Apvienotās Karalistes ziņojums: Kriptovalūtas galvenie naudas atmazgāšanas draudi 2022.–2023.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Apvienotās Karalistes Valsts kases departamenta ziņojumā norādīts, ka no 2022. līdz 2023. gadam visneaizsargātākās nozares, kuras varētu izmantot nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai, ir kriptovalūtu uzņēmumi, banku mazumtirdzniecības pakalpojumi, banku pakalpojumi vairumtirdzniecībā un bagātību pārvaldība.

Šis novērtējums saskan ar secinājumiem, kas gūti Finanšu uzraudzības iestādes (FCA) veiktajos riska novērtējumos, kuros tika pārbaudīti 238 uzņēmumi. FCA kā finanšu regulatīvā iestāde Apvienotajā Karalistē kopš 2020. gada ir noteikusi, ka kriptovalūtu uzņēmumiem ir jāreģistrējas un jāievēro tās noteikumi nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā.

Lai pastiprinātu ar kriptovalūtu saistīto noziedzīgo darbību kontroli, Apvienotā Karaliste pēdējā laikā ir pastiprinājusi centienus. Saskaņā ar Apvienotās Karalistes policijas paziņojumiem 2022. gada oktobrī tā ir izvietojusi kriptovalūtu taktiskos padomniekus visā valstī, lai palīdzētu konfiscēt ar noziedzīgām darbībām saistītus digitālos aktīvus.

Apvienotā-Karaliste-pastiprina-cīņu-pret-noziedzību-kas-saistīta-ar-kriptovalūtām

Šajā laikā Nacionālā policijas priekšnieku padome ziņoja par simtiem miljonu kriptovalūtā, kas iegūta no nelikumīgām darbībām, konfiscēšanu.

Turpmākās ziņojumā sniegtās atziņas atklāj, ka 2022. un 2023. gadā FCA uz pilnu slodzi nodarbināja aptuveni 53 finanšu noziegumu speciālistus, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas uzraudzību, no kuriem 16 speciālisti īpaši pievērsās kriptovalūtas operāciju uzraudzībai.

Turklāt plašākas uzraudzības komandas, kas nav specializējušās finanšu noziegumu jomā, ziņojumā aplūkotajā laikposmā uzsāka 95 lietas saistībā ar kriptovalūtām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem