Dow teorija ir populāra metode, ko izmanto tehniskajā analīzē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kas ir Dow Jones teorija?

Kāda ir Dow teorijas definīcija? Dow teorija ir tirgus teorija, kas nosaka, ka tirgus ir augšupejošā stāvoklī, ja viens no tā vidējiem rādītājiem (piemēram, rūpniecības vai transporta) paaugstinās virs iepriekšējā augstā līmeņa un tam seko līdzīgs cita vidējā rādītāja pieaugums.

⚡️ Kā atpazīt viltus izrāvienu?

Izrāviens notiek, kad cena sasniedz pārāk augstu līmeni, lai akciju varētu uzskatīt par izdevīgu. Ja cena pieaug virs 100 ASV dolāru, to uzskata par izrāvienu. Viltus izrāviens notiek, ja cena pēc tam nokrīt zem 100 ASV dolāru, bet turpina kristies. Izrāviena impulss ir palēninājies, un cenas ir mainījušās. Nebija pietiekami daudz pirkšanas

⚡️ Cik principu ietver Dow teorija?

Dow teoriju veido seši principi, kas kopā sniedz pilnīgu priekšstatu par tirgiem.

⚡️ Cik precīza ir Dow teorija?

Tiem, kas netic, ka Dow teorija ir precīza, Blejs norādīja, ka kopš 1953. gada vidējais rādītāja gada uzlabojums būtu 11,22 %, salīdzinot ar 10,8 %, ja pēc vairāk nekā 100 gadu ilgas prakses tiktu izmantota pirkšanas un turēšanas pieeja.

Dow teorijas skaidrojums

Dow teorija tehniskajā analīzē ir balstīta uz Čārlza Henrija Dova rakstiem par tirgus teoriju. Dovs bija laikraksta The Wall Street Journal dibinātājs un redaktors, kā arī pasaulē lielākā akciju indeksa Dow Jones & Company līdzdibinātājs.

Lai gan tā sākās kā hipotēze, Dau teorija netika iecerēta kā tāda; drīzāk citi autori pēc viņa nāves apkopoja viņa domas un precizēja viņa uzskatus, izveidojot Dau teoriju. Tagad viena no tehniskās analīzes pamatidejām, kas tiek izmantota finanšu tirgos, jo īpaši kriptovalūtu tirgū, ir Dow teorija.

Šajā esejā tiek analizēta Dova teorija un dažādas tirgus fāzes, pamatojoties uz Dova pētījumiem. Turklāt mēs apspriedīsim dažas praktiskas Dau teorijas iedvesmotas diagrammu lasīšanas metodes, kas var palīdzēt investoriem tirgot jebkuru kriptovalūtas aktīvu.

Kas īsti ir Dow teorija?

Dow teorija
Kāda ir Dow Jones teorija?

Populārākais un pamata forma tehniskās analīzes tirdzniecības jebkuru finanšu aktīvu un preču atklātā tirgū ir Dow teorija. Čārlzs Dovs (Charles Dow) savas idejas attīstīja rakstu sērijā laikrakstam The Wall Street Journal, ko viņš dibināja 1889. gadā.

Dow Jones & Company, ko 1882. gadā dibināja trīs ievērojami finanšu žurnālisti – Dow, Edward Jones un Charles Bergstresser -, līdz pat šai dienai ir vadošais finanšu ziņu izdevums. Laikraksta galvenais mērķis bija sniegt objektīvu tirgus analīzi. Turklāt Dovs un viņa kolēģi žurnālisti vēlējās noteikt konkrētu transporta nozares akciju tirdzniecības vidējo rādītāju, un tā tika izveidots Dow Jones Industrial Average (DJIA).

Vai Dow teorija joprojām ir aktuāla?
Kā jūs tirgoties ar Dow teoriju?

Savukārt Dow Jones transporta indekss tika izveidots tikai 1884. gadā. Abus indeksus joprojām izmanto kā tirgus etalonus, un tos bieži pēta, ņemot vērā to savstarpējo saistību un spēju prognozēt tirgus fāzes.

Dow 1896. gadā izveidoja pirmo rūpniecības akciju vidējo rādītāju, kas pazīstams kā Dow Jones Industrial Average (DJIA). Dow Jones indekss ir uzticams ASV tirgus stāvokļa rādītājs. Vēlāk, 1889. gadā, trīs žurnālisti sāka izdot “Pēcpusdienas klientu vēstuli”, kas kļuva par The Wall Street Journal un popularizēja akciju tirgu.

Vai kriptovalūtu tirgus ir saistīts ar akciju tirgu?
Dow teorijas piemērošana kriptogrāfijas tirdzniecībai

Dow teorija prognozē tendences virzienu, analizējot DJIA un DJTA indeksu kustības. Tendence tiek raksturota kā “bullish”, ja abi indeksi virzās vienā virzienā, veidojot virkni augstāku zemo maksimumu, kam seko jaunas virsotnes.

Un otrādi, Dow teorija nosaka, ka tirgus ir lejupejošā tendencē, ja viens no tā vidējiem rādītājiem ir zemāks par iepriekšējo nozīmīgo zemāko līmeni, kam seko līdzīgs kritums citos vidējos rādītājos.

Kas ir Dow teorija?
Izpratne Crypto Trading signāli

Kopumā Dow teoriju, ko mēs šodien redzam lietojam, ir veidojuši daudzi tirgotāji visā tās garajā, gandrīz 100 gadu ilgajā vēsturē. Šī ideja joprojām tiek izmantota, lai tirgotu kriptovalūtas un to atvasinātos instrumentus mūsdienu pasaulē.

Kas ir Dow teorija un kā tā darbojas? Seši pamatpostulāti

Dow teorija: sešu principu stratēģija
Kāpēc ir svarīga Dow teorija?

Dow teorija ir vadlīniju kopums tirgotājiem, kas tos māca, kā veidot tirgu. Šie seši Dow Jones Industrial Average pamatprincipi var palīdzēt ieguldītājiem pieņemt precīzākus tirdzniecības lēmumus gan “buļļu”, gan “lāču” tirgos.

Kas izgudroja Dow teoriju?
Kas izgudroja Dow teoriju?

Tirgus tendences mainās trīs veidos.

Pamatojoties uz to ilgumu, Dow iedala tirgus tendences trīs kategorijās.

  • Tendences sākums, kas var ilgt vienu, divus vai vairāk gadus, tiek dēvēts par sākotnējo tendenci.
  • Sekundārā tendence: Daļa no primārās tendences, bet virzās pretējā virzienā. Šī tendence var ilgt no trim nedēļām līdz trim mēnešiem.
  • Īsas šūpoles ir cenu kustība, kas ilgst mazāk nekā trīs nedēļas.
Kas izgudroja Dow teoriju?
Vai tehniskā analīze ir labāka par fundamentālo analīzi?

BTC/USDT dienas diagramma atklāj bullish tendence, kā redzams grafikā iepriekš. Lāča korekcija ir atzīmēta kā sekundārā tendence galvenās tendences ietvaros.

Termins “tendences” ietver trīs posmus.

Tendences galvenie posmi ir šādi:

Cik principu ietver Dow teorija?
Vai Dow teorija darbojas?
  • Uzkrāšanās: ja valda negatīvs noskaņojums, aktīvu vērtībai uzkrāšanās posmā ir tendence samazināties. Gudri investori pakāpeniski iegulda naudu, lai šajā periodā iegādātos aktīvu. Tā rezultātā cenas sāk pamazām pieaugt.
  • Pēc tam, kad tendence ir noteikta, sabiedrība iesaistās un sāk sekot šai tendencei. Tomēr viņi nevarēs gūt tādu pašu peļņu kā jaunpienācēji.
  • Sadales fāze ir tad, kad tirgotājs pirmo reizi saprot, ka tendence ir vājāka un ka ir pienācis laiks pārdot. Tā rezultātā, kad viņi pabeidz savu pozīciju, tirgus neizbēgami apgriezīsies.
Vai Dow teorija joprojām ir aktuāla?
Kādi ir Dow teorijas ierobežojumi?

Pirmos trīs posmus sauc par tendencēm.

Saskaņā ar efektīva tirgus hipotēzi (EMH), kas nosaka, ka pašreizējā aktīvu cena atspoguļo visu publisko informāciju, pašreizējā aktīvu cena ir pareiza. Tas nozīmē, ka pat tad, ja nepārbauda tirgus datus, aktīvs sekos tendencei, pamatojoties uz jaunākajām ziņām. Tādējādi nākotnes potenciāls vai neveiksmes jānovērtē, pamatojoties gan uz reaktīvo, gan proaktīvo Dow teoriju.

Pastāv divu veidu Dow teorija: klasiskā un modernā.

Kā Dow teorija nosaka akciju tirgus virzienu?
Kādas ir Dow teorijas hipotēzes?

Efektīvā tirgū kriptoaktīva cena uzreiz reaģēs uz nozīmīgām ziņām, parādot šo ziņu ietekmi uz tirgus noskaņojumu.

Oktobra vidū akciju tirgus sasniedza zemāko punktu, un tas kritās.

Indeksiem būtu jāapstiprina tendences

Atbilstības princips nosaka, ka vidējiem Dow indeksiem rūpniecībā un transportā jābūt sinhronizētiem.

Vai Dow teorija patiešām darbojas?
Dow teorija kļūst lācīgs.

Šīs idejas pamatā ir pārliecība, ka indeksi, kas iegūti no produktu ražošanas un pārdošanas, ir savstarpēji saistīti. Transportam, piemēram, ir jāpārvadā saražotās preces no noliktavām, lai sasniegtu savu mērķi. Tādējādi, ja samazinās transporta krājumi, samazināsies arī rūpniecības krājumi.

Ideālā gadījumā rūpniecības un transporta indeksiem būtu jāmainās tandēmā, lai parādītu, ka tirgus optimisms ir stabils. Diverģence rodas, ja viens no indeksiem pieaug, bet otrs samazinās, norādot uz iespējamu pašreizējās tirgus tendences maiņas priekšvēstnesi.

No otras puses, uzņēmumi pēdējos gados nav izmantojuši dzelzceļu produktu pārvadāšanai. Tā vietā tie izmanto gaisa, jūras un citas metodes. Pat tādiem tehnoloģiju uzņēmumiem kā Microsoft, Apple un Google šādas piegādes var nebūt nepieciešamas. Lai prognozētu tirgus Dow teoriju, ieguldītāji var izmantot alternatīvus indeksus, piemēram, S&P 500 vai FTSE 100.

Kā tirgoties, izmantojot Dow teoriju?
Kā Dow teorija nosaka tirgus tendences?

DJIA un S&P 500 ir pozitīvi saistīti attēlā iepriekš. Tie attīstās tandēmā, kas nozīmē, ka tie ir pozitīvi korelēti.

Sējumā jāatspoguļo pašreizējās norises.

Kad cena ir tendence uz augšu, tirdzniecības apjoma apjomam jābūt lielam jau no paša sākuma un jāsamazinās, ja tas mainās. Lielāks apjoms norāda, ka tendenci pērk vairāk indivīdu, padarot to noturīgāku.

No otras puses, mazs apjoms pret galveno tendenci norāda uz mazāku tirgus līdzdalību un mazāku tirdzniecības iespēju.

Kādi ir Dow teorijas pamatprincipi?
Cik precīza ir Dow teorija?

Tirdzniecības apjoms ir būtisks kriptovalūtas tirdzniecības aspekts

Dow izvirza hipotēzi, ka pamatā esošā tendence turpināsies, līdz notiks svarīgs notikums, kas mainīs tirgus noskaņojumu pretējā virzienā. Tomēr potenciālo īstermiņa pavērsienu laikā vienmēr vajadzētu uzticēties galvenajai tendencei.

Pat tad, ja ir 30-50 procenti izpārdošana, cena uz BTC/USDT dienas diagrammā pieaug stabilā augšupejošā tendencē, kā redzams attēlā iepriekš.

Kādi ir Dow teorijas pamatprincipi?
Kāds ir Dow teorijas mērķis?

Tas ir vēl viens pierādījums tam, ka ideja par to, lai veiktu ilgu tirdzniecību galvenajā tendencē un neņemot vērā jebkādu potenciālu ieņemt pozīciju pret to, ir pamatota.

Primārās un sekundārās tendences kriptovalūtu tirgos: Kā piemērot Dau teoriju

Dow teorijas pamatā ir gadsimtu senas idejas. Tāpēc daudzi investori ir piesardzīgi attiecībā uz tās efektivitāti mūsdienu finanšu tirgos, īpaši attiecībā uz kriptovalūtu.

Mūsdienu finanšu tirgos dominē augstas frekvences tirdzniecības algoritmi, taču cilvēka prāts joprojām saglabā loģisku tirgus veidošanas pamatu. Rezultātā Dau domāšanu joprojām var izmantot kriptovalūtu tirgos, tomēr investoriem tā būtu jāpieņem citādi.

Dow teorija: Sešu principu stratēģija
Ievads Dow teorijā

Mūsdienu tirgū, kur tehnoloģiju akcijas ir izstūmušas DJTA no NASDAQ 100, plašākas tendences nolasīšanas koncepcija vairs nav piemērojama. Tāpēc mēs nevaram izmantot DJTA kopā ar DJIA, bet jēdziens par lielākas tirgus tendences interpretāciju joprojām ir spēkā.

Piemērosim Dow teoriju kriptovalūtu tirgum, lai atklātu ienesīgu cenu tendenci.

Dow teorijas pamatprincipi
Tehniskās analīzes fundamentālā daļa

Pirmais solis investoriem ir atrast nozīmīgu tendenci. Atrast nozīmīgu tendenci kriptovalūtu tirgū nav grūti. Tas ir tāpēc, ka kriptovalūtu tirgus, salīdzinot ar tradicionālo Forex tirgu, ir diezgan jauns, un lielākā daļa lielo kriptovalūtu mēdz sākt optimistiski.

Kopējais primārais tirgus, kā liecina zemāk redzamais BTC/USDT grafiks, joprojām ir optimistisks, jau no paša sākuma radot svārstību kāpumus.

Kas ir Dow teorija?
Dow teorija ietver noteikumu kopumu

Iepriekš attēlā attēlots BTC/USDT dienas grafiks, kurā redzama bullish primārā tendence un negatīva sekundārā tendence.

Saskaņā ar Dow loģiku, mums vajadzētu tirgoties tikai virzienā primāro tendenci. Šajā piemērā investoriem būtu jāgaida, kamēr sekundārā tendence noslēgsies. Tiklīdz cena pacelsies virs šūpoļu maksimuma, beigsies lāča sekundārā tendence (kā parādīts attēlā zemāk).

Kā darbojas Dow teorija: seši pamatpostulāti
Kā piemērot Dau teoriju kriptogrāfijas tirgos: primārās un sekundārās tendences

Otrajā vilnis, cena samazinās otrajā pusē pirms ātri atgūties pēc tam, kad laužot virs pēdējā augšupeju. Rezultātā cena pieaug ar impulsīvu bull impulsu.

Kā piemērot Dow teoriju kriptogrāfijas tendencēm: Kumulācija un izplatīšana

Ieguldītājiem vajadzētu apsvērt akciju cenu kustības uzkrāšanas un izplatīšanas fāzes, izmantojot apjoma datu palīdzību, lai iegūtu precīzāku tirdzniecības ierakstu.

Kā piemērot Dau teoriju kriptogrupu tirgos: uzkrāšana un sadale
Dow teorijas vājās puses un kā tās novērst

Par 1 dienu BTC/USDT diagrammā, pirkt ieraksts ir atzīmēts ar šādiem apstiprinājumiem:

  • Lielāko daļu laika cenu tendence ir augšupejoša.
  • Izplatīšanas posms ir beidzies, un ir sācies uzkrāšanas periods.
  • Uzkrāšanās zonā sekundārā tendence ir lācīga un nesen sasniedza jaunu šūpoļu maksimumu.
  • Cenu ir atbalstījuši pircēji.
Dow teorijas būtība
Dow teorija ir tehniskās analīzes sistēma

Dow teorijas trūkumi un to pārvarēšana

Lai prognozētu cenu izmaiņas, Dow teorijai ir nepieciešami vismaz divu gadu dati. Kriptovalūtu tirgos parasti ir grūti iegūt uzticamus datus ar vairāk nekā divu gadu vēsturi. Turklāt, pat ja mēs šādus datus atklājam, to ticamība ir diskutabla, jo kriptovalūtu tirgos ir augsts svārstīguma līmenis.

Dow ir viens no galvenajiem tehniskās analīzes jēdzieniem
Dažādi tirgus posmi, pamatojoties uz Dow darbu

Vēl viens apsvērums ir tas, ka ir grūti noteikt pašreizējās tirgus tendences ilgtermiņa uzticamību. Dow hipotēze apgalvo, ka augšupeja var turpināties, neraugoties uz to, ka tuvojas svārstību zemākais punkts. Līdzīgi arī lejupslīde tiek uzskatīta par aktīvu, ja cena īstermiņā ir pie šūpoļu maksimuma. Laika gaitā ir iespējams pieturēties pie Dow teorijas, ja tikai augstāka

Atbalsta un pretestības līmeņi parasti tiek uzskatīti par vitāli investoriem: buļļi sākt pirkšanas pasūtījumus no atbalsta un lāči no pretestības. Tomēr, kad atbalsta vai pretestības līmenis tiek pārkāpts, pozīcija mainās: atbalsts kļūst par pretestību un otrādi Dow teorijā. Kad Dow teorijā tiek pārkāpti īstermiņa svārstību līmeņi, atbalsta/pretestības līmeņi maina savas

Dow teorija ietver noteikumu kopumu
Dow indeksi

Šī iemesla dēļ investoriem ir jāpapildina savas diagrammas ar citiem komponentiem, lai uzlabotu tirdzniecības izredzes. Ja jūs izmantojat tādus rīkus kā mainīgais vidējais, MACD, stohastiskais oscilators vai pat VWAP, lai efektīvāk veiktu tirdzniecību, Dow teorija joprojām ir piemērojama un efektīva. Ja dažādi rādītāji norāda uz vienu un to pašu tendenci, cena, visticamāk, virzīsies šajā virzienā.

Dau teorijas būtība

Atbalsta un pretestības līmeņi
Uzticams tirdzniecības plāns

Mēs ceram, ka šī informācija palīdzēs jums saprast, kas ir Dau teorija un kā tā attiecas uz kriptovalūtu tirgu. Izmantojot Dow teoriju svinga tirdzniecībai vai dienas tirdzniecībai kriptovalūtu tirgos, galvenais risks ir korelēti indeksi. Kriptovalūtu tirgus ir vēl salīdzinoši jauns, un tajā tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, lai sekotu tīram piedāvājumam un pieprasījumam.

Kā piemērot Dow teoriju
Atbalsta un pretestības līmeņi

Ieguldītāji var sūtīt naudu tieši uz maka adresi bez trešo pušu līdzdalības. Tā ir jauna ideja, kas apgrūtina vairāku indeksu salīdzināšanu. No otras puses, investori var apvienot līdzīgu aktīvu, piemēram, Bitcoin un Etherium, cenu rīcību, lai noteiktu pašreizējo tirgus noskaņojumu.

Pat ja kriptovalūtu tirgotāji saprot, kā piemērot Dow teoriju, viņiem būs nepieciešama stabila tirdzniecības stratēģija. Kriptovalūtu tirgus ir svārstīgs, un tas turpina cīnīties, lai atbilstu regulatīvajiem standartiem. Tāpēc ieguldītājiem vajadzētu saglabāt piesardzību pat tad, ja viņi investē šajā jomā, izmantojot drošas naudas pārvaldības metodes.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem