Kas ir sēklas frāze?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kādam nolūkam tiek izmantota sēklas frāze?

Sēklas frāze ir vārdu kopums, kas satur visu informāciju, kura nepieciešama, lai atjaunotu Bitcoin līdzekļus tiešsaistē. Portfeļa programmatūra parasti ģenerē sēklas frāzi un norāda lietotājam to saglabāt uz papīra.

⚡️ Kā ģenerēt sēklas frāzi?

Sēklas frāzes ģenerēšanas process sākas, ģenerējot nejaušus datus, ko sauc par entropiju. Pēc tam entropija tiek apstrādāta ar hashing funkciju, konkrēti SHA256, lai ģenerētu kontrolsummu. Pēc tam daļu no kontrolsummas pievieno nejaušajiem datiem.

⚡️ Vai Coinbase izmanto sēklas frāzi?

No otras puses, savu 12 vārdu atkopšanas frāzi, kas pazīstama arī kā “sākotnējais numurs”, ģenerēja Coinbase maku. Tas nozīmē, ka, ja jūs nepareizi atradīsiet savu atkopšanas frāzi, jūs vairs nevarēsiet piekļūt savam Coinbase makam.

⚡️ Kas ir sākuma frāze binance?

Sēklas frāze ir vārdu virkne, kas ļauj piekļūt jūsu kriptovalūtas makam. Idejas mnemoniskā sēklas frāze vai mnemoniskā frāze bieži tiek izmantotas, lai aprakstītu vienu un to pašu.

Sēklu frāzes piemērs

Sēklas frāze ir kriptovalūtas maka ģenerēts vārdu kopums, kas nodrošina piekļuvi kriptovalūtai, kura saistīta ar šo maku. Uzskatiet maku par kriptovalūtu paroļu pārvaldnieku, bet sākuma frāzi – par galveno paroli. Jums vienmēr būs piekļuve visai valūtai, kas saistīta ar maku, kurš ģenerējis frāzi, pat ja to izdzēsīsiet vai pazaudēsiet.

Viena no kriptovalūtas pamatidejām ir “pašpietiekamības” ideja:

Kas ir sēklas frāze?
Kā jūs veicat sēklas frāzi binance?
 • jums vajadzētu būt iespējai piekļūt savai digitālajai valūtai, neatklājot personisko informāciju, un jums nav nepieciešams to uzticēt bankai vai citai organizācijai.
 • Bitcoin un Ethereum šim nolūkam izmanto blokķēdes tehnoloģiju, kas darījumu apstiprināšanai izmanto decentralizētu datoru tīklu, kas izkaisīti visā pasaulē.

Kā blokķēde uzzina, kura kriptovalūta jums pieder?

Tā izmanto algoritmiski izveidotus šifrus, līdzīgi kā paroles, kas ir pieejami tikai īpašniekam. Veidojot kriptovalūtas maku – neatkarīgi no tā, vai tas ir programmatūras maks, piemēram, Coinbase Wallet, vai aparatūras ierīce, – tiek ģenerēta vienkāršu vārdu virkne (saukta arī par atkopšanas frāzi) kā jūsu izejas frāze jeb sēkla. Tā ir jūsu atslēga ar šo maku saistītās kriptovalūtas atbloķēšanai un tērēšanai, tāpēc ir svarīgi to droši glabāt.

Kā izveidot sēklas frāzi binance.
Kā atrast sēklas frāzi?

Makā tiek ģenerētas privātās atslēgas un sākotnējais numurs, izmantojot īpašu vārdu kombināciju. Uzskatiet maku par kriptogrāfisko paroļu pārvaldnieku, kurā sākotnējā frāze ir galvenā parole.

Pirmā frāze ir 12-24 vienkāršu vārdu kopums (piemēram, “armija”, “enerģija”, “audums”, “laimīgs” vai “opera”), nevis skaitlis, tāpēc, ka garas ciparu virknes ir grūti atcerēties un pat pareizi interpretēt – padomājiet, cik grūti varētu būt ievadīt pārāk garu Wi-Fi paroli. No otras puses, ir diezgan viegli atcerēties vienkāršu vārdu virkni, pat ja tiem šķietami nav nekādas saistības.

 • Ja pazaudējat vai aizmirstat sēklas frāzi, nav iespējams to atgūt un tādējādi piekļūt savai kriptovalūtai. Tas ir vēl viens drošības pasākums, kas paredzēts jūsu aktīvu aizsardzībai;
 • ja kāds uzzina jūsu frāzi, viņš var pārņemt jūsu valūtas kontroli.
Kas ir 24 vārdu sēklas frāze?
Vai es varu izmantot savu sēklas frāzi?

Tāpēc ir svarīgi saglabāt sākuma frāzi drošā vietā, piemēram, ar paroli aizsargātā dokumentā vai šifrētā failā.

Ir vairāki dažādi veidi, kā ģenerēt sākuma frāzi:

 • Jūs varat izmantot tādu pakalpojumu kā Binance Trust Wallet, kas nodrošina viegli lietojamu saskarni un ģenerē frāzi, vai arī varat izveidot savu, izmantojot tādu rīku kā Bitaddress.org.
 • Ja nevēlaties pārvaldīt savu sēklas frāzi, ir pieejamas citas iespējas. Piemēram, jūs varat izmantot hostētu maku pakalpojumu, piemēram, Coinbase Wallet, kas glabā jūsu sēklas frāzi binance šifrētā formātā savos serveros.
Kas ir 12 vārdu frāze?
Kas ir sēklu vārdi?

Kā es varu atcerēties un saglabāt savu galveno frāzi

Jūsu sēklas frāze var šķist sarežģīta un nevajadzīga, taču to ir vērts atcerēties. Ja esat nolēmis pārvaldīt savu naudu, savas sēklas frāzes iegaumēšana un dublēšana ir būtiska jūsu labklājībai un jūsu finanšu nākotnei.

Smadzeņu maks ir kriptovalūtas maks, kas glabā lietotāja privātās atslēgas savā atmiņā.

Ja meklējat 100 % drošu veidu, kā saglabāt savu sēklas frāzi, meklējiet “smadzeņu maku”. Šī iespēja ir paredzēta tiem, kuri ir pārliecināti par savām atmiņas prasmēm. Tikai atcerieties – ja aizmirsīsiet savu sēklas frāzi, tas var beigties katastrofāli. Tāpēc pārliecinieties, ka jums ir rezerves plāns!

Kā es varu atcerēties un saglabāt savu sēklas frāzi
sēklas frāzes piemērs

Papīrs ir parasta, bet ļoti svarīga lieta, ko mēs izmantojam ikdienā.

Ja meklējat iespēju, kas ir gan viegli lietojama, gan droša, sēklu frāzes pierakstīšana uz papīra ir lieliska izvēle. Lai gan ar šo metodi ir saistīti daži riski (piemēram, papīru var pazaudēt, saplēst vai sadedzināt), daudzi eksperti to iesaka kā vienkāršāko un efektīvāko iespēju lielākajai daļai kriptovalūtas lietotāju. Turklāt, ja iegādājaties noteiktus aparatūras makus, tiem bieži vien tiek piegādāts īpaši šim nolūkam paredzēts papīra gabals.

USB disks

Lai gan tas varētu šķist piemērots risinājums, pastāv vairāki apdraudējumi. Sēklu frāžu glabāšana internetā automātiski nenozīmē, ka tās būs labāk aizsargātas. USB diskus var fiziski sabojāt, un tajos saglabātie dati var tikt bojāti. Turklāt, lai izmantotu USB disku, jums ir nepieciešams klēpjdators – un tagad mēs zinām, ka nav ieteicams, lai jūsu sēklas frāzei piekļūtu arī citas ierīces, kas ir savienotas ar internetu.

Sēklas frāzes ir būtiska kriptovalūtas drošības sastāvdaļa
Kā darbojas sidfrāze?

Metāls

Laikam ejot, par laimi, parādās jaunas dublējuma iespējas, kas nodrošina ilgmūžību ilgāk nekā papīrs. Daži uzņēmumi pat piedāvā dažādus tērauda burtu komplektus, no kuriem var veidot vārdus, gravējumus vai metāla kartes.

Lai gan nav viena vienīga veida, kā uzglabāt sēklas frāzi, galu galā jums pašiem jāizlemj, kas jums vislabāk der, un tikai jums jāzina, kāda ir jūsu sēklas frāze un kur tā tiek glabāta.

Nenoliedzami, ir dažas lietas, ko nekad nevajadzētu darīt, kad runa ir par sēklas frāžu saglabāšanu:

 • Saglabājiet atmiņas prātā, nevis kameras rullītī.
 • Ir svarīgi glabāt paroles drošībā, taču nesaglabājiet tās paroļu pārvaldniekā.
 • Saglabājiet savu privāto informāciju drošībā, saglabājot to bezsaistē.
 • Nekad neizmantojiet tiešsaistes sēklas frāžu atgūšanas vietnes.

Sākotnējās frāzes ir būtiska kriptovalūtas drošības sastāvdaļa, tāpēc ir svarīgi tās saglabāt drošībā un neuzmanīgi izturēties pret ikvienu, kas mēģina jums palīdzēt atgūt jūsu maku.

Kā darbojas sēklas frāze?
Ja kāds iegūst piekļuvi jūsu sēklas frāzei, viņš var atjaunot jūsu maku un iztukšot to.

Kā darbojas sēklas frāze?

Sākuma frāze tiek automātiski ģenerēta, kad izveidojat kriptovalūtas maku. Pirmais vārds ir gara izlases ciparu virkne, un to izmanto, lai ģenerētu privātās atslēgas, kas ļauj jums sūtīt un tērēt bitkoinus.

Izejas frāze tiek sniegta vārdiskā formā (nevis kā gara nejaušu ciparu virkne) tāpēc, ka cilvēki labāk atceras un mijiedarbojas ar vārdu virkni. Tomēr jums nav jāpaļaujas tikai uz savu atmiņu attiecībā uz izejfrāzēm. Kādas ir lieliskākās metodes, lai tās saglabātu?

Sākumpunkts slepenās frāzes ģenerēšanai ir 2048 kopīgu vārdu saraksts. Sēklas frāzes jēdziens tika popularizēts pēc 2013. gada Bitcoin uzlabošanas priekšlikuma Nr. 39, kurā tika definēts “deterministisks maks”, kurā viena sēklas frāze kontrolētu visas makā saglabātās privātās atslēgas.

Cik droša ir 12 vārdu sēklas frāze?
Kā darbojas sēklu frāze?

Standarts nodrošina arī pamata maku saderību:

 • ja vēlaties nomainīt maku, jaunajā makā vienkārši jāievada sākuma frāze, un tur būs pieejama jūsu kriptovalūta.
 • Jūs pat varat atjaunot savu maku, ja to pazaudējat vai izdzēšat, lai gan tikai ar savu sākuma frāzi.
 • Ļoti svarīgi ir aizsargāt avota frāzi pret hakeriem, pikšķerēšanas mēģinājumiem un cita veida datu zudumiem.

KAS IR AUKSTS KRIPTOGRĀFISKAIS MAKS UN KĀ TAJĀ NESADEGT?

Ko darīt, ja esmu pazaudējis sēklu frāzi?

Ir daudz veidu, kā aizsargāt savus pirmos vārdus, un tie atšķiras atkarībā no tā, cik daudz kriptovalūtas jums ir un cik svarīga jums ir drošība, nevis ērtības.

Kā jūs izmantojat sēklas frāzes?
Vai sēklas frāzei ir jābūt kārtībā?

Viena no efektīvākajām stratēģijām, kā aizsargāt sākuma termiņu, ir sadalīt to vairākos seifos (nodrošinot dublēšanu gadījumā, ja kādā no vietnēm kaut kas sabojājas). Godīgi sakot, tas nav pārāk praktiski.

No otras puses, daži cilvēki maksā ekspertiem, lai tie iegravētu pastāvīgus vēstījumus cietās virsmās, piemēram, nerūsējošā tēraudā.

Daudziem cilvēkiem pietiekama aizsardzība ir vienkārši pierakstīt avota frāzi un glabāt tās kopijas daudzās drošās vietās.

Coinbase maks ir no galvenās Coinbase lietotnes atdalīta programma, ko varat izmantot, lai piekļūtu saviem līdzekļiem, kā arī dublētu Google diska vai iCloud datus. Jums arī vajadzētu saglabāt savu sēklas frāzi bezsaistē.

Vai es varu mainīt savu sēklas frāzi?
Vai es varu izmantot savu sēklas frāzi jebkurā makā?

Jums būs nepieciešama sākuma frāze, līdz aizmirsīsiet savu piekļuves frāzi. Izmantojot šo metodi, viss ir atkarīgs no sākuma frāzes. Jūs nezaudēsiet savu kriptovalūtu, ja autobusā nometīsiet vai salauzīsiet savu aparatūras maku; tā vietā jūs varat vienkārši ievadīt sēklas frāzi citā makā.

Ko darīt, ja jūsu sēkla ir bojāta vai pazaudēta?

Ja pazaudēsiet papīra lapiņu, uz kuras ir uzrakstīta jūsu sānu frāze, aizmirsīsiet, kurā grāmatā tā bija paslēpta, vai beigsiet savu mūžu, nenododot to savam mantiniekam, nevarēsiet piekļūt savai kriptotehnikai. Ja kāds nozags jūsu sidfrāzi, jūsu kriptovalūta tiks droši uzglabāta blokķēdē, bet jūs (vai jūsu mantinieki) nevarēsiet tai piekļūt. Tāpēc pārliecinieties, ka aizsargājat savu sēklas frāzi! Ja pazaudēsiet sēklas frāzi, jūs nevarēsiet piekļūt savai kriptovalūtai.

Vai Coinbase izmanto sēklas frāzi?
Kā nodrošināt sēklas frāzi?

Vai ir vēl kaut kas cits, ko es varu darīt, ja nevēlos apstrādāt avota frāzi?

Jā, tas ir iespējams. Ja pērkat kriptovalūtu Coinbase, jums tā nav uzreiz jāpārvieto uz citu maku (vai jebkad, tas ir jūsu ziņā). Tā vietā jūs varat atstāt to savā Coinbase kontā un ļaut Coinbase to glabāt jūsu vietā, izmantojot “norīkoto maku”.

Kad jūsu kriptonauda palielinās, jūs vēlaties izpētīt pieejamās pamata drošības alternatīvas, piemēram, pārvietot daļu savas kriptovalūtas no sava galvenā Coinbase konta uz Coinbase seifu, kas nodrošina papildu aizsardzības līmeni, neprasot, lai jūs apstrādātu savu sēklas fāzi vai privātās atslēgas. (Ja vēlaties, varat arī pārvietot bitcoin no viena maka uz citu.)

Kāpēc sākumfrāze ir svarīga
Kā izskatās sēklu frāze?

Kāda ir atšķirība starp sākuma frāzi un privāto atslēgu?

Privātā atslēga ir “atslēga”, kas atbloķē jūsu bitcoin, Ethereum vai citas kriptovalūtas maku. Tā tiek algoritmiski ģenerēta no garas skaitļu virknes, ko veido jūsu sēklas frāze.

Sākuma frāze nodrošina piekļuvi jūsu kriptovalūtas makam, kā arī visām tajā esošajām privātajām atslēgām. Kriptovalūtas maku var uzskatīt par kriptovalūtas paroļu pārvaldnieku – kamēr vien jums ir galvenā parole (sākuma frāze), jums ir piekļuve visām saistītajām kriptovalūtām.

Kāda ir bitcoin sēklas frāzes nozīme?

Sēklas frāze darbojas kā galvenā atslēga jūsu kriptovalūtas makam
Siderfrāze ir vārdu virkne, ko ģenerē jūsu kriptovalūtas maks.

Parasti sēklas frāze (pazīstama arī kā pirmā dublējuma frāze, atkopšanas termins, sēklas vārdi, mnemoniskā frāze, slepenie vārdi, dublējums vai daudzi citi nosaukumi) ir 12 vai 24 vārdi, kas tiek ierakstīti kā dublējums, izveidojot. aparatūras bitcoin maku.

Tomēr kā parasts bitcoin lietotājs jūs nekad nesastapsiet šo ciparu secību – tā vietā redzēsiet versiju, ko ir daudz vienkāršāk pierakstīt (un atcerēties, ja nepieciešams!).

Kāds ir noslēpums, lai atrastu jaunu sēklas frāzi?

Ir populārs uzskats, ka uzminēt sēklas frāzi ir vienkārši. Galu galā tie ir tikai 12 vārdi, vai ne? Ja tam veltīsiet pietiekami daudz laika, šķiet, ka varat vismaz uzminēt kāda cilvēka sēklas frāzi. Par laimi, patiesība ir tāda, ka, ja jūs vai jūsu sīkrīks ģenerē atbilstošu entropiju, ir gandrīz neiespējami noteikt sākotnējo frāzi.

Kā darbojas sidfrāze?
Kā darbojas sēklas frāze?

Šī ir sarežģīta problēma. Tā kā BIP39 vārdu sarakstā ir 2048 dažādi termini, mēģinājums iegūt sākotnējo 12 vārdu frāzi (kurai, starp citu, jābūt arī pareizā secībā, ne tikai pašiem vārdiem) nozīmētu pareizi uzminēt skaitli no 1 līdz 5 444 517 900 900 900 000 000 000 000 tūkstoš miljonu miljardu miljonu miljonu.

Cilvēka prātam ir grūti aptvert, cik milzīgs ir šis skaitlis, taču, raugoties no perspektīvas, tas ir tikpat liels, cik atomu skaits novērojamajā Visumā. Pasaules jaudīgākajiem superdatoriem būtu nepieciešama mūžība, lai izmēģinātu visas jūsu oriģinālās vārdu kombinācijas, tikai uzminot katra termina iespējas.

Vai ir iespējams atjaunot sēklas frāzi citā ierīcē, izmantojot cita ražotāja programmatūru?

Sēklas frāze makā
Kas notiek, ja zaudējat sēklas frāzi?

Jūsu avota frāze ir pilnībā saderīga ar jebkuru maku ražotāju, kas pareizi izmanto BIP39 protokolu. Tas nozīmē, ka jūs varat izslēgt savu aparatūras maku ražotāju kā uzticamo pusi un vienīgo kļūmes punktu, aizsargājot savas oriģinālfrāzes. Ja kaut kas neizdodas, vienkārši nomainiet sākuma numuru uz citu ierīci no cita uzņēmuma.

Vai ir iespējams mainīt esošo sēklas frāzi?

Jā, taču nevarat pārprogrammēt esošo ievadfrāzi, tāpat kā varat mainīt tiešsaistes konta paroli. Jūs varat mainīt savu sākotnējo frāzi, ģenerējot jaunu frāzi un pārvietojot savus līdzekļus uz jurisdikciju, kuru tā regulē.

sēklas frāzes piemērs
Kāda ir atšķirība starp sākuma frāzi un privāto atslēgu?

Paturiet prātā, ka pirmie izvēlētie vārdi galu galā ļaus jums piekļūt līdzekļiem un tērēt tos no jūsu adreses. Ja jūsu sākuma frāze kādreiz ir kompromitēta, lai atgūtu kontroli pār naudu, jums nauda jāpārskaita uz citu adresi (tādu, kas izveidota, izmantojot atšķirīgu sākuma frāzi, kura nav uzlauzta).

Kas ir sēklas frāzes piekļuves frāze?

Sēklas frāzes frāze, ko dēvē arī par “sēklas paplašinājumu” vai “paplašinājuma vārdu”, ir 13. vai 25. vārds, ko varat izvēlēties pats papildus nejauši ģenerētajiem 12 vai 24 vārdiem. Tās visbiežāk tiek izmantotas ar viena paraksta makiem papildu drošībai, pievienojot aizsardzības slāni ar atslēgas brīdinājumu.

Kas ir sēklas frāze?
Tas var būt daudz bīstamāk nekā daudzparaksti, kuros tiek izmantoti lielie burti, simboli un atstarpes.

Tomēr šai metodei ir arī trūkumi. Piekļuves frāze var uzlabot jūsu bitcoin drošību, liekot jums izmantot gan to, kas jums ir, gan to, ko jūs zināt, lai piekļūtu saviem līdzekļiem, taču citas metodes, kas novērš vienīgo kļūmes punktu, piemēram, daudzparakstu un neķēdes glabāšana, ir uzticamākas.

Lai noteiktu, kura vērtība ir vispiemērotākā jūsu situācijai, ir jāveic vairāki testi. Tas nav tik vienkārši, kā izklausās, un ir jāņem vērā vairāki mainīgie lielumi. Vienkāršākā metode būtu izvēlēties otro cenu, kas ir vienāda vai lielāka par jūsu aprēķināto INI.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem