ASV darbavietas garām zīmi kā Bitcoin skyrockets pagātnes $60K!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Procentu likmes un ASV dolāra kurss 2024. gadā ir strauji palielinājies. Šis kāpums turpinās, neraugoties uz prognozēm, ka ekonomikas izaugsme un inflācija palēnināsies. Tomēr šodienas ziņojums liecina par iespējamu šīs tendences maiņu.

Piektdien ASV valdība publicēja ziņojumu par aprīļa mēneša darba samaksu nelauksaimnieciskās darbības sektorā (Nonfarm Payrolls). Tas liecināja, ka tautsaimniecībā tika izveidotas 175 000 darbvietu, kas ir mazāk nekā gaidītie 243 000 darbvietu un mazāk nekā martā pārskatītais kopējais darba vietu skaits (315 000 darbvietu). Bezdarba līmenis aprīlī bija nedaudz augstāks – 3,9 %, salīdzinot ar prognozētajiem 3,8 % un 3,8 % martā.

Pēc šī paziņojuma bitcoin (BTC) cena pieauga un sasniedza 61 100 ASV dolāru.

Bitcoin-BTC-cena

Vēl nesen tirgi paredzēja, ka ASV Federālo rezervju sistēma 2024. gadā veiks līdz pat sešiem procentu likmju samazinājumiem, kā liecina CME FedWatch rīks. Tomēr kopš tā laika gaidas ir koriģējušās, nosakot tikai vienu vai divus samazinājumus. Neraugoties uz to, Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) preses konferencē ieteica, ka varētu apsvērt iespēju palielināt procentu likmes, ja turpināsies spēcīgs nodarbinātības pieaugums un noturīga inflācija.

Šai iespējai ir bijusi nozīme bitcoin kritumā par 20 % no marta vidū sasniegtā maksimuma. Tomēr šodienas ziņojums par nodarbinātību liecina, ka tendences varētu mainīties, izraisot bitkoinu cenu kāpumu.

Pozitīvi reaģēja arī ASV akciju indeksu nākotnes līgumi, pieaugot par vairāk nekā 1 %. Tikmēr 10 gadu Valsts kases ienesīgums samazinājās par 11 bāzes punktiem līdz 4,47%. ASV dolāra indekss samazinājās par 0.8%, un zelta cenas pieauga par 0.8% līdz 2329 ASV dolāriem par unci.

Cita ziņojuma informācija liecināja par zināmu ekonomikas vājumu. Aprīļa vidējā stundas darba samaksa palielinājās tikai par 0,2 %, kas ir mazāk nekā gaidītie 0,3 % un mazāk nekā martā, kad tā bija 0,3 %. Gada izteiksmē darba samaksa palielinājās par 3,9 %, kas neatbilst prognozētajiem 4 % un ir zemāks nekā iepriekšējā mēnesī, kad tā pieauga par 4,1 %.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem