Blokķēdes tehnoloģija spēlēs

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Blokķēdes tehnoloģija maina spēles, nodrošinot drošu un pārredzamu darījumu izsekošanu un ļaujot izveidot netirgojamus žetonus (NFT), kas paredzēti vienreizējiem spēles priekšmetiem.

Tā ievieš jaunus monetizācijas modeļus, ļaujot spēlētājiem pelnīt kriptovalūtu, spēlējot vai iesaistoties spēles aktīvu daļējā īpašumā.

Šajā rakstā mēs pētām tās priekšrocības un sniedzam dažus reālus blokķēdes spēļu piemērus.

Blokķēdes integrācijas priekšrocības

Blokķēdes integrācija spēļu nozarei sniedz daudz priekšrocību, tostarp lielāku drošību, lielāku pārredzamību un iespēju pārvērst spēļu aktīvus žetonos.

Decentralizācija spēlēs

Decentralizācija spēlēs nozīmē spēļu aktīvu kontroles un īpašumtiesību nodošanu no centralizētām struktūrām spēlētājiem.

Tas tiek panākts, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, kas rada sadalītu virsgrāmatu, kurā tiek reģistrēti un izsekoti visi darījumi. Šī sadalītā virsgrāmata nodrošina, ka spēļu aktīvi patiesi pieder spēlētājiem, un neviena centrālā iestāde tos nevar ietekmēt vai atsaukt.

Decentralizācija spēlēs sniedz vairākas priekšrocības:

 • Patiesa īpašumtiesības: Spēlētājiem ir patiesas īpašumtiesības uz saviem spēles aktīviem, kas ļauj tos tirgot, pārdot vai aizdot citiem. Tas spēlē rada reālu ekonomiku, kas ļauj spēlētājiem iegūt vērtību no spēlēšanas.
 • Lielāka iesaistīšanās: Spēlētāji vairāk iesaistās spēlēs, kurās viņiem ir piederības sajūta un viņi var gūt tiešu labumu no savas līdzdalības. Decentralizācija var pagarināt spēles laiku, palielināt spēlētāju noturību un stiprināt kopienas.
 • Taisnīgāka ekonomika: Decentralizētā ekonomika ir izturīgāka pret izstrādātāju vai citu spēlētāju manipulācijām. Tas rada vienlīdzīgākus konkurences apstākļus visiem dalībniekiem.
 • Jaunas monetizācijas iespējas: Spēles var radīt jaunus ienākumu gūšanas modeļus, kas dod labumu spēlētājiem. Piemēram, spēlētāji, spēlējot spēli, var nopelnīt kriptovalūtu vai NFT, ko var izmantot, lai iegādātos spēles priekšmetus vai izņemtu reālo naudu.
 • Spēlētāju pilnvarošana: Web3 spēles sniedz spēlētājiem lielāku kontroli pār spēles attīstību un attīstību. Spēlētāji var balsot par izmaiņām spēlē vai pat paši izstrādāt jaunu saturu. Tas veicina demokrātiskāku un uz spēlētāju orientētu spēļu pieredzi.

Decentralizācijai ir potenciāls mainīt spēļu nozari. Sniedzot spēlētājiem lielāku kontroli pār savu pieredzi un radot jaunas monetizācijas iespējas, web3 spēles var padarīt spēles jautrākas, ienesīgākas un godīgākas visiem iesaistītajiem.

Droši un neskarjami spēles aktīvi

Blokķēdes tehnoloģija piedāvā drošāku risinājumu spēļu aktīviem. Blokķēdes ir sadalītas virsgrāmatas, kurās dati tiek glabāti vairākos datoros, tāpēc tos ir ļoti grūti viltojami vai uzlauzt. Tas nozīmē, ka blokķēdē glabātie spēles aktīvi ir daudz drošāki nekā tradicionālajos serveros glabātie.

Papildus drošībai blokķēdes tehnoloģija nodrošina arī veidu, kā padarīt spēles aktīvus patiesi nepieskaramus. Tas ir tāpēc, ka, tiklīdz spēles aktīvs ir izveidots blokķēdē, to nevar dzēst vai mainīt. Tas neļauj izstrādātājiem vai izdevējiem atņemt vai manipulēt ar spēlētāju aktīviem, kas var radīt drošāku un godīgāku spēļu pieredzi.

Šeit ir daži konkrēti piemēri, kā blokķēde var nodrošināt un aizsargāt spēļu aktīvus:

 • NFT: NFT ir unikāli digitālie žetoni, kas pārstāv spēles līdzekļus, piemēram, priekšmetus, tēlus vai zemi. Tie tiek glabāti blokķēdē, un tos nav iespējams kopēt, tāpēc tos nav iespējams viltot.
 • Decentralizēta glabāšana: Spēles aktīvus var glabāt decentralizētos glabāšanas tīklos, piemēram, IPFS vai Filecoin. Tas nozīmē, ka tie netiek glabāti vienā serverī, padarot tos izturīgākus pret uzlaušanu un datu aizsardzības pārkāpumiem.
 • Viedie līgumi: Viedie līgumi var automatizēt spēļu aktīvu nodošanu. Tas samazina cilvēciskas kļūdas vai krāpšanas risku un var arī palīdzēt racionalizēt tirdzniecības procesu.
 • Droši maki: Spēlētāji savus spēļu aktīvus var glabāt drošos makos, kas ir kā digitālās glabātuves, kas aizsargā viņu privātās atslēgas. Tas novērš nesankcionētu piekļuvi viņu aktīviem.
Blokķēdes-izmantošana-spēļu-aktīvos

Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, spēļu izstrādātāji var radīt drošāku un uzticamāku spēļu pieredzi spēlētājiem. Tas var palielināt spēlētāju iesaisti, apmierinātību un noturību.

Viedie līgumi spēlēs

Viedie līgumi ir pašizpildāmi līgumi, kas tiek glabāti blokķēdē un tiek automātiski izpildīti, kad tiek izpildīti noteikti nosacījumi. Spēļu kontekstā viedie līgumi piedāvā daudz priekšrocību, kas var mainīt veidu, kā tiek radītas, spēlētas un pelnītas spēles:

 • Spēlē esošo aktīvu īpašumtiesības un kontrole: Tradicionālie spēļu modeļi parasti ietver centralizētus serverus, kas kontrolē spēles aktīvus. Šāda centralizēta pieeja var radīt problēmas ar godīgumu, pārredzamību un spēlētāju īpašumtiesībām.
 • Uzlabota drošība un pārredzamība: Blokķēdes tehnoloģija, uz kuras balstās viedie līgumi, pēc būtības ir droša un pārredzama. Blokķēdes darījumi ir nemainīgi, t. i., tos nevar mainīt vai dzēst. Tas novērš manipulācijas ar spēles aktīviem un nodrošina spēlētājiem pārliecību par viņu virtuālo īpašumu drošību.
 • Jauni monetizācijas modeļi un “Play-to-Earn”: Viedie līgumi ļauj izveidot jaunus spēļu monetizācijas modeļus, piemēram, “play-to-earn” (P2E) modeli. P2E spēlēs spēlētāji, spēlējot spēli, var nopelnīt kriptovalūtu vai NFT. Šos nopelnītos aktīvus pēc tam var tirgot vai pārdot par reālās pasaules vērtību, tādējādi radot jaunu ienākumu avotu spēlētājiem. Viedie līgumi atvieglo šos darījumus droši un pārredzami.
 • Racionalizēta izstrāde un samazinātas izmaksas: Viedie līgumi var automatizēt daudzus uzdevumus, kurus pašlaik manuāli veic spēļu izstrādātāji vai administratori. Tas var atbrīvot izstrādes resursus, lai koncentrētos uz jaunu un inovatīvu funkciju radīšanu.

Blokķēdes un viedo līgumu integrācija spēlēs vēl ir agrīnā stadijā, taču tā jau tagad nodrošina drošāku, pārredzamāku un uz spēlētājiem orientētu spēļu pieredzi.

Blokķēdes-tehnoloģijas-spēļu-industrijā

Spēlē esošo aktīvu žetonizācija

Blokķēdes žetonizācija maina spēles, piešķirot spēlētājiem patiesas īpašumtiesības, ļaujot viņiem tirgot, pārdot vai aizdot digitālos aktīvus un veicinot reālu spēļu ekonomiku. Šis decentralizētais modelis ne tikai dod iespēju spēlētājiem, bet arī nodrošina spēļu aktīvu drošību un pārredzamību, novēršot krāpšanu un nodrošinot integritāti.

P2E ieviešana, izmantojot tokenizāciju, ļauj spēlētājiem, spēlējot, nopelnīt kriptovalūtas vai NFT, tādējādi radot uz spēlētājiem vairāk orientētu ekosistēmu. Turklāt tokenizācija uzlabo spēlēšanas pieredzi, iekļaujot tādas funkcijas kā viedie līgumi, automatizējot noteikumus un atlīdzības, kā arī veicinot kopienas iesaisti.

Šī integrācija uzlabo ne tikai spēles, bet arī izstrādes procesu, samazinot izmaksas un līdz minimumam samazinot atkarību no starpniekiem. Šis pārveidojošais potenciāls no jauna definē spēļu ainavu, kurā īpašumtiesības, drošība, jauni monetizācijas modeļi un bagātināta pieredze saplūst, lai veidotu nākotni, kurā blokķēde un tokenizācija revolucionizē spēlētāju mijiedarbību ar virtuālajām pasaulēm.

Tehnoloģijām turpinot attīstīties, turpmāki tokenizācijas lietojumi ir gatavi nepārtraukti pārveidot un ieviest inovācijas spēļu nozarē.

Spēļu ekonomikas uzlabošana

Blokķēdes tehnoloģija būtiski maina spēļu ekonomiku, ieviešot jaunus ieņēmumu modeļus, “play-to-earn” mehānismus un spēlētāju vadītus tirgus laukumus. Šī transformācija ļauj spēlētājiem aktīvāk iesaistīties vērtību radīšanā un izplatīšanā spēlēs.

Lūk, detalizētāks ieskats:

 • Jauni ieņēmumu modeļi: Blokķēdes tehnoloģija ļauj izstrādāt jaunus ieņēmumu modeļus, kas ir plašāki par tradicionālajiem maksas vai pirkumiem lietotnēs. P2E modeļi kļūst par populāru alternatīvu, kas ļauj spēlētājiem, piedaloties spēlē, nopelnīt kriptovalūtu vai NFT.
 • P2E mehānismi: Tie nodrošina spēlētājus ar taustāmām atlīdzībām par viņu sasniegumiem spēlē, pārvēršot viņu darbības spēlē par reālu vērtību. Tas var ietvert kriptovalūtas pelnīšanu par uzdevumu izpildi, piedalīšanos kaujās vai retu spēles aktīvu īpašumtiesībām.
 • Spēlētāju vadīti tirgi: Blokķēdes tehnoloģija atvieglo spēlētāju vadītu tirgu izveidi, kuros spēlētāji var tieši tirgot un pārdot savus spēles aktīvus. Tas novērš nepieciešamību pēc starpniekiem, piemēram, spēļu izstrādātājiem vai izdevējiem, kas tradicionāli kontrolē spēļu ekonomiku.

Šīs pārveidojošās pārmaiņas ievada jaunu spēļu ekonomikas ēru, kurā spēlētāji nav tikai pasīvi patērētāji, bet aktīvi dalībnieki vērtības radīšanas un izplatīšanas procesā. Blokķēdes tehnoloģija ļauj spēlētājiem pārņemt īpašumtiesības uz savu spēļu pieredzi un gūt finansiālu labumu no savām spēļu laikā veiktajām darbībām.

Top-5-blockchain-spēles

Bloķķķķēdes spēļu piemēri no reālās pasaules (TOP 5)

 • Alien Worlds ir spēle, kas ļauj spēlētājiem izpētīt, iegūt un tirgot resursus decentralizētā planētā Cryptoverse. Spēlētāji var nopelnīt vietējo kriptovalūtu Trilium (TLM), ko var izmantot, lai iegādātos spēles priekšmetus, nomātu zemi un spēlētu par balvām.
 • Axie Infinity ir radījumu vākšanas un cīņas spēle, kurā tiek izmantoti nefunkcionējamie žetoni (NFT), kas pārstāv Axies – spēles virtuālos radījumus. Spēlētāji var audzēt, audzēt un cīnīties ar Axies, lai nopelnītu spēles valūtu – Smooth Love Potion (SLP), ko var apmainīt pret reālās pasaules naudu.
 • CryptoBeasts ir kolekcionējama kāršu spēle, kurā kāršu attēlošanai tiek izmantoti NFT. Spēlētāji var vākt, tirgoties un cīnīties ar kartēm, lai nopelnītu spēles valūtu – CryptoBeasts Gems (CGB), ko var izmantot, lai iegādātos spēles priekšmetus un uzlabotu kartes.
 • CryptoKitties bija viena no pirmajām blokķēdes spēlēm, kas guva plašu ievērību. Tā ir šķirnes un kolekcionējama spēle, kurā kaķu atveidošanai tiek izmantoti NFT. Spēlētāji var audzēt kaķus, lai radītu jaunus un unikālus kaķēnus, kurus var pārdot CryptoKitties tirgū.
 • CryptoPop ir puzzle spēle, kurā blokiem tiek izmantoti NFT. Spēlētāji var savienot blokus, lai nopelnītu punktus un atbloķētu jaunus līmeņus. Spēles valūtu – CryptoPop žetonus (CPT) – var izmantot, lai iegādātos spēles priekšmetus un uzlabotu rakstzīmes.

Secinājums

Blokķēdes tehnoloģija ietekmē spēļu nozari, ieviešot jaunas īpašumtiesību, drošības un monetizācijas iespējas. Blokķēdes tehnoloģija, žetonizējot spēļu aktīvus un nodrošinot decentralizētu ekonomiku, rada jaunu spēļu laikmetu, kurā spēlētājiem ir patiesas īpašumtiesības uz saviem virtuālajiem īpašumiem un viņi var nopelnīt reālu vērtību, spēlējot spēles.

Tādējādi tiek radīti jauni ienākumu modeļi, piemēram, “play-to-earn”, tiek veicināta aktīvāka un aktīvāka spēlētāju bāze, kā arī tiek ieviestas inovatīvas spēļu mehānikas. Tā kā blokķēdes tehnoloģija turpina attīstīties, varam sagaidīt vēl vairāk lietojumu, kas mainīs veidu, kā mēs spēlējam, kam pieder un kā mijiedarbojamies ar virtuālajām pasaulēm.

Bieži uzdotie jautājumi par blokķēdes tehnoloģiju spēlēs

Kā blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota spēļu aplikācijās?

Blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota spēļu lietojumprogrammās, lai izveidotu drošu, pārredzamu un uz spēlētājiem orientētu ekonomiku.

Vai blokķēde ir noderīga spēlēm?

Jā, blokķēde ir noderīga spēlēm, jo tā nodrošina patiesas īpašumtiesības uz spēļu aktīviem, lielāku drošību un pārredzamību, kā arī jaunus monetizācijas modeļus.

Kā blokķēdes maina spēles?

Blokķēdes maina spēles, ļaujot izmantot jaunus ienākumu modeļus, piemēram, “play-to-earn”, veicinot decentralizētu ekonomiku un ieviešot inovatīvas spēļu mehānikas.

Cik liela ir blokķēdes spēļu nozare?

Paredzams, ka līdz 2026. gadam blokķēdes spēļu nozare sasniegs 40 miljardus ASV dolāru.

Kāpēc blokķēdes ir spēļu nākotne?

Blokķēde ir spēļu nākotne, jo tai ir potenciāls revolucionizēt veidu, kā mēs spēlējam, pārvaldām un mijiedarbojamies ar virtuālajām pasaulēm.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem