Bitcoin sasniedz 1 miljardu darījumu 800 nedēļu laikā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Bitcoin, pasaulē vērtīgākā kriptovalūta, sāka darboties 2009. gada 3. janvārī. Tas sākās ar pirmā bloka, kas pazīstams kā ģenēzes bloks, izveidi. Pēc nedaudz vairāk nekā 800 nedēļām Bitcoin ir sasniedzis nozīmīgu pagrieziena punktu – tajā ir apstrādāts vairāk nekā viens miljards darījumu.

Šis sasniegums ir sasniegts laikā, kad ap Bitcoin valda aizvien lielāks satraukums. Pēdējā gada laikā strauji ir palielinājies darījumu apjoms dienā. Šis straujais pieaugums ir saistīts ar tādām jaunām funkcijām kā Bitcoin Ordinals un Runes, kas ir piesaistījušas lielu aktivitāti. Pozitīvo noskaņojumu attiecībā uz Bitcoin pagājušajā gadā ir palīdzējusi palielināt arī tūlītējo Bitcoin ETF ieviešana.

Darījumi-Bitcoin-tīklā-katru-mēnesi

Neraugoties uz šo pagrieziena punktu, Bitcoin nebija pirmais, kas sasniedza vienu miljardu darījumu. Tā konkurents Ethereum ir apstrādājis gandrīz 2,4 miljardus darījumu. Tomēr Bitcoin ceļš līdz šim punktam ir bijis lēnāks. Saskaņā ar Clark Moody's Bitcoin dashboard datiem pēdējā mēneša laikā tas vidēji veica sešus darījumus sekundē.

Šis pagrieziena punkts tika sasniegts tikai dažas nedēļas pēc nesenās Bitcoin vērtības samazināšanas uz pusi – svarīga notikuma, kas samazināja atlīdzību par jaunu bloku ieguvi.

Darījumi-Bitcoin-tīklā-katru-dienu

Kopš samazinājuma uz pusi ir samazinājušās darījumu apstrādes izmaksas. Tomēr vidējais dienas darījumu skaits joprojām ir liels. Īpaši tas attiecas uz lielāko daļu Bitcoin vēstures, izņemot pēdējo gadu. Tagad Bitcoin ir ceļā uz nākamo lielo pagrieziena punktu – diviem miljardiem darījumu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem