāzes aktīva cenas izmaiņu rezultātā. Uzskatiet, ka tā ir iespēja, ka iespējas līguma termiņa beigu datumā tā vērtība būs naudas vērtībā. Ja iespējas līgums ir naudas vērtībā, tā delta ir 0,5. Tas nozīmē arī to, ka, ja bāzes aktīva cena pieaug par 1 ASV dolāru, arī pirkšanas iespējas līguma cena pieaugs par 0,50 ASV dolāriem. Pirkšanas iespējas līgumam delta palielinās, pieaugot svārstīgumam, un otrādi – pārdošanas iespējas līgumam delta. Delta tiek aprēķināta no 0 līdz 1 pirkšanas iespēju līgumiem un no 0 līdz –
 • Gamma: Tas mēra, kā mainās iespējas līguma delta likme, reaģējot uz bāzes aktīva cenas izmaiņām. Gamma ir visaugstākā, kad bāzes instruments ir pie naudas, un samazinās, kad tas attālinās no izpildes cenas. Piemēram, ja pirkšanas iespējas līgumam gamma ir 0,25 un bāzes aktīva cena palielinās par USD.
Vai Coinbase ļauj tirgot iespējas līgumus?
Vai jūs varat pārdot kriptovalūtas pirkšanas iespējas līgumus?
 • Vega: Tas attiecas uz summu, par kādu mainās iespējas līguma cena, reaģējot uz svārstīguma izmaiņām. Vega ir visaugstākā, kad pamatā esošais aktīvs ir pie naudas vērtības, un samazinās, jo tā virzās tālāk no izpildes cenas. Piemēram, ja pirkšanas iespējas līgumam ir vega 0,20 un svārstīgums palielinās par vienu procentu punktu, iespējas līguma cena palielināsies par 0,20 dolāriem.
 • Rho: Rho: iespējas līguma cenas jutīgums pret procentu likmju izmaiņām. Piemēram, ja pirkšanas iespējas līgumam ir rho 0,25 un procentu likmes pieaug par vienu procentu punktu, iespējas līguma cena palielināsies par 0,25 ASV dolāriem.

Izpratne par “kailo” pirkšanas un pārdošanas iespēju līgumu tirdzniecību

Ko nozīmē būt “kailiem” ar alternatīvām? Vienkārši runājot, tas nozīmē, ka tiek atvērta iespējas līguma pozīcija, neveidojot pretēju (“segto”) pozīciju bāzes aktīvam.

Kriptogrāfijas opcijas kotācijas pirkšanas iespējas
Kur es varu iegādāties kriptogrāfijas pirkšanas iespējas līgumus?

Persona, kas pārdod pirkšanas iespēju līgumu, veicina pamatā esošā aktīva pārdošanu, ja tā to arī nepērk. Kāds, kas pārdod nesegtu pārdošanas iespēju līgumu, ir garā pozīcijā pamatā esošajā aktīvā, ja šis pārdošanas iespēju līguma pārdevējs šo produktu arī nepārdod.

Ir svarīgi zināt, ka nesegto pirkšanas un pārdošanas iespēju līgumu pārdošana ir daudz riskantāka opciju stratēģija, kas var radīt ievērojamus zaudējumus.

Iespējas līguma pārdevējam parasti pieder pamatā esošais aktīvs, lai segtu zaudējumus, ja cena ir pretēja. Pieņemsim, ka, tāpat kā A scenārijā, tirgotājs, kurš izveidoja Boba iespējas līgumu, nolēma iegādāties vienu bitkoinu līguma noslēgšanas brīdī (34 000 ASV dolāru). Tā rezultātā viņš nopelnīja 2680 USD:

Kādēļ vispār kāds varētu piedāvāt nesegtas pirkšanas un pārdošanas iespējas līgumus?
Defi tirdzniecība: ievads opcijās
 • Bitcoin vērtība kopš tā izveides ir desmitkārtīgi pieaugusi, un 10 gadu tendences rādītājs ir aptuveni 9 procenti gadā.
 • Tā kā opcijas pārdevējam jāpārdod Bobam 40 000 dolāru vērti bitkoini par 36 000 dolāru izmantošanas cenu, viņa vai viņas peļņa ir – 4 000 dolāru (jo opcijas pircējam jāatpērk 36 000 dolāru vērti bitkoini par 38 500 dolāru opcijas izmaksas cenu).
 • Prēmijas ieguvums: 680 $.

(6000 – 4000) + 680 = 2680

Ja opcijas izsniedzējs būtu vienkārši iegādājies un uzglabājis savus bitcoin, viņš būtu nopelnījis 6000 ASV dolāru peļņu.

Pārdošanas iespēju izkliedes
Kāpēc ieguldītājam būtu jāiegādājas nesegts garais pirkšanas pieprasījums?

Pieņemsim, ka iespējas līguma izsniedzējs, noslēdzot pirkšanas iespēju līgumu, nebija iegādājies nevienu bitkoinu. Viņam būtu bijis jādodas uz kriptovalūtu biržu un jāiegādājas viens bitkoins par 40 000 ASV dolāru, lai norēķinātos par līgumu termiņa beigās, tādējādi zaudējot 3 320 ASV dolāru.

-$4000 (opcijas pircējam ir jāiegādājas viens bitkoins par norēķinu cenu $40 000 un jāpārdod par $36 000).

Šajā situācijā jūsu peļņa ir 680 $.

-4000 + 680 = -3320

Kādēļ gan kāds varētu piedāvāt nesegtas pirkšanas un pārdošanas iespējas?

Nesegto iespēju līgumu pārdošanas galvenā pievilcība ir tā, ka pārdevējam nav jāiegulda nekāda paša nauda avansā. Turklāt, ņemot vērā tikai trīs iespējamos iznākumus, katram iespējas līgumu darījumam ir tikai trīs iespējas.

Bāzes instrumenta cena pieaug, ļaujot Bobam nopelnīt (gūt peļņu), bet iespējas līguma izsniedzējam – zaudēt naudu.

Vai ir pareizi pārdot nesegto pirkšanas iespēju līgumu kalkulatoru?
Tā kā pamatā esošā instrumenta cena nemainās, pircējs nolemj nepildīt līgumu.

Bāzes aktīva cena samazinās pret pircēju, tāpēc viņš atsakās izpildīt līgumu.

Divi no trim scenārijiem būtu izdevīgi iespēju pārdevējam. Pārdevējam jāaprēķina riski (pamatojoties uz pamatā esošā aktīva svārstīgumu), kas saistīti ar prēmiju saņemšanu, iepriekš neiemaksājot naudu, lai segtu izstrādātos pirkšanas un pārdošanas iespējas līgumus.

Vai kriptovalūtā ir pirkšanas un pārdošanas iespēju līgumu tirdzniecība?
Kāpēc kāds vēlētos pārdot pirkšanas iespēju līgumu?

Kādas ir atšķirības starp kripto iespējas līgumu tirdzniecību un parasto iespējas līgumu tirdzniecību?

Tradicionālās opcijas vs. kriptovalūtas opcijas Galvenās atšķirības starp tradicionālo pirkšanas opciju kalkulatora un kriptovalūtas opciju tirdzniecību ir tādas, ka kriptovalūtu tirgus ir atvērts 24 stundas diennaktī, savukārt tradicionālie finanšu tirgi darbojas tikai no pirmdienas līdz piektdienai no plkst. 9.30 līdz 16.00 pēc austrumu laika. Kriptovalūtu tirgi mēdz būt arī svārstīgāki, kas nozīmē, ka tajos var būt lielākas peļņas iespējas, bet arī lielāks risks.

Kādas platformas ir pieejamas kripto opciju tirdzniecībai?

Kādas platformas ir pieejamas kripto opciju tirdzniecībai?
Vai kriptovalūta ir labāka nekā iespējas?

Ir dažas dažādas platformas, kas piedāvā kriptovalūtu opciju tirdzniecību. Starp tām ir šādas:

 • Deribit
 • FTX
 • OKEx
 • Binance
 • Huobi

Cik populāras ir kripto iespējas?

Kriptovalūtu iespējas nav tik populāras kā tradicionālās iespējas. Iespējams, tas ir tāpēc, ka kriptovalūtu tirgus joprojām ir salīdzinoši jauns un neskaidrs. Turklāt kriptovalūtu iespēju līgumu tirdzniecība prasa augstāku izpratnes līmeni nekā parasto iespēju līgumu tirdzniecība, jo pamatā esošo aktīvu svārstīgums ir lielāks. Tomēr kriptovalūtu iespējas pieaug, jo arvien vairāk platformu tās piedāvā un arvien vairāk tirgotāju cenšas gūt peļņu no kriptovalūtu tirgus.

Kādas ir kripto iespējas līgumu priekšrocības salīdzinājumā ar citiem atvasinātajiem instrumentiem?

Kā darbojas kriptovalūtas iespējas?
Kā darbojas kriptovalūtas iespējas?

Kripto iespējas līgumiem ir dažas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem atvasinātajiem instrumentiem. Tās ir šādas:

 • Tos var tirgot 24 stundas diennaktī, atšķirībā no parastajām opcijām, kuras var tirgot tikai tradicionālajās tirgus stundās.
 • Tie mēdz būt svārstīgāki, nodrošinot lielākas peļņas iespējas.
 • Tie prasa augstāku izpratnes līmeni, kas var dot lielāku peļņu tiem, kuri vēlas par tiem uzzināt.

Neraugoties uz šīm priekšrocībām, kriptonauda iespējas nav bez riska. Bāzes aktīvu svārstīgums nozīmē, ka ir iespējami gan lieli zaudējumi, gan arī lieli ieguvumi. Tiem, kuri apsver iespēju tirgot kripto iespējas līgumus, pirms to dara, jāpārliecinās, ka viņi izprot ar to saistītos riskus.

 • pārdošanas iespēju līgums
 • put spread
 • pārdošanas un pirkšanas attiecība

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem