Ex-Binance izpilddirektoram Changpeng Zhao piespriests 4 mēnešu cietumsods

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nesen, 30. aprīlī, ASV Vašingtonas Rietumu apgabala apgabala apgabaltiesā notiekošajā tiesas procesā tiesas priekšsēdētājs Ričards Džonss pasludināja spriedumu, ar kuru bijušajam Binance izpilddirektoram Changpeng Zhao piesprieda četru mēnešu cietumsodu.

Šis spriedums tika piespriests pēc tam, kad Zhao atzina, ka ir pieļāvis trūkumus stabilas nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) sistēmas uzturēšanā uzņēmumā Binance. Pamatojoties uz šiem pārkāpumiem, prokuratūra sākotnēji ieteica trīs gadu cietumsodu.

Tiesas sēdes laikā apsūdzība apgalvoja, ka Zhao vadības stilā bieži vien bija lūgta piedošana pēc pārkāpuma izdarīšanas, nevis preventīvi lūgta atļauja, uzsverot, ka tikai nosacīts sods varētu radīt precedentu, kas mudinātu citus neievērot likumu lielā mērogā.

Turpretī Zhao aizstāvība uzsvēra, ka viņš nav tieši zinājis par nelikumīgām darbībām Binance, un iesniedza aizzīmogotus dokumentus, kas liecina par vainu mīkstinošiem faktoriem, lai apsvertu vieglāku sodu.

Tiesnesis Džonss, pārdomājot argumentus, minēja, ka nav tiešu pierādījumu, kas saistītu Zhao ar informētu iesaistīšanos nelikumīgās darbībās, un viņš noraidīja apsūdzības centienus palielināt sodu. Pirms sprieduma pasludināšanas Zhao pauda nožēlu par savām kļūdām Binance vadībā un uzņēmās pilnu atbildību par trūkumiem stingras AML programmas īstenošanā.

Šis juridiskais lēmums sekoja citai skaļai lietai, kurā bija iesaistīts Sems Bankmans-Frīds, bijušais FTX izpilddirektors, kurš tika notiesāts uz 25 gadiem pēc tam, kad tika atzīts par vainīgu vairākos noziegumos. Salīdzinājumam, Zhao tiesas process bija mazāk publicēts, tajā piedalījās mazāk cilvēku un plašsaziņas līdzekļu ažiotāža bija mazāka nekā Bankman-Fried tiesas procesā.

Prokuratūra Zhao lietā brīdināja, ka nedrīkst vilkt paralēles starp abām lietām, norādot, ka viņu nodarījumiem ir atšķirīga personiskā motivācija un ietekme.

Pēc atkāpšanās no izpilddirektora amata un vainas atzīšanas Zhao atteicās no publiskām aktivitātēm un paziņoja, ka atsakās no dalības sociālo plašsaziņas līdzekļu platformās. Lai pārorientētu savu uzmanību, viņš nesen uzsāka izglītojošu uzņēmumu Giggle Academy, kura mērķis ir sniegt jauniešiem zināšanas par kripto un blokķēdēm. Viņa vietā Binance vadību pārņēma Ričards Tengs, kurš iepriekš bija reģionālo tirgu vadītājs.

Zhao juridiskie rezultāti ir saistīti arī ar ievērojamām finansiālām sekām Binance, kas ar ASV iestādēm vienojās par 4,3 miljardus ASV dolāru vērtu izlīgumu, kas attiecas uz dažādām civiltiesiskām regulatīvajām darbībām.

Tomēr šis izlīgums neatrisina ASV Vērtspapīru un biržas komisijas uzsākto civillietu pret Binance, Binance.US un pašu Zhao, kas joprojām turpinās.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem