BlackRock atklāj: milži mērķēti uz Bitcoin ETF

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Neļaujiet sevi maldināt ar neseno investīciju apturēšanu tūlītējos bitcoin biržā tirgotajos fondos (ETF) pēc 71 dienas pēc kārtas ilgušas pieplūdes. Robert Mitchnick, kurš vada digitālos aktīvus uzņēmumā BlackRock, uzskata, ka šī pauze drīz beigsies. Viņš prognozē, ka tirgū drīz ienāks jauna investoru grupa. BlackRock ir lielākais aktīvu pārvaldības uzņēmums pasaulē.

Mičniks sagaida, ka tuvākajos mēnešos lielās finanšu grupas sāks investēt šajos ETF. Šo grupu vidū ir valsts ieguldījumu fondi, pensiju fondi un dotāciju fondi. Par to viņš pastāstīja intervijā. Mičniks norādīja, ka ir atjaunojusies interese par bitkoinu. Viņš sacīja, ka šobrīd diskusijas ir vērstas uz to, kā iekļaut bitcoin ieguldījumu portfeļos.

“Daudzas organizācijas aktīvi pēta bitcoin,” skaidroja Mitčņiks. “To vidū ir pensiju fondi, ieguldījumu fondi un bagātības fondi. BlackRock palīdz, nodrošinot izglītību.” Viņš piebilda, ka BlackRock tas nav nekas jauns. Uzņēmums jau daudzus gadus ir diskutējis par bitcoin ar šīm iestādēm.

Kopš to apstiprināšanas janvārī šie ETF ir piesaistījuši vairāk nekā 76 miljardus ASV dolāru. Pašlaik daži ieguldījumu konsultanti piedāvā BlackRock IBIT ETF. Tomēr viņi to piedāvā tikai tad, ja klienti to īpaši pieprasa. Nākamais solis ir piedāvāt šos bitcoin ETF brīvāk, izmantojot lielās konsultāciju firmas, piemēram, Morgan Stanley.

AUM konkurss

Sociālajos plašsaziņas līdzekļos ir daudz runāts par konkurenci starp ETF, īpaši starp IBIT un Grayscale GBTC. Šobrīd IBIT aktīvi ir 17,2 miljardi ASV dolāru, bet GBTC – aptuveni 24,3 miljardi ASV dolāru. Liela daļa IBIT finansējuma ir pārgājusi no Grayscale. Citi avoti ir nauda, kas pārvietota no dārgiem ETF Kanādā vai Eiropā. Daļa līdzekļu nāk arī no bitkoinu biržā tirgojamiem biržā tirgojamiem biržā tirgojamiem biržā tirgojamiem biržā tirgojamiem biržā tirgojamiem fondiem.

Mičniks arī minēja, ka daži cilvēki dod priekšroku turēt savus bitcoin brokeru kontos. Tas ļauj izvairīties no problēmām, kas saistītas ar tiešu bitkoinu turēšanu, piemēram, aizbildnības jautājumiem vai sarežģītām nodokļu atskaitēm. Viņš uzsvēra, ka BlackRock ir vairāk ieinteresēts klientu izglītošanā, nevis tikai būt par lielāko ETF nodrošinātāju.

Ethereum atbalstīšana

Pagājušā gada novembrī BlackRock iesniedza pieteikumu, lai izveidotu ETF ether (ETH). Tas notika neilgi pēc tam, kad izpilddirektors Lerijs Finks (Larry Fink) apsprieda potenciālās tokenizācijas priekšrocības. Šis process ietver tradicionālo aktīvu atspoguļošanu blokķēdēs.

Tomēr etera ETF darbības uzsākšana rada problēmas, galvenokārt saistībā ar to, kā izglītot klientus par sarežģīto Ethereum blokķēdi. Tas arī rada jautājumus par to, kāpēc ieguldītāji vēlētos vēl vienu kripto ETF. It īpaši tāpēc, ka bitcoin ETF jau tagad varētu uzlabot viņu ieguldījumu ienesīgumu attiecībā pret risku, kā to rāda Šarpa koeficients.

“Domājot par šo jomu, mēs redzam digitālo aktīvu potenciālu, kas var dot labumu mūsu klientiem un kapitāla tirgiem, koncentrējoties uz trim jomām: kriptoaktīviem, stabilajiem monētām un tokenizāciju,” teica Mitčņiks. “Un šie pīlāri ir savstarpēji saistīti. Tas ir patiešām svarīgi, lai cilvēki to saprastu. Un darbs, ko mēs veicam katrā no šiem pīlāriem, veido mūsu stratēģiju un ieskatu par pārējiem.”

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem