Paypal jaunais plāns varētu pārveidot Bitcoin ieguvi: Ejiet uz zaļo tagad!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Bitcoin tīkla rašanās ir izraisījusi nopietnas bažas par tā kalnrūpniecības prakses ietekmi uz vidi, jo īpaši par oglekļa emisijām, kas rodas enerģijas ietilpīgajā darba pierādīšanas procesā (proof-of-work (PoW)).

Lai risinātu šīs vides problēmas, Paypal Blockchain Research Group ir paudusi neatliekamu nepieciešamību rīkoties un ir sadarbojusies ar Energy Web un DMG Blockchain Solutions, lai izveidotu sistēmu, kas stimulētu kalnračus izmantot videi draudzīgus enerģijas avotus. Šī iniciatīva ir izstrādāta, lai pārorientētu nozari uz ilgtspējīgāku enerģijas iespēju izmantošanu, padarot zaļās ieguves procesu ekonomiski izdevīgu.

Šīs grupas nesen publicētā dokumenta autori ir izklāstījuši risinājumu, kura mērķis ir mudināt kalnračus pāriet uz zema oglekļa satura enerģijas avotiem. Viņu ierosinātā sistēma autonomi apbalvo kalnračus ar bitkoiniem par to, ka viņi savā darbībā izmanto ievērojamu atjaunojamās enerģijas daudzumu, tādējādi novēršot vajadzību uzticēties trešai pusei, lai sadalītu šīs atlīdzības.

Saskaņā ar šo modeli kalnračus, kas veiksmīgi demonstrē, ka izmanto pārbaudītus zema oglekļa satura enerģijas risinājumus, dēvē par “zaļajiem kalnračiem”, un viņi saņem Bitcoinu (BTC) atlīdzību. Šie stimuli tiek sadalīti, izmantojot novatorisku kriptoekonomikas struktūru, kas ietver vairāku parakstu (multi-sig) izmaksas adresi.

Šī struktūra preferenciāli novirza darījumus zaļajiem kalnračiem, kuri, apstrādājot šos darījumus, var pieprasīt atlīdzību. Pētnieki ir optimistiski noskaņoti, ka šī stratēģija ne tikai veicinās tīrākas kalnrūpniecības metodes, bet arī novirzīs lielāku darījumu apjomu šiem videi draudzīgajiem kalnračiem, tādējādi uzlabojot nozares vispārējo ilgtspēju.

Zaļās kalnrūpniecības protokols ietver vairākus sarežģītus tehniskus elementus. Tas izmanto Energy Web validācijas platformu, lai precīzi identificētu zaļos kalnračus, un izmanto publiskās atslēgas, kas saistītas ar zaļās enerģijas izmantošanu, lai atvieglotu pareizu pārvaldību un stimulu piešķiršanu.

Tādējādi tiek nodrošināts, ka atlīdzību var saņemt tikai tie kalnrači, kuri atbilst zaļajiem kritērijiem. Turklāt sistēma pārraida darījumus ar zemākām maksām, lai atturētu neekoloģiskos kalnračus no iesaistīšanās tajos, tādējādi stimulus novirzot tieši zaļajiem kalnračiem.

“Kad zaļais kalnračis saņem transakciju mempool, viņš to identificē kā zaļo transakciju, pamatojoties uz vairāku zīmju izmaksas adresi,” detalizēti norādīts dokumentā. “Kalnračim būs jāiekļauj šis darījums bloka montāžas laikā un tajā pašā blokā jāiekļauj papildu izpirkšanas darījums, lai patērētu UTXO, kas bloķēja bitkoīnus izmaksas adresē.”

Paypal Blockchain Research Group piebilst:

”Šim papildu darījumam būs saņēmēja adrese, kas pieder zaļajam kalnračim. Rezultātā tikai tas zaļais kalnračis, kurš iekļaus zaļo darījumu, izpirks darījumu un sekmīgi izkals nākamo bloku, ir pārliecināts, ka nopelnīs bitkoinu atlīdzību.”

Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju un kriptoekonomiskos stimulus, šīs iniciatīvas atbalstītāji ir apņēmības pilni kalnrūpniecības nozarē paātrināt pāreju uz atjaunojamās enerģijas avotiem. Tomēr šo priekšlikumu reālais pielietojums un efektivitāte vēl nav zināma, jo šī maksājumu tehnoloģiju līdera pētnieciskajā dokumentā aplūkotās koncepcijas joprojām ir teorētiskas un gaida praktisku apstiprinājumu reālajā kalnrūpniecības vidē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem