NFT izpēte azartspēļu nozarē

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

NFT spēlēs ir kļuvis populārs, ļaujot spēlētājiem iegūt savā īpašumā un tirgoties ar spēles priekšmetiem.

Šajā rakstā mēs runājam par to, kā NFT darbojas, kā tās tiek izmantotas spēlēs un kāda ir to tehnoloģija, sniedzot izpratni par NFT nozīmi spēlēs.

Svarīgākie notikumi

 • NFT ļauj spēlētājiem patiesi iegūt savā īpašumā savus spēles priekšmetus. Pateicoties blokķēdes tehnoloģijai, šie priekšmeti ir neatkarīgi no pašas spēles.
 • NFT tiek izmantoti unikāliem spēles priekšmetiem, piemēram, ādām, ieročiem vai personāžiem. Spēlētāji var pirkt, pārdot vai apmainīties ar šiem priekšmetiem.
 • Dažās spēlēs spēlētāji tiek apbalvoti ar NFT, kam ir reāla vērtība. Tādējādi tiek radīti finansiāli stimuli spēlēšanai.
 • NFT retumu un autentiskumu var pārbaudīt blokķēdē, kas palielina vērtību un vēlamību.
 • Dažas spēles ļauj NFT izmantot vairākās platformās un palielina to lietderību un vērtību.
 • NFT izmantošanas pieaugums spēlēs ir veicinājis lielus tirdzniecības apjomus, un daži priekšmeti ir kļuvuši par ļoti vērtīgiem kolekcionējamiem priekšmetiem.
 • NFT tirgus ir nepastāvīgs, un tam trūkst skaidru noteikumu. Šā iemesla dēļ tas rada riskus un neskaidrības.
 • Visticamāk, NFT izmantošana spēlēs pieaugs, un arvien vairāk spēļu pieņems šos žetonus un radīs jaunus ekonomiskos modeļus.
 • Tādās spēlēs kā CryptoKitties, Axie Infinity un Decentraland tiek izmantoti NFT, ļaujot spēlētājiem vākt, tirgot un iegūt savā īpašumā virtuālos aktīvus.

Kā NFT tiek izmantoti spēlēs?

NFT izmanto īpašu tiešsaistes virsgrāmatu, lai sekotu līdzi tam, kam tie pieder. Ir daži veidi, kā NFT tiek izmantoti kriptogājumos:

 • Digitāli kolekcionējamie priekšmeti → spēlēs NFT ir sākti izmantot kolekcionējamiem priekšmetiem, piemēram, īpašām ādām, ieročiem vai varoņiem. Šie priekšmeti ir unikāli, un tos var iegādāties, pārdot vai tirgot dažādās platformās.
 • Īpašumtiesības un tirdzniecība → atšķirībā no tradicionālajām spēlēm, kurās priekšmeti ir piesaistīti spēlei un nevar tikt nodoti tālāk, NFT ļauj spēlētājiem tirgot vai pārdot savus aktīvus ārpus spēles NFT tirgos.
 • Spēle, lai nopelnītu → dažas spēles apbalvo spēlētājus ar NFT, kuriem var būt reāla vērtība. Šis “play-to-earn” modelis piedāvā finansiālu atlīdzību, un spēlētāji to ļoti novērtē.
 • Izcelsme un retums → blokķēdē var viegli redzēt, kur NFT tika kaltas vai pārdotas. Tas palīdz parādīt, ka tā ir īsta, un var padarīt to vērtīgāku un spēlētāju pieprasītāku.

NFT priekšrocības spēlēs

Netirgojamie žetoni piedāvā dažas unikālas priekšrocības. Lai pilnībā izprastu šīs priekšrocības, ir jāsaprot, kā darbojas NFT:

Patiesa īpašumtiesības

Atšķirībā no tradicionālajām spēlēm, kurās pirkums ir piesaistīts jūsu kontam un to nevar pārvietot. NFT tiek glabāti blokķēdē, un tas nozīmē, ka tos var pārdot, tirgot vai paturēt neatkarīgi no spēles.

Pierādīts retums

NFT ir unikāli. Tas nozīmē, ka, ja spēlē ir norādīts, ka ir pieejami tikai 100 īpaša zobena eksemplāri, jūs varat pārbaudīt blokķēdi un pārliecināties, ka patiešām ir tikai 100 eksemplāru.

Savietojamība

Dažas spēles tiek izstrādātas, lai izmantotu NFT vairākās platformās un spēlēs. Tas nozīmē, ka zobenu, ko iegādājies vienā spēlē, potenciāli var izmantot citā spēlē, ja vien abas spēles atbalsta vienādus NFT standartus.

Kolekcionējamība un vērtība

Ja spēle kļūst populāra, ar to saistītie NFT var kļūt vērtīgāki, sniedzot spēlētājiem iespēju gūt peļņu no savu priekšmetu pārdošanas. Tāpat kā fizisku kolekcionējamu priekšmetu gadījumā, arī NFT vērtība laika gaitā var pieaugt.

Nemainīgums

Pēc NFT iegādes īpašumtiesību ierakstu nevar mainīt vai dzēst, jo tas tiek saglabāts blokķēdē. Tas nozīmē, ka jūsu priekšmeti ir drošāki un ir mazāka iespējamība, ka tos pazaudēs vai nozags.

“Play-to-Earn” modelis

Dažās spēlēs spēlētāji tiek apbalvoti ar NFT par spēles spēlēšanu vai noteiktu atskaites punktu sasniegšanu. Šie NFT ļauj spēlētājiem potenciāli nopelnīt ienākumus, spēlējot spēles.

Digitālās ekosistēmas

NFT ļauj izveidot sarežģītu digitālo ekonomiku spēlēs, kur spēlētāji var kļūt par radītājiem vai tirgotājiem, sniedzot ieguldījumu spēles ekosistēmā un ekonomikā.

Autoratlīdzība radītājiem

Kad spēļu izstrādātāji izveido NFT, viņi var ieprogrammēt autoratlīdzības sistēmu, lai saņemtu procentuālo daļu no pārdošanas, kad viņu NFT tiek pārdota sekundārajā tirgū. Tas nodrošina pastāvīgu ieņēmumu plūsmu.

NFT-spēļu-priekšrocības

Ekonomiskā ietekme

NFT ir izraisījuši gan sajūsmu, gan skepsi par to ekonomisko ietekmi:

Ekonomiskie ieguvumi:

 • NFT ļauj māksliniekiem un autoriem pārdot savus darbus tieši faniem bez starpniekiem un atrast jaunus veidus, kā pelnīt naudu.
 • Tas ir jauns ieguldījumu veids, ko var iegādāties cilvēki un uzņēmumi. Tie ir īpaši digitāli priekšmeti, kurus var kolekcionēt un iegādāties līdzīgi kā mākslas darbus vai tirdzniecības kartes.
 • NFT ir digitāli sertifikāti, kas norāda, kam pieder tādas lietas kā tiešsaistes mākslas darbi, dziesmas vai videospēļu materiāli. Tie palīdz sekot līdzi tam, kam kas pieder, un ļauj vieglāk pierādīt, ka tas patiešām ir jūsu īpašums.
 • Tas palīdz attīstīt tiešsaistes biznesu, ieviest jaunas idejas un radīt vairāk darbavietu un iespēju nopelnīt naudu.

Ekonomiskie trūkumi:

 • NFT tirgus ir jauns, un tajā vēl nav stingru noteikumu. Tas nozīmē, ka to cenas var ļoti mainīties, un ir grūti zināt, kāda ir to patiesā vērtība.
 • Daži NFT ir ļoti dārgi, un, lai tajos iesaistītos, jums ir daudz jāzina par tehnoloģijām. Tas var apgrūtināt iesaistīšanos cilvēkiem, kuriem nav daudz naudas vai tehnisko prasmju, un tas var vēl vairāk palielināt netaisnīgumu.
 • Tiesību akti par NFT joprojām tiek izstrādāti. Tas nozīmē, ka ne vienmēr ir skaidrs, kam pieder NFT, un pastāv iespēja, ka tos var izmantot nepareizi.

Juridiskie un normatīvie apsvērumi

Netirgojamie žetoni bieži ir saistīti ar digitālo mākslu vai mūziku. Taču pastāv liels jautājums par to, vai NFT piederība nozīmē, ka jums pieder māksla vai mūzika, ar ko tas ir saistīts.

Nav skaidrs, vai NFT iegāde dod jums pilnas tiesības uz saturu vai tikai uz digitālo žetonu. Šī neskaidrība var radīt problēmas māksliniekiem, kas rada materiālus, cilvēkiem, kas tos kolekcionē, un tīmekļa vietnēm, kas tos pārdod.

Pašlaik nav skaidru pasaules mēroga noteikumu par NFT. Tas var radīt problēmas un neskaidrības cilvēkiem, kuri pērk, pārdod vai rada NFT:

 • Ja nav skaidru noteikumu, ir grūti noteikt, vai ieguldījumi NFT ir droši un vai ir vērts tos veikt, un tas atvieglo krāpšanas un krāpšanas gadījumus.
 • Radītāji, kuri vēlas gūt peļņu no NFT, var saskarties ar problēmām, jo noteikumi par to, kam pieder tiesības un kā tās izmantot, var būt neskaidri.
 • NFT tirgi var būt sarežģīti, jo noteikumi nav ļoti skaidri. Tas var radīt juridiskas vai finansiālas problēmas.

Nākotnes tendences un prognozes

NFT spēlēs kļūst arvien populārāks. Lūk, kas laika gaitā varētu notikt ar NFT spēlēs:

 • Iespējams, mēs redzēsim vairāk spēļu, kurās tiks izmantoti NFT, ļaujot spēlētājiem iegādāties unikālus priekšmetus vai tēlus.
 • Iespējams, spēlētāji varēs tirgot vai pārdot savus NFT citiem, padarot spēles līdzīgākas tirgum.
 • Dažas spēles varētu ļaut spēlētājiem nopelnīt NFT, kam ir reāla vērtība, tāpēc spēlēšana varētu nozīmēt arī naudas pelnīšanu.
 • Spēles varētu piedāvāt īpašus NFT kā kolekcionējamus priekšmetus vai balvas par sasniegumiem.
 • Varētu parādīties pavisam jauni spēļu veidi, kas balstīti uz NFT vākšanas un izmantošanas ideju.
 • Spēlēs varētu būt veselas virtuālās pasaules un priekšmeti, kas pieder kā NFT.

NFT izmantošanas piemēri spēlēs

CryptoKitties

Katrs CryptoKitty ir unikāls un pieder spēlētājam, izmantojot digitālo maku. Spēlētāji var pavairot savus CryptoKitties, lai radītu jaunus un unikālus pēcnācējus ar īpašībām, kas mantotas no vecākiem, tādējādi palielinot to retumu un vērtību. CryptoKitties, kas tika ieviesta 2017. gadā, ieguva popularitāti, jo tā bija pionieris NFT Ethereum blokķēdē.

Cryptokitties-spēle

Axie Infinity

Axie Infinity ir uz blokķēdēm balstīta spēle, kurā spēlētāji kolekcionē, audzē un cīnās ar digitālajiem radījumiem, ko sauc par Axies. Tā darbojas Ethereum blokķēdē, izmantojot Axie Infinity žetonus (AXS) un Smooth Love Potion (SLP) tādiem spēles darījumiem kā Axies audzēšana un tirdzniecība.

Kas-ir-spēlēt-lai-nopelnītu-spēli-Axie-Infinity

Decentraland

Decentraland ir 3D sociālo tīklu un spēļu platforma Metaverse. Šeit viss – no iepirkšanās un sociālajām attiecībām līdz darbam, ikdienas aktivitātēm un izklaidei – notiek pilnībā digitālā, virtuālā vai papildinātās realitātes vidē.

Decentraland-nft-spēļu-uzņēmumi

NFT spēlēs Secinājums

NFT maina veidu, kā mēs spēlējam spēles. Tie ļauj spēlētājiem patiešām iegūt īpašumā, tirgoties un pelnīt naudu no lietām, ko viņi atrod vai nopelna spēlēs. Lai izprastu NFT ietekmi, ir svarīgi aplūkot blokķēdes tehnoloģiju spēlēs. Lai gan ir vērtības kāpumi un kritumi un noteikumi, kas vēl nav skaidri, NFT joprojām ir populāri. Tie piedāvā patiesas īpašumtiesības, ierobežotas summas un iespējas nopelnīt spēlēšanas laikā.

Bieži uzdotie jautājumi par NFT spēlēs

Ko NFT nozīmē spēlēs?

Spēlēs NFT nozīmē unikālu digitālu priekšmetu, kas spēlētājiem var piederēt, ar ko viņi var apmainīties vai ko viņi var pārdot spēlē.

Kā NFT var izmantot spēlēs?

NFT var izmantot spēlēs, lai iegūtu unikālus spēles priekšmetus, piemēram, tēlus, ādas vai ieročus, kurus spēlētāji var iegūt savā īpašumā vai tirgot.

Kādā spēlē tiek izmantoti NFT?

Axie Infinity ir piemērs spēlei, kurā izmanto NFT, ļaujot spēlētājiem kolekcionēt un tirgot digitālos mājdzīvniekus.

Kāda ir NFT spēļu nākotne?

NFT spēļu nākotne, visticamāk, ietvers vairāk spēļu, kurās tiks izmantoti NFT, kas ļaus spēlētājiem kļūt par spēles aktīvu īpašniekiem un, iespējams, radīs jaunus ekonomiskos modeļus spēlēs.

Kā NFT ietekmē spēļu nozari?

NFT ietekmē spēļu nozari, ieviešot jaunus veidus, kā spēlētājiem pieder, pērk un pārdod spēles priekšmetus, kas, iespējams, veicinās lielākus spēlētāju ieguldījumus un jaunu spēļu pieredzi.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem