Kādi ir 8 NFT plusi un mīnusi

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir NFT un kā tas darbojas?

NFT definīcija ir virtuāls aktīvs, kas attēlo reālās pasaules lietas, piemēram, mākslas darbus, mūziku, spēles priekšmetus un videoklipus. Tie tiek tirgoti tiešsaistē un bieži vien par kriptovalūtu, un tie parasti tiek radīti, izmantojot to pašu pamatprogrammatūru kā vairākas kriptovalūtas.

⚡️ Kā darbojas blokķēde?

Blokķēde ir bloku ķēde, kas nekad nebeidzas. Tajā ir iekļauti visi darījumu ieraksti, pat tulpju sīpoli botāniskajā dārzā. Šos ierakstus nevar mainīt vai dzēst, tā vietā var pievienot jaunus. nAtšķirībā no parastajām datubāzēm, blokķēde ir nemainīga un nemainīgi reģistrēta tūkstošiem datoru visā pasaulē.

⚡️ Vai NFT ir gaistoši?

Tas ir drosmīgs solis – tāpat kā visiem uzņēmējdarbības projektiem, arī NFT ir briesmas. Tie nav uzraudzīti, un ar tiem saistītā mānija var izraisīt cenu svārstības: pircēji var iegādāties dārgu NFT, lai vēlāk atklātu, ka tas nav daudz vērts. NFT ir grūti apmainīt pret skaidru naudu, jo tie nav viegli konvertējami.

⚡️ Kas ir atomārā mijmaiņas kriptovalūta?

Atomapmaiņas ir automatizēti apmaiņas līgumi, kas ļauj divām personām no dažādiem blokķēdes tīkliem tirgoties ar žetoniem. Šis mehānisms, kas dažkārt tiek dēvēts par atomāro starpsavienojumu tirdzniecību, pilnībā novērš nepieciešamību pēc trešo pušu starpniekiem, lai izpildītu darījumus.

Nft kriptogrāfija

Kas ir netirgojams žetons un kā tas darbojas?

NFT ir unikāli digitālie aktīvi ar saviem identifikācijas kodiem un metadatiem, atšķirībā no kriptovalūtām, kas ir identiskas viena otrai un kalpo tikai komerciāliem mērķiem. NFT nevar tirgot vai apmainīt kā parastās valūtas, tomēr tie var būt vērtīgi citos veidos, piemēram, mākslas, spēļu u. c. jomās.

Kas ir netirgojamais žetons un kā tas darbojas?
Kāds ir labākais NFT, kurā ieguldīt?

KAS JUMS JĀZINA

  • NFT ir unikāli, nemainīgi digitālie žetoni, kas atrodas blokķēdē un nevar tikt dublēti.
  • NFT var pārstāvēt reālās pasaules priekšmetus, piemēram, mākslas darbus un īpašumus. Reālu materiālo aktīvu, piemēram, dārgmetālu, banknošu un monētu, pirkšana un pārdošana ir efektīvāka, izmantojot “tokenizāciju”.
  • Pareizi īstenota, kriptogrāfija pret nft var atspoguļot plašu informācijas klāstu. Tos var izmantot arī, lai attēlotu personisku informāciju, īpašumtiesības un daudz ko citu.
Kas ir neaizvietojams žetons?
Vai kripto vs nft ir labs ieguldījums?

Izpratne par nft kriptogrāfiju

Kriptovalūtas, tāpat kā īsta nauda, ir aizstājamas. Tas nozīmē, ka kriptovalūtas var pārdot vai apmainīt vienu pret otru. Viens bitkoins vienmēr ir vienāds ar citu; tāpat viens ēters vienmēr ir vienāds ar citu ēteri. Tā kā kriptovalūtām piemīt šī aizstājamības īpašība, tās ir ideāli piemērotas kā drošs veids, kā veikt darījumus digitālajā ekonomikā.

Kriptovalūtas ir digitālās valūtas, kas ir īpaši izstrādātas tā, lai būtu imūnas pret viltošanu. Atšķirībā no citām valūtām kriptovalūta pret nft pārkāpj kriptogrāfijas paradigmu, padarot katru žetonu unikālu un neatkārtojamu, tādējādi neļaujot diviem savstarpēji nenomaināmiem žetoniem būt vienādiem. Tie ir līdzīgi pasēm, jo katram žetonam ir unikāls, nemaināms kods. Vispopulārākais kriptovalūtu izmantošanas gadījums ir spēļu jomā, kur tās izmanto, lai atveidotu digitālos kolekcionējamos priekšmetus, piemēram, kriptogrāfiskos kaķēnus.

Ko var darīt ar kripto pret nft?
Kas ir NFT

NFT, līdzīgi kā bitcoin, glabā īpašumtiesību informāciju, lai atvieglotu identifikāciju un pārskaitīšanu starp žetonu turētājiem. Turētāji var arī pievienot NFT metadatus vai īpašības, kas attiecas uz aktīvu. Piemēram, kafijas žetonus var marķēt kā godīgas tirdzniecības žetonus. Alternatīvi autori var pievienot savus parakstus digitālo darbu metadatos.

ERC-721 standarts tika izveidots neapmaināmiem žetoniem. Pamatinterfeisu – informāciju par īpašumtiesībām, drošību un metadatus -, kas nepieciešama spēļu monētu tirdzniecībai un izplatīšanai, definēja ERC-20 viedlīguma veidotāji. Samazinot darījuma un glabāšanas izmaksas ne kriptovalūtas cenai, ERC-1155 standarts paplašina kriptovalūtu kolekcionēšanas koncepciju, iekļaujot tajā arī citus izmantošanas gadījumus.

Ieguldījumu NFT plusi un mīnusi

Vai kripto un nft joprojām ir populāri?
Vai ir iespējams zaudēt naudu no NFT?

Ieguldījumi ir sarežģīta pasaule, un var būt grūti izprast daudzās aktīvu klases, fondu struktūras un tirgū pieejamos nodokļu atvieglojumu instrumentus. Ja vēl piejaucam iepriekš neiedomājamus apstākļus, piemēram, pasaules mēroga pandēmiju un negatīvas procentu likmes, sarežģītība ievērojami palielinās.

Tas vēl nav beidzies. Arvien plašāk izplatītās tehnoloģijas, piemēram, mobilās skaidras naudas lietotnes, savstarpējo aizdevumu platformas, robo-konsultanti un blokķēdes datubāzes, revolucionizē veidu, kā mēs veicam uzņēmējdarbību, pārvaldām finanšu darījumus un investējam.

Šajā rakstā es aplūkošu tikai uz blokķēdēm balstītas datubāzes, kurās tiek izmantoti netirgojami žetoni. Iespējams, jūs domājat: “To jau esmu dzirdējis.” Kāda ir netirgojamā žetona definīcija?

Apmaināmi aktīvi un neapmaināmi aktīvi ir divi aktīvu veidi.

Kā darbojas netirgojami žetoni?
Kurus NFT ir vērts iegādāties?

Vārds “savstarpēji aizstājams” ir labs sākums. Aizvietojamu aktīvu var viegli apmainīt pret citu tāda paša veida un vērtības aktīvu. Piemēram, dolāra banknote ir aizstājams priekšmets. Tās var apmainīt pret vienu otru, un galarezultātā jūs iegūstat to pašu summu. Bitcoin, tāpat kā citas kriptovalūtas, ļauj to darīt.

Neapmaināmi aktīvi ir vienreizēji. Tas ir unikāls, neaizvietojams un neaizstājams. Divi piemēri ir dimanti un oriģināli mākslas darbi. Katram no šiem aktīviem piemīt savs īpašību kopums, ko nevar konsekventi reproducēt. Piemēram, katram dimantam ir sava forma, krāsa, izmērs un kvalitāte.

Ja kādam pajautātu, daži cilvēki teiktu, ka neviens aktīvs nav patiesi savstarpēji aizstājams. Protams, pāris īstām dolāru banknotēm var būt nelielas fiziskas atšķirības, piemēram, nelīdzenas malas, tintes traipi vai atšķirīgi sērijas datumi. Lai gan tas ir precīzi, tas tomēr parāda, ka, klasificējot aktīvu kā savietojamu vai nenomaināmu, ir jādomā par tā vērtību, nevis par tā iespējām.

Kas ir netirgojami žetoni un kā tie darbojas?

Kāpēc cilvēki iegulda līdzekļus kripto pret nft?
Kādi ir NFT trūkumi?

Visbeidzot, mēs nonākam pie netirgojamiem žetoniem (NFT), kas ir kriptovalūtas veids. NFT ir aktīvu digitālā reprezentācija, kas izveidota un uzturēta, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Katram NFT ir identifikācijas numurs, kas to atšķir no citiem NFT un novērš dublēšanos. Katrs NFT ir arī paplašināms, ļaujot to personalizēt ar papildu informāciju.

VAI JŪS ZINĀJĀT?

Šobrīd lielākā daļa NFT atrodas Ethereum blokķēdē, kas atbalsta Ethereum valūtu. NFT atšķiras no kriptovalūtām ar to, ka to identifikācijas kodi ietver papildu datus, piemēram, metadatus par digitalizēto aktīvu.

NFT var izveidot gandrīz visam, ko var digitalizēt. Šīs nozares izaugsmi veicina vēlme glabāt un tirgot digitālo mākslu un sporta piemiņas lietas, taču jebkuru statisku attēlu, videoklipu, skaņu vai tekstu var pārvērst ciparu formātā un, iespējams, pārvērst naudā. Džeks Dorseja, Twitter radītājs, nupat digitalizēja un pārdeva savu pirmo tvītu kā kripto pret nft par diviem miljoniem ASV dolāru.

Vai NFT laika gaitā palielinās Ethereum vērtību?
Ethereum strauji pieaug, pateicoties NFT

Lai gan tvīta piemērs var šķist mazsvarīgs, NFT ir nozīmīgs lietojums uzņēmējdarbībā. Tie ir izmantoti privātā kapitāla un nekustamā īpašuma darījumos, lai atvieglotu sarežģītas situācijas, un tie izjauc pircēju un pārdevēju mijiedarbību dažādos mākslas tirgus segmentos. Mēs detalizēti aplūkosim šos jēdzienus, kā arī izpētīsim NFT priekšrocības un trūkumus.

Tālāk ir uzskaitītas dažas no netirgojamo žetonu priekšrocībām.

Tirgus efektivitāti veicina NFT.

Vai ir prātīgi ieguldīt NFT?
Kāpēc daži NFT ir pārvērtēti

Visredzamākā NFT priekšrocība ir to potenciāls uzlabot tirgus efektivitāti. Reālu aktīvu pārvēršana digitālos aktīvos var racionalizēt procedūras, likvidēt starpniekus, uzlabot piegādes ķēdes un palielināt drošību.

Lieta tāda, ka jūs varētu sagaidīt daudz vairāk, jo bitkoins tika izstrādāts, lai darbotos kā maksājumu sistēma. Galu galā bitkoinu galvenais mērķis nav izmantot to kā valūtu; tas kalpo kā pamattehnoloģija nākotnes digitālajām valūtām. Mākslas pasaule ir viens spēcīgs piemērs tam. Izmantojot kriptovalūtu pret nft, māksliniekiem ir tiešāka piekļuve pircējiem, un nav starpnieku, kas ņemtu daļu no peļņas.

NFT tiek izmantoti ne tikai tirdzniecības zālēs; tie var kļūt par noderīgu veidu, kā cilvēkiem un uzņēmumiem sekot līdzi svarīgai informācijai.

Kas ir NFT tirdzniecībā? nft kriptovalūta?
Ko NFT nozīmē dzimums?

Apsveriet iespēju izmantot fiziskas pases, kas jāuzrāda katrā robežšķērsošanas vietā. Mēs varam ievērojami vienkāršot ceļošanas izsekošanas un personu identifikācijas procesu, pārvēršot tās kripto pret nft. Ietaupītais laiks un nauda varētu būt ievērojami.

Tos var piemērot daļējām īpašumtiesībām uz nekustamo īpašumu.

Mūsdienās ir grūti nošķirt īpašumtiesības uz aktīviem, jo īpaši nekustamo īpašumu, mākslas darbiem un juvelierizstrādājumiem. Ir daudz vienkāršāk izplatīt digitālu struktūras versiju starp daudziem cilvēkiem nekā fizisku struktūru. To pašu var teikt par dārgām rotaslietām vai izcilu vīna eksemplāru.

NFT ir "standarts portfeļos
Kādas tehnoloģijas tiek izmantotas NFT?

Digitalizācija var ievērojami paplašināt noteiktu aktīvu tirgu, tādējādi palielinot likviditāti un paaugstinot cenas. Tas var palīdzēt uzlabot finanšu portfeļu veidošanu individuālā līmenī, ļaujot palielināt diversifikāciju un precīzi noteikt pozīciju lielumu.

NFT pamatā esošā blokķēdes tehnoloģija ir diezgan droša.

NFT, tāpat kā visas pārējās kriptovalūtas, tiek veidotas, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, kas ir informācijas ierakstīšanas metode tādā veidā, lai to nevarētu uzlauzt. Vienkāršiem vārdiem sakot, blokķēde ir digitālais darījumu reģistrs, kas tiek dublēts un kopīgots vienādranga dalībnieku tīklā.

Kāda ir labākā blokķēdes tehnoloģija kripto vs nft?
NFT var palīdzēt diversificēt jūsu ieguldījumu portfeli.

Blokķēdē uzglabātajiem NFT ir pievienoti autentiskuma un īpašumtiesību ieraksti, tādējādi tie ir daudz drošāki pret zādzību vai nejaušu dzēšanu. Tā kā ķēdē pievienotos datus nevar mainīt, katra NFT derīgums ir garantēts – spēcīgs pārdošanas arguments patērētājiem, kuri iepriekš, iespējams, šaubījās.

NFT var palīdzēt diversificēt jūsu ieguldījumu portfeli.

Kādi ir NFT trūkumi?
Paredzams, ka pēc pieciem gadiem NFT kļūs par parastu ieguldījumu portfeļu daļu

NFT nav tas pats, kas parastie ieguldījumi, piemēram, akcijas un obligācijas. Kā jau iepriekš minēts, tiem ir unikālas iezīmes un priekšrocības, ko mēs tikai sākam izprast un izmantot. Tomēr īpašumtiesībām ir savi draudi.

Šajā sadaļā aplūkosim apdraudējumus. Nākamajā sadaļā mēs tās aplūkosim sīkāk. Pagaidām tikai ņemiet vērā, ka NFT ir atšķirīgs riska profils nekā citām aktīvu klasēm. Tādējādi, iekļaujot NFT, jūs varat uzlabot sava ieguldījumu portfeļa sniegumu. Būtībā tas nozīmē sasniegt augstāku Šarpa koeficientu.

Nenomaināmu žetonu trūkumi

NFT ir nelikvīds un svārstīgs.

Kāds ir labākais NFT, kurā ieguldīt?
Kādas ir NFT priekšrocības un trūkumi?

NFT tirgus ir ļoti jauns, un tas nozīmē, ka tas nav tik attīstīts kā citi tirgi. Vēl nav daudz pētījumu par NFT, tāpēc nav daudz cilvēku, kas būtu ieinteresēti tos pirkt vai pārdot. Tas var apgrūtināt NFT tirdzniecību, jo jums var būt grūti atrast kādu, ar ko tirgoties. Tas nozīmē arī to, ka NFT cenas var ļoti mainīties gan uz augšu, gan uz leju.

Kāpēc NFT nav rentabli?

Ja dividendes un procentu obligācijas investoriem nesniedz nekādus potenciālus ienākumus, tad arī NFT to nesniedz. NFT ieguldījumu ienākumi ir pilnībā atkarīgi no cenu pieauguma, līdzīgi kā antikvariāta un citu kolekcionējamo priekšmetu gadījumā.

NFT ir iespējams izmantot krāpšanas nolūkā.

Vai NFT ir augsta riska pakāpe?
Vai NFT ir augsta riska pakāpe?

Lai gan blokķēdes integritātei nav nekādu pārmetumu, NFT var veicināt krāpšanu. Vairāki mākslinieki nesen ir atklājuši, ka viņu darbi ir piedāvāti pārdošanai kā NFT interneta tirdzniecības vietās bez viņu atļaujas.

Tas ir pretrunā NFT izmantošanas mērķim, lai atvieglotu mākslas darbu pārdošanu. NFT vērtības piedāvājums ir tāds, ka tas apliecina fiziska mākslas darba autentiskumu ar unikālu žetonu, nodrošinot personai, kurai pieder žetons, ka tai pieder arī oriģinālais mākslas darbs.

Ja kāds izveido oriģināldarba elektronisku attēlu, uzliek uz tā žetonu un pārdod to virtuālajā tirgū, rodas problēma. Starp oriģinālo darbu un kopiju nav tiešas saiknes. Kopija ir saistīta ar krāpšanu.

NFT potenciāli var radīt kaitējumu videi.

Kāds būs NFT nākotnē?
Kurā NFT vislabāk ieguldīt?

Milzīgā skaitļošanas jauda, kas nepieciešama blokķēdes ierakstu izveidei, ir likusi dažiem apšaubīt kriptovalūtu vides ilgtspēju. Ja saglabāsies pašreizējās tendences, līdz šīs desmitgades beigām kriptovalūtu ieguves un NFT radītās oglekļa emisijas pārsniegs Londonas emisijas. NFT ietekme uz vidi ir bijusi spekulāciju temats kopš to ieviešanas, un daži uzskata, ka blokķēdes tehnoloģija varētu būt videi draudzīgāka nekā iepriekšējās sistēmas. Daži blokķēdes tehnoloģijas atbalstītāji apgalvo, ka tai ir neto ieguvums piesārņojuma samazināšanas ziņā.

NFT ieguldījumu nākotne

Netirgojamie žetoni atšķiras no kriptovalūtām ar dažiem būtiskiem aspektiem.
Ieguldījumu NFT plusi un mīnusi

Pašlaik lielākā daļa netirgojamo žetonu nav pieejami plašai sabiedrībai, jo tos var iegūt tikai dažās kriptovalūtu biržās. Radot tiešsaistes pasauli, kurā aktīvus var apmainīt ātri un lēti, kriptovalūtas ir pavērušas jaunas iespējas cilvēkiem ar dažādiem budžetiem un vajadzībām. Šī finanšu digitalizācija varētu būt nākotne tam, kā mēs mijiedarbojamies ar naudu un piešķirto vērtību. Piemēram, NFT potenciāli kādu dienu varētu izmantot, lai apliecinātu īpašumtiesības uz fiziskiem aktīviem, piemēram, mājām vai automašīnām.

Ieguldīt tajos, cerot gūt trīs vai četrciparu peļņu, nav laba ideja. NFT patiesā vērtība slēpjas to spējā mainīt tirgus darbības veidu un uzlabot informācijas pārvaldību un kontroli. Iespēju robežas ir neierobežotas.

Tomēr, ja vēlaties iesaistīties blokķēdes revolūcijā un vēlaties, lai jums piederētu NFT, dodieties uz priekšu. Tomēr, lūdzu, dariet to uzmanīgi. Neieguldiet NFT daudz naudas un centieties atvērt mazvērtīgas pozīcijas. Pretējā gadījumā jūs riskējat nonākt sarežģītā finansiālā un emocionālā situācijā.

Netirgojamie žetoni atšķiras no kriptovalūtas dažos galvenajos aspektos.
Kāds būs NFT nākotnē?

Netirgojamie žetoni atšķiras no kriptovalūtām dažos galvenajos aspektos.

Kriptovalūta ir tas, ko jūs izmantojat, lai veiktu darījumus blokķēdē, līdzīgi kā jūs izmantojat naudu savā bankas kontā. Atšķirībā no parastās valūtas kriptovalūtu var konvertēt citās fiat valūtās (piemēram, dolāros, eiro un jenās), izmantojot kriptovalūtas biržas. No otras puses, NFT ir unikāls aktīvs, ko var iegādāties tikai par kriptovalūtu, un tā vērtība nav atkarīga no valūtas, kas izmantota tā iegādei – gluži kā populāra tirdzniecības karte vai mākslas darbs.

Ieguldījumu NFT plusi un mīnusi
Kriptovalūtas ir aizstājamas, bet NFT nav aizstājamas.

Mēģinot izprast šo jēdzienu, var būt noderīgi domāt par tradicionālajām fiat valūtām. Ja mēs no jums lūgtu aizņemties dolāru, jums nebūtu jēgas atbildē jautāt: “Kādu dolāra banknoti vēlaties?”. Galu galā katra dolāra banknote ir tāda pati vērtība kā jebkura cita, un to var brīvi tirgot vai apmainīt. Tas ir tāpēc, ka ASV dolārs ir aizstājams. Līdzīgi arī kriptovalūtas ir aizstājamas – tas nozīmē, ka tās nav unikālas un tās var viegli tirgot vai apmainīt tāpat kā jebkuru citu kriptovalūtu.

NFT ir nederīgi, tas nozīmē, ka nav divu vienādu vienību. Katrs NFT ir vienreizēja datu vienība, kuru nevar aizstāt ar identisku versiju, jo tādas nav.

NFT ir unikāli un reti sastopami, un tas daļēji padara tos tik pievilcīgus. Tāpat kā citas retas preces, šis retums nozīmē, ka cilvēki var pārdot NFT par augstu cenu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem