Rokasgrāmata par kriptogrāfiskajiem nodokļiem 2022. gadā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Vai kriptovalūta tiks aplikta ar nodokļiem?

Jā, jūsu bitkoinu, etērija un citu kriptovalūtu turējumi ir apliekami ar nodokļiem. Nodokļu administrācija kriptovalūtu uzskata par “īpašumu”, tāpēc jūsu virtuālā valūta tiek aplikta ar nodokļiem tāpat kā jebkurš cits jums piederošs īpašums, piemēram, akcijas vai zelts.

⚡️ Kā tiek aplikti ar nodokļiem kriptovalūtas gadījumā?

Ja pārdodat savu kriptovalūtu pēc tam, kad esat to turējis mazāk nekā gadu, iegūtā peļņa tiks aplikta ar īstermiņa kapitāla pieauguma nodokļa likmi, kas ir 25%. Šo nodokļa likmi ir viegli saprast: tā ir vienāda ar jūsu parasto ienākuma nodokļa likmi, kas svārstās no 10% līdz 37%.

⚡️ Kas ir fiat un kas ir kriptovalūta?

Dolārs, eiro, jenas u. c. ir parastie fiat naudas veidi, ko mēs izmantojam, lai iegādātos preces un pakalpojumus. Savukārt kriptovalūtas un žetoni ir digitālie aktīvi datora koda formā. Kriptovalūta ir vietējais blokķēdes aktīvs, savukārt žetoni ir platforma, kas izveidota uz esošās blokķēdes bāzes.

⚡️ Kura kriptovalūta aizstās bitkoinu?

Litecoin ir vispazīstamākā kriptovalūta, pateicoties bitcoin augstajai vērtībai. Tāpēc, ja jūs nevarat atļauties bitcoin, apsveriet iespēju pāriet uz litecoin. Tas ir gandrīz identisks bitcoin, taču darījumi notiek ātrāk, kas ir viena no tā galvenajām priekšrocībām.

Kriptogrāfijas nodokļi

2021. gadā kriptovalūtām bija lielisks gads. Saskaņā ar nesen veikto aptauju vairāk nekā desmit procenti amerikāņu pagājušajā gadā tirgojās ar kriptovalūtu – ja esat viens no viņiem, jūs, iespējams, interesē, kā jūsu darījumi un citas darbības ar kriptovalūtu ietekmēs jūsu nodokļus.

Nodokļu inspekcija kriptovalūtas klasificē kā aktīvus. ASV valdība, tāpat kā citas valdības visā pasaulē, kriptovalūtas uzskata par īpašumu un apliek ar nodokļiem darījumus, kas rada vai saņem bitcoin, līdzīgi kā akcijas un obligācijas. Ja jūs izmantojat bitkoīnus uzņēmējdarbības darījumiem, jums par to ir jāziņo nodokļu administrācijai un savas valsts nodokļu iestādēm. Šajā esejā tiks izskaidroti kriptovalūtu nodokļi Amerikas Savienotajās Valstīs un to darbība.

Kā ASV tiek aplikti ar nodokļiem kriptovalūtu tirgotāji?
Vai man ir jāziņo par kriptovalūtu nodokļu inspekcijai?

Vai ar kriptovalūtu ir saistīti kādi nodokļu pienākumi?

Savienotajās Valstīs kriptovalūta tiek uzskatīta par digitālo aktīvu, un nodokļu inspekcija uzskata, ka tā ir līdzīga akcijām, obligācijām un citiem kapitāla aktīviem. Atkarībā no tā, kā jūs ieguvāt savu kriptovalūtu un cik ilgi to turējāt, no tās nopelnītā nauda tiek kriptonauda aplikta ar dažādām likmēm kā kapitāla pieaugums vai alga.

Kā kriptovalūta tiek aplikta ar nodokļiem?
Izpratne par kriptogrāfiskajiem nodokļiem

Lai izlemtu, vai jums ir jāmaksā nodokļi, ir svarīgi pārbaudīt, kā jūs izmantojāt savu kriptovalūtu 2021. gadā. Ar nodokli apliekamie notikumi ir darījumi, kuru rezultātā tiek maksāti nodokļi. Ar nodokļiem neapliekamie notikumi ir tādi, kas netiek aplikti ar nodokļiem. Apskatīsim tos sīkāk:

 • Ar nodokli neapliekami notikumi ir tādi, kas nerada ar nodokli apliekamu peļņu vai zaudējumus.
 • Kriptovalūtu pirkšana un turēšana par skaidru naudu nav apliekama ar nodokļiem. Kad pārdodat un gūstat peļņu, jums būs jāmaksā nodokļi.
 • Bitcoin ziedošana no nodokļiem atbrīvotai labdarības vai bezpeļņas organizācijai: (c)(3) labdarības organizācijai, piemēram, GiveCrypto.org, jūs, iespējams, varēsiet atskaitīt daļu no sava ziedojuma.
Kriptovalūtas aplikšana ar nodokļiem
Kriptogrāfijas nodokļi 2022
 • Ja kriptovalūtu saņemat kā dāvanu, jūs, visticamāk, netiksiet aplikts ar nodokļiem, jo jūs nepārdodat vai neiesaistāties citās ar nodokļiem apliekamās darbībās, piemēram, likmēs.
 • Dāvanas pasniegšana: cik laipni no jūsu puses! Katrs saņēmējs katru gadu var saņemt līdz 15 000 ASV dolāru dāvinājuma naudas, nemaksājot nodokļus (un vairāk partneriem). Ja jūsu dāvinājuma vērtība pārsniedz 15 000 ASV dolāru vienai personai, jums ir jāaizpilda dāvinājuma nodokļa veidlapa (kas parasti nerada nekādas pastāvīgas saistības). Pat ja jums nav jāmaksā nodokļi par dāvinājumā saņemto kriptogrāfisko naudu, tās saņēmējam būs jāseko līdzi tās izmaksu bāzei, kad viņš to atsavinās.
 • Kriptovalūtas apmaiņa savā makā: kriptovalūtu pārskaitīšana no viena maka vai konta uz citu ir atbrīvota no nodokļiem. Pārdodot, jūs maksāsiet nodokli par peļņu.
Kriptogrāfijas nodokļi
Cik daudz nodokļu jāmaksā par kriptovalūtu

Apliekams ar nodokli kā kapitāla pieaugums, bet netiek aplikts ar nodokli atbilstoši pārdošanas cenai.

Kriptonodokļi: kapitāla pieauguma maksājums par bitcoin un etherium

 • Ir iespējams pārdot kriptovalūtas par naudu. Vai esat pārdevis savu kriptovalūtu par dolāriem? Jums tiks uzlikti nodokļi, ja pārdosiet savu īpašumu par lielāku summu, nekā par to maksājāt. Ja pārdodat ar zaudējumiem, šo summu varat atskaitīt no ienākuma nodokļa.
 • Ja maināt vienu kriptovalūtu uz citu, pirms jaunās kriptovalūtas iegādes jums ir jāpārdod sākotnējā kriptovalūta. Tā kā tā ir pārdošana, Nodokļu administrācija uzskata, ka tā ir apliekama ar nodokļiem. Jums tiks uzlikti nodokļi, ja jūs pārdosiet bitkoinu par augstāku cenu, nekā maksājāt par to.
 • Piemēram, iztērējot bitkoinus picas iegādei, var rasties nodokļu slogs. Nodokļu inspekcija uzskata, ka bitkoinu iegāde ir tas pats, kas to pārdošana. Pirms to var apmainīt pret preci vai pakalpojumu, aktīvs ir jāpārdod; to sauc par “pārvēršanu naudā”.
Kriptovalūtas nodoklis 2022. gadā
Kriptogrāfijas nodokļi 2022. gadā

Ar nodokli apliekamo ienākumu definīcija

 • 2021. gadā NFL uzbrūkošais līnijdēls Rasels Okungs bija viens no nedaudzajiem ievērojamākajiem cilvēkiem, kam tika maksāts ar bitkoiniem, un viņš gandrīz noteikti par to maksā ienākuma nodokli. Ja jūs sekojat Okunga piemēram un saņemat algu kriptovalūtā, jūsu kriptovalūta tiks aplikta ar nodokli kā kompensācija, pamatojoties uz jūsu ienākuma nodokļa likmi.
 • Bitkoinu pieņemšana apmaiņā pret precēm vai pakalpojumiem tiek dēvēta par “kriptovalūtu saņemšanu”. Ja pieņemat kriptovalūtu kā samaksu par preci vai pakalpojumu, jums tas ir jādeklarē kā ienākums nodokļu dienestā.
Izpratne par kriptonaudžiem
Kad jāmaksā nodokļi par kriptogrāfijas peļņu?
 • Kriptovalūtas ieguvei tiek piemēroti atšķirīgi nodokļi atkarībā no tā, kāda veida ieguvi veicat. Ja jūs veicat kriptovalūtas ieguvi un pelnāt naudu, jums, visticamāk, būs jāmaksā nodokļi par savu peļņu, pamatojoties uz monētu patieso tirgus vērtību (parasti cenu) to piegādes brīdī. Kriptovalūta, kas tiek kalta kā uzņēmējdarbība, tiek uzskatīta par pašnodarbinātības ienākumiem, un tai piemēro parastās ienākuma nodokļa likmes, kā arī pašnodarbinātības nodokli.
 • Tiek saņemta balva par tvaiku. Atlīdzības par iekraušanu tiek uzskatītas par kalnrūpniecības ienākumiem un attiecīgi apliktas ar nodokļiem.
 • Citi ienākumu avoti: Jūs varat pelnīt naudu, turot konkrētas kriptovalūtas. Tas tiek uzskatīts par ar nodokļiem apliekamu ienākumu. Nodokļu inspekcija uzskata, ka tas ir cita veida procenti nekā bankas procenti, neskatoties uz to, ka dažkārt tos dēvē par procentiem.
Izpratne par kriptovalūtas nodokļa likmi
Pēdējā brīža nodokļu padomi kriptoieguldītājiem
 • Kriptovalūtas iegūšana dakšas rezultātā. Nodokļi par kriptovalūtu, kas iegūta dakšas rezultātā, tiek noteikti atkarībā no tā, kā jūs izmantojat aktīvu, kad to var izņemt no apmaiņas, un citiem kritērijiem. Skatīt IRS jaunākos norādījumus par “hardfork” šeit.
 • Izkraušana lidmašīnā: Jūs varat panākt, lai kriptovalūtas uzņēmums jums izmet lidmašīnu kā daļu no saviem mārketinga pasākumiem vai dāvanām. Summa, kas saņemta kā airdrops, tiek aplikta ar nodokļiem kā ienākums, un tā ir jāreģistrē nodokļu inspekcijai. Jaunākos IRS noteikumus par aviopārskaitījumiem skatiet šeit.
 • Saņemt citus stimulus vai atlīdzības: šis nav izsmeļošs saraksts, un ir vēl daudzi citi iemesli, kāpēc varat saņemt bezmaksas kriptovalūtu. Tie var būt tik vienkārši kā coinbase nodokļi Ieguvei prēmijas vai tik sarežģīti kā 5 ASV dolāru bitcoin saņemšana par drauga ieteikšanu kriptovalūtai. Jebkurā gadījumā tas būs jāreģistrē kā ienākums.
Kriptonauda nodoklis
Kriptovalūtas un blokķēdes nodokļu jautājumi

Kāda ir kriptovalūtas nodokļa likme?

Tātad šķiet, ka daži no jūsu darījumiem ar kriptovalūtu tagad ir apliekami ar nodokļiem. Ko jums vajadzētu darīt? Jūs varat aprēķināt, cik daudz jums būs jāmaksā nodokļos, ņemot vērā savus ienākumus, guvumus un zaudējumus. Lūk, ko tas nozīmē:

Kripto ienākumu aprēķināšana.

Pilnīgs ceļvedis par kriptovalūtas nodokļiem
Kā jūs ziņojat par kriptovalūtu savos nodokļos?

Ja esat ASV nodokļu maksātājs, jūs, iespējams, esat pieradis, ka no jūsu algas kvītīm tiek atskaitīti federālie un štata ienākuma nodokļi. Tie paši ienākuma nodokļi, kas tiek ieturēti vai netiek ieturēti no jūsu parastās algas, tiek piemēroti arī kriptovalūtai, ko jūs saņemat (piemēram, ieguvei, zagšanai un atlīdzībai).

Kad iesniedzat ienākumu deklarāciju, jums parasti ir jāmaksā atbilstoši nodokļu likmei, kas atbilst jūsu nodokļu klasifikācijai. Brīdinājums: ja esat nopelnījis daudz naudas no darbības ar kriptovalūtu, tas var ietekmēt to, kurā nodokļu kategorijā Jūs esat iekļauts, un likt Jums maksāt lielāku ienākuma nodokļa likmi par daļu no Jūsu ienākumiem.

Kriptovalūtu pircēji: lūk, kas jums jāzina nodokļu sezonas laikā
Kriptovalūtas kapitāla pieaugums un nodokļu likmes 2022. gadā

Aprēķina kapitāla pieaugumu un zaudējumus.

Problēma ir tā, ka tikai daži maki sniedz precīzu pārskatu par to, cik daudz naudas esat nopelnījis vai zaudējis. Lai noskaidrotu, cik daudz naudas esat nopelnījis vai zaudējis, vispirms nosakiet, ar cik kriptovalūtu sākāt. To sauc par jūsu izmaksu bāzi.

Zināšanas par izmaksu bāzi

Iegādājoties kriptovalūtu, jūsu izmaksu bāzi parasti nosaka cena, ko par to samaksājāt. Savukārt, ja kriptovalūtu ieguvāt ieguves vai zādzības rezultātā, jūsu izmaksu bāzi nosaka pēc tās patiesās tirgus vērtības, kad to saņēmāt. Dāvinātās kriptovalūtas vērtības bāze tiks noteikta, pamatojoties gan uz to, cik par to maksāja persona, kas jums to dāvināja, gan uz patieso tirgus vērtību brīdī, kad to saņēmāt.

Uzziniet vairāk par kriptonaudžiem
Izpratne par nodokļu likmi kriptovalūtai

Pārdodot kriptovalūtas, no pārdošanas cenas varat atņemt sākotnējo vērtību, lai noskaidrotu, vai esat guvis peļņu vai zaudējumus. Ja jūsu peļņa pārsniedz sākotnējo summu, jūs esat guvis kapitāla pieaugumu. Ja jūsu peļņa ir mazāka par sākumvērtību, jums būs kapitāla zaudējumi.

Peļņa no aktīviem, kas tiek turēti mazāk nekā gadu, tiek traktēta atšķirīgi.

Kādi ir nodokļi par kriptovalūtas ienākumiem
Rokasgrāmata par kriptonaudžiem 2022. gadā

Atkarībā no jūsu situācijas jūs maksāsiet kapitāla pieauguma nodokļus gan federālajā, gan štata līmenī (ja piemērojams). Tie var būt ilgtermiņa vai īstermiņa. No tā, cik ilgi turējāt savu kriptovalūtu, ir atkarīgs, cik liels nodoklis jums beigās būs jāmaksā. Ja turējāt savu kriptovalūtu ilgāk nekā gadu pirms tās pārdošanas, visticamāk, jums būs jāmaksā ilgtermiņa kapitāla pieauguma nodokļi. Tie ir zemāki nekā īstermiņa likmes, kas tiek piemērotas aktīviem, kuri tiek turēti gadu vai mazāk.

Kriptovalūtas nodokļu likmes
Cik man jāmaksā nodokļi par kriptovalūtu?
 • Ieguldījumu ienākumi laika gaitā tiek aplikti ar zemāku kapitāla pieauguma likmi. Šīs likmes (0%, 15% vai 20% federālajā līmenī) atšķiras atkarībā no jūsu ienākumiem. Nodokļu maksātājiem ar lielākiem ienākumiem ieguldījumu neto peļņu var aplikt ar 3,8 % nodokli, kas var ietvert peļņu vai citus ienākumus.
 • No otras puses, īstermiņa ienākumi tiek aplikti ar augstāko regulāro ienākumu likmi, kas parasti ir augstāka un mazāk labvēlīga.
Kā darbojas zaudējumi kriptovalūtā?
Kā gūt peļņu no kriptovalūtas zaudējumiem?

Svarīgi atzīmēt, ka, pārdodot savu kriptovalūtu par skaidru naudu, konvertējot to citā digitālajā valūtā vai iztērējot to par preci vai pakalpojumu, jums būs jāmaksā nodokļi. Peļņa netiek realizēta, kamēr jūs nepārdodat pamatā esošās akcijas.

Izpratne par jūsu kapitāla zaudējumiem

Jums radās kapitāla zaudējumi, ja aktīvu pārdevāt par summu, kas ir mazāka par to, ko par to samaksājāt. Tomēr zaudējumi var būt jums par labu. Jūs varat izmantot kapitāla zaudējumus, lai samazinātu jebkādu citu gada laikā gūto kapitāla guvumu (tostarp aktīvu, kas nav kriptovalūta, piemēram, akcijas) dolāru summu, tādējādi potenciāli samazinot kopējo nodokļu slogu.

Rokasgrāmata par kriptonaudžiem 2022. gadā
Vai man ir jāziņo par kriptovalūtu nodokļu inspekcijai?

Ja jums ir vairāk zaudējumu nekā ienākumu vai ienākumu nav vispār, maksimālais zaudējumu skaits, ko varat deklarēt katru gadu, lai kompensētu citus ienākumus, ir 3000 USD. Jebkurš atlikums tiek pārnests uz nākamajiem gadiem, līdz tiek piemērota visa zaudējumu summa.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem