Kā izveidot kriptovalūtas ieguves platformu

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kriptogrāfijas ieguves platformas izveide ietver daudz dažādu daļu – šeit ir aprakstīts, kā sākt.

Kriptovalūtas ieguve ietver datora vai vairāku datoru izmantošanu, lai apstiprinātu darījumus blokķēdē. Tehniski šie datori risina kriptogrāfiskus vienādojumus un reģistrē datus digitālajā virsgrāmatā. Jo vairāk datoru risina vienādojumus, jo ātrāk blokķēde var apstiprināt darījumus.

Cik izmaksā izveidot kriptovalūtas ieguves ierīci?

Kad kalnrači verificē neapstiprināto bloku hešus, viņi saņem atlīdzību par katru verificēto hešu. Krāpšana var būt energoietilpīga un skaitļošanas ziņā ietilpīga, tāpēc ir nepieciešama specializēta aparatūra un kriptogrābšanas programmatūra.

Starp visizraktu (un visienesīgāko) kriptovalūtu ir Bitcoin.

 agrāk bija iekļauta šajā sarakstā, taču Ethereum nesen pārgāja uz apliecinājuma par likmi (PoS) konsensa algoritmu, kas nozīmē, ka ETH vairs nevar kalt.

Izpratne par kriptovalūtu ieguvi ir būtiska tiem, kas vēlas ieguldīt kriptovalūtās. Galu galā kalnračiem ir izšķiroša nozīme blokķēžu drošības un decentralizācijas nodrošināšanā. Kriptovalūtu ieguve ir process, kura laikā nepieciešams izmantot specializētu kriptovalūtu ieguves aparatūru, programmatūru un ieguves pūlu. Šo procesu var būt grūti izprast un iestatīt bez pienācīgām norādēm, tāpēc šeit ir sniegta būtiska informācija, lai sāktu darbu. 

Vai ir izdevīgi izveidot kriptovalūtas ieguves ierīci?

Kas ir kriptovalūtas ieguves platforma un kā tā darbojas?

Derīgo izrakteņu ieguves iekārta ir pielāgots personālais dators (PC), kurā ir visi standarta PC komponenti: procesors, pamatplate, RAM un krātuve. Galvenā atšķirība ir tā, ka ieguves platformās centrālo procesoru (CPU) vietā tiek izmantoti grafiskās apstrādes procesori (GPU).

GPU spēj labāk atrisināt kriptogrāfiskos vienādojumus, kas nepieciešami, lai pārbaudītu darījumus blokķēdē. Viens augstas klases GPU var līdz pat 800 reižu pārspēt standarta CPU instrukciju skaita ziņā uz taktu. Tāpēc tie ir ļoti svarīgi ikvienam, kas vēlas iegūt kriptovalūtas.

Kā izveidot kriptovalūtas ieguves ierīci?

GPU ir arī daudz augstāki hash rādītāji, un tos ir vieglāk uzturēt, tāpēc kalnraču vidū tie ir populāri. Hash rate ir rādītājs, kas parāda, cik ātri dators spēj atrisināt kriptogrāfiskos vienādojumus, un to izmanto, lai noteiktu ieguves rentabilitāti.

LASĪT VAIRĀK

Kas ir Bitcoin hash rate un kāpēc tam ir nozīme?

līdz Onkar Singh

Pirms 13 dienām

Cik daudz var nopelnīt 1 ieguves ierīce dienā?

Vēl viena būtiska atšķirība ir tā, ka ieguves platformas bieži ir aprīkotas ar vairākiem GPU. Tas ir nepieciešams, jo vairāk GPU, jo augstāks būs ieguves ātrums. Kriptovalūtu ieguves platformas darbojas, izmantojot GPU, lai pārbaudītu darījumus blokķēdē. 

Ir vērts arī atzīmēt, ka ne visi kalnrači izmanto GPU. Dažos gadījumos, piemēram, Bitcoin ieguvē, ieguvēji var dot priekšroku lietojumprogrammai specifiskas integrālās shēmas (ASIC) izmantošanai. 

Dažas lietas, kas jāņem vērā, meklējot, lai izveidotu kalnrūpniecības platformu, ir šādas:

Cik ātri jūs varat iegūt 1 bitcoin?
  • Aprīkojuma izmaksas: GPU un ASIC var būt dārgi, tāpēc ir svarīgi ņemt vērā visu nepieciešamo iekārtu cenas. 
  • Elektroenerģijas izmaksas: Kriptovalūtu ieguve ir energoietilpīgs process, tāpēc ir svarīgi ņemt vērā elektroenerģijas izmaksas. 
  • Izmēģinājumi un kļūda: Tas var būt izmēģinājumu un kļūdu process, kas ietver daudz pielāgošanas un regulēšanas.

Kādi komponenti ir nepieciešami, lai izveidotu kalnrūpniecības platformu?

Kalnrūpniecības platformas izgatavošanai ir nepieciešami vairāki galvenie komponenti. Tās ietver:

Cik nopelna kriptovalūtas ieguves ierīce?

GPU

Kā jau minēts iepriekš, GPU ir jebkuras ieguves platformas izšķirošais komponents. Nepieciešamo GPU skaits būs atkarīgs no hash ātruma, ko vēlaties sasniegt. Taču vienam vai diviem GPU vajadzētu pietikt kādam, kas tikai sāk.

ASIC

ASIC ir specializētas iekārtas, kas ir īpaši izstrādātas kriptovalūtu ieguvei. Parasti to cena ir augstāka nekā GPU, taču tās piedāvā daudz augstāku hash ātrumu.

Kas ir kriptovalūtas ieguve un kā tā darbojas?

Pamatplate

Mātesplate ir jebkura datora mugurkauls, un kalnrūpniecības platformas neatšķiras. Tai ir jāspēj atbalstīt visus GPU, kas tiks izmantoti platformā.

CPU

Daži iesācēji izvēlas rakt tikai ar CPU, kas arī ir iespējams. Tomēr tiem ir jābūt augstas klases, kas spēj apmierināt ieguves prasības.  Ja ieguvei izmanto GPU, pamata platformai ir nepieciešams tikai zemas vai vidējas klases CPU, piemēram, Intel 8. vai 9. paaudzes procesors.

RAM

Vai kriptovalūtas ieguves ierīces ir rentablas?

Jebkuram datoram ir būtiska brīvpiekļuves atmiņa (RAM), jo tā tiek izmantota datu pagaidu glabāšanai datora darbības laikā. Derīgo izrakteņu ieguves platformai ir svarīgi, lai RAM būtu pietiekami daudz, lai tajā varētu saglabāt visu platformā izmantoto GPU datus.

Barošanas bloks

Barošanas bloks (PSU) ir viens no svarīgākajiem kalnrūpniecības iekārtas komponentiem. Tas ir tāpēc, ka PSU ir jāspēj nodrošināt pietiekamu jaudu visiem platformas komponentiem. Labs noteikums ir iegādāties PSU, kas spēj nodrošināt vismaz divreiz lielāku jaudu, nekā jūsu platformai būs nepieciešams. Parasti PSU ar 1200 W platīna kategoriju būs labs risinājums.

Uzglabāšana

Kas jums nepieciešams kriptovalūtas ieguves ierīcei?

Tāpat kā jebkuram citam datoram, arī kalnrūpniecības platformai ir nepieciešama krātuve. Tā var būt cietā diska vai SSD diska veidā. Atmiņas lielums būs atkarīgs no tā, cik daudz datu plānojat iegūt. Parasti pietiek ar jebkuru 240 GB vai lielāku disku.

Citas prasības

Papildus iepriekš uzskaitītajām aparatūras sastāvdaļām, lai izveidotu kalnrūpniecības platformu, ir nepieciešamas vēl dažas citas lietas. Tās ietver:

  • ieguves programmatūra, piemēram, CGMiner, EasyMiner vai BFGMiner;
  • operētājsistēma, piemēram, Awesome Miner, Rave OS vai Hive OS;
  • Kriptonauda maku, kurā glabāt iegūtās monētas;
  • Palielinātājs, kas ļauj pacelt GPU, lai palielinātu gaisa plūsmu;
  • stabils interneta savienojums; un
  • vismaz 5 GB ietilpīgs zibatmiņas disks.
Kā nopelnīt $1000 mēnesī no kriptovalūtas ieguves

Kā izveidot ieguves platformu:  Iesācējiem

Tagad, kad esam apsprieduši kriptogrāfijas ieguves platformas izveidei nepieciešamās sastāvdaļas, ir pienācis laiks to salikt kopā. Zemāk ir sniegta īsa soli pa solim: 

1. solis: Pievienojiet pamatplati

Pārliecinieties, ka sviras, kas nodrošina procesora ligzdu, ir atbrīvotā stāvoklī. Pēc tam novietojiet pamatplati ārpus kalnrūpniecības rāmja uz kaut kā, kas to pasargās no statiskās elektrības, piemēram, uz putuplasta kastes vai antistatiska maisiņa.

Vai kriptovalūtas ieguve ir likumīga?

2. solis: Pievienojiet procesoru

Pievienojiet procesoru pamatplatei. Gan uz procesora, gan uz pamatplates ligzdas izveidojiet marķējumu, lai vēlāk varētu noteikt, kura ir kura ligzda. Esiet uzmanīgi arī, piestiprinot procesora kontaktus pie pamatplates, jo tie var viegli saliekties un sabojāt visu procesoru.

3. solis: Uzstādiet operatīvo atmiņu

RAM moduļa ievietošana pamatplates RAM ligzdā ir ļoti vienkārša. Pēc pamatplates slota sānu kronšteinu atvēršanas uzmanīgi iebīdiet RAM moduli RAM ligzdā. RAM ir jāuzstāda pareizā orientācijā, un tas jādara uzmanīgi, jo RAM var fiksēties ligzdā tikai vienā virzienā.

Kas nepieciešams, lai izveidotu ASIC ieguves ierīci?

4. solis: PSU pievienošana

Pārliecinieties, ka PSU ir droši piestiprināts pie pamatplates; pretējā gadījumā ieguves iekārta nesāks darboties. Procesora 8 kontaktu barošanas savienotājam jāieiet pamatplates slotā, kas atrodas vistuvāk procesoram.

5. solis: USB stāvvadu pievienošana

Tie ir nepieciešami, lai savienotu GPU ar pamatplati. Ievietojiet tās pamatplates pieejamajos PCI slotos.

6. solis: GPU pievienošana

Kā izveidot ieguves ierīci: Iesācējiem

Nostipriniet GPU uz rāmja, izmantojot USB stāvvadus. Pēc tam pievienojiet PCI-e 6+2 barošanas savienotājus GPU. Visbeidzot, pirms kalnrūpniecības platformas iedarbināšanas vēlreiz pārbaudiet, vai visi kabeļi ir pareizi pievienoti. Kad viss ir pievienots, tā ir gatava sākt kriptovalūtas ieguvi.

Vai kriptogrāfijas ieguve joprojām ir rentabla?

Vai tagad, kad Ethereum līdz ar pāreju uz PoS mehānismu ir pakāpeniski pārtraucis kalnrūpniecību, kalnrūpniecība joprojām var būt rentabla? Atbilde ir “jā” – atkarībā no dažādiem faktoriem.

Vai kriptogrāfijas ieguve joprojām ir rentabla?

Katras kriptovalūtas ieguves rentabilitāte ir atšķirīga. Piemēram, Bitcoin kalnrūpniecība joprojām ir ļoti ienesīga, bet Ethereum kalnrūpniecība ir kļuvusi daudz mazāk ienesīga. Vēl viens vērā ņemams faktors ir kriptovalūtas cena. Ja monētas cena pieaug, tad šīs monētas ieguve kļūst ienesīgāka, un otrādi. Kriptovalūtu ieguve joprojām var būt ienesīgs pasākums, taču pirms tā uzsākšanas ir būtiski veikt izpēti.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem