Meta jaunais noteikums: Sodu draudi mākslīgā intelekta attēlu lietotājiem

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Meta plāno ieviest jaunus noteikumus attiecībā uz mākslīgā intelekta radītu saturu tādās platformās kā Facebook, Instagram un pavedieni, kā norādīts uzņēmuma 6. janvāra bloga ierakstā. Šo pasākumu mērķis ir risināt pieaugošās bažas par digitālā satura autentiskumu un pārredzamību.

Saskaņā ar paziņojumu jebkurš saturs, kas tiks atpazīts kā mākslīgā intelekta radīts, izmantojot metadatus vai apzinātu ūdenszīmi, tiks redzami marķēts. Turklāt lietotājiem būs iespēja atzīmēt nemarķētu saturu, par kuru ir aizdomas, ka tas ir mākslīgā intelekta radīts, tādējādi dodot iespēju kopienai piedalīties satura moderēšanas pasākumos.

Šī iniciatīva atspoguļo Meta mainīgo pieeju satura moderēšanai, kas atgādina tās agrāko praksi pirms mākslīgā intelekta radītā satura parādīšanās. Dodot lietotājiem iespēju ziņot par pārkāpumiem un nodrošinot satura marķēšanas pārredzamību, Meta tiecas saglabāt savu platformu integritāti.

Raugoties nākotnē līdz 2024. gadam, Meta izmanto savu plašo lietotāju bāzi, lai uzlabotu satura moderēšanas iespējas. Ļaujot lietotājiem atzīmēt mākslīgā intelekta radītu saturu, Meta izmanto pūļa resursu spēku, lai risinātu jaunās digitālā satura autentiskuma problēmas.

Saskaņā ar bloga ierakstu:

“Mēs pieprasīsim, lai cilvēki izmantotu šo atklāšanas un marķēšanas rīku, kad viņi publicēs organisku saturu ar fotoreālistisku video vai reālistiski skanošu audio, kas ir digitāli radīts vai pārveidots, un mēs varam piemērot sodus, ja viņi to nedarīs.”

Mākslīgā intelekta radīta satura atklāšanas uzlabošana

Radītājiem, kas izmanto Meta platformas, būs jānorāda savs saturs kā mākslīgā intelekta radīts, lai izvairītos no iespējamām sankcijām. Lai gan Meta ievieš ūdenszīmes un marķēšanu saturam, kas radīts, izmantojot tās rīkus, tā atzīst ierobežojumus mākslīgā intelekta radīta audio un video satura atklāšanā mērogā.

Lai risinātu šo problēmu, Meta sadarbojas ar tādiem nozares partneriem kā Google, OpenAI, Microsoft, Adobe, Midjourney un Shutterstock. Viņi kopīgi cenšas izstrādāt metodes neredzamu ūdenszīmju atklāšanai un uzlabot satura autentiskuma pārbaudi.

Tomēr Meta atzīst pašreizējos ierobežojumus mākslīgā intelekta radīta audio un video satura, tostarp deepfake tehnoloģijas, atklāšanā lielā mērogā. Tas uzsver, ka ir nepieciešami nepārtraukti centieni, lai risinātu digitālā satura autentiskuma un integritātes problēmas, kas turpina attīstīties.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem