Kā kriptogrāfija un inflācija ietekmē pasauli

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kā kriptovalūta palīdz novērst inflāciju?

Lai radītu un saglabātu bagātību, investors var izvēlēties ieguldīt kriptovalūtās, nevis tradicionālajos un alternatīvajos aktīvos. Ieguldītājs var iegādāties kriptovalūtu ar nolūku, ka tās vērtība pieaugs, tādējādi padarot to mazāk jutīgu pret ASV dolāra kursa izmaiņām.

⚡️ Vai kriptovalūtas ir noturīgas pret recesiju?

Ir tūkstošiem kriptovalūtu, un gandrīz visas neizturēs tirgus kritumu. Tās, kas izdzīvos, dominēs tirgū un uzlabos ienesīgumu pirmreizējiem investoriem.

⚡️ Kura kriptonauda dominēs?

Eksperti prognozē, ka 2022. gadā kriptovalūtu tirgū dominēs Bitcoin. Tā ir viena no populārākajām kriptovalūtām, pateicoties blokķēdes jeb reģistra izmantošanai, kas sadalīts starp tūkstošiem mašīnu.

⚡️ Kurai kriptovalūtai ir potenciāls?

gadā nozīmīgākās kriptovalūtas investīcijām ir Ethereum, Polkadot un Cosmos.

Kriptovalūtu inflācija tiek definēta kā preču un pakalpojumu cenu pieaugums attiecīgajā ekonomikā. Šis cenu kāpums izraisa kriptovalūtu pirktspējas samazināšanos, jo, lai iegādātos tādu pašu preču vai pakalpojumu daudzumu, nepieciešams vairāk kriptovalūtu. Ir vairāki faktori, kas var veicināt kriptonaudu inflāciju, tostarp, bet ne tikai:

 • Kriptogrāfijas piedāvājums. Ja pieejamo kriptovalūtu būs vairāk nekā pircēju, tas radīs lejupvērstu spiedienu uz cenām un palielinās pieprasījumu pēc precēm un pakalpojumiem, kas denominēti kriptovalūtās.
 • Ekonomiskā darbība. Ja palielinās ekonomiskā aktivitāte, palielināsies arī cenas, jo uzņēmumi paaugstinās cenas, lai segtu savas izmaksas.
Kriptovalūta un inflācija
Saikne starp Bitcoin un inflāciju
 • Valdības politika. Valdības iestāžu rīcība var izraisīt kriptovalūtu saraksta inflāciju.Piemēram, ja valdība palielina naudas piedāvājumu, tas novedīs pie augstākām cenām, jo preču un pakalpojumu iegādei būs pieejams vairāk kriptovalūtu. Ir vairāki veidi, kā kriptovalūtas var pasargāt no inflācijas, t.sk:
 •  Izmantojiet kriptovalūtu, kas nav pakļauta inflācijai. Lai gan inflācija ietekmē visas fiat valūtas, ir dažas kriptovalūtas, kas nav pakļautas inflācijai. Piemēram, Bitcoin ir ierobežots 21 miljona monētu piedāvājums, bet Ethereum ir fiksēts ETH piedāvājums. Tas nozīmē, ka tās nav pakļautas tādiem pašiem inflācijas spēkiem kā fiat valūtas.
Kriptovalūtas nav imūnas pret inflācijas ietekmi
Inflācijas riska ierobežošana ar Stablecoin
 •  Glabājiet savu kriptovalūtu makā, kas nav pakļauts inflācijai. Ja kriptovalūtu turat makā, kas pakļauts inflācijai (piemēram, fiat valūtā), jūsu pirktspēja laika gaitā samazināsies, jo preču un pakalpojumu cenas palielināsies. Tomēr, ja jūs kriptovalūtu glabājat makā, kas nav pakļauts inflācijai (piemēram, kriptovalūtā), jūsu pirktspēja paliks nemainīga.
 •  Konvertējiet savu kriptovalūtu citā aktīvā, kas nav pakļauts inflācijai. Ja jūsu turējumā ir kriptonauda, kas pakļauta inflācijai, varat to konvertēt citā aktīvā, kas nav pakļauts inflācijai (piemēram, zeltā vai sudrabā). Šādā veidā jūs varat pasargāt savu pirktspēju no inflācijas ietekmes.

Kriptovalūtas nav imūnas pret inflācijas ietekmi, taču tās var nodrošināt zināmu aizsardzību pret to. Inflācijas spiediens var izraisīt kriptovalūtās denominēto preču un pakalpojumu cenu kāpumu, taču ne vienmēr tas tā ir. Kriptovalūtas var piedāvāt arī zināmu aizsardzību pret inflāciju, ļaujot lietotājiem glabāt savu kriptovalūtu makos, kas nav pakļauti inflācijai, konvertēt savu kriptovalūtu citā aktīvā, kas nav pakļauts inflācijai, vai izmantot kriptovalūtu, kas nav pakļauta inflācijai.

Vai kriptovalūtām ir inflācija?
Kas ir bitcoin un citu kriptovalūtu inflācija?

Salīdzinot fiat un kriptovalūtu inflāciju, mēs redzam, ka:

 •  Fiktīvās valūtas ir pakļautas inflācijas spēkam, bet kriptovalūtas nav pakļautas.
 • Kriptovalūtas var nodrošināt zināmu aizsardzību pret inflāciju, ļaujot lietotājiem glabāt kriptovalūtu makos, kas nav pakļauti inflācijai, konvertēt savu kriptovalūtu citā aktīvā, kas nav pakļauts inflācijai, vai izmantot kriptovalūtu, kas nav pakļauta inflācijai.

Inflācijai ir gan plusi, gan mīnusi. No vienas puses, tā var paaugstināt preču un pakalpojumu cenas. No otras puses, tā var nodrošināt zināmu aizsardzību pret inflāciju. Galu galā lēmums par to, vai ieguldīt vai neieguldīt kriptovalūtās, būs atkarīgs no katra indivīda personīgajiem apstākļiem un vēlmēm.

Kriptovalūtas nav pakļautas inflācijai

Bitcoin
Inflācija un kriptovalūta

Salīdzinot visas kriptovalūtas, pētniecības centra pārstāvji nonāca pie secinājuma, ka par visdeflējošāko digitālo naudu var dēvēt šādu:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Monero (XMR)

Analizēsim katru no tiem sīkāk.

Analizēsim katru no tiem sīkāk.
Bitcoin: funkcijas

Bitcoin ir pirmā un slavenākā kriptovalūta, kas vairākkārt saukta par digitālo zeltu. BTC galvenā iezīme ir tā, ka tā emisija ir ierobežota līdz 21 miljonam monētu. Tieši šis faktors padara Bitcoin par vienu no deflācijas kriptovalūtām – galu galā, pieaugot pieprasījumam pēc tās un neražojot jaunas vienības, tās cena tikai pieaugs. 

Ethereum
Kas man jāzina par Ethereum?

Ethereum parādījās 2015. gadā un ātri kļuva par vienu no līderiem kapitalizācijas ziņā. Lieta tāda, ka ETH sniedz iespēju veidot viedos līgumus un decentralizētas lietojumprogrammas, kas darbojas uz blokķēdes bāzes. Arī šeit ir ierobežots maksimālais monētu skaits – tas ir vienāds ar 110 miljoniem ETH.

Litecoin
Litecoin: funkcijas un perspektīvas

Litecoin tika izveidots kā Bitcoin “vieglā” versija, un tajā tiek izmantots tas pats algoritms – Scrypt. Kopējais LTC vienību skaits ir 84 miljoni. 

Bitcoin Cash parādījās 2017. gadā, kad tika veikta cietā Bitcoin dakša. Tās galvenā iezīme ir palielināts bloku lielums, kas ļauj apstrādāt vairāk darījumu sekundē. Maksimālais BCH skaits ir 21 miljons vienību.

Kā kriptovalūtas var pasargāt no inflācijas
Kāpēc bitcoin, šķiet, nav nodrošinājums pret inflāciju

Monero ir anonīma kriptovalūta, kas izmanto CryptoNote algoritmu. Šo digitālo naudu nav iespējams izsekot, tāpēc tā lietotājiem nodrošina pilnīgu privātumu. Maksimālais XMR apjoms ir 18 400 miljoni vienību.

Kā redzams, visas slavenākās un populārākās kriptovalūtas ir deflācijas valūtas. To emisija ir ierobežota, un tas nozīmē, ka laika gaitā to cena tikai pieaugs. 

Labākās kriptogrāfijas biržas aprīlī 2022 https://www.forbes.com/advisor/investing/cryptocurrency/best-crypto-exchanges/

Kā kriptovalūtas var pasargāt no inflācijas

Kriptovalūtas un inflācijas augsta riska aktīvs
Kā kriptovalūtas var pasargāt no inflācijas?

Lai gan kriptonauda nav pakļauta inflācijas spēkam, tā var nodrošināt zināmu aizsardzību pret inflāciju. Galu galā lēmums par to, vai ieguldīt i, būs atkarīgs no katra indivīda personīgajiem apstākļiem un vēlmēm.

Daži plusi ieguldījumiem kriptovalūtās augstas inflācijas periodos ir šādi: kriptovalūtas aktīvi nav pakļauti inflācijas spēkiem un var piedāvāt zināmu aizsardzību pret to. No otras puses, mīnuss varētu būt tas, ka augstas inflācijas periodos preču un pakalpojumu cenas var pieaugt.  Pieņemot lēmumu par to, vai ieguldīt vai neieguldīt kriptovalūtās, indivīdiem vajadzētu apsvērt savus personīgos apstākļus un vēlmes.

Lielākās izredzes

Kādas ir kriptovalūtas priekšrocības un trūkumi?
Kā inflācija ietekmē kriptovalūtas?

Kriptovalūtas ir augsta riska aktīvs, īpaši neapmācītam lietotājam. Tomēr, kā mēs zinām no vēstures, augsts risks bieži vien ir saistīts ar augstu atdevi.

Kriptovalūtu inflācija ir dabisks process, kas ietekmē visas fiat valūtas. Tomēr kriptovalūtas aktīvi nav pakļauti inflācijas spēkam to ierobežotā piedāvājuma dēļ. Tas ļauj tiem piedāvāt zināmu aizsardzību pret inflāciju. Galu galā lēmums par to, vai ieguldīt vai neieguldīt kriptovalūtās, būs atkarīgs no katra indivīda personīgajiem apstākļiem un vēlmēm.

Bitcoin procentu likmju pieauguma apstākļos
Kas ir kriptovalūtas inflācija

Inflācijas un kriptogrāfijas plusi un mīnusi

Ekonomisti uzskata, ka kriptoinflācijai ir tāda pati negatīva ietekme kā jebkurai citai inflācijas formai. Neraugoties uz to, var novērot vairākus ieguvumus un rezultātus.

Ekonomikas stimulēšana. Jo vairāk naudas apgrozībā, jo biežāk tā tiek tērēta. Tas rada lielāku pieprasījumu un labvēlīgi ietekmē ražošanas procesus.

Ekonomikā valda izmisums, un darbinieki izmisīgi meklē darbu. Samaziniet bezdarbu, strādājot vēl vairāk, lai ekonomiskās grūtības neietekmētu jūsu kabatu. Tas ir saistīts ar ekonomikas izaugsmi, ieguldot vairāk naudas dažādos dzīves aspektos.

Saikne starp Bitcoin un inflāciju
Inflācijas kriptogrāfijas plusi un mīnusi

Aizsardzība pret finansiālu sabrukumu. “Saimnieciskuma paradokss” ir frāze, ko nelielās aprindās lieto speciālisti. Šo terminu ir radījis Keinss (slavenākais XX gadsimta ekonomists). cilvēki krāj un atliek pirkumus tik ilgi, kamēr cenas samazinās (tas nozīmē, ka preču un pakalpojumu kopējās izmaksas samazinās). Savukārt inflācija izraisa to, ka cilvēki vēlas iztērēt visu naudu, līdz tā beidzas.

Sāksim. Federālo rezervju sistēma jau gadiem ilgi ar ierobežotiem panākumiem mēģina samazināt naudas daudzumu apgrozībā inflācijas rezultātā. Tas ir tāpēc, ka, drukājot vairāk naudas, mainās visa pārējā sabiedrībā esošā (arī tādas digitālās valūtas kā Bitcoin) vērtība. Neraugoties uz valdības bažām par inflāciju, tā ietekmē arī tos, kam klājas grūtāk. Inflācija

Kāpēc bitcoin, šķiet, nav nodrošinājums pret inflāciju
Kādi faktori var veicināt kriptovalūtas kāpumu un kritumu

Cits inflācijas risks ir procentu likmju kāpums. Kriptovalūtā (tāpat kā fiat naudā) jebkuri uzkrājumi zaudē vērtību. Jebkuri inflācijas procesi, piemēram, valūtas uzpūšana ar mērķi palielināt ienākumus – piemēram, lai izglītotos vai veidotu pienācīgu pensiju vai vienkāršus pasīvos ienākumus.

Kā inflācija ietekmē kriptovalūtas?
Vai jums ir kādi jautājumi par kripto inflāciju? Rakstiet mums komentāros zemāk!

Secinājumi

Investori uzskata, ka Bitcoin un citas kriptovalūtas ir labs veids, kā nodrošināties pret inflāciju, neskatoties uz to, ka dažādas valdības koncentrējas uz inflācijas apspiešanu savās nacionālajās valūtās. Tas ir saistīts ar dažu digitālo monētu ierobežoto daudzumu. Kriptovalūtas netiek uzskatītas par deflācijas naudu, jo kalnračiem ir stimuls turpināt apstiprināt darījumus tīklā. Dažos gadījumos kriptonauda ir pat inflāciju veicinoša. Piemēram, Ethereum gāzes maksa palielinās augsta pieprasījuma periodos tīklā.

Kā augošā inflācija ietekmē kriptovalūtu cenu
Kā augošā inflācija ietekmē kriptovalūtu cenu

Lai gan kriptonauda var nodrošināt zināmu aizsardzību pret inflāciju, ir svarīgi atcerēties, ka kriptonauda ir svārstīgs un riskants ieguldījums. Pieņemot lēmumu par to, vai ieguldīt vai neieguldīt kriptovalūtās, indivīdiem būtu jāņem vērā viņu personīgie apstākļi un vēlmes.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem