Kas ir beztermiņa nākotnes līgumi?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir kriptovalūtas ftx beztermiņa nākotnes līgumi?

Pastāvīgos līgumus bieži piedāvā kriptonaudas atvasināto instrumentu biržas, un tie darbojas līdzīgi kā nākotnes ❕līgumi.

⚡️ Cik ilgi var turēt Binance perpetual futures?

Elastīgais līgums ir nākotnes līgumu veids, kuram atšķirībā no tradicionālā veida nākotnes līgumiem nav termiņa beigu datuma. Tādējādi jūs varat turēt atvērtu ieguldījumu tik ilgi, cik vēlaties.

⚡️ Kas notiek, kad beidzas nākotnes līguma termiņš?

Kad beidzas nākotnes līguma termiņš, mijieskaita iestāde sasaista garās pozīcijas turētāju ar īsās pozīcijas īpašnieku. Bāzes aktīvs tiek pārnests no īsās pozīcijas uz garo pozīciju.

⚡️ Vai nākotnes darījumi ir ienesīgi?

Nākotnes līgumi ir finanšu instruments, kas investoriem ļauj gūt peļņu no paredzamajām naftas cenu svārstībām. Tā kā to tirdzniecības risks ir desmit reizes lielāks nekā parasto akciju risks, tos var iegādāties jebkurš ieguldītājs ar minimālu kapitālu un diezgan nestabilo tirdzniecības pieredzi. Turklāt nākotnes līgumu cenas mēdz svārstīties vairāk nekā skaidras naudas vai tagadnes darījumu kursi.

Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi

Ilgtermiņa mijmaiņas darījumi ir atvasināto instrumentu veids, kas pēdējo gadu laikā ir kļuvis populārāks kriptovalūtu tirgotāju vidū.

Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi
Kas ir beztermiņa līgums?

Ilgtermiņa mijmaiņas darījumi tika ieviesti 2016. gada maijā, un tie ļauj tirgotājiem atvērt ļoti lielas pozīcijas ar nelielu depozītu. Šī shēma ir pievilcīga daudziem cilvēkiem, jo tai ir potenciāls gūt milzīgu peļņu no nelielām izmaiņām, tomēr tā ir saistīta arī ar ievērojamu risku.

Cik ilgi var turēt beztermiņa nākotnes līgumu?
Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi

Kas ir kriptogrāfijas atvasinātie instrumenti un kā tos var izmantot?

Atvasinātie finanšu instrumenti ir finanšu instrumenti, kas atspoguļo bāzes aktīva vērtību.

Beztermiņa mijmaiņas darījumi ir atvasināto instrumentu veids, kas ļauj veikt likmes uz preces vērtību, kamēr līgums vēl ir aktīvs.

Vai Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi
Vai ftx beztermiņa nākotnes līgumu termiņš beidzas?

Nestandartizēts nākotnes līgums ir finanšu instruments, kas investoriem ļauj likt likmes uz kriptovalūtas nākotnes cenu, apņemoties pirkt vai pārdot aktīvu noteiktā datumā un par noteiktu cenu. Savukārt iespējas līgumi to pircējam dod iespēju, bet ne pienākumu iegādāties vai pārdot pamatā esošo aktīvu par noteiktu cenu konkrētā dienā.

Izmantojot kriptogrāfijas atvasinātos instrumentus, tirgotāji var gūt peļņu no digitālo aktīvu cenu izmaiņām, neuztraucoties par drošības apdraudējumiem vai sarežģījumiem, kas saistīti ar kriptovalūtām.

Vai beztermiņa nākotnes līgumi ir halal?
Kā tirgot beztermiņa līgumu?

Ja vēlaties investēt kriptovalūtā, varat vai nu tieši iegādāties aktīvu, vai arī tirgot atvasinātu produktu. Aktīvu pirkšana ir metode, ko izmanto pirmajā scenārijā.

Citiem vārdiem sakot, iegādājoties digitālo aktīvu biržā, jums ir nekavējoties jāsaņem nopirktā digitālā aktīva daudzums un tas jāsaglabā, līdz to pārdodat ar peļņu vai zaudējumiem. To dēvē arī par tūlītēju tirdzniecību.

Beztermiņa mijmaiņas darījumu nozīme
Kas ir Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi

Savukārt kriptogrāfisko atvasināto instrumentu tirdzniecībai nav nepieciešams, lai ieguldītājam būtu kādi aktīvi. Tā vietā, lai turētu reālu īpašumu, atvasināto instrumentu tirgotāji vienkārši pērk un pārdod digitālos līgumus.

Kas ir nākotnes līgumi un kā tie darbojas?

Standartizēti nākotnes līgumi ir finanšu līgumi starp divām personām par kāda aktīva tirdzniecību par noteiktu cenu nākotnē. Citiem vārdiem sakot, nākotnes līgumi ļauj divām pusēm iepriekš vienoties par cenu, par kādu tās tirgos aktīvu.

Ftx beztermiņa nākotnes līgumi
Vai nākotnes līgumi ir līdzīgi iespējas līgumiem?

Lai gan nākotnes līgumu ilgums ir atšķirīgs, katram līgumam ir iepriekš noteikts norēķinu datums. Citiem vārdiem sakot, pirms divas puses var noslēgt kriptovalūtas nākotnes līgumu, tām ir jāvienojas, kad līgums tiks slēgts.

Piemēram, Bitcoin nākotnes līguma termiņš ir trīs mēneši no tā emisijas dienas.

Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi
Kā tiek noteikta beztermiņa nākotnes līgumu cena?

Kas ir kriptovalūtas nākotnes līgumi un kā tie darbojas?

Ja bitkoins ir vienāds ar 40 000 dolāru un Alise ir kriptogrāfisko atvasināto finanšu instrumentu tirgotāja, kura uzskata, ka vērtība palielināsies līdz aprīlim, tad…

Viņa var likt likmes uz šo iespēju, noslēdzot līgumu ar izpratni, ka viņa varēs iegūt 1 BTC par 40 000 ASV dolāru mēnesī. Viss, kas viņai tagad jādara, ir jāatver bitcoin nākotnes līgumi, kas kumulatīvi parāda viņas nodomu nākamajā mēnesī maksāt 40 000 ASV dolāru par 1 BTC neatkarīgi no tā, cik augsta vai zema ir tūlītējā tirgus cena.

Kas ir mūžīgie nākotnes līgumi?
Rokasgrāmata par Beztermiņa un ceturkšņa nākotnes līgumi

No otras puses, Bobs uzskata, ka norēķinu dienā bitcoin cena nokritīsies zem 40 000 ASV dolāru. Nākamajā mēnesī viņš pārdos Alisei līgumus 40 000 dolāru vērtībā. Citiem vārdiem sakot, kamēr Alise “ilgojas” pēc bitkoiniem, Bobs tos “īsina”.

Ja līdz līguma termiņa beigām bitcoin cena pieaugs līdz 45 000 ASV dolāru, Alise gūs peļņu, jo no Boba iegādāsies BTC ar atlaidi. Tomēr, ja norēķinu dienā cena nokritīsies zem 40 000 ASV dolāru, nevis pieaugs, Alise iegādāsies no Boba bitcoin par augstāku cenu nekā pašreizējās tirgus cenas, kas radīs būtiskus zaudējumus.

Pastāvīgie nākotnes līgumi - kā tie darbojas?
Kas ir beztermiņa nākotnes līgums?

par mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem norēķinās naudā, t. i., Alisei un Bobam nav nepieciešams, lai viņiem piederētu bitkoini. Viss, kas viņiem jādara, ir jāatver pozīcija un jāgaida cenu izmaiņas.

Kas ir beztermiņa mijmaiņas darījumi un kā tie darbojas?

Beztermiņa mijmaiņas darījums ir līdzīgs nākotnes līgumam, jo ļauj investoriem veikt likmes uz kriptovalūtas cenu kāpumu nākotnē. Galvenā atšķirība ir tā, ka atšķirībā no parastajiem nākotnes līgumiem atvērta termiņa mijmaiņas darījumiem nav noteikts beigu datums.

Mūžīgo nākotnes līgumu līgums
Kāda ir praktiskā atšķirība starp beztermiņa un nākotnes līgumu?

Agrāk tirgotājiem bija regulāri jāslēdz un jāatver garā vai īsā pozīcija, lai saglabātu to pašu riska pozīciju. Citiem vārdiem sakot, tas novērš nepieciešamību pastāvīgi atkārtot garo vai īso pozīciju. Rezultātā beztermiņa līgumiem jānosaka cena attiecībā pret to pamatā esošo aktīvu tūlītējām cenām. Tā kā, tuvojoties norēķinu datumam, nākotnes līgumu cenas tuvojas viena otrai, tiek uzskatīts, ka beztermiņa mijmaiņas darījumiem ir “apgriezta saistība” ar tagadnes darījumu cenām.

Kas ir beztermiņa mijmaiņas līgums?
Mijmaiņas darījumi uz nenoteiktu laiku

Viens no piemēriem ir finansējuma likmes mehānisms, ko biržas izmanto, lai piesaistītu beztermiņa mijmaiņas darījumu cenu. Šī sistēma līdzsvaro beztermiņa mijmaiņas darījumu īsās un garās pozīcijas, tās stimulējot vai aizliedzot. Uzskatiet, ka tā ir atlaide vai maksa, kas palīdz līdzsvarot vispārējo interesi par beztermiņa līgumu īso un garo pusi.

Kas ir kripto atvasinātie instrumenti?
Kas ir nākotnes līgumi?

Kā darbojas valūtas maiņas kursi?

Finansēšanas likmes mehānisms nodrošina beztermiņa nākotnes līgumu cenu atbilstību to pamatā esošo aktīvu tirgus vērtībai, nodrošinot, ka beztermiņa mijmaiņas līguma vērtība ir vienāda ar vai mazāka par bitcoin vērtību katru dienu.

Ceturkšņa nākotnes līguma termiņš
Kriptovalūtas nākotnes līgums

Finansēšanas likme ir starpība starp garo un īso pozīciju procentu likmēm. Ja īso pozīciju ir vairāk nekā garo pozīciju, finansēšanas likme būs pozitīva, kas nozīmē, ka garajām pozīcijām būs jāmaksā maksa īsajām pozīcijām.

Biržas izmanto svārstīgu cenu rādītāju, lai izlemtu, vai tirgotājiem, kas veic garo vai īso pozīciju tirdzniecību, jāmaksā komisijas maksa vai jāsaņem atlaides. Mēs saucam finansējuma rādītāju par pozitīvu, ja mūžīgā mijmaiņas darījuma skaidrojamā cena ir lielāka par digitālo aktīvu tagadnes cenu.

Kā darbojas kriptovalūtas nākotnes līgumi?
Apmaiņas darījums ir nedaudz līdzīgs nākotnes līgumam

Ilgtermiņa tirgotājiem tie, kas viņiem pārdod līgumu, iekasēs nelielu maksu. Šī maksa tiek izmantota, lai samaksātu procentus, kas tirgotājam pienākas par īso pozīciju. Ja finansējuma likme ir negatīva, tad tieši īsās pozīcijas dalībniekiem būs jāmaksā maksa garās pozīcijas dalībniekiem.

Negatīva finansējuma likme ir saistīta ar beztermiņa mijmaiņas darījumu, kas tiek tirgots zem bāzes aktīva tūlītējās cenas. Tiem, kam ir īsās pozīcijas atvērtajos mijmaiņas darījumos, būs jāmaksā tiem, kam ir garās pozīcijas, kā iepriekš minētajā piemērā.

Kas ir beztermiņa mijmaiņas darījumi?
Atvērto nākotnes līgumu cenas

Tas viss ir atkarīgs no katra tirgotāja pozīcijas lieluma. Piemēram, ja BTC/USD beztermiņa mijmaiņas darījuma finansējuma likme ir +0,010%, tirgotājam, kas vēlas saņemt šo konkrēto 40 000 ASV dolāru beztermiņa mijmaiņas darījumu, būtu jāmaksā komisijas maksa $4 = ($40 000) x 0,010%. Finansēšanas komisijas maksa tiek izmaksāta noteiktos intervālos. Dažās biržās finansēšanas cikls tiek īstenots ik pēc astoņām stundām.

Kā darbojas beztermiņa mijmaiņas darījumi?
Beztermiņa mijmaiņas darījums, kas tiek tirgots zem tūlītējās cenas

Kā darbojas beztermiņa mijmaiņas darījumi?

Tirgotāji var iegūt bitcoin, pārdodot sev beztermiņa mijmaiņas darījumus nākotnē, gūstot peļņu. Piemēram, Alise iegādājas divus beztermiņa mijmaiņas darījumus BTC/USD ar nodrošinājumu 80 000 USD. Rezultātā katra BTC/USD beztermiņa mijmaiņas darījuma vērtība ir 40 000 USD.

Finansēšanas likme ir pozitīva
Finansēšanas periods

Alise iztērē 100 000 ASV dolāru par dažiem mūžīgajiem mijmaiņas darījumiem. Mēneša beigās, kad Bitcoin cenas ir stabili pieaugušas līdz 50 000 ASV dolāru, Alise slēdz savu pozīciju. No katra iegādātā mūžīgā mijmaiņas darījuma viņa gūst peļņu 10 000 ASV dolāru apmērā. Viņas kopējā peļņa būtu aptuveni 20 000 ASV dolāru.

peļņa = beztermiņa mijmaiņas darījumu skaits * (pašreizējā cena – sākuma cena)

peļņa = 2 * ($50 000 – $40 000)

peļņa = 20 000 USD

Atvērto nākotnes līgumu turēšanas cenas
Ilgtermiņa mijmaiņas darījumu garās pozīcijas

Šajā aprēķinā nav ņemta vērā Alises peļņa, ko galvenokārt nosaka finansējuma likmes. Alises ienākumus noteiks samaksātā maksa un diskonts, ko Alise saņēma kā daļu no biržas mēģinājuma piesaistīt beztermiņa mijmaiņas darījumu tūlītējai bitkoinu cenai.

Elastīgās iespējas, kas tirgotājiem pieejamas ar beztermiņa mijmaiņas darījumiem, ļauj Alisei palielināt ieņēmumus. Piemēram, viņa var iegādāties beztermiņa līgumus par divreiz lielāku summu, nekā sākotnēji bija apņēmusies.

Sākotnējā marža ir naudas summa, kas nepieciešama pozīcijas atvēršanai.

Sākotnējā drošības rezerve ir minimālā vērtība, kas nepieciešama, lai atvērtu pozīciju ar sviras efektu. Piemēram, ja jūs vēlaties iegādāties 1000 BNB ar sākotnējo maržu 100 BNB (ar 10x sviras efektu), jūsu sākotnējā marža būtu 10% no kopējā rīkojuma. Tas nodrošina jūsu sviras pozīcijas nodrošinājumu.

Kas ir likvidācija?
Kas ir mijmaiņas darījums? Apmaiņas darījuma definīcija

Kas ir likvidācija?

Ja jūsu nodrošinājuma vērtība ir mazāka par uzturēšanas drošības rezervi, birža var pieprasīt jūsu konta likvidāciju. Veids, kā tas notiek, atšķiras atkarībā no tā, kuru biržu izmantojat. Tomēr kopumā cena, par kādu notiek likvidācija, mainās atkarībā no tā, cik riskants un aizņemts ir katrs lietotājs (kas ir atkarīgs no tā nodrošinājuma un neto riska darījuma). Jo vairāk naudas jūs ieguldāt, jo lielāka rezerve jums būs nepieciešama, lai pārciestu zaudējumus.

Lai izvairītos no tā, ka esat spiests pārdot savas pozīcijas ar zaudējumiem, varat tās slēgt, pirms cena nokritusies zem biržas noteiktās minimālās vērtības, vai arī pievienot kontam vairāk naudas, tādējādi palielinot drošības rezervi un samazinot iespēju, ka pozīcija tiks automātiski slēgta.

Kā darbojas mijmaiņas darījums?
Kā darbojas atvasināto instrumentu mijmaiņas darījumi?

Viņas naudas nodrošinājums šodien ir 160 000 ASV dolāru (jeb 4 BTC/USD mūžīgie mijmaiņas darījumi), savukārt, ja viņa kā nodrošinājumu izmantotu uzņēmumu, viņas pozīcijas lielums būtu 160 000 ASV dolāru (jeb 4 BTC/USD mūžīgie mijmaiņas darījumi). Šajā gadījumā Alise izmantoja dubultā sviras efekta priekšrocības.

Pieņemsim, ka katras BTC/USD beztermiņa mijmaiņas darījuma slēgšanas cena ir $50 000, un viņa pārdod, kad tā ir. Viņas peļņa būtu aptuveni 40 000 ASV dolāru, ja viņa slēgtu savu pozīciju, kad katrs BTC/USD beztermiņa mijmaiņas darījums tiktu pārdots par 50 000 ASV dolāru.

peļņa = 4 * ($50 000 – $40 000)

peļņa = $40 000

Kā darbojas kredīta mijmaiņas darījums?
Kas notiek apmaiņas beigās?

Mūžīgie nākotnes līgumi

Pārsteidzoši, ka dažas biržas nodrošina tirgotājiem līdz pat 125x sviras efektu, lai palielinātu peļņu. Tomēr, tā kā sviras efekts palielina peļņu, tas palielina arī zaudējumus. Ja mūžīgo mijmaiņas darījumu cena samazinās par 50% no sākuma cenas, par kādu Alise tos iegādājās, izmantojot 2x sviras efektu, viņa būs pakļauta likvidācijas riskam.

peļņa = 4 * (20 000-40 000 $)

zaudējumi = $80 000

Apmaiņas darījumi: kas tie ir un kā tie darbojas

Kad tirgotāja nerealizētie zaudējumi ir vienādi ar viņa iemaksāto drošības rezervi, birža automātiski slēdz pozīciju. Rezultātā tiks zaudēts viss depozīts. Maržinālā tirdzniecība un tirdzniecība ar sviras finansējumu ir saistīta ar ievērojamiem riskiem, kurus nevajadzētu uzņemties iesācējiem.

Procentu likmju mijmaiņas darījumu izpratne
Jautājumi investoriem par procentu likmju mijmaiņas darījumiem

Lai gan beztermiņa mijmaiņas līgumi ir riskanti, tie ir pievilcīgi tirgotājiem, jo var veikt likmes uz īstermiņa vai ilgtermiņa digitālo aktīvu cenu izmaiņām bez laika ierobežojuma. Vēl viena atvērta termiņa mijmaiņas līgumu priekšrocība salīdzinājumā ar parastajiem mijmaiņas līgumiem ir tā, ka jūs varat nopelnīt naudu pat tad, kad kriptovalūtu vērtība samazinās.

Tomēr tirgotājiem pirms ieguldīšanas kriptovalūtā ieteicams ievērot piesardzību un saņemt profesionālas konsultācijas. Veicot tirdzniecību ar beztermiņa mijmaiņas līgumiem, tirgotājs var zaudēt visu ieguldīto naudu, ja tiek izmantots sviras efekts.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem