7 kļūdas➱ investējot kriptovalūtā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai joprojām ir izdevīgi investēt kriptovalūtā?

Ieguldījumi kriptovalūtās ir ➦ augsta riska un augsta atdeves piedāvājums. Kriptovalūta ir labs ieguldījums, ja vēlaties tūlītēju piekļuvi ➦digitālās valūtas pieprasījumam. Ar kriptovalūtu saistītu uzņēmumu akciju iegāde var būt drošāks, bet mazāk ienesīgs variants.

⚡️ Vai Bitcoin ir labs ieguldījums 2022. gadā?

Ņemot vērā to, cik labi tā ir pieņemta, ➦Bitcoin ir lielākā kriptovalūta, ko iegādāties 2022. gadā. Tās popularitāte padara to par drošāku ieguldījumu, jo to ir grūtāk uzlauzt, padarot to tehniski drošāku un mazāk pakļautu lielām cenu svārstībām.

⚡️ Cik zemu kriptovalūta kritīsies 2022. gadā?

Prognožu spēle kopš tā laika ir kļuvusi vēl sarežģītāka, jo Bitcoin cena ir strauji kritusies. Paši ➦ālākie nelabvēļi uzskata, ka 2022. gadā bitkoins sasniegs zemāko līmeni – 10 000 dolāru, taču daudzi eksperti uzskatīja, ka pagājušā gada beigās tā vērtība pieaugs līdz 100 000 dolāru, taču ilgākā laika periodā.

⚡️ Cik vērts būs Ethereum 2025. gadā?

Paredzams, ka 2025. gadā Ethereum vērtība būs ➦11 764$.

Kļūda pērkot kriptovalūtu

Ņemot vērā neseno Bitcoin, Ethereum, Elona Maska un Tesla popularitātes pieaugumu, kā arī to, ka Elons Masks un Tesla tviterī raksta par Bitcoin un Dogecoin, nav pārsteigums, ka arvien vairāk cilvēku ir ieinteresēti ieguldīt kriptovalūtā. Tā kā izplatās stāsti par to, kā cilvēki, pateicoties kriptovalūtai, nopelnījuši (un dažkārt arī zaudējuši) lielas naudas summas, nav brīnums, kāpēc šī tēma kļūst aizvien populārāka un interesantāka.

Protams, pēdējā laikā cenas ir nedaudz samazinājušās un tirgū valda mazliet lielāka nenoteiktība, taču kriptovalūta joprojām ir aktuāla tēma. Ņemot to vērā, kriptovalūtu pasaulē var būt diezgan grūti orientēties, īpaši iesācējiem. Kāds to ir ļoti labi izteicis:

Septiņas izplatītākās kriptoinvestoru un tirgotāju kļūdas
Vai ieguldīšanai labākajā kriptovalūtā ir kādi mīnusi?

Kriptovalūta joprojām ir aktuāla tēma. Tomēr kriptovalūtu pasaulē var būt diezgan grūti orientēties, jo īpaši iesācējiem. Lūk, septiņas kļūdas, ko kriptovalūtu investori bieži pieļauj – lai jūs varētu no tām izvairīties!

Tātad, šeit ir 7 visbiežāk sastopamās kļūdas investējot Bitcoin.

Kļūda Nr. 1: Jūs varat nopelnīt daudz naudas, pērkot dārgi un pārdodot zemu.

Kādu kļūda pērkot kriptovalūtu lielākā daļa kriptovalūtas tirgotāju?
Vai joprojām ir izdevīgi investēt kriptovalūtā?

Visbiežāk pieļautā kļūda ir ieguldīt pārāk daudz naudas uzreiz. Tā kā kriptovalūta ir ļoti svārstīga, tas noved pie “rekt.” Tirgus laika noteikšana ir milzīga panākumu atslēga, pērkot un pārdodot, taču to ir grūti izdarīt. Zināšanas par modeļiem var palīdzēt jums labāk noteikt tirgus laiku.

Ir divas būtiskas kļūdas, ko cilvēki bieži pieļauj:

  • FOMO ir termins, ko lieto, lai apzīmētu trauksmi, ka kaut ko palaidīsi garām. Mēs visi esam to piedzīvojuši. Jūs redzat, ka kāda projekta vērtība strauji pieaug, un vēlaties tajā iesaistīties. Vēl jo vairāk, ja esat palaiduši garām iepriekšējās līdzīgās iespējas. Jūs nevēlaties palaist garām vēl vienu iespēju, tāpēc iesaistāties.

Problēma ir tāda, ka tam, kas paceļas augšup, ir jānolaižas lejup. Ja investējat, kad projekts sāk strauji augt, ir lielāka iespēja zaudēt naudu, jo pirmie investori sāks gūt peļņu, un jums var nākties ilgi gaidīt, līdz projekts būs rentabls vai pelnījis naudu.

Vai ieguldījumi kriptovalūtā ir laba ideja?
7 lielākās kļūda pērkot kriptovalūtu

Ja projekts strauji paplašinās, ir grūti iegūt monētas. Darījumi decentralizētās biržās (dex), piemēram, Uniswap, var būt sarežģīti, jo īpaši, ja jūs tirgojat kriptovalūtas pret tirgu. Ja nebūsiet uzmanīgi, var gadīties, ka izšķērdēsiet daudz naudas par gāzes komisijas maksām un citām ar Ethereum tirdzniecību saistītām izmaksām.

  • FUD ir termins, kas attiecas uz jebkāda veida negatīvu publicitāti. Tās mērķis ir radīt paniku investoriem un aizbiedēt viņus no jūsu monētas, pat ja tas ir pārsteidzošs projekts (Pārdodiet lēti). Tikai dažas lietas ir vairāk nomācošas nekā redzēt, kā jūsu ieguldījums aizvien dziļāk un dziļāk nonāk sarkanajās zonās. Kad valūtas vērtība strauji krīt, tas rada lielu FUD.
7 kļūda pērkot kriptovalūtu, ko cilvēki pieļauj, investējot kriptovalūtā
Septiņi padomi par labāko kriptovalūtu

Jā, tas var nedaudz biedēt, taču pēdējais, ko jūs vēlaties darīt, ir pārdot ar zaudējumiem, lai pēc dažām dienām vai nedēļām redzētu, kā jūsu monēta strauji pieaug. Es to neierosinu tikai tāpēc, lai to pateiktu… šobrīd, kad rakstu šo tekstu, lai gan viss mans portfelis joprojām gūst lielisku peļņu, puse no manām monētām ir sarkanā krāsā.

Kļūda Nr. 2: sekot tikai vienai pusei

FOMO (Fear of missing out jeb bailes zaudēt vai vienkārši nopirkt augstāk)
FUD (bailes, nenoteiktība un šaubas jeb citiem vārdiem – pārdot lētāk)

Kas jūs iedvesmoja interesēties par bitcoin? Kādi ir jūsu informācijas avoti? Vai tie ir draugi, Twitter, YouTube vai Reddit? Vienmēr ir laba ideja dažādot savus “ziņu kanālus”, lai iegūtu dziļākas zināšanas par tirgu, neatkarīgi no tā, kas tas ir un cik uzticams šķiet šis avots.

Piemēram, man ir savi avoti:

  • Man ir trīs iecienītākie YouTubers, un es sekoju katru no viņiem dažādu iemeslu dēļ: altcoin izpēte, tehniskā analīze, un alternatīvs viedoklis / pieeja.
  • Sociālajā tīklā Twitter ir vairāki cilvēki ar vieniem un tiem pašiem trim vārdiem.
  • Visiem nozīmīgākajiem projektiem, kas mani interesē, es pievēršu uzmanību arī Twitter, Telegram un Discord.
  • Ir vairāki Patreon premium pakalpojumi.
  • Visbeidzot, daži biļeteni un vietnes, piemēram, Coinbureau vai CoinMarketCal.
Pienācīgas drošības trūkums
Tirgus analīzes pamatprincipu nezināšana

Es uztveru visu, ko dzirdēju, ar nelielu sāls graudu un pirms lēmuma pieņemšanas cenšos par to uzzināt vairāk. Ir grūti izdarīt ieguldījumu izvēli, ja jums ir tikai viens informācijas avots, jo īpaši tāpēc, ka tas, kas vienam cilvēkam varētu būt lielisks ieguldījums, citam var nederēt atšķirīgas riska tolerances, sākuma punkta vai mērķu dēļ. Es nesaku, ka jums nekad nevajadzētu uzklausīt citu viedokli. Tikai noteikti veiciet izpēti un domājiet paši!

Kļūda Nr. 3: stratēģijas trūkums.

kļūda pērkot kriptovalūtu pieļauj kriptovalūtu tirgotāji
Kriptoieguldījumu kļūdas

Kāda ir jūsu pieļaujamā riska pakāpe un vēlamā peļņa no ieguldījumiem? Kad vēlaties izņemt daļu naudas no tirgus, lai gūtu peļņu, vai izņemt naudu (vai nu atkārtoti ienākt tirgū par zemāku cenu, vai pilnībā izņemt naudu)?” Vai jūsu ieguldījumi ir īstermiņa vai ilgtermiņa?

Visi šie jautājumi ir ļoti svarīgi, un tam, kā jūs uz tiem reaģējat, jābūt saskaņā ar jūsu ieguldījumu stratēģiju. Nav nozīmes, cik daudz jūs iztērējat par bitcoin, ja plānojat to paturēt ilgtermiņā; tā vērtība laika gaitā gandrīz droši pieaugs (kriptovalūtā var garantēt jebko!).

7 kļūdas, no kurām jāizvairās pirms ieguldīšanas kriptovalūtā
Visbiežāk pieļautā kļūda, no kuras jāizvairās pirms izšķiroša soļa veikšanas

Veicot ieguldījumus ilgtermiņā, vienmēr būs kāpumi un kritumi, taču jūsu nauda laika gaitā pieaugs. Tomēr mazākām kriptovalūtām var būt lielāka peļņa no ieguldījumiem, ja tās iegādājaties, kad cena ir zema – bet, ja iegādājaties, kad tā ir pārāk dārga, jūs varat gadiem ilgi neredzēt nekādu peļņu.

Kļūda Nr. 4: trūkst atbilstošas drošības.

Kā sākt investēt kriptovalūtā
Ieguldījumi labākajā kriptovalūtā ātram startam

Tas nav pats aizraujošākais temats, taču tas ir ļoti svarīgs. Paturiet prātā, ka kriptovalūta lielākoties nav regulēta, tāpēc, ja kaut kas notiks nepareizi, jūsu aktīvi, visticamāk, tiks zaudēti.

Tā kā sociālajos tīklos, piemēram, YouTube, Twitter un Telegram, ir daudz krāpniecisku kriptovalūtas influenceru, šajās platformās ir jābūt īpaši uzmanīgiem pret potenciālajiem krāpniekiem. Īpaši Telegram vietnē jūs atklāsiet daudz viltus “administratoru” un “tehniskā atbalsta” kontu. Tie parasti sniedz kādus fantastiski lieliskus piedāvājumus vai sola dubultot jūsu kriptovalūtu īsā laikā.

Ieguldījumi kriptovalūtā
Kā ieguldīt labākajā kriptovalūtā iesācējiem

Bankas rīcībā ir arī trūkumi, piemēram, nepieciešams aizsargāt privāto atslēgu, paroli un ievadfrāzi. Tās nekad nedrīkst saglabāt datorā, telefonā, e-pastā vai mākonī. Tā vietā izveidojiet to kopiju un glabājiet to drošā vietā (ideālā gadījumā arī vēl vienu kopiju vēl vienā drošā vietā).

Ja izmantojat Metamask vai līdzīgu programmatūras maku, apsveriet iespēju izmantot pārlūkprogrammu Brave. Tam ir labāka drošība, un kā bonuss tajā ir dažas interesantas funkcijas, piemēram, iespēja nopelnīt nelielu kriptovalūtas daudzumu, kad sērfojat tīmeklī.

Veidi, kā ieguldīt savu kapitālu
Vai ir iespējams investēt kriptovalūtā?

Ja vēlaties nodrošināt savas kriptovalūtas drošību, 2FA un YubiKey ir divi būtiski rīki. Ja jums ir lielāks kriptovalūtu apjoms, Ledger vai Trezor var nodrošināt papildu aizsardzību.

Kļūda Nr. 5: daudzi nezina tirgus analīzes pamatus.

Vai esat kādreiz aizdomājies: “Ko darīt, ja bitcoin tagad ir vērts vairāk nekā 30 000 dolāru un ADA vai XRP sasniedz tādas pašas vērtības?” Ja es investēšu tieši tagad, pēc dažiem gadiem es viegli gūšu 1000 reizes lielāku peļņu.” Nē.

Kā izņemt labāko kriptovalūtu uz reālu naudu?
Riski, kas saistīti ar ieguldījumiem kriptovalūtā

Jūs pamanīsiet, ka šajā gadījumā cena nav tik būtiska. Svarīga ir tirgus kapitalizācija (tirgus kapitalizācija), kas ir aktīva vērtība, reizināta ar tā daudzumu.

Piemēram, kad es rakstu šo rakstu, Cardano vērtība ir aptuveni 1,5 ASV dolāri par vienību, un tās tirgus kapitalizācija ir 50 miljardi ASV dolāru par šo cenu. Tātad ADA vērtība būtu jāpalielina vairāk nekā 60 reizes, lai tā būtu 100 dolāru par monētu (tirgus kapitācija būtu 100 miljardi dolāru).

"Ieguldīt kriptovalūtā - nopelnīt uz krīzes"
Kā pareizi investēt kriptovalūtā

No otras puses, ja Ripple XRP palielināsies 60 reizes, lai sasniegtu 100 miljardu ASV dolāru tirgus kapitālu, tās cena būtu tikai aptuveni 0,17 ASV dolāri par monētu.

Kopumā mazākas tirgus kapitalizācijas kriptovalūtām ir lielāks kāpuma potenciāls nekā lielākām. Iemesls ir tāds, ka to vērtībai ir jāpalielinās mazāk, lai to tirgus kapitalizācija sasniegtu lielāku kriptovalūtu vērtību.

Ja ADA būtu jāpalielinās līdz 100 dolāriem par monētu, tās vērtībai būtu jābūt gandrīz divreiz lielākai nekā visam kriptovalūtu naudas tirgum vai vairāk nekā 4 reizes lielākai nekā Bitcoin.

Kā sākt investēt kriptovalūtās?
Kriptovalūta – ieguldījums riskantajiem

Tagad, pateicoties straujajai kriptovalūtu tirgus izaugsmei, šāds vērtības pieaugums ir iedomājams – pirms nesenā krituma kriptovalūtas tika novērtētas aptuveni 2,5 triljonu ASV dolāru apmērā, un paredzams, ka līdz šī cikla noslēgumam 12 gadu laikā to vērtība sasniegs 8-10 triljonu ASV dolāru. Tomēr šis piemērs parāda, cik daudz naudas būtu nepieciešams ADA.

Meklējot ienesīgu monētu, jūs nevēlaties sasniegt pārāk augstu vai zemu mērķi. Ja vēlaties gūt 50-100x peļņu, jums jāatrod monēta ar tirgus kapitalizāciju, kas ir mazāka par 10 miljoniem ASV dolāru. Lai salīdzinātu dažādas kriptovalūtas, kā arī to tirgus kapitalizāciju, tirdzniecības apjomu un citus datus, lieliski resursi ir Coin Market Cap un Coingecko.

Kļūda Nr. 6: Iespējams, ka jums nav pietiekami daudzveidīga portfeļa vai esat ieguldījis pārāk daudz dažādās monētās.

Problēmas, kas saistītas ar ieguldījumiem labākajā kriptovalūtā
Kļūdas ieguldot kriptogrāfijā 2022

Tas ir nedaudz sarežģīti, jo jūsu portfolio saturu nosaka jūsu mērķi (kā minēts 3. punktā). Jūs varat vienkārši turēt Bitcoin, Etherium un/vai Cardano, ja vēlaties tikai uzglabāt monētas uz ilgu laiku.

No otras puses, ja ieguldāt riskantākos un zemākas kapitalizācijas altkoinos, cerot uz lielāku peļņu, ir prātīgāk neuzņemties pārāk lielu risku. Jūs varat samazināt kopējo risku, sadalot savus ieguldījumus vairākos projektos.

Kļūda Nr. 7: Naudas ieguldīšana, ko nevarat atļauties zaudēt, ir augsta riska procedūra.

Ieguldījumi kriptovalūtā ātram startam
Vai tagad ir vērts ieguldīt kriptovalūtās?

Tas ir pašsaprotami, bet es to pieminēšu vēlreiz. Jums vajadzētu riskēt tikai ar tādu summu, kuru varat atļauties zaudēt. Protams, neviens nevēlas pieļaut finansiālu kļūdu, bet jums jāpatur prātā, ka bitcoin ir ļoti svārstīgs un var radīt ievērojamus zaudējumus. Jo lielāka ir tirgus kapitalizācija, jo tā ir svārstīgāka un riskantāka.

Pat tā dēvētās “drošās likmes”, piemēram, Bitcoin vai Ethereum, tirgus pārmaiņu laikā vienas dienas laikā var zaudēt līdz pat 70 % no savas vērtības. Piemēram, 2017. gada beigās BTC sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 20 000 ASV dolāru, bet 2018. gada sākumā strauji kritās līdz 3 200 dolāriem. Un, kad tirgus atkal apgriežas (kā tas vienmēr notiek), altkoīnu vērtība var kristies par vairāk nekā 90 %, un daži no tiem var neatgriezties nekad.

Vienkārši veidi, kā ieguldīt bitcoin
Ar ko sākt iesācējam kriptogrāfijā

Pirms sākat ieguldīt, ir svarīgi izprast ar to saistītos riskus. No jūsu apstākļiem un pieļaujamā riska līmeņa būs atkarīgs, cik daudz naudas ieguldīsiet un kur to saņemsiet, taču pārliecinieties, ka esat pilnībā informēts par riskiem, un apsveriet sliktāko iespējamo scenāriju.

Priekšrocības, ko sniedz kriptonauda glabāšana tiešsaistes makā

Kriptovalūta ir digitālā valūta, kuras glabāšanai nepieciešams digitālais maks. Tiešsaistes maki ir ērtāki, bet arī daudz riskantāki nekā kriptovalūtas glabāšana bezsaistē. Tie ir neaizsargātāki pret uzbrukumiem un uzlaušanu, un hakeri var iztukšot visu jūsu maku, izmantojot krāpšanas vai uzlaušanas metodes. Visdrošākais veids, kā glabāt savu kriptovalūtu, ir bezsaistes aparatūras makā, kas būtībā ir USB zibatmiņa ar uzlabotu šifrēšanas aparatūru un programmatūru, lai aizsargātu jūsu privātās atslēgas.

Vai ieguldīšanai kriptovalūtā ir kādi mīnusi?
Problēmas, kas saistītas ar ieguldījumiem labākajā kriptovalūtā

Izslēgšana

Nepaļaujieties tikai uz šajā ziņojumā sniegto informāciju, lai pieņemtu tirdzniecības vai investīciju lēmumus. Pirms ieguldīšanas vai tirdzniecības veiciet rūpīgu izpēti un pienācīgu izpēti.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem