Kā uzstādīt VPN maršrutētājā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Vai man savā maršrutētājā vajadzētu instalēt VPN?

Tas ir kompromiss. Uzstādot VPN maršrutētājā, visa tīkla datplūsma tiek virzīta caur VPN. Tas dažos gadījumos uzlabo jūsu konfidencialitāti, jo interneta pakalpojumu sniedzējs vairs neredz jūsu datplūsmu. Tomēr šādā veidā var būt arī grūtāk veikt nelielas korekcijas.

Vai ir maršrutētāji ar iebūvētu VPN?

Jā. Pēdējos gados maršrutētāju ražotāji ir sākuši iekļaut vairāk pilnvaroto lietotāju funkciju, tostarp VPN klientus. Tomēr, iegādājoties maršrutētāju, esiet uzmanīgi: daži piedāvā VPN servera funkcijas, bet nevar darboties kā klienti.

Vai visi maršrutētāji atbalsta VPN?

Nē. Lai gan vairāki maršrutētāji jau no komplektācijas atbalsta VPN (un vēl vairāk darbojas ar trešo pušu programmaparatūru, kas atbalsta VPN), daudzi maršrutētāji nespēj izmantot VPN. Pārbaudiet sava maršrutētāja ražotāja tīmekļa vietni vai veiciet ātru meklēšanu Google, meklējot ” vpn”.

Vai maršrutētājā ir viegli iestatīt VPN?

Tas ir atkarīgs no jūsu izmantotā maršrutētāja. Ja jūsu maršrutētājā ir iebūvēts VPN klienta atbalsts, izmantot šo funkciju būs tikpat vienkārši kā mainīt jebkuru citu iestatījumu. No otras puses, jūsu maršrutētājs to var neatbalstīt bez trešās puses programmaparatūras. Tādā gadījumā vispirms būs jāinstalē programmaparatūra, kas atkarībā no modeļa var sagādāt grūtības.

Virtuālā privātā tīkla jeb saīsinājumā VPN izmantošana var būt labs veids, kā aizsargāt savu konfidencialitāti. Lielākā daļa VPN lietotāju datorā un viedtālrunī instalē lietotni vai izveido profilu. Lai gan šis risinājums nodrošina interneta datplūsmas drošību jūsu svarīgākajās ierīcēs, tas var neattiekties uz jūsu viedo televizoru, pieslēgto printeri vai spēļu konsoli. Šā iemesla dēļ ir lietderīgi VPN instalēt maršrutētājā.

Šajā rakstā uzzināsiet, kā iestatīt maršrutētāju ar VPN funkcionalitāti, lai nodrošinātu aizsardzību visā mājā.

Kā savā maršrutētājā instalēt VPN?

Drošs savienojums ar NordVPN

Ja plānojat aizsargāt savu mājas tīklu ar VPN, NordVPN ir viena no uzticamākajām iespējām. Tas atbalsta dažādas platformas, tostarp maršrutētājus. Varat manuāli iestatīt NordVPN savā maršrutētājā un viegli nodrošināt visu mājas tīklu.

 • SmartPlay funkcija
 • Sadarbība ar FlashRouters
 • Ātrs tīkla savienojums
Vai savā WIFI maršrutētājā varu instalēt VPN?

Kas ir VPN maršrutētājs?

Daudziem jaunākiem vai sarežģītākiem mājas bezvadu maršrutētājiem ir iespēja darboties kā VPN klientam. Citiem vārdiem sakot, maršrutētājs pats izveido savienojumu ar VPN pakalpojumu sniedzēju un visu tīkla datplūsmu novirza caur šo savienojumu.

Lai gan daudziem maršrutētāju veidiem nav iespējas kļūt par VPN klientiem, maršrutētāja izmantošana VPN nav saistīta ar cita veida aparatūru nekā parastam maršrutētājam. Ja jūsu maršrutētājā ir iebūvēta šī funkcionalitāte vai tas atbalsta trešās puses programmaparatūru, kas to ietver, tas var darboties VPN lietošanai.

Vai VPN darbojas katrā maršrutētājā?

VPN instalēšana maršrutētājā

Pirms VPN iestatīšanas maršrutētājā ir jāpārbauda dažas lietas:

 • Jūsu maršrutētājam ir jāatbalsta VPN klienta darbība. Pārbaudiet ražotāja tīmekļa vietni, meklējiet Google vai skatiet konfigurācijas saskarni, lai noskaidrotu, vai tas darbosies.
  • Ja tā nav, būs jāinstalē trešās puses programmaparatūra. OpenWrt ir populārs risinājums ar daudzām noderīgām funkcijām, tostarp VPN atbalstu. Tās instalēšana var būt padziļināts process, tāpēc atvēliet tam laiku.
Vai VPN maršrutētājs ir labāks par VPN?
 • Ja jūsu maršrutētājs nedarbojas ar VPN un neatbalsta citu programmaparatūru, jums būs jāiegādājas cits maršrutētājs.
 • Jūsu maršrutētājam un VPN pakalpojumu sniedzējam jāatbalsta pareizie protokoli. Ja jūsu maršrutētājs atbalsta tikai OpenVPN, bet VPN pakalpojumu sniedzējs nepiedāvā šo iespēju, jums nepaveiksies.
 • Jūsu VPN datu maksimālajam apjomam jābūt pietiekami lielam, lai varētu izmantot visas jūsu ierīces. Viss mājas tīkls var izmantot tūkstošiem gigabaitu datu mēnesī. Straumēšanas video pakalpojumi ir īpaši ietilpīgi joslas platuma ziņā.

VPN savienojuma iestatīšanas process maršrutētājā atšķiras atkarībā no tā zīmola un konfigurēšanas programmatūras. Konkrētus norādījumus meklējiet īpašnieka rokasgrāmatā vai ražotāja tīmekļa vietnē. Tomēr, visticamāk, tas izskatīsies apmēram šādi:

Kā iestatīt VPN?
 1. Atveriet maršrutētāja konfigurācijas saskarni tīmekļa pārlūkprogrammā. Parasti to parasti var atrast pēc pirmās IP adreses jūsu interneta tīklā. Vispirms izmēģiniet 10.0.0.0.1 un 192.168.0.0.1; šīs ir bieži sastopamās iespējas.
 1. Iestatījumos atrodiet VPN opciju. To var uzskatīt par uzlabotu opciju.
 • Ja jūsu maršrutētājam nepieciešama trešās puses programmaparatūra, tā jāinstalē tagad. Pretējā gadījumā, ja jūsu maršrutētājā darbojas OpenWrt, sekojiet to pirmās instalēšanas rokasgrāmatai.
 • Ja to nevarat atrast, bet esat pārliecināts, ka maršrutētāja noklusējuma programmaparatūra piedāvā šo opciju, iespējams, ir jāatjaunina maršrutētāja programmatūra.
 1. Izvēlieties VPN klienta, nevis VPN servera opciju. Jūsu maršrutētājs pieslēgsies atsevišķam VPN pakalpojumam, nevis mitinās savu pakalpojumu.
Vai VPN palēnina interneta darbību?
 1. Ievadiet pareizos iestatījumus. Šīs opcijas parasti var atrast pie VPN pakalpojumu sniedzēja. Ja jūsu pakalpojumu sniedzējs piedāvā OpenVPN konfigurācijas failu, augšupielādējiet to, nevis ievadiet informāciju manuāli.
 2. Pabeidziet visas nepieciešamās pēciestatīšanas darbības. Piemēram, var būt nepieciešams veikt izmaiņas maršrutētāja ugunsmūra konfigurācijā.

Kad esat pabeidzis visu iestatīšanu, pārliecinieties, vai maršrutētājam pievienotajā ierīcē, piemēram, datorā vai viedtālrunī, tiek ielādētas parastās vietnes. Pēc tam pārejiet uz nākamo sadaļu, kurā mēs pārliecināsimies, ka VPN darbojas.

VPN iestatīšanas priekšrocības un trūkumi maršrutētājā

Salīdzinot ar VPN konfigurēšanu tikai dažās ierīcēs, VPN iestatīšana maršrutētājā var būt izdevīga:

Kas ir VPN maršrutētājs?
 1. Tiek aizsargāts viss jūsu mājas tīkls, tostarp lietu interneta (IoT) un viedo mājas ierīču tīkls. Jebkura ierīce, kas var pieslēgties jūsu tīklam, var pieslēgties VPN.
  1. Viens no tā rezultātiem ir tas, ka varat piekļūt reģionu bloķētam straumēšanas saturam savā straumēšanas ierīcē, kas citādi neatbalsta VPN.
 2. Jums nav jākonfigurē atsevišķas ierīces, lai tās varētu piekļūt VPN. Vienkārši pievienojieties tīklam, un viss ir gatavs darbam.
 3. Jūsu ierīču akumulatora darbības laiks var būt ilgāks, jo tām nav nepieciešams uzturēt vienmēr ieslēgtu VPN savienojumu fonā.

Tomēr ir arī daži maršrutētāju VPN izmantošanas trūkumi:

VPN instalēšana maršrutētājā
 • Smalki pielāgojumi ir sarežģīti. Tā vietā, lai izslēgtu VPN klēpjdatorā, ja kāda vietne nedarbojas, tas ir jāizslēdz visā tīklā.
 • Varat ātrāk izlietot savu VPN datu apjomu, jo VPN izmanto vairāk ierīču. Atkarībā no tā, kā darbojas jūsu VPN plāns, tas var likt jums izvēlēties dārgāku iespēju.
 • Jūsu maršrutētājs to, iespējams, neatbalsta. Ja jums nav maršrutētāja, kas ietver šo opciju vai atbalsta trešo pušu programmaparatūru, jums būs jāiegādājas jauns maršrutētājs.
 • Lēnākas ir vairāku spēlētāju spēles un citas darbības, kas jutīgas pret latentumu. Izmantojot visa tīkla VPN, jums būs grūti nodrošināt spēļu konsolei vai datoram tiešu piekļuvi internetam. Lai gan mūsdienu VPN ir daudz labāka latence nekā agrāk, jūsu spēļu ping laiks noteikti palielināsies.

Jums būs jāsabalansē VPN izmantošanas jūsu maršrutētājā pozitīvie un negatīvie aspekti jūsu konkrētajā situācijā. Ja jums ir daudz ierīču un jūsu maršrutētājs darbojas jau no rūpnīcas, maršrutētāja VPN var būt lieliska izvēle. Tajā pašā laikā, ja jums ir datu pārslodzes ierobežojums un neatbalstīts maršrutētājs, jums vajadzētu palikt pie vienas ierīces VPN.

VPN iestatīšanas maršrutētājā priekšrocības un trūkumi

VPN, ko iesakām izmantot maršrutētājiem

VPN izmantošana maršrutētājā nenozīmē, ka jāizvēlas kāds no tiem. Lai gan lietojumprogrammas funkcijas šeit nebūs izšķirošais faktors, daži VPN ievērojami atvieglos jūsu iestatīšanu. Lielākajai daļai augstākās klases VPN ir plašas pamācības par šo tēmu. Pat ja kaut kas neizdodas, klientu atbalsta aģentiem būtu jāsniedz palīdzīga roka. Šeit ir daži no labākajiem VPN mājas rūteriem.

NordVPN

NordVPN
Atrašanās vieta:Panama
Vienlaicīgie savienojumi:6
Serveri/valstis:5500 serveru 60 valstīs
Atbloķē Netflix:

Apmeklējiet NordVPN

NordVPN ir vadošais VPN pakalpojumu sniedzējs. Tas atbalsta lielāko daļu platformu, tostarp maršrutētājus. Jūs varēsiet manuāli iestatīt NordVPN savā maršrutētājā. Ja izmantojat Asus, Synology vai QNAP modeļus, iespējams, ka jums ar tiem nebūs problēmu, jo tiem ir diezgan plašas pamācības, kā tos iestatīt.

NordVPN ir vadošais VPN pakalpojumu sniedzējs

Pat ja izmantojat kādu citu modeli, tiem ir norādījumi par to, kā zibatmiņā instalēt tā programmaparatūru. Tas ļaus jums pievienot VPN konfigurācijas, pat ja tās nav dabiski atbalstītas. Tas ir viens no labākajiem VPN maršrutētājiem.

Lai uzzinātu vairāk NordVPN funkciju, skatiet mūsu NordVPN pārskatu.

Surfshark

Surfshark
Atrašanās vieta:Nīderlande
Vienlaicīgie savienojumi:Neierobežots
Serveri/valstis:3200 serveru 100 valstīs
Atbloķē Netflix:

Apmeklējums Surfshark

Surfshark ir lēts un augstas efektivitātes VPN pakalpojumu sniedzējs. Tā ātrums ir izcils, tāpēc tas ir ideāls mājas maršrutētāju VPN. Ja jums ir Asus, DD-WRT vai Tomato maršrutētājs, tiem ir skaidras vadlīnijas, kā to iestatīt ierīcē.

Surfshark ir lēts un ļoti efektīvs VPN pakalpojumu sniedzējs.

Tas aizsargās katru ierīci, kas ir savienota ar jūsu mājas tīklu. Turklāt ģeogrāfisko ierobežojumu apiešana būs iespējama pat ar tādiem ierīču tipiem, ar kuriem tas iepriekš nebija iespējams. Tas ir ideāls VPN risinājums mājas maršrutētājam.

Lai uzzinātu vairāk, izlasiet mūsu Surfshark VPN pārskatu.

ExpressVPN

ExpressVPN
Atrašanās vieta:Britu Virdžīnu salas
Vienlaicīgie savienojumi:5
Serveri/valstis:3000 serveru 94 valstīs
Atbloķē Netflix:

ExpressVPN ir viens no labākajiem maršrutētāju VPN, kas pašlaik ir pieejami tirgū. Tas ir pelnījis papildu uzslavas par savu maršrutētāja lietotni. Kamēr lielākā daļa citu pakalpojumu izmanto trešo pušu maršrutētāju programmaparatūru, ExpressVPN ir izstrādājis savu. Kad to instalējat, pieredze ir vairāk līdzīga to darbvirsmas lietotnēm, nevis manuālai maršrutētāja konfigurēšanai.

ExpressVPN ir viens no labākajiem VPN pakalpojumiem maršrutētājiem

Varat pielāgot protokola iestatījumus un apmainīt atrašanās vietas. Tajā pašā laikā ir pieejamas visas pārējās maršrutētāja funkcijas: varat pielāgot maršrutētāju un citus savienojuma iestatījumus.

Ja vēlaties saņemt vairāk informācijas, noteikti izlasiet mūsu ceļvedi par labākajiem VPN maršrutētājiem.

Kā VPN darbojas jūsu maršrutētājā?

Ikvienā mūsdienās pārdotajā mājas bezvadu maršrutētājā ir apvienotas vairākas funkcijas, kas agrāk tika pārdotas atsevišķi:

 • Bezvadu piekļuves punkts jeb AP no Ethernet tīkla izveido Wi-Fi tīklu.
 • Maršrutētājs pārsūta interneta protokola (IP) paketes uz pareizajiem galamērķiem.
 • Ugunsmūra programmatūra novērš nesankcionētu ienākošo savienojumu piekļuvi iekšējām ierīcēm.
 • Interneta pakalpojumu sniedzēju maršrutētāju/modemu kombinācijās ietilpst arī kabeļmodems, kas sazinās pa TV kabeļiem, izmantojot DOCSIS protokolu.
 • Konfigurēšanas saskarne vai vadības panelis, kas parasti ir tīmekļa saskarne, ļauj mainīt visu pārējo komponentu iestatījumus.
Kā VPN darbojas jūsu maršrutētājā?

Kad konfigurējat bezvadu maršrutētāja VPN klienta funkcionalitāti, tas izveido savienojumu ar VPN pakalpojumu sniedzēju. Tālāk maršrutētājs turpina darboties savā bezvadu tīklā, izslēdz datplūsmu ar ugunsmūri un nodrošina savienojumu ar jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja tīklu. Tomēr tas nodrošina, ka visa jūsu datplūsma ceļo caur VPN tuneli, nevis tieši uz internetu.

Kā pārbaudīt, vai VPN darbojas jūsu maršrutētājā

Lai pārliecinātos, ka jūsu datplūsma patiešām iziet no VPN, nevis tieši uz internetu, izmēģiniet kādu no šiem testiem:

Kā pārbaudīt, vai VPN darbojas jūsu maršrutētājā
 • Meklējiet Google meklētājā “what's my IP” un pārbaudiet, vai parādītais rezultāts nav jūsu mājas IP adrese.
 • Mainiet VPN atrašanās vietu un pārbaudiet, vai tagad ir pieejams reģionā bloķēts straumēšanas saturs.
 • Palaidiet datorā komandu traceroute, lai redzētu, cik “lēcienus” jūsu savienojumi veic, pirms nonāk galamērķī. Šādā veidā varat noskaidrot, kādi starpnieki atrodas starp jums un galamērķi, tostarp jūsu VPN.

Labākie VPN maršrutētāji mājām

Labākie VPN maršrutētāji mājām

Lai gan varat iegādāties maršrutētāju, kurā ir iekļauta VPN funkcionalitāte, tomēr, iespējams, labāk iegādāties tādu, kas nodrošina labu trešās puses programmaparatūras atbalstu. Šīs programmaparatūras iestatīšana var prasīt nelielas tehniskās prasmes, taču tā nodrošina pilnīgu kontroli pār maršrutētāja funkcionalitāti.

Izmantojot trešās puses programmaparatūras opciju, varat izmantot daudz priekšrocību:

Nopietna bezvadu jauda: Linksys WRT3200ACM
 • Jūsu maršrutētājam būs pieejams plašs funkciju kopums, ko ražotājs parasti neiekļauj.
 • Papildu funkcionalitāti var instalēt, izmantojot paketes.
 • Varēsiet atjaunināt maršrutētāju, novēršot drošības problēmas, vēl ilgi pēc tam, kad ražotājs pārtrauks to atbalstīt.
 • Ja nevēlaties pats veikt mirgošanas procesu, ir pat pašmāju industrija, kas piedāvā jau iepriekš izmainītus maršrutētājus.

Nopietna bezvadu jauda: Linksys WRT3200ACM

Šajā ātrajā un funkcionālajā maršrutētājā ir garantēts OpenWrt un DD-WRT atbalsts. Jūs iegūsiet lielisku bezvadu tīkla veiktspēju un funkcionalitāti gadiem ilgi. Tomēr tā cena daudzām mājsaimniecībām varētu būt pārāk augsta.

Maksimāli vienkārša iestatīšana: Netgear R6700 FlashRouters

Maksimāli vienkārša iestatīšana: FlashRouters Netgear R6700

Atšķirībā no iepriekšējā maršrutētāja, ko var iegādāties no Amazon, šo modeli piedāvā uzņēmums FlashRouters. Viņi iegādājas esošos produktus un veic potenciāli sarežģīto un laikietilpīgo mirgošanas procesu jūsu vietā. Rezultātā jūs saņemsiet maršrutētāju ar visām vēlamajām funkcijām, neieguldot laiku.

Ja vēlaties, varat apskatīt mūsu sarakstu ar labākajiem VPN tīkliem Netgear maršrutētājam.

VPN pakalpojumi, kurus iesakām izmantot maršrutētājiem

Apakšējā līnija

Ja jau izmantojat VPN, jūs zināt, cik noderīgs tas var būt. VPN var izmantot, lai aizsargātu savu privātumu, apietu interneta pakalpojumu sniedzēju ierobežojumus un piekļūtu reģionāli bloķētam saturam.

Lai gan VPN ir lieliski izmantot tālrunī vai datorā, tā vietā varat izmantot VPN arī citās ierīcēs, izmantojot to savā maršrutētājā. Šādā veidā ieguvumus gūs viss jūsu tīkls.

Daži maršrutētāji jau no komplektācijas ietver VPN tīkla atbalstu, taču lielākajā daļā no tiem ir nepieciešama speciālas programmaparatūras ielādēšana. Iespējams, jums būs labāk iegādāties īpašu maršrutētāju, kas paredzēts šai programmaparatūrai.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem