Ko jūs varat iegādāties par Bitcoin: iesācēju ceļvedis, kā tērēt BTC

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Pēdējo desmit gadu laikā bitkoini ir kļuvuši par vērtības krātuvi un ir tikuši modernizēti, lai uzlabotu to darījumu apstrādes iespējas. Dažādi uzņēmumi tagad pieņem Bitcoin (BTC) kā maksāšanas līdzekli gan klātienē, gan tiešsaistē.

Neraugoties uz augstāku komisijas maksu nekā daudzām citām kriptovalūtām, BTC var būt noderīgs lielākiem darījumiem – īpaši ņemot vērā tā iespaidīgo drošību. Lielu daļu savas pastāvēšanas laiku Bitcoin kopiena ļoti ticēja, ka šī kriptovalūta kļūs par dzīvotspējīgu alternatīvu daudzām tirgū esošajām centralizētajām maksājumu sistēmām. Tomēr šobrīd BTC galvenokārt tiek izmantots kā ilgtermiņa ieguldījums, aktīvs līdzīgi kā zelts vai akcijas.

Vai jūs varat pārvērst Bitcoin skaidrā naudā?

Galvenā problēma ir darījumu skaits, ko tīkls var apstrādāt: Bitcoin absolūtā maksimālā jauda ir tikai septiņi darījumi sekundē. Tikmēr Visa 2019. gadā apstrādāja vairāk nekā 185 miljardus darījumu.

Jāatzīmē, ka norēķini par kredītkaršu darījumiem netiek veikti uzreiz. Dažos gadījumos šie darījumi tiek gaidīti rindā vairākas dienas, savukārt Bitcoin tiek kritizēts par to, ka sastrēgumu laikā darījumi tiek gaidīti stundām ilgi. Tāpat kā kredītkaršu gadījumā, arī Bitcoin ir nepabeigti darījumi un pabeigti darījumi; cilvēki bieži vien tos abus sajauc.

Vai varat izmantot Bitcoin Amazon?

Tā kā arvien vairāk cilvēku sāk izmantot un sūtīt darījumus ar Bitcoin, tīkls kļūst pārblīvēts. Līdz ar darījumu skaitu strauji pieaug gaidīšanas laiks un – kas ir vissvarīgāk – maksa par darījumiem tīkla pārslodzes laikā un samazinās, kad to skaits samazinās. 

Klasisks piemērs tam bija BTC darījumu maksa, kas strauji pieauga 2017. gadā, kad palielinājās tā izmantošana un tirdzniecība – laikā, kad žetona cena strauji pieauga. Tas lika cilvēkiem apšaubīt Bitcoin dzīvotspēju, un vairāki lieli uzņēmumi pārtrauca pieņemt to kā maksājumu metodi.

Vai varat iegādāties automašīnu ar bitcoin?

Bitkoiniem ir mēroga risinājums, kura mērķis ir to mainīt: to sauc par zibsnīšu tīklu, un tas izmanto valsts kanālus, lai veiktu darījumus gandrīz uzreiz un ar nominālām maksām. Šis tīkls atjaunina Bitcoin blokķēdes stāvokli pēc tam, kad darījumi ir pabeigti. 

Zibsnīšu tīkla ieviešanu ierobežo lietotājdraudzīguma trūkums. Patlaban lietotājiem pirms darījuma veikšanas ir jāizveido un jāiemaksā nauda savos Lightning kanālos. Turklāt viņiem ir arī jātur kanāls atvērts, līdz darījums ir pabeigts.

Zibens tīkls gūs labumu no Taproot – Bitcoin atjauninājuma, kas uzlabo konfidencialitāti, padarot Zibens darījumus neatšķiramus no parastajiem BTC darījumiem. Būs arī maki, kuru mērķis ir atvieglot cilvēkiem iespēju iegādāties lietas par BTC, izmantojot Lightning, kas ir daudzsološa Bitcoin nākotnes perspektīva.

Kāpēc cilvēki pērk Bitcoin?

Nozīmīgākā problēma, ko atrisina zibens, ir tā, ka BTC ir iespējams izmantot sīkos darījumos, piemēram, kafijas tasītei. Ja Lightning netiks izmantots šiem mazajiem, biežajiem darījumiem, augstas Bitcoin nodevas varētu palielināt cenas.

Otra būtiskākā problēma ir darījumu veikšanas laiks klātienes veikalos. Piemēram, stāvēt aiz Bitcoin lietotāja kases rindā un gaidīt vairāk nekā 10 minūtes, līdz tiks veikts darījums, būtu ļoti kaitinoši.

Ja zibatmiņa kļūs lietotājam draudzīgāka, tā varētu novērst abas iepriekš minētās problēmas. Kad tā tiks pilnībā ieviesta, tās atbalstītāji cer, ka Bitcoin varētu dot iespēju Visa reāli iegūt naudu.

Kā es varu kaut ko iegādāties ar bitcoin?

No otras puses, tiešsaistē veiktos darījumus joprojām ir viegli veikt ar bitkoiniem, jo nav jāgaida rindā, jo īpaši, ja maksājat, izmantojot QR kodu un mobilo maku. Iepirkšanās tiešsaistē pieaugums varētu ietekmēt BTC maksājumu dzīvotspēju, jo īpaši tāpēc, ka samazinās klātienes veikalu īpatsvars.

Tiešsaistes veikali, kas pieņem Bitcoin

 • Overstock – ievērojams tiešsaistes mazumtirgotājs pieņem un pilnībā atbalsta Bitcoin maksājumus.
 • Home Depot – mājokļa labiekārtošanas veikalu tīkls, lielākais Amerikas Savienotajās Valstīs.
 • Newegg – elektroniskās mazumtirdzniecības gigants, kas par lielāko daļu savu akciju pieņem maksājumus ar bitkoiniem.
 • Shopify – e-komercijas platforma, kas ļauj lietotājiem izveidot savus tiešsaistes veikalus, līdzīgi kā Etsy un eBay.
 • Microsoft – viens no pasaules lielākajiem uzņēmumiem – ļauj lietotājiem pievienot naudu saviem kontiem, izmantojot Bitcoin.
Vai es varu veikt pirkumus Amazon ar Bitcoin?

Lielākā daļa lielo tiešsaistes mazumtirgotāju joprojām nepieņem BTC kā maksāšanas līdzekli, taču ir veids, kā no tiem iegādāties produktus, izmantojot digitālo valūtu: Jūs varat iepirkties ar Bitcoin, izmantojot dāvanu kartes.

Patiešām, ievērojama daļa ar bitkoiniem saistīto darījumu ir dāvanu karšu pirkumi. Dāvanu kartes ir vienkāršākais veids, kā izmantot kriptovalūtu, lai iegādātos produktus no globāliem uzņēmumiem un maziem vietējiem uzņēmumiem tiešsaistē un bezsaistē.

Pakalpojumu sniedzēji, kas pieņem Bitcoin

Ko patiesībā var iegādāties par bitkoiniem?

Bitcoin kā maksāšanas līdzekļa pieņemšana dažādos uzņēmumos ir atšķirīga. Tāpēc nav konkrētu tirgu, kuros BTC ir vispārēji pieņemti. Tā vietā ir dažādi uzņēmumi dažādās nozarēs, kas vēlas paplašināt savu klientu bāzi, ieviešot digitālās valūtas kā jaunu maksāšanas iespēju:

 • AT&T – mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs.
 • Twitch – tiešraides straumēšanas platforma.
 • Dish Network – amerikāņu tiešās satelīta apraides pakalpojumu sniedzējs.
 • ExpressVPN – ātrdarbīgs un drošs VPN tīkls.
 • NordVPN – VPN pakalpojumu sniedzējs no Maltas, kas nepieprasa reģistrāciju.
 • ProtonMail – end-to-end šifrēta e-pasta pakalpojumu sniedzējs.
 • Vultr – tīmekļa hostinga uzņēmums.
 • WordPress – atvērtā koda satura pārvaldības sistēma, kas ļauj lietotājiem izveidot vietnes un emuārus.
 • Reddit – par Bitcoin varat iegādāties premium funkcijas.
 • Namecheap – tīmekļa hostinga un domēna vārdu nodrošinātājs.
 • Bloomberg, Chicago Sun-Times – izmantojiet Bitcoin, lai abonētu kādu tiešsaistes ziņu izdevumu.
Kurās vietnēs var norēķināties ar bitkoiniem?

Video spēļu pirkšana ar Bitcoin

Agrāk, lai iegādātos videospēli, bija jāapmeklē fizisks veikals. Tomēr mūsdienās lielākā daļa spēlētāju iepērkas tiešsaistē. Videospēles kļūst par digitālu īpašumu, līdzīgi kā digitālās valūtas. Tāpēc ir tikai likumsakarīgi, ka arvien vairāk vadošo spēļu pārdošanas platformu pieņem Bitcoin.

 • Xbox – maksājiet ar bitkoiniem par spēlēm, papildinājumiem un Xbox Live abonementiem.
 • Humble Bundle – digitālais veikals, kas daļu no saviem ieņēmumiem novirza labdarības organizācijām.
 • Big Fish Games – gadījuma spēļu uzņēmums, kas atrodas Sietlā, Vašingtonā.
Vai ar bitkoiniem var iepirkties tiešsaistē?

Ceļojumu uzņēmumi, kas pieņem Bitcoin

Ir daudz konkurējošu ar ceļošanu saistītu pakalpojumu, un lielākā daļa no tiem piedāvā ļoti līdzīgus rīku komplektus. Alternatīvu maksājumu veidu nodrošināšana ir lielisks veids, kā piesaistīt jaunus klientus. Daži pakalpojumi, kuros varat rezervēt savu sapņu brīvdienu un samaksāt par to ar Bitcoin, ir šādi:

 • Expedia – viena no pasaulē lielākajām tiešsaistes ceļojumu rezervēšanas aģentūrām pašlaik pieņem BTC viesnīcu rezervācijām un plāno ieviest to kā maksājumu iespēju par lidojumiem, aktivitātēm un citiem pakalpojumiem.
 • AirBaltic – pirmā aviokompānija, kas pieņem Bitcoin maksājumus par dažādiem lidojumiem.
 • Virgin Galactic – pasaulē pirmā komerciālā kosmosa līnija, kas pieder miljardierim, biznesa magnātam Ričardam Brensonam, – pieņem Bitcoin.
Kuras vietnes pieņem bitcoin kā maksājumu?

Bezpeļņas organizācijas, kas pieņem Bitcoin

 • Wikimedia Foundation – bezpeļņas organizācija, kuras mērķis ir veicināt bezmaksas daudzvalodu izglītības satura izaugsmi, attīstību un izplatīšanu.
 • Wikileaks – starptautiska bezpeļņas organizācija, kas publicē slepenu informāciju, ziņu noplūdes un klasificētus plašsaziņas līdzekļus, ko sniedz anonīmi avoti.
 • The Giving Block – platforma, kas bezpeļņas organizācijām un ziedotājiem atvieglo kriptovalūtas ziedojumu pieņemšanu un ziedošanu.

Naudas ziedošana labdarībai bieži vien ir saistīta ar milzīgām nodevām. Turklāt daži cilvēki tādu vai citādu iemeslu dēļ vēlētos, lai viņu ziedojumi būtu anonīmi. Naudas ziedošana, izmantojot Bitcoin, ļauj izvairīties no abām šīm problēmām.

Cik uzņēmumu pieņem BTC?

Restorāni un lielveikali, kas pieņem Bitcoin

 • Subway – dažādās vietās visā pasaulē vari iegādāties sviestmaizes par bitkoiniem.
 • Burger King – liela starptautiska ātrās ēdināšanas restorānu ķēde, kas pārdod burgerus, frī kartupeļus un citus ēdienus.
 • Whole Foods – lielveikalu ķēde, kas pārdod bioloģiskus pārtikas produktus.

Taksometri

Vairāki taksometru dispečeru un lidostu transporta pakalpojumi dažādās pasaules daļās pieņem Bitcoin kā maksāšanas metodi.

Vai azartspēļu uzņēmumi pieņem bitkoinus?

Izglītība

 • Treehouse – interaktīvās izglītības speciālists, kas pieņem Bitcoin par dažādiem kursiem.
 • Curtin University – liela universitāte Austrālijā, kurā var apgūt arhitektūru, uzņēmējdarbību, inženierzinātnes, informācijas tehnoloģijas un citas jomas.
 • The King's College – kristīgā brīvo mākslu koledža Ņujorkā.
 • European School of Management and Technology (ESMT) – Vācijas augstskola, kurā mācās daudzi ārvalstu studenti.

2013. gadā Nikosijas Universitāte, privāta skola Kiprā, kļuva par pirmo universitāti, kas piedāvāja maģistra studiju programmu blokķēdes un digitālās valūtas jomā. Protams, mācību maksu var apmaksāt ar Bitcoin.

Bitcoin veikalu agregatori

Vai es varu iegādāties PS5 par kriptovalūtām?
 • Kur tērēt Bitcoins Lielbritānijā – veikalu, bāru, tīmekļa vietņu un citu vietu direktorijs Apvienotajā Karalistē, kurās pieņem Bitcoin.
 • useBitcoins – platforma ar vairāk nekā 5000 uzņēmumu, kas pieņem BTC.
 • Coinmap – karte ar uzņēmumiem visā pasaulē, kas pieņem Bitcoin.
 • Spendabit – meklētājprogramma, kas ļauj atrast konkrētas preces, kuras iespējams iegādāties par Bitcoin.

Grezni veidi, kā tērēt Bitcoin

Bitcoin veikalu agregatori
 • BitCars – tiešsaistes tirgus, kas pārdod automašīnas, izmantojot Bitcoin.
 • AutoCoinCars – tiešsaistes tirgus, kas pārdod automašīnas un norāda to cenas BTC, kā arī citās kriptovalūtās un fiat valūtās.
 • Bithome – Šveicē bāzēts tiešsaistes nekustamā īpašuma tirgus, kurā varat pirkt un pārdot nekustamo īpašumu, izmantojot Bitcoin.
 • Prestige Cars Kent – dīleris, kas ļauj klientiem iegādāties automašīnas ar Bitcoin.
 • Prestige Time – veikals, kas ļauj iegādāties luksusa pulksteņus ar Bitcoin.
 • Denison Yacht Sales – uzņēmums, kas ļauj iegādāties jahtas ar Bitcoin.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem