Kāpēc kriptonauda tirgus šodien ir samazinājies?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kriptovalūtu tirgus šodien ir samazinājies, samazinot Ethereum pēc Shapella rallija, un kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija 24 stundu laikā zaudēja gandrīz 4%.

Tiesības kā daži analītiķi domāja, ka Bitcoin 

 bija tuvu jauna vērtspapīru tirgusapstiprināšanai, kriptovalūtu tirgus piedzīvoja lejupslīdi regulatīvās nenoteiktības un makroekonomisko apstākļu pasliktināšanās pazīmju dēļ. 

Kāpēc šodien kritās kriptovalūtu tirgus?

Kriptotehnoloģiju tirgus kritums par 4%, Bitcoin zem $30 000

Bitcoin cena 19. aprīlī sasniedza 7 dienu zemāko līmeni – 29 158 ASV dolārus pēc tam, kad neizdevās noturēt galveno 30 000 ASV dolāru līmeni. Turklāt daži tirgotāji bažījas, ka turpmāka korekcija varētu atgriezties pie lāču tirgus zemākajiem līmeņiem.

Cryptocurrency tirgus veiktspēja, dienas laika periods: Coin360

Kā Ethereum ir šodien?

Līdzīgas bažas ir arī par ēteri , kas pēc Shapella jaunināšanas sasniedza 2100 ASV dolāru līmeni un sasniedza 11 mēnešu maksimumu, kam 19. aprīlī sekoja 7 dienu zemākais 1 972 ASV dolāru līmenis, neskatoties uz to, ka ETH likmes noguldījumi pārsniedza iepriekšējā dienā veiktos izņemšanas darījumus.

Bažas par ASV regulējuma ierobežošanu

18. aprīlī ASV Pārstāvju palātas Finanšu pakalpojumu komitejā uz pārraudzības uzklausīšanas sanāksmi ieradās SEC priekšsēdētājs Garijs Genselers, kas, visticamāk, uztrauca kriptovalūtu tirgotājus.

Kriptovalūtu tirgus atjauninājums 2023. gada aprīlī

Uzklausīšanas laikā Genslers atteicās sniegt galīgo atbildi, vai Ethereum ir prece vai vērtspapīrs, neskatoties uz vairākkārtējiem komitejas locekļu lūgumiem to darīt. 

17. aprīlī SEC iesniedza prasību tiesā pret kriptovalūtu biržu Bittrex. Prasībā apgalvots, ka Bittrex darbojās kā nereģistrēta valsts vērtspapīru birža, brokeris un klīringa aģentūra.

Gensler izsaka šādu brīdinājumu,

“Ja šai nozarei ir kaut kādas izredzes izdzīvot un gūt panākumus, tai ir vajadzīgi laika gaitā pārbaudīti noteikumi un likumi, lai aizsargātu investorus. Nevajag turēt roku klienta kabatā, izmantojot viņa līdzekļus savai platformai.”

Cryptocurrency cenas un ziņas

Riska aktīvus ietekmē FED un vājāka ekonomika.

Neraugoties uz bažām par banku krīzi un cerībām, ka Federālo rezervju sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pāvels (Jerome Powell), šķiet, ir apņēmības pilns samazināt inflāciju, veicot turpmākus palielinājumus.

Powell un FED turpina atkārtoti uzsvērt mērķi samazināt inflāciju līdz 2 %. Preses konferencē 28. martā Pauels atkārtoti uzsvēra,

Kāds ir pašreizējais bitcoin stāvoklis?

“Mēs joprojām esam apņēmības pilni samazināt inflāciju līdz mūsu mērķim – 2 % – un saglabāt ilgtermiņa inflācijas gaidas labi nostiprinātas. Lai samazinātu inflāciju, visticamāk, būs nepieciešams periods, kad izaugsme būs zemāka par tendenci un nedaudz mīkstināsies darba tirgus apstākļi. Cenu stabilitātes atjaunošana ir būtiska, lai radītu priekšnoteikumus maksimālas nodarbinātības un stabilu cenu sasniegšanai ilgtermiņā.”

Kāpēc kriptovalūtu tirgus tik ļoti samazinās?

Tirgus, šķiet, ir vienisprātis, ka procentu likmes turpinās palielināties, jo nākamā Federālās atvērto tirgu komitejas (FOMC) sanāksme paredzēta 2023. gada 3. maijā.

Tas būs svarīgs datums arī kriptovalūtu investoriem, jo nozare joprojām ir ļoti korelēta ar Dow un S&P 500.

Mērķa procentu likmes varbūtība. Avots: CME grupa

Vai 2023. gadā kriptovalūtas vērtība atkal pieaugs?

Tikmēr FED cīnās ar saviem pretvēja vējiem, jo lielākās bankas joprojām sagaida, ka ASV 2023. gadā gaidāma strauja recesija, kas, visticamāk, samazinās riskanto aktīvu, tostarp kriptovalūtu, cenas. 

Saskaņā ar ASV Bankas analīzi investoru noskaņojums par pašreizējo ekonomikas stāvokli joprojām ir zems un tam ir tendence samazināties.

Pasaules ekonomikas veselība. Avots: ASV banka

Saskaņā ar ASV bankas sniegto informāciju, 

Kāds ir šodienas kriptovalūtu tirgus krituma iemesls?

“Inflācija, procentu likmes un peļņa joprojām ir galvenie faktori, kas ietekmē akciju peļņu. Pastāvīgā inflācija, augošās procentu likmes un neskaidrība par peļņas pieauguma tempu 2023. gadā joprojām ir galvenie šķēršļi akciju cenu pieaugumam.”

Šis raksts nesatur ieguldījumu konsultācijas vai ieteikumus. Katrs investīciju un tirdzniecības gājiens ir saistīts ar risku, un, pieņemot lēmumu, lasītājiem pašiem jāveic izpēte.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem