Kā droši glabāt kriptovalūtu 2022. gadā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kāds ir drošākais veids, kā glabāt kriptovalūtu?

Lietotāji var zaudēt bitcoin un citus kriptovalūtas žetonus zādzības, datora atteices, piekļuves atslēgu nozaudēšanas u. tml. dēļ. Tā kā šie maki nav savienoti ar internetu, aukstā glabāšana (jeb bezsaistes maki) ir viens no drošākajiem bitkoinu glabāšanas veidiem. Daži cilvēki joprojām dod priekšroku karstajiem makiem, jo tie ir ērtāki nekā aukstā glabāšana (jeb bezsaistes maki glabā kriptovalūtu biržā?

⚡️ Vai kriptovalūtu labāk glabāt makā?

Kriptovalūtas glabāšana biržā, kur to iegādājāties, visticamāk, ir visvienkāršākā pieeja, kā investoriem glabāt savas monētas. Tomēr kriptovalūtas maks var nodrošināt lielāku drošību tiem, kas vēlas pāriet uz drošāku variantu.

⚡️ Vai jūsu makā kriptovalūta joprojām aug?

Jā, jūsu kriptovalūtas vērtība mainīsies, ja tā tiek glabāta makā . Laika gaitā cena var palielināties vai samazināties, un neatkarīgi no tā, vai tā tiek glabāta makā vai biržā, kriptovalūtas vērtība svārstīsies. Tas attiecas arī uz visiem maku veidiem: papīra, aparatūras un programmatūras makiem.

⚡️ Vai karstie maki ir drošāki par aukstajiem?

Lai gan karstais maks ir uzņēmīgs pret interneta uzbrukumiem, kas var nozagt līdzekļus, tas ir ātrāks un ērtāks, lai tirgotos vai iepirktos kriptovalūtās. Aukstais maks parasti nav savienots ar internetu, tāpēc, lai gan tas var būt drošāks, tas ir mazāk praktisks.

Kā droši glabāt kriptovalūtu

Bieži vien cilvēki zaudē miegu, jo uztraucas, ka viņu kriptovalūta varētu tikt nozagta. Tomēr digitālās valūtas droša glabāšana ir vienkāršāka, nekā varētu domāt. Turpmākajos soļos tiks parādīts, kā jūs varat aizsargāt savu kriptovalūtu.

Lai gan saņemt kriptovalūtu ir lieliski, ir svarīgi zināt, kā to saglabāt drošībā. Šajā rakstā sniegtas norādes par to, kā izvēlēties pareizo maku un pasargāt savu naudu no iespējamiem drošības apdraudējumiem.

Kriptovalūtu iepirkšanās. kā droši glabāt kriptovalūtu
Kāds ir labākais veids, kā glabāt kriptovalūtu?

Kriptovalūtas maks ir tiešsaistes lietotne, kurā tiek glabāti jūsu Bitcoin, Ethereum vai citi digitālie aktīvi.

Lai aizsargātu un sekotu līdzi savai kriptovalūtai, jums būs nepieciešams digitālais maks, kurā glabāt publiskās un privātās atslēgas. Šī programmatūra arī ļauj jums sūtīt un saņemt kriptovalūtas aktīvus, uzraudzīt to atlikumu un izveidot savienojumu ar dažādām blokķēdēm. Ir pieejams daudz kriptovalūtas maku, bet visredzamākā atšķirība starp tiem ir tā, vai tie ir karstie vai aukstie.

Kāda ir visdrošākā kriptonauda aukstā krātuve?
Kāds ir kā droši glabāt kriptovalūtu
 • Karstais maks ir publiski pieejams, un tam var piekļūt jebkurā laikā.
 • Aukstais maks ir bezsaistes naudas maku veids, kas ļauj jums glabāt savu naudu drošībā. Jūs jebkurā laikā varat saņemt naudu, bet neviens nevar to no jums atņemt.

Uz mākoņa bāzēti tiešsaistes maki, mobilie maki un biržas – tie visi ir “karsto” maku piemēri.

Bezsaistes maki ietver aukstās glabāšanas ierīces, piemēram, aparatūras makus, papīra makus, kas tiek glabāti bezsaistē, USB diskus un citus bezsaistes datu nesējus. Par bezsaistes makiem tiek uzskatīti arī tādi fiziskos datu nesējos esoši priekšmeti kā faktiskie bitkoini.

Kriptovalūtu īpašnieki izmanto gan aukstos, gan karstos makus. Karstie maki ir noderīgi biežai tirdzniecībai, savukārt aukstie maki ir piemērotāki kriptovalūtu ilgtermiņa glabāšanai.

Vai kriptovalūtas maki ir drošāki nekā biržas?
Vai man vajadzētu glabāt savu kriptovalūtu Coinbase vai Coinbase makā?

Pirms mēs aplūkojam dažādus makus, šeit ir sniegta informācija par to, kāpēc digitālo aktīvu glabāšana biržās parasti ir slikta ideja.

Kriptovalūtu maki ir visdažādāko formu un izmēru.

Ir četri dažādi kriptovalūtas maki: papīra, aparatūras, mākoņa un tiešsaistes. Apskatīsim katru no tiem.

Papīra maki ir lielisks veids, kā saņemt Bitcoin ziedojumus. Tie tiek ģenerēti, izmantojot bitcoin maku, un tos var izmantot, lai turētu, tērētu vai ziedotu bitkoinus.

Vai ir droši savienot savu bankas kontu ar Coinbase?
Labākais veids, kā glabāt kriptovalūtu

Papīra maks ir jūsu publisko un privāto atslēgu fiziska vai digitāla kopija, kas tiek glabāta bezsaistē. Tas var attiekties arī uz programmatūru, ko izmanto, lai ģenerētu atslēgu pārus kopā ar izdrukājamu failu. Pat ja izmantojat aparatūras maku, papīra maki nodrošina papildu aizsardzību. Lai piekļūtu saviem aktīviem papīra makā, varat tos importēt programmatūras klientā vai vienkārši skenēt QR kodu.

Ja meklējat papīra maku ģeneratoru savai izvēlētajai kriptovalūtai, visticamāk, tādu atradīsiet projekta tīmekļa vietnē vai kopienas lapā. MyEtherWallet ir rīks, kas ļauj izveidot papīra maku Ethereum un visiem ERC-20 žetoniem. Izveidojiet bitcoin papīra maku, izmantojot bitcoin papīra maku ģeneratoru.

Kas ir kriptovalūtas maks? kā droši glabāt kriptovalūtu
Kādi ir 5 kriptovalūtas maku veidi?

Papīra maki ir lielisks veids, kā glabāt savus bitkoinus, taču, tāpat kā visam citam, arī tiem ir savi trūkumi. Papīra makus var viegli sabojāt, nodedzināt, kopēt un viegli nofotografēt, turklāt tiem ir pilnībā jāuzticas, ja tos neizgatavojat paši. Lai padarītu papīra makus izturīgākus, tos dažkārt laminē, drukā vairākos eksemplāros, glabā dažādās vietās vai glabā seifā.

Ja vēlaties, lai jūsu kriptovalūta būtu drošībā, vislabāk to glabāt papīra makos, nevis elektroniskās versijās datorā. Lai nodrošinātu optimālu drošību, papīra maku privātajām atslēgām vienmēr jābūt bezsaistē.

Mākoņa maki

Kas ir labs kriptovalūtas makā?
Kāda ir atšķirība starp kriptovalūtu un maku?

Populārie maki pēc definīcijas ir viegli lietojami. Jūsu naudai var piekļūt no jebkura datora, ierīces vai atrašanās vietas, pateicoties mākoņportfelim. Tie ir patiešām parocīgi, taču tajos jūsu privātās atslēgas tiek glabātas internetā, lai tās varētu redzēt visi, un tās var būt pakļautas trešo pušu kontrolei. Tāpēc tie ir neaizsargātāki pret uzbrukumiem un zādzībām.

 • maki ietver
 • Uzraugošais suns
 • Coinbase
 • Metamaska
 • Blockchain.info.
kā droši glabāt kriptovalūtu?
Pirkt un pārdot kriptonauda

Mākoņa maki ir drošāki nekā tiešsaistes maki, jo pakalpojuma sniedzējam nav piekļuves jūsu privātajām atslēgām. Mākoņmodu maki ļauj droši tirgot monētas, un tiem var piekļūt, izmantojot internetu un mobilās lietotnes.

Izvēloties mākoņportfeli, vissvarīgākais ir pārliecināties, ka pakalpojuma sniedzējam ir laba reputācija. Veiciet izpēti un izmantojiet tikai tādu uzņēmumu makus, kuri jau kādu laiku darbojas un kuriem ir laba reputācija.

Kāda ir atšķirība starp kriptovalūtu un maku?
Kā izskatās kriptovalūtas maks?

Kriptovalūtas glabāšana aizbildnībā esošā makā

Glabātāja maki ir kriptovalūtas glabāšanas veids, kurā trešā persona glabā jūsu kriptovalūtu jūsu vietā, izmantojot auksto (bezsaistes) vai karsto (tiešsaistes) glabāšanu. Kad jūs iegādājaties monētas no kriptovalūtu biržām, lietotnēm vai biržas brokeriem, viņi parasti ievieto valūtu to kontrolētā turētājportfelī. Tomēr, ja vēlaties valūtu glabāt pats, varat to pārvietot uz savu karsto vai auksto maku.

Tomēr dažas kriptovalūtu platformas ļauj tikai pirkt un pārdot, bet nekur nepārskaitīt. Šādos gadījumos vienīgā iespēja ir izmantot to glabātāju makus. Lai gan daudzi investori bez problēmām izmanto turētājportfeļus, šāda veida makiem ir savas priekšrocības:

Kriptovalūtas glabāšana turētājā makā
Kā darbojas programmatūras maki?
 • Tas ir lietotājam visērtākais.
 • Ja vēlaties tirgot savu kriptonaudu, to ir viegli izdarīt, jo tā tiek glabāta jūsu kontā.

Izmantojot kriptovalūtas maku, jums nebūs jāuztraucas par kriptovalūtas nozaudēšanu. Jūs vienmēr varat tam piekļūt, ja vien jums ir konta dati. Tomēr, izmantojot trešo personu kontrolētu kriptovalūtu, tās patur jūsu valūtu, un jūs paļaujaties, ka tās pašas jūs neaizbloķēs vai nezaudēs naudu.

Ja nevēlaties nodarboties ar kriptovalūtas maka izveidošanu, ērtāk ir izmantot turētājportfeļus. Paturiet prātā, ka tie nav tik droši, tāpēc ir svarīgi izvēlēties platformu ar augstiem drošības standartiem.

Programmatūras maki

Programmatūras maki, iespējams, ir vispopulārākais kriptovalūtas maku veids, jo tie ir bezmaksas un viegli lietojami. Tie tiek uzskatīti arī par karstajiem makiem, jo tie vienmēr ir savienoti ar internetu.

Ir divu veidu programmatūras maki – datoram un mobilajam tālrunim paredzētie maki. Visbiežāk izmantotie programmatūras maki ir šādi.

 • Exodus
 • Jaxx
 • Electrum
 • micēlijs.
Programmatūras maki
Kurš kriptovalūtas maks ir visdrošākais?

Aparatūras maks ir ārēja ierīce, piemēram, USB, kurā tiek glabātas jūsu privātās šifrēšanas atslēgas, nevis tās tiek glabātas mākonī. Tie ir lieliski, jo ir droši un ar tiem var veikt arī tiešsaistes maksājumus. Daži aparatūras maki ir saderīgi ar tīmekli, kas nozīmē, ka varat izmantot vairākas valūtas.

Gemini ir kriptovalūtas birža, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs. Tā tika atvērta 2016. gadā un ļauj klientiem pirkt, pārdot, tirgot un glabāt kriptovalūtas ar FDIC apdrošinātiem noguldījumiem. Gemini tirdzniecībai piedāvā dažādus kriptovalūtu pārus. Klienti var arī jebkurā laikā izņemt monētas no saviem kontiem, pieprasot Gemini tīmekļa vietnē vai mobilajā lietotnē.

Kā kriptovalūtas maki pelna naudu?
Vai jūsu kriptovalūta aug jūsu makā?

Populāri ir tādi aparatūras maki kā TREZOR, Ledger Nano S un KeepKey:

 • Grāmatvedības žurnāls
 • Drošs
 • KeepKey
Vai jums ir nepieciešams veikala kriptovalūtas maku?
Kas notiek, kad jūs pārskaitāt kriptovalūtu uz maku?

Visdrošākais veids, kā iegūt aparatūras maku, ir tieši no avota. Pirkt lietotu maku var būt bīstami, pat ja to iegādājaties ar ražotāja starpniecību. Vienmēr atcerieties, ka, ja aparatūras maku iegādājāties tieši no ražotāja, jums būs pašiem tas jāinicializē un jāatjauno.

Jūsu izvēlēto maku nosaka jūsu portfelis. Katram nopietnam projektam vajadzētu būt savam makam, ko var atrast projekta tīmekļa vietnē, taču dažkārt praktiskāk ir izmantot vairāku valūtu maku.

Vai Store Crypto maki ir droši?
Kāds ir labākais maku kriptonauda?

Ne visi vairāku valūtu maki atbalsta visas kriptovalūtas. Pat aparatūras makiem ir ierobežots monētu skaits, ar ko tie var strādāt. No otras puses, ir daudz maku variantu labi zināmām kriptovalūtām, piemēram, Bitcoin un Ethereum.

Kad esat iegādājies kriptovalūtas maku, jums būs jāsaglabā arī sava slepenā atgūšanas frāze. Viena no drošākajām avota vārdu glabāšanas metodēm ir CryptoTag, kas ļauj glabāt kriptovalūtu uz praktiski neiznīcināmām titāna plāksnēm.

Labākie drošības pasākumi, lai izvairītos no privāto atslēgu nozaudēšanas

Izvēloties glabāt savus kriptaktīvus privātajā makā, jūs esat pārņēmis kontroli pār savu digitālo nākotni. Paldies jums! Lai gan ar šo varu nāk arī atbildība. Jūsu spēja glabāt savas privātās atslēgas drošībā tagad būs noteicošais faktors tam, cik veiksmīga būs jūsu kriptovalūtas glabāšana.

Kāds ir populārākais kriptovalūtas maku?
Kāds ir labākais kriptovalūtas maks iesācējiem?

Visbiežāk izmantotie drošības pasākumi ir šādi:

 • Neglabājiet kriptovalūtu ilgāku laiku vai ilgāk, nekā nepieciešams.
 • Vienmēr jābūt iespējotai divu faktoru autentifikācijai (2FA).

Ja izmantojat aparatūras maku, saglabājiet PIN kodu, kuru ir grūti uzminēt, un nekad neatklājiet savu 24 vārdu atkopšanas frāzi internetā.

Nav laba ideja lepoties ar saviem kriptovalūtas turējumiem, vienlaikus izmantojot savu īsto vārdu vai adresi. Pat ja savus kriptovalūtas aktīvus glabājat aukstajā (bezsaistes) krātuvē, hakeri tos joprojām var nozagt.

Kāds ir drošākais kriptovalūtas maku? Store Crypto
Kurš kriptonauda maksa ir viszemākā?

Uzticieties tikai informācijai, ko redzat sava datorportfeļa ekrānā, un vēlreiz pārbaudiet visus datus savā ierīcē.

Vienmēr rēķinieties ar to, ka jūsu iekārtas jebkurā brīdī var uzlauzt, tāpēc uzmanīgi rīkojieties ar datora vai mobilā tālruņa ekrānu.

Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā pasargāt sevi no kriptovalūtas zādzībām.

Uzmanieties no pikšķerēšanas vietnēm, izmantojot kriptovalūtas. Piesakoties biržā vai tiešsaistes makā, pārliecinieties, vai ievadāt pareizo adresi. Daudzas viltus vietnes ir veidotas tā, lai izskatītos pēc biržām un varētu nozagt jūsu pieteikšanās akreditācijas datus. Pirms ievadiet jebkādu sensitīvu informāciju, vienmēr divreiz pārbaudiet, vai tīmekļa vietnes adrese ir uzrakstīta pareizi.

Labākais veids, kā glabāt kriptovalūtu
Ko dara kriptonauda maki?

HTTPS protokols ir drošs savienojums, kas šifrē pārlūkprogrammā esošos datus un padara tos nelasāmus ikvienam, kas tos varētu meklēt. Lielākajā daļā tīmekļa vietņu tagad būtu jāizmanto HTTPS protokols, taču vēl joprojām var atrast tādas, kurās tas netiek izmantots.

Izmantojiet drošu Wi-Fi tīklu. Nekad nepievienojieties savam tiešsaistes makam, valūtas maiņas kontam vai citam svarīgam drošības punktam, izmantojot publisko Wi-Fi. Pat ja atrodaties šķietami drošā vietā, pārliecinieties, ka piekļuves punktā tiek izmantots spēcīgs šifrēšanas iestatījums, piemēram, WPA2.

Ja gatavojaties ieguldīt kriptovalūtā, noteikti sadaliet savus līdzekļus. Viens vai vairāki aukstie seifi ilgtermiņa glabāšanai un vismaz viens karstais maks tirdzniecībai un darījumiem ir labākais veids, kā sevi aizsargāt.

Pirkt un pārdot kriptovalūtu
Vai man ir nepieciešams kriptovalūtas maks?

Divu faktoru autentifikācija ir būtiska. Lai aizsargātu savus kontus, vienmēr izmantojiet divu faktoru autentifikāciju. Ja varat, SMS vietā izmantojiet 2FA programmatūru vai aparatūru.

Uzturēt IP adrešu un atsaukšanas adrešu balto sarakstu. Ja jums ir fiksēta IP adrese, izmantojiet to papildu drošībai. Pārliecinieties, ka tikai jums ir piekļuve jūsu kontiem un naudai.

Pirms sūtīt kriptovalūtas darījumus, noteikti pārbaudiet un vēlreiz pārbaudiet digitālā maka adresi. Diemžēl pastāv ļaunprātīga programmatūra, kas var mainīt adreses, kā rezultātā jūsu darījums tiks nosūtīts nepareizai personai. Vairumā gadījumu uzbrucējs ievadīs savu adresi, lai varētu gūt labumu no jūsu ieguldītā darba. Lai izvairītos no šīs briesmīgās situācijas, veltiet dažas papildu minūtes, lai pārliecinātos par maka adreses precizitāti.

Pārliecinieties, ka varat tikt galā ar riskiem. Daži cilvēki nekad nejūtas droši un dara visu iespējamo, lai aizsargātu savus digitālos aktīvus. Tomēr viņi aizmirst, ka drošības risinājumi var arī padarīt viņus neaizsargātus.

Kā izmantot Coin Cloud maku?
Kas ir kriptovalūtas maks? Kā tas darbojas?

Tāpat kā pastāv iespēja, ka hakeri var iegūt piekļuvi jūsu kontiem, tikpat liela ir iespēja, ka jūs varat piekļuvi tiem zaudēt. Ja neesat veicis pienācīgus piesardzības pasākumus, tad nepadariet visu sarežģītāku, nekā tas ir nepieciešams, – atrodiet zelta vidusceļu starp drošību un sarežģītību.

Lai kļūtu par savu banku, ir svarīgi iemācīties, kā nodrošināt un aizsargāt savu kriptovalūtu. Jo ātrāk to apgūsiet, jo labāk.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem