Investori pulcējas uz Solana: nākamais lielais kriptonauda uzplaukums?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Nesen veiktajā CoinShares aptaujā atklājās, ka Solana (SOL) piedzīvo ievērojamu investīciju pieaugumu no institucionālajiem spēlētājiem. Saskaņā ar digitālo aktīvu fondu pārvaldītāju aptaujas rezultātiem, kurā tika apkopotas 64 institucionālo investoru, kas kopā pārrauga 600 miljardu ASV dolāru aktīvus, atziņas, ir vērojams ievērojams intereses pieaugums par alternatīvajām kriptovalūtām, un šīs tendences priekšplānā ir Solana.

CoinShares izpētes vadītājs Džeimss Butterfils (James Butterfill) sīkāk izklāstīja aptaujas rezultātus, norādot, ka “investoru vidū ir vērojama ievērojama diversifikācija uz altkoiniem, un Solana piedzīvo ievērojamu institucionālā atbalsta pieaugumu”.

Viņš norādīja, ka gandrīz 15 % aptaujas dalībnieku tagad savos ieguldījumu portfeļos iekļauj SOL, kas ir ievērojams pieaugums salīdzinājumā ar iepriekš veiktajām aptaujām. Piemēram, janvārī veiktajā aptaujā tika konstatēts, ka institucionālie ieguldījumi SOLANA nebija veikti vispār.

Vēl vairāk uzsverot pieaugošo SOLANA pieņemšanu institucionālajās aprindās, Butterfill atzīmēja tās pievilcības pieaugumu, ko veicinājuši nesenie tehnoloģiskie uzlabojumi un nozīmīgāka klātbūtne tirgū. Tomēr Bitcoin joprojām saglabā līdera pozīcijas, jo tajā investējuši vairāk nekā 25% respondentu, un tam cieši seko Ethereum, kas tikai nedaudz atpaliek no 25% atzīmes.

Neskatoties uz to, ka Bitcoin un Ethereum joprojām ir galvenie digitālie aktīvi, investoru noskaņojumā vērojamas ievērojamas pārmaiņas. Lai gan Bitcoin joprojām dod priekšroku 41% investoru, kas ir optimistiski noskaņoti attiecībā uz tā turpmāko izaugsmi, šis skaitlis ir nedaudz samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējiem datiem.

No otras puses, Ethereum investoru uzticība ir mazinājusies, samazinoties no 35% līdz aptuveni 30%, kas sakrīt ar pieaugošo aizraušanos ar alternatīvām blokķēdēm, piemēram, Solana, kas izceļas ar savām atšķirīgajām tehnoloģiskajām īpašībām un potenciālajiem lietojumiem.

Turpretī aptauja liecina par spēcīgāku optimismu attiecībā uz Solana perspektīvām – aptuveni 14% respondentu ir optimistiski noskaņoti par tās izaugsmes potenciālu, kas ir pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējiem 12%.

Šis entuziasms ir daļa no plašākas tendences, jo digitālie aktīvi šobrīd veido 3 % no vidējā ieguldījumu portfeļa, kas ir augstākais līmenis kopš aptaujas uzsākšanas 2021. gadā. Šis pieaugums lielā mērā skaidrojams ar to, ka ASV tika uzsākti tūlītējas apgrozības Bitcoin ETF, vienkāršojot institucionālo piekļuvi Bitcoin.

Tomēr apsekojums norāda arī uz būtiskiem šķēršļiem, kas ierobežo plašāku kriptovalūtu, piemēram, Solana, izplatību. Galvenās bažas investoru vidū joprojām rada regulējuma problēmas, kā uzsvēra Butterfill, kurš norādīja, ka “regulatīvie šķēršļi joprojām tiek uztverti kā būtisks šķērslis, lai gan nomierinoši ir tas, ka samazinās bažas par svārstīgumu un glabāšanas jautājumiem”.

Turklāt apsekojums atklāj, ka investoru vidū aizvien vairāk pieaug uzskats, ka kriptovalūtas arvien biežāk tiek uzskatītas par vērtīgām investīcijām. Šis viedoklis ir pieaudzis no mazāk nekā 15% janvārī līdz vairāk nekā 20% aprīlī, ko veicināja pieaugošais klientu pieprasījums un pozitīvās cenu svārstības.

Raugoties nākotnē, digitālo aktīvu ainava ir gatava straujām pārmaiņām. Institucionālie investori paplašina savus portfeļus, iekļaujot tajos inovatīvas tehnoloģijas, un tādi altkoini kā Solana ir gatavi gūt vēl lielāku popularitāti. Tomēr pieņemšanas temps lielā mērā būs atkarīgs no regulējuma un vispārējā ekonomiskā klimata attīstības, radot gan izaicinājumus, gan iespējas investoriem šajā dinamiskajā jomā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem